fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspy Cooka
Polinezja Francuska (Tahiti, Moorea, Markizy)
Nowa Zelandia Australia
zamów termin
grupa min 6 os
23
dni

WYSPY COOKA - POLINEZJA FRANCUSKA (TAHITI, MOOREA, MARKIZY) - NOWA ZELANDIA - AUSTRALIA

Wyspy Cooka Polinezja Francuska Nowa Zelandia Australia - to fascynująca podróż będąca częścią składową mega wyprawy Odyseja Południowy Pacyfik. Nasz wyjazd składa się z kilku etapów - tak jak przy jeździe autobusem "hop on - hop off" - możesz zdecydować kiedy do nas dołączysz i kiedy zakończysz swoją podróż. Na początek - rajskie wyspy Polinezji. Zobaczymy gwarne Tahiti, słynne plaże wyspy Moorea i górzyste Markizy w Polinezji Francuskiej. Odwiedzimy też Wyspy Cooka - Rarotonga, Aitutaki i słynną One Foot Island. Tę część wyjazdu zakończymy w Sydney w Australii. Wyspy Południowego Pacyfiku to marzenie wielu podróżników. Podczas tego wyjazdu nie tylko odwiedzimy najpiękniejsze plaże i ujrzymy rajskie krajobrazy. Równie ważne będą codzienne spotkania z niezwykle bogatą, polinezyjską kulturą - zabytkami archeologicznymi, rzemiosłem, ale przede wszystkim z samymi mieszkańcami, którzy do dziś pielęgnują dawne tradycje i zwyczaje, śpiewają "pieśni mórz południowych" i tańczą hula!

Nasz wyjazd rozpoczniemy długim przelotem do Auckland w Nowej Zelandii. W ten sposób przeniesiemy się na antypody - znajdziemy się idealnie po drugiej stronie globu i będziemy musieli cofnąć zegarki aż o 12 godzin! W największym mieście Nowej Zelandii odwiedzimy najpiękniejsze zatoki, odwiedzimy słynną wieżę telewizyjną, z pewnością spotkamy też na ulicach rdzennych mieszkańców tej ziemi - Maorysów! Auckland będzie jednak tylko początkiem naszej wyprawy. Stąd, przekraczając po drodze linię zmiany daty, przeniesiemy się do Papeete na Tahiti w Polinezji Francuskiej. Tu już poczujemy prawdziwe klimaty i zapachy wysp Pacyfiku - choćby odwiedzając miejscowe targowiska czy jadłodajnie. Szybko zrozumiemy dlaczego to miejsce przyciągnęło słynnych twórców, którzy osiedlili się tu i do końca swych dni pracowali nad swymi dziełami - wymieńmy choćby Paula Gaugina czy Jacquesa Brella, którzy ukochali sobie Markizy - jeden z odleglejszych, górzystych archipelagów Polinezji Francuskiej. Będziemy mieli okazję zachwycać się tymi samymi krajobrazami, odwiedzić te same - co oni -  miejsca, w końcu westchnąć nad ich grobami.

Prawdziwym rajem określane są z kolei Wyspy Cooka. Nie ma w tym ani słowa przesady - miejscowe krajobrazy wręcz powalają na kolana - przepiękne plaże z kładącymi się nad samą wodę pniami palm kokosowych, białym piaskiem i wspaniałą rafą, której życie będziemy podglądać podczas kąpieli z maską - pozostają w pamięci do końca życia. Oczywiście odwiedzimy też legendarną One Foot Island - podczas jednodniowej wycieczki z Aitutaki.

Tę część wyprawy zakończymy w najsłynniejszym mieście Australii - Sydney. Obejrzymy słynną operę i most nazywany przez mieszkańców "wieszakiem na ubrania", zobaczymy kangury i misie koala, oraz plażę w Mainly. Z Sydney będzie można wrócić do Polski jednak proponujemy aby wyruszyć w dalszą podróż, podczas której odwiedzimy najciekawsze wyspy Czarnej Melanezji - Nową Kaledonię, Vanuatu i Wyspy Salomona. Zapraszamy na wyprawę Wyspy Cooka Polinezja Francuska Nowa Zelandia Australia z Poza Trasą Adventure.

