fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspa Wielkanocna wycieczka
Kolosy Moai na Rapa Nui
zamów termin
grupa min 6 os
9
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

WYSPA WIELKANOCNA

Wyspa Wielkanocna Wycieczka Kolosy Moai na Rapa Nui z Poza Trasą - wyprawa w ten rejon świata pozwoli nam poznać miejsca owiane aurą tajemniczości i przygody. Kraina słynie z olbrzymich kamiennych monolitycznych posągów moai zwróconych plecami do oceanu , które są symbolem wyspy. Kto, w jaki sposób i dlaczego je stworzył? Dlaczego transportowano je nawet kilkanaście kilometrów od miejsca ich powstania? Do dziś te kwestie pozostają niewyjaśnioną do końca zagadką. Być może pomagały w tym Aku Aku, czyli duchy mieszkające tu od pradawnych czasów i nawet dziś towarzyszą w codziennym życiu mieszkańcom wyspy. Spróbujemy się o tym przekonać.

W czasie naszej podróży Wyspa Wielkanocna Wycieczka z Poza Trasą podziwiać będziemy nie tylko słynne posągi, poznamy również bogatą polinezyjską kulturę i unikatowe zwyczaje. Pępek Świata – jak mieszkańcy Rapa Nui określają swoją wyspę – to najbardziej odizolowany od reszty świata zamieszkały skrawek lądu. Dowiemy się o praktykowanym przez mieszkańców kulcie wody i powietrza, poznamy także niezwykłą historię stworzoną przez klany Długo-  i Krótkouchych.  Zapraszamy na Wyspa Wielkanocna Wycieczka z Poza Trasą!

Copyright © Poza Trasą Adventure.

PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina via Santiago de Chile do Hangaroa na Wyspie Wielkanocnej.

Dzień 2. Hangaroa

Przylot na Wyspę Wielkanocną - Rapa Nui. Transfer do hotelu. Spacer po mieście - czas na pierwsze spotkania z legendarnymi posągami moai. Zachód słońca przy platformie Ahu Tahai. Nocleg.

WYSPA WIELKANOCNA WYCIECZKA

Dzień 3. Wycieczka po wyspie

Wycieczka zwiedzanie wyspy. Wyjazd do Rano Raraku — kamieniołomu, w którym powstawały moai. Zejście do wnętrza wygasłego wulkanu z jeziorkiem o brzegach porośniętych totorą — trzciną, która poza Wyspą Wielkanocną występuje tylko nad Jeziorem Titicaca. Zwiedzanie Ahu Tongariki oraz pobliskiej zatoki. Powrót do Hangaroa. Czas wolny na odpoczynek a dla chętnych film Rapa Nui. Nocleg.

Dzień 4. Plaża Anakena / Plaża Ovahe

Piaszczysta plaża Anakena – miejsce lądowania pierwszych mieszkańców wyspy. Obejrzymy jedną z najpiękniejszych platform na wyspie – Ahu Nau Nau. Następnie plażowanie pod palmami kokosowymi na plaża Ovahe (możliwość snorkelingu). Dla chętnych piesza wędrówka trekking na szczyt wygasłego wulkanu Maunga Terevaka (ok. 4 godziny). Po powrocie do Hangaroa dla chętnych pokaz i uczestnictwo w rytualnym malowaniu ciał, poznanie tradycyjnych strojów mieszkańców Wyspy Wielkanocnej Rapa Nui i sesja fotograficzna.

Dzień 5. Wioska Orongo / Krater wulkanu Rano Kau 

Wcześnie rano wyjazd na wschód słońca do ceremonialnej wioski Orongo, gdzie obejrzeć można tradycyjne budownictwo Wyspy Wielkanocnej Rapa Nui. Krater wulkanu Rano Kau - dla chętnych możliwość zejścia na jego brzeg, skąd rozpościera się widok na wysepki Motu Nui i Motu Iti – znane z wyścigu o pierwsze jajko w roku. Przejazd na platformę Aku Akivi i do jaskini Ana Kakenga. Powrót do Hangaroa na nocleg. Dla chętnych Wieczór Polinezyjski, czyli 4-godzinna kolacja z pokazami tańców oraz pokazem gotowania w piecu ziemnym. Nocleg.

Dzień 6. Zatoki La Perouse’a - Te Pite o Te Henua / Plaża Anakena i Ovahe

Wycieczka do zatoki La Perouse’a, Te Pite o Te Henua. Zobaczymy tu otaczany kultem okrągły kamień - tzw. Pępek Świata, najbardziej energetyczne miejsce na wyspie. Te Pito Kura - największy przetransportowany z kamieniołomu posąg moai. Następnie obejrzymy jedyny na wyspie gaj palmowy. Popołudniu czas na plażowanie. Plaża Anakena i Ovahe,  platforma Ahu Nau Nau. Powrót do Hangaroa. Nocleg.

WYSPA WIELKANOCNA WYCIECZKA

Dzień 7. Plaża Anakena 

Plaża Anakena – czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych piesza wędrówka z Anakeny południowo-wschodnim wybrzeżem do Hangaroa. Czekają nas wspaniałe widoki z klifów, liczne platformy z powalonymi posągami. Czas trwania spaceru ok. 6-8 godzin. Dla chętnych pożegnalny zachód słońca na Ahu Tahai z degustacją lokalnego trunku Pisco. Nocleg.

WYSPA WIELKANOCNA WYCIECZKA Rapa Nui

Dzień 8.

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 9. 

Powrót do Polski.

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Wyspa Wielkanocna - Warszawa / Berlin ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Transport zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Miejscowi przewodnicy angielskojęzyczni tam gdzie wymagani
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów (Bilet do Parku Archeologicznego Rapa Nui)
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok 50 USD / dziennie/ osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

WYSPA WIELKANOCNA WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

WYSPA WIELKANOCNA WYCIECZKA - AMERYKA POŁUDNIOWA / OCEANIA

Wyspa Wielkanocna Chile Ameryka Południowa Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wyspa Wielkanocna - Twórczość sztuka Rapa Nui,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich,  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Poznaj z Poza Trasą najpiękniejsze wyspy Oceanii: Wyspy Marshalla Kiribati Nauru Tuvalu Fidżi i Australia