fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Peru - aktywnie
01.06.2020-17.06.2020
-
15.09.2020-01.10.2020
16
dni

PERU - AKTYWNIE

Dlaczego Ameryka Południowa z Poza Trasą Adventure?

 • Program dla ludzi aktywnych sportowo i lubiących trekkingi
 • Jedyna taka wyprawa, gdzie odkryjecie Peru z zupełnie innej strony
 • Trekkingi w Kanionie Colca, do Machu Picchu oraz na Tęczową Górę!
 • Perełka Peruczyli miejsce jeszcze nieodkryte przez wielu turystów,  trekking Ausangate ze swoimi turkusowo-różowo-zielonymi lagunami
 • Do Machu Picchu dojedziemy na rowerze z 4300m na 1500m nad poziomem morza!
 • Wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki zawarte w cenie - żadnych kosztów ukrytych!
 • Mamy profesjonalnych pilotów mieszkających na stałe w Ameryce Południowej

PROGRAM WYPRAWY:

1-16 czerwca 2020 (pozostałe terminy: 15 -30 września 2020)

Dzień 1.

Przylot do Limy. Odbiór z lotniska w Limie. Transfer do hotelu.
Hotel: El Ducado

Dzień 2.  Lima City Tour samolot do Arequipy

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Limęstolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Po południu samolot do Arequipy.
Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La gruta

Dzień 3.  Arequipa – City Tour. Śniadanie w hotelu

Dzisiaj zwiedzamy Arequipę czyli tak zwane “białe miasto”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejny punkt to Plaza de armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudnie wolne.
Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La gruta

Dzień 4.  Arequipa – Chivay – Pampa San Miguel – Trekking Oasis Sangalle

Wyruszamy o 4 nad ranem autobusem z Arequipy. Trzy godzinna podróż aż do wioski Chivay, stolicy regionu Colci, gdzie zjemy śniadanie. Następnie kontynuujemy naszą trasę aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor), gdzie zatrzymamy sie na 40 minut w celu podziwiania kondorów. Po tej przerwie, dojeżdżamy (około 10 minut od Krzyża Kondorów) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400m), skąd rozpoczynamy nasz trekking po kanionie Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości: -900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho (2500m, gdzie zjemy obiad. Po jedzeniu kontynuujemy nasz marsz w stronę Oazy Sangalle (2300). Ten marsz będzie trwał koło 2 godzin. W oazie będziemy mogli skorzystać z basenu oraz podziwiać piękno kanionu. Kolacja w oazie koło godziny 19. Po kolacji można podziwiać niezwykle gwiazdziste niebo. Noc w bungalowach.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja
Zmiana wysokości: -1300m, +200m , czas marszu : 7 godzin

Dzień 5.  Sangalle Cabanaconde – Chivay – Puno

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszymy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Puno.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Helena Inn
Zmiana wysokości: + 1100 m, czas marszu : 3 godziny

Dzień 6.  Puno - Wyspy Uros – Wyspa Amantani

Po śniadaniu udamy się w niezapomnianą wycieczkę w kierunku pływających wysp Uros, zbudowanych z trzciny. Przespacerujemy się kilka kilometrów w celu podziwiania niezwykłych widoków na jezioro Titicaca oraz na pasmo zaśnieżonych gór. Następnie płyniemy na wyspę Amantani, gdzie będziemy jedli oraz spali u jednej z rodzin mieszkających na tej wyspie.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 7.  Taquile Puno

Kontynuujemy naszą podróż w stronę wysp Taquile, które są znane z umiejętnych technik tkania materiałów. Po południu powrót do Puno. Nocleg w Puno.
Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Helena Inn

Dzień 8.  Puno – Cusco

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335m); najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.
Wyżywienie: śniadanie oraz lunch, Hotel: Prisma

Dzień 9.  Cusco – City Tour

Dzisiaj zwiedzimy dwa bardzo ciekawe kompleksy archeologiczne: Kenko oraz Sacsayhuaman. Następnie pójdziemy do Qoricancha, czyli dawnej świątyni Słońca. Na koniec zwiedzimy Plaza de Armas oraz katedrę w Cusco.
Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 10.  Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków)

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Po południu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Noc w Ollantaytambo.
Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Ollantaytambo Lodge

Dzień 11.  Ollantaytambo Maranura (wysoka dżungla)

Wcześnie rano czeka na nas dwugodzinny przejazd z hotelu w Ollantaytambo do przełęczy Abra Malaga (4316m n.p.m.). W tym miejscu czekać będą na nas rowery, którymi zjedziemy do tak zwanej “wysokiej dżungli”. Cały zjazd zajmie nam około 4 godzin. Po drodze będziemy podziwiać niesamowite widoki. Następnie dojeżdżamy do małej wioski Maranura, gdzie spędzimy noc w hostelu. Dzisiaj jeszcze zobaczymy owoce i warzywa jakie rosną w tym miejscu. Będziemy również robić swoją własną czekoladę oraz kawę.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja, spanie w hostelu

Dzień 12.  Maranura Hidroelectrica

Po śniadaniu jedziemy samochodem w stronę wodospadu Mandor, gdzie będziemy spacerować około 2 godzin. Następnie przemieszczamy się w stronę Santa Teresy. Po południu idziemy trekkingiem (3 godziny) do wioski Machu Picchu. Wieczorem czas na relaks przed jutrzejszym oglądaniem Machu Picchu.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, Spanie w hotelu Wiracocha Inn

Dzień 13.  Aguas Calientes – Machu Picchu – Cuzco

O godzinie 5 rano jedziemy ok. 30 minut autobusem do ruin Machu Picchu. Tam mamy 3 godzinne zwiedzanie z naszym przewodnikiem. Po południu bierzemy pociąg do Ollantaytambo, a następnie transfer do Cusco.
Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 14.  2-dniowy trekking Ausangate (trekking do siedmiu jezior)

Dzisiaj rano wyjazd z Cusco o godzinie 6.00. Dojeżdżamy do wioski Tinki skąd maszerujemy około 3 godzin do wioski Pacchanty. Lunch w wiosce. Po południu idziemy w stronę siedmiu jezior skąd będziemy mieli niesamowity widok na 7 turkusowych lagun. Powrót do wioski. Relaks w naturalnych ciepłych zródłach.
Spanie w tzw.schroniskach - bardzo podstawowy hostel
Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15.  Tęczowa Góra

Dzisiaj rano bierzemy 4-godzinny transport prywatny z Tinki do wioski Pitumarca. Dojeżdżamy do stóp Tęczowej Góry. Maszerujemy około godziny, aż do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy około godziny. Powrót do Cusco w godzinach wieczornych.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 16.  Cusco Lima – Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń dzięki naszej wycieczce po Peru.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 17.  Przylot do Warszawy - zakończenie wyprawy.

Cena obejmuje:

SAMOLOTY/TRANSPORT.

 • Samolot lokalny Cusco Lima, Lima Arequipa
 • Transport prywatny na tęczową górę i trekking Ausangate
 • Transport turystyczny podczas drogi z Puno do Cusco
 • Transport prywatny Arequipa - Canon de Colca
 • Bardzo wygodne autobusy na trasie Chivay - Puno, Puno - Cusco
 • Transport wodny Lago Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo - Aquas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołów, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc).
 • Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych w języku angielskim
 • Polski pilot , rezydent Peru odbiór grupy na lotnisku
 • wyżywienie tak jak w programie
 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami (dwa dni spanie w hostelach, jeden dzień w schronisku bardzo podstawowym, jeden dzień u lokalnych mieszkańców i jeden dzień w bungalowie)
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 50.000 EUR , NNW: 20.000 zł, OC 30.000 EU
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

ZAKWATEROWANIE:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
 • W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 250 USD do podanej ceny wycieczki

 


Cena NIE obejmuje:

 • Napoje, telefon, pranie etc.
 • Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max 80 USD)
 • Obiado-kolacje (cena za posiłek w dobrej restauracji: 5 USD)
 • Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski (około 4.000 PLN do rozliczenia)
 • Wejście do gorących wód w Chivay (15 soles oraz podczas dwoch trekkingow, cena okolo 20 soles)