fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

GWINEA BISSAU Senegal
Wyspy Bijagos Casamance
zamów termin
grupa min 6 os
15
dni
CENA:
2600 EUR + bilety lotnicze ok. PLN

Gwinea Bissau I Senegal

WYSPY Bijagos I Casamance

Gwinea Bissau i Senegal - Wyspy Bijagos i Casamance podróż z Poza Trasą Adventure to świetna i niepowtarzalna okazja do poznania kultury i tradycji Afryki Zachodniej. Nasz wyjazd składa się z dwóch etapów. W pierwszym, odwiedzimy Wyspy Archipelagu Bijagos w Gwinea Bissau, gdzie odpoczywać będziemy na najpiękniejszych plażach tej części świata. Zatrzymamy się tu na kilka dni w Ośrodku Dacosta, który położony jest w niezwykle urokliwym zakątku wysp Bijagos. Ośrodek posiada wygodne, czyste domki - bungalowy z widokiem na Ocean Atlantycki, bezpośredni dostęp do plaży, bar, restaurację i relaksacyjne hamaki. Do naszej dyspozycji będą łodzie oraz różnorodne możliwości aktywnego spędzenia czasu. (Fakultatywne nurkowanie dostępne na terenie ośrodka). W drugiej części wyprawy czeka nas wycieczka i zwiedzanie miasta Bissau po czym udamy się do Senegalu, gdzie podróżować będziemy po prowincji Casamance. Zwiedzimy jej stolicę - miasto Ziguinchor. Następnie wyruszymy jeepem do południowo-wschodniego Senegalu, w pobliże granicy z Gwineą do Kraju Bassari. Jest to północny kraniec masywu Futa Dżalon, gdzie dominuje pagórkowaty krajobraz. Region ten jest bardzo zróżnicowany etnicznie, zamieszkały przez ludność należącą do kilku plemion, między innymi Bassari, Fula, Wolof, Bambara, Malinke i Bedik. Fula to jedni z najurodziwszych przedstawicieli plemion Afryki. Zamieszkują oni kraje Afryki Zachodniej: Burkina Faso, Kamerun, Nigeria, Niger, Mali, Mauretania, Gwinea, Gwinea Bissau, Senegal, Gambia i Benin. Fula wyznają islam i są koczownikami, hodują bydło, kozy i owce. Ich tradycyjnym strojem są długie zwiewne skromnie haftowane szaty. W okolicy Bassari dotrzemy do niezwykle malowniczego i klimatycznego Wodospadu Dindefelo. Wodospad ma ponad 110 m, a woda wypływa ze stromego klifu o wysokości 300 m. Zupełnie niesamowita przestrzeń, akustyka i widok! Z Bassari, miasta Kedougou wyruszymy do stolicy Senegalu, miasta Dakar (samolotem lub jeepem).

Gwinea Bissau to jedyna była portugalska kolonia w Afryce na północ od równika. Trudno więc porozumieć się tu bez znajomości języka portugalskiego. Mieszkańcy na co dzień używają lokalnych języków, czasem również francuskiego i hiszpańskiego, ale jedynie garstka włada językiem angielskim. Podróżowanie po Gwinea Bissau, zwłaszcza transportem publicznym wymaga pokory, akceptacji okoliczności oraz zrozumienia, że czas w Afryce płynie w innym tempie. Jednym z ciekawszych podróżniczo rejonów Gwinea Bissau jest Archipelag Wysp Bijagós. To miejsce bogate w endemiczną przyrodę, można tu spotkać koczkodany, krokodyle, kąpiące się w oceanie hipopotamy oraz manaty. Przybrzeżne oceaniczne wody archipelagu słyną z cennych okazów ryb, co jest magnesem dla miłośników wędkarstwa oceanicznego i sportowego. Na Bijagós spotkamy wszelkie możliwe plaże od wulkanicznych, skaliste i kamieniste aż po piaszczyste. Zapraszamy na wyprawę Gwinea Bissau i Senegal - Wyspy Bijagos i Casamance w Afryce Zachodniej! 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

 

GWINEA BISSAU I SENEGAL - PROGRAM PODRÓŻY:

WYSPY BIJAGOS I CASAMANCE

Dzień 1. GWINEA BISSAU - Bissau

Wylot z Warszawy. Przylot do Bissau. (Wizy otrzymamy na lotnisku po wcześniejszym aplikowaniu o permity i wizy). Nocleg w Bissau.

