kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU BOLIWIA - PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ
20.10.2021 - 06.11.2021
19
dni

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Boliwia Wycieczka Perełki Ameryki Południowej to wyjazd dla wszystkich kochających podróże zainteresowanych odkryciem najpiękniejszych zakątków Ameryki Południowej. Podczas wycieczki Peru Boliwia nie spieszymy się. Na trasie wyprawy powoli poznajemy wszystkie miejsca z naszego programu. Wyprawa na Uyuni trwa cztery dni, zamiast klasycznych trzech. Oferujemy tą trasę jako jedyni w Polsce. Jezioro Titicaca odkrywamy po stronie boliwijskiej. Jest to miejsce bardziej autentycznie, bez tłumu turystów jak po stronie peruwiańskiej. Na zakończenie wyjazdu Peru Boliwia ruszamy na niesamowity trekking do Tęczowej Góry. Uwaga! Nasz trekking organizujemy bez tłumów, ponieważ dobrze znamy godziny, w których na szczycie jest mało turystów. Dodatkowo proponujemy możliwość zrobienie trekkingu do Kanionu Colca. W cenie wyprawy Peru Boliwia zawarte są wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki - żadnych kosztów ukrytych! Mamy profesjonalnych pilotów znających i na stałe mieszkających w Ameryce Południowej.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Limy. Spotkanie grupy na lotnisku w Limie z polskojęzycznym pilotem. Transfer do hotelu. Hotel: El ducado.

Dzień 2.  PERU - Lima City Tour / Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj poznamy Limę - stolicę Peru. Zwiedzanie Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałacu rządowego, ratusza, katedry ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumb San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Następnie wyjazd słynną autostradą Panamericana w kierunku południowym do miejscowości Paracas. W trakcie podróży podziwiać będziemy mogli niezwykłe krajobrazy. Przyjazd do hotelu w Paracas. Koniec dnia to czas wolny na odpoczynek i relaks po podróży lub spacer po plaży Paracas. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Los Frayles.

Peru Boliwia

Dzień 3.  Paracas / Wyspy Ballestas / Nazca

Rejs łodzią i zwiedzanie Wysp Ballestas położonych w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. Wyspy te często nazywane są Małym Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Ballestas są domem dla wielu gatunków zwierząt, m.in. lwów morskich, pelikanów, kormoranów czy pingwinów.

Peru Boliwia

Koło południa wyjazd w dalszą podróż w kierunku miejscowości Nazca. Podczas podróży będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina, która znajduję się w pobliżu miasta Ica. Następnie rozpoczniemy oglądanie i fakultatywny przelot (przelot awionetką dodatkowo płatny) nad tajemniczymi liniami Nazca. Wieczorem około godziny 22 wyjazd autobusem nocnym do miasta Arequipa.

Nasca

Dzień 4.  Arequipa City Tour

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta Arequipa czyli tak zwanego “białego miasta”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, poznamy tu życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wycieczka na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców najlepszych wyciskanych soków w mieście oraz innych peruwiańskich przysmaków. Kolejnym punktem będzie Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny na odpoczynek i indywidualne zwiedzanie miasta. Wyżywienie: Śniadanie. Hotel: La Gruta.

Dzień 5.  Arequipa / Chivay - Kanion Colca

O godzinie 8 rano wyjazd w kierunku jednego z najgłębszych kanionów na świecie - Kanionu Colca. W trakcie podróży miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Dotrzemy do wysokości  4910 m n.p.m i będzie to najwyższy punkt podczas naszej wycieczki. Zatrzymamy się tu aby podziwiać niezwykłe widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z kąpieli w ciepłych wodach (Aguas Calientes). Wyżywienie: śniadanie, Nocleg w domu u mieszkańców miasteczka.

Dzień 6.  Chivay - Cruz del Condor / Puno

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Cruz del Condor (Krzyż Kondorów), gdzie wybierzemy się w około godzinny spacer. Podczas spaceru podziwiać będziemy kondory, które licznie występują w tej części kanionu. Kolejne punkty wycieczki to dwie małe tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Odwiedzimy lokalny kościół oraz będziemy mogli zjeść lokalne przysmaki. Popołudniu wyjazd autobusem w kierunku Puno. Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Helena Inn.

Peru wycieczka

Dzień 7.  BOLIWIA - Copacabana / Wyspy Słońca - Isla del Sol

Wcześnie rano wyjazd autobusem w kierunku miasteczka Copacabana w Boliwii. Podróż około 3 godziny. W Copacabana możemy spróbować lokalnego przysmaku - pstrąga, którego znajdziemy praktycznie we wszystkich restauracjach w miasteczku jednak najlepiej zjeść go na lokalnym targu. Następnie około godziny 13.30 (czasu boliwijskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Z Wyspy Słońca roztacza się przepiękny widok na jezioro oraz pasmo Gór Kordylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz skosztować przepysznego lokalnego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Nocleg w lokalnym hotelu na wyspie.

Ameryka Południowa

Dzień 8.  Wyspy Słońca - Isla del Sol / Copacabana / La Paz

Rano powrót łodzią do miasteczka Copacabana. Zjemy tu obiad a koło południa wyjazd autobusem do La Paz. Podróżować będziemy niezwykle malowniczą okolicą, z jednej strony podziwiać będziemy Jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Podróż około 4 godziny. Do La Paz dotrzemy późnym popołudniem. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny na relaks i odpoczynek.
Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Titicaca

Dzień 9.  La Paz City Tour / Dolina Księżycowa

Zwiedzanie stolicy administracyjnej Boliwii - La Paz. Podziwiać będziemy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wspinamy się do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po zwiedzaniu miasta kontynuujemy oglądanie okolic. Wyjazd do Doliny Księżycowej w okolice La Paz. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Qantu.

