fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Indonezja wycieczka
Jawa - Bali - Lombok - Flores - Rejs na Komodo
zamów termin
grupa min 6 os
19
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

INDONEZJA WYCIECZKA  JAWA - BALI - LOMBOK - FLORES

Indonezja Wycieczka Jawa Bali Lombok Flores z Poza Trasą Adventure z całą pewnością pozwoli odkryć jak mocno zróżnicowany i urozmaicony jest ten kraj. Niemal każda z należących do Indonezji wysp wytworzyła swój własny styl, kulturę, architekturę, kuchnię, wyznawane są tu też różne religie. Odwiedzając podczas podróży indonezyjskie wyspy , ma się wrażenie zwiedzania zupełnie odrębnych krajów. Chcemy zaprosić Was w niesamowitą podróż po tym równikowym archipelagu. Podczas podróży Indonezja Wycieczka z Poza Trasą Adventure odwiedzimy stołeczną Jawę, nieco skomercjalizowane lecz wciąż piękne Bali, znacznie cichszy Lombok i przepiękną pod względem przyrodniczym i krajobrazowym wyspę Flores. Tu nie będzie czasu na nudę, każdy też będzie mógł poczuć się milionerem, choć niezbyt… bogatym, ponieważ indonezyjskie rupie nie są dziś zbyt wiele warte.

Podróż Indonezja Wycieczka z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy od Jawy i leżącej na niej Dżakarty (Jakarta) – stolicy tego ponad 270-milionowego kraju. To zapewne będzie jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić to miasto jako stolicę, trwają bowiem przymiarki do budowy nowej stolicy Indonezji, dla której wyznaczono miejsce na wyspie Kalimantan (Borneo). Dżakarta, a szczególnie jej starówka, ma swój niepowtarzalny klimat i styl. Spacerując po Batawii – kolonialnej, portowej dzielnicy można poczuć atmosferę dawnych czasów, zwłaszcza gdy spaceruje się nabrzeżem pełnym zacumowanych drewnianych statków. Centrum, jak na stolicę przystało, jest już zdominowane przez nowoczesną architekturę, ale również i tutaj można znaleźć wiele „perełek”. Zatrzymamy się przy słynnej podróżniczej uliczce Jalan Jaksa, kilka kroku od głównego placu Dżakarty– Merdeka (Niepodległość). Punktem orientacyjnym będzie natomiast Monas, czyli Monumen Nasional – olbrzymi obelisk z płomieniem na szczycie. Złośliwi mówią, że to ostatnie - nazwijmy to „tchnienie” prezydenta Sukarno, twórcy niepodległej Indonezji, za którego rządów wyzwoliła się spod holenderskiego kolonializmu. Zbliżone brzmienie angielskich nazw Holandii i Polski będzie wielokrotnie zauważane przez tubylców, którzy jednak dowiedziawszy się, że z kolonizatorami nie mamy nic wspólnego – szeroko będą się do nas uśmiechać. Na wyspie Jawa odwiedzimy jeszcze jedno magiczne miejsce, stolicę batiku - Yogyakarta. Batik to popularny w Indonezji sposób barwienia, czy wręcz malowania tkanin woskiem i ich późniejszego wybarwiania. Manufaktury i galerie spotkamy tu na każdym kroku. Będzie też okazja do zakupów – za batik możemy zapłacić 5 dolarów, ale równie dobrze możemy wydać i kilka tysięcy dolarów – wszystko zależy od klasy, twórcy i miejsca, w którym będziemy go kupować. Chwilę odetchnienia da nam wizyta na Ptasim Targu. To zupełnie wyjątkowe miejsce, Indonezyjczycy kochają ptaki, niemal przy każdym domu wisi klatka ze śpiewającym przyjacielem. Niektóre z nich można za dobrą opłatą wypuścić na wolność – zrobimy wtedy dobry uczynek, a właściciel ptaszka nieco zarobi. To nic, że ptaki wrócą do klatek – liczy się nasz gest! Jawa to także wspaniałe zabytki – między innymi buddyjska świątynia Borobudur, na której tarasach będziemy oczekiwać wschodu słońca i oglądać liczne posągi Buddy w setkach ażurowych stup, a także hinduistyczna Prambanan ze wspaniałymi płaskorzeźbami.

Kolejny cel podróży Indonezja Wycieczka z Poza Trasą Adventure to prawdziwa legenda - wyspa Bali. Na Bali wyznawany jest hinduizm, zupełnie różni się ona od sąsiedniej Jawy. Oprócz setek większych i mniejszych świątyń codziennie składanych ofiar (plecione pudełka z jedzeniem, papierosami, kwiatami) można tu odczuć zupełnie inną atmosferę – totalnego luzu i wypoczynku. Wbrew pozorom na Bali najtrudniej będzie o … morską kąpiel. Jest tu niewiele plaż, które spełniają nasze oczekiwania, a te, które przypominają nieco plaże, są zawsze zatłoczone, głównie przez młodych Australijczyków, którzy uwielbiają spędzać tu wakacje. Odskocznią od gwarnego Bali może być leżący nieopodal Lombok, o którym znawcy mówią, że przypomina Bali sprzed 20-30 lat. Czy tak jest faktycznie – sprawdzimy podczas naszej wizyty w tym miejscu. 

