fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Peru aktywnie TREKKINGI
WYPRAWA Z POZA TRASĄ
18.10.2022-08.11.2022
02.12.2022-18.12.2022
17
dni

PERU AKTYWNIE TREKKINGI

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Aktywnie to wyprawa dla wszystkich preferujących aktywne formy wypoczynku. Kochających trekkingi i bliski kontakt z naturą, ale także tych, którzy chcą zwiedzić najważniejsze zabytki Peru. W programie między innymi trekkingi na Tęczową Górę - Vinicunca i do wioski Machu Picchu. Kolejną atrakcją podróży będzie trekking w okolicy Ausangate - w kierunku Siedmiu Jezior. Po drodze niesamowite widoki na siedem turkusowych lagun. Niezapomnianym przeżyciem będzie też zjazd rowerami z Przełęczy Abra Malaga (4316 m n.p.m.) do małej wioski Maranura położonej w tzw. “wysokiej dżungli”. Podczas naszej podróży nie zabraknie oczywiście punktów obowiązkowych w Peru - wizyty w Machu Picchu, Limie, Arequipa, Cusco, Świętej Dolinie Inków oraz na pływających Wyspach Uros na Jeziorze Titicaca. Zapraszamy w podróż Peru Aktywnie z Poza Trasą!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU AKTYWNIE TREKKINGI - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Limy. Odbiór grupy na lotnisku w Limie przez polskojęzycznego pilota - rezydenta w Ameryce Południowej. Transfer do hotelu.

Dzień 2.  Lima City Tour / Arequipa

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Zwiedzimy między innymi: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Obejrzymy również Miraflores oraz Park Miłości. Po południu wylot do Arequipy. Wyżywienie: Śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 3.  Arequipa City Tour

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Arequipy czyli tak zwanego “białego miasta”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wycieczka na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejny punkt to Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny na odpoczynek i indywidualne spacery po mieście. Wyżywienie: Śniadanie.

Peru Aktywnie

Dzień 4.  Arequipa / Chivay / Pampa San Miguel / Trekking Oasis Sangalle

Wczesny wyjazd autobusem z Arequipy (ok. 4 nad ranem) i 3-godzinna podróż aż do wioski Chivay - stolicy regionu Colci. Zjemy tu śniadanie a następnie kontynuacja podróży aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor). Przystanek w punkcie widokowym, gdzie podziwiać będziemy kondory (ok. 40 minut). Następnie dojazd (około 10 minut od Krzyża Kondorów) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400 m n.p.m.). W tym miejscu rozpoczniemy trekking przez Kanion Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości - 900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho 2500 m n.p.m. Zjemy tu obiad a następnie kontynuujemy marsz w stronę Oazy Sangalle (2300 m n.p.m.). Przejście tego odcinka zajmie nam około 2 godziny. W oazie będziemy mogli skorzystać z basenu oraz podziwiać piękno kanionu. Kolacja w oazie koło godziny 19. Po kolacji czas wolny na odpoczynek i podziwianie niezwykle gwiaździstego nieba. Nocleg w bungalowach. Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Zmiana wysokości: - 1300 m, +200 m , czas marszu około 7 godzin.

Ameryka Południowa

Dzień 5.  Sangalle Cabanaconde / Chivay / Puno

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100 m. Trekking zaczniemy o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, w wiosce zwanej Cabanaconde będzie na nas czekało przepyszne śniadanie . Następnie wyruszymy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają ponad 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes). Następnie ruszymy w dalszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Puno. nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Zmiana wysokości: + 1100 m, czas marszu około 3 godziny.

Dzień 6.  Puno / Wyspy Uros / Wyspa Amantani

Po śniadaniu wycieczka w kierunku zbudowanych z trzciny, pływających Wysp Uros. Kilkukilometrowy spacer w trakcie którego poznamy wyspy, podziwiać będziemy niezwykłe widoki na Jezioro Titicaca oraz na pasmo zaśnieżonych gór. Następnie rejs na Wyspę Amantani, gdzie gościć będziemy u jednej z rodzin mieszkających na tej wyspie. Zjemy tu posiłek i będziemy nocować. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Ameryka Południowa

Dzień 7.  Wyspy Taquile / Puno

Kontynuujemy naszą podróż w kierunku Wysp Taquile, które są znane z ciekawych technik wyrobu tkanin. Po południu powrót do Puno. Nocleg w hotelu w Puno. Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 8.  Puno / Cusco

Wyjazd autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie przystanek w la Raya (4335 m n.p.m.) - będzie to najwyższy punkt podczas naszej podróży. Kolejny z przystanków to miasto Andahuaylillas, gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie: śniadanie oraz lunch.

