kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PODRÓŻ DO ARABII SAUDYJSKIEJ i Bahrajn
12.01.2021-23.02.2021
21.03.2021-31.03.2021
11
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze

PODRÓŻ DO ARABII SAUDYJSKIEJ

ARABIA SAUDYJSKA I BAHRAJN

Podróż do Arabii Saudyjskiej dla ruchu turystycznego jeszcze do niedawna była niemożliwa. Arabia Saudyjska do niedawna kojarzona była głównie z ogromnymi zasobami ropy naftowej oraz surowymi normami i zasadami obyczajowymi wynikającymi z obowiązującego tu radykalnego odłamu islamu sunnickiego - Wahabizmu. To kraj, który budzi skrajne emocje. Konserwatywny średniowieczny islam i restrykcyjne normy społeczne łączą się tu z niebywałym bogactwem i postępem w dziedzinie technologii. Rozległa pustynia, pałace, historyczne meczety i wielowiekowe forty sąsiadują z ultranowoczesnymi wieżowcami i centrami handlowymi. Kraj i jego mieszkańcy wciąż żyją według surowych zasad i tradycji. Za kradzież grozi tu publiczne obcięcie rąk a za zbyt swobodne zachowanie czeka chłosta lub kara więzienia.

Dotychczas Arabia Saudyjska - fascynujący a zarazem kontrowersyjny i często potępiany kraj zupełnie zamknięta była dla turystyki. Pomału jednak i tu zachodzą pewne zmiany a kraj otwiera się na gości. Od września 2019 roku Arabia Saudyjska wydaje wizy turystyczne. Zapraszamy na nasze wyprawy, na których jako jedni z pierwszych będziemy mogli obejrzeć i poznać bliżej ten kraj. Podczas podróży po Arabii Saudyjskiej zwiedzimy wielkomiejski i nowoczesny ale jednocześnie bardzo tradycyjny Rijad oraz Jeddah, gdzie powstać ma najwyższy budynek na świecie sięgający ponad kilometra. Jeddah leży w pobliżu zamkniętej dla innowierców Mekki i jest ostatnim miastem, gdzie mogą oni przebywać. Odwiedzimy również piękny zabytkowy Taif, położony w majestatycznym, górzystym terenie na wysokości 2000 m n.p.m. Taif od przeszło trzystu lat nazywany jest „miastem róż”. Panują tu idealne warunki do uprawy ujmujących swoim zapachem róż damasceńskich. Na trasie naszej wycieczki znajdzie się również Bahrajn, do którego dotrzemy mostem łączącym oba kraje - Drogą Króla Fahda. Zapraszamy do Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PODRÓŻ DO ARABII SAUDYJSKIEJ I BAHRAJN - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 
Wylot do Arabii Saudyjskiej - Ar - Rijadu

Dzień 2. ARABIA SAUDYJSKA - RIJAD
Dziś wycieczka do starego Rijadu.  Zwiedzimy kompleks króla Abdula Aziza, twierdzę Masmak, pałac Murabba, bramę Al – Thumairi, Muzeum Narodowe, Wieżę Wodną – symbol miasta, meczet Al Rahji, unikatowe w skali świata muzeum lotnictwa. Kolacja z przyjaciółmi z Ryiadu.

Dzień 3. RIJAD
Rano obejrzymy nowoczesną część Rijadu. Lunch lub kawa w hotelu Ritz, w którym król Arabii przetrzymywał niepokorne książęta (było to najdroższe więzienie świata). Popołudniu wycieczka w okolice Rijadu – bajeczne krajobrazy pustyni oraz wizyta w kanionie oraz jaskini.

Dzień 4. AL AHSA / HOFUF
Podróż pociągiem do prowincji Al Ahsa znajdującej się na wschodzie kraju. Wyjazd na pustynne safari jeepami– jedyne w swoim rodzaju. Obejrzymy jezioro – największy naturalny zbiornik wodny zatoki Perskiej. Zwiedzimy rynek Al Ahsy z typowo arabską zabudową Qaisariya Souk. Wieczorny spacer uliczkami Hofuf, sklepy rzemieślnicze (autentyki) , zakupy.

Dzień 5. AL GARA / DAMMAN / BAHRAJN
Wycieczka na wzgórza Al Gara. Pałac Ibrahima. Plantacje daktyli. Po południu wyjazd do Damman przejazd przez miasto Damman i wjazd najdłuższym mostem tej części świata do Bahrajnu. Nocleg w Bahrajnie.

Dzień 6. BAHRAJN - AL MANAMA
Bahrajn – zwiedzanie stolicy kraju Al Manama.

Dzień 7. DAMMAN 
Powrót do Arabii Saudyjskiej. Zwiedzanie Damman, największego miasta i portu w tej części kraju. Wieczorem przelot do Jeddah nad Morzem Czerwonym.

Dzień 8. JEDDAH
Dziś zanurzymy się w unikalną atmosferę miasta Jeddah. Zwiedzimy zabytkową dzielnicę Al – Balad. Spacer wśród kilkusetletnich domów zbudowanych z koralowca, zwiedzanie Domu Naseefa i Domu Shorbatly, meczetu Ash- Shafee (z zewnątrz). Zwiedzimy Muzeum Miejskie oraz Muzeum Abdula Raouf Hassana Khalila. Odwiedzimy tradycyjne suki arabskie Al – Alawi, afgańskie i filipińskie oraz targ rybny (największe tuńczyki świata i niezliczone owoce morza!) .

Dzień 9. TAIF
Całodniowa wycieczka do pobliskiego miasteczka Taif. Możliwość podziwiania urokliwych widoków roztaczających się ze szczytu góry Al- Hada, na którą można wjechać kolejką. Spacer po zabytkowym miasteczku. Obejrzymy meczet Abdallah bin Abbas, pałac Shubra, historyczne domy Beit Kaki i Beit Khatib.

Dzień 10. GÓRY REJONU TAIF / JEDDAH
Wyjazd w górskie rejony regionu Taif. Wieczorem podróż do Jeddah.

Dzień 11. JEDDAH 
Zakupy i zwiedzanie nowoczesnej części Jeddah . Wylot do Polski.

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelach 3*+ w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Transport wewnętrzny (samolot, autobusy, taxi, bus) zgodnie z programem
 • Opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Zezwolenia i permity tam gdzie są wymagane
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego angielskojęzycznego przewodnika
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszelkie opłaty trekkingowe i safari
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne (Koszty leczenia:   200.000 EUR, NNW: 50 000 PLN , OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa – Arabia Saudyjska – Warszawa  ok. 2800 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Kosztów wyżywienia – ok. 25 USD dziennie / osoba
 • Kosztów wizy oraz lokalnej polisy Arabii Saudyjskiej około 550 PLN (załatwiamy)
 • Kosztów wizy do Bahrajnu około 80 USD (załatwiamy)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

PODRÓŻ DO ARABII SAUDYJSKIEJ I BAHRAJN NA ZDJĘCIACH

 

PODRÓŻ DO ARABII SAUDYJSKIEJ I BAHRAJN - AZJA

Arabia Saudyjska Bahrajn Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Arabia Saudyjska – świat dwóch biegunów,   Arabia Saudyjska południe - rejon Abha oraz Najran,   Arabia Saudyjska - Spacer kanionem