fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Himalaje: Nepal helikopterem
02.11-10.11.2019
-
14.03-21.03.2020
8
dni
CENA:
od 3100USD + bilety lotnicze

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów

 

Jeśli Twoim marzeniem jest stanąć na szczytach Himalajów, ale na dotarcie tam w tradycyjny sposób ciągle nie masz czasu lub z jakichś  powodów odkładasz to w nieskończoność, mamy dla Ciebie konkretne rozwiązanie!

Potrzebujesz tylko 8 dni, żeby zrealizować marzenia i przeżyć największą przygodę swojego życia.

Nasza wycieczka NEPAL HELIKOPTEREM PONAD SZCZYTAMI HIMALAJÓW to wyjazd dla osób kochających góry i górskie krajobrazy, a lot helikopterem daje  możliwość oglądania ich piękna z niecodziennej perspektywy. W czasie postojów technicznych zobaczymy niezwykłe wioski leżące w Himalajach i punkty widokowe z olśniewającymi panoramami.

Pierwszy przelot helikopterem prowadzić będzie do bazy pod Mount Everest. Trasa ta uznawana jest za jedną z najciekawszych tras lotniczych na świecie. W Katmandu i jej okolicach zwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze zabytki. Podczas drugiego lotu helikopterem dotrzemy do bazy na Annapurnie. Lecąc, mijać będziemy kilka najpiękniejszych szczytów Himalajów. W okolicy Annapurny zwiedzimy miasto Pokhara i jego okolice.

Podczas wszystkich lotów i przystanków w górach będziemy mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach a czas pobytu w wyższych partiach gór i bazach jest ściśle kontrolowany tak, aby podróż była całkowicie bezpieczna.

Program NEPAL HELIKOPTEREM PONAD SZCZYTAMI HIMALAJÓW z pewnością dostarczy niezwykłych emocji i przeżyć, które będą najpiękniejszą pamiątką z tej niezwykłej wyprawy.

Zapraszamy!

Nepal - helikopterem

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Nepal helikopterem - plan podróży:

Dzień 1. KATMANDU

Przylot do Kathmandu Tribhuwan. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorem powitalna uroczysta kolacja z muzyką na żywo.

Dzień 2. LOT HELIKOPTEREM DO BAZY POD MOUNT EVEREST

Dziś wyruszamy helikopterem do bazy pod Mount Everest. Podczas lotu zobaczymy okolicę wokół najwyższej góry świata. Taka forma zwiedzania Himalajów dostarcza niezwykłych emocji i pozwala na podziwianie zielonych wzgórz oraz wysokich gór z niezwykłej perspektywy. Istnieje również możliwość lądowania w punkcie widokowym Kalapatthar. Najlepszymi miesiącami na loty są: marzec, kwiecień, maj, październik oraz listopad.

Plan podróży:
Faza 1: Kathmandu - Lukla (tankowanie)
Czas lotu 45 minut. Pobyt na ziemi około 5 minut.
Faza 2: Lukla - obóz bazowy Everest (Kalapatthar)
Czas lotu 25 minut. Pobyt na ziemi około 7-10 minut.
Faza 3: Obóz bazowy Everest (Kalapatthar) - Syangboche
Czas lotu 15 minut. Pobyt na ziemi około 30 minut.
Faza 4: Syangboche - Lukla - Katmandu
Czas lotu 1 godzina 10 minut.
Całkowity czas podróży: około. 3,5 godz.

Dłuższe pobyty mogłyby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania. Nocleg w Katmandu.

nepal helikopterem

Dzień 3. KATMANDU

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po dolinie Katmandu. W pierwszej kolejności pojedziemy do Stupy Symbhunatha, nazywanej również Świątynią Małp. Jest to święte miejsce dla buddystów, cel licznych pielgrzymek. Świątynia znajduje się na wzgórzu, skąd można zobaczyć całą dolinę Katmandu. Dolina ma kształt mandali, która wygląda jak misa ryżu. Następnie udamy się na plac Durbar, który nazywany jest placem Hanuman Dhoka Durbar. Z tego miejsca pierwsi królowie rządzili doliną Katmandu. Tu przebiegał stary szlak między Chinami a Indiami. Kolejnym miejscem na trasie jest Świątynia Pashupatinath, poświęcona Śiwie -Bogowi Zniszczenia. Do świątyni pielgrzymują wyznawcy Śiwy z całego świata. Następnie udamy się do Stupy Bouddhanath. Jest to największa stupa w Azji. Często nazywana jest ona wioską uchodźców tybetańskich. Tybetańczycy zaczęli się tu osiedlać od 1959 roku, kiedy to Tybet stał się częścią Chin. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 4. PRZEJAZD LUB LOT Z KATMANDU DO POKHARY

Po śniadaniu jedziemy lub lecimy z Katmandu do Pokhary. Odległość między miastami wynosi około 200 km. Lot trwa około 30 min. Przejazd samochodem między 6 a 7 godzin. Podczas podróży drogą lądową jechać będziemy wzdłuż potężnych rzek Trisuli i Prithvi Hwy. Mijać będziemy liczne kurorty, piaszczyste plaże i miejsca, gdzie uprawiać można rafting. Po drodze również liczne atrakcje turystyczne jak Gorkha czy Manakamana. Nocleg w Pokhara.

