fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU BOLIWIA - PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ
01.09.2024
-
18.09.2024
18
dni

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Boliwia Wycieczka Perełki Ameryki Południowej to wyjazd dla wszystkich kochających podróże zainteresowanych odkryciem najpiękniejszych zakątków Ameryki Południowej. Podczas wycieczki Peru Boliwia nie spieszymy się, na trasie wyprawy powoli odkrywać będziemy i rozkoszować się pięknem obu krajów. Zwiedzimy Arequipę, zwaną “białym miastem” z przepiękną kolonialną zabudową oraz historyczną stolicę Inków - Cuzco. W okolicach Cusco obejrzymy słynne kompleksy archeologiczne: Kenko, Sacsayhuaman oraz Ollantaytambo. W naszym programie Peru Boliwia Wycieczka Perełki Ameryki Południowej nie zabraknie oczywiście najsłynniejszego zabytku Peru - Zaginionego Miasta Inków Machu Picchu. Poznamy także zachwycającą peruwiańską przyrodę. Dotrzemy do Kanionu Colca, jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Jego głębokość dochodzi do 3200 metrów. Dodatkowo proponujemy możliwość zorganizowania dwudniowego trekkingu w dół Kanionu Colca. Wyruszymy także na trekking po Tęczowej Górze - Vinicunca. Podróżując już przez Boliwię odkryjemy piękno Jeziora Titicaca.  Boliwijska część Jeziora Titicaca to miejsce bardziej autentyczne, bez tłumów turystów jak po stronie peruwiańskiej. Zwiedzimy Wyspę Słońca (Isla del Sol), położoną na Jeziorze Titicaca. Wyspa Słońca od wieków pozostaje miejscem kultu dla Indian. Znajdują się tu kompleksy świątyń i zabudowań z czasów inkaskich. Według ludowych podań to właśnie na Isla del Sol narodziły się najważniejsze dla Inków bóstwa, które dały początek inkaskiej cywilizacji. Wyruszymy do Uyuni, gdzie podziwiać będziemy niesamowite krajobrazy i cuda natury solniska Salar de Uyuni. Podróż spędzimy pod opieką profesjonalnych pilotów i przewodników - rezydentów, na stałe mieszkających i doskonale znających Amerykę Południową. Zapraszamy na wyprawę Peru Boliwia Wycieczka Perełki Ameryki Południowej!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Limy. Przylot do Limy. Spotkanie grupy na lotnisku w Limie z lokalnym pilotem Poza Trasą Adventure - rezydentem w Ameryce Południowej. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Limie. 

Dzień 2.  PERU - Lima / Arequipa City Tour

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów i wylot do Arequipa. Po przylocie zwiedzanie miasta Arequipa, zwanego też “Białym Miastem”. Spacer po Starym Mieście z przepiękną kolonialną zabudową. Zwiedzimy zabytkowy Klasztor św. Katarzyny “Santa Catalina” ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście a także innych peruwiańskich przysmaków. Kolejne punkty zwiedzania to Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny na odpoczynek lub indywidualne spacery po mieście. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

Dzień 3. Arequipa / Chivay (możliwość zrobienia dwudniowego trekkingu w dół Kanionu Colca) 

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Kanionu Colca - jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas dzisiejszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, aby podziwiać niesamowite widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes). Wyżywienie: śniadanie. 

Dzień 4. Chivay / Cruz del Condor / Arequipa 

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Krzyż Kondorów (Cruz del Condor), skąd wyruszymy w około godzinny spacer. Podczas wędrówki podziwiać będziemy krążące na niebie kondory, które licznie występują w tej części kanionu. Kolejny punkt na trasie to dwie małe lokalne wioski: Maca i Yanque. Tu zwiedzimy kościół oraz będziemy mogli wypróbować tradycyjnych przysmaków. Po południu powrót do Arequipy. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru wycieczka

Dzień 5. PERU - Arequipa / Cusco City Tour 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do historycznej stolicy Inków - Cuzco. Po przylocie transfer do hotelu. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie okolicy. Zwiedzimy dwa bardzo ciekawe kompleksy archeologiczne: Kenko oraz Sacsayhuaman. Następnie przejście do Qoricancha czyli dawnej świątyni Słońca. Na koniec zwiedzimy Plaza de Armas. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

Dzień 6. PERU - Cusco / Valle Sagrado - Święta Dolina Inków / Ollantaytambo / wioska Machu Picchu

Po śniadaniu rozpoczniemy odkrywanie Świętej Doliny Inków. Przejazd przepiękną widokową trasą. Po drodze malownicze panoramy tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Odwiedzimy wieś Pisac. Wizyta na słynnym kolorowym indiańskim targu w Pisac. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Następnie wyjazd pociągiem do wioski Machu Picchu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 7. PERU - Machu Picchu / Cusco

To prawdopodobnie najbardziej ekscytujący i oczekiwany dzień podróży -  wizyta w Machu Picchu. Po wczesnym śniadaniu wyruszymy autobusem do bram Zaginionego Miasta Inków. Przez około trzy godziny wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzać będziemy jeden z cudów świata. Przewodnik przybliży nam historię tego tajemniczego miasta położonego wśród magicznej scenerii. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku na przełęczy w peruwiańskich Andach na wysokości 2090–2400 m n.p.m. Miasto Machu Picchu składało się z dwóch części. W górnej, zwanej Hanman znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy uprawne. Miasto opuszczone zostało około 1537 roku. Hiszpańscy konkwistadorzy nigdy nie odnaleźli Machu Picchu, a dla świata miasto na nowo odkryte zostało dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, a od 2007 r. wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie powrót do Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

Dzień 8. PERU - Cusco / Trekking Tęczowa Góra - Vinicunca / Cusco

Po śniadaniu wyjazd autobusem z Cusco do Cusipaty. Podróż około 3 godziny. Dojedziemy do stóp Tęczowej Góry - Vinicunca, po czym wyruszymy w około dwugodzinny marsz. Dotrzemy do punktu widokowego (5100 m n.p.m.), skąd obejrzymy niezwykłą panoramę kolorowych gór i ośnieżonych szczytów. Powrót - zejście potrwa około godziny. Powrót do Cuzco w godzinach wieczornych. Nocleg w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Tęczowa Góra

Dzień 9. PERU - Cusco / Pukara / Przełęcz La Raya / Andahuaylillas / Puno 

Po śniadaniu wyjazd autobusem turystycznym w kierunku Puno. W trakcie podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie przed wiekami rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. W Pukara znajduje się stanowisko archeologiczne datowane na 1800 r. p.n.e. Znajdował się tu wówczas pierwszy duży ośrodek miejski w regionie. Następnie zatrzymamy się w Przełęczy La Raya (4335 m n.p.m.) -  będzie to najwyższy punkt podczas naszej dzisiejszej podróży. Kolejnym z przystanków będzie miasto Andahuaylillas. Obejrzymy tu główny plac miasta i zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Kościół powstał na miejscu inkaskiej świątyni, której fundamenty wykorzystano podczas budowy. Wybudowany został na początku XVII wieku w oparciu o przedhiszpańskie metody budowania nazywane kur-kur, polegające na łączeniu trzciny, słomy i błota. Wnętrze jest bogato dekorowane. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Nocleg w Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10. PERU - Puno / BOLIWIA - Copacabana / Wyspy Słońca Isla del Sol - Jezioro Titicaca

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do miasteczka Copacabana w Boliwii, leżącego nad Jeziorem Titicaca. Podróż trwać będzie około 3 godzin. Jezioro Titicaca położone jest na wysokości prawie 4000 m n.p.m. Otoczone wysokimi, ośnieżonymi szczytami Andów, stanowi jeden z najpiękniejszych krajobrazów w tej części świata. W Copacabana spróbujemy lokalnego przysmaku - pstrąga, którego znajdziemy w menu wszystkich tutejszych restauracji, jednak zdecydowanie najlepiej zjeść go na lokalnym tradycyjnym targu. Następnie wypłyniemy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Leżąca na Jeziorze Titicaca Wyspa Słońca od wieków pozostaje miejscem kultu dla Indian. Magnesem przyciągającym tutaj podróżnych są kompleksy świątyń i zabudowań z czasów inkaskich. Według ludowych podań to właśnie na Isla del Sol narodziły się najważniejsze dla Inków bóstwa, które dały początek inkaskiej cywilizacji. Z Wyspy Słońca roztacza się przepiękny widok na Jezioro Titicaca oraz pasmo Gór Kordylier Królewskich. Będzie także możliwość skosztowania przepysznej lokalnej kuchni. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg na wyspie. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Titicaca

Dzień 11.  BOLIWIA - Wyspy Słońca - Isla del Sol / Copacabana / La Paz

Po śniadaniu powrót łodzią do miasteczka Copacabana. Po dotarciu do Copacabana czas wolny na lunch. Około południa wyjazd do La Paz. Podróżować będziemy wyjątkowo malowniczą trasą. Przez około 4 godziny podróży podziwiać będziemy z jednej strony Jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Po dotarciu do La Paz czas wolny na odpoczynek. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 12. BOLIWIA - La Paz City Tour lub Ruta de la Muerte lub Trekking w okolicy 

Po śniadaniu opcje do wyboru: Zwiedzanie stolicy administracyjnej i największej metropolii Boliwii - La Paz i jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Podziwiać będziemy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie spacer do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. // Lub // Ruta de la Muerte - Zjazd rowerami z najbardziej niebezpiecznej drogi w Boliwii (tzw. Droga Śmierci). To andyjski „chrzest bojowy” i prawdziwy zastrzyk adrenaliny. Zjazd rowerem trasą The Most Dangerous Road In the World - ponad 3500 metrów różnicy poziomów! Droga prowadzi z przełęczy La Cumbre położonej na wysokości 4700 m n p m do Coroico, położonej na wysokości 1200 m n p m -  od lodowca po papuzie gaje. Potem relaks nad basenem w kurorcie Coroico, w przepięknej tropikalnej scenerii regionu Yungas (słynny z upraw krzewu coca).  UWAGA jest to atrakcja opcjonalna - dodatkowo płatna około 70 USD / osoba (w cenie lunch). // Lub // Trekking w okolicy (UWAGA jest to atrakcja opcjonalna, dodatkowo płatna - cena do uzgodnienia na miejscu - uzależniona od liczny chętnych). Następnie przejazd nocnym autobusem do Uyuni. Wyżywienie w cenie: śniadanie (przy wyborze opcji Ruta de la Muerte - lunch w cenie).

Dzień 13. BOLIWIA - Uyuni / Salar de Uyuni / San Juan

Przyjazd do Uyuni, skąd jeepem 4x4 wyruszamy do Salar de Uyuni. Na trasie oglądać będziemy mogli niesamowite krajobrazy solniska. Podczas podróży zatrzymamy się w kilku ciekawych miejscach, między innymi na cmentarzysku pociągów oraz we wsi Colchani, skąd zaobserwować można procesy ekstrakcji soli. Następnie przejazd kilkanaście kilometrów słynną trasą Dakar, aż do Wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowite widoki na całe solnisko. Nocleg w San Juan - w jednej z wiosek położonej blisko solniska. Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. 

Ameryka Południowa

Dzień 14. BOLIWIA - San Juan / Laguna Colorada

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż jeepem 4x4 w stronę Laguny Colorada. Na trasie przepiękne krajobrazy, Kamienny Las, aktywne wulkany, liczne jeziora wysokogórskie zwane z hiszpańskiego lagunami, które zachwycają różnorodnością barw. Wkomponowana w malowniczy górski krajobraz Laguna Colorada, to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Płytka słona Laguna Colorada swoją unikalność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie a dodatkowo na jej tafli zaobserwować można liczne kontrastujące z czerwienią białe połacie boraksu. Laguna Colorada zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Popołudniu dotrzemy do naszego hostelu, położonego na wysokiej pustyni. Nocleg w hostelu - bardzo podstawowa klasa, ponieważ na miejscu nie ma innych dostępnych. (Uwaga: brak prysznica oraz ogrzewania. Ogrzewanie w formie bukłaków z gorącą wodą z którymi można spać). Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Peru Boliwia

Dzień 15. BOLIWIA - Laguna Colorada / Laguna Blanca / Laguna Verde / Uyuni

O wschodzie słońca wycieczka do gejzerów ‘Sol de la Mañana’ położonych na wysokości 5000 m n.p.m. Skorzystamy tu z kąpieli w gorących źródłach termalnych.

Dalsza podróż w kierunku granicy chilijskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała (Laguna Blanca) oraz Laguna Zielona (Laguna Verde). Pigmentacja wód lagun uzależniona jest od obecności różnych gatunków alg. Z tego miejsca podziwiać będziemy słynny Wulkan Licancabur. Popołudniu powrót do Uyuni i nocny autobus do La Paz. Wyżywienie w cenie: śniadanie i lunch.

Dzień 16. BOLIWIA - La Paz 

Po śniadaniu plan w zależności od wybranej opcji dnia 12., tj. Zwiedzanie La Paz lub dzień wolny na odpoczynek, spacery i zakupy w La Paz. Nocleg w La Paz. 

Peru Boliwia

(Zwiedzanie stolicy administracyjnej i największej metropolii Boliwii - La Paz i jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Podziwiać będziemy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie spacer do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz).

Dzień 17. BOLIWIA - La Paz / PERU - Lima

Wczesna pobudka i nocny transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem Poza Trasą Adventure - rezydentem w Ameryce Południowej. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Wylot do Limy. Przylot do Limy. Kontynuacja lotu do Warszawy. 

Dzień 18

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4690USD

+ bilety lotnicze ok. 6500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Lima - Warszawa  ok. 6500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych oraz prostych hostelach w Uyuni i na Wyspie Słońca (Isla del Sol) - Jezioro Titicaca + bungalow (w przypadku trekkingu w dół Kanionu Colca).  Pokoje jednoosobowe dopłata ok. 350 USD (oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania
 • Śniadania, lunche i kolacje podczas pobytu w Salar de Uyuni - zgodnie z opisem w programie
 • Bilety lotnicze - samoloty lokalne (Arequipa – Cusco / Lima- Arequipa / La Paz - Lima)
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Transport wodny Jezioro Titicaca
 • Transport turystyczny podczas drogi z Puno do Cusco, nocne autobusy z La Paz do Uyuni i z Uyuni do La Paz
 • Transport 4x4 prywatny podczas 3-dniowej wyprawy Uyuni
 • Transport prywatny: La Paz- Copacabana- Puno, Kanion Colca, Cusco, Święta Dolina, Uyuni
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi, Ollantaytambo, Pisac, Machu Picchu etc…)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machu Picchu, Kanion Colca)
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Usługi oficjalnych lokalnych angielskojęzycznych przewodników 
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie (od ok. 12 USD/posiłek) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Wejść do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

*Standardowa grupa min. 6 osób (z polskojęzycznym pilotem). Mniejsze grupy możliwe z pilotem angielskojęzycznym / hiszpańskojęzycznym lub indywidualna kalkulacja na zamówienie (z polskojęzycznym pilotem)

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena  4790 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 4390 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ NA ZDJĘCIACH

PERU BOLIWIA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Boliwia Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii

Peru Boliwia - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia Chile,  Peru Aktywnie,  Peru Wycieczka Premium