kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Brazylia - Amazonia i plaże północy
08.05.2020
-
23.05.2020
15
dni
CENA:
2200 USD + bilety lotnicze

Brazylia - Amazonia i plaże północy

Brazylia: Amazonia i plaże na północy kraju. Zapraszamy na niezwykłą podróż w serce Amazonii połączoną z wypoczynkiem na plażach na północy kraju.

Amazonia jest regionem leżącym w Ameryce Południowej na obszarze kilku krajów w dorzeczu rzeki Amazonki. Na jej terenie występuje ogromna ilość gatunków roślin,  ptaków i ssaków, w tym pumy, papugi, kapibary i tapiry.  Lasy Amazonii nazywane „zielonymi płucami świata” produkują najwięcej na świecie tlenu oraz pochłaniają największą ilość dwutlenku węgla. Na jeden kilometr kwadratowy przypada ponad 75.000 odmian drzew.
W czasie naszej wyprawy  odbędziemy trekking w głąb tropikalnego lasu, a miejscowi przewodnik zapozna nas z naturą dżungli i jej regułami. W Amazonii staniemy oko w oko z aligatorami, spotkamy zamieszkujących ją Indian i wybierzemy się w rejs po Amazonce.  Po przygodach w dżungli, ruszymy na północ Brazylii, gdzie będziemy wypoczywać na jednym z najpiękniejszych plaż Ameryki Południowej. 

Autor programu  Dominik Wójciak. Copyright © Poza Trasą Adventure. 

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1 - Przylot do Manaus
Przylot do Manaus
Oto miasto w Amazonii o bogatej historii – jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Brazylii. Odbędziemy tutaj pacer ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej, która jest neoklasycystyczną budowlą ukończoną w 1896 roku na fali boomu kauczukowego.
Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb Amazońskiej Dżungli. Po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu obiad i odpoczynek oraz zapoznanie się z lokalnym przewodnikiem.
Trekking w głąb tropikalnego lasu. Poznawanie otoczenia z miejscowym przewodnikiem, który będzie "uczył" nas dżungli. Poznawanie najbardziej skomplikowanego ekosystemem na kuli ziemskiej ciąg dalszy.
Wraz z lokalnym przewodnikiem udamy się na poszukiwanie aligatorów będzie on nas także uczył łowienia pirani i innych ryb. Przy odrobinie szczęścia, zobaczymy z daleka różne dzikie zwierzęta.
Przygoda w amazońskim buszu ciąg dalszy. Przygotowywanie posiłków przez lokalnych mieszkańców przy ognisku zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Zapoznamy się z unikalnymi zwyczajami, kulturą oraz sposobem życia Indian.
Rejs po Amazonce do południa, a wieczorem staniemy się uczestnikami niezwykłych obrzędów takich jak np. ceremonia tabaki
Próba harmonijnego zgrania się z dziką przyrodą. Wsłuchiwanie się w odgłosy dżungli o świtaniu i o zmierzchu. Opcjonalnie (dostępność zależna od stanu wód) - safari z występującymi jedynie w Amazonii różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 185 USD/os.).
Wyjazd z dżungli i powrót do Manaus, a następnie przelot do Belem
Zwiedzanie zabytkowego śródmieścia z tętniącym życiem od rana do wieczora targiem Mercado Ver-o-Peso. W trakcie zwiedzania można ochłodzić się najpopularniejszym tutaj drinkiem – mleczkiem kokosowym pitym prosto ze skorupki. Ciekawym doświadczeniem będzie wycieczkę na na Ilha Papagaio – Wyspę Papug lokalną łódką, gdzie o wschodzie słońca tysiące ptaków wylatują w poszukiwaniu pokarmu, wydając przy tym niesamowite dźwięki. Miasto od rzeki oddzielają długie piaszczyste plaże z przepięknym malowniczym widokiem.

Powrót z wyspy do Belem. Wizyta w jednym z lokalnych muzeów oraz także do Parque Ecologico do Municipio de Belem (piękny botaniczny ogród). Smakowanie Acai. Niezależnie od tego, czy zjesz ich zmrożony miążs,z czy dodasz do miseczki granoli, zakochasz się od pierwszej łyżki.  Jednym z najlepszych miejsc do zdobycia tych owoców jest Point do Açai w Belem, gdzie znajdują się ich uprawy.

Udajemy się na targ rybny. Następnie odpoczynek na plaży

Przelot do Warszawy

TRASA WYPRAWY:

2200 USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie
 • Przejazd koleją
 • Transport
 • Opiekę polskiego pilota
 • Wszelkie opłaty rejsowe
 • Bilet lotniczy z Manaus do Belem
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR , NNW: 50.000 zł, 60.000 EU
 • Opłatę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu Warszawa – Brazylia - Warszawa: około 4000 PLN (do rozliczenia)
 • Posiłków (ok. 25 USD dziennie)

 

Ważne informacje:

 • Zalecana szczepienia: WZW A+B, Dur brzuszny, błonica/tężeć
 • Warto zabrać ze sobą środek przeciw komarom: TREK /Muga