fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Peru aktywnie TREKKINGI
WYPRAWA POZA TRASĄ
07.10.2024
-
23.10.2024
17
dni

PERU AKTYWNIE TREKKINGI

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Aktywnie Trekkingi z Poza Trasą Adventure to wyprawa dla wszystkich preferujących aktywne formy wypoczynku - miłośników trekkingów i bliskiego kontaktu z naturą ale także tych, którzy chcą zwiedzić najważniejsze i najsłynniejsze zabytki Peru. W programie między innymi trekkingi na Tęczową Górę - Vinicunca i do wioski Machu Picchu. Kolejną atrakcją podróży będzie trekking w okolicy Ausangate - w kierunku Siedmiu Jezior. Po drodze niesamowite widoki na siedem turkusowych lagun. Niezapomnianym przeżyciem będzie też zjazd rowerami z Przełęczy Abra Malaga (4316 m n.p.m.) do małej wioski Maranura położonej w tzw. “wysokiej dżungli”. Podczas naszej wyprawy Peru Aktywnie Trekkingi z Poza Trasą Adventure nie zabraknie oczywiście punktów obowiązkowych w Peru - wizyty w Machu Picchu, Limie, Arequipa, Cusco, Świętej Dolinie Inków oraz na pływających Wyspach Uros na Jeziorze Titicaca. Zapraszamy w podróż Peru Aktywnie Trekkingi z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU AKTYWNIE TREKKINGI - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy. Przylot do Limy. Spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Peru. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Transfer z lotniska do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Limie.

Dzień 2.  Lima City Tour / Arequipa

Śniadanie w hotelu, po czym rozpoczniemy zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Obejrzymy między innymi: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac miasta), pałac rządowy, ratusz, katedrę, gdzie spoczywają szczątki Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Popołudniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Arequipa. Po przylocie do Arequipa transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 3.  Arequipa City Tour

Śniadanie w hotelu. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Arequipa, zwanej popularnie “Białym Miastem”. Na początku wybierzemy się do Klasztoru Santa Catalina, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wycieczka na lokalny targ San Camilo, gdzie spróbować będzie można lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny na odpoczynek lub indywidualne spacery po mieście. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Aktywnie

Dzień 4.  Arequipa / Chivay / Pampa San Miguel / Trekking Oasis Sangalle

Wczesna pobudka i około 4 nad ranem wyjazd autobusem z Arequipy do wioski Chivay - stolicy regionu Colci. Podróż potrwa około 3 godzin. Po dotarciu na miejsce zjemy śniadanie. Kontynuacja podróży aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor). Przystanek w punkcie widokowym, gdzie podziwiać będziemy krążące nad Kanionem Colca kondory. Następnie dalszy przejazd do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400 m n.p.m.). W tym miejscu rozpoczniemy trekking przez Kanion Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości - 900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho 2500 m n.p.m. Tu zjemy lunch a następnie wyruszymy w dalszą wędrówkę w kierunku Oazy Sangalle (2300 m n.p.m.). Przejście tego odcinka potrwa około 2 godziny. W Sangalle będziemy mogli podziwiać piękno Kanionu Colca oraz skorzystać z basenu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i podziwianie niezwykle gwiaździstego nieba. Nocleg w bungalowach. Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Zmiana wysokości: - 1300 m, +200 m , czas marszu około 7 godzin.

Ameryka Południowa

Dzień 5.  Sangalle Cabanaconde / Chivay / Puno

Po wczesnej pobudce powrotna wędrówka w górę kanionu. Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100 metrów. Trekking zaczniemy o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy na szczyt kanionu, w wiosce zwanej Cabanaconde będzie na nas czekało śniadanie. Następnie wyruszymy w podróż powrotną w kierunku Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy mające ponad 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w gorących źródłach (Aguas Calientes). Następnie kontynuacja podróży do Chivay, gdzie będzie można zjeść lunch w formie bufetu. Następnie wyruszymy do Puno. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Zmiana wysokości: + 1100 m, czas marszu około 3 godziny.

