fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

wycieczka Indonezja Sumatra i Malezja
zamów
sobie termin
10
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

WYCIECZKA INDONEZJA SUMATRA I MALEZJA POZA TRASĄ

Wycieczka Indonezja Sumatra i Malezja z Poza Trasą - przed nami niesamowita wyprawa w głąb indonezyjskiej, równikowej dżungli. Poznamy bogactwo flory i fauny, którym może pochwalić się magiczna Wyspa Sumatra. Naszą podróż rozpoczniemy w Medan, gdzie niemal od razu dostrzeżemy „amsterdamskie” klimaty, które zachowały się w architekturze najważniejszych miejskich obiektów. Kolejnego dnia dotrzemy do Ketambe – miasteczka będącego bramą do Parku Narodowego Gunung Leuser. Tu po raz pierwszy spotkamy „leśnych ludzi” - wielkie, rudowłose małpy, które niestety coraz rzadziej można już spotkać na wolności. W języku indonezyjskim słowo las to „utan”, człowiek zaś to „orang”. "Człowiek z lasu" to więc sympatyczny orangutan. Dwudniowy trekking po dżungli będzie również  okazją do podpatrywania wielu rzadkich gatunków roślin i żyjących tu innych zwierząt – gibonów, różnych odmian makaków, latających wiewiórek, sumatrzańskich pawi czy pustorożców. Dodatkową atrakcją będzie nocleg w obozowisku nad strumieniem – to wyjątkowa okazja, by przed snem wysłuchać symfonii odgłosów równikowej dżungli. Po trekkingu w dżungli czeka nas spotkanie z kolejnym cudem przyrody – wizyta nad Jeziorem Toba. Akwen powstał w powulkanicznej niecce, ma ponad 100 km długości i 35 km szerokości. Okolice jeziora zamieszkują Batakowie – lud o niezwykle interesujących obyczajach, strojach i architekturze, który jeszcze przed stu laty czynnie uprawiał kanibalizm. Samo słowo „batak” oznaczające ten lud, nie miało zbyt pozytywnego znaczenia w muzułmańskich „oświeconych” kręgach, oznaczało „pogańskie plemię z gór”, z czasem jednak na stałe weszło do indonezyjskiego słownika i nie wywołuje już dziś złych emocji. Podczas pobytu nad Jeziorem Toba odwiedzimy tradycyjne wioski na Wyspie Samosir, spróbujemy miejscowej kuchni, będzie też okazja do zrobienia wyjątkowych pamiątkowych zdjęć. Znad Jeziora Toba powrócimy do Medanu, by po godzinnym locie przenieść się do tętniącego życiem Kuala Lumpur, znajdującej się po drugiej stronie cieśniny Malakka - stolicy Malezji. Jest to jedno z najnowocześniejszych miast Azji Południowo-Wschodniej. Na szczęście oprócz nowoczesności zachowało się tu też nieco tradycyjnego i kolonialnego budownictwa, kolorowe targowiska, świątynie, meczety. Na wszystko będziemy mogli spojrzeć z góry, wjeżdżając windą na taras widokowy ulokowany na Petronas Twin Towers – jeszcze niedawno jednego z najwyższych budynków świata. Zapraszamy na podróż Wycieczka Indonezja Sumatra i Malezja z Poza Trasą! 

Copyright © Poza Trasą Adventure

 PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Medan.

Dzień 2. Medan

Przylot do Medan. Transfer do hotelu. Spacer po Merdeka Walk. Sprawy organizacyjne - załatwianie formalności związanych z pozwoleniami na przejazd do miasteczka Ketambe i wjazd do Parku Narodowego Gunung Leuser. Ketambe położone jest w bliskiej okolicy parku narodowego, skąd wyruszymy na trekking po dżungli. 

WYCIECZKA INDONEZJA SUMATRA I MALEZJA

Dzień 3. Ketambe / Park Narodowy Gunug Leuser - Trekking w dżungli

Wczesnym rankiem wyjazd do Ketambe. Początek trekkingu z przewodnikiem po Parku Narodowym Gunug Leuser. Podczas podróży w głąb dżungli zobaczymy nie tylko cudowną roślinność, ale także jej mieszkańców, m.in. gibony, makaki długoogonowe i świniowate, latające wiewiórki, pawie sumatrzańskie, dzioborożce i oczywiście - orangutany. Podczas trekkingu będzie możliwość kąpieli w strumieniu a wieczorem " koncert" dźwięków dziewiczego lasu. Nocleg w obozowisku w dżungli. 

Dzień 4. Park Narodowy Gunug Leuser - Trekking w dżungli / Ketambe

Kontynuacja trekkingu a następnie powrót do Ketambe. Nocleg. 

WYCIECZKA INDONEZJA SUMATRA I MALEZJA

Dzień 5. Jezioro Toba

Przejazd do Kutacane i dalej do Tongging na zachodnim brzegu Jeziora Toba. Po drodze obejrzymy najwyższy wodospad w Indonezji - Sipisopiso. Nocleg. 

Dzień 6. Jezioro Toba - Wyspa Samosir - Batakowie 

Przejazd do miasteczka Tuk Tuk na Wyspie Samosir. Wizyta w Ambaricie i Huta Siallangan - tradycyjnych wioskach plemienia Batak. Nocleg.

Dzień 7. Jezioro Toba

Relaks nad Jeziorem Toba. Rejs łódką, wizyta na rynku, spacery po osadach. Nocleg.

WYCIECZKA INDONEZJA SUMATRA I MALEZJA

Dzień 8. Malezja - Kuala Lumpur

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko do Medan i wylot do Kuala Lumpur w Malezji. Transfer do hotelu. Spacer do Petronas Towers. 

Kuala Lumpur

Dzień 9. Kuala Lumpur

Zwiedzanie Kuala Lumpur. Rano wyjazd do jaskiń Batu Caves. Południu obejrzymy dawny ratusz miejski, bazar Petaling. Nocleg.

Jaskinie Batu

Dzień 10. 

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski.

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Medan - Kuala Lumpur - Warszawa / Berlin  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, nocleg w obozowisku w parku narodowym oraz bungalowach lub obiektach typu Guest House
 • Transfery i transport  (autobusy, promy, taksówki, łódki itp. ) zgodnie z programem
 • Wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Organizację i pozwolenia na trekking
 • Wstępy do parków narodowych, świątyń i wiosek
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi miejscowych angielskojęzycznych przewodników
 • Wszelkie opłaty trekkingowe i lokalne podatki
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NWW/OC podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 20 USD / dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

WYCIECZKA INDONEZJA SUMATRA I MALEZJA NA ZDJĘCIACH

WYCIECZKA INDONEZJA SUMATRA I MALEZJA - AZJA:

Sumatra Indonezja Malezja Azja: Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Indonezja Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Indonezja - wyspa Lombok,  Indonezja - wyspa Jawa. Świątynia Borobudur,  Indonezja - Celebes. Obrzędy pogrzebowe Toradża,  Borneo – Największe atrakcje malezyjskiej części wyspy,  Malezja Jaskinie Batu

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Indonezji i Malezji: Indonezja Wycieczka Jawa Bali Lombok Flores,  Borneo i Celebes. Wycieczka Malezja - Brunei - Indonezja