kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU
05.09.2021 – 20.09.2021
16
dni

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Wycieczka Poczuj Magię Peru to wyjazd dla ludzi kochających podróże. Jedyny taki wyjazd do Ameryki Południowej, gdzie odkryjecie Peru z zupełnie innej perspektywy! Peru Wycieczka Poczuj Magię Peru to profesjonalne trekkingi w Kanionie Colca, do Machu Picchu oraz na Tęczową Górę. Do Machu Picchu dojedziemy na rowerze z 4300m na 1500m n.p.m. Nocleg na jednej z wysp Jeziora Titicaca - Wyspie Amantani u lokalnych mieszkańców. Wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki zawarte w cenie - żadnych kosztów ukrytych! Mamy profesjonalnych pilotów znających i na stałe mieszkających w Ameryce Południowej.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure. 

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Limy. Odbiór grupy przez polskojęzycznego pilota na lotnisku w Limie. Transfer do hotelu. Hotel: El Ducado

Dzień 2. Lima - City Tour, samolot do Arequipy

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Poznamy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Popołudniu lub wieczorem samolot do Arequipy. Wyżywienie: Śniadanie. Hotel: La gruta

Dzień 3.  Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta Arequipa, zwanego też “białym miastem”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejny punkt to Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudniu czas wolny. Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La gruta

Dzień 4.  Arequipa - Kanion Colca

(Uwaga: dla chętnych możliwość zorganizowania dwudniowego trekkingu w Kanionie Colca, zamiast zwiedzania samochodem)

O godzinie 8 rano wyjazd w stronę jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes). Wyżywienie: śniadanie. Nocleg u lokalnych mieszkańców w wiosce Yanque.

Kanion Colca

Dzień 5.  Chivay – Cruz del Condor – transfer Chivay - Puno

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Cruz del Condor (Krzyż Kondorów), skąd wyruszymy w około godzinny spacer. Podczas wędrówki podziwiać będziemy kondory, które występują najczęściej w tej części kanionu. Kolejny punkt to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Tu zwiedzimy lokalny kościół oraz zjeść będziemy mogli lokalne przysmaki. Popołudniu wyjazd autobusem w kierunku Puno.
Wyżywienie: śniadanie. Hotel: Intiqa lub Helena Inn

Dzień 6.  Puno - Wyspy Uros – Wyspa Amantani

Po śniadaniu wycieczka na zbudowane z trzciny, pływające Wyspy Uros. Wybierzemy się w kilkukilometrowy spacer podczas którego poznamy bliżej wyspy i ich mieszkańców oraz podziwiać będziemy mogli niezwykłe widoki na Jezioro Titicaca oraz na pasmo ośnieżonych gór. Następnie popłyniemy na Wyspę Amantani, gdzie gościć będzie nas jedna z rodzin mieszkających na tej wyspie. Zjemy tu posiłek oraz będziemy nocować. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Jezioro Titicaca

Dzień 7.  Wyspy Taquile - Puno

Kontynuujemy naszą podróż w stronę Wysp Taquile, które znane są z ciekawych technik tkania materiałów. Po południu powrót do Puno. Nocleg w Puno. Wyżywienie: śniadanie. Hotel: Intiqa lub Helena Inn

Dzień 8.  Puno – Cusco

Wyjazd autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335 m n.p.m.) -  będzie to najwyższy punkt podczas naszej dzisiejszej podróży. Kolejnym z przystanków będzie miasto Andahuaylillas. Zwiedzimy tu kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Wyżywienie: śniadanie oraz lunch, Hotel: Prisma

Ameryka Południowa

Dzień 9.  Cusco – zwiedzanie

Zwiedzanie słynnych kompleksów archeologicznych: Kenko oraz Sacsayhuaman. Następnie wizyta w Qoricancha czyli dawnej świątyni Słońca oraz zwiedzanie Plaza de Armas i katedry w Cusco. Wyżywienie: śniadanie. Hotel: Prisma

Dzień 10.  Cusco – Ollantaytambo – Pisac - nocleg w Ollantaytambo

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków. Odwiedzimy wieś Pisac i jej kolorowe indiańskie rynki. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Nocleg w Ollantaytambo.
Wyżywienie: śniadanie, Hotel: Ollantaytambo Lodge.

Ameryka Południowa

Dzień 11.  Ollantaytambo - Maranura (wysoka dżungla)

Wcześnie rano wyjazd z hotelu w Ollantaytambo do Przełęczy Abra Malaga (4316m n.p.m.). Podróż około 2 godziny. W przełęczy czekać będą na nas rowery, którymi zjedziemy do tak zwanej “wysokiej dżungli”. Cały zjazd zajmie nam około 4 godzin. Po drodze będziemy podziwiać niesamowite widoki. Następnie dojazd do małej wioski Maranura, gdzie spędzimy noc w hostelu. W wiosce zobaczymy hodowane tu owoce i warzywa oraz będziemy mieli możliwość zrobienia swojej własnej czekolady oraz kawy. Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg w hostelu.

Dzień 12.  Maranura - Hidroelectrica - wioska Machu Picchu

Po śniadaniu podróż samochodem do Wodospadu Mandor, gdzie wybierzemy się w około dwugodzinny spacer. Następnie wyjazd w kierunku Santa Teresy. Popołudniu około trzygodzinny trekking do wioski Machu Picchu. Wieczorem czas na relaks i odpoczynek przed wczesnoporannym zwiedzaniem ruin Machu Picchu kolejnego dnia.Wyżywienie: śniadanie, obiad. Hotel: Wiracocha Inn.

Peru wycieczka

Dzień 13.  Aguas Calientes (wioska Machu Picchu) – Machu Picchu – Cuzco

Wcześnie rano podróż autobusem do ruin Machu Picchu (godz. 5 rano, przejazd ok. 30 minut). Tam mamy około trzygodzinne zwiedzanie z naszym przewodnikiem. Popołudniu wyjazd pociąg do Ollantaytambo, a następnie transfer do Cusco. Wyżywienie: śniadanie. Hotel: Prisma.

Dzień 14.  Tęczowa Góra

Wyjazd prywatnym busem z Cusco do wioski Pitumarca. Podróż potrwa około 4 godziny. Dojazd do stóp Tęczowej Góry po czym około godzinny marsz, aż do punktu widokowego (5100 m n.p.m.). Z punktu widokowego roztacza się niesamowita panorama na kolorowe góry oraz widok na różne ośnieżone szczyty. Zejście potrwa około godziny. Powrót do Cusco w godzinach wieczornych. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Prisma.

Peru Aktywnie

Dzień 15.  Cusco – Lima – Polska

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina. Wyżywienie: śniadanie

Dzień 16. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. Zakończenie wyprawy Peru Wycieczka - Poczuj Magię Peru.

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2600USD

+ bilety lotnicze ok. 4000 PLN

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelach 3* wraz ze śniadaniami, podczas inca jungle nocleg w hostelu, na Wyspie Amantani oraz w Kanionie Colca noclegi w lokalnych obiektach typu Guest House. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych  (do pokoju jednoosobowego obowiązkowa dopłata 350 USD do podanej ceny wycieczki)
 • Obiady w niektórych dniach zgodnie z programem - wymienionych w planie wycieczki
 • Transfery lotnisko hotel – lotnisko
 • Samolot lokalny (Cusco-Lima, Lima-Arequipa )
 • Transport prywatny ArequipaCanon de ColcaPuno (jeśli jest 7 osób minimum)
 • Transport turystyczny VIP Puno Cusco
 • Transport prywatny w Cusco, Tęczowa Góra, zwiedzanie Limy
 • Transport wodny Jezioro Titicaca
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (Racchi, Ollantaytambo, Pisac, etc.)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machu Picchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołów, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, etc).
 • Usługi oficjalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku)
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa / Berlin - Lima - Warszawa / Berlin ok. 4000 PLN   *Koszt do rozliczeniawg ceny zakupu
 • Obiadokolacji (cena za posiłek około 5 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max około 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Biletów wstępu do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU WYCIECZKA POCZUJ MAGIĘ PERU NA ZDJĘCIACH

PERU WYCIECZKA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru wycieczka Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca

Peru - Poznaj nasze pozostałe wyprawy: Peru Boliwia Chile,  Peru Boliwia,  Peru Aktywnie