fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Tanzania Safari wyjazd
Parki Narodowe I
Wycieczka na Zanzibar
21.07.2022
-
06.08.2022
17
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze ok. 3900 PLN

TANZANIA SAFARI PARKI NARODOWE I ZANZIBAR

Tanzania Safari Parki Narodowe i Zanzibar - ta fascynującą wyprawa będzie doskonałą okazją do poznania dzikiej afrykańskiej przyrody. Safari w najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych parkach narodowych Afryki daje możliwość spotkania i obserwacji zwierząt z którymi kojarzona jest Tanzania i ta część Afryki - słoni, bawołów, nosorożców, żyraf, lwów i lampartów. Odwiedzane przez nas tereny Tanzanii to malownicze pasma górskie pomiędzy którymi położone są jeziora. Najwyższym szczytem Tanzanii są góry Kilimandżaro ze szczytem Kibo o wysokości 5895 m. n. p. m. Atrakcją jest nadal czynny Wulkan Meru oraz jeden z najwiekszych na świecie kraterów powulkanicznych Ngorongoro. Osobliwości wspaniałej natury Tanzanii poznamy między innymi podczas wycieczek po bezkresnej sawannie w Parku Narodowym Serengeti z największym skupiskiem zebr, gazeli, gnu i antylop, Parku Narodowego Arusha, gdzie znajduje się wciąż aktywny Wulkan Meru siegający 4565 m n.p.m. będący piątą co do wysokości górą Afryki oraz Park Narodowy Tarangire, gdzie rosną niezwykłe baobaby afrykańskie. Szczególnie atrakcyjny i urokliwy jest zwłaszcza Park Narodowy Rezerwat Ngorongoro, gdzie w przepięknej scenerii na dnie kaldery będzie można zorganizować piknik. Spacerując nad osobliwym Jeziorem Natron obejrzymy kolonie flamingów. Czeka Was również wizyta w wiosce Masajów i spotkanie z kulturą nomadów. W Wąwozie Olduvai zwanym „kolebką ludzkości” zwiedzimy jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych i antropologicznych Afryki. Na koniec wyprawy Tanzania Safari Parki Narodowe i Zanzibar czeka nas wizyta na największej wyspie archipelagu Zanzibar. Zwiedzimy niezwykły i pachnący przyprawami Zanzibar i odpoczniemy na przepięknych plażach położonych nad Oceanem Indyjskim. Zapraszamy w podróż Tanzania Safari Parki Narodowe i Zanzibar!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

TANZANIA SAFARI PARKI NARODOWE I ZANZIBAR - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina do Arusza w Tanzanii.

Dzień 2. TANZANIA - Arusza / Arusha

Późnym popołudniem lub wieczorem przylot do Arusha. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w Arusha.

Uliczka Zanzibar

Dzień 3. Arusza 

Zwiedzanie okolic miasta Arusza: Tengeru - cmentarz uchodźców polskich. W czasie II. wojny światowej osiedlono tam prawie 5 tys. Polaków-Sybiraków z Armii Andersa. Jezioro Duluti i spacer po Rezerwacie Leśnym Jeziora Duluti. Nocleg w Arushy.

Dzień 4.  Safari Park Narodowy Aruszy - Arusha National Park

Wycieczka na safari do Parku Narodowego Aruszy: krater Ngurdoto, Jezioro Momella, MBT Snake and Reptile Farm. Parku Narodowego Aruszy poszczycić może się ogromnym zróżnicowaniem krajobrazu. Znajdują się tu zarówno tropikalne lasy, jak i rozległe sawanny oraz wulkan Meru, będący piątą co do wysokości górą Afryki. Występuje tu wiele chronionych gatunków zwierząt, m.in.antylopy, słonie, hieny, mangusty, guźce, lamparty i wiele gatunków małp. Park znajduje się ok. 20 km od miasta Arusza. Nocleg w Arusza.

Dzień 5. Safari Park Narodowy Tarangire

Wyjazd na safari w Parku Narodowym Tarangire. Nazwa parku pochodzi od rzeki Tarangire, która przepływa przez park. Na terenie Tarangire występuje bardzo wiele gatunków zwierząt, m.in. lwy, pantery, słonie afrykańskie, bawoły afrykańskie, zebry i gazele. Na terenie parku rosną baobaby afrykańskie. Przejazd na nocleg do Mto wa Mbu.

Tanzania baobab

Dzień 6. Jezioro Natron / wioska Masajów

Wycieczka nad Jezioro Natron. Jest to słone jezioro położone na północy Tanzanii w pobliżu granicy z Kenią. Spacer nad jeziorem, wioska Masajów i święta góra Masajów Ol Doinyo Lengai. Powrót do Mto wa Mbu.

Tanzania Masajowie

Dzień 7. Wąwóz Olduvai / Park Narodowy Serengeti

Podróż do Parku Narodowego Serengeti. Po drodze obejrzymy wąwóz Olduvai zwany „kolebką ludzkości" położony przy granicy Parku Narodowego Serengeti. Znajduje się tu jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych i antropologicznych. Wąwóz Olduvai zasłynął z odkrycia szczątków praczłowieka sprzed dwóch milionów lat. Nocleg na terenie parku.

