fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Arabia Saudyjska i Bahrajn
02.11.2020-13.11.2020
-
21.03.2021-31.03.2021
11
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze

ARABIA SAUDYJSKA I BAHRAJN

FASCYNUJĄCA PODRÓŻ ARABIA SAUDYJSKA

Arabia Saudyjska do niedawna kojarzona była głównie z ogromnymi zasobami ropy naftowej oraz surowymi normami i zasadami obyczajowymi wynikającymi z obowiązującego tu radykalnego odłamu islamu sunnickiego - Wahabizmu.

To kraj, który budzi skrajne emocje. Konserwatywny średniowieczny islam i restrykcyjne normy społeczne łączą się tu z niebywałym bogactwem i postępem w dziedzinie technologii. Rozległa pustynia, pałace, historyczne meczety i wielowiekowe forty sąsiadują z ultranowoczesnymi wieżowcami i centrami handlowymi. Kraj i jego mieszkańcy wciąż żyją według surowych zasad i tradycji. Za kradzież grozi tu publiczne obcięcie rąk a za zbyt swobodne zachowanie czeka chłosta lub kara więzienia.

Dotychczas Arabia Saudyjska - fascynujący a zarazem kontrowersyjny i często potępiany kraj zupełnie zamknięta była dla turystyki. Pomału jednak i tu zachodzą pewne zmiany a kraj otwiera się na gości. Od września 2019 roku Arabia Saudyjska wydaje wizy turystyczne. Zapraszamy na naszą wyprawę, na której jako jedni z pierwszych będziemy mogli obejrzeć ten kraj.

Podczas podróży po Arabii Saudyjskiej zwiedzimy wielkomiejski i nowoczesny ale jednocześnie bardzo tradycyjny Rijad oraz Jeddah, gdzie powstać ma najwyższy budynek na świecie sięgający ponad kilometra. Jeddah leży w pobliżu zamkniętej dla innowierców Mekki i jest ostatnim miastem, gdzie mogą oni przebywać. Odwiedzimy również piękny zabytkowy Taif, położony w majestatycznym, górzystym terenie na wysokości 2000 m n.p.m. Taif od przeszło trzystu lat nazywany jest „miastem róż”. Panują tu idealne warunki do uprawy ujmujących swoim zapachem róż damasceńskich. Na trasie naszej wycieczki znajdzie się również Bahrajn, do którego dotrzemy mostem łączącym oba kraje - Drogą Króla Fahda. Zapraszamy do Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

ARABIA SAUDYJSKA I BAHRAJN - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 
Wylot do Arabii Saudyjskiej - Ar - Rijadu

Dzień 2. ARABIA SAUDYJSKA - RIJAD
Dziś wycieczka do starego Rijadu.  Zwiedzimy kompleks króla Abdula Aziza, twierdzę Masmak, pałac Murabba, bramę Al – Thumairi, Muzeum Narodowe, Wieżę Wodną – symbol miasta, meczet Al Rahji, unikatowe w skali świata muzeum lotnictwa. Kolacja z przyjaciółmi z Ryiadu.

Dzień 3. RIJAD
Rano obejrzymy nowoczesną część Rijadu. Lunch lub kawa w hotelu Ritz, w którym król Arabii przetrzymywał niepokorne książęta (było to najdroższe więzienie świata). Popołudniu wycieczka w okolice Rijadu – bajeczne krajobrazy pustyni oraz wizyta w kanionie oraz jaskini.

Dzień 4. AL AHSA
Podróż pociągiem do prowincji Al Ahsa znajdującej się na wschodzie kraju. Wyjazd na pustynne safari jeepami– jedyne w swoim rodzaju. Obejrzymy jezioro – największy naturalny zbiornik wodny zatoki Perskiej. Zwiedzimy rynek Al Ahsy z typowo arabską zabudową Qaisariya Souk. Wieczorny spacer uliczkami Hofuf, sklepy rzemieślnicze (autentyki) , zakupy.

Dzień 5. AL GARA / DAMMAN / BAHRAJN
Wycieczka na wzgórza Al Gara. Pałac Ibrahima. Plantacje daktyli. Po południu wyjazd do Damman przejazd przez miasto Damman i wjazd najdłuższym mostem tej części świata do Bahrajnu. Nocleg w Bahrajnie.

Dzień 6. BAHRAJN - AL MANAMA
Bahrajn – zwiedzanie stolicy kraju Al Manama.

Dzień 7. DAMMAN 
Powrót do Arabii Saudyjskiej. Zwiedzanie Damman, największego miasta i portu w tej części kraju. Wieczorem przelot do Jeddah nad Morzem Czerwonym.

Dzień 8. JEDDAH
Dziś zanurzymy się w unikalną atmosferę miasta Jeddah. Zwiedzimy zabytkową dzielnicę Al – Balad. Spacer wśród kilkusetletnich domów zbudowanych z koralowca, zwiedzanie Domu Naseefa i Domu Shorbatly, meczetu Ash- Shafee (z zewnątrz). Zwiedzimy Muzeum Miejskie oraz Muzeum Abdula Raouf Hassana Khalila. Odwiedzimy tradycyjne suki arabskie Al – Alawi, afgańskie i filipińskie oraz targ rybny (największe tuńczyki świata i niezliczone owoce morza!) .

Dzień 9. TAIF
Całodniowa wycieczka do pobliskiego miasteczka Taif. Możliwość podziwiania urokliwych widoków roztaczających się ze szczytu góry Al- Hada, na którą można wjechać kolejką. Spacer po zabytkowym miasteczku. Obejrzymy meczet Abdallah bin Abbas, pałac Shubra, historyczne domy Beit Kaki i Beit Khatib.

Dzień 10. GÓRY REJONU TAIF / JEDDAH
Wyjazd w górskie rejony regionu Taif . Wieczorem podróż do Jeddah.

Dzień 11. JEDDAH 
Zakupy i zwiedzanie nowoczesnej części Jeddah . Wylot do Polski.

ARABIA SAUDYJSKA i BAHRAJN NA ZDJĘCIACH

2950 USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Transport wewnętrzny - samolot, autobusy, taxi, bus
 • Noclegi hotele 3*+
 • Opłaty za wstępy;
 • Zezwolenia
 • Lokalni przewodnicy
 • Polski pilot
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekingowe
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne: KL 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR

 

Cena NIE obejmuje:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa – Arabia Saudyjska – Warszawa - ok. 2800 PLN (do rozliczenia) - załatwiamy 
 • Kosztów wyżywienia nieujętego w cenie – ok. 25 USD dziennie
 • Wiza+lokalna polisa Arabii Saudyjskiej około 550 PLN - załatwiamy
 • Wiza Bahrajnu około 80 USD - załatwiamy