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

 PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina do Auckland w Nowej Zelandii.

Dzień 2. Nowa Zelandia - Auckland

Przylot do Auckland. Transfer do hotelu. Nocleg.

WYSPY COOKA - POLINEZJA FRANCUSKA (TAHITI, MOOREA, MARKIZY) - NOWA ZELANDIA - AUSTRALIA

Dzień 3. Auckland

Zwiedzanie Auckland autobusem turystycznym „hop on-hop off”. Obejrzymy między innymi przylądki Waitemata i Manukau, Sky Tower. Nocleg.

WYSPY COOKA - POLINEZJA FRANCUSKA (TAHITI, MOOREA, MARKIZY) - NOWA ZELANDIA - AUSTRALIA

Dzień 4. Polinezja Francuska - Tahiti - Papeete 

Transfer na lotnisko i wylot do Papeete w Polinezji Francuskiej. Podczas podróży przekroczymy linię zmiany czasu, więc  na Tahiti przylecimy dzień wcześniej. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek. Wieczorny spacer po miasteczku. Obejrzymy Plac Vaiete – największą „jadłodajnię” pod gołym niebem w Tahiti. Lokalne specjały serwują tu liczne knajpki, bary, food-trucki. Nocleg.

Dzień 5. Papeete 

Zwiedzanie Papeete. Zwiedzimy gwarne centrum miasteczka — Toata Square, na którym nieustannie odbywają się występy i pokazy, Centre Vaima – zakupowy raj z pamiątkami i sklepami jubilerskimi oferującymi słynne czarne perły, katedra Notre Dame i To'ota Square z olbrzymim figowcem (fikusem bengalskim), pod którym uwielbiał spędzać czas słynny francuski malarz Paul Gauguin. Wizyta na Placu Vaiete. Nocleg.

WYSPY COOKA - POLINEZJA FRANCUSKA (TAHITI, MOOREA, MARKIZY) - NOWA ZELANDIA - AUSTRALIA

Dzień 6. - 8. Wyspa Moorea

Przeprawa promem i pobyt na Wyspie Moorea. Czas na odpoczynek na plaży i kontakt nieskażoną rajską przyrodą polinezyjskiej wyspy. Ósmego dnia powrót do Pepeete. Nocleg.

Dzień 9. Markizy - Wyspa Nuku Hiva - Taiohae

Przelot na Wyspę Nuku Hiva w archipelagu Markizów. Transfer do Taiohae – największej osady na wyspie. Zakwaterowanie w tradycyjnym pensjonacie. Spacer i zwiedzanie miasteczka – kościół Notre Dame, port, targowisko. Nocleg.

Dzień 10. Taipivai - Hatiheu - Aakapa 

Całodzienna wycieczka Taipivai - Hatiheu - Aakapa. Przed nami fantastyczne górskie widoki, zatoki przypominające norweskie fiordy i przepiękne plaże. Wizyta z rezerwacie archeologicznym Paeke ze starożytną polinezyjską świątynią i licznymi posągami boga Tiki. Wizyta w przetwórni kopry. Powrót na nocleg do Taiohae.

Dzień 11. Dolina Hakaui 

Wycieczka do Doliny Hakaui i najwyższego wodospadu w Polinezji Francuskiej - Vaipo. Do doliny podpłyniemy łodzią z Taiohae, później wyruszymy w 8- kilometrowy trekking rozległą doliną, w której wciąż odnaleźć można wiele pamiątek po zamierzchłych czasach – w tym liczne posągi Tiki. Nocleg w Taiohae.

