fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspy Marshalla Kiribati Nauru
Tuvalu Fidżi Australia
02.10.2023
-
20.10.2023
19
dni

NAURU WYSPY MARSHALLA KIRIBATI TUVALU FIDŻI AUSTRALIA WYPRAWA POZA TRASĄ

Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi i Australia to wyjątkowa wyprawa, podczas której ujrzymy jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata. W trakcie wyjazdu podróżować będziemy w trzech najważniejszych krainach geograficznych, leżących na wodach południowego Pacyfiku. Wyprawę rozpoczniemy w Australii, po czym przeniesiemy się na Wyspy Mikronezji, skąd wyruszymy do Polinezji a następnie Melanezji. Po kilkunastodniowej fascynującej podróży po wyspach Oceanii znów dotrzemy do Australii. W trakcie wycieczki Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi i Australia czekają nas wprost unikatowe krajobrazy, ciepłe wody Pacyfiku oraz bajeczne plaże ozdobione palmami kokosowymi i pandanowcami. Podróżując spotkamy również mieszkańców tych odległych wysp, którzy poprzez swe geograficzne oddalenie od świata zdołali do dziś zachować niesamowitą kulturę i odrębny folklor. Dowiemy się między innymi, dlaczego wśród mieszkańców Nauru jest tak wiele otyłych osób, skąd wzięła się nazwa popularnego stroju kąpielowego – bikini, wysłuchamy tęsknych pieśni Kiribati i przespacerujemy się po atolu Funafuti w Tuvalu, państwie, które niestety już wkrótce zniknąć może pod wodami oceanu, którego poziom stale się podnosi. Na koniec sprawdzimy też, czy na Fidżi wciąż mieszkają "praktykujący" ludożercy. A jeśli dodamy do tego spotkanie z kangurami, wombatami i misiami koala w Australii – to będzie zupełnie wyjątkowa przygoda z Poza Trasą Adventure!

Autor programu MICHAŁ WOŹNIAK. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYSPY MARSHALLA KIRIBATI NAURU TUVALU FIDŻI AUSTRALIA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Brisbane z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych. 

Dzień 2. Australia - Brisbane

Przylot do Brisbane. Transfer do hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer po centrum miasta. Nocleg.

Australia Brisbane

Dzień 3. Australia - Brisbane

Zwiedzanie Brisbane oraz wizyta w Pine Coala Sanctuary. Jest to park, w którym zobaczyć można najsłynniejszych przedstawicieli australijskiej fauny – kangury, misie koala, wombaty oraz diabły tasmańskie. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4. Nauru 

Rano wyjazd na lotnisko i wylot do Nauru (z międzylądowaniem w Honiara na Wyspach Solomona). Na Nauru dotrzemy wieczorem, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 5. Nauru 

Zwiedzanie Nauru – wynajętym samochodem lub pieszo. Przed nami księżycowe krajobrazy pozostałe po wydobyciu fosfatów, kopalnia, laguna wewnętrzna, zatoka Anibare z wystającymi z wody skalnymi formacjami. Wizyta w obozie dla uchodźców kierowanych tu z Australii.  Popołudniu kąpiel w oceanie i pożegnalny zachód słońca. Nocleg.

Dzień 6. Wyspy Marshalla

Wcześnie rano wylot do Majuro na Wyspy Marshalla. Dalap-Uliga-Darrit – leżąca na trzech połączonych wysepkach Atolu Majuro stolica Wysp Marshalla. Przejazd z lotniska do Uliga. Zakwaterowanie i zwiedzanie stolicy - Muzeum Alele, dzielnica rządowa z Kapitolem – siedzibą parlamentu, rządu i prezydenta. Spacer w porcie. Dla chętnych zachód słońca na plaży i wieczorna kąpiel w Pacyfiku. Nocleg.

Dzień 7. Wyspy Marshalla

Całodzienny wyprawa (Island hopping) na pobliskie wysepki. Plażowanie i snorkeling na rafie koralowej.

Wyspy Marshalla Kiribati

Dzień 8. Wyspy Marshalla - Wyspa Laura

Wyprawa łodzią na Wyspę Laura. Zwiedzanie tradycyjnej osady, gdzie poznamy między innymi proces produkcji kopry. Wypoczynek na plaży, snorkeling na rafie. Powrót do Dalap-Uliga-Darrit. Nocleg. 

Dzień 9. Kiribati - Atol Tarawa

Wylot do Tarawa w Kiribati. Korzystając z lokalnych minibusów stanowiących miejscową komunikację publiczną odwiedzimy miasteczka i osady Atolu Tarawa Południowa –Bikenibeu, Banraeaba z budynkiem parlamentu, Bairiki z pałacem prezydenckim i stadionem narodowym oraz Betio z jedyną na tym atolu placówką pocztową, skąd można będzie wysłać tradycyjne kartki pocztowe. Nocleg. 

Dzień 10. Kiribati - Atol Tarawa

Piesze wycieczka po mniej zagospodarowanych wysepkach tworzących północną część Atolu Tarawa. Wizyty w rybackich wsiach i miasteczkach. Relaks na plaży i kąpiele w Pacyfiku. Nocleg. 

Wyspy Marshalla Kiribati

Dzień 11. Kiribati - Atol Abaiang

Przeprawa łodzią na koralową Wyspę Abaiang z piękną laguną. Przeprawa trwać będzie około 3 godziny. 

Dzień 12. Kiribati - Atol Abaiang

Wypoczynek na Abaiang. Zwiedzanie tradycyjnych wiosek. Odpoczynek na rajskich plażach, spacery, snorkeling. 

Dzień 13. Kiribati - Atol Tarawa

Rejs powrotny na Atol Tarawa. Popołudniu wizyta na targu. Czas wolny na zakup pamiątek. Nocleg.

Dzień 14. Tuvalu - Vaiaku

Przelot do Funafuti w Tuvalu. Transfer do hotelu w miasteczku Vaiaku, które jest stolicą kraju. Impreza na pasie startowym lotniska. Nocleg.

Dzień 15. Tuvalu - Atol Funafuti  

Całodzienna piesza wycieczka po Atolu Funafuti. Spacer około 3 godzin w jedną stronę. W czasie wycieczki miłe spotkania z serdecznymi i przyjaznymi mieszkańcami wyspy. Wypoczynek na bajkowej plaży wśród palm kokosowych. Powrót na nocleg do Vaiaku.

wyjazd na tuvalu

Dzień 16. Tuvalu - rejs wysepki Atolu Funafuti    

Rejs wśród wysepek tworzących atol Funafuti. Relaks, spacery, plażowanie, snorkeling. Powrót na nocleg do Vaiaku.

Dzień 17. Fidżi 

Wylot na Fidżi. Wizyta w Suva i Nadi. Nocleg w bungalowach na brzegu Pacyfiku. Pożegnalna kolacja oraz jeśli będzie taka możliwość, uczestnictwo w pokazach Fire & Dance - tańca z ogniem.

fidżi tuvalu

Dzień 18.

Wylot do Brisbane i dalej do Warszawy lub Berlina.

Dzień 19. 

Powrót do Polski.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4400USD

+ bilety lotnicze
ok. 14000PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Brisbane - Warszawa / Berlin oraz Brisbane - Nauru – Majuro – Tarawa oraz Tarawa – Funafuti (Tuwalu) oraz Funafuti – Nadi oraz Nadi – Brisbane  ok. 14000 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych typu twin (ewentualna dopłata do jedynki około 450 USD)
 • Transport taxi, jeep, autobusy, prom i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Koszty wiz do Nauru i Australii
 • Zwiedzanie i wycieczki zgodnie z programem (w niektórych przypadkach wraz z usługami lokalnych przewodników)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity i opłaty turystyczne na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 30 USD dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 100 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

 WYSPY MARSHALLA KIRIBATI NAURU TUVALU FIDŻI AUSTRALIA NA ZDJĘCIACH

WYSPY MARSHALLA KIRIBATI NAURU TUVALU FIDŻI AUSTRALIA - OCEANIA

Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi Australia Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale, Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki,  Papua New Guinea CANOE & KUNDU