Dzień 6.  Puno / Jezioro Titicaca / Wyspy Uros / Wyspa Amantani

Po śniadaniu wycieczka na pływające Wyspy Uros, zbudowane z trzciny totora na Jeziorze Titicaca. Kilkukilometrowy spacer w trakcie którego poznamy wyspy, podziwiać będziemy niezwykłe widoki na Jezioro Titicaca oraz na pasmo zaśnieżonych gór. Następnie rejs na Wyspę Amantani, gdzie gościć będziemy u jednej z lokalnych rodzin. Zjemy tu posiłek i będziemy nocować. Nocleg w obiekcie typu Guest House. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Ameryka Południowa Peru

Dzień 7. Jezioro Titicaca / Wyspa Taquile / Puno

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż w okolicach Jeziora Titicaca. Wizyta na Wyspie Taquile, która znana jest z ciekawych technik wyrobu tkanin. Popołudniu powrót do Puno. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 8.  Puno / Pukara / La Raya / Andahuaylillas / Cusco

Po śniadaniu wyjazd autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie przystanek w Przełęczy La Raya (4335 m n.p.m.) - będzie to najwyższy punkt podczas dzisiejszej podróży. Kolejnym przystankiem będzie miasto Andahuaylillas. Zwiedzimy tu kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Kościół powstał na miejscu wcześniejszej inkaskiej świątyni, której fundamenty wykorzystano podczas budowy. San Pedro de Andahuaylillas wybudowany został na początku XVII wieku w oparciu o przedhiszpańskie metody budowania nazywane kur-kur, które polegają na łączeniu trzciny, słomy i błota. Wnętrze jest bogato dekorowane. Kontynuacja podróży do Cusco. Po trasie zatrzymamy się na lunch w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Po dotarciu do Cusco zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie: śniadanie oraz lunch.

Peru Aktywnie

Dzień 9.  Cusco / Kenko / Sacsayhuamán (Saqsaywaman) / Cusco City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie dwóch stanowisk archeologicznych położnych w pobliżu miasta Cuzco. Pierwszym z nich będzie Kenko, który najprawdopodobniej pełnił funkcję centrum kultu i składania ofiar. Następnie przejazd do Sacsayhuamán (Saqsaywaman) - słynnego kompleksu inkaskich kamiennych murów,  położnych na wysokości ponad 3600 m n.p.m. To tu według legend miał zostać ukryty skarb Inków. W 1983 roku Sacsayhuamán (Saqsaywaman) został wpisany wraz z historycznym miastem Cuzco na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie podróż do Qoricancha, czyli dawnej Świątyni Słońca. Popołudniu rozpoczniemy zwiedzanie Cusco. Obejrzymy między innymi Plaza de Armas oraz katedrę. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10.  Cusco / Valle Sagrado - Święta Dolina Inków / Pisac / Ollantaytambo 

Po śniadaniu rozpoczniemy eksplorację Świętej Doliny Inków (Valle Sagrado). Wizyta w wiosce Pisac, gdzie wybierzemy się na słynny lokalny indiański targ. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - jednej z najlepiej zachowanych inkaskich osad. Kompleks pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Najsłynniejszą budowlą na  terenie kompleksu położonego na zboczach góry jest nigdy nie ukończona Świątynia Słońca. Po zwiedzaniu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Ollantaytambo. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 11.  Ollantaytambo / Maranura (Wysoka Dżungla)

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Przełęczy Abra Malaga, położonej na wysokości 4316m n.p.m. Podróż potrwa około 2 godziny. W przełęczy czekać będą na nas rowery, którymi zjedziemy do tak zwanej Wysokiej Dżungli. Cały zjazd zajmie nam około 4 godziny. Po drodze podziwiać będziemy niesamowite widoki. Dojazd do małej wioski Maranura. Po dotarciu do Maranura zakwaterowanie w hostelu. Czas wolny na krótki odpoczynek, po czym wybierzemy się na zwiedzanie okolicy. Zobaczymy między innymi uprawiane tu owoce i warzywa. Będziemy mogli również przyrządzić swoją własną czekoladę oraz kawę. Nocleg w hostelu w Maranura. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 12.  Maranura (Wysoka Dżungla) / Wodospad Mandor / Santa Teresa / Aguas Calientes - Wioska Machu Picchu

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Wodospadu Mandor, gdzie wybierzemy się na około dwugodzinny spacer po okolicy. Następnie podróż do Santa Teresa. Popołudniu około 3-godzinny trekking do Aguas Calienteswioski Machu Picchu. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i relaks przed wczesnoporanną wizytą w Machu Picchu kolejnego ranka. Nocleg w hotelu w Aguas Calientes - wiosce Machu Picchu. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Dzień 13.  Aguas Calientes - Wioska Machu Picchu / Kompleks Machu Picchu / Cuzco

Po wczesnym śniadaniu wyjazd autobusem o godzinie 5 rano do kompleksu ruin Machu Picchu. Podróż około 30 minut. Następnie będziemy mieć do dyspozycji około trzy godziny na zwiedzanie wraz z przewodnikiem. Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków. Machu Picchu położone jest na wysokości 2090–2400 m n.p.m. na przełęczy w peruwiańskich Andach. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku i składało się z dwóch części. W górnej części zwanej Hanman, znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy pól uprawnych. Miasto opuszczone zostało przez mieszkańców około 1537 roku. Hiszpańscy konkwistadorzy nigdy nie odnaleźli Machu Picchu. Dla świata miasto na nowo odkryte zostało dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, który od 2007 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popołudniu wyjazd pociągiem do Ollantaytambo, a następnie dalszy transfer do Cusco. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 14. Cusco / Trekking Ausangate - Trekking do Siedmiu Jezior 

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Cusco do wioski Tinki (o godzinie 6.00). Podróż do wioski Tinki, skąd rozpoczniemy około 3-godzinny trekking do wioski Pacchanta. Czas wolny na odpoczynek i lunch w wiosce. Popołudniu trekking w stronę Siedmiu Jezior (dość wymagający). Po drodze niesamowite widoki na siedem turkusowych lagun. Powrót do wioski. Relaks w naturalnych gorących źródłach. Nocleg w tzw. schroniskach - bardzo podstawowy hostel. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15.  Tęczowa Góra - Vinicunca

Po śniadaniu wyjazd prywatym busem z Tinki do wioski Pitumarca. Podróż potrwa około 4 godzin. Dojazd do stóp Vinicunca - Tęczowej Góry, która zwana także Górą Siedmiu Kolorów. Następnie około godzinny marsz do punktu widokowego, położonego na wysokość 5100 m n.p.m. Z punktu widokowego roztacza się niesamowity widok na kolorowe góry oraz widoczne w oddali ośnieżone szczyty. Zejście potrwa około godziny. Następnie podróż do Cusco. Wieczorem po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 16.  Cusco / Lima 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Pożegnanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Peru. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Wylot do Limy. Kontynuacja podróży. Wylot do Warszawy. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 17. 

Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży Peru Aktywnie Trekkingi z Poza Trasą Adventure.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3650USD

+ bilety lotnicze 6500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Lima - Warszawa ok. 6500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Lima - Arequipa / Cusco - Lima
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych, 2 noce w hostelach, 1 noc w schronisku o bardzo podstawowym standardzie, 1 noc w obiekcie typu Guest House, 1 noc w bungalowie - zgodnie z programem. Do pokoju jednoosobowego dopłata ok. 350 USD (oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania
 • Pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Transport prywatny na tęczową górę i trekking Ausangate
 • Transport turystyczny podczas drogi z Puno do Cusco
 • Transport prywatny Arequipa - Canon de Colca
 • Bardzo wygodne autobusy na trasie Chivay - Puno, Puno - Cusco
 • Transport wodny Lago Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo - Aquas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (Racchi, Ollantaytambo, Pisac)
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołów, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc)
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów obiadokolacji (od ok. 12 USD/posiłek) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD)
 • Innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc. i innych atrakcji fakultatywnych
 • Wejść do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

*Standardowa grupa min. 7 osób (z polskojęzycznym pilotem). Mniejsze grupy możliwe z pilotem angielskojęzycznym / hiszpańskojęzycznym lub indywidualna kalkulacja na zamówienie (z polskojęzycznym pilotem). 

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 3490 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 3390 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze (kalkulacja na zapytanie)

PERU AKTYWNIE NA ZDJĘCIACH

PERU AKTYWNIE - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Aktywnie Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia Chile,  Peru Boliwia,  Peru Wycieczka Premium