fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Peru Boliwia Chile WYCIECZKA Piękno Ameryki Południowej
21.07.2022-12.08.2022
potwierdzony *pilot ang/hiszp
23
dni

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej to wyjazd dla wszystkich kochających podróże po Ameryce Południowej zainteresowanych odkryciem jej najpiękniejszych zakątków. Podczas wycieczki Peru Boliwia Chile nie będziemy się spieszyć. Na trasie wyprawy powoli poznamy wszystkie miejsca z naszego programu. Wyprawa na Uyuni trwać będzie cztery dni, zamiast klasycznych trzech. Proponujemy tą trasę jako jedyni w Polsce. Fascynujące Jezioro Titicaca odkryjemy po stronie boliwijskiej ponieważ jest to miejsce bardziej autentycznie i bez tłumu turystów jak po stronie peruwiańskiej. Na zakończenie wyjazdu Peru Boliwia Chile ruszamy na niesamowity trekking do Tęczowej Góry. Uwaga! Nasz trekking organizujemy tak aby uniknąć tłumów. Dobrze znamy godziny, w których na szczycie jest mało turystów. 

W cenie wyprawy Peru Boliwia zawarte są wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki - żadnych kosztów ukrytych! Mamy profesjonalnych pilotów na stałe mieszkających i doskonale znających Amerykę Południową.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Limy w Peru. Przylot do Limy. Na lotnisku w Limie spotkanie grupy z pilotem polskojęzycznym lub angielskojęzycznym (w zależności od wersji programu). Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży i nocleg w Limie.

Lima

Dzień 2. PERU - Lima City Tour / Arequipa

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Peru - Limy. Obejrzymy między innymi kolonialne zabytki Limy: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), Katakumby San Francisco i katedrę, gdzie spoczywa Francisco Pizarro. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Popołudniu lub wieczorem wylot do Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Nocleg w hotelu.

Peru Boliwia Chile

Dzień 3.  Arequipa City Tour

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta Arequipa, nazywanego “białym miastem”. Spacer po Starym Mieście z przepiękną kolonialną zabudową. Zwiedzimy zabytkowy Klasztor św. Katarzyny “Santa Catalina” ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie spacer na lokalnym targu San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście a także lokalnych peruwiańskich przysmaków. Kolejnymi punktami zwiedzania będą Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 4.  Arequipa / Chivay / Cabanaconde (transport prywatny lub na życzenie trekking)

Wcześnie rano śniadanie i wyjazd w kierunku jednego z najgłębszych kanionów na świecie - Kanionu Colca. Przepiękna trasa z widokami na ośnieżone szczyty i wulkany, typowe wioski indiańskie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, stada lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie wysokość 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się aby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Późne popołudnie spędzimy w miasteczku Chivay, gdzie będziemy mieli możliwość kąpieli i relaksu w gorących źródłach Aguas Calientes. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Nocleg w małej wiosce Cabanaconde.

Dzień 5.  Cabanaconde / Cruz del Condor / Arequipa

Wczesne śniadanie i podróż w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd wyruszymy w około godzinny spacer. Podczas wędrówki obserwować będziemy krążące nad kanionem kondory, które licznie występują w tym obszarze. Kolejne punkty to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Zwiedzimy lokalny kościół oraz będziemy mogli wypróbować lokalnych przysmaków. Popołudniu powrót do Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Nocleg w hotelu.

Peru Boliwia Chile

Dzień 6.  Arequipa / Cusco - City Tour

Po śniadaniu wylot samolotem do Cusco. W pobliżu Cusco obejrzymy słynne kompleksy archeologiczne - zabytkowe inkaskie budowle - twierdze Sacsahuaman oraz Kenko. Następnie spacer po starówce Cuzco, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Qoricancha czyli dawnej Świątyni Słońca oraz zwiedzanie Plaza de Armas i katedry w Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 7.  Cusco / Ollantaytambo / Wioska Machu Picchu

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba. Po drodze malownicze panoramy tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Odwiedzimy wieś Pisac. Wizyta na tutejszym słynnym kolorowym indiańskim targu. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Następnie wyjazd pociągiem do wioski Machu Picchu. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Nocleg w hotelu.

