fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspy Trobrianda wyjazd
Papua Nowa Gwinea
zamów
sobie termin
12
dni

WYSPY TROBRIANDA WYJAZD PAPUA NOWA GWINEA

Wyspy Trobrianda Wyjazd Papua Nowa Gwinea to niesamowita wyprawa na niezwykle barwny archipelag wysp Oceanii należący do Papui Nowej Gwinei. Wyspy Trobrianda nazwane zostały pod koniec XVIII wieku na cześć członka francuskiej wyprawy morskiej prowadzonej przez Antoine'a de Bruni d’Entrecasteaux - Denisa de Trobrand'a, który pełnił obowiązki pierwszego oficera na statku. W trakcie podróży dotrzemy do miejsc, w których narodziła się nowoczesna antropologia społeczna, Wszystko to za sprawą naszego wybitnego rodaka Bronisława Malinowskiego, który na głównej wyspie archipelagu - Kiriwinie oraz otaczających ją wysepkach prowadził swe rewolucyjne badania. Te zaś przyniosły słynne publikacje "Argonauci zachodniego Pacyfiku", "Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji" czy "Zwyczaj i zbrodnia w społeczności dzikich". Mimo, iż od czasów ekspedycji Malinowskiego minął już ponad wiek - mieszkańcy Wysp Trobrianda nadal wskazują miejsce w osadzie Omarakana, gdzie stał namiot dziwnego białego człowieka w okularach i z długą brodą, który nauczył się ich języka i częstując tytoniem pytał o ich życie, kulturę i zwyczaje. Dziś Wyspy Triobranda różnią się od tych, które oglądał polski antropolog. Wciąż jednak zachowało się wiele z obyczajowości, tradycji ich mieszkańców. Wciąż można zobaczyć tu wioski z bambusowymi domami pokrytymi palmowymi liśćmi, cieszyć się tańcem, spróbować potraw miejscowej kuchni, a przy okazji wypocząć na plażach, zwiedzić "podwodne ogrody koralowe" czy odbywać wyprawy na sąsiednie wysepki. Infrastruktura, zwłaszcza turystyczna, na wyspie jest dość skromna, niemniej wynagradzają to wrażenia, które pozostaną z nami do końca życia.

Wyprawę Wyspy Trobrianda Wyjazd Papua Nowa Gwinea rozpoczniemy od trwającego niemal dwie doby przelotu do Port Moresby - stolicy kraju. Tu będziemy jednak tylko kilka godzin, a ostatecznym celem będzie miasteczko Alotau na południowo-wschodnim krańcu wyspy Nowa Gwinea. Tu odpoczniemy po podróży i po raz pierwszy zetkniemy się z prawdziwą kulturą tego kraju. W trakcie pobytu w tym miejscu znajdziemy czas na odwiedzenie targowiska, kolorowego portu czy pięknej plaży. Stąd też wylecimy dalej do miasteczka Losuia na wyspie Kirivina w archipelagu Wysp Trobrianda. Tu przez niemal tydzień poznawać będziemy niezwykłą kulturę miejsca zagubionego między Nową Gwineą a Wyspami Salomona. W towarzystwie lokalnego przewodnika odwiedzimy tradycyjne wioski, poznamy mieszkańców i spróbujemy potraw z yamu, ale też odbędziemy wyprawy na sąsiadujące z Kiriviną wysepki, gdzie dzięki jeszcze większej izolacji zachowało się mnóstwo nieznanych gdzie indziej obyczajów. Dużą atrakcją będą trekkingowe spacery po lesie deszczowym, w którym mamy szansę ujrzeć rajskiego ptaka z długim, kolorowym ogonem - symbol Papui Nowej Gwinei. Na deser pozostawiamy zwiedzanie  stolicy - Port Moresby. Miasto to wielokulturowy tygiel gromadzący plemiona z całej Papui. Obok ciekawej architektury dzielnicy rządowej, parku totemów czy targowiska w Koki będziemy przedzierać się też przez dzielnice slumsów, w których, mieszka niestety większość obywateli stolicy. Tu też zakończymy wizytę w Papui Nowej Gwinei by przez Singapur i Dubaj powrócić do Polski.

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYSPY TROBRIANDA WYJAZD PAPUA NOWA GWINEA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy via Dubaj do Singapuru. Początek wyprawy Wyspy Trobrianda Wyjazd - Papua Nowa Gwinea.

Dzień 2.

Wczesnym popołudniem przylot do Singapuru, odpoczynek na lotnisku lub (w ramach dostępności i możliwości czasowych) około dwugodzinna autobusowa wycieczka po mieście, wieczorem wylot do Port Moresby.

Dzień 3. Alotau 

Nad ranem przylot do stolicy Papui Nowej Gwinei - Port Moresby. Odprawa paszportowa (Visa on Arrival) i ostatni już około godzinny przelot do miasteczka Alotau, na południowo wschodnim cyplu wyspy. Transfer do hotelu, czas wolny i wypoczynek po podróży. Nocleg w Alotau.

Papua Nowa Gwinea

Dzień 4. Alotau 

Zwiedzanie Alotau - wizyta na niezwykle kolorowym targowisku, Sanderson Harbour - kolorowy port jachtowo - towarowy z łodziami i statkami z pobliskich archipelagów. Nocleg w Alotau.

Dzień 5. Archipelag Wysp Trobrianda

Transfer na lotnisko i koło południa wylot na Archipelag Wysp Trobrianda. Podróż do osady Losuia na Wyspie Kirivina. Transfer do pensjonatu, który będzie bazą wypadową na kolejne dni naszej wycieczki. Czas wolny na odpoczynek plażowanie i relaks.

Wyspy Trobrianda Wyjazd

Dzień 6.-9. Archipelag Wysp Trobrianda

Zwiedzanie trobriandzkich wsi i osad. Podglądanie codziennego, niezwykle bogatego w rytuały źycia mieszkańców wysp. Wizyta w Omarakana, gdzie swe słynne badania prowadził Bronisław Malinowski. Wybierzemy się też na Wyspę Kaileuna (łodzią z ładunkiem betelu). Odwiedzimy szamanów potrafiących sprowadzić deszcz, a temu wszystkiemu towarzyszyć będzie dziewicza przyroda lasów równikowych z bogatą fauną. Spotkać mamy szanse między innymi rajskie kolorowe ptaki.

Wyspy Trobrianda

Dzień 10. Port Moresby

Przelot do Port Moresby. Transfer do hotelu. Wycieczka po centrum miasta. Zwiedzimy dzielnicę rządową, park totemów. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Port Moresby.

Papua Nowa Gwinea

Dzień 11. 

Przed południem transfer na lotnisko i wylot do Singapuru, skąd via Dubaj dalszy wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 12.

Powrót do Polski. Zakończenie wyprawy Wyspy Trobrianda Wyjazd - Papua Nowa Gwinea.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin – Papua Nowa Gwinea - Warszawa / Berlin  ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej i pensjonatach w pokojach dwuosobowych: 2 noclegi w Alotau, 5 noclegów na Kirivina (pensjonat z wyżywieniem), 1 nocleg w Port Moresby
 • Transport na całej trasie wyprawy zgodnie z programem
 • Bilety lotnicze POM-GUR (Port Moresby - Alotau), GUR-LSA (Alotau - Losuia), LSA-POM (Losuia - Port Moresby)
 • Transfery i zwiedzanie Alotau oraz Port Moresby
 • Wycieczki po wyspie Kirivina i sąsiednich wyspach (przewodnik, transport)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Zaproszenie do wizy oraz wszelkie formalności administracyjne
 • Wszelkie opłaty trekingowe oraz opłaty za wstępy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy (ok. 350 PLN)
 • Kosztów wyżywienia o ile nie jest wskazane w programie (ok. 20-35 USD dziennie /osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (około 100 USD)
 • Innych wydatków osobistych i innych atrakcji fakultatywnych

WYSPY TROBRIANDA WYJAZD PAPUA NOWA GWINEA NA ZDJĘCIACH

WYSPY TROBRIANDA PAPUA NOWA GWINEA - OCEANIA:

Wyspy Trobrianda Papua Nowa Gwinea Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wyspy Trobrianda,  Papua New Guinea CANOE & KUNDU,  Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale