fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Indonezja: Jawa- Flores -Komodo – Rinca
09.08.2019
-
25.08.2019
17
dni
CENA:
7 500 PLN + bilety lotnicze

Program wyprawy

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Jakarty

Dzień 2

Wieczorem przylot do Jakarty, transfer do hotelu, nocleg w pobliżu lotniska.

Dzień 3

Powrót na lotnisko i o godz. 10.40 wylot do Labuan Bajo na wyspie Flores  (lot 2,5 godz.), transfer do Guest Housu, po południu spacer w turystycznej części miasteczka.

Dzień 4-5

Rejs wokół Komodo z wypadami na wyspy, podglądanie „smoków z Komodo”, czyli waranów. Po południu snorkeling na rafie – najlepszy w okolicach Pink Beach, zachód słońca na pokładzie statku. Kolejnego dnia wizyta na Padar Island i jeden z najwspanialszych punktów widokowych na świecie – najlepsze widoki są przy wschodzie słońca, wizyta na Manta point – snorkeling, przy odrobinie szczęścia szansa na spotkanie „motyli oceanu”. Przez cały rejs powinniśmy też przynajmniej kilkukrotnie spotkać przepływające obok delfiny.

Dzień 6

Przejazd do Ruteng. We wnętrzu Flore – przenosimy się w wiejskie, rolnicze krajobrazy z polami ryżowymi i plantacjami kawy. Wszędzie będziemy częstowani świeżo paloną i zaparzoną kawą. Podczas pobytu wybierzemy się do wioski Lao i dalej do jaskini Liang Bua, gdzie odkryto szczątki humanoida sprzed tysięcy lat, określanego jako homo florensis. Odkryciu poświęcone jest miejscowe muzeum.

Dzień 7

Przejazd do Bajawy, spacer po miasteczku, wizyta na targu, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby artystyczne.

Dzień 8

Całodzienna piesza wycieczka do tradycyjnej wioski Bena, gdzie chaty kryte trzciną – okalają cały obszar wsi. Około godziny marszu od Beny dotrzemy do kolejnej wioski, po drodze są gorące źródła, w którym możemy wziąć kąpiel. Powrót na nocleg do Bajawa.

Dzień 9

O ile będzie ochota –  wybierzemy się na wycieczkę na szczyt wulkanu Gunung Inerie – wejście ok. 4 godzin, zejście – 3 godziny lub zamiast wulkanu bezpośredni przejazd do miasteczka Ende, skąd m.in. wypływają statki Pelni na indonezyjską część Timoru i na Sumbę, spacer po miasteczku.

Dzień 10

Wczesnym rankiem wyjazd do położonego w  górach miasteczka Moni, spacer po okolicy. Relaks w nieco niższej — jak na Indonezję — temperaturze.

Dzień 11

Przed świtem wyjazd  (około 30 minut) do Kelimutu – słynnych trzech górskich jeziorek, z których każdy ma inny odcień koloru niebieskiego. Najlepiej obserwować tę osobliwość przyrody wraz ze wschodem słońca. Warto ze sobą wziąć lunch box, ponieważ po śniadaniu będziemy kontynuować przechadzkę wzdłuż jezior – wspaniałe plenery fotograficzne, powrót na nocleg do Moni.

Dzień 12

Przejazd do Maumere – najpiękniejsze plaże Flores, odpoczynek po górskich wędrówkach, znakomita kuchnia z owocami morza, dla chętnych oprócz laby na plaży snorkeling lub diving.

Dzień 13

Przelot do Yogjakarty, transfer do hotelu, spacer po centrum – m.in. słynny Ptasi targ, liczne wytwórnie batiku, gdzie można poznać cały proces technologiczny ich produkcji oraz pałac sułtana.

Dzień 14

O świcie przejazd do Borobodur – na wschód słońca w jednej z najpiękniejszych buddyjskich świątyń Indonezji i do Prambanan – kompleksu starożytnych świątyń hinduistycznych – położonych tuż obok. Około południa wyjazd do Jakarty, gdzie dotrzemy późnym wieczorem na nocleg.

Dzień 15

Ostatni dzień w Jakarcie. Zobaczymy centrum miasta, Monas – pomnik narodowy na placu Merdeka, przejdziemy się po Starej Batawii – niezwykle malowniczej kolonialnej dzielnicy portowej oraz zrobimy ostatnie zakupy.

Dzień 16

Przejazd na lotnisko i przelot via Doha do Warszawy.

7 500PLN

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie
  • Transport
  • Loty wewnętrzne
  • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
  • Opiekę polskiego pilota
  • Wszelkie opłaty trekingowe
  • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR , NNW: 50.000 zł, 60.000 EU
  • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena NIE obejmuje:

  • Biletów lotniczych Warszawa – Jakarta - Warszawa: około 2800 PLN
  • Posiłków (ok. 15 USD dziennie)

Uwaga: Wyjazd odbywa się w klubowej grupie. Uczestnikami wyjazdu są także dzieci i młodzież  w wieku 11- 18 lat.

Linki:

Flores - https://www.youtube.com/watch?v=gm3Cc9GPom4

Komodo - https://www.youtube.com/watch?v=i72GDSvcPmc

Inne - https://www.youtube.com/watch?v=RaTWq98hzF0

Rinca - https://www.youtube.com/watch?v=rzwwK95Zn4I