Dzień 2. Bissau / Bijagos

Wyjazd z ośrodka DaKosta na poranny prom lub speed-boat na Wyspy Bijagos. 

Bijagos

Dzień 3. - 7. Wyspy Bijagos 

Eksploracja wysp Archipelagu Bijagos. Wycieczki łodziami, plażowanie, nurkowanie, hedonizm. Podróże i zwiedzanie wnętrza wyspy. Spotkania z mieszkańcami. Wizyta na targu. 

Bijagos

Dzień 8. Bissau

Podróż powrotna do miasta Bissau. Zwiedzanie stolicy, obejrzymy pozostałości kolonialnej portugalskiej zabudowy. Wizyta na lokalnym kolorowym i gwarnym afrykańskim targu. Możliwość zakupów. 

Dzień 9. SENEGAL Prowincja Casamance - Ziguinchor

Podróż do Senegalu. Dotrzemy do miasta Ziguinchor w prowincji Casamance. Zwiedzanie miasta. Spotkania z mieszkańcami. 

Dzień 10. Prowincja Casamance - Kedougou

Wyjazd do miasta Kedougou. Zwiedzanie miasta. Spotkania z mieszkańcami. 

Dzień 11. Kraj Bassari / Wodospad Dindefelo

Podróż do Kraju Bassari. Zwiedzanie okolicy. Spotkania z mieszkańcami. Poznawanie różnorodności etnicznej, kultury i tradycji regionu. Wycieczka do Wodospadu Dindefelo. Czas na odpoczynek w podróży. Relaks przy wodospadzie i kąpiele.  

Senegal

Dzień 12. Bassari / Kedougou

Kontynuacja pobytu w prowincji Casamance w Senegalu. 

Senegal

Dzień 13. Dakar 

Wylot lub wyjazd jeepem do stolicy Senagalu - Dakaru. 

Senegal

Dzień 14. Dakar

Zwiedzanie miasta Dakar. Obejrzymy najważniejsze i najciekawsze punkty miasta. Spotkania z mieszkańcami. Wizyta na targu i możliwość zakupów senegalskich pamiątek i souvenirów.

Dzień 15. 

Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

Uwaga: Możliwość zorganizowania powyższego programu z Sylwestrem i Nowym Rokiem podczas pobytu na Wyspach Bijagos. 

Uwaga: W powyższym programie mogą nastąpić zmiany, których celem może być tylko i wyłącznie zagwarantowanie maksymalizacji wrażeń podróżniczych. Często w trakcie takiej podróży pojawiają się ad-hoc sytuacje, które mogą zmienić jej przebieg. To nowe miejsca warte poznania i wydarzenia, których nie sposób pominąć. Bywamy na lokalnych ślubach i weselach, uroczystościach religijnych i  państwowych. W czasie podróży staramy się zawsze korzystać z zaproszeń lokalnych społeczności bo spontaniczność i elastyczność w trakcie podróży czyni wyprawę prawdziwą przygodą.

 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2600EUR

+ bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Bissau / Dakar - Warszawa  ok.  PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi: Gwinea Bissau: na Bijagos w bungalowach a podczas części objazdowej w czystych, dostępnych na trasie hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, Senegal: w Bassari w obiektach typu Guest House
 • Koszty wizy i zaproszenia do Gwinea Bissau
 • Transport wynajętym samochodem, jeep wraz z kierowcą i ewentualnie samolot Kedougou - Dakar
 • Transporty łodziami, promem i motorówką do i z Wysp Bijagos
 • Imprezę sylwestrową
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia (ok. 15-25 EUR na dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. EUR)
 • Kosztów związanych z fakultatywnym nurkowaniem
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

Informacje dodatkowe:

 • Do udziału w wyprawie wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, formalności wizowe należy załatwić online najlepiej 2-3 miesiące przed wyjazdem - Pomoc w załatwieniu zaproszenia i wizy do Gwinea Bissau.
 • Szczepienia obowiązkowe żółta febra oraz zalecane: żółtaczka WZW A i B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny
 • Wyprawa nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej

*Wycena na zamówienie dla grup. Grupa z polskim pilotem min. 6 osób

Gwinea Bissau SENEGAL na zdjęciach: