fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Nepal wyprawa do serca Himalajów -
MEDYTACJE Z MNICHAMI
TERAPIE DŹWIĘKIEM I JOGA
19.11.2023-03.12.2023
18.10.2023-01.11.2023
15
dni

NEPAL WYPRAWA DO SERCA HIMALAJÓW

MEDYTACJE Z MNICHAMI, TERAPIA DŹWIĘKIEM - MISY TYBETAŃSKIE I JOGA

Nepal - największym magnesem przyciągającym tu są oczywiście Himalaje. Jednak oprócz ośnieżonych szczytów najwyższych gór świata, Nepal to również niesamowite bogactwo kulturowe, interesująca architektura i sztuka, wielowiekowe świątynie i wreszcie miejsce narodzin Buddy. Najważniejszą religią jest tu Hinduizm, ale dla tutejszej kultury i tradycji bardzo istotny jest również Buddyzm. Z obiema religiami związane są miejsca, które przybliżymy podczas tej niezwykłej podróży Nepal Wyprawa Do Serca Himalajów. Odwiedzimy liczne klasztory buddyjskie. Weźmiemy udział w zajęciach jogi, będziemy medytować wspólnie z mnichami, poddamy się słynnej terapii misami tybetańskimi - ich dźwięki pomogą się odprężyć, pozbyć stresu i jego efektów. W czasie trekkingów poznamy piękno tutejszej przyrody, fantastyczne krajobrazy i bajkowo usytuowane miasteczka i niewielkie wioski. Zapraszamy na wyjazd Nepal Wyprawa Do Serca Himalajów!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

NEPAL WYPRAWA DO SERCA HIMALAJÓW PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Kathmandu w Nepalu. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed planowanym wylotem.

Dzień 2. Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Na lotnisku spotkanie grupy z angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Transfer z lotniska do Klasztoru Benchen Monastery. Odpoczynek po podróży i czas wolny na aklimatyzację. Wieczorem spacer wokół jednej z architektonicznych wizytówek Nepalu - Stupy Syambhunath. Ta buddyjska stupa zwana jest również świątynią małp. W 1979 roku wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.  Stupa układa się w kształt mandali i wygląda jak miska ryżu. Jest ona położona na szczycie wzgórza, skąd roztacza się rozległy widok na całą Dolinę Katmandu. Nocleg w pensjonacie lub klasztorze w Kathmandu.

Nepal wyjazd

Dzień 3. Kathmandu - Zwiedzanie i terapia misami tybetańskimi lub joga

Wczesnym rankiem zajęcia terapii uzdrawiania dźwiękiem mis tybetańskich lub zajęcia jogi (czas trwania zajęć około półtorej godziny). Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie zabytków Kathmandu. Pierwszym punktem będzie stupa Bouddhanath. Jest to druga co do wielkości stupa na świecie. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności tybetańskich emigrantów. Tybetańczycy trudnią się tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. Następnie spacer w kierunku hinduistycznej świątyni Pashupatinath, uważanej za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia ma kształt stupy, usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati. Do świątyni mogą wejść jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, mogą obserwować świątynię oraz odbywające się w niej obrzędy i rytuały z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. Nocleg w pensjonacie lub klasztorze w Kathmandu.

Nepal

Dzień 4. Kathmandu - Terapia misami tybetańskimi lub joga / Patan

Dzień rozpoczniemy wczesnym rankiem od terapii uzdrawiania dźwiękiem lub zajęć jogi. Po śniadaniu wyjazd do pobliskiego Patan, które nazywane jest również Miastem Światła. Zwiedzanie Placu Durban, którego centrum jest pałac Królewski. Obejrzymy również świątynie i stupy oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Spacer zabytkowymi uliczkami starego miasta. Następnie udamy się do Thamel na zakupy. Nocleg w pensjonacie lub klasztorze w Kathmandu.

Kathmandu Kumari

Dzień 5. Kathmandu / Panauti /Trekking Klasztor Namobuddha

Po śniadaniu wyjazd do Panauti, droga prowadzić będzie niezwykle malowniczą trasą. Rozpoczniemy od około dwugodzinnego spaceru w okolicach Klasztoru Namobuddha. Następnie wizyta w tybetańskim buddyjskim klasztorze Thrangu Tashi Yangtse. Obecnie zamieszkuje go dwustu pięćdziesięciu mnichów. Klasztor zbudowano na wzniesieniu, z którego roztacza się niezwykły widok na Himalaje i pola uprawne. Legenda mówi, że klasztor wybudowany został w miejscu, gdzie Budda oddał swoje życie głodującej tygrysicy i jej młodym. W zabudowaniach klasztornych znajduje się szkoła dla młodych mnichów. Wieczorem zjemy kolację wspólnie z mnichami. Nocleg w Klasztorze Namobuddha.

Dzień 6. Klasztor Namobuddha / Balthali

Po śniadaniu z mnichami lekki około trzygodzinny trekking - spacer w kierunku wioski Balthali. Niezwykle pięknie usytuowana wioska, otoczona jest szczytami Himalajów i polami ryżu. Można tu kontemplować niezwykłe piękno nepalskiej przyrody oraz zapoznać się z różnorodnością kultur i tradycji nepalskich. Mieszkańcy wioski wciąż kultywują dawne tradycje i styl życia. Przyjezdni goszczeni są przez mieszkańców w ich domostwach, dzięki czemu poznać można bliżej miejscowe zwyczaje i codzienne życie Nepalczyków. Nocleg w pensjonacie Sabina's Home w centrum wioski (lokalna nazwa to Majhatole - środek wsi).

Nepal

Dzień 7. Balthali / Khopasi / Bhaktapur

Po śniadaniu wyruszamy na lekki trekking - spacer do Khopasi, skąd wyruszymy w podróż do najstarszego miasta Nepalu - Bhaktapur. Miasto między XII a XV wiekiem był stolicą Nepalu. Bhaktapur w większości zamieszkałe jest przez wyznawców hinduizmu - Newarów. Z zewnątrz obejrzymy 55-okienny Pałac Królewski oraz między innymi Złotą Bramę, najstarszy plac Dattatreya i świątynię Njatapola. Nocleg w Bhaktapur.

Dzień 8. Bhaktapur / Rafting po rzece Trishuli / Lumbini

Po śniadaniu wyjazd na około trzygodzinny rafting po rzece Trishuli. W trakcie raftingu można obserwować okoliczną przyrodę, mijane wąwozy i doliny oraz wioski i świątynie. Przez większość trasy podróż przebiega spokojnie i odprężająco, jednak zdarzają się fragmenty podczas których można poczuć adrenalinę. Lunch zjemy nad brzegiem rzeki a następnie wyruszymy w drogę do oddalonego o 180 km Lumbini. Dalsza podróż trwać będzie około 5 - 6 godzin. Nocleg w klasztorze lub w hotelu w Lumbini.

Dzień 9. Lumbini - Medytacje z mnichami 

Lumbini jest niewielką wioską, w pobliżu której dwa i pół tysiące lat temu urodził się książę Siddhartha Gautama, zwany później Buddą. Lumbini należy do najświętszych miejsc dla wyznawców Buddyzmu i przyciąga tłumy pielgrzymów z całego świata. Odwiedzimy park, w którym zbudowano świątynię upamiętniającą narodziny Buddy. Znajdują się tu również liczne klasztory i świątynie ufundowane przez kraje, gdzie wyznawany jest buddyzm. Architektura świątyń i klasztorów nawiązuje do tradycji budownictwa w krajach fundatorów. W ciągu dnia będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w praktykach religijnych i medytacjach z mnichami. Nocleg w klasztorze lub w hotelu w Lumbini.

Nepal wyjazd

Dzień 10. Lumbini / Pokhara 

Wcześnie rano kontynuacja wizyty i zwiedzanie Lumbini. Spacer po ogrodzie Mayadevi. Następnie śniadanie i wyjazd do Pokhara (około 160 km). Podczas podróży zatrzymamy się na lunch i krótki odpoczynek w miejscowości Tansen. Po dotarciu do Pokhara spacer przy zachodzącym słońcu wzdłuż brzegów Jeziora Phewa. Piękny widok na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu. Nocleg w Pokhara.

Dzień 11. Pokhara / Milan Chowk / Trekking 

Po śniadaniu wyjazd do Milan Chowk, skąd wyruszymy na trekking, który potrwa około 5 - 6 godzin. W czasie wędrówki zatrzymamy się w jednej z licznych na szlaku herbaciarni. Zjemy również lunch. Po drodze przepiękne górskie widoki. W jednej z mijanych wiosek odpoczniemy i poznamy codzienne życie mieszkańców. Nocleg w australijskim campie.

Nepal

Dzień 12. Trekking do Kande / Pokhara 

Po wczesnej pobudce podziwianie wschodzącego słońca i panoramy Fishtail, Dhaulagiri i Annapurny. Następnie śniadanie i trekking w okolicach wioski Kande. Popołudniu podróż powrotna do Pokhara. W Pokhara wycieczka łodzią do Świątyni Światowego Pokoju. Świątynia znajduje się na szczycie wzgórza, na południowym brzegu Jeziora Phewa. Jest to biała, elegancka pagoda z dużą kopułą. W niszach, skierowanych w cztery strony świata, umieszczone są cztery posągi Buddy. Każdy posąg reprezentuje ważną historię związaną z życiem Buddy i umieszczony jest w kierunku zgodnie z miejscem, w którym miała się ona wydarzyć. Wzgórze, na którym znajduje się świątynia to doskonały punk widokowy na miasto Pokhara, masyw Annapurny oraz Dhaulagiri. Nocleg w Pokhara.

Nepal Pokhara

Dzień 13. Pokhara / Kathmandu

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Kathmandu. Odległość około 200 km pokonamy w 6 - 7 godzin. Po dotarciu na miejsce pożegnalna kolacja. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 14. Kathmandu

Transfer na lotnisko w Kathmandu zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 15.  

Powrót do Warszawy lub Berlina.

NEPAL WYPRAWA DO SERCA HIMALAJÓW - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2100USD

+ bilety lotnicze ok. 3500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Kathmandu - Warszawa /Berlin ok. 3500 PLN   * Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej lub pensjonatach w pokojach dwuosobowych 4 noce w Kathmandu - pensjonat Banchen Bihar, 2 noce Pokhara, 1 noc Klasztor Namobuddha, 1 noc Pensjonat Sabin’s home (kolacja, śniadanie), 1 noc Australian Base Camp, 2 noce Lumbini, 1 noc w domku podczas raftingu 2* (lunch, śniadanie, kolacja)
 • Śniadania w hotelach (o ile wliczone jest w cenę noclegu)
 • Transport prywatnymi samochodem, jeepami i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Wszystkie trekkingi
 • Koszty wizy do Nepalu
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Syambhunath, Bouddhanath Stupa, Pashupatinath temple, Patan Darbar Square and Bhaktapur world heritage side)
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego lokalnego przewodnika nepalskiego
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Wyżywienia poza wskazanymi śniadaniami (około 13 USD za dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

NEPAL WYPRAWA DO SERCA HIMALAJÓW NA ZDJĘCIACH