kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyprawa do serca Polinezji: Fidżi i Tuvalu
24.01.2021
-
09.02.2021
17
dni
CENA:
15 000 PLN + 2000 USD

WYPRAWA DO SERCA POLINEZJI: FIDŻI I TUVALU

Zapraszamy na wyprawę do serca Polinezji. Naszym celem będą dwa wyspiarskie kraje położone w centralnej części Pacyfiku – Fidżi i Tuvalu. O ile pierwszy z nich jest doskonale znany – przynajmniej z nazwy, o tyle drugi wciąż pozostaje nieodkrytą do końca kartą.

Rocznie przybywa tu niespełna dwa tysiące turystów, wiec sama nasza obecność będzie nie lada atrakcją dla tubylców, którzy będą nam towarzyszyć niemal na każdym kroku.

W trakcie naszej wędrówki po tej części Oceanii odwiedzimy jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie – wyspy Yasawa i Mamanuca. Oprócz niesamowitych, kolorowych raf, porośniętych palmami i oblanych turkusową wodą oceanu wysepek, czeka na nas niezwykła gościnność Fidżyjczyków. Zapoznają nas ze swoją kulturą, muzyką, historią oraz kuchnią. Nie zabraknie też ceremonii picia kavy – czyli lekko sfermentowanego napoju z zeschniętych i sproszkowanych korzeni pieprzu metystynowego – rośliny powszechnie występującej w tej części świata.

Podczas naszej podróży będziemy nocować w ośrodkach wybudowanych i prowadzonych przez fidżyjskie rodziny. Zazwyczaj są to tradycyjne domostwa, zwane „bure”, ze wspólnymi pokojami noclegowymi, wspólną łazienką i ubikacją.

Na wyprawie będziemy mogli poczuć się jak rozbitkowie na bezludnej wyspie — niczym bohater filmu „Cast away — poza światem”. Popłyniemy bowiem na wysepkę Monuriki, która stanowiła tło tego filmu.

Na koniec czeka nas prawdziwy rarytas – wizyta w Tuvalu. Znajdziemy się w gronie niewielu szczęśliwców, którym udało się zawitać na Wyspy Lagunowe. Tu na własne oczy zobaczymy zmagania mieszkańców z niszczycielską mocą oceanu i przekonamy się, dlaczego globalne ocieplenie może sprawić, iż niedługo cały kraj zniknie z powierzchni ziemi. Pocztówkowe widoki będą wstrząsającym kontrapunktem dla warunków, w jakich przyszło żyć Tuvalczykom.

Jednym zdaniem gwarantujemy niezapomniane przeżycia na tym położonym na uboczu bajkowym archipelagu.

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Program wyprawy:

Dzień 1
Wylot z Warszawy przez jeden z europejskich hubów do Singapuru

Dzień 2
Po południu przylot do Singapuru i przesiadka na samolot do Nadi (Fidżi)

Dzień 3
Przylot do Nadi, transfer do hosteliku Bamboo Backpackers usytuowanego na brzegu oceanu, odpoczynek, nocleg

Dzień 4
Zwiedzanie Nadi – market, poświęcona bogu Sivie świątynia hinduistyczna Sri Siva Subramaniya, ogród śpiącego olbrzyma (Sleeping Giant Garden) – jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na Fidżi ze wspaniałą kolekcją storczyków, kąpiel w basenach z leczniczymi błotami, nocleg

Dzień 5
Wczesnym rankiem transfer do Port Denarau — wypłynięcie na pokładzie katamaranu Yasawa Flyer w 6-dniowy rejs wśród rajskich lagun i wysepek archipelagu Yasawa i Mamanuca. Po kilkugodzinnym rejsie wśród rajskich wysp oblanych turkusową wodą dotrzemy na wyspę Nacula, która będzie naszą bazą na kolejne dni. Relaks na plaży z białym piaskiem, wśród kokosowych palm, dla chętnych wycieczka do pobliskiej tradycyjnej wioski fidżyjskiej, nocleg

Dzień 6
Snorkeling wśród fantastycznych kolorowych raf Błękitnej Laguny (Blue lagoon) lub wypad na bezludną, górzystą wyspę Sawa-I-Lau z podziemnymi jaskiniami, powrót na nocleg na wyspę Nacula

Dzień 7
Przed południem wycieczka kajakiem wśród okolicznych wysepek lub snorkeling, około południa opuścimy wyspę na pokładzie Yasawa Flyer i popłyniemy na kolejną wyspę archipelagu Yasawa – Naviti, gdzie poznamy życie codzienne Fidżyjczyków – ich tradycję, zwyczaje, historię i muzykę. Na wyspie spędzimy kolejne dwie noce w tradycyjnym resorcie prowadzonym przez tubylczą rodzinę.

