fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

ALASKA WYCIECZKA
PARK NARODOWY DENALI
PARK NARODOWY KENAI
ANCHORAGE - EKLUTNA
TALKEETNA - SEWARD
02.08.2023
-
12.08.2023
11
dni
CENA:
3790 USD + bilety lotnicze ok. 3500 PLN

ALASKA WYCIECZKA Z POZA TRASĄ

ANCHORAGE - EKLUTNA - TALKEETNA - PARK NARODOWY DENALI - SEWARD - PARK NARODOWY KENAI

Alaska Wycieczka z Poza Trasą to doskonała okazja do obcowania z wszechobecną dziką, nieskażoną przez człowieka przyrodą. Alaska jest największym stanem w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, a jednocześnie najmniej zaludnionym regionem kraju. Jest ona także jednym z najbardziej dzikich regionów świata. Obszar Alaski na południu pokrywa tajga, na Dalekiej Północy tundra. Powierzchnia jest górzysta z najwyższym szczytem Ameryki Północnej Denali - Mount McKinley (6194 m n.p.m.). Alaska słynie z ogromnych otwartych przestrzeni, wyjątkowej przyrody i niepowtarzalnych krajobrazów. Rozległe tundry, tajgi, najwyższe góry Ameryki Północnej, lodowce, krystalicznie czyste rzeki i jeziora - to wszystko czeka na nas podczas podróży Alaska Wycieczka z Poza Trasą. Bliskość dzikiej przyrody powoduje niesamowite wrażenia, które na zawsze pozostają w pamięci. Zapraszamy na podróż Alaska Wycieczka z Poza Trasą!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

ALASKA WYCIECZKA Z POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina do Anchorage na Alasce. 

Dzień 2. Alaska - Anchorage

Przylot do Anchorage na Alasce. Na lotnisku spotkanie grupy z miejscowym przedstawicielem Poza Trasą Adventure w Anchorage. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży, wspólna kolacja.  Anchorage - malowniczo położone nad Zatoką Cooka, to największe miasto na Alasce. Mieszka tu ponad 40% całej populacji tego amerykańskiego stanu. Miasto otaczają Góry Chugach, które wraz z zatoką tworzą przepiękny krajobraz. Spacer nad Zatoką Cook’a i wizyta w najpiękniejszym punkcie widokowym w mieście. Nocleg w Anchorage. 

anchorage

Dzień 3. Anchorage / Eklutna - Jezioro Eklutna / Lodowiec Matanuska / Talkeetna

Po śniadaniu wyjazd w okolice miejscowości Eklutna. W latach czterdziestych XIX wieku przybyła tu grupa rosyjskich prawosławnych osadników. Część rdzennej ludności indiańskiej przeszła wówczas na prawosławie i przejęła część zwyczajów przybyszów. W drugiej połowie XIX w. należące do Rosji tereny Alaski zostały odsprzedane Stanom Zjednoczonym. W Eklutna do dziś jednak pozostały pamiątki po rosyjskiej historii. Nadal znajduje się tu prawosławna cerkiew i kolorowy cmentarz Indian, łączący lokalne i prawosławne tradycje. Indiańskie nagrobki, zgodnie z lokalnymi wierzeniami, kryją najpotrzebniejsze przedmioty zmarłego, potrzebne podczas życia wiecznego. Przy każdym z nich znajduje się też prawosławny krzyż, a groby zamiast nazwisk zmarłych oznaczone są kolorami. Przejazd w okolice Jeziora Eklutna. Spacer brzegiem malowniczego turkusowego jeziora, otoczonego wysokimi górskimi szczytami. Następnie wizyta w punkcie widokowym, skąd roztacza się niesamowity widok na Lodowiec Matanuska. Spacer w kierunku kolorowych gór oraz czas na fotografowanie okolicy z malowniczej drogi Glenn. Po czym wyruszymy w podróż do miasteczka Talkeetna, które było inspiracją dla kultowego serialu „Przystanek Alaska”. Wizyta w lokalnym browarze oraz wieczorem wspólna kolacja. Nocleg w Talkeetna.

*W ciągu dnia atrakcja fakultatywna. Zainteresowani wyruszyć mogą na lot widokowy ku najwyższemu szczytowi Ameryki Północnej - Denali (6190 m n.p.m.) w latach 1896–2015 zwanego Mount McKinley (ok. 420$ od osoby). 

Denali

Dzień 4. Talkeetna / Park Narodowy Denali

Śniadanie w lokalnym Roadhouse. Zwiedzanie miasteczka Talkeetna, które jest miejscem ulubionym przez górskich wspinaczy i doskonałą bazą wypadową dla wyruszających na górę Denali. Spacer nad malowniczo położoną rzeką Susitna z przepiękną panoramą szczytów Denali oraz Foraker. Wizyta w miejscowej wytwórni syropu brzozowego połączona z degustacją. Następnie podróż w kierunku Parku Narodowego Denali. Po drodze zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach trasy na zdjęcia i spacery w parkach stanowych. W czasie podróży liczne punkty widokowe na szczyt Denali. Nocleg w okolicach Parku Narodowego Denali. 

Talkeetna

Dzień 5. Park Narodowy Denali

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy wgłąb Parku Narodowego Denali. Po terenie parku podróżować będziemy specjalnymi busami parkowymi. Obserwacja niezwykłej przyrody, bezpieczne spotkania z dzikimi zwierzętami mieszkającymi na terenie parku - niedźwiedziami grizzly, łosiami, karibu, kozami górskimi. Popołudniu wspólne spacery / wędrówki po okolicy. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - wyjątkowo piękne widoki szczytu Denali. Nocleg w okolicach Parku Narodowego Denali. 

Alaska wycieczka

Dzień 6. Park Narodowy Denali / Palmer / Anchorage

Śniadanie i poranna kontynuacja wizyty w okolicach parku. Następnie wyjazd w kierunku Szlaku Stampede. Dotrzemy do Przełęczy Hatcher i opuszczonej, zabytkowej kopalni złota. Dalsza podróż do miasteczka Palmer. Spacer po historycznym centrum i nad Jeziorem Reflection. Powrót do Anchorage. Nocleg w Anchorage. 

Dzień 7. Anchorage / Seward

Wczesna pobudka i śniadanie. O poranku (godzina 6:45) rozpoczniemy przejazd pociągiem Kolei Alaska najpiękniejszą trasą kolejową w stanie. Droga prowadzi nad oceanem, a także wśród gór, lodowców i rzek. Koniec trasy w Seward. Miasteczko położone jest na obszarze Półwyspu Kenai, nad Zatoką Zmartwychwstania (Resurrection Bay), w głębi jednego z przepięknych fiordów Zatoki Alaska (Gulf of Alaska). Po dotarciu na miejsce wyruszymy w około 5-godzinny rejs po Zatoce Zmartwychwstania wśród małych zatoczek, porozrzucanych wysepek, cieśnin i głębokich fiordów. W czasie rejsu wyjątkowo malowniczą okolicą, obserwować będziemy wieloryby, które licznie pojawiają się w zatoce w okresie letnim, maskonury i lwy morskie. Szczególne wrażenie robią schodzące wprost do oceanu lodowce. Nocleg w Seward. 

Kenai na Alasce

Dzień 8. Seward / Park Narodowy Kenai Fjords / Homer

Po śniadaniu wizyta na terenie Parku Narodowego Kenai Fjords. Spacer w kierunku lodowca Exit. Droga przez malownicze Moose Pass do Cooper Landing - miejsca szczególnie lubianego przez wędkarzy. Można tu wędrować szlakami wiodącymi zachwycającymi terenami. Ścieżki prowadzą przez bujne lasy i łąki, otoczone połyskującymi wodami rzeki i jeziora. Często są to historyczne szlaki używane niegdyś przez poszukiwaczy złota. Spacer nad Jeziorem Kenai. Obserwacja wędkarzy na rzece Kenai. Popołudniu podróżować będziemy uroczą trasą do Homer. W czasie podróży wielokrotnie zatrzymamy się na zdjęcia i krótkie spacery. Homer położone jest w Zatoce Kachemak na południowym krańcu Półwyspu Kenai. Miasteczko słynie z licznych galerii prezentujących alaskańską sztukę. Można tu również zakupić piękne oryginalne rękodzieło artystyczne. Kolacja - proponujemy świeżego halibuta na mierzei Homer Spit z widokiem na ocean. Nocleg w Homer. 

Kenai rzeka

Dzień 9. Homer / Ninilchik / Girdwood / Anchorage

Śniadanie, a następnie spacer po najpiękniejszych plażach miasta Homer z widokami na Zatokę Kachemak. Ośnieżone szczyty i  lodowce odbijające się w lśniących wodach Zatoki Kachemak to wyjątkowo piękne widoki. Tereny te, szczególnie upodobały sobie orły, które z pewnością uda nam się zaobserwować. Następnie wyjazd do małego rybackiego miasteczka Ninilchik. Miasteczko ma ciekawą historię. W krajobrazie dostrzeżemy tu prawosławne cerkwie, a część mieszkańców ma rosyjskie pochodzenie. Po czym  podróż szutrową trasą po terenach zamieszkałych przez niedźwiedzie czarne. Odwiedzimy również miasteczko Girdwood. Kolejką Alyeska wjedziemy tu na szczyt, z którego roztaczają się niesamowite widoki na ocean oraz góry. Podróż powrotna do Anchorage. Nocleg w Anchorage. 

Ninilchik cerkwie na Alasce

Dzień 10. Anchorage

Po śniadaniu poranny spacer po Anchorage. Okazja do zakupów autentycznych pamiątek z Alaski. Transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot do Warszawy lub Berlina. 

Denali

Dzień 11. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski. 

*Uwagi: Program 11-dniowy: krótsze przejazdy, więcej czasu na spacery, dodatkowe atrakcje. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3790USD

+ bilety lotnicze ok. 3500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa /Berlin - Anchorage - Warszawa / Berlin ok. 3500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach w sprawdzonych hotelach, wysokiej klasy pensjonatach lub klimatycznych domkach, w pokojach dwuosobowych (łóżka pojedyncze lub podwójne - w zależności od potrzeb grupy). Pokoje jednoosobowe na zapytanie
 • Śniadania
 • Transport na całej trasie zgodnie z opisem przestronnym, wygodnym vanem dostosowanym do potrzeb grupy
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wszelkie obowiązkowe opłaty miejscowe
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego pilota i przewodnika polskojęzycznego
 • Usługi miejscowych przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów posiłków poza śniadaniami (około 40 USD / posiłek / osoba) + zwyczajowych, lokalnych napiwków (min. 15% ceny posiłku)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz atrakcji wymienionych w opisie programu, jak: koszty wstępów do parków narodowych i parków stanowych, spacer do lodowca Matanuska, wycieczka po Parku Narodowym Denali (ok. 8 godzin), wstęp na teren kopalni Independence, przejazd pociągiem Anchorage - Seward, rejs na wieloryby (ok. 5 godzin), wjazd kolejką Alyeska - całość ok. 410 USD
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla serwisu obsługującego na trasie
 • Fakultatywnego lotu widokowego nad szczytem Denali (około 420$ od osoby + 15% napiwku dla pilota / przewodnika)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp
 • Kosztów testów PCR (wymagany na każdy wylot z PL oraz przy powrocie)

*Grupa min. 6 osób

ALASKA WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

ALASKA WYCIECZKA - AMERYKA

Alaska wycieczka - Ameryka - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca,  Wodospady Iguazu,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi