fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspy Marshalla Kiribati Nauru
Tuvalu Fidżi Australia
zamów
sobie termin
19
dni

NAURU WYSPY MARSHALLA KIRIBATI TUVALU FIDŻI AUSTRALIA WYPRAWA POZA TRASĄ

Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi i Australia to wyjątkowa wyprawa, podczas której ujrzymy jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata. W trakcie wyjazdu podróżować będziemy w trzech najważniejszych krainach geograficznych, leżących na wodach południowego Pacyfiku. Wyprawę rozpoczniemy w Australii, po czym przeniesiemy się na Wyspy Mikronezji, skąd wyruszymy do Polinezji a następnie Melanezji. Po kilkunastodniowej fascynującej podróży po wyspach Oceanii znów dotrzemy do Australii. W trakcie wycieczki Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi i Australia czekają nas wprost unikatowe krajobrazy, ciepłe wody Pacyfiku oraz bajeczne plaże ozdobione palmami kokosowymi i pandanowcami. Podróżując spotkamy również mieszkańców tych odległych wysp, którzy poprzez swe geograficzne oddalenie od świata zdołali do dziś zachować niesamowitą kulturę i odrębny folklor. Dowiemy się między innymi, dlaczego wśród mieszkańców Nauru jest tak wiele otyłych osób, skąd wzięła się nazwa popularnego stroju kąpielowego – bikini, wysłuchamy tęsknych pieśni Kiribati i przespacerujemy się po atolu Funafuti w Tuvalu, państwie, które niestety już wkrótce zniknąć może pod wodami oceanu, którego poziom stale się podnosi. Na koniec sprawdzimy też, czy na Fidżi wciąż mieszkają "praktykujący" ludożercy. A jeśli dodamy do tego spotkanie z kangurami, wombatami i misiami koala w Australii – to będzie zupełnie wyjątkowa przygoda z Poza Trasą Adventure!

Autor programu MICHAŁ WOŹNIAK. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYSPY MARSHALLA KIRIBATI NAURU TUVALU FIDŻI AUSTRALIA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Brisbane z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych. 

Dzień 2. Australia - Brisbane

Przylot do Brisbane. Transfer do hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer po centrum miasta. Nocleg.

Australia Brisbane

Dzień 3. Australia - Brisbane

Zwiedzanie Brisbane oraz wizyta w Pine Coala Sanctuary. Jest to park, w którym zobaczyć można najsłynniejszych przedstawicieli australijskiej fauny – kangury, misie koala, wombaty oraz diabły tasmańskie. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4. Nauru 

Rano wyjazd na lotnisko i wylot do Nauru (z międzylądowaniem w Honiara na Wyspach Solomona). Na Nauru dotrzemy wieczorem, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 5. Nauru 

Zwiedzanie Nauru – wynajętym samochodem lub pieszo. Przed nami księżycowe krajobrazy pozostałe po wydobyciu fosfatów, kopalnia, laguna wewnętrzna, zatoka Anibare z wystającymi z wody skalnymi formacjami. Wizyta w obozie dla uchodźców kierowanych tu z Australii.  Popołudniu kąpiel w oceanie i pożegnalny zachód słońca. Nocleg.

Dzień 6. Wyspy Marshalla

Wcześnie rano wylot do Majuro na Wyspy Marshalla. Dalap-Uliga-Darrit – leżąca na trzech połączonych wysepkach Atolu Majuro stolica Wysp Marshalla. Przejazd z lotniska do Uliga. Zakwaterowanie i zwiedzanie stolicy - Muzeum Alele, dzielnica rządowa z Kapitolem – siedzibą parlamentu, rządu i prezydenta. Spacer w porcie. Dla chętnych zachód słońca na plaży i wieczorna kąpiel w Pacyfiku. Nocleg.

Dzień 7. Wyspy Marshalla

Całodzienny wyprawa (Island hopping) na pobliskie wysepki. Plażowanie i snorkeling na rafie koralowej.

Wyspy Marshalla Kiribati

Dzień 8. Wyspy Marshalla - Wyspa Laura

Wyprawa łodzią na Wyspę Laura. Zwiedzanie tradycyjnej osady, gdzie poznamy między innymi proces produkcji kopry. Wypoczynek na plaży, snorkeling na rafie. Powrót do Dalap-Uliga-Darrit. Nocleg. 

Dzień 9. Kiribati - Atol Tarawa

Wylot do Tarawa w Kiribati. Korzystając z lokalnych minibusów stanowiących miejscową komunikację publiczną odwiedzimy miasteczka i osady Atolu Tarawa Południowa –Bikenibeu, Banraeaba z budynkiem parlamentu, Bairiki z pałacem prezydenckim i stadionem narodowym oraz Betio z jedyną na tym atolu placówką pocztową, skąd można będzie wysłać tradycyjne kartki pocztowe. Nocleg. 

Dzień 10. Kiribati - Atol Tarawa

Piesze wycieczka po mniej zagospodarowanych wysepkach tworzących północną część Atolu Tarawa. Wizyty w rybackich wsiach i miasteczkach. Relaks na plaży i kąpiele w Pacyfiku. Nocleg. 

Wyspy Marshalla Kiribati

Dzień 11. Kiribati - Atol Abaiang

Przeprawa łodzią na koralową Wyspę Abaiang z piękną laguną. Przeprawa trwać będzie około 3 godziny. 

Dzień 12. Kiribati - Atol Abaiang

Wypoczynek na Abaiang. Zwiedzanie tradycyjnych wiosek. Odpoczynek na rajskich plażach, spacery, snorkeling. 

Dzień 13. Kiribati - Atol Tarawa

Rejs powrotny na Atol Tarawa. Popołudniu wizyta na targu. Czas wolny na zakup pamiątek. Nocleg.

Dzień 14. Tuvalu - Vaiaku

Przelot do Funafuti w Tuvalu. Transfer do hotelu w miasteczku Vaiaku, które jest stolicą kraju. Impreza na pasie startowym lotniska. Nocleg.

Dzień 15. Tuvalu - Atol Funafuti  

Całodzienna piesza wycieczka po Atolu Funafuti. Spacer około 3 godzin w jedną stronę. W czasie wycieczki miłe spotkania z serdecznymi i przyjaznymi mieszkańcami wyspy. Wypoczynek na bajkowej plaży wśród palm kokosowych. Powrót na nocleg do Vaiaku.

wyjazd na tuvalu

Dzień 16. Tuvalu - rejs wysepki Atolu Funafuti    

Rejs wśród wysepek tworzących atol Funafuti. Relaks, spacery, plażowanie, snorkeling. Powrót na nocleg do Vaiaku.

Dzień 17. Fidżi 

Wylot na Fidżi. Wizyta w Suva i Nadi. Nocleg w bungalowach na brzegu Pacyfiku. Pożegnalna kolacja oraz jeśli będzie taka możliwość, uczestnictwo w pokazach Fire & Dance - tańca z ogniem.

fidżi tuvalu

Dzień 18.

Wylot do Brisbane i dalej do Warszawy lub Berlina.

Dzień 19. 

Powrót do Polski.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Brisbane - Warszawa / Berlin oraz Brisbane - Nauru – Majuro – Tarawa oraz Tarawa – Funafuti (Tuwalu) oraz Funafuti – Nadi oraz Nadi – Brisbane  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych typu twin (ewentualna dopłata do jedynki około 450 USD)
 • Transport taxi, jeep, autobusy, prom i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Koszty wiz do Nauru i Australii
 • Zwiedzanie i wycieczki zgodnie z programem (w niektórych przypadkach wraz z usługami lokalnych przewodników)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity i opłaty turystyczne na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 30 USD dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 100 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

 WYSPY MARSHALLA KIRIBATI NAURU TUVALU FIDŻI AUSTRALIA NA ZDJĘCIACH

WYSPY MARSHALLA KIRIBATI NAURU TUVALU FIDŻI AUSTRALIA - OCEANIA

Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi Australia Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale, Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki,  Papua New Guinea CANOE & KUNDU