Krótki lot przeniesie nas nad Sumbawą – kolejną z Małych Wysp Sundajskich do Labuan Bajo na wyspie Flores. Tu z kolei przeniesiemy się w świat chrześcijan i animistów. Prastara religia Flores, mimo wielkiej dominacji katolicyzmu, ma się tu wciąż bardzo dobrze. Głównym celem naszej podróży do tego zakątka Indonezji będzie rejs przy wyspie Komodo oraz spacer po pobliskiej Rince, gdzie mamy szansę ujrzeć warany – dwumetrowej długości jaszczury – zwane również smokami z Komodo. Ale nie tylko one uatrakcyjnią nasz rejs – na miłośników snorkelingu czeka piękna rafa koralowa, na amatorów pieszych wędrówek – górskie granie ze wspaniałymi widokami, a na wszystkich – plaża o różowym kolorze! Wizyta na wodach wokół Komodo będzie tylko przygrywką do kolejnych atrakcji – tradycyjnych wiosek, górskich jeziorek i morskich plaż, na których można popróbować wspaniałych owoców morza. Spróbujemy też świeżo palonej kawy z plantacji pokrywających sporą część wyspy. A może ktoś będzie miał ochotę na kopi luwak – najdroższą kawę świata, w której produkcji niezbędne są sympatyczne zwierzęta zwane cywetami? Tyle atrakcji w jednym miejsce może zapewnić tylko Indonezja i wycieczka z Poza Trasą Adventure. Zapraszamy więc na wyprawę tego przepięknego, wyspiarskiego kraju! 

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

INDONEZJA WYCIECZKA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Dżakarty w Indonezji.

Dzień 2. Jawa - Dżakarta

Przylot do stolicy Indonezji - Dżakarty. Nocleg w okolicach Placu Merdeka.

Dżakarta

Dzień 3. Jawa - Dżakarta

Zwiedzanie Dżakarty: Stara Batawia - kolonialna, postholenderska część miasta z portem, do którego przybijają statki z niemal całej Indonezji), Plac Merdeka z górującym nad nim Monas, czyli olbrzymim obeliskiem, Meczet Istiqlal - jeden z największych w Azji Południowo-Wschodniej. Nocna podróż do Yogyakarta.

Dzień 4. Jawa - Yogyakarta

Zwiedzanie - spacer po centrum miasta. wizyta na Ptasim Targu i w wytwórniach batiku z którego słynie to miejsce. Zwiedzanie ruin Pałacu Sułtana. Nocleg w Yogyakarta.

Batik

Dzień 5. Jawa - Świątynia Borobudur / Świątynia Prambanan

Wschód słońca przy świątyni Borobudur, jednego z najważniejszych ośrodków kultu buddyjskiego w regionie. Następnie zwiedzanie hinduistycznych Świątyń Prambanan. Podróż do Denpasar na Bali. Nocleg w Candi Dasa.

Indonezja wycieczka

prambanan Indonezja

Dzień 6. Bali - Candi Dasa / Ubud 

Zwiedzanie miasta Ubud. Obejrzymy Barong – oparte na hinduistycznej mitologii barwne przedstawienie ukazujące walkę dobra ze złem.Wizyta w Małpim Lesie Monkey Forest Temple. Powrót do Candi Dasa. Czas wolny i wypoczynek nad brzegiem morza.

Dzień 7. Bali - Świątynia Pura Besakih / Świątynia Ulun Danu Beratan

Dalsze zwiedzanie atrakcji Bali. Świątynia Pura Besakih - Matka wszystkich świątyń. Świątynia Ulun Danu Beratan - ten kompleks świątynny znajduje się nad brzegiem jeziora Bratan w górach w pobliżu Bedugul. Podróż wsród pięknej przyrody wyspy i tarasów ryżowych. Powrót na nocleg do Candi Dasa. Jeśli czas pozwoli ewentualna popołudniowa kąpiel i snorkowanie przy rafie koralowej.

Dzień 8. Lombok - Kuta

Wyjazd i przeprawa promem na wyspę Lombok. Wypoczynkowy wieczór i relaks nad brzegiem morza. Warto dodać, że płynąć z Bali na Lombok przekroczymy tzw. Linię Wallace’a – hipotetyczną granicę świata przyrody (zarówno flory, jak i fauny) oddzielającą Azję od Australii. Transfer do Kuta, wypoczynek na plaży. Nocleg w Kuta.