Dzień 5. LOT HELIKOPTEREM DO BAZY NA ANNAPURNIE

Dziś wyruszmy na Annapurnę. Lot helikopterem jest najprostszym i najszybszym sposobem na dotarcie do Annapurna Base Camp. Po drodze czekają nas niezapomniane widoki. Mijać będziemy kilka najpiękniejszych szczytów Himalajów, Mt. Fishtail, Mt. Annapurna, Mt Annapurna II i Mt Dhaulagiri.

Trasa z Kathmandu
Lecąc z Katmandu, przelatuje się równolegle do północnego pasma Himalajów, kierując się na wschód, do bazy na Annapurnie. Podczas lotu czekają nas niezapomniane widoki i bajeczne krajobrazy. Mijać będziemy pięknie usytuowane wioskami i miasta,
Pobyt w bazie na Annapurnie trwać będzie między 15 a 30 minut. Dłuższy pobyt mógłby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W bazie wypijemy herbatę / zjemy śniadanie (w zależności od warunków). W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania.
Cała wycieczka trwać będzie około 2 godzin. Lot rozpoczyna się i kończy na lotnisku w Kathmandu.
Trasa z Pokhara
Lecąc w kierunku północnym, udajemy się prosto do masywu Annapurna. Przelatujemy nad szlakiem trekkingowym Base Camp i docieramy do obozu bazowego.
Pobyt w bazie na Annapurnie trwać będzie między 15 a 30 minut. Dłuższy pobyt mógłby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W bazie wypijemy herbatę / zjemy śniadanie (w zależności od warunków).W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania.
Cała wycieczka trwać będzie około 1,5 godziny. Lot rozpoczyna się i kończy w Pokhara.

Plan podróży:
8:00 Wylot z lotniska Pokhara do Annapurna Base Camp
8:30 Lądowanie w obozie na Annapurna
9:00 Wylot do Pokhara
9:30 Powrót do Pokhara

Nocleg w Pokhara.

nepal helikopterem

 

Dzień 6. STUPA ŚWIATOWEGO POKOJU / WODOSPAD DEVI / WIOSKA TYBETAŃSKA / JASKINIA GUPTESHWOR.

Dziś zwiedzimy miasto i dolinę Pokhara. Pierwszym punktem będzie Świątynia Światowego Pokoju. Znajduje się ona na szczycie wzgórza, na południowym brzegu jeziora Phewa. Jest to biała, elegancka pagoda z dużą kopułą. W niszach, skierowanych w cztery strony świata, umieszczone są cztery posągi Buddy. Każdy posąg reprezentuje ważną historię związaną z życiem Buddy i umieszczony jest w kierunku zgodnie z miejscem, w którym miała się ona wydarzyć. Wzgórze, na którym znajduje się świątynia to doskonały punk widokowy na Pokharę, masyw Annapurny oraz masyw Dhaulagiri.
Następnie udamy się do wodospadu Devi. Wodospad Devi to miejsce, gdzie wody uchodzące z Jeziora Phewa nagle znikają pod ziemią. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów w Nepalu. W jego pobliżu znajduje się obóz dla uchodźców nazywany wioską tybetańską. W pobliżu wejścia do obozu znajdują się stoiska, gdzie kupić można wyroby tybetańskich rzemieślników. W obozie jest też mała fabryka dywanów i salon wystawowy. Goście zachęcani są przez mieszkańców do kupna pamiątek.
Szacuje się, że co roku 60 tysięcy uchodźców tybetańskich przekracza granicę chińsko-nepalską. Część z nich chce dotrzeć do Indii, część decyduje się na pozostanie w Nepalu, gdzie utworzono liczne wioski tybetańskie.
Następnie odwiedzamy jaskinię Gupteshowr. Jest to najsłynniejsza jaskinia w Nepalu, będąca również podziemną świątynią Śiwy. W głównej jaskini znajdują się dwie komory z kilkoma kapliczkami, największa z ich poświęcona jest Śiwie. Do jaskini wpada piękny wodospad, który zamienia się w podwodną rzekę. Wewnątrz zobaczyć można ciekawe formy stalagmitów i stalaktytów. Jaskinia jest częściowo oświetlona, jednak mogą występować przerwy w dostawie prądu. Prosimy o zabranie latarek.
Zwiedzanie Pokhary i okolic trwać będzie około 6 godzin. Nocleg w Pokharze.

Dzień 7. PRZEJAZD LUB LOT Z POKHARY DO KATMANDU

Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Katmandu. Podróż odbywać się będzie samochodem lub samolotem. Po dotarciu na miejsce, czas wolny na odpoczynek i zakupy. Nocleg w Katmandu.

nepal kathmandu

Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z lotniska w Kathmandu Tribhuwan

 

W programie podróży dostępne są także dodatkowe opcje fakultatywne:

 

 • Lot helikopterem w magiczny rejon Nepalu – Górny Mustang.

Lot helikopterem do Górnego Mustangu to najszybsza możliwość dotarcia do Królestwa Mustangu, który położony jest przy granicy z Tybetem. Do 1992 roku Mustang był niedostępny dla turystów. Obecnie wciąż jest to region trudno dostępny dla turystów. Do dzisiaj rządy sprawuje tu król, a w niektórych miejscowościach wciąż można poczuć atmosferę niemalże średniowiecza. Mustang przez wieki izolowany od zewnętrznych wpływów zachował pierwotną tybetańską kulturę. W miasteczkach zobaczyć można klimatyczne uliczki i tajemnicze łapacze duchów nad drzwiami wejściowymi domów. Zobaczymy tradycyjne domy o płaskich dachach, gompy – klasztory buddyjskie i bardzo dekoracyjne czorteny z charakterystycznym daszkiem chroniącym je przed deszczem i śniegiem.

 • Lot helikopterem nad jezioro Tilicho.

Jezioro Tilicho jest najwyżej położonym jeziorem na świecie (4920 m), znajduje się ono w Manang w Nepalu, w regionie Annapurna. Jest tu poprowadzona jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych tras trekkingowych w Nepalu. Wycieczka helikopterem nad jezioro Tilicho rozpoczyna się od wylotu z lotniska w Katmandu, przelecimy nad doliną Katmandu i wylądujemy w Tilicho. Podczas lotu zobaczymy białe, ośnieżone szczyty Himalajów oraz kolorowy las rododendronowy. Jezioro Tilicho jest świętym miejscem dla Hindusów, którzy licznie pielgrzymują w to miejsce. Wspomniane on zostało w świętej księdze hinduskiej (Ramayan). W trakcie wycieczki będzie można dowiedzieć się więcej o kulturze hinduskiej, jak i lokalnych mieszkańcach.

 • Lot helikopterem nad jezioro Rara.

 Jezioro Rara znajduje się w Parku Narodowym Rara w zachodnim regionie Nepalu na wysokości prawie 3000 m. Jest ono największym i najgłębszym jeziorem w kraju. Zajmuje powierzchnię 9,8 km kwadratowych. Jezioro opisywane jest jako „mityczne niebo na ziemi”. Park Narodowy Rara to miejsce dziewiczej i nieskażonej przyrody. Jezioro otoczone jest łąkami i lasami, w tle podziwiać można ośnieżone szczyty Himalajów. Z powodu znacznej odległości docierają tu nieliczni wędrowcy, głównie amatorzy trekkingu. Dlatego lot helikopterem to najlepsze rozwiązanie. Trasa wycieczki wyczarterowanym śmigłowcem rozpoczyna się w Katmandu z międzylądowaniem na uzupełnienie paliwa na lotnisku Nepalgunj. Następnie przelot w kierunku północnym nad zachodnim Nepalem w kierunku Jeziora Rara. Trasa przelotu wiedzie nad przepięknymi regionami Nepalu.

Plan podróży:

Lot 1 Katmandu - Nepalgunj (tankowanie)

Lot 2 z Nepalgunj -nad jezioro Rara (godzinny postój)

Lot 3 znad jeziora Rara – do Nepalgunj (tankowanie)

Lot 4 Nepalgunj – Katmandu

GRUPA 5-os. – 3.100 USD + bilety lot.: ok. 3200 PLN

GRUPA 4-os. – 3.400 USD + bilety lot.: ok. 3200 PLN

GRUPA 3-os. – 4.100 USD + bilety lot.: ok. 3200 PLN

GRUPA 2-os. – 5.100 USD + bilety lot.: ok. 3200 PLN

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze KTM – Pokhara -KTM
 • Helikopter  Obóz bazowy na Mount Everest
 • Helikopter Annapurna
 • 4 noclegi hotel 3* KTM http://www.hotelartskathmandu.com/ lub http://www.hotelbuddy.com.np/ lub http://www.takathmanduhotel.com/. Pokój dwuosobowy.
 • 3 noclegi hotel 3* Pokhara http://www.kutiresort.com/ lub http://www.hotelpokharabatika.com/. Pokój dwuosobowy.
 • Śniadania
 • Trekingi
 • Transport prywatnymi samochodem, jeepami i wszelką możliwą komunikacją na trasie
 • Permity na wjazdy do miejsc, jeśli są one wymagane — Everest conservation area oraz  Annapurna conservation area
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Lokalny przewodnik
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia:200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Wiza ($25 - 15 dni)

Cena NIE obejmuje:

 • biletów lotniczych Warszawa-Kathmandu ( KTM) -Warszawa (ok. 3200 PLN)
 • Wyżywienia poza śniadaniami ( ok. 6-10 USD za posiłek)
 • Zwyczajowych napiwków ( max. 50 USD)