fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyprawa Japonia poza trasą
28.09.2020
-
12.10.2020
15
dni
CENA:
2 400 USD + bilety lotnicze

Wyprawa: Japonia niedostępnym szlakiem

Wyprawa: Japonia niedostępnym szlakiem. Kraj Kwitnącej Wiśni to nie tylko spektakularne, nowoczesne miasta rodem z filmu "Blade Runner". To również kraj wielu tajemnic. Na trasie naszej wyprawie zobaczymy oba oblicza współczesnej Japonii. Z jednej strony wspaniałe miasta takie jak Tokio czy Kioto, które pełne są niezwykłych świątyń, ciekawych ludzi, zwyczajów i technologii. Nocą zamieniają się one w cyberpunkowe metropolie rodem z dalekiej przyszłości.

Z drugiej strony Japonia to teren ogromnej tragedii, która w 2011 roku zniszczyła dużą część prefektury Fukushima. Dwa jednoczesne kataklizmy naturalne (trzęsienie ziemi i kilkunastometrowe tsunami) były preludium do jeszcze większego dramatu - wybuchu elektrowni jądrowej w mieście Futaba. Ruszymy w te zapomniane przez japońskie społeczeństwo ruiny cywilizacji by uzmysłowić sobie jak bezbronna jest istota ludzka, gdy do głosu dochodzą potężne siły natury i nieokiełznanej technologii.

Ponadto zwiedzimy jedno z najbardziej wymownych miejsc - las Aokigahara, którego piękna, bujna roślinność skrywa makabryczną tajemnicę.

Plan podróży:

Dzień 1

Wylot z Warszawy (15.10)

Dzień 2

Przylot do Tokio (8.35). Przejazd do Iwaki, obiad, odpoczynek po podróży, wieczorna przechadzka po mieście. Iwaki to miasto portowe nad Oceanem Spokojnym, które ucierpiało w 2011 roku w wyniku katastrof naturalnych. Pochłonęły one kilkaset osób. Do dziś znajdują się tam domki zastępcze dla osób wysiedlonych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Przejazd wynajętym autem do strefy wysiedlenia w Fukushimie. Całodzienne zwiedzanie, które może obfitować w policyjne kontrole – warto czegoś takiego doświadczyć. Będziemy się poruszać po terenach bezpośrednio przylegających do strefy całkowitego wykluczenia. Część z nich została już zdekontaminowana i rząd wydał pozwolenie na ponowne osiedlenie. Niektóre wciąż jeszcze są oczyszczane, aby umożliwić powrót kolejnym mieszkańcom w rodzinne strony. Opowiemy sobie w szczegółach, co tak naprawdę wydarzyło się w Fukushimie, co lub kto jest za to odpowiedzialny i jak wygląda życie osób ewakuowanych. Wieczorem powrót do Iwaki. Obiadokolacja, nocleg.

wyprawa Japonia

Dzień 4

Przejazd pociągiem do Kioto (z przesiadką w Tokio). Zwiedzanie Kioto, m.in. Świątynia Złotego Pawilonu i Kiyomizu-dera z przepięknym widokiem na panoramę miasta. Kioto to dawna stolica Japonii, która pełniła tę funkcję aż przez 1000 lat – od IX do XIX wieku. Przez cały ten okres miasto było ośrodkiem wyrafinowanej, dworskiej kultury, raz tracąc, a raz zyskując rzeczywistą rolę stołeczną za sprawą zmieniających siedzibę shogunów, od 1192 r. rzeczywistych władców kraju. Mówi się, że Kioto zawdzięcza rolę stolicy z powodu strachu ówczesnego władcy przed rosnącym wpływem buddystów z Nary. Obiadokolacja, nocleg.

wyprawa japonia

Dzień 5

Przejazd do Nary – dawnej stolicy Japonii (1h). Całodzienne zwiedzanie np. fenomenalna świątynia Todaiji, park pełen chodzących luzem jeleni, światynia Kasuga Taisha. Nara pełniła funkcje stolicy w VIII wieku. Uważa się ją za pierwszą stałą siedzibę władców japońskich, których panowało w Narze łącznie siedmiu. Była ona wzorowana na planach urbanistycznych ówczesnej chińskiej potężnej metropolii Xian (to tam znajduje się słynna Armia Terakotowa). Buddyzm, który przybył do Nary z Chin, zaczął niepokoić japońskich władców. Dlatego też stolica została przeniesiona do Kioto. Tym samym Nara przestała być obiektem ataków militarnych, dzięki czemu zachowały się do dzisiaj największe perły dawnej architektury. Powrót do Kioto. Obiadokolacja, nocleg.

wyprawa Japonia

Dzień 6

Całodzienne zwiedzanie Kioto (Nijojo - zamek szoguna Tokugawy, Pałac Cesarski, przejazd do Arashiyama ze wspaniałą stacją kolejową, spacer lasem bambusowym). W Pałacu Cesarskim urzędowali władcy w wiekach XIII - XIX. Nijojo to zamek, który wiele przeszedł. Wybudowano go w XVII wieku, ale już kilkadziesiąt lat później środkowa część spłonęła od uderzenia pioruna. Potem nawiedzały go inne klęski żywiołowe, np. pożary i tajfuny. Jest wpisany na listę UNESCO. Arashiyama słynie z bambusów, które są dla Japończyków magicznymi roślinami. Specyficzny szelest, jaki wydają pocierając się o siebie, został wpisany na listę tzw. stu dźwięków Japonii. Obiadokolacja, nocleg.

wyprawa Japonia

Dzień 7

Przejazd pociągiem do Hiroshimy. Zwiedzimy: Park Pokoju, czyli m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon Pokoju, Wzgórze Pamięci itp., potem przejazd do słynnej bramy Torii. Hiroshima to jedno z najtragiczniejszych miast świata. Zrzucenie na nie bomby jądrowej doprowadził do katastrofy, jakiej ludzkość nigdy jeszcze nie doświadczyła. Przyjrzymy się tej tragedii z bliska, bo to dzięki niej wiemy tak wiele o wpływie promieniowania jonizującego na organizm człowieka. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Przejazd do Himeji. Zwiedzamy m.in. zamek Himeji, który ma status Skarbu Narodowego Japonii oraz jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy również kompleks świątynny Shosha-zan Engyō-ji, w którym kręcono „Ostatniego samuraja”! Obiadokolacja, nocleg.

wyprawa japonia

Dzień 9

Wyjazd do Nagoi. Atrakcje ustalimy wspólnie, m.in. Zamek Nagoya, Atsuta Jingu. Nagoya to trzecie co do wielkości miasto w Japonii (po Tokio i Osace). Zamieszkuje je 9 milionów ludzi. Tutejszy zamek z przełomu XVI i XVII wieku, który spłonął częściowo podczas Drugiej Wojny Światowej, został odbudowany w 1959 roku. Atsuta Jingu to drugi najważniejszy w kraju chram (miejsce kultu religii shinto). Znajduje się w nim jeden z trzech japońskich regaliów cesarskich oraz ok. 4000 skarbów historycznych z 2000 lat japońskich dziejów. Rocznie odbywa się tu również kilkadziesiąt festiwali. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Przejazd do Tokio. Zakwaterowanie. Zwiedzanie m.in. Shibuya – słynne skrzyżowanie przy stacji kolejowej pojawiające się w wielu filmach, Akihabara - dzielnica elektronicznej rozrywki, w której doświadczymy niezwykłych emocji podczas gier na automatach, show i kolacja w Robot Restaurant. Nocleg.

Dzień 11

Wyjazd do góry Fuji (kolej linowa Hakone, jezioro Ashi, zatoka Sagami, parująca dolina Owakudani, przepiękny park Arakurayama z panoramą Fuji). Fuji to czynny wulkan i zarazem najwyższy szczyt Japonii (3776 m n.p.m.), który od 2013 roku jest wpisany na listę UNESCO. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12

Las Aokigahara – całodzienna wycieczka. Jest tu sporo szlaków dla turystów, gdyż las jest przepiękny, ale również… okryty złą sławą. To tutaj, poza okiem turysty, od wielu lat życie odbiera sobie duża liczba samobójców. Kilka lat temu nakręcono horror poświęcony temu zjawisku. My na szczęście będziemy podążać sprawdzonymi ścieżkami, aby odkryć piękno Aokigahary. Obiadokolacja, nocleg.

wyprawa japonia

Dzień 13

Przejazd do Tokio. Zakwaterowanie. Zwiedzanie: mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii, następnie dzielnicę handlowo-rozrywkową Harajuku. Na naszej drodze stanie również tysiącletnia świątynia Asakusa. Na koniec przejdziemy się ulicą handlową Nakamise i  zobaczymy most Nijubashi prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14

Tokio (atrakcje ustalimy wspólnie). Możliwość odłączenia się od grupy i przejazdu do Jokohamy (ok. 50 minut jazdy). W przypadku decyzji całej grupy – jedziemy do Jokohamy! Jokohama ma bardzo zwartą zabudowę turystyczną, więc jeden dzień w zupełności wystarczy, aby ją zwiedzić. To nowoczesne miasto ze szkła, stali i betonu. Warto wjechać na szczyt jednego z wieżowców, skąd rozciąga się zapierająca dech panorama miasta. Jeśli dopisze nam szczęście, to spotkamy na najwyższym piętrze rysownika, który stworzy nasz portret w stylu japońskim!

wyprawa Japonia

Dzień 15

Powrót do Warszawy (wylot o 10:55).

2 400USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • transport kolejowy/autobusowy po kraju/miastach (m.in. słynnymi, szybkimi shinkansenami)
 • noclegi w hotelach kapsułowych, klasy turystycznej, hostelach oraz guesthousach
 • wyżywienie w postaci śniadań
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR , NNW: 50.000 zł, 60.000 EU
 • koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opłatę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (około 3500 PLN – do rozliczenia)
 • obiadokolacji (około 20 USD/doba)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 300 USD)
 • wydatków osobistych