Dzień 8. Safari Park Narodowy Serengeti

Wycieczka - safari w Parku Narodowym Serengeti. Park narodowy Serengeti obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Park słynie z sezonowo migrujących wielomilionowych stad kopytnych: zebr, antylop, gazeli. Żyją tu również m.in.: lwy, lamparty, gepardy, hieny, szakale, żyrafy, słonie, nosorożce, krokodyle. Nocleg w parku.

Tanzania safari

Dzień 9. Safari Park Narodowy Ngorongoro

Wyjazd na safari w Parku Narodowym Ngorongoro. Obszar bierze swą nazwę od krateru Ngorongoro - dużej wulkaniczne kaldery wygasłego wulkanu. W kalderze żyją setki gatunków zwierząt słonie, nosorożce, antylopy gnu, afrykańskie bawoły, antylopy krowie, flamingi, marabuty. Nocleg w Karatu.

Tanzania safari

Dzień 10. Wioska plemienia Hadza - Hadzabe / Arusza

Wizyta w wiosce plemienia Hadza - Hadzabe. Przejazd do Aruszy. Nocleg w Aruszy.

Afrykańskie bazary

Dzień 11. Lushato - Park Narodowy Mkomazi

Wyjazd do Lushato w Parku Narodowym Mkomazi. Nocleg w Lushato.

Tanzania Zanzibar

Dzień 12. Safari Park Narodowy Mkomazi

Całodzienna wycieczka na safari do Parku Narodowego Mkomazi (Góry Usumbara). Nocleg w Lushato.

Dzień 13. Dar es Salaam / ZANZIBAR

Podróż do Dar es Salaam. Rejs łodzią motorową na wyspę Zanzibar (około 3 godziny). Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży lub spacery, zwiedzanie, spotkania oraz rozmowy z mieszkańcami, podczas których będziemy mieli sposobność poznać i doświadczyć różnorodności kulturowej Zanzibaru. Nocleg na Zanzibarze.

Zanzibar plaża

Dzień 14. Zanzibar wycieczka

Wycieczka po Zanzibarze. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Zanzibaru są uprawiane na wyspie aromatyczne przyprawy, dlatego Zanzibar często określany jest Wyspą Przypraw. Wyspa ma unikatowy koloryt, na który składają się wpływy różnych kultur i tradycji, pachnące przyprawami targowiska, piękne krajobrazy, niebiańskie plaże, turkusowa woda oceanu oraz wspaniałe rafy koralowe. Wycieczka i zwiedzanie Stone Town, które jest historyczną częścią stołecznego miasta Zanzibar. Stone Town powstało w połowie XIX wieku a obecnie znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historyczna zabudowa miasta jest mieszanką tradycji i kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, czyli wszystkich społeczności mieszkających tu przez wieki. Niegdyś centrum wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami między Azją i Afryką, dziś w mieście znajdują się liczne bazary, meczety oraz ciekawe architektonicznie budynki. Do najważniejszych zabytków Stone Town należą Muzeum Pałacowe będące niegdyś rezydencją sułtana Zanzibaru, stary portugalski port, Dom Cudów z wbudowaną wieżą zegarową, stary arabski fort wzniesiony w XVII wieku, dawny targ niewolników. Nocleg na Zanzibarze.

Zanzibar Tanzania

Dzień 15. Dar es Salaam

Powrót do Dar es Salaam. Położone nad Oceanem Indyjskim we wschodniej części Tanzanii - Dar es Salaam - to największe miasto kraju i jego była stolica. Dar es Salaam w tłumaczeniu „dom pokoju” to interesująca mieszanka nowoczesnej metropolii oraz afrykańskiej kultury i tradycji. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji. Obejrzeć można tu między innymi: Muzeum Narodowe, Muzeum Wsi, gdzie popołudniami posłuchać można tradycyjnej muzyki i obejrzeć pokazy tradycyjnych tańców. Ciekawym punktem zwiedzania jest lokalny targ rzeźb Mwenge i galeria sztuki Tingatinga, tradycyjny targ rybny, nowoczesne centrum handlowe Slipway oraz centrum miasta z zabytkowymi budynkami. Spacer po mieście i zwiedzanie. Nocleg w Dar es Salaam.

Dzień 16.  Dar es Salaam

Czas wolny na odpoczynek, indywidualne zwiedzanie miasta i zakupy. Wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 17. 

Powrót do Polski i zakończenie wyprawy Tanzania Safari Parki Narodowe i Zanzibar.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 3900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Arusza - Warszawa / Berlin  ok. 3900 PLN  * Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w czystych/wygodnych hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, w parkach narodowych noclegi w namiotach z lóżkami lub lodge
 • Śniadania
 • Transfery i przejazdy podczas safari, poza parkami przejazdy prywatnym wynajętym mini-busem (lub minivanem)
 • Wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Wejścia do Parków Narodowych i miejsc odwiedzanych w ramach programu imprezy, bilety wstępu do zwiedzanych parków
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego pilota
 • Usługi miejscowych przewodników / kierowców podczas safari
 • Wszystkie zezwolenia
 • Wszelkie opłaty trekkingowe
 • Miejscowy podatek turystyczny i opłaty rządowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy
 • Kosztów posiłków nie ujętych w opisie "cena obejmuje"
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp

TANZANIA SAFARI PARKI NARODOWE I ZANZIBAR NA ZDJĘCIACH: