fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Perełki Peru i Boliwii
20.05.2020-06.06.2020
-
20.10.2020-06.11.2020
19
dni

PEREŁKI PERU I BOLIWII

Dlaczego Ameryka Południowa z Poza Trasą Adventure?

 • Wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki zawarte w cenie - żadnych ukrytych kosztów!
 • Mamy profesjonalnych pilotów na stałe mieszkających w Ameryce Południowej
 • Wyprawa na Uyuni trwa cztery dni, zamiast klasycznych trzech. Oferujemy tą trasę jako jedyni w Polsce!
 • Nie spieszymy się na trasie, powoli poznajemy wszystkie miejsca z programu
 • Na zakończenie Peru, robimy niesamowity trekking do Tęczowej Góry. Uwaga!: trekking bez tłumów, ponieważ dobrze znamy godziny, w których na szczycie jest mało turystów.
 • Jezioro Titicaca odkrywamy po stronie boliwijskiej - miejsce bardziej autentycznie, jest tu mniej turystów niż po stronie peruwiańskiej
 • Możliwość zrobienie trekkingu do Kanionu Colca

PROGRAM WYPRAWY:

20 maja - 6 czerwca 2020 (pozostałe terminy: 20 października - 6 listopada 2020)

Dzień 1.

Przylot do Limy. Odbiór z lotniska w Limie. Transfer do hotelu.
Hotel: El ducado

Dzień 2.  Lima - City Tour – Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Następnie ruszymy w stronę południa, słynną autostradą Panamericana, gdzie mieści się miejscowość Paracas. Podczas tej podróży będziemy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy, które są częścią tej legendarnej drogi. Przyjazd do hotelu w Paracas. Końcówka dnia to czas wolny dla Państwa, można odpoczywać lub pospacerować po plaży Paracas.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Los Frayles

Dzień 3.  Paracas - Wyspy Ballestas – Nazca

Dzisiaj zwiedzimy Wyspy Ballestas do których popłyniemy łodzią. Te wyspy są często nazywane małymi Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Ballestas są domem dla wielu lwów morskich, pelikanów, kormoranów czy pingwinów. Niewątpliwie podczas zwiedzania tych wysp, będziemy się znajdować w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. W południe, będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku miejscowości Nazca. Podczas tej podróży będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina, która znajduję się w pobliżu miasta Ica. Następnie rozpoczniemy nasz przelot nad tajemniczymi liniami Nazca. O 22 bierzemy nocny autobus do Arequipy.

Dzień 4.  Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Arequipę czyli tak zwane “białe miasto”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejny punkt to Plaza de armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudnie wolne.
Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La Gruta

Dzień 5.  Arequipa- Chivay

O godzinie 8 rano wyruszamy w stronę jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes).
Wyżywienie: śniadanie, Spanie u mieszkańców.

Dzień 6.  Chivay - Cruz del Condor – transfer  Chivay - Puno

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), gdzie zrobimy godzinny spacer. Będziemy również podziwiać Kondory, które występują najczęściej w tej części kanionu. Kolejny punkt to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Tam będzie można odwiedzić lokalny kościół oraz zjeść lokalne przysmaki. Popołudniu autobus w kierunku Puno.
Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Helena Inn

Dzień 7.  Puno - Copacabana – Isla del Sol (Boliwia)

Wcześnie rano wyruszamy autobusem (3 godzinna podróż) w kierunku miasteczka Copacabany w Boliwii. W Copacabanie możemy spróbować lokalnego przysmaku- pstrąga- którego znajdziemy praktycznie wszędzie, a najlepiej to zjeść go na lokalnym targu. Następnie, o godzinie 13.30 (czasu boliwijskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Dopływamy do naszego celu, skąd mamy zdumiewające widoki na jezioro oraz na pasmo gór Kordylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz skosztować przepysznego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, lokalny hotel na wyspie

Dzień 8.  Isla del Sol – Copacabana – La Paz

Rano wyruszamy łodzią w kierunku Copacabany, gdzie zjemy obiad oraz koło południa weźmiemy autobus do La Paz. Droga przez którą pojedziemy jest niezwykle zaskakująca. Przez 4 godziny naszej podróży będziemy podziwiać z jednej strony jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Dojeżdżamy do La Paz późnym popołudniem.Transfer do hotelu. Wieczór wolny.
Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 9.  La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

Dzisiejszy dzień zaczynamy wizytą stolicy administracyjnej Boliwii - La Paz.Będziemy podziwiać bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wspinamy się do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po wizycie miasta kontynuujemy nasze zwiedzanie w stronę Doliny Księżyca mijając różne dzielnice miasta.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Qantu

Dzień 10.  La Paz - Uyuni – Wulkan Thunupa

Dzisiaj rano bierzemy samolot z La Paz do Uyuni. O 10 Wyruszamy jeepem 4x4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy się w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstrakcji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe solnisko. Po zachodzie słońca dojeżdżamy do najbliższej wioski od wulkanu Thunupa.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja, podstawowy hostel

Dzień 11.  Thunupa - San Juan

Dzisiaj wchodzimy na wulkan Thunupa (aż do punktu panoramicznego, nie da się wejść na szczyt). Zwiedzamy jaskinię mumii, gdzie znajdują się resztki szkieletów datujące epokę Inka. Będziemy również obserwować flamingi, stada lam oraz owiec. O 13 wyruszamy w stronę wioski San Juan, gdzie dzisiaj będziemy spać. Po drodze liczne przystanki na zdjęcia.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja, podstawowy hostel.

Dzień 12.  San Juan - Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4x4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserwować na przykład różowe flamingi. Po południu docieramy do naszego hotelu, położonego na wysokiej pustyni.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja, podstawowy hostel (brak prysznica)

Dzień 13.  Laguna Colorada - Laguna Blanca/Verde – Uyuni - La Paz

Wcześnie rano docieramy do niezwykłej Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m. Następnie zwiedzamy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na 5000 m n.p.m. Pozniej skorzystamy z ciepłych zródeł termalnych, po których dojedziemy do granicy chiliskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca będziemy podziwiali sławny wulkan Licancabur. Po południu wracamy do Uyuni i bierzemy samolot do La Paz.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, Hotel: Qantu

Dzień 14.  La Paz- Cusco - city tour

Rano bierzemy samolot w kierunku antycznej stolicy Inków- Cusco. Transfer do hotelu. Poranek wolny dla Państwa dyspozycji, w celu zaaklimatyzowania się oraz rozpoczęcia zwiedzania poprzedniej stolicy imperium Inków. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków - Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 15.  Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) - Aquas Calientes

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Po południu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Wieczorem bierzemy pociąg do Aquas Calientes (Vistadome).
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Wiracocha Inn

Dzień 16.  Machu Picchu - Cusco

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Wcześnie rano autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Powrót do Cusco.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 17.  Trekking do Tęczowej Góry

Dzisiaj rano bierzemy 3-godzinny autobus z Cusco do Cusipaty. Dojeżdżamy do stóp Tęczowej Góry. Maszerujemy około 2 godzin, aż do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy około godziny. Powrót wieczorem do Cusco.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma
Transport: prywatny

Dzień 18.  Cusco – Lima – Polska

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.
Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 19.

Przylot do Warszawy - zakończenie wyprawy.

Cena obejmuje:

SAMOLOTY/TRANSPORT.

 • Samolot lokalny (La Paz - Cusco; Cusco - Lima, Uyuni - La Paz, La Paz - Uyuni)
 • Transport prywatny Puno - Copacabana - La Paz
 • Transport prywatny podczas drogi z Lima do Nazca
 • Transport prywatny 4x4 w Uyuni
 • Transport prywatny Arequipa- Canon de Colca
 • Transport prywatny w Cusco, Tęczowa Góra, Święta Dolina
 • Transport wodny Jezioro Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo - Aquas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc)
 • Polski pilot , rezydent Peru odbiór grupy na lotnisku
 • Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych w języku angielskim
 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami
 • Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 50.000 EUR , NNW: 20.000 zł, OC 30.000 EU
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

ZAKWATEROWANIE:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
 • W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 350 USD do podanej ceny wycieczki

 


Cena NIE obejmuje:

 • Napoje, telefon, pranie etc.
 • Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max 80 USD)
 • Obiado-kolacje (cena za posiłek w dobrej restauracji: 9 USD)
 • Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski (około 4.000 PLN do rozliczenia)
 • Wejście do gorących wód w Chivay (15 soles oraz podczas dwoch trekkingow, cena okolo 20 soles)
 • Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (dla chętnych- 100$)