fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Podróż do Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu
23.01.2020
-
02.02.2020
11
dni
CENA:
3150 USD + bilety lotnicze

ARABIA SAUDYJSKA I BAHRAJN

Królestwo Arabii Saudyjskiej do niedawna kojarzone było głównie z ogromnymi zasobami ropy naftowej oraz surowymi normami i zasadami obyczajowymi wynikającymi z obowiązującego tu radykalnego odłamu islamu sunnickiego - Wahabizmu.

To kraj, który budzi skrajne emocje. Konserwatywny średniowieczny islam i restrykcyjne normy społeczne łączą się tu z niebywałym bogactwem i postępem w dziedzinie technologii. Rozległa pustynia, pałace, historyczne meczety i wielowiekowe forty sąsiadują z ultranowoczesnymi wieżowcami i centrami handlowymi. Kraj i jego mieszkańcy wciąż żyją według surowych zasad i tradycji. Za kradzież grozi tu publiczne obcięcie rąk a za zbyt swobodne zachowanie czeka chłosta lub kara więzienia.

Dotychczas ten fascynujący a zarazem kontrowersyjny i często potępiany kraj zupełnie zamknięty był dla turystyki. Pomału jednak i tu zachodzą pewne zmiany a kraj otwiera się na gości. Od września 2019 roku Arabia Saudyjska wydaje wizy turystyczne. Zapraszamy na naszą wyprawę, na której jako jedni z pierwszych będziemy mogli obejrzeć ten kraj.

Podczas wyprawy zwiedzimy wielkomiejski i nowoczesny ale jednocześnie bardzo tradycyjny Rijad oraz Jeddah, gdzie powstać ma najwyższy budynek na świecie sięgający ponad kilometra. Jeddah leży w pobliżu zamkniętej dla innowierców Mekki i jest ostatnim miastem, gdzie mogą oni przebywać. Odwiedzimy również piękny zabytkowy Taif, położony w majestatycznym, górzystym terenie na wysokości 2000 m n.p.m. Taif od przeszło trzystu lat nazywany jest „miastem róż”. Panują tu idealne warunki do uprawy ujmujących swoim zapachem róż damasceńskich. Na trasie naszej wyprawy znajdzie się również Bahrajn, do którego dotrzemy mostem łączącym oba kraje - Drogą Króla Fahda. Zapraszamy!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Program wyprawy:

Dzień 1. 
Przelot do Ar - Rijadu

Dzień 2. RIJAD
Dziś obejrzymy stary Rijad.  Zwiedzimy kompleks króla Abdula Aziza, twierdzę Masmak, pałac Murabba, bramę Al – Thumairi, Muzeum Narodowe, Wieżę Wodną – symbol miasta, meczet Al Rahji, unikatowe w skali świata muzeum lotnictwa. Kolacja z przyjaciółmi z Ryiadh.

Dzień 3. RIJAD
Dziś obejrzymy nowoczesną część Rijadu. Lunch lub kawa w hotelu Ritz, w którym król Arabii przetrzymywał niepokorne książęta (było to najdroższe więzienie świata) . Popołudniu wycieczka w okolice Rijadu – bajeczne krajobrazy pustyni oraz wizyta w kanionie oraz jaskini.

Dzień 4. AL AHSA
Przejazd pociągiem do prowincji Al Ahsa znajdującej się na wschodzie kraju. Pustynne safari jeepami– jedyne w swoim rodzaju. Obejrzymy jezioro – największy naturalny zbiornik wodny zatoki Perskiej. Odwiedzimy rynek Al Ahsy z typowo arabską zabudową Qaisariya Souk. Wieczorny spacer uliczkami Hofuf, sklepy rzemieslnicze ( autentyki) , zakupy.

Dzień 5. AL GARA / DAMMAN / BAHRAJN
Spacer na wzgórzach Al Gara. Pałac Ibrahima. Plantacje daktyli. Po południu wyjazd do Damman przejazd przez miasto. Damman i wjazd najdłuższym mostem tej części świata do Bahrajnu. Nocleg w Bahrajnie.

Dzień 6. BAHRAJN - AL MANAMA
Bahrajn – zwiedzanie stolicy kraju Al Manama.

Dzień 7. DAMMAN 
Powrot do Arabii Saudyjskiej. Zwiedzanie Damman, największego miasta i portu w tej części kraju. Wieczorem przelot do Jeddah nad Morzem Czerwonym.

Dzień 8. JEDDAH
Dziś zanurzymy się w unikalną atmosferę miasta Jeddah. Zwiedzimy zabytkową dzielnicę Al – Balad. Spacer wśród kilkusetletnich domów zbudowanych z koralowca, zwiedzanie Domu Naseefa i Domu Shorbatly, meczetu Ash- Shafee (z zewnątrz). Zwiedzimy Muzeum Miejskie oraz Muzeum Abdula Raouf Hassana Khalila. Odwiedzimy tradycyjne suki arabskie Al – Alawi, afgańskie i filipińskie oraz targ rybny (największe tuńczyki świata i niezliczone owoce morza!) .

Dzień 9. TAIF
Całodniowa wycieczka do pobliskiego miasteczka Taif. Możliwość podziwiania urokliwych widoków roztaczających się ze szczytu góry Al- Hada, na którą można wjechać kolejką. Spacer po zabytkowym miasteczku. Obejrzymy meczet Abdallah bin Abbas, pałac Shubra, historyczne domy Beit Kaki i Beit Khatib.

Dzień 10. GÓRY REJONU TAIF / JEDDAH
Dziś wybierzemy się na wycieczkę w górskie rejony regionu Taif . Wieczorem wyjazd do Jeddah.

Dzień 11. JEDDAH 
Zakupy i zwiedzanie nowoczesnej części Jeddah . Wylot do Polski.

3 150USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Transport wewnętrzny - samolot, autobusy, taxi, bus
 • Noclegi hotele 3*+
 • Opłaty za wstępy;
 • Zezwolenia
 • Lokalni przewodnicy
 • Polski pilot
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekingowe
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne: KL 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR

 

Cena NIE obejmuje:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa – Arabia Saudyjska – Warszawa - ok. 2800 PLN (do rozliczenia) - załatwiamy 
 • Kosztów wyżywienia nieujętego w cenie – ok. 25 USD dziennie
 • Wiza+lokalna polisa Arabii Saudyjskiej około 550 PLN - załatwiamy
 • Wiza Bahrajnu około 80 USD - załatwiamy