fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WYJAZD NA Fidżi i Tuvalu
- Wyprawa do serca Polinezji Z POZA TRASĄ
zamów termin
grupa min 6 os
17
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

WYJAZD NA FIDŻI I TUVALU - WYPRAWA DO SERCA POLINEZJI

Wyjazd na Fidżi i Tuvalu z Poza Trasą Adventure - naszym celem będą dwa wyspiarskie kraje położone w centralnej części Pacyfiku. O ile Fidżi jest doskonale znane – przynajmniej z nazwy, o tyle Tuvalu wciąż pozostaje krajem bardzo rzadko odwiedzanym i nieodkrytą do końca kartą. Rocznie przybywa tu niespełna dwa tysiące turystów, wiec sama nasza obecność będzie nie lada atrakcją dla jego mieszkańców, którzy będą nam towarzyszyć niemal na każdym kroku. W trakcie naszej wycieczki po tej części Oceanii odwiedzimy jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie – Wyspy Yasawa i Mamanuca. Oprócz niesamowitych, kolorowych raf, porośniętych palmami i oblanych turkusową wodą oceanu wysepek, czeka na nas niezwykła gościnność Fidżyjczyków. Mieszkańcy wysp zapoznają nas ze swoją kulturą, muzyką, historią oraz kuchnią. Nie zabraknie też ceremonii picia kavy – czyli lekko sfermentowanego napoju z zeschniętych i sproszkowanych korzeni pieprzu metystynowego – rośliny powszechnie występującej w tej części świata. Podczas naszej podróży będziemy nocować w ośrodkach wybudowanych i prowadzonych przez fidżyjskie rodziny. Zazwyczaj są to tradycyjne domostwa, zwane „bure”, ze wspólnymi pokojami noclegowymi, wspólną łazienką i ubikacją. W trakcie wyjazdu na Fidżi będziemy mogli poczuć się też jak rozbitkowie na bezludnej wyspie — niczym bohater filmu „Cast away — poza światem”. Popłyniemy bowiem na Wysepkę Monuriki, która stanowiła tło tego filmu.

Na koniec podróży Wyjazd na Fidżi i Tuvalu - Wyprawa do serca Polinezji czeka nas prawdziwy rarytas – wizyta w Tuvalu. Znajdziemy się wśród niewielkiej grupy szczęśliwców, którym udało się zawitać na Wyspy Lagunowe. Tu na własne oczy zobaczymy zmagania mieszkańców z niszczycielską mocą oceanu i przekonamy się, dlaczego globalne ocieplenie może sprawić, iż niedługo cały kraj zniknie z powierzchni ziemi. Pocztówkowe widoki będą wstrząsającym kontrapunktem dla warunków, w jakich przyszło żyć Tuvalczykom. Jednym zdaniem gwarantujemy wprost niezapomniane przeżycia na tym położonym na Pacyfiku bajkowym archipelagu. Zapraszamy w podróż Wyjazd na Fidżi i Tuvalu - Wyprawa do serca Polinezji!

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYJAZD NA FIDŻI I TUVALU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Singapuru.

Dzień 2.

Po południu przylot do Singapuru i przesiadka na samolot do Nadi na Fidżi.

Dzień 3. Fidżi - Nadi

Przylot do Nadi. Transfer do hostelu Bamboo Backpackers usytuowanego na brzegu oceanu. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży. Nocleg w Nadi.

wyjazd na fidżi

Dzień 4. Fidżi - Nadi

Zwiedzanie Nadi. Obejrzymy poświęconą bogu Siwie świątynię hinduistyczną Sri Siva Subramaniya, Ogród Śpiącego Olbrzyma (Sleeping Giant Garden) - jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na Fidżi ze wspaniałą kolekcją storczyków. Kąpiel w basenach z leczniczymi błotami. Fidżyjski market - zakupy. Nocleg w Nadi.

Dzień 5. Fidżi  - Rejs / Wyspa Nacula

Wczesnym rankiem wyjazd do Port Denarau. Wypłynięcie na pokładzie katamaranu Yasawa Flyer w 6-dniowy rejs wśród rajskich lagun i wysepek Archipelagu Wysp Yasawa i Mamanuca. Po kilkugodzinnym rejsie wśród rajskich wysp oblanych turkusową wodą dotrzemy na Wyspę Nacula, która będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni podróży. Relaks na plaży z białym piaskiem, wśród kokosowych palm. Dla chętnych wycieczka do pobliskiej tradycyjnej wioski fidżyjskiej. Nocleg Wyspa Nacula.

wyjazd na Fidżi

Dzień 6. Fidżi - Relaks Błękitna Laguna lub bezludna Wyspa Sawa-I-Lau

Relaks i aktywny wypoczynek (snorkeling) wśród fantastycznych kolorowych raf Błękitnej Laguny (Blue lagoon) lub wycieczka na bezludną, górzystą Wyspę Sawa-I-Lau z podziemnymi jaskiniami. Powrót na nocleg na Wyspę Nacula.

Dzień 7. Fidżi - Wyspa Nacula / Wyspa Naviti

Przed południem wycieczka kajakiem wśród okolicznych wysepek lub snorkeling. Około południa kontynuacja rejsu. Opuścimy wyspę na pokładzie Yasawa Flyer i popłyniemy na kolejną z Wysp Archipelagu Yasawa - Wyspę Naviti. Na wyspie poznamy życie codzienne Fidżyjczyków – ich tradycję, zwyczaje, historię i muzykę. Na wyspie spędzimy kolejne dwie noce w tradycyjnym resorcie prowadzonym przez lokalną rodzinę.

Wyjazd na Fidżi

Dzień 8. Fidżi - Wyspa Naviti

Snorkeling (lub opcjonalnie nurkowanie) na przepięknej rafie wśród tysięcy kolorowych ryb. Przy odrobinie szczęścia spotkamy się z rekinami rafowymi – groźnie wyglądającymi lecz niegroźnymi dla ludzi. Dla chętnych nauka gotowania fidżyjskich potraw i przygotowania tradycyjnej polinezyjskiej uczty ceremonia picia napoju kava, nocleg.

Dzień 9. Fidżi - Wyspy Mamanuca

Wczesnym popołudniem na pokładzie Yasawa Flyer przeniesiemy się na kolejną grupę wysp – Wyspy Mamanuca. Niewielkie wysepki zamienione zostały na resorty wypoczynkowe z doskonałymi plażami. W pobliżu najpiękniejsza rafa koralowa na Fidżi. Idealne miejsce na snorkeling lub nurkowanie. W zależności od dostępności miejsc noc spędzimy na South Sea Island lub Beachcomber Resort.

Dzień 10. Fidżi - Wyspy Mamanuca lub opcjonalnie bezludna wysepka Monuriki / Nadi

Ostatni dzień włóczęgi po archipelagu. Beztroskie lenistwo na plaży w hamaku rozwieszonym między palmami lub opcjonalnie wyprawa żaglowcem Seaspray na bezludną wysepkę Monuriki, która „zagrała” w filmie „Cast away – Poza światem” z Tomem Hanksem w roli głównej. Powrót na nocleg do Bamboo Backpackers w Nadi.

wyjazd na Fidżi

Dzień 11. Fidżi - Suva

Wyjazd rejsowym autobusem publicznym do Suva – stolicy Fidżi. Zwiedzanie dzielnicy rządowej z fidżyjskim Big Benem. Zakupy w markecie. Nocleg w Suva.

Dzień 12. Tuvalu - Atol Funafuti Vaiaku

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i 2,5-godzinny lot z Suvy do Tuvalu - jednego z najrzadziej odwiedzanych państwa świata. Państwo to odwiedza tylko około dwa tysiące turystów rocznie. Podróż na na stołeczny atol Funafuti. Transfer do hostelu i spacer po miasteczku Vaiaku - stolicy państwa. Obejrzymy obiekty rządowe oraz Urząd Pocztowy wydający znaczki cieszące się olbrzymią popularnością wśród filatelistów. Nocleg w Vaiaku.

tuvalu miasteczko

Dzień 13. Tuvalu - Atol Funafuti Vaiaku

Całodzienna piesza wycieczka po atolu Funafuti (spacer około 3 godzin w jedną stronę). Spotkania i rozmowy z serdecznymi i niezwykle przyjaznymi mieszkańcami. Wypoczynek na bajkowej plaży wśród palm kokosowych. Powrót na nocleg do Vaiaku.

wyjazd na tuvalu

Dzień 14. Suva

W południe wylot do Suva i transfer do hostelu. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Narodowego Fidżi. Spacer po centrum. Nocleg w Suva.

Dzień 15. Nadi 

Podróż do Nadi. Czas na ostatnie zakupy i pożegnalny zachód słońca.

fidżi tuvalu

Dzień 16. 

Rano transfer na lotnisko i około południa wylot do Singapuru. Następnie kontynuacja podróży do Warszawy lub Berlina.

Dzień 17. 

Powrót do Polski i zakończenie podróży Wyjazd na Fidżi i Tuvalu - Wyprawa do Serca Polinezji.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Singapur - Warszawa / Berlin oraz Singapur - Nadi - Singapur oraz  Suva - Funafuti - Suva
 • Noclegi w hotelach 3* lub hotelach typu turystycznego w pokojach dwuosobowych: Nadi 3 noce, Suva 2 noce, Tuvalu 2 noce (ze śniadaniami)
 • Transfery i transport na całej trasie wyprawy zgodnie z programem
 • Przejazd Nadi – Suva – Nadi (autobusem rejsowym)
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • 6-dniowy rejs po archipelagu Yasawa i Mamanuca (w cenie rejs, wstępy na wyspy, 5 noclegów i wyżywienie). Uwaga – infrastruktura na wyspach jest uboga (klasa basic). Noclegi w tradycyjnych fidżyjskich chatach – burach – do dyspozycji są kilkuosobowe dormitoria ze wspólnymi urządzeniami sanitarnymi). Uwaga - nie ma możliwości wykupienia rejsu bez opcji wyżywienia.
 • Opiekę polskiego pilota
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekkingowe oraz opłaty za wstępy
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia o ile nie jest wskazane w programie (ok. 25 USD dziennie /osoba)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych wydatków osobistych i innych atrakcji fakultatywnych
 • Ewentualnych kosztów wiz

WYJAZD NA FIDŻI I TUVALU NA ZDJĘCIACH:

WYJAZD NA FIDŻI I TUVALU - OCEANIA:

Wyjazd na Fidżi i Tuvalu Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki