fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

FILIPINY: sylwester 2019/2020
28.12.2019
-
11.01.2020
15
dni
CENA:
2 200 USD + bilety lotnicze

Filipiny: wyprawa sylwester 2019/2020

Filipiny to doskonałe miejsce na Sylwestra. To kraj o wielu atrakcjach turystycznych, z bogatą historią i pięknym kolorytem, wymarzony na egzotyczny urlop. Jest idealny do odpoczynku na plażach, ale w trakcie naszej podróży doświadczymy w nim znacznie więcej. Poznamy między innymi górskie wioski otoczone tarasami, zapierające dech w piersiach Czekoladowe Wzgórza, wiecznie zielony tropikalny las, wielu jego mieszkańców oraz białe, piękne plaże.

 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PROGRAM WYPRAWY:

28.XII
Wylot z Polski (lub Berlina)

29.XII
Przylot na Filipiny. W zależności od pory przylotu – nocleg w Manili lub bezpośredni lot na wyspę Palawan do Puerto Princessa.

30.XII  Palawan. Puerto Princessa.
Wyspa Palawan jest jedną z najbardziej odizolowanych wysp archipelagu Filipin. Nazywa się ją ukrytą perłą Filipin i to stwierdzenie można rozumieć dosłownie, bo to właśnie tu w 1934 roku znaleziono największą na świecie perłę, o wadze 6,4 kg. Cały jej obszar jest świetnym miejscem do nurkowania, snorkelingu oraz plażowania. Palawan, otoczony jest przez blisko 2,5 tys. wysepek i skał wulkanicznych, tworzących malowniczy archipelag. Można tu odkryć zupełnie dzikie, nieskazitelnie czyste, sekretne plaże, na które da się dopłynąć tylko łodziami. Centrum wyspy to dżungla, w tym także przepiękne lasy namorzynowe oraz pola uprawne, na których rosną kokosy, kukurydza i ryż. Na wyspie, używa się kilkudziesięciu różnych języków i dialektów, gdyż mieszka tu w harmonii kilkadziesiąt plemion i grup kulturowych.

31.XII
Palawan. Przygotowania do sylwestra na rajskim Palawanie

01.I
Palawan. Imprezy ciąg dalszy.

02.I
Palawan. Zwiedzamy bajeczne krajobrazy.
Większość miejsc na wyspie i pobliskich łańcuchach wysepek wydaje się wyjęta prosto z bajki. Zobaczyć tu można tropikalne lasy, parki z dzikimi zwierzętami i małe wioski. Woda jest tak przejrzysta, że z łodzi można obserwować pływające przy dnie ryby. Tego dnia odwiedizmy Sabang. Jest to mała wioska położona w pobliżu Parku Narodowego Puerto Princesa Subterranean River. Jest tu piękna plaża z turkusową wodą i dużymi falami, wodospad, rzeka z namorzynami, dżungla z Monkey Trail, oraz kilka pensjonatów i knajpek.

03.I  Palawan.
Zwiedzamy piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą, które rozciągają się wzdłuż całej linii brzegowej. Przez wyspę przepływa podziemna rzeka. Można się wybrać na przejażdżkę po jej wodach, wśród skał otaczających łódź z każdej strony. Rafy koralowe pełne tropikalnych ryb są idealnym miejscem do nurkowania. Temperatura wody dochodzi do 40 stopni. Idealnym sposobem na spędzanie czasu na Palawan jest island hopping – całodzienna wycieczka łodzią i przemieszczanie się od jednej plaży do drugiej, z laguny do laguny, od głównej wyspy do wielu małych wysepek leżących tuż u jej wybrzeży.

04.I  Palawan.
Tego dnia zwiedzimy Archipelag Bacuit. To kilkadziesiąt małych wysepek położonych u wybrzeży Palawan. Są tu fantastyczne plaże z białym piaskiem, niezliczone palmy kokosowe, wysokie klify, ukryte wśród skał błękitne laguny i konstrukcje wapienne podobne do tych w okolicy Krabi, w zatoce Ha Long, czy w Yangshuo. Woda tujest bardzo przejrzysta, rafa koralowa jest niezwykłej jakości, a życie podwodne jest bardzo bogate i bajecznie kolorowe. Można tu spotkać wieloryby, rekiny wielorybie, manty, krowy morskie, delfiny oraz żółwie.

05.I  Przelot do Manili i przejazd w okolice Pinatuba.
Pinatubo jest aktywnym wulkanem na wyspie Luzon. Jest on niewysoki, a jego szczyt znajduje się na wysokości 1486 metrów nad poziomem morza. Kaldera ma średnicę 2,7 km i wypełniona jest jeziorem o zielonym odcieniu wody. Okolica jest częściowo pokryta lasem, a częściowo zniszczona wybuchem z 1991 roku. Dziś przypomina raczej krajobraz księżycowy. U podnóża góry znajduje się SPA Town, gdzie można poddać się zabiegom upiększającym polegającym na przykład na kąpieli w siarkowym popiele wulkanicznym, albo w gorących źródłach.

06.I Hundred Islands.
To Park Narodowy na zachodnim wybrzeżu wyspy Luzon. Na jego terenie znajdują się 124 małe wysepki, z których tylko trzy są zamieszkane. Podstawową aktywnością w parku Hundred Islands jest island hopping, czyli eksploracja wysepek i plaż przy pomocy łodzi, bądź kajaka.

07.I  Wyjazd do Banaue.
Banaue jest niedużym górskim miasteczkiem położonym w północnej części wyspy Luzon. Na zboczach gór wokół niego można podziwiać przepiękne tarasy ryżowe liczące sobie około 2 tysięcy lat, prawdopodobnie najpiękniejsze na całych Filipinach. Tarasy w tym regionie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

08.I  Sagada.
Sagdada jest niedużą miejscowością położoną w górzystym regionie północnej części wyspy Luzon. Miejsce to słynie z pięknych krajobrazów, leniwej, wiejskiej atmosfery, jaskiń i wodospadów.

09.I  Sagada.
Zwiedzanie i odpoczynek.

10.I Vigan.
Vigan jest niedużym kolonialnym miasteczkiem na wyspie Luzon. Jest pełne architektury hiszpańskiej z domieszką wpływów filipińskich i włoskich. Uroda miasta została doceniona przez umieszczenie go na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

11.I .
Przelot do Manili.
Wieczorem lub rano następnego dnia wylot do Europy.

Filipiny- Sylester Trasa WYPRAWY:

2.200USD

+ bilety lotnicze

Cena zawiera:

 • przeloty wewnętrzne;
 • transport, w tym transport łodziami;
 • noclegi w pokojach dla par — dwuosobowych, dla singi — jedynki;
 • organizację trekingów (poziom trudności: podstawowy);
 • koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy;
 • opiekę pilota;
 • ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, 60.000 EU;
 • Opłatę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych na Filipiny, ok. 3.300 zł
 • kosztów wyżywienia (ok. 12 USD dziennie);
 • kosztów imprezy sylwestrowej (max. 50 USD);
 • biletów wstępu do obiektów gdzie są bilety (max. 40 USD);
 • napiwków (max. 30 USD)