Peru Boliwia

 La Paz Dolina Księżycowa

Dzień 10.  La Paz / Uyuni / Wulkan Thunupa

Rano wylot samolotem z La Paz do Uyuni. Stąd około 10 wyruszamy jeepem 4x4 do Salar de Uyuni, gdzie zobaczymy fascynujące wprost krajobrazy. Podczas wycieczki zatrzymamy się w kilku miejscach, między innymi na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd zaobserwować można procesy ekstrakcji soli. Następnie przejazd kilkanaście kilometrów słynną trasą Dakar, aż do Wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowite widoki na całe solnisko. Po zachodzie słońca dojedziemy do wioski leżącej w najbliższym sąsiedztwie Wulkanu Thunupa. Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja, Nocleg - podstawowy hostel.

Peru Boliwia

Dzień 11.  Wulkan Thunupa / San Juan

Dzisiaj wejście na Wulkan Thunupa aż do punktu panoramicznego (nie jest możliwe wejście na szczyt). Zwiedzamy jaskinię mumii, gdzie znajdują się resztki szkieletów pochodzących z epoki Inka. Będziemy również obserwować flamingi, stada lam oraz owiec. Około 13 wyruszamy w stronę wioski San Juan, gdzie będziemy spać. Po drodze liczne przystanki na sesje fotograficzne. Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg - podstawowy hostel.

Dzień 12.  San Juan / Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4x4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze przepiękne krajobrazy. Mijać będziemy między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserwować na przykład różowe flamingi. Po południu dotrzemy do naszego hostelu, położonego na wysokiej pustyni. Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg - podstawowy hostel (Uwaga: brak prysznica).

Dzień 13.  Laguna Colorada / Laguna Blanca/ Laguna Verde / Uyuni / La Paz

Wcześnie rano wyjazd do niezwykłej Laguny Colorada, która położona jest na wysokości 4300 m n.p.m. Następnie obejrzymy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na wysokości 5000 m n.p.m. i skorzystamy z kąpieli w ciepłych źródłach termalnych. Dalsza podróż do granicy chilijskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca podziwiać będziemy słynny Wulkan Licancabur. Po południu powrót do Uyuni i wylot do La Paz. Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad. Hotel: Qantu.

Dzień 14.  PERU - Cusco City Tour

Rano wylot do antycznej stolicy Inków - Cusco. Transfer do hotelu. Przedpołudnie wolne do Państwa dyspozycji, w celu zaaklimatyzowania się. Następnie wspólne zwiedzanie Cusco. Obejrzymy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca, po czym wyjazd w okolicę Cusco do sanktuariów Inków - Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta i okolic powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i relaks. Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

Peru Boliwia

Dzień 15.  Cusco / Ollantaytambo / Valle Sagrado - Święta Dolina Inków / Aquas Calientes

Dziś odkrywać będziemy Świętą Dolinę Inków. Zwiedzimy wieś Pisac i jej słynne kolorowe indiańskie rynki. Popołudniu zwiedzimy kompleks inkaski Ollantaytambo, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Wieczorem wyjazd pociągiem do Aquas Calientes (Vistadome). Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Wiracocha Inn

Dzień 16.  Machu Picchu / Cusco

To prawdopodobnie najbardziej ekscytujący i oczekiwany dzień podróży -  wizyta w Machu Picchu. Wcześnie rano autobus zawiezie nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Przez około trzy godziny wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzać będziemy jeden z cudów świata. Przewodnik przybliży nam historię tego tajemniczego miasta położonego wśród magicznej scenerii. Powrót do Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Prisma

Peru Boliwia

Dzień 17.  Trekking Tęczowa Góra

Wyjazd autobusem z Cusco do Cusipaty. Podróż około 3 godziny. Dojedziemy do stóp Tęczowej Góry, po czym około dwugodzinny marsz, aż do punktu widokowego (5100 m n.p.m.), skąd obejrzymy niezwykłą panoramę na kolorowe góry oraz widoki na ośnieżone szczyty. Powrót - zejście około godziny. Wieczorem powrót do Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Prisma. Transport: prywatny

Tęczowa Góra

Dzień 18.  Cusco / Lima 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy lub Berlina. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 19.

Przylot do Warszawy lub Berlina - zakończenie wyprawy Peru Boliwia - Perełki Ameryki Południowej.

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3400USD

+ bilety lotnicze ok. 4000 PLN

Cena obejmuje:

 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (do pokoju jednoosobowego obowiązkowa dopłata 350 USD do podanej ceny wycieczki)
 • Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki zgodnie z programem
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Samolot lokalny (La Paz - Cusco; Cusco - Lima, Uyuni - La Paz, La Paz - Uyuni)
 • Transport prywatny Puno - Copacabana - La Paz
 • Transport prywatny podczas drogi z Lima do Nazca
 • Transport prywatny 4x4 w Uyuni
 • Transport prywatny Arequipa- Canon de Colca
 • Transport prywatny w Cusco, Tęczowa Góra, Święta Dolina
 • Transport wodny Jezioro Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo - Aquas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki  (jak Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc)
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa / Berlin - Lima - Warszawa / Berlin ok. 4000 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Przelotu awionetką nad rysunkami - liniami na Płaskowyżu Nazca (fakultatywnie dla chętnych - dodatkowo płatny 100$)
 • Obiadokolacji (cena za posiłek około 9 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max około 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Wejść do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ NA ZDJĘCIACH

PERU BOLIWIA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Boliwia Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca

Peru Boliwia - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia Chile,  Peru Aktywnie,  Peru Wycieczka Premium