fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU WYCIECZKA
POCZUJ MAGIĘ PERU
07.09.2022-22.09.2022
28.04.2023-13.05.2023
16
dni

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Wycieczka Poczuj Magię Peru to wyjazd podczas którego poznamy najpiękniejsze zakątki oraz zwiedzimy najważniejsze zabytki Peru. Dotrzemy do Jeziora Titicaca - tu gościć będziemy na - utworzonych z trzciny pływających - Wyspach Uros. Miłym przeżyciem będzie również nocleg u mieszkańców Wyspy Amantani. Poznamy też wyjątkowe peruwiańskie krajobrazy i cuda natury - słynną Tęczową Górę - Vinicunca i okolice zachwycającego Kanionu Colca. Zwiedzimy między innymi miasta Arequipa, Cusco i Limę. Oczywiście będą i punkty obowiązkowe Peru - Machu Picchu, Święta Dolina Inków, Ollantaytambo i wyjątkowo kolorowa wioska Pisac. Wycieczka Poczuj Magię Peru to prawdziwa przygoda dla wszystkich kochających podróże po Ameryce Południowej. Zapraszamy do Peru z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Limy. Na lotnisku odbiór grupy przez polskojęzycznego pilota - rezydenta Poza Trasą w Ameryce Południowej. Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 2. Lima City Tour / Arequipa

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Limy, która jest stolicą Peru. Obejrzymy między innymi kolonialne zabytki miasta: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), katedrę, gdzie spoczywa Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Popołudniu lub wieczorem wylot do Arequipa. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 3.  Arequipa City Tour

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta Arequipa, zwanego też “białym miastem”. Spacer po Starym Mieście z przepiękną kolonialną zabudową. Zwiedzimy zabytkowy Klasztor św. Katarzyny “Santa Catalina” ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście a także lokalnych peruwiańskich przysmaków. Kolejnymi punktami zwiedzania będą Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru wycieczka

Dzień 4.  Arequipa / Chivay Kanion Colca

Rano wyjazd w kierunku jednego z najgłębszych kanionów na świecie - Kanionu Colca. Przepiękna trasa z widokami na ośnieżone szczyty i wulkany, typowe wioski indiańskie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, stada lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie wysokość 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się aby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Późne popołudnie spędzimy w miasteczku Chivay, gdzie będziemy mieli możliwość kąpieli i relaksu w gorących źródłach Aguas Calientes.  Nocleg u lokalnych mieszkańców w wiosce Yanque. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Kanion Colca

Dzień 5.  Chivay Kanion Colca / Cruz del Condor / transfer Chivay - Puno

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Cruz del Condor (Krzyż Kondorów), skąd wyruszymy w około godzinny spacer. Podczas wędrówki podziwiać będziemy kondory w locie krążące nad kanionem, które licznie występują w tej części kanionu. Kolejny punkt to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Tu zwiedzimy lokalny kościół oraz będziemy mogli wypróbować lokalnych przysmaków. Popołudniu wyjazd do Puno. Nocleg w hotelu w Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6.  Puno / Wyspy Uros / Wyspa Amantani

Po śniadaniu wycieczka na zbudowane z trzciny, pływające Wyspy Uros. Wybierzemy się w kilkukilometrowy spacer podczas którego poznamy bliżej wyspy i ich mieszkańców oraz podziwiać będziemy mogli niezwykłe widoki na Jezioro Titicaca oraz na pasmo ośnieżonych gór. Następnie popłyniemy na Wyspę Amantani, gdzie gościć będzie nas jedna z rodzin tu mieszkających. Zjemy u nich posiłek oraz będziemy nocować. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Jezioro Titicaca

Dzień 7.  Wyspy Taquile / Puno

Dziś kontynuujemy naszą podróż w okolicach Jeziora Titicaca. Wyjazd na Wyspę Taquile, która znana jest z ciekawych technik tkania materiałów. Popołudniu powrót do Puno. Nocleg w hotelu w Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

peru wycieczka

Dzień 8.  Puno / Pukara / Przełęcz La Raya / Andahuaylillas / Cusco

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cusco. W trakcie podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie przed wiekami rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. W Pukara znajduje się stanowisko archeologiczne datowane na 1800 r. p.n.e. Znajdował się tu wówczas pierwszy duży ośrodek miejski w regionie. Następnie zatrzymamy się w Przełęczy La Raya (4335 m n.p.m.) -  będzie to najwyższy punkt podczas naszej dzisiejszej podróży. Kolejnym z przystanków będzie miasto Andahuaylillas. Obejrzymy tu główny plac miasta i zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Kościół powstał na miejscu inkaskiej świątyni, której fundamenty wykorzystano podczas budowy. Wybudowany został na początku XVII wieku w oparciu o przedhiszpańskie metody budowania nazywane kur-kur, polegające na łączeniu trzciny, słomy i błota. Wnętrze jest bogato dekorowane. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Nocleg w Cusco w hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch.

Ameryka Południowa

Dzień 9.  Cuzco City Tour

Zwiedzanie zabytków Cuzco i okolic. W pobliżu Cuzco obejrzymy słynne kompleksy archeologiczne - zabytkowe inkaskie budowle - twierdze Sacsahuaman oraz Kenko. Następnie spacer po starówce Cuzco, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Qoricancha czyli dawnej Świątyni Słońca oraz zwiedzanie Plaza de Armas i katedry w Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10.  Cuzco / Pisac / Ollantaytambo 

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba. Po drodze malownicze panoramy tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Odwiedzimy wieś Pisac. Wizyta na tutejszym słynnym kolorowym indiańskim targu. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Nocleg w hotelu w Ollantaytambo. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ameryka Południowa

Dzień 11.  Ollantaytambo / Maranura - Wysoka Dżungla

Wcześnie rano wyjazd do Przełęczy Abra Malaga (4316m n.p.m.). Podróż około 2 godziny. W przełęczy czekać będą na nas rowery, którymi zjedziemy do tak zwanej “wysokiej dżungli”. Cały zjazd zajmie nam około 4 godzin. Po drodze podziwiać będziemy niesamowite widoki. Następnie dojazd do małej wioski Maranura, gdzie spędzimy noc w hostelu. W wiosce zobaczymy hodowane tu owoce i warzywa oraz będziemy mieli możliwość zrobienia swojej własnej czekolady oraz kawy. Nocleg w hostelu w Maranura. Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 12.  Maranura / Wodospadu Mandor / Santa Teresa / Aguas Calientes - wioska Machu Picchu

Po śniadaniu podróż do Wodospadu Mandor, gdzie wybierzemy się w około dwugodzinny spacer. Następnie wyjazd w kierunku Santa Teresy. Popołudniu około trzygodzinny trekking do wioski Machu Picchu. Wieczorem czas na relaks i odpoczynek przed wczesnoporannym zwiedzaniem ruin Machu Picchu kolejnego dnia. Nocleg w hotelu w wiosce. Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Peru wycieczka

Dzień 13.  Aguas Calientes - wioska Machu Picchu / Machu Picchu / Cuzco

Wcześnie rano podróż autobusem do ruin Machu Picchu (godz. 5 rano, przejazd potrwa ok. 30 minut). W kompleksie Machu Picchu około trzygodzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku na przełęczy w peruwiańskich Andach na wysokości 2090–2400 m n.p.m. Miasto Machu Picchu składało się z dwóch części. W górnej, zwanej Hanman znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy uprawne. Miasto opuszczone zostało około 1537 roku. Hiszpańscy konkwistadorzy nigdy nie odnaleźli Machu Picchu, a dla świata miasto na nowo odkryte zostało dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, a od 2007 r. wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popołudniu wyjazd pociągiem do Ollantaytambo, a następnie transfer do Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 14.  Cuzco / Tęczowa Góra - Vinicunca

Wyjazd z Cusco do wioski Pitumarca. Podróż potrwa około 4 godziny. Dojazd do stóp Tęczowej Góry Vinicunca zwana również górą siedmiu kolorów, po czym około godzinny marsz, aż do punktu widokowego na wysokość 5100 m n.p.m. Z punktu widokowego roztacza się niesamowita panorama na kolorowe góry oraz widoczne ośnieżone szczyty. Zejście potrwa około godziny. Powrót do Cuzco w godzinach wieczornych. Nocleg w hotelu w Cuzco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Aktywnie

Dzień 15.  Cuzco / Lima 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski i zakończenie wyprawy Peru Wycieczka - Poczuj Magię Peru.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2600USD

+ bilety lotnicze ok. 4000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Lima - Warszawa / Berlin ok. 4700 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* wraz ze śniadaniami, podczas inca jungle nocleg w hostelu, na Wyspie Amantani oraz w Kanionie Colca noclegi w lokalnych obiektach typu Guest House. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych  (do pokoju jednoosobowego obowiązkowa dopłata 350 USD do podanej ceny wycieczki)
 • Obiady w niektórych dniach zgodnie z programem - wymienionych w planie wycieczki
 • Transfery lotnisko hotel – lotnisko
 • Samolot lokalny (Cusco-Lima, Lima-Arequipa )
 • Transport prywatny ArequipaCanon de ColcaPuno (jeśli jest 7 osób minimum)
 • Transport turystyczny VIP Puno Cusco
 • Transport prywatny w Cusco, Tęczowa Góra, zwiedzanie Limy
 • Transport wodny Jezioro Titicaca
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (Racchi, Ollantaytambo, Pisac, etc.)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machu Picchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołów, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc).
 • Usługi oficjalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku)
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Obiadokolacji (cena za posiłek około 5 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max około 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Biletów wstępu do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

PERU WYCIECZKA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru wycieczka Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Peru - Poznaj nasze pozostałe wyprawy: Peru Boliwia Chile,  Peru Boliwia,  Peru Aktywnie