fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Kamczatka
14.09.2019
-
29.09.2019
16
dni
CENA:
7000/5500PLN + 2200USD

Kamczatka - wyprawa na koniec świata

Zapraszam do wyjątkowej i unikalnej podróży na koniec świata czyli na półwysep Kamczatka. To wyjątkowa wyprawa eksploracyjna i podróżnicza a także krajoznawczo-
kulturowo- fotograficzna, z trekkingami po bezdrożach górskich oraz na wulkany. Przed nami wspaniała podróż. Doświadczymy wiele bo czeka nas spacer wewnątrz wulkanu Mutnovsky i Kluhevskaya. Odwiedzimy wodospady, wzgórza, jeziora górskich połozone tuż przy Oceanie Spokojnym. W zatoce Avachinskaya czekają na nas kajaki którymi bedziemy podziwiać piekno świata. Na koniec podróży zgłębimy się w etnikę tej części świata czyli poznamy jej mieszkańców.

Kamczatka to najbardziej spektakularny region Rosji. Przez długie lata był on zamknięty nie tylko dla obcokrajowców, ale również dla większości mieszkańców byłego ZSRR. Dzięki temu tereny Kamczatki są nieskażone cywilizacją i można tam zobaczyć dziewiczą przyrodę, tajgę pełną dzikich zwierząt, miejsca nadzwyczajnego pierwotnego piękna, rwących rzek, gorących źródeł i szczytów śnieżnych. Dotarcie do tych miejsc jest czasochłonne i wymaga wysiłku, jednak u wielu turystów Kamczatka budzi zachwyt. Kamczatka nie ma połączenia z kontynentem. Żadne koleje czy drogi nie prowadzą z Eurazji na Kamczatkę. Marynarka i rybacy głównie korzystają z portu w Pietropawłowsku-Kamczackim. W porcie nie ma żadnych promów pasażerskich. Jedyną możliwością dotarcia do Kamczatki jest droga lotnicza. Lotnisko znajduje się 20 km od Pietropawłowska Kamczackiego w miejscowości Elyzovo. Stad lotnisko wzięło swoja nazwę. Po Kamczatce trudno poruszać się z dwóch powodów – są wymagane pozwolenia i brak transportu publicznego. Większość terenu Kamczatki jest obszarem zamkniętym i strzeżonym. Niektóre z powodów militarnych, inne z ekologicznych. Aby poruszać się w miarę swobodnie, należy uzyskać specjalne pozwolenia. Jest kilka miejsc, do których pozwolenia nie sa wymagane. Większość wulkanów i gejzerów znajduje się w rezerwatach przyrody i tam nie będzie można dotrzeć bez specjalnego pozwolenia. Agencje turystyczne zapewniają to swoim klientom. Transport publiczny jest kiepski – kilka autobusów, które jeżdżą tylko na trasach z Petropavlovska do najbliższych wiosek. Autostopem też nie jest łatwo, gdyż na niewielkich drogach półwyspu jest kilka samochodów. Kolarstwo i trekking bez przewodnika są utrudnione, ponieważ brakuje właściwych map Kamczatki i są również niebezpieczne ze względu na dzikie zwierzęta żyjące w okolicy, zdarza się niedźwiedź który przechadza się po mieście… Solo podróżowanie po Kamczatce jest ekstremalne trudne i bardzo drogie. W mieście nie ma firm wynajmujących samochody, ale są taksówki, którymi można się dostać do okolicznych wiosek. Większość turystów korzysta z agencji turystycznych i rezerwuje wycieczki wcześniej. Inni przyjeżdżają do Kamczatki indywidualnie, mając w planie samotną podróż, ale w ciągu kilku dni decydują się jednak skorzystać z ofert biur, ponieważ samemu cieżko gdziekolwiek dotrzeć.

Mam nadzieje że podczas podróży wielu z nich poznamy i będziemy mieli okazję spojrzeć im w oczy. Jest to wyprawa podróżnicza i wyjazd dla osób, które podczas swoich podróży pragną poznawać i doświadczać podróży.

Plan podróży:

Dzień 1 - Przylot na Kamczatkę
Zakwaterowanie w Paratunce, w hotelu z basenem termalnym. Odpoczynek, SPA. Hotel jest położony w cichym lesie ok 30 km od lotniska i posiada: – jedną z najlepszych restauracji z lokalną kuchnią kamczacką (karmazyny, kraby i inne owoce morza), grzyby, borówki, zioła (sic!) itp. – spa termalne (bezpłatne dla gości hotelu) – łaźnia, masaże lecznicze, bilard – standardowe pokoje lub przytulne, drewniane domki Wyżywienie: obiad i kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg: w hotelu. Transport: samochodem.
– Zatoka Zaikin Klyuch (czysta, naturalna srebrna woda). – Wulkan Mutunovsky (825 m npm) – malowniczy widok na doliny, wzgórza i wulkan Wiluczinski. – Spacer wewnątrz wulkanu Mutonovsky (wielki krater z fumarolami, kryształami siarki, mini wulkanami błotnymi, gejzerami, niebieska glina itp.). Najwyższy szczyt 2322 m npm. – Wodospad Mutunovsky. Lub: – Zwiedzanie geotermalnej elektrowni Mutnovskaya i Doliny Gejzerów. Wyżywienie: śniadanie w restauracji (wliczone w cenę), suchy prowiant, samodzielnie przygotowana kolacja. Nocleg: w namiotach. Transport: samochodem załogi.
– podziwianie pięknego widoku na Ocean Spokojny i kompleks wulkanów. – kąpiel w naturalnych, dzikich gorących źródłach. Wyżywienie: samodzielnie przygotowane śniadanie i kolacja Nocleg: w namiotach (lub pobliskim hotelu). Transport: autobusem załogi.
– możliwość fotografowania na bazarze ptaków. – możliwość fotografowania fok i wielorybów. – degustacja owoców morza. Lub: – pływanie na kajakach. Wyżywienie: śniadanie w hotelu lub kawiarni, obiad na łódce, kolacja w restauracji. Nocleg: w namiotach u wybrzeża Pacyfiku lub w hotelu w mieście. Trasport: autobus załogi.
– zwiedzanie kamczackiej stolicy ciast. – przejazd przez Milkovo (stolica rolna Kamczatki). – przyjazd do kompleksu aktywnych wulkanów Kluhevskaya. Wyżywienie: śniadanie w hotelu lub kawiarni, obiad w Milkovie, samodzielnie przygotowana kolacja. Nocleg: w namiotach. Transport: autobus załogi.
– wybuch z r. 1975 zwiedzanie. – spacer przez martwy las. – otwory grot wulkanicznych.
– wybuch z r. 2012 zwiedzanie. – spacer przez wulkaniczne laboratorium chemiczne. – nowe otwory wulkaniczne. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja samodzielnie przygotowane. Nocleg: w namiotach. Transport: autobus załogi.
– wizyta u tradycyjnych i nowoczesnych szamanów z okolic wioski Esso. – muzea, lekcje mistrzów, spotkania, tance szamańskie. – darmowy całodobowy odkryty basen termalny w centrum wioski. – spacer po wiosce, dzikich lasach – zbieranie grzybów, jagód, ziół itd. – trekking do jezior (opcjonalnie). Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja w lokalnych kawiarniach. Nocleg: hotel w wiosce Esso. Transport: autobusem załogi.
– odpoczynek, możliwość fotografowania karmazynów, niedźwiedzi, lisów itd. – łowienie ryb. – wieczorem ognisko i kąpiel w dzikich odkrytych gorących źródłach. Wyżywienie: śniadanie i obiad samodzielnie przygotowane, kolacja w hotelu. Nocleg: w hotelu. Transport: autobusem załogi i tratwą.
– wodospady, wzgórza, jeziora górskie. – karmienie świstaków. – obserwowanie niedźwiedzi. Wyżywienie: śniadanie w kawiarni, obiad przygotowany samodzielnie, kolacja w restauracji. Nocleg: w hotelu. Transport: autobusem załogi.
– odwiedzenie targu rybnego, zakup pamiątek. – jazda konna. – wieczorem kąpiel w gorących źródłach (ze specjalna kompozycja minerałów). Wyżywienie: śniadanie w hotelu, obiad i kolacja w restauracji. Nocleg: w hotelu. Transport: samochodem.
Wyżywienie: śniadanie w hotelu. Transfer: samochodem.

3.000PLN

+ 4.000PLN
(bilet lotniczy z Warszawy)

+ 2.500PLN
(bilet lotniczy z Kaliningradu)

+ 2.200USD

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze na trasie Warszawa – Moskwa – Pietropawłowsk Kamczacki – Moskwa – Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelach, guesthousach, domach gościnnych lub domkach w “turbazach” w pokojach 2,3, lub 4 osobowych a w czasie trekkingu zakwaterowanie w namiotach turystycznych
 • Wyżywienie: śniadania w miastach lub 3 posiłki dziennie w trakcie trekingu przygotowywane przez uczestników
 • Transport na całej trasie: mikrobus, autobus, prom, ciężarówka
 • Opłaty za przewodników lokalnych
 • Opieka pilota polskojęzycznego
 • Bilety wstępu gdzie są one wymagane
 • Zaproszenie + pozwolenia wstępu + rejestracja
 • Rozszerzone o sporty ekstremalne ubezpieczenie Europa/li>
 • Ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Dodatkowe koszta to:

 • wiza rosyjska około 500 PLN
 • wyżywienie w miastach i wioskach ( czyli nie na trekingu) – ceny jak w Polsce max 15usd doba. ( śniadania w miastach w cenie)
 • Fakultatywne wycieczki
 • Napiwki: około 70USD