Dzień 9. Lombok - zwiedzanie wyspy

Całodzienne zwiedzanie wyspy – wyprawa do wodospadów i tradycyjnej wioski Sade, zamieszkałej przez plemię Sasaków, której domostwa wybudowane są z bambusa i trzciny. Popołudniu powrót do Kuta. Wypoczynek na plaży. Nocleg.

Dzień 10. Flores 

Przed południem transfer na lotnisko i podróż na wyspę Flores do Labuan Bajo (planowany lot 10.55, przylot 14.25). Transfer do Guest House. Popołudniu spacer w turystycznej części miasteczka.

Dzień 11. Flores - rejs wokół Komodo 

Wycieczka - rejs wokół Komodo z wypadami na wyspy. Podglądanie waranów - „smoków z Komodo”. Popołudniu snorkeling na rafie – najlepszy w okolicach Różowej Plaży (Pink Beach). Zachód słońca na pokładzie statku.

warany smoki z Komodo

Wizyta na Padar Island i jeden z najwspanialszych punktów widokowych na świecie – najlepsze widoki są przy wschodzie słońca, wizyta na Manta point – snorkeling, przy odrobinie szczęścia szansa na spotkanie „motyli oceanu”. Przez cały rejs powinniśmy też przynajmniej kilkukrotnie spotkać przepływające obok delfiny.

Dzień 12. Flores - zwiedzanie wyspy

Podróż w głąb wyspy Flores do Ruteng - przenosimy się w wiejskie, rolnicze krajobrazy z polami ryżowymi i plantacjami kawy. Wszędzie częstowani będziemy doskonałą świeżo paloną i parzoną kawą. Podczas wycieczki wybierzemy się do wioski Lao i dalej do Jaskini Liang Bua, gdzie odkryto szczątki humanoida sprzed tysięcy lat określanego jako homo floresiensis . Odkryciu poświęcone jest miejscowe muzeum.

Dzień 13. Flores - Bajawa

Wyjazd do Bajawa. Spacer po miasteczku i wizyta na targu, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby artystyczne. Nocleg w Bajawa.

Dzień 14. Flores - piesza wycieczka trekking - wioska Bena / gorące źródła 

Całodzienna piesza wycieczka trekking do tradycyjnej wioski Bena, gdzie kryte trzciną chaty w charakterystyczny sposób okalają cały obszar wsi. Następnie kontynuujemy wycieczkę w kierunku kolejnej wioski. Około godzinny spacer. Po drodze gorące źródła, w których możemy wziąć kąpiel. Powrót na nocleg do Bajawa.

Dzień 15. Trekking na szczyt wulkanu Gunung Inerie lub miasteczko Moni 

W zależności od decyzji grupy wybierzemy się na wycieczkę na szczyt wulkanu Gunung Inerie (wejście około 4 godziny, zejście około 3 godziny) lub bezpośredni wyjazd do położonego w górach miasteczka Moni. Spacer po okolicy i relaks w nieco niższej,  jak na Indonezję,  temperaturze. Nocleg w Moni.

Dzień 16. Keli Mutu (Kelimutu)

Przed świtem wyjazd Keli Mutu (Kelimutu). Podróż około 30 minut. Keli Mutu to wulkan o wysokości 1639 m n.p.m. W jego podzielonym na mniejsze fragmenty kraterze leżą trzy położone obok siebie jeziora: Tiwoe Alta Polo, Tiwoe Morei Kooh Fai i Tiwoe Ata Mboepoe. Każde z nich ma inny odcień koloru niebieskiego. Najlepiej obserwować tę osobliwość przyrody wraz ze wschodem słońca. Warto zabrać ze sobą lunch box, gdyż po śniadaniu kontynuować będziemy przechadzkę wzdłuż jezior. Wspaniałe plenery fotograficzne. Powrót na nocleg do Moni.

Dzień 17. Maumere 

Podróż do Maumere, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże na wyspie Flores. Odpoczynek po górskich wędrówkach, znakomita kuchnia z owocami morza, dla chętnych oprócz relaksu na plaży snorkeling lub nurkowanie.

Dzień 18. Dżakarta

Przelot do Dżakarty i kontynuacja podróży powrotnej do Warszawy lub Berlina.

Dzień 19. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. Zakończenie podróży Indonezja Wycieczka Jawa - Bali - Lombok - Flores z Poza Trasą Adventure.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Dżakarta - Warszawa / Berlin ok. PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi hotele 3*, hotele klasa turystyczna, lub obiekty klasy turystycznej typu Guest House w pokojach dwuosobowych
 • Transfery i transport taxi, jeep, autobusy, statek, prom, i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Bilet lotniczy Lombok – Labuan Bajo
 • Bilet lotniczy Maumere – Dżakarta
 • Realizację programu  i zwiedzanie miejsc zgodnie z programem (transport i bilety wstępu)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Wycieczki z przewodnikami
 • Pozwolenia na trekking
 • Permity i pozwolenia na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia i napojów (ok. 20 USD dziennie /osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

INDONEZJA WYCIECZKA - BALI NA ZDJĘCIACH: