fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU BOLIWIA - PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ
15.09.2022
-
03.10.2022
19
dni

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Boliwia Wycieczka Perełki Ameryki Południowej to wyjazd dla wszystkich kochających podróże zainteresowanych odkryciem najpiękniejszych zakątków Ameryki Południowej. Podczas wycieczki Peru Boliwia nie spieszymy się. Na trasie wyprawy powoli poznajemy wszystkie miejsca z naszego programu. Poza Trasowa wyprawa na Uyuni trwa cztery dni, zamiast klasycznych trzech. Oferujemy tą trasę jako jedyni w Polsce. Jezioro Titicaca odkrywamy po stronie boliwijskiej - jest to miejsce bardziej autentyczne, bez tłumów turystów jak po stronie peruwiańskiej. Na zakończenie wyjazdu Peru Boliwia Wycieczka ruszamy na niesamowity trekking do Tęczowej Góry. Uwaga! Nasz trekking organizujemy bez tłumów, ponieważ dobrze znamy godziny, w których na szczycie jest mniej turystów. Dodatkowo proponujemy możliwość zorganizowania trekkingu do Kanionu Colca. W cenie wyprawy Peru Boliwia zawarte są wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki - żadnych kosztów ukrytych! Mamy profesjonalnych pilotów - rezydentów, na stałe mieszkających i doskonale znających Amerykę Południową.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Limy. Spotkanie grupy na lotnisku w Limie z polskojęzycznym pilotem - rezydentem w Ameryce Południowej. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży.

Dzień 2.  PERU - Lima City Tour / Paracas

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Obejrzymy Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), Pałac Rządowy, ratusz miejski, katedrę, gdzie spoczywa Francisco Pizarro oraz Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Następnie podróż słynną autostradą Panamericana w kierunku południowym do miejscowości Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. W trakcie podróży podziwiać będziemy mogli niezwykłe krajobrazy. Po dotarciu do Paracas czas wolny na odpoczynek i relaks po podróży lub spacer po miejskiej plaży. Nocleg w hotelu w Paracas. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

Dzień 3.  Paracas / Wyspy Ballestas / Nazca / Arequipa

Wycieczka łodzią na Wyspy Ballestas, położone w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. Żyją tu kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków, między innymi kormorany, pingwiny Humboldta i pelikany. Wyspy te często nazywane są Małym Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają.

Peru Boliwia

Koło południa wyjazd w dalszą podróż w kierunku płaskowyżu Nazca. W trakcie podróży będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina, która znajduję się w pobliżu miasta Ica. Następnie rozpoczniemy oglądanie tajemniczych lini Nazca z wieży widokowej, skąd  dostrzec będzie można figury ręki i drzewa. Dla chętnych możliwy fakultatywny przelot awionetką nad liniami wyrytymi na rozległym obszarze kamienistej pustyni (przelot dodatkowo płatny). Linie tworzą rysunki zwierząt i figur geometrycznych. Nocna podróż do miasta Arequipa.

Nasca

Dzień 4.  Arequipa City Tour

Zwiedzanie miasta Arequipa, zwanego też “białym miastem”. Spacer po Starym Mieście z przepiękną kolonialną zabudową. Zwiedzimy zabytkowy Klasztor św. Katarzyny “Santa Catalina” ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście a także innych peruwiańskich przysmaków. Kolejne punkty zwiedzania to Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny na odpoczynek lub indywidualne spacery po mieście. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 5.  Arequipa / Chivay - Kanion Colca

Rano wyjazd w kierunku jednego z najgłębszych kanionów na świecie - Kanionu Colca (do 3200 m głębokości). Kanion Colca wcina się w Andy na długości prawie 100 km. Dla świata odkryty został on w 1981 r. przez wyprawę polskich kajakarzy. Przejazd przepiękną trasą z widokami na ośnieżone szczyty i wulkany, typowe wioski indiańskie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody z siedliskami wikunii, stadami lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas dzisiejszej podróży będzie wysokość 4910 m n.p.m. Zatrzymamy się tu, żeby podziwiać malownicze widoki na wulkany oraz góry. Późne popołudnie spędzimy w miasteczku Chivay, gdzie będziemy mieli możliwość kąpieli i relaksu w gorących źródłach Aguas Calientes. Nocleg u lokalnych mieszkańców w wiosce Yanque. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6.  Chivay - Cruz del Condor / Puno

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Cruz del Condor (Krzyż Kondorów), skąd wyruszymy w około godzinny spacer. Podczas wędrówki podziwiać będziemy kondory krążące nad kanionem, które licznie występują w tej części kanionu. Kolejny punkt to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Tu zwiedzimy lokalny kościół oraz będziemy mogli wypróbować lokalnych przysmaków. Popołudniu wyjazd do Puno. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru wycieczka

Dzień 7.  BOLIWIA - Copacabana / Wyspy Słońca Isla del Sol - Jezioro Titicaca

Wcześnie rano wyjazd w kierunku miasteczka Copacabana w Boliwii leżącego nad Jeziorem Titicaca. Jezioro Titicaca położone jest na wysokości prawie 4000 m. n.p.m. Otoczone wysokimi, ośnieżonymi szczytami Andów, stanowi jeden z najpiękniejszych krajobrazów w tej części świata. Podróż trwać będzie około 3 godziny. W Copacabana spróbujemy lokalnego przysmaku - pstrąga, którego znajdziemy w menu wszystkich tutejszych restauracji, jednak zdecydowanie najlepiej zjeść go na lokalnym tradycyjnym targu. Następnie wypłyniemy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Leżąca na Jeziorze Titicaca Wyspa Słońca od wieków pozostaje miejscem kultu dla Indian. Magnesem przyciągającym tutaj podróżnych są kompleksy świątyń i zabudowań z czasów inkaskich. Według ludowych podań to właśnie na Isla del Sol narodziły się najważniejsze dla Inków bóstwa, które dały początek inkaskiej cywilizacji. Z Wyspy Słońca roztacza się przepiękny widok na Jezioro Titicaca oraz pasmo Gór Kordylier Królewskich. Skosztujemy przepysznej lokalnej kuchni. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Noc w hotelu na wyspie. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 8.  Wyspy Słońca - Isla del Sol / Copacabana / La Paz

Rano powrót łodzią do miasteczka Copacabana. Zjemy tu lunch a koło południa wyjazd do La Paz. Podróżować będziemy wyjątkowo malowniczą okolicą - z jednej strony podziwiać będziemy Jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Podróż potrwa około 4 godzin. Do La Paz dotrzemy późnym popołudniem. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny na relaks i odpoczynek. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Titicaca

Dzień 9.  La Paz City Tour / Dolina Księżycowa

Zwiedzanie stolicy administracyjnej i największej metropolii Boliwii - La Paz i jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Podziwiać będziemy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie spacer do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po zwiedzaniu La Paz, rozpoczniemy zwiedzanie okolic miasta. Wyjazd do Doliny Księżycowej, przypominającej labirynt czy kamienny las. Dzięki sieci ścieżek i przygotowanych platform można tu wygodnie spacerować podziwiając krajobrazy. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

 La Paz Dolina Księżycowa

Dzień 10.  La Paz / Uyuni / Wulkan Tunupa

Rano wylot samolotem z La Paz do Uyuni, stąd wyruszamy jeepem 4x4 do Salar de Uyuni. Zobaczymy tu fascynujące wprost bajeczne krajobrazy. Podczas wycieczki zatrzymamy się w kilku miejscach, między innymi na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd zaobserwować można procesy ekstrakcji soli. Następnie przejazd kilkanaście kilometrów słynną trasą Dakar, aż do Wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowite widoki na całe solnisko. Po zachodzie słońca dojedziemy do wioski leżącej w najbliższym sąsiedztwie Wulkanu Tunupa. Nocleg w hostelu - podstawowa klasa. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Peru Boliwia

Dzień 11.  Wulkan Thunupa / San Juan

Rano wejście na Wulkan Thunupa aż do punktu panoramicznego (nie jest możliwe wejście na szczyt). Zwiedzimy jaskinię mumii, gdzie znajdują się resztki szkieletów pochodzących z epoki Inka. Będziemy również obserwować flamingi, stada lam oraz owiec. Około południa wyruszamy w stronę wioski San Juan, gdzie zatrzymamy się na noc. Po drodze liczne postoje na sesje fotograficzne. Nocleg w hostelu - podstawowa klasa. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 12.  San Juan / Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4x4 w stronę Laguny Colorada. Na trasie przepiękne krajobrazy, Kamienny Las, aktywne wulkany, liczne jeziora wysokogórskie zwane z hiszpańskiego lagunami, które zachwycają różnorodnością barw. Wkomponowana w malowniczy górski krajobraz Laguna Colorada, to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Płytka słona Laguna Colorada swoją unikalność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie a dodatkowo na jej tafli zaobserwować można liczne kontrastujące z czerwienią białe połacie boraksu. Laguna Colorada zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Popołudniu dotrzemy do naszego hostelu, położonego na wysokiej pustyni. Nocleg w hostel - podstawowa klasa (Uwaga: brak prysznica). Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 13.  Laguna Colorada / Laguna Blanca / Laguna Verde / Uyuni / La Paz

Wcześnie rano wyjazd do niezwykłej Laguny Colorada, która położona jest na wysokości 4300 m n.p.m. Następnie wycieczka do gejzerów ‘Sol de la Mañana’ położonych na wysokości 5000 m n.p.m. Skorzystamy tu z kąpieli w gorących źródłach termalnych. Dalsza podróż w kierunku granicy chilijskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała (Laguna Blanca) oraz Laguna Zielona (Laguna Verde). Pigmentacja wód lagun uzależniona jest od obecności różnych gatunków alg. Z tego miejsca podziwiać będziemy słynny Wulkan Licancabur. Popołudniu powrót do Uyuni i wylot do La Paz. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie i lunch.

Dzień 14.  PERU - Cuzco City Tour

Rano wylot do antycznej stolicy Inków - Cuzco. Transfer do hotelu. Przed południem czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację. Następnie wspólne zwiedzanie Cuzco. Obejrzymy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca, po czym wyjazd w okolicę Cuzco do sanktuariów Inków - Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cuzco. Po zwiedzaniu miasta i okolic powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i relaks. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

Dzień 15.  Cusco / Ollantaytambo / Valle Sagrado - Święta Dolina Inków / Aquas Calientes

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba. Po drodze malownicze panoramy tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Odwiedzimy wieś Pisac. Wizyta na tutejszym słynnym kolorowym indiańskim targu. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Wieczorem wyjazd pociągiem do Aquas Calientes (Vistadome). Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16.  Machu Picchu / Cusco

To prawdopodobnie najbardziej ekscytujący i oczekiwany dzień podróży -  wizyta w Machu Picchu. Wcześnie rano autobus zawiezie nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Przez około trzy godziny wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzać będziemy jeden z cudów świata. Przewodnik przybliży nam historię tego tajemniczego miasta położonego wśród magicznej scenerii. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku na przełęczy w peruwiańskich Andach na wysokości 2090–2400 m n.p.m. Miasto Machu Picchu składało się z dwóch części. W górnej, zwanej Hanman znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy uprawne. Miasto opuszczone zostało około 1537 roku. Hiszpańscy konkwistadorzy nigdy nie odnaleźli Machu Picchu, a dla świata miasto na nowo odkryte zostało dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, a od 2007 r. wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Cusco. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia

Dzień 17.  Trekking Tęczowa Góra - Vinicunca

Wyjazd autobusem z Cusco do Cusipaty. Podróż około 3 godziny. Dojedziemy do stóp Tęczowej Góry - Vinicunca, po czym około dwugodzinny marsz, aż do punktu widokowego (5100 m n.p.m.), skąd obejrzymy niezwykłą panoramę na kolorowe góry oraz widoki na ośnieżone szczyty. Powrót - zejście potrwa około godziny. Powrót do Cuzco w godzinach wieczornych. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Tęczowa Góra

Dzień 18.  Cusco / Lima 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy a następnie dalszy wylot do Warszawy lub Berlina. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 19.

Przylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski i zakończenie wyprawy Peru Boliwia - Perełki Ameryki Południowej.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3400USD

+ bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Lima - Warszawa / Berlin ok. 4500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (do pokoju jednoosobowego obowiązkowa dopłata 350 USD do podanej ceny wycieczki)
 • Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki zgodnie z programem
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Samolot lokalny (La Paz - Cusco; Cusco - Lima, Uyuni - La Paz, La Paz - Uyuni)
 • Transport prywatny Puno - Copacabana - La Paz
 • Transport prywatny podczas drogi z Lima do Nazca
 • Transport prywatny 4x4 w Uyuni
 • Transport prywatny Arequipa- Canon de Colca
 • Transport prywatny w Cusco, Tęczowa Góra, Święta Dolina
 • Transport wodny Jezioro Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo - Aquas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki  (jak Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc)
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu awionetką nad rysunkami - liniami na Płaskowyżu Nazca (fakultatywnie dla chętnych - przelot dodatkowo płatny 100 USD)
 • Kosztów obiadokolacji (cena za posiłek około 9 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (około 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Wejść do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU BOLIWIA PEREŁKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ NA ZDJĘCIACH

PERU BOLIWIA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Boliwia Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Peru Boliwia - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia Chile,  Peru Aktywnie,  Peru Wycieczka Premium