Dzień 12. Wyspa Hiva Oa - Atuona

Półgodzinny przelot na kolejną z wysp archipelagu – Hiva Oa. Transfer do pensjonatu w osadzie Atuona. Zwiedzanie okolic, w których schyłek życia spędzili Paul Gauguin i Jacques Brel. Odwiedzimy muzea im poświęcone a także cmentarz, na którym spoczywają. Wizyta na głównym placu Tehua Pepeu, wypełnionym kamiennymi rzeźbami polinezyjskich bóstw. Obejrzymy też Zatokę Taaoa. Nocleg.

Dzień 13. Puamau - Stanowisko Archeologiczne Lipona 

Całodzienna wycieczka górskimi serpentynami do osady Puamau. Po drodze wizyty w kilku wioskach i liczne fotostopy. Celem podróży jest najwspanialsze w całej Polinezji Francuskiej stanowisko archeologiczne Lipona z pozostałościami starożytnych świątyń i licznymi posągami bóstw. Powrot na nocleg do Atuona.

WYSPY COOKA - POLINEZJA FRANCUSKA (TAHITI, MOOREA, MARKIZY) - NOWA ZELANDIA - AUSTRALIA

Dzień 14. Papeete

Przelot na Nuku Hiva i dalsza podróż do Papeete. Pożegnalny wieczór na Polinezji Francuskiej.

Dzień 15. Wyspy Cooka - Wyspa Rarotonga

Transfer na lotnisko i wylot do Rarotonga na Wyspach Cooka. Transfer do pensjonatu. Popołudniu wizyta w Te Vara Nui – żywym muzeum ukazującym kulturę Wysp Cooka. Zwiedzanie i udział w wieczornym show z lokalnym bufetem.

Dzień 16. Wycieczka po Wyspie Rarotonga

Objazd wyspy komunikacją publiczną. Wizyta na słynnych plażach - Titkaveka, Muri, Turoa i Aroa Beach. Nocleg.

Dzień 17. Wyspa Aitutaki - One Foot Island

Przelot na Wyspę Aitutaki. Wyprawa na One Foot Island z najpiękniejszą laguną świata. Nocleg w Aitutaki.

Dzień 18. Wyspa Aitutaki

Zwiedzanie Wyspy Aitutaki. Wycieczka - objazd wyspy (punkty widokowe) i wypoczynek na plaży. Nocleg.

Dzień 19. Wyspa Rarotonga

Przelot do Rarotonga. Czas wolny na zakup pamiątek. Spacer po miasteczku. Pożegnalny zachód słońca nad tą częścią Pacyfiku.

Dzień 20. Sydney 

Transfer na lotnisko i wylot do Sydney. Transfer do hotelu. Nocleg.

Sydney

Dzień 21. Sydney

Zwiedzanie Sydney. Harbour z budynkiem opery i słynnym mostem. Rejs po zatoce. Wizyta na plaży Mainly. Nocleg.

Dzień 22. 

Transfer na lotnisko i wylot do Polski lub Berlina lub kontynuacja wyprawy

Dzień 23. 

Powrót do Polski i zakończenie wyprawy.

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Auckland - Sydney - Warszawa / Berlin   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilet lotniczy Auckland – Papeete  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze Papeete - Nuku Hiva - Hiva Oa - Papeete  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilet lotniczy Papeete – Rarotonga  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilet lotniczy Rarotonga - Sydney  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, pensjonatach i bungalowach
 • Transport taxi, jeep, autobusy, prom i wszelką możliwą komunikacją na trasie
 • Realizacja programu zgodnie z opisem
 • Wycieczki (część z lokalnymi przewodnikami)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Pozwolenia na trekkingi
 • Permity i opłaty turystyczne na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NWW/OC podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 40 USD dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

WYSPY COOKA POLINEZJA FRANCUSKA NOWA ZELANDIA AUSTRALIA NA ZDJĘCIACH

WYSPY COOKA POLINEZJA FRANCUSKA NOWA ZELANDIA AUSTRALIA - OCEANIA

Wyspy Cooka Polinezja Francuska Nowa Zelandia Australia Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale, Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki,  Papua New Guinea CANOE & KUNDU