Peru Aktywnie

Dzień 9.  Cusco City Tour

Dzisiaj zwiedzanie dwóch bardzo ciekawych kompleksów archeologiczne: Kenko oraz Sacsayhuaman. Następnie podróż do Qoricancha, czyli dawnej świątyni Słońca. Popołudniu zwiedzimy Plaza de Armas oraz katedrę w Cusco. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 10.  Cusco / Ollantaytambo / Valle Sagrado - Święta Dolina Inków

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac i jej słynne kolorowe, indiańskie targi. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - inkaskiego kompleksu, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Nocleg w Ollantaytambo. Wyżywienie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 11.  Ollantaytambo / Maranura (wysoka dżungla)

Wcześnie rano wyjazd z hotelu w Ollantaytambo do Przełęczy Abra Malaga (4316m n.p.m.) Podróż około 2 godziny. Tu czekać będą na nas rowery, którymi zjedziemy do tak zwanej “wysokiej dżungli”. Cały zjazd zajmie nam około 4 godziny. Po drodze podziwiać będziemy niesamowite widoki. Dojazd do małej wioski Maranura, gdzie spędzimy noc. Dzisiaj jeszcze zobaczymy owoce i warzywa jakie uprawiane są w tym miejscu. Będziemy mogli również zrobić swoją własną czekoladę oraz kawę. Nocleg w hostelu w Maranura. Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 12.  Maranura Hidroelectrica

Po śniadaniu wyjazd samochodem w stronę Wodospadu Mandor, gdzie wybierzemy się na około dwugodzinny spacer. Następnie podróż w stronę Santa Teresa. Popołudniu trekking (około 3 godziny) do wioski Machu Picchu. Wieczorem czas na relaks przed jutrzejszą wczesną wizytą w słynnym kompleksie Machu Picchu. Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 13.  Aguas Calientes / Machu Picchu / Cuzco

O godzinie 5 rano wyjazd autobusem do ruin Machu Picchu. Podróż około 30 minut. Tutaj mamy do dyspozycji około trzy godziny na zwiedzanie ruin wraz z naszym przewodnikiem. Popołudniu wyjazd pociągiem do Ollantaytambo, a następnie transfer do Cusco. Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 14.  Trekking Ausangate (trekking do Siedmiu Jezior) 

Rano wyjazd z Cusco o godzinie 6.00. Podróż do wioski Tinki, skąd maszerujemy około 3 godzin do wioski Pacchanty. Lunch w wiosce. Popołudniu trekking w stronę Siedmiu Jezior, po drodze niesamowite widoki na siedem turkusowych lagun. Powrót do wioski. Relaks w naturalnych ciepłych źródłach.  Nocleg w tzw. schroniskach - bardzo podstawowy hostel. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15.  Tęczowa Góra - Vinicunca

Wyjazd prywatym busem z Tinki do wioski Pitumarca. Podróż około 4 godziny. Dojazd do stóp Tęczowej Góry - Vinicunca. Następnie trekking do punktu widokowego (5100 m n.p.m.), skąd mamy przepiękny widok na kolorowe góry oraz panoramę ośnieżonych szczytów (trekking potrwa około godziny plus około godzina na zejście). Powrót do Cusco w godzinach wieczornych. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 16.  Cusco / Lima 

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy lub Berlina. Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 17. 

Przylot do Warszawy lub Berlina - zakończenie wyprawy Peru Aktywnie Trekkingi Z Poza Trasą Adventure.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 4700 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Lima - Warszawa / Berlin ok. 4700 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* wraz ze śniadaniami, 2 noce w hostelach, 1 noc w schronisku o bardzo podstawowym standardzie, 1 noc w obiekcie typu Guest House, 1 noc w bungalowie - zgodnie z programem. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych a w razie potrzeby pokoju jednoosobowego przez cały pobyt - obowiązkowa dopłata ok. 250 USD do podanej ceny wycieczki
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Samolot lokalny Cusco - Lima, Lima - Arequipa
 • Transport prywatny na tęczową górę i trekking Ausangate
 • Transport turystyczny podczas drogi z Puno do Cusco
 • Transport prywatny Arequipa - Canon de Colca
 • Bardzo wygodne autobusy na trasie Chivay - Puno, Puno - Cusco
 • Transport wodny Lago Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo - Aquas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołów, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc)
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów obiadokolacji (cena za posiłek około 5 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (około 80 USD)
 • Innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc. i innych atrakcji fakultatywnych
 • Wejść do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU AKTYWNIE NA ZDJĘCIACH

PERU AKTYWNIE - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Aktywnie Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia Chile,  Peru Boliwia,  Peru Wycieczka Premium