fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Boliwia - Chile
24.05.2020
-
14.06.2020
22
dni
CENA:
3300USD + bilety lotnicze

Boliwia - Chile - Poza Trasą

Wyprawa: Boliwia i Chile to wyjazd dla prawdziwych podróżników.

Podczas naszej podróży zobaczymy najbardziej spektakularne miejsca w Boliwii. Te znane jak solenisko Salar de Uyuni, jezioro Titicaca czy najwyżej położoną stolicę LaPaz, a także te zupełnie poza trasą jak wpisane na listę UNESCO misje jezuickie, Park Narodowy Kaa Iya – ostoję jaguarów czy Park Narodowy Amboro, z lasem pełnym pierwotnych roślin.

W La Paz spotkamy się z cholitami – Indiankami, które oprowadzą nas po mieście, opowiedzą o swojej kulturze i zwyczajach.

Poprzez surowe przestrzenie południowego Altiplano, gdzie pasą się stada alpak, lam i wigoni przejedziemy na najsuchszą pustynię świataAtacamę. Zapierające dech w piersiach księżycowe krajobrazy oraz buchające parą gejzery to tylko jedne z wielu widoków na Atacamie.

Wyprawa: Boliwia i Chile kończy się kilkudniowym odpoczynkiem nad oceanem. Gdy będziemy mogli zrelaksować się przy lampkach pysznego chilijskiego wina.

 

Autorka programu Wioleta Szczudlińska. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PROGRAM WYPRAWY BOLIWIA-CHILE:

Dzień 1 - Przylot do Santa Cruz (ok. 6.00)
Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta.
Aby dotrzeć do Refugio Los Volcanes będziemy pokonywać stromą, szutrową drogę pod górę, podziwiając piękno dżungli. Po zakwaterowaniu w miejscowej Lodge, czeka nas 1-2 godzinny spacer po okolicy. Po lunchu 3-4 godzinny lekki trekking po parku Amboro i kąpiel w naturalnym oczku wodnym. Po zmroku będzie możliwość krótkiego spaceru z pochodniami, podczas którego można napotkać pancerniki czy nocne małpy. Zapewniony lunch i kolacja.
Po drodze zatrzymamy się przy „Cuevas” formacji kilku przepięknych wodospadów. Samaipata jest położona w dolinie na wysokości 1600m n.p.m. Obejrzymy tam muzeum, które przedstawia kultury Moxo-Collas, Chane i Inków. Po lunchu wyruszymy do kompleksu El Fuerte (1800 m n.p.m), twierdzy wykutej w jednej ogromnej skale. Wieczorem powrót do Santa Cruz. Zapewnione śniadanie i lunch.
Na naszej trasie są najważniejsze misje jezuickie założone po wkroczeniu konkwisty do Nowego Świata. 6 z nich jest wpisana na listę UNESCO. Są to unikalne kościoły i budynki, doskonale zachowane, niezwykle precyzyjnie rzeźbione przez miejscową ludność pod czujnym okiem jezuitów. Zapewnione śniadanie, lunch i kolacja (1 dnia bez śniadania).
Jest to najgorętszy region Boliwii, prawie suchy i pokryty największym, dziewiczym, suchym lasem na Ziemi. Będziemy tropić jaguary, pumy, oceloty, pancerniki czy świnie tagua. Nocleg na terenie parku w namiotach. Zapewnione śniadanie, lunch i kolacja.
Świtem dalsze podglądanie zwierząt w Gran Chaco oraz powrót do Santa Cruz. W S.C. jesteśmy wieczorem. Zapewnione śniadanie i lunch.
Przelot samolotem do LaPaz. Zakwaterowanie. Powolna aklimatyzacja – zwiedzanie miasta. Obowiązkowy zakup torebeczki liści koki – odwiecznego sposobu na soroche czyli chorobę wysokościową – będziemy żuć i pić napar.
W pobliżu La Paz znajduje się najwyżej położony na świecie wyciąg narciarski ? niestety dziś już nieczynny. Zmiany klimatyczne spowodowały znikome opady śniegu nawet na wysokości 5300m n.p.m. Zatem popularny lodowiec stał się smutną górą. Zmierzymy się z Chacaltaya, aby podziwiać niesamowite widoki na szczyty And, a przy dobrej pogodzie nawet Titicacę. Po południu przejedziemy do Valle de la Luna – doliny księżycowej. Przejdziemy się labiryntem skał, tak uformowanych jakby zostały przeniesione z księżyca na ziemie.
Zwiedzimy Copacabanę oraz Wyspę Słońca na jeziorze.
Ostatnie zakupy na targu czarowników magicznych amuletów, biżuterii z ametrynem (kamień powstały z połączenia ametystu i cytrynu – wydobywany w Boliwii posiada oryginalną, dwubarwną strukturę fioletowo-żółtą) oraz ubrań z wełny alpaki. Wieczorem pożegnamy LaPaz i nocnym autobusem (z rozkładanymi fotelami 180st.) przejedziemy do Uyunii.
Przemykając po warstwie soli zatrzymamy się na wyspie Incahuasi, na której rosną ponad stuletnie kaktusy giganty. Noc spędzimy w solnym hotelu. Na wyjeździe zapewniony lunch i kolacja.
Na naszej trasie będą pojawiać się laguny pełne różowych flamingów, łąki z pasącymi się wikuniami, lamami i alpakami. Nocą będzie okazja, aby podziwiać niebo pełne gwiazd. Na wyjeździe zapewnione śniadanie, lunch i kolacja.
O świcie startujemy, aby obejrzeć geyzer Sol de Manana, położony na wysokości 5 000m n.p.m., będzie można także zażyć kąpieli w gorących źródłach w 35 st. Po drodze będziemy oglądać Pustynię Daliego – nazwaną tak – ponieważ formacje skalne wyglądają tak, jakby sam mistrz je stworzył a nie natura. Zatrzymamy się przy Zielonej Lagunie, która kolor wody zawdzięcza znajdującym się w niej toksycznym związkom miedzi. Z 6 000m n.p.m. zaś będzie patrzył na nas wulkan Licancabur. Tutaj przekroczymy granicę Boliwii z Chile. Wyprawa zakończy się około południa w San Pedro de Atacama. Nocleg w SPA 2 408m n.p.m. Na wyjeździe zapewnione śniadanie.
Obejrzymy wulkaniczne laguny, czerwone formacje skalne oraz Chaxa Lagoon – rezerwat flamingów. Na wyjeździe zapewnione śniadanie i lunch.
Skoro świt wybierzemy się obejrzeć prawdopodobnie najwyżej położone gejzery na świecie 4320m n.p.m. Geizery El Tatio (w j. Quechua znaczy piec) Aktywność gejzerów jest najwyższa tuż przed wschodem słońca, kiedy temperatura gwałtownie wzrasta. Z ziemi wydobywają się wtedy gęste kłęby pary wodnej i kilkumetrowe fontanny gorącej wody. Niekiedy wyczuwalne jest drżenie ziemi wokół niektórych kraterów. Na tym obszarze jest około 80 gejzerów. Odwiedzimy też wioskę Machuca, gdzie hoduje się alpaki (można zjeść w miejscowym barze stek z alpaki). Na wyjeździe zapewnione śniadanie. Po południu czeka na nas Valle de la Luna Dolina Księżycowa niesamowite krajobrazy przy zachodzie słońca.
Zakwaterowanie oraz spacer po miasteczku.
Plażowanie. Zwiedzanie. Odpoczynek. Relaks
W zależności od godziny lotu – możliwe jest zwiedzanie Santiago

Plan podróży BOLIWIA CHILE:

 

 

Boliwia i Chile na zdjęciach:

3.300USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Przeloty wewnętrzne Santa Cruz-LaPaz oraz Antofagosta-Santiago de Chile
 • Noclegi w hotelach lub pensjonatach w pokojach 2 osobowych lub guesthouse. Na Salar 1 noc w hotelu solnym bez prysznica, w parku Gran Chaco – nocleg w namiocie
 • Transport: autobusy, taksówki, promy, łodzie, ryksze
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota leadera wyprawy
 • Zezwolenie na wjazd do parków
 • Wszelkie permity
 • Wszelkie wstępy
 • Wyżywienie na wycieczkach zgodnie z programem (czyli prawie wszędzie)
 • Na wycieczkach będzie licencjonowany przewodnik, jeśli wycieczka jest kilkudniowa – zapewniony jest nocleg,
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa-Santa-Cruz, Santiago de Chile-Warszawa (ok. 4500PLN)
 • Kosztów wyżywienia (ok. 15 $ dziennie),
 • Napiwków
 • Zajęć fakultatywnych

Wyjazd w grupie minimum 6-osobowej.