Dzień 8
Snorkeling (lub opcjonalnie nurkowanie) na przepięknej rafie wśród tysięcy kolorowych ryb. Przy odrobinie szczęścia spotkamy się z rekinami rafowymi – groźnie wyglądającymi, ale niegroźnymi dla ludzi. Dla chętnych nauka gotowania fidżyjskich potraw i przygotowania tradycyjnej polinezyjskiej uczty ceremonia picia napoju kava, nocleg.

Dzień 9
Wczesnym popołudniem przeniesiemy się na pokładzie Yasawa Flyer do kolejnej grupy wysp – Mamanuca. Niewielkie wysepki (w zależności od dostępności miejsc noc spędzimy na South Sea Island lub Beachcomber Resort) zamienione zostały na resorty wypoczynkowe z doskonałymi plażami, w pobliżu najpiękniejsza rafa Fiji – idealna na snorkeling lub nurkowanie.

Dzień 10
Ostatni dzień włóczęgi po archipelagu. Beztroskie lenistwo na plaży, w hamaku rozwieszonym między palmami lub (opcjonalnie) wyprawa żaglowcem Seaspray na bezludną wysepkę Monuriki – która „wystąpiła” w filmie „Cast away – poza światem” z Tomem Hanksam w roli głównej. Powrót na nocleg do Bamboo Backpackers w Nadi

Dzień 11
Przejazd autobusem publicznym do Suvy – stolicy Fidżi, dzielnica rządowa z fidżijskim Big Benem, market, nocleg

Dzień 12
Wcześnie rano transfer na lotnisko i 2,5-godzinny przelot z Suvy do jednego z najrzadziej odwiedzanych państwa świata (około 2 tys. turystów rocznie) - Tuvalu – na stołeczny atol Funafuti, transfer do hostelu i spacer po miasteczku – stolicy państwa - Vaiaku – obiekty rządowe oraz Urząd Pocztowy wydający znaczki cieszące się olbrzymią popularnością wśród filatelistów, nocleg

Dzień 13
Całodzienna piesza wycieczka po atolu Funafuti (około 3 godzin w jedną stronę), liczne spotkania z niezwykle przyjaznymi tubylcami, wypoczynek na bajkowej plaży wśród palm kokosowych, powrót na nocleg do Vaiaku

Dzień 14
W południe wylot do Suvy i transfer do hostelu, dla chętnych muzeum narodowe Fidżi, spacer po centrum, nocleg

Dzień 15
Przejazd do Nadi, czas na ostatnie zakupy, pożegnalny zachód słońca

Dzień 16
Rano transfer na lotnisko i w południe start do 10-godzinneg, powrotnego lotu do Singapuru, skąd kolejny samolot zabierze nas do Warszawy.

Dzień 17
Popołudniowy przylot do Warszawy – koniec wyprawy.

Trasa wyprawy:

Fidżi i Tuvalu na zdjęciach:

15 000 PLN

+ 2000 USD

Cena obejmuje:

 • Bilet lotnicze na trasie Bilet Warszawa – Singapur – Warszawa , Singapur – Nadi – Singapur, Suva -Funafuti – Suva
 • Opiekę doświadczonego polskiego pilota,
 • Nadi – 3 noclegi plus zwiedzanie
 • 6-dniowy rejs po archipelagu Yasawa i Mamanuca (w cenie rejs, wstępy na wyspy, 5 noclegów i wyżywienie). Uwaga – infrastruktura na wyspach jest uboga (basic). Noclegi w tradycyjnych fidżyjskich chatach – burach – do dyspozycji są kilkuosobowe dormitoria ze wspólnymi urządzeniami sanitarnymi). Nie ma możliwości wykupienia rejsu bez opcji wyżywienia.
 • Suva -dwa noclegi plus dwa transfery na lotnisko
 • Przejazd Nadi – Suva – Nadi
 • Tuvalu – dwa noclegi ze śniadaniami
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekingowe
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne: KL 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR

 

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia nieujętego w cenie – ok. 25 USD dziennie