fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

BIRMA Poza Trasą
19.01.2019
-
09.02.2019
22
dni
CENA:
4000PLN + 3000USD

Podróży przez Birmę. Jest to wyprawa, inna niż wszystkie. Trzytygodniowe podróżnicze “premium”.

Udajemy się w odległe rejony Birmy, dzięki czemu będzie to czas bogaty w przygodę. To podróż dla pasjonatów fotografii i osób ceniących sobie dynamikę podróży. Tereny które pokonamy, są bardzo różnorodne. Będziemy w górach, lasach, dżungli, nad licznymi rzekami i jeziorami, w miastach, świątyniach, udamy się w podróż zabytkowym pociągiem, lokalnym samolotem a na koniec spędzimy czas na tropikalnych wyspach archipelagu Myeik. Podczas podróży poznamy Birmę, a przede wszystkim będziemy blisko jej mieszkańców.

Podróż rozpoczniemy na Zachodzie kraju. Poznamy miasto Sittwe położone nad Zatoką Bengalską, w którym znajduje się jeden z większych bazarów i portów rybackich Birmy. Szybką łodzią pokonamy odcinek do najbardziej magicznego miejsca, jakie poznałem w Birmę, miasta Mrauk ? U. W trakcie podróży promem, przyjrzymy się okolicznym wioskom rozsianym na kanałami Zatoki Bengalskiej. W Mrauk U znajduje się kompleks świątyń. To opuszczone stupy i Świątynie prowincji Arakan (Roghinya), jedne z najokazalszych całego świata Buddyzmu. To miejsca o unikalnej symbolice i ikonografii.

Podczas niewymagającego trekkingu odwiedzimy wioski ludu Czin. To lud, w którym kobiety tatuują twarze. Następnie odwiedzimy najbardziej znane miejsca Birmy – niesamowite Bagan, Kalau oraz jezioro Inle. To trzy zachwycające magiczna miejsca. Bagan to ponad 2000 stup i świątyń różnej wielkości, których budowę rozpoczęto w IX wieku. Robią one niesamowite wrażenie i stanowią jedną z największych atrakcji archeologicznych całej Azji. Świątynie zwiedzimy moto-rykszą, będziemy mieli bardzo dużo czasu na fotografię i podziwianie piękna świątyń. Kalau to mała wioska, z której wyruszymy zabytkowym (starym i wygodnym) pociągiem nad jezioro Inle, które jest wizytówką i symbolem całej Birmy. Jezioro Inle to miejsce pełne spokoju, ciszy i niepowtarzalnego klimatu. Jego okolice, poznamy w trakcie wycieczki łodzią. Nad jeziorem oraz wśród licznych okolicznych kanałów znajdują się wioski wybudowane nad taflą jeziora, domy stojące na palach, szkoły, świątynie, sklepy, wszystko metr nad wodą. Rano odwiedzimy wodny targ, a wieczorem z rybakami ujrzymy niepowtarzalny zachód słońca.

W Birmie odwiedzimy również centrum kulturalne i religijne, czyli Mandalay. Na trekking udamy się w rejon miasta Hsipaw gdzie zapoznamy się z bogatym etnicznym kolorytem. To idealne miejsce na relaks i leniwe podglądanie życia mieszkańców ludu Shan. Na koniec będziemy leniuchować (a zainteresowani nurkować) Poza Trasą. Udamy się na plaże nieodkrytego Archipelagu Myeik. To na jego ziemi doświadczymy spotkania z ciepłą wodą Oceanu, słońcem, piaskiem, ale także z masażem i dobrym whisky. Ostatnim miastem, jakie poznamy będzie dawna stolica kraju Yangun.

Birma to arcyciekawy kraj. To podróż wymarzona dla osób, które wakacje chcą spędzić aktywnie, skosztować prawdziwej przygody a na koniec podładować akumulatory. Zapraszam do tej podróży.

Plan podróży:

Dzień 1 - Wylot z Warszawy
Pakujemy walizki i w drogę!
W mieście zachowało się mnóstwo autentyczności. Jest ciekawy targ, wielki port Zatoki Bengalskiej, skąd można udać się z rybakami na połów ryb. To jedno z tych miast w których można zrobić świetne zdjęcia. Zwiedzanie miasta.
Jest to kompleks świątynny. Na terenie kilkunastu kilometrów kwadratowych znajduje się prawie dwieście stup i świątyń pochodzących z XV-XVI wieku.
Zwiedzania część 2.
To w tych wioskach kobiety mają twarze pokryte tatuażami. Ich tatuaże pokrywające całe twarze, a w zależności od plemienia mogą to być plamy, linie, koła, często wzór ma kształt sieci lub figur geometrycznych.
Przejazd do Bagan
To ponad 2000 stup i świątyń różnej wielkości, których budowę prowadzono przez kilka wieków od w IX wieku. Budowle rozrzucone są na terenie o powierzchni około 40 kilometrów kwadratowych, a teren zwiedzimy moto-rykszą. Po kompleksie można swobodnie poruszać się, do wielu stup można wejść do środka, a w nich znajdują się posągi Buddy.
Bagan część 2.
Pokonamy malownicze pagórki centrum Birmy. Wieczorem spotkanie w najmniejszym drink-barze barze świata.
Czterogodzinną trasę pokonamy wśród wzgórz i łąk. To niezapomniana podróż.
Od rana zwiedzamy łodzią piękno okolic jeziora Inle. Wieczorem zachód słońca na łodzi.
Wieczorne zwiedzanie miasta.
Dawne kolonialne miasto słynące z kolorowych karocy służących za codzienny środek transportu. To idealne miejsce na odpoczynek
Dojazd do miasteczka, z którego udamy się na trekking
Trekking, podczas którego poznamy etnikę Birmy. To teremy ludi Szan, ale spotkamy również Kaczinów.
Nocleg w mieście lub lot do Yangun. Zwiedzanie miasta.
To miejsce, mało kto tu dociera, a naprawdę warto. Południowa Birma bardzo różni się od miejsc, które wcześniej odwiedziliśmy. Dlaczego? Sami się przekonacie.
Pierwszy dzień na plażach.
To miejsce odpoczynku, plażowanie i relaksu.
Spotkamy ludzi morza, którzy od wieków żyli nad morzem i z morza. To Mokenowie zwani nomadami morza. To Cyganie o bogatym świecie wierzeń, u których podobnie jak w Zachodniej Afryce spotyka się szamanów i kapłanów odpędzających złe moce. Mokenowie to jedni z najlepszych nurków na świecie, według opisów, potrafią na bezdechu nurkować do głębokości osiemdziesięciu metrów i to w czasie do siedmiu minut. Do nurkowania zakładają okulary ręcznej roboty, obramówki do nich wycinając z drzewa, zabezpieczając je zwykłym szkłem obklejonym i uszczelnionym żywicą. Są inni od większości mieszkańców Birmy – są bardzo niscy i czarni, bardzo podobni do mieszkańców Onge z Andamanów. Mokenów zostało niewielu, są ginącym plemieniem odległych cywilizacji i jednym z jego ostatnich tchnień.
Zwiedzanie Shwedagon Paya, największego kompleksu świątynnego Birmy zbudowanego między VI, a X wiekiem. Jest to najświętsze miejsce dla mieszkańców Birmy.
... z bagażem pełnym niezapomnianych wrażeń : )

4.000PLN

+ 3.000USD

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa-Yangon-Warszawa
 • Przeloty samolotami wewnętrznymi ( Yangun-Sittwe, Mandalay-Yagon, Yangon- Myeik, Myeik-Yangon)– przejazdy łodziami, promami i statkiem
 • Bilety na kolej
 • Noclegi w czystych hotelach klasy turystycznej i 3*, a na prowincji guesthouse ( pokoje indywidualne a dla par – dwójki)
 • Śniadania w hotelach ( o ile ono jest w cenie)
 • Wszystkie trekingi w cenie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wizę do Birmy • transport autobusami, jeepami i wszelką możliwą komunikacją na trasie
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc jeśli są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy • opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne ( Koszty leczenia: 30.000 euro, NNW: 15 000 zł)

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (około 15USD za dobę, suma około 310USD)
 • Fakultatywnych opłat za nurkowanie i jego zorganizowanie
 • Ew. atrakcji fakultatywnych
 • Zwyczajowych napiwków ( max. 40USD)