kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wietnam Kambodża
SYLWESTER POZA TRASĄ
zamów termin
grupa min 6 os
16
dni
CENA:
2900 USD + bilety lotnicze ok. PLN

WIETNAM KAMBODŻA SYLWESTER

REJS W ZATOCE HA LONG ORAZ ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK W KAMBODŻY

Wietnam Kambodża Sylwester to wyjątkowa podróż sylwestrowo-noworoczną z Poza Trasą Adventure. Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w Hanoi i komfortowego rejsu w słynnej Zatoce Ha Long - symbolu Wietnamu i jednego z najpiękniejszych zakątków w całej Azji. W czasie podróży po Kambodży zwiedzimy niezaprzeczalnie największą atrakcję tego kraju jaką jest kompleks świątynny Angkor - pradawne centrum Imperium Khmerów. W XI wieku Angkor było najprawdopodobniej największym miastem ówczesnego świata. Najsłynniejszą ze świątyń kompleksu jest Angkor Wat, symbol i duma Kambodży, którą zobaczyć można na fladze kraju, banknotach, pocztówkach i pamiątkach.  Podróżując przez Kambodżę odwiedzimy również pływające wioski na Jeziorze Tonle Sap. Poznamy najbardziej interesujące miejsca stolicy Kambodży - Phnom Penh. Podczas wyprawy odwiedzimy też najstarsze górskie świątynie w kraju, jaskinie oraz prowadzoną przez wolontariuszy wiejską szkołę imienia Polskiej Misji Narodów Zjednoczonych w Kambodży (UNTAC). Nie zapomnimy o wizytach na targach, bazarach i w tradycyjnych lokalach serwujących między innymi wyśmienite owoce morza. W programie wycieczki do Kambodży przygotowaliśmyrównież punkty specjalne, jak Warsztaty Kulinarne z lokalnymi kucharzami, którzy zdradzą nam tajemnice tradycyjnej kuchni khmerskiej, degustację uprawianej tu kawy oraz wizytę na farmie Sothys Pepper, gdzie produkowany jest najcenniejszy i najlepszy na świecie pieprz. Po tak intensywnej podróży odpoczniemy na rajskich plażach wysepek w okolicy słynnego w czasach kolonialnych kurortu Kep. Zapraszamy na wyjazd Wietnam Kambodża Sylwester!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WIETNAM KAMBODŻA SYLWESTER - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Hanoi.

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 2. Hanoi / Zatoka Ha Long 

Poranek spędzimy w Hanoi odpoczywając po podróży. Następnie podróż nad słynną Zatokę Ha Long. Przejazd trwać będzie około trzech godzin. Zatoka Ha Long pełna spektakularnych krajobrazów to symbol Wietnamu i jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Azji. Znajduje się około dwa tysiące wapiennych ostańców, wysp wystających z wody na wysokość około 50-100 m o malowniczych strzelistych kształtach, liczne zatoczki i groty. Kilka z wysp jest zamieszkanych, na niektórych znajdują się przepiękne jaskinie, które można zwiedzić. Można zobaczyć tu też lasy namorzynowe oraz rafę koralową. Zatoka Ha Long zapisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wypłyniemy w rejs po zatoce, który odbywa się niewielkimi lecz dobrze wyposażonymi i komfortowymi statkami z wygodnymi kajutami i tradycyjnym wietnamskim jedzeniem. Dostępne są tu pokłady z leżakami, z których podziwiać można majestatyczną okolicę. Podczas rejsu zwiedzać będziemy wioski na wodzie rozsiane miedzy wysepkami. Nocleg na statku. W cenie śniadanie, lunch i kolacja podczas rejsu.

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 3. Zatoka Ha Long 

O świcie zapraszamy wszystkich na obserwację zachwycającego wschodu słońca nad Zatoką Ha Long. Następnie śniadanie na pokładzie statku i powrót na ląd. Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży w Ha Long. Możliwość zorganizowania różnorodnych fakultatywnych aktywności sportowych jak np. wycieczki kajakami po zatoce. Nocleg w Zatoce Ha Long. W cenie śniadanie.

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 4. Zatoka Ha Long / Hanoi

Czas wolny na odpoczynek i relaks w Zatoce Ha Long. Następnie wyjazd do Hanoi. Nocleg w Hanoi. W cenie śniadanie.

Dzień 5. Hanoi / Siem Reap 

Transfer na lotnisko. Wylot do Kambodży - Siem Reap. Po zakwaterowaniu odpoczynek w hotelu. Miasto Siem Reap to doskonała baza wypadowa do zwiedzania najsłynniejszej atrakcji Kambodży kompleksu świątyń Angkor. Siem Reap jest też popularnym centrum khmerskiego rzemiosła i sztuki, mnóstwo jest tu barwnych bazarów z pamiątkami. Najpopularniejszym miejscem spotkań w mieście jest ulica „Pub Street” - pełna pubów i restauracyjek i lokali, gdzie wieczorem wypić można zimne piwo i zamówić relaksujące masaże. W cenie śniadanie.

