fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Podróż do Arabii Saudyjskiej
23.01.2020
-
02.02.2020
11
dni
CENA:
3 150 USD + bilety lotnicze
Królestwo Arabii Saudyjskiej do niedawna kojarzone było głównie z ogromnymi zasobami ropy naftowej oraz surowymi normami i zasadami obyczajowymi wynikającymi z obowiązującego tu radykalnego odłamu islamu sunnickiego - Wahabizmu.
To kraj, który budzi skrajne emocje. Konserwatywny średniowieczny islam i restrykcyjne normy społeczne łączą się tu z niebywałym bogactwem i postępem w dziedzinie technologii. Rozległa pustynia, pałace, historyczne meczety i wielowiekowe forty sąsiadują z ultranowoczesnymi wieżowcami i centrami handlowymi. Kraj i jego mieszkańcy wciąż żyją według surowych zasad i tradycji. Za kradzież grozi tu publiczne obcięcie rąk a za zbyt swobodne zachowanie czeka chłosta lub kara więzienia.
Dotychczas ten fascynujący a zarazem kontrowersyjny i często potępiany kraj zupełnie zamknięty był dla turystyki. Pomału jednak i tu zachodzą pewne zmiany a kraj otwiera się na gości. Od września 2019 roku Arabia Saudyjska wydaje wizy turystyczne. Zapraszamy na naszą wyprawę, na której jako jedni z pierwszych będziemy mogli obejrzeć ten kraj.
Podczas wyprawy zwiedzimy wielkomiejski i nowoczesny ale jednocześnie bardzo tradycyjny Rijad oraz Jeddah, gdzie powstać ma najwyższy budynek na świecie sięgający ponad kilometra. Jeddah leży w pobliżu zamkniętej dla innowierców Mekki i jest ostatnim miastem, gdzie mogą oni przebywać. Odwiedzimy również piękny zabytkowy Taif, położony w majestatycznym, górzystym terenie na wysokości 2000 m n.p.m. Taif od przeszło trzystu lat nazywany jest „miastem róż”. Panują tu idealne warunki do uprawy ujmujących swoim zapachem róż damasceńskich. Na trasie naszej wyprawy znajdzie się również położony w oazie tuż przy granicy z Jemenem, malowniczy Najran.
Zapraszamy!

 

Zapraszamy

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

podróż do Arabii Saudyjskiej I BAHRAJNU - Program wyprawy:

Dzień 1
Przelot do Ar - Rijadu

Dzień 2
Zwiedzanie starego Rijadu (kompleks króla Abdula Aziza, twierdza Masmak, pałac Murabba, brama Al – Thumairi, Muzeum Narodowe, wieża wodna – symbol miasta, meczet Al Rahji, unikatowe w skali świata muzeum lotnictwa. Kolacja z przyjaciółmi z Ryiadh.

Dzień 3
Nowoczesna część miasta – wiezowce, lunch lub kawa w hotelu Ritz w którym król Arabii przetrzymywał niepokorne książęta ( było to najdrozsze wiezienie swiata) . Popołudniu Okolice Ryiadh – bajeczne krajobrazy pustyni oraz wizyta w Kanionie oraz jaskini.

Dzień 4
Przejazd pociągiem do prowincji Al Ahsa znajdujacej się na wschodzie kraju. Pustynne safarii – jedyne w swoim rodzaju. Wizyta na jeziorze – największy naturalny zbiornik wodny zatoki Perskiej. .Odwiedzimy rynek Al Ahsy z typowo arabską zabudową Qaisariya Souk. - Wieczorny spacer uliczkami Hofuf, sklepy rzemieslnicze ( autentyki) , zakupy.

Dzien 5
Wizyta na wzgorzach Al Gara, Spacer na wzgorza, Pałac Ibrahima,Plantacje daktyli
Po poludniu wyjazd do Damman przejazd przez miasto. Damman i wjazd najdluzszym mostem tej czesci swiata do Bahrajnu. Nocleg w Bahrajnie.

Dzień 6
Bahrajn – poznajemy stolice kraju Al Manama

Dzień 7
Powrot do Arabii Saudyjskiej. Zwiedzanie Damman, najewieksze miasto i port tej czesci Arabii. Wieczorem przelot do Jeddah nad morzem Czerwwonym.

Dzień 8
Jeddah - Głębokie zanurzenie w unikalną atmosferę zabytkowej dzielnicy Al – Balad: spacer wśród kilkusetletnich domów zbudowanych z koralowca, zwiedzanie domu Naseefa i domu Shorbatly, meczetu Ash- Shafee (z zewnątrz), wizyta na tradycyjnych sukach: Al – Alawi, afgańskim i filipińskim. Zwiedzanie muzeum miejskiego oraz muzeum Abdula Raouf Hassana Khalila. Odwiedzimy targ rybny ( najwieksze tunczyki swiata i niezliczone owoce morza ) .

Dzień 9
Całodniowy wypad do pobliskiego miasteczka Taif. Możliwość podziwiania urokliwych widoków roztaczających się ze szczytu góry Al- Hada, na którą można wjechać kolejką. Spacer po zabytkowym miasteczku (meczet Abdallah bin Abbas, pałac Shubra, historyczne domy Beit Kaki i Beit Khatib).

Dzień 10
Wycieczki w okoliczne góry rejonu Taif . Wieczorem przyjazd do Jeddah

Dzień 11
Zakupy i zwiedzanie new city Jeddah . Wylot do Polski.

3 150USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Transport wewnętrzny - samolot, autobusy, taxi, bus
 • Noclegi hotele 3*+
 • Opłaty za wstępy;
 • Zezwolenia
 • Lokalni przewodnicy
 • Polski pilot
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekingowe
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne: KL 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR

 

Cena NIE obejmuje:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa – Arabia Saudyjska – Warszawa - ok. 2800 PLN (do rozliczenia) - załatwiamy 
 • Kosztów wyżywienia nieujętego w cenie – ok. 25 USD dziennie
 • Wiza+lokalna polisa Arabii Saudyjskiej około 550 PLN - załatwiamy
 • Wiza Bahrajnu około 80 USD - załatwiamy