fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Liban wycieczka Perła Lewantu
-
-
9
dni
CENA:
1450 USD + bilety lotnicze ok. 1400 PLN

Liban WYCIECZKA PerłA Lewantu

NAJPIĘKNIEJSZE ZABYTKI KULTURA TRADYCJE I PRZYRODA

Liban to bogata historia, wspaniale zabytki  jednym słowem kolebka starożytnych cywilizacji. To tu znajdują się jedne z najstarszych miast świata, które pamiętają czasy starożytnych Fenicjan, Greków, Rzymian i wypraw krzyżowych. Liban współcześnie to miejsce łączące islam i chrześcijaństwo, kulturę arabską i śródziemnomorską. Tradycyjne orientalne bazary sąsiadują tu z nowoczesnymi dzielnicami. Wycieczka Liban - Perła Lewantu to także wyjazd nad lazurowe Morze Śródziemne, piękne plaże i niesamowite krajobrazy górskie. To właśnie od szczytów gór „białych jak mleko”, pokrytych śniegiem prawie przez cały rok pochodzi słowo Liban - nazwa kraju.

Powszechnie wiadomo, że w podróży szczególnie ważne jest towarzystwo gościnnych i uśmiechniętych mieszkańców oraz smaczne lokalne jedzenie. Kuchnia libańska swoje bogactwo i różnorodność zawdzięcza bogatej historii kraju i licznym wpływom zewnętrznym.  Orientalne tradycje Bliskiego Wschodu łączą się tu z kuchnią śródziemnomorską, dając niesłychany efekt. W regionie już od starożytności produkowane są wyśmienite wina. Ciekawym przystankiem w podróży po Libanie będzie wizyta w jednej z tutejszych winnic.

Wycieczka Liban - Perły Lewantu to niezapomniane przeżycia zarówno dla osób zainteresowanych historią oraz sztuką, kontaktem z naturą, jak i dla fanów rozrywki oraz dobrej kuchni. Zapraszamy na podróż Liban Wycieczka Perły Lewantu!

UWAGA - Polecamy podróż  Syria Wyjazd Wycieczka Szlakiem Najpiękniejszych Zabytków

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Liban WYCIECZKA PerłA Lewantu - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. Bejrut

Wylot z Warszawy do Bejrutu. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed planowanym wylotem. Przylot do Bejrutu. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Libanie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Bejrucie.

Dzień 2. Bejrut / Tripolis / Byblos

Wyjazd do miasta Tripolis, który w przeciwieństwie do liberalniej i nowoczesnej stolicy jest tradycyjnym arabskim miastem. Zwiedzimy tętniące życiem, gwarne centrum starego miasta i labirynt wąskich alejek starego suku. Miejsce to pełne jest ulicznych warsztatów i sprzedawców oferujących swoje wyroby. Następnie podróż do Byblos. Miasto to było najważniejszym portem regionu około 5000 lat temu. Jest to jedno z najstarszych miast świata. Od III tysiąclecia p.n.e. znane było jako wielki fenicki ośrodek handlowy. Handlowano tu cedrem, złotem, alabastrem i wapieniami a ze starożytnego Egiptu sprowadzano tu papirus, od którego pochodzi nazwa miasta. Wykopaliska prowadzone w latach 20-tych XX wieku doprowadziły do odkrycia licznych zabytków (wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO): świątynie i grobowce fenickie, mury z okresu perskiego, teatr i kolumnada rzymska, w centrum miasta znajduje się cytadela z okresu wojen krzyżowych (XII-XIII w.). Transfer do hotelu, oddalonego zaledwie kilka minut spacerem od centrum miasta. Nocleg w Byblos.

Liban wycieczka

Dzień 3. Byblos / Las Bożych Cedrów / Baszarri /  Wadi Qadisha - Dolina Kadisza / Byblos

Dziś odpoczniemy od zgiełku miast. Wycieczka na północ Libanu do Doliny Kadisza. Na krótki postój w czasie podróży zatrzymamy się w niewielkiej miejscowości Baszarri, a następnie wyruszymy do rezerwatu Las Bożych Cedrów. Rezerwat znajduje  się na zboczu góry Makmal na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Cedry rosły kiedyś na wszystkich okolicznych wzgórzach, ale dziś można je spotkać jedynie w kilku rezerwatach. Dolina Kadisza w VII w. była schronieniem dla uciekających przed prześladowaniami chrześcijan maronickich. Kadisza po aramejsku znaczy „święta”. W dolinie odwiedzimy pięknie usytuowany maronicki klasztor św. Antoniego Qozhaya. Z klasztoru rozpościera się niezwykły widok na dolinę i lasy cedrowe. Zarówno Las Bożych Cedrów, jak i Dolina Kadisza w roku 1998 wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu w Byblos. Nocleg w Byblos.

Liban wycieczka

Dzień 4. Byblos / Dolina Bekaa / Baalbek / Ksara (wizyta w winiarni) / Byblos

Zieloną Doliną Bekaa, położoną pomiędzy pasmami górskimi Libanu i Antylibanu pojedziemy do miasta Baalbek. W starożytności miasto znane było jako miejsce kultu fenickiego boga słońca - Baala. Za panowania Greków znane było jako Hellopolis a w czasach rzymskich jako główny ośrodek kultu trzech bogów: Jowisza, Wenus i Bachusa. Obejrzymy doskonale zachowane pozostałości miejsc ich kultu, świątynie Jowisza, Bachusa i Wenus oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum. Miasto uważane jest za jeden z cudów starożytnego świata i wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta w winiarni Ksara, założonej w XIX w. w miejscu średniowiecznej, arabskiej fortecy. Tradycje winiarskie w tym regionie sięgają czasów rzymskich. Powrót do hotelu w Byblos. Nocleg w Byblos.

Dzień 5. Byblos / Dolina Nahr Al-Kalb / Jaskinie Jeita - Jeita Grotto Bejrut

Wykwaterowanie z hotelu w Byblos. Dzisiejsze zwiedzanie rozpoczniemy od Jounieh i wjazdu kolejką górską na wzgórze Harissa z którego rozpościera się piękny widok na miasto i zatokę. Kolejnym punktem wycieczki będzie wizyta w kompleksie Jaskiń Jeita, do którego dojedziemy malowniczą doliną rzeki Nahr al-Kalb (Rzeka Psa). W XII w. p.n.e. była to rzeka graniczna między Egiptem a państwem Hetytów. W pobliżu rzeki znajduje się kilkanaście pamiątkowych steli pozostawionych przez kolejne wojska zdobywców, od starożytnych Egipcjan, Babilończyków, Greków i Rzymian, aż po Francuzów i Brytyjczyków.

Jaskinie Jeita to dwie połączone ze sobą jaskinie wapienne z imponującymi formami stalaktytów i stalagmitów oraz podziemne jezioro. Korytarze jaskiń mają długość ok.9 km, jednak do zwiedzania udostępniona jest tylko ich część. Stała temperatura wynosi tu 16 stopni. W czasie podróży odwiedzimy klasztor w Ghazir w którym Juliusz Słowacki pisał Anhellego. W klasztorze udostępniona jest cela, gdzie poeta zatrzymała się w czasie podróży. Ze wzgórza klasztornego roztacza się przepiękny widok na okolicę. Przejazd do Bejrutu. Nocleg w hotelu w Bejrucie. 

Dzień 6. Bejrut / Dair Al Qamar / Beiteddine / Bejrut

Wyjazd do Dair Al Qamar, pierwszej stolicy Libanu. Spacer po pięknie zachowanej tradycyjnej medynie. Kolejnym punktem zwiedzania będzie pałac Beiteddine, wybudowany na przełomie XVIII-IX w. w stylu klasycznej architektury libańskiej gdzie tradycyjne elementy arabskie łączą się z wpływami europejskimi. Pałac jest częściowo otwarty dla zwiedzających, pozostała część jest letnią rezydencją prezydencką. Popołudnie spędzimy w Bejrucie. Miasto pełne jest skwerów, pałaców, wąskich uliczek, meczetów i nowoczesnych budynków. Bejrut to połączenie kultury arabskiej i śródziemnomorskiej. Jest miastem wielokulturowym i wielowyznaniowym. Słynie także z bogatego życia nocnego, knajp, klubów i kafejek. W Bejrucie obejrzymy Place d’Etoilez parlamentem (z zewnątrz), meczet Al-Omami i katedra św. Jerzego, meczet Al Amin, Plac Męczenników, główną ulicę miasta – Al Hamra, bulwar Corniche oraz punkt widokowy Gołębie Skały. Powrót do hotelu w Bejrucie. Nocleg w Bejrucie.

Dzień 7. Bejrut / Sydon / Tyr / Bejrut

Dziś wyruszamy podróż na południe Libanu. W czasie wycieczki zwiedzimy pozostałości starożytnych miast fenickich. Pierwszym przystankiem będzie Sydon, niegdyś ważne miasto Fenicji i port. O Sydonie wspominano już w Biblii, a tutejsze zabytki archeologiczne pochodzą nawet sprzed 6 tysięcy lat. Obejrzymy ruiny Morskiego Zamku, wybudowanego przez Templariuszy. Wchodził on w skład fortyfikacji i zamków strzegących drogi do Ziemi Świętej w czasach krucjat. Zwiedzimy też stare miasto z charakterystyczną muzułmańską zabudową, lokalne targowisko oraz Khan al- Franj (Karawanseraj Europejczyków) zajazd kupiecki, gdzie interesy prowadzili  przybysze z Europy. Kolejnym punktem będzie miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Tyr. Zachowały się tu ruiny z okresu rzymskiego: nekropolia, termy, hipodrom i akwedukt. Jest to przepiękne stare miasto, słynące kiedyś z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Powrót do hotelu w Bejrucie. Nocleg w Bejrucie.

Dzień 8. Bejrut / Qana / Muzeum w Bejrucie

Wyjazd do Qany, miejscowości w południowym Libanie położonej 12 km na północ od granicy z Izraelem. Uważane przez Libańczyków za miejsce cudu przemiany wody w wino. W jednej z grot ujrzymy starożytne inskrypcje a na przedmieściach pozostałości grobowca jednego z największych królów starożytnej Fenicji - Hirama. Jego bogato zdobiony grób będziemy mogli podziwiać w Muzeum Narodowym w Bejrucie, którego ekspozycja przedstawia najwspanialsze skarby z całego Libanu. Powrót do hotelu w Bejrucie. Nocleg w Bejrucie.

Dzień 9. Bejrut 

Opuszczamy Liban. Transfer na lotnisko w Bejrucie zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Libanie. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 1450 USD

+ bilety lotnicze ok. 1400 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Bejrut - Warszawa / Berlin ok. 1400 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Transfery i przejazdy podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • Wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i Libanie
 • Opłatę wjazdową oraz lokalne podatki i opłaty rządowe
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej - (w przypadku Covid)
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów posiłków poza śniadaniami
 • Zwyczajowych napiwków (około 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych

LIBAN WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

LIBAN WYCIECZKA BLISKI WSCHÓD - AZJA

Liban Bliski Wschód Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Arabski bazar,  Syria 2019 - Podróż