Dzień 6. Siem Reap / Kompleks Świątynie Angkor / Siem Reap

Rano wyjazd i zwiedzanie najsłynniejszego zabytku Kambodży - największego na świecie kompleksu świątyń Angkor. Wycieczkę po tym rozległym obszarze odbędziemy tuk-tukami w towarzystwie licencjonowanego lokalnego przewodnika. Dotrzemy z nim do miejsc zarówno najbardziej znanych, jak i tych mniej dostępnych dla turystów. Kompleks świątyń Angkor to jedna z najważniejszych i największych atrakcji archeologicznych świata. Na terenie 400 km2 znajduje się tu prawie tysiąc świątyń. Między IX a XV wiekiem było to centrum Imperium Khmerskiego i tu znajdowały się jego kolejne stolice. Świątynie w zależności od religii, jaką Khmerzy przyjmowali w danym okresie, budowane były w tradycji buddyjskiej lub hinduistycznej. W XV miasto opuszczone zostało przez mieszkańców. Całkowicie wyludnione, zostało zapomniane na kilkaset lat. Dopiero w 1860 r. miasto ukryte w gęstej dżungli odkrył francuski badacz. Angkor został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNSECO. Zwiedzanie kompleksu rozpoczniemy od świątyni Ta Prohm, którą w bardzo efektowny i malowniczy sposób oplatają konary i korzenie olbrzymich drzew. Kolejna świątynia Bayon słynie z 216 gigantycznych kamiennych twarzy Buddy. Jednak najbardziej znaną świątynią kompleksu jest Angkor Wat, której wizerunek znajduje się na fladze Kambodży, pocztówkach i niezliczonych pamiątkach z tego kraju. Wzniesiono ją w XII w. ku czci hinduskiego boga Wisznu. Symetryczna bryła z pięcioma wieżami tworzy zarys kwiatu lotosu. Mury świątyni ozdobione są bogatą ornamentyką. Płaskorzeźby przedstawiają sceny z życia Khmerów. W cenie śniadanie i lunch.

Wietnam Kambodża Sylwester

Uwaga: Uroczysty sylwestrowy wieczór spędzimy w jednym z zaprzyjaźnionych lokali, a Nowy Rok przywitamy szampanem na Pub Street. 

Sylwester 2020/2021

Dzień 7. Siem Reap / Park Narodowy Phnom Kulen / Siem Reap

Po późnym śniadaniu podróż na świętą Górę Kulen położoną w Parku Narodowym Phnom Kulen. Tutejsza dżungla skrywa tajemnicę opuszczonej lecz niegdyś liczącej milion mieszkańców pierwszej stolicy Imperium Khmerów. Odwiedzimy nielicznych mieszkających w dżungli mieszkańców parku. Zobaczymy Rzekę Tysiąca Ling, której dno jak głosi nazwa wybrukowane zostało ponad tysiącem ling. Pływać będziemy przy malowniczym 20-metrowym Wodospadzie Kulen. Następnie zwiedzimy świątynię "Odpoczywającego Buddy". Chętni spróbować będą mogli dzikich, czerwonych bananów oraz mięsa z krokodyla lub węża. Wieczorem wyjazd na pokaz tradycyjnego tańca Apsary połączony z bufetem oferującym szeroki wybór potraw lokalnej kuchni khmerskiej i światowej (napoje nie są wliczone w cenę). W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 8. Siem Reap / Jezioro Tonle Sap / Phnom Penh

Rano wyjazd nad Jezioro Tonle Sap. Wycieczka łodzią do pływających wiosek rybackich, które przemieszczają w zależności od pory roku i poziomu wody w jeziorze. W czasie rejsu będziemy mogli obserwować codzienne życie mieszkańców tych nietypowych wiosek. Następnie wyjazd do stolicy Kambodży - Phnom Penh (klimatyzowany minivan). W trakcie podróży obejrzymy kamienny most Spean Praptos w Kampong Kdei. Most wybudowany został w XII w. Jest jednym z nielicznych mostów z epoki Imperium Khmerów, który przetrwały do dziś. Po dotarciu do Phnom Penh krótki odpoczynek a następnie rozpoczniemy Phnom Penh City Tour. Kolację zjemy w tradycyjnej lokalnej restauracji. W cenie śniadanie. Nie wliczone w cenę: lunch podczas podróży (od ok. 5 USD) i kolacja.

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 9. Phnom Penh

Zwiedzanie Phnom Penh. Pierwszym punktem będzie położona na wzgórzu świątynia Wat Phnom. Do świątyni prowadzą schody, których strzegą siedmiogłowe węże, figury mitycznych strażników oraz kamienne lwy. Wnętrze świątyni zdobią malowidła przedstawiające sceny z życia Buddy. Jest to najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Następnie zwiedzimy legendarne więzienia S-21 a w nim Muzeum Ludobójstwa. Miejsce to jest dawną szkołą średnią zamienioną przez reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979 w więzienie. Podczas ich rządów znajdowała się tu katownia, w której przesłuchiwano, torturowano i mordowano ludzi. Przeszło przez nią około 20 tysięcy osób a pobyt tu przeżyło zaledwie kilku więźniów. W Phnom Penh odwiedzimy też bardzo ciekawy architektonicznie budynek targu miejskiego Central Market, który wybudowany został w czasach kolonizacji francuskiej i był wówczas największym targiem Azji. Następnie wycieczka na wyspę jedwabników na Mekong, gdzie poznamy techniki powstawania jedwabiu o najwyższej jakości. W cenie śniadanie.

WIETNAM KAMBODŻA SYLWESTER

Dzień 10. Takeo 

Takeo to miejsce, które oddalone jest od popularnych turystycznych szlaków Kambodży. Można tu zobaczyć jak wygląda autentyczna Kambodża i przyjrzeć się codziennemu życiu jej mieszkańców. Prowincja Takeo to tereny, które należały niegdyś do legendarnego Królestwa Funan i były kolebką khmerskiej cywilizacji. Królestwo Funan powstało w I wieku p.n.e. w wyniku połączenia wielu państw-miast. W ten sposób utworzono pierwsze większe państwo w Azji Południowo-Wschodniej. Podróż do najstarszej stacji archeologicznej w kraju - świątyni na wzgórzu Phnom Da, wybudowanej w czasach Królestwa Funan. Tereny te w zależności od pory roku, otoczone są wodą lub polami ryżowymi. Następnie wizyta w prowadzonej przez wolontariuszy wiejskiej szkole im.Polskich Żołnierzy Weteranów Misji UNTAC oraz zakupy na lokalnym targowisku. W cenie śniadanie. Nie wliczone: lunch, kolacja (od ok. 5 USD).

Dzień 11. Kampot / Kep 

Wyjazd w kierunku kambodżańskiego wybrzeża do miasteczka Kep. W czasie podróży zatrzymamy się w Kampot, które znane jest z produkcji najlepszego na świecie pieprzu. Pieprz ten można będzie kupić na słynnej farmie Sothys Pepper. (Na farmie można zjeść też lunch). W okolicy Kampot zobaczymy również pola solne. Sól morska pozyskiwana jest tu w tradycyjny sposób. Na pola wpuszczana jest morska woda, która odparowując pozostawia kryształy soli. Sól z Kampot cieszy się podobną sławą jak miejscowy pieprz. Po dotarciu do Kep wizyta na Krabim Targu. Kep słynie z połowów doskonałych krabów a w miasteczku stoi nawet pomnik kraba. W tutejszych restauracyjkach będziemy mogli spróbować krabów a także innych lokalnych przysmaków z owoców morza. W cenie śniadanie. Nie wliczone: lunch, kolacja (od ok. 5 USD).

Dzień 12. Kep - Jaskinia Białego Słonia / Warsztaty Kulinarne 

Kep w czasach kolonialnych był modnym nadmorskim kurortem nad Zatoką Tajlandzką a do dziś pozostały tu ruiny eleganckich willi z tamtego okresu. Obecnie jest to spokojne miejsce z pięknymi, częściowo kamienistymi plażami. Nie ma tu tłumów turystów, dzięki czemu to dobre miejsce na odpoczynek w trakcie wyprawy. Dodatkową atrakcją są liczne nadmorskie bary i restauracje serwujące wyśmienite owoce morza. Wycieczka do Jaskini Białego Słonia. Jaskinia swoją nazwę przyjęła od jasnego stalagmitu przypominającego głowę słonia. (Zalecane odpowiednie obuwie). Popołudniu wizyta i warsztaty kulinarne w szkole gotowania, gdzie zapoznamy się z tradycjami lokalnej kuchni. W cenie śniadanie i kolacja podczas warsztatów.

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 13. Kep - Królicza Wyspa

Wycieczka łodzią na Króliczą Wyspę, która słynie z pięknych piaszczystych plaż. Wyspa nie jest na stałe zamieszkała a prąd dostępny jest tu jedynie przez kilka godzin dziennie - wieczorem. Cały dzień będziemy mogli relaksować się lub aktywnie wypoczywać (pływanie, nurkowanie, snorkling itp.). Na plaży dostępne są bary. Nocować będziemy w bungalowach na plaży. W cenie śniadanie.

Dzień 14. Kep - wycieczka na pobliskie wysepki

Po śniadaniu wycieczka łodzią na pobliskie dzikie i mało znane wysepki porośnięte dżunglą. Dzień spędzimy relaksując się lub aktywnie wypoczywając na plaży i w okolicy. W cenie śniadanie.

Dzień 15. Phnom Penh 

Wyjazd do Phnom Penh. Po dotarciu na miejsce czas na zakupy, czas wolny na odpoczynek lub indywidualne spacery po mieście. W cenie śniadanie.

Dzień 16. Phnom Penh 

Wyjazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2900USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Hanoi - Phnom Penh - Warszawa  ok.  PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* i 4* (lokalna standaryzacja) i bungalowach w pokojach dwuosobowych oraz na statku (podczas rejsu w Zatoce Ha Long)
 • Śniadania
 • Częściowe wyżywienