fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspa Wielkanocna, Tahiti, Moorea, Auckland, Hongkong, Makau
11.10.2020
-
30.10.2020
20
dni
CENA:
3.500 USD + 11.000 PLN (bilety lotnicze)

Dlaczego Wyspa Wielkanocna?

Wyspa Wielkanoca - wyprawa w ten rejon świata pozwoli nam poznać miejsca owiane aurą tajemniczości i przygody. Kraina słynie z olbrzymich posągów moai, które zwrócone plecami do oceanu są symbolem wyspy.

Kto, w jaki sposób i dlaczego je stworzył? Dlaczego transportowano je nawet kilkanaście kilometrów od miejsca ich powstania? Do dziś te kwestie pozostają niewyjaśnioną do końca zagadką. Być może pomagały w tym Aku Aku, czyli duchy mieszkające tu od pradawnych czasów i nawet dziś towarzyszą w codziennym życiu mieszkańcom wyspy. Spróbujemy się o tym przekonać.

W czasie naszej wizyty nie tylko będziemy podziwiać słynne posągi, ale także doświadczymy bogatej polinezyjskiej kultury. Dowiemy się również o praktykowanym przez mieszkańców kulcie wody i powietrza. Poznamy także niezwykłą historię stworzoną przez klany Długo-  i Krótkouchych oraz nieznane nigdzie indziej zwyczaje. Pępek Świata – jak mieszkańcy Rapa Nui określają swoją wyspę – to najbardziej odizolowany od reszty świata zamieszkały skrawek lądu. Administracyjnie należy on do Chile.

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Program wyprawy

Hongkong - Makau – Nowa Zelandia – Polinezja Francuska (Tahiti - Moorea)  – Wyspa Wielkanocna

 

Dzień 1. 11.10

Przelot z Warszawy do Pekinu i Hongkongu.

Dzień 2. 12.10

Przed południem (11.35) przylot do Hongkongu, spacer po mieście i wieczorem (20.10) wylot do Auckland.

Dzień 3. 13.10

Wieczorem (19.00) przylot do Auckland, transfer do hostelu, nocleg, dla chętnych wieczorny wypad do centrum.

Dzień 4. 14.10

Rano (9.10)  wylot do Faaa (po drodze miniemy linię zmiany czasu, więc wylądujemy dzień wcześniej – 13.10 (15.05).

Dzień 4 13.10

Transfer do hostelu  w Papeete, czas na odpoczynek, wieczorny spacer po miasteczku, plac Vaiete – największa „jadłodajnia” pod gołym niebem w Tahiti (knajpki, bary, food-trucki), nocleg.

Dzień 5. 14.10

Zwiedzanie Papeete — centrum miasteczka — Toata Square, na którym nieustannie kipi życie – nieustannie odbywają się występy i pokazy, Centre Vaima – zakupowy raj z pamiątkami i sklepami jubilerskimi oferującymi słynne czarne perły, katedra Notre Dame i To'ota Square z olbrzymim figowcem (fikusem bengalskim), pod którym uwielbiał spędzać czas z butelką absyntu słynny francuski malarz Paul Gauguin, wisyta na placu Vaiete, w nocy przelot na Wyspę Wielkanocną.

Dzień 6. 15.10

Wczesnym popołudniem przylot na Rapa Nui, transfer do hostelu, spacer po mieście. Czas na pierwsze spotkania z legendarnymi posągami – moai. Zachód słońca przy platformie Ahu Tahai, nocleg.

Dzień 7. 16.10

Zwiedzanie wyspy: przejazd do Rano Raraku — kamieniołomu, w którym powstawały moai, zejście do wnętrza wygasłego wulkanu z jeziorkiem o brzegach porośniętych totorą — trzciną, która poza wyspą występuje tylko nad jeziorem Titicaca, zwiedzanie Ahu Tongariki oraz pobliskiej zatoki, powrót do Hangaroa, dla chętnych film Rapa Nui, nocleg.

Dzień 8. 17.10

Piaszczysta plaża Anakena – miejsce lądowania pierwszych mieszkańców wyspy – jedna z najpiękniejszych platform na wyspie – Ahu Nau Nau. Następnie plażowanie pod palmami kokosowymi, plaża Ovahe, możliwość snorkelingu, a dla chętnych: piesza wędrówka na szczyt wygasłego wulkanu Maunga Terevaka (ok. 4 godz.). Po powrocie do Hangaroa dla chętnych pokaz i uczestnictwo w rytualnym malowaniu ciał tradycyjne stroje mieszkańców Rapa Nui sesja fotograficzna.

Dzień 9. 18.10

Przejazd na wschód słońca do ceremonialnej wioski Orongo z tradycyjnym budownictwem Rapa Nui, krater wulkanu Rano Kau. Dla chętnych możliwość zejścia na jego brzeg, skąd rozpościera się widok na wysepki Motu Nui i Motu Iti – znane z wyścigu o pierwsze jajko w roku. Przejazd na platformę Aku Akivi i do jaskini Ana Kakenga, powrót do Hangaroa na nocleg. Dla chętnych Wieczór Polinezyjski, czyli 4-godzinna kolacja z pokazami tańców oraz pokazem gotowania w piecu ziemnym, nocleg.

Dzień 10. 19.10

Przejazd do zatoki La Perouse’a, Te Pite o Te Henua. To zobaczymy otaczany kultem okrągły kamień — pępek świata, najbardziej energetyczne miejsce na wyspie. Te Pito Kura – największy przetransportowany z kamieniołomu posąg moai, plaża Anakena i Ovahe, jedyny na wyspie gaj palmowy, platforma Ahu Nau Nau. Na koniec dnia czas na plażowanie, a po południu powrót do Hangaroa, na nocleg.

Dzień 11. 20.10

Plaża Anakena – plażowanie, a dla chętnych piesza wędrówka z Anakeny południowo-wschodnim brzegiem do Hangaroa. Czekają nas wspaniałe widoki z klifów, liczne platformy z powalonymi posągami (ok. 6-8 godzin), pożegnalny zachód słońca na Ahu Tahai z degustacją lokalnego trunku Pisco (dla chętnych), nocleg.

Dzień 12. 21.10

Ostatni dzień na wyspie, czas na zakup pamiątek. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i przed północą wylot na Tahiti.

Dzień 13. 22.10

O 1.00 w nocy przylot do Faaa, przejazd do Papeete na nocleg, rano spacer na central Market oraz do portu, gdzie m.in. więziony był autor „Moby Dicka” – Herman Melville, wizyta w ogrodzie botanicznym oraz podwodnym obserwatorium morskim, gdzie można obserwować życie żółwi, egzotycznych ryb, koralowców oraz dziesiątków stworzeń żyjących w tej części Pacyfiku, nocleg.

Dzień 14/15. 23-24.10

Przeprawa promem i pobyt na wyspie Moorea – plażowanie i oglądanie nieskażonej przyrody polinezyjskiej wyspy.

Dzień 16. 25.10

Nocny przelot do Auckland (wylot o 1.35), w którego trakcie „gubimy” jedną dobę, czyli nie mamy 26 października.

Dzień 17. 27.10

Przylot do Nowej Zelandii (o 6.30), transfer do hotelu w Auckland, zwiedzanie miasta autobusem turystycznym „hop on-hop off”, przylądki Waitemata i Manukau, Sky Tower, nocleg.

Dzień 18. 28.10

Dla chętnych wyjazd do Hobbitonu, gdzie realizowane były sceny „Władcy pierścieni” lub wypad  na Devonport Island, po południu transfer na lotnisko i wieczorem (20.45) wylot do Hong Kongu.

Dzień 19. 29.10

Przylot do Hong Kongu (9.05), dla chętnych wycieczka do Makau lub wizyta w centrum Hong Kongu, wieczorem (20.15) wylot do Pekinu i Warszawy.

Dzień 20. 30.10

Wczesnym rankiem przylot do Warszawy (6.20) zakończenie wyprawy

 

 

Wyspa Wielkanocna i Polinezja Francuska: trasa podróży:

3 500USD

+ 11.000 PLN (bilety lotnicze)

Cena obejmuje:

 • BILETY LOTNICZE: WAW-HKG-WAW, HKG-AKL-HKG, AKL-PPT-AKL, PPT-IPC-PPT
 • Hongkong Hop On/Off bus + transfery.
 • Auckland – nocleg z transferami lotniskowymi
 • Papeete – nocleg z transferami, wydłużonym pobytem i zwiedzaniem
 • Opłata za wstęp do Rapa Nui Park
 • 7 noclegów ze śniadaniami na Rapa Nui
 • Transport na wyspie + program
 • Papeete – 2 noclegi z transferami i zwiedzaniem
 • Moorea – 2 noclegi z transferami (prom)
 • Auckland – nocleg z transferami lotniskowymi, zwiedzanie
 • opcjonalnie Hobbiton
 • Transfery w HongKongu
 • Wycieczka do Makau
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR
 • Opiekę doświadczonego polskiego pilota.
 • Realizacja programu
 • Usługi rezerwacyjne biletów i noclegów
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekingowe
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienie (około 20 USD/dzień)
 • Imprezy fakultatywne – ok. 450 USD