fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Brazylia: Amazonia i plaże północy
12.01.2020
-
26.01.2020
15
dni
CENA:
2 200 USD + bilety lotnicze

Brazylia: Amazonia i plaże północy

Brazylia: Amazonia i plaże na północy kraju. Zapraszamy na niezwykłą podróż w serce Amazonii połączoną z wypoczynkiem na plażach na północy kraju.

Amazonia jest regionem leżącym w Ameryce Południowej na obszarze kilku krajów w dorzeczu rzeki Amazonki. Na jej terenie występuje ogromna ilość gatunków roślin,  ptaków i ssaków, w tym pumy, papugi, kapibary i tapiry.  Lasy Amazonii nazywane „zielonymi płucami świata” produkują najwięcej na świecie tlenu oraz pochłaniają największą ilość dwutlenku węgla. Na jeden kilometr kwadratowy przypada ponad 75.000 odmian drzew.
W czasie naszej wyprawy  odbędziemy trekking w głąb tropikalnego lasu, a miejscowi przewodnik zapozna nas z naturą dżungli i jej regułami. W Amazonii staniemy oko w oko z aligatorami, spotkamy zamieszkujących ją Indian i wybierzemy się w rejs po Amazonce.  Po przygodach w dżungli, ruszymy na północ Brazylii, gdzie będziemy wypoczywać na jednym z najpiękniejszych plaż Ameryki Południowej. 

Autor programu  Dominik Wójciak. Copyright © Poza Trasą Adventure. 

Program podróży Brazylia-Amazonia:

Dzień 1 - Przylot do Manaus
Przylot do Manaus
Dzień 2 - Zwiedzanie Manaus
Oto miasto w Amazonii o bogatej historii – jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Brazylii. Odbędziemy tutaj pacer ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej, która jest neoklasycystyczną budowlą ukończoną w 1896 roku na fali boomu kauczukowego.
Dzień 3 - Dżungla amazońska
Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb Amazońskiej Dżungli. Po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu obiad i odpoczynek oraz zapoznanie się z lokalnym przewodnikiem.
Dzień 4 - 5 - Amazonia
Trekking w głąb tropikalnego lasu. Poznawanie otoczenia z miejscowym przewodnikiem, który będzie "uczył" nas dżungli. Poznawanie najbardziej skomplikowanego ekosystemem na kuli ziemskiej ciąg dalszy.
Dzień 6 - Spotkanie z aligatorami
Wraz z lokalnym przewodnikiem udamy się na poszukiwanie aligatorów będzie on nas także uczył łowienia pirani i innych ryb. Przy odrobinie szczęścia, zobaczymy z daleka różne dzikie zwierzęta.
Dzień 7 - Spotkanie z mieszkańcami
Przygoda w amazońskim buszu ciąg dalszy. Przygotowywanie posiłków przez lokalnych mieszkańców przy ognisku zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Zapoznamy się z unikalnymi zwyczajami, kulturą oraz sposobem życia Indian.
Dzień 8 - Rejs po Amazonce
Rejs po Amazonce do południa, a wieczorem staniemy się uczestnikami niezwykłych obrzędów takich jak np. ceremonia tabaki
Dzień 9 - 10 - Serce Amazonii
Próba harmonijnego zgrania się z dziką przyrodą. Wsłuchiwanie się w odgłosy dżungli o świtaniu i o zmierzchu. Opcjonalnie (dostępność zależna od stanu wód) - safari z występującymi jedynie w Amazonii różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 185 USD/os.).
Dzień 11 - Powrót do Manaus i przelot do Belem
Wyjazd z dżungli i powrót do Manaus, a następnie przelot do Belem
Dzień 12 - Belem i Wyspa Ptaków
Zwiedzanie zabytkowego śródmieścia z tętniącym życiem od rana do wieczora targiem Mercado Ver-o-Peso. W trakcie zwiedzania można ochłodzić się najpopularniejszym tutaj drinkiem – mleczkiem kokosowym pitym prosto ze skorupki. Ciekawym doświadczeniem będzie wycieczkę na na Ilha Papagaio – Wyspę Papug lokalną łódką, gdzie o wschodzie słońca tysiące ptaków wylatują w poszukiwaniu pokarmu, wydając przy tym niesamowite dźwięki. Miasto od rzeki oddzielają długie piaszczyste plaże z przepięknym malowniczym widokiem.
Dzień 13 - Belem

Powrót z wyspy do Belem. Wizyta w jednym z lokalnych muzeów oraz także do Parque Ecologico do Municipio de Belem (piękny botaniczny ogród). Smakowanie Acai. Niezależnie od tego, czy zjesz ich zmrożony miążs,z czy dodasz do miseczki granoli, zakochasz się od pierwszej łyżki.  Jednym z najlepszych miejsc do zdobycia tych owoców jest Point do Açai w Belem, gdzie znajdują się ich uprawy.

Dzień 14 - Belem

Udajemy się na targ rybny. Następnie odpoczynek na plaży

Dzień 15 - Powrót

Przelot do Warszawy

Plan podróży Brazylia-Amazonia:

2 200USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie
 • Przejazd koleją
 • Transport
 • Opiekę polskiego pilota
 • Wszelkie opłaty rejsowe
 • Bilet lotniczy z Manaus do Belem
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR , NNW: 50.000 zł, 60.000 EU
 • Opłatę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu Warszawa – Brazylia - Warszawa: około 4000 PLN (do rozliczenia)
 • Posiłków (ok. 25 USD dziennie)

 

Ważne informacje:

 • Zalecana szczepienia: WZW A+B, Dur brzuszny, błonica/tężeć
 • Warto zabrać ze sobą środek przeciw komarom: TREK /Muga