fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyprawa Paragwaj i wodospady Iguazu
12.01.2020
-
27.01.2020
16
dni
CENA:
1 900 USD + bilety lotnicze

Paragwaj nieodkryty i wodospady Iguazu

Paragwaj jest najrzadziej odwiedzanym i najbardziej niedocenianym zakątkiem Ameryki Południowej. Jednak to kraj wyjątkowo ciekawy podróżniczo… W ramach podróży odwiedzimy również park w Iguazu (po brazylijskiej i/lub argentyńskiej stronie), w którym zobaczymy spektakularne wodospady.

 

Autor programu Dominik Wójciak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Plan podróży:

Dzień 1 - Wylot (port wylotu do potwierdzenia)
przylot do Asuncion
Stare miasto z zabytkami architektury kolonialnej i znanym ogrodem botanicznym. Miasto kontrastów gdzie bieda przeplata się z bogactwem, a nowoczesność z historią.
Aregua to jedno z piękniejszych miast w Paragwaju. Znajduje się około 20 km od stolicy Asuncion, tuż nad Jeziorem Ypacarai, które jest największym jeziorem Paragwaju. Miasto ozdabiają liczne kolonialne budynki, które wplecione są w pagórkowy krajobraz miasta. Dostęp do miasta ułatwia pociąg, który regularnie kursuje ze stolicy i pozwoli nam w ciągu jednego dnia odkryć jego piękno.
Villarrica to miasto znajdujące się na południu Paragwaju i uważane za drugie co do ważności miejsce w tym kraju. Znajdują się tutaj liczne uniwersytety, teatry, a także rozmaite ośrodki kulturalne i rekreacyjne. Villarrica słynie również z handlu winem, tytoniem, trzciną cukrową i yerba mate. Ta ostatnia to narodowy napój Paragwajczyków, nazywany także „zielonym złotem Paragwaju”. Niektórzy wierzą, że jedna z jego odmian, podawana na zimno terere, pomaga palaczom rzucić palenie. Yerba mate, czyli napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, to idealna pamiątka z wycieczki do Paragwaju.
Wyjazd z Villarrica i przejazd w stronę jeziora Parana (Carmen del Parana lub do San Jose); nocleg
Przejazd z Villarrica do Trinidad (około 4 h) lokalnym transportem. Dwa noclegi w Trinidadzie. Zobaczymy ruiny misyjnych redukcji jezuickich – Ruta Jesuitica i Trinidad. To jedyne paragwajskie obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, i podobno… najrzadziej odwiedzane przez turystów pozycje z tej listy. Jednak w pewnym sensie można potraktować tę informację jako zaletę tych miejsc – będąc tam, możemy znaleźć się sam na sam z historią. Spacer po tych pomisyjnych pozostałościach to niezwykłe przeżycie, uruchamiające wyobraźnię. Dla niektórych to tylko ruiny, ale dla wielu... wyjątkowe, odludne i ciche miejsce, zachęcające do lepszego poznania tej mniej popularnej dla Europejczyków historii.
Przejazd z Trinidad do Ciudad del Este. Po drodze zobaczymy przepiękny tunel drzew w miejscowości Santa Rita.
Przekroczenie granicy paragwajsko-brazylijskiej i udanie się na Foz do Iguacu. Olbrzymie masy wody 275 różnych wodospadów spadających w dół 80 metrowej przepaści z hukiem – to musi zrobić wrażenie. Dochodząc do wodospadów przez dżunglę najpierw dociera do nas delikatny szum wody, który rośnie z każdym metrem, a w końcu, kiedy podejdzie się na skraj wodospadu, niemal ogłusza. Uznane za jeden z Siedmiu Nowych Cudów Natury Wodospady Iguazu są dwa razy wyższe i dwa razy szersze od Wodospadu Niagara.
Iguazu leżą na granicy argentyńsko-brazylijskiej i można je podziwiać z obu tych krajów. Strona brazylijska oferuje bardziej panoramiczny widok na wodospady, z dalszej odległości można objąć wzrokiem niemal całą ich przestrzeń, podczas gdy od strony Argentyny - można z bliska przyjrzeć się olbrzymim zwałom wody spadającym w dół rzeki Rio Iguazu. Po stronie argentyńskiej lepsza jest infrastruktura oraz więcej atrakcji, a także jest taniej, niemniej Brazylia oferuje m.in. świetne wycieczki będące unikalną kombinacją pieszej wędrówki z pływaniem kajakiem pod wodospadami i raftingiem. Można również przelecieć się helikopterem nad wodospadami. Między obiema stronami kursuje autobus. Jazda trwa około godziny ze względu na konieczność przekroczenia granicy. Warto obejrzeć wodospady z obu stron, gdyż każda z nich daje inną perspektywę. Najlepiej jest spędzić po jednym pełnym dniu po każdej ze stron i udać się na wycieczkę do dżungli.
Powrót z Argentynu lub Brazylii do Polski z plecakiem pełną niezapomnianych wrażeń 🙂

Plan podróży Paragwaj i wodospady iguazu:

1 900USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie w hotelach, domach i guesthouse'ach
 • Transport na całej długości trasy
 • Przejazd koleją
 • Wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i miejsc
 • Wstępy do wodospadów
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Przelot: Warszawa - Ameryka Południowa - Warszawa - ok. 3.500 zł
 • Wyżywienia (około 15 USD dziennie)
 • Potencjale napiwki (maksymalnie 70 USD)