Ollantaytambo

Dzień 8.  Machu Picchu / Ollantaytambo

Wcześnie rano podróż autobusem do ruin Machu Picchu (godz. 5 rano, przejazd potrwa ok. 30 minut). W kompleksie Machu Picchu około trzygodzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku na przełęczy w peruwiańskich Andach na wysokości 2090–2400 m n.p.m. Miasto Machu Picchu składało się z dwóch części. W górnej, zwanej Hanman znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy uprawne. Miasto opuszczone zostało około 1537 roku. Hiszpańscy konkwistadorzy nigdy nie odnaleźli Machu Picchu, a dla świata miasto na nowo odkryte zostało dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, a od 2007 r. wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Ollantaytambo. Nocleg w Ollantaytambo. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 9. Ollantaytambo / Maras & Moray / Cusco

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie dwóch niesamowitych kompleksów archeologicznych. Inkaskiej kopalni soli w Maras oraz laboratorium Inków Moray. Po południu powrót do Cusco. Nocleg w Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10. Trekking do Tęczowej Góry -  Vinicunca / Cusco 

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Cusco do wioski Pitumarca. Podróż potrwa około 4 godziny. Dojazd do stóp Tęczowej Góry Vinicunca zwana również górą siedmiu kolorów, po czym około godzinny marsz, aż do punktu widokowego na wysokość 5100 m n.p.m. Z punktu widokowego roztacza się niesamowita panorama na kolorowe góry oraz widoczne ośnieżone szczyty. Zejście potrwa około godziny. Powrót do Cuzco w godzinach wieczornych. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Aktywnie

Dzień 11.  Cusco / Pukara / Przełęcz La Raya / Andahuaylillas / Puno

Całodzienny transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. W trakcie podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie przed wiekami rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. W Pukara znajduje się stanowisko archeologiczne datowane na 1800 r. p.n.e. Znajdował się tu wówczas pierwszy duży ośrodek miejski w regionie. Następnie zatrzymamy się w Przełęczy La Raya (4335 m n.p.m.) -  będzie to najwyższy punkt podczas naszej dzisiejszej podróży. Kolejnym z przystanków będzie miasto Andahuaylillas. Obejrzymy tu główny plac miasta i zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Kościół powstał na miejscu inkaskiej świątyni, której fundamenty wykorzystano podczas budowy. Wybudowany został na początku XVII wieku w oparciu o przedhiszpańskie metody budowania nazywane kur-kur, polegające na łączeniu trzciny, słomy i błota. Wnętrze jest bogato dekorowane. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch.

Peru Boliwia Chile

Dzień 12.  BOLIWIA - Copacabana / Wyspa Słońca - Isla del Sol

Wcześnie rano wyjazd autobusem w kierunku miasteczka Copacabana w Boliwii. Podróż potrwa około 3 godziny. Po dotarciu na miejsce przez kolejne 2 -3 godziny zwiedzać będziemy to z jednej strony bardzo turystyczne ale jednocześnie tradycyjne miasteczko. W Copacabana spróbować możemy lokalnego przysmaku - pstrąga, którego znajdziemy w menu wszystkich tutejszych restauracji, jednak zdecydowanie najlepiej zjeść go na lokalnym tradycyjnym targu. Następnie wypłyniemy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Leżąca na Jeziorze Titicaca Wyspa Słońca od wieków pozostaje miejscem kultu dla Indian. Magnesem przyciągającym tutaj podróżnych są kompleksy świątyń i zabudowań z czasów inkaskich. Według ludowych podań to właśnie na Isla del Sol narodziły się najważniejsze dla Inków bóstwa, które dały początek inkaskiej cywilizacji. Z Wyspy Słońca roztacza się przepiękny widok na Jezioro Titicaca oraz pasmo Gór Kordylier Królewskich. Skosztujemy przepysznej lokalnej kuchni. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Noc w hotelu na wyspie. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 13.  Wyspa Słońca  - Isla del Sol / Copacabana / La Paz

Rano powrót łodzią do miasteczka Copacabana. Zjemy tu lunch a koło południa wyjazd autobusem do La Paz. Podróżować będziemy wyjątkowo malowniczą okolicą - z jednej strony podziwiać będziemy Jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Podróż potrwa około 4 godzin. Do La Paz dotrzemy późnym popołudniem. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny na relaks i odpoczynek.  Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 14.  La Paz City Tour / Dolina Księżyca

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy administracyjnej i największej metropolii Boliwii - La Paz i jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Podziwiać będziemy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka. Następnie spacer do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po zwiedzaniu La Paz, rozpoczniemy zwiedzanie okolic miasta. Wyjazd do Doliny Księżycowej, przypominającej labirynt czy kamienny las. Dzięki sieci ścieżek i przygotowanych platform można tu wygodnie spacerować podziwiając krajobrazy. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

La Paz Boliwia

Boliwia Dolina Księżycowa

Dzień 15.  La Paz / Ruta de la Muerte (Droga Śmierci) - zjazd rowerami / Coroico

Dziś czeka nas andyjski „chrzest bojowy” i zastrzyk adrenaliny. Zjazd rowerem drogą The Most Dangerous Road In the World (ponad 3500 m różnicy poziomów!). Droga prowadzi z przełęczy La Cumbre (4700 m n.p.m.) do Coroico (1200 m n.p.m.) - od lodowca po papuzie gaje. Potem relaks nad basenem w kurorcie Coroico, w przepięknej tropikalnej scenerii regionu Yungas (słynącym z upraw krzewu coca). Wieczorem transfer na dworzec autobusowy. Wyjazd nocnym autobusem do Uyuni. Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 16. Coroico / La Paz / Uyuni / Chuvica

Przyjazd do Uyuni, skąd jeepem 4x4 wyruszamy do Salar de Uyuni. Zobaczymy tu wprost bajeczne krajobrazy. Podczas wycieczki zatrzymamy się w kilku miejscach, między innymi na cmentarzysku pociągów i we wsi Colchani skąd zaobserwować można procesy ekstrakcji soli. Następnie przejazd kilkanaście kilometrów słynną trasą Dakar, aż do Wyspy Incahuasi, Z wyspy roztacza się niesamowity widok na całe jezioro. Nocleg w San Juan - jednej z wiosek położonej blisko solniska. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 17. Chuvica / Laguna Colorada 

Po śniadaniu kontynuujemy podróż jeepem 4x4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserwować na przykład różowe flamingi. Dojazd do niezwykłej Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 18. Laguna Colorada / Laguna Blanca - Biała Laguna / Laguna Verde - Zielona Laguna / CHILE - San Pedro Atacama

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery Sol de la Mañana położone na 5000 m n.p.m. Skorzystamy tu z kąpieli w gorących źródłach termalnych. Dalsza podróż w kierunku granicy chilijskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała (Laguna Blanca) oraz Laguna Zielona (Laguna Verde). Pigmentacja wód lagun uzależniona jest od obecności różnych gatunków alg. Z tego miejsca podziwiać będziemy słynny Wulkan Licancabur. Popołudniu wyjazd autobusem turystycznym do San Pedro Atacama. Następnie zwiedzanie Doliny Śmierci oraz Doliny Księżyca. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 19.  Dzień wolny w San Pedro de Atacama

Opcjonalnie: Laguna Cejar, gejzery, wycieczka rowerowa po okolicy. Nocleg w hotelu.

Dzień 20. San Pedro de Atacama / Calama / Santiago de Chile

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Calama, skąd wylecimy do stolicy Chile - Santiago de Chile. Wieczorem dojazd do hotelu i nocleg. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 21. Santiago de Chile / Valparaiso / Santiago de Chile

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie urokliwego portowego miasta Valparaiso. Spacerując obejrzymy kolorowe domy oraz tak zwany street art. Następnie przejazd kolejką na pobliskie wzgórze, skąd podziwiać będziemy malowniczą panoramę miasta. Następnie zwiedzanie domu sławnego poety Pablo Neruda. Powrót do Santiago de Chile późnym popołudniem. Nocleg w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 22. Santiago de Chile 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem polskojęzycznym lub angielskojęzycznym (w zależności od wersji programu). Wylot do Warszawy. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 23. 

Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej.

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4250USD

+ bilety lotnicze ok. 6600 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Lima - Santiago de Chile -Warszawa / Berlin ok. 6600 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* oraz w hostelach w Uyunii w pokojach dwuosobowych. Pokój jednoosobowy dodatkowo płatny (około 350 USD) - oferta na zapytanie
 • Śniadania
 • Inne posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Samolot lokalny (Arequipa - Cusco; Lima - Arequipa; Calama - Santiago)
 • Transport turystyczny (z innymi turystami) podczas drogi z Puno do Cusco, Puno - La Paz, Uyuni wycieczka 3 dniowa 4x4
 • Nocny autobus z La Paz do Uyuni
 • Transport prywatny: Kanion Colca (przy wyborze opcji trekkingu - transport turystyczny), Cusco, Święta Dolina, Tęczowa Góra, La Paz zwiedzanie
 • Transport wodny Lago Titicaca
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w programie
 • Wszystkie wycieczki wymienione w programie imprezy (jak np. Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w programie imprezy (jak np. Machupicchu, Cañon del Colca)
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w programie imprezy
 • Wycieczki (jak np. Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc) zgodnie z programem imprezy
 • Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych w języku angielskim a na wycieczce w Uyuni 3 dni przewodnik/ kierowca  hiszpańskojęzyczny (w zależności od wersji programu - pilot polskojęzyczny)
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Opiekę polskiego pilota (Uwaga- w zależności od wersji programu)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów obiadokolacji (cena za posiłek około 8 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Wstępy do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ NA ZDJĘCIACH

PERU BOLIWIA CHILE - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Boliwia Chile Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca, Wodospady Iguazu, Ushuaia – Ziemia Ognista,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Peru Boliwia Chile - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia,   Peru Aktywnie,   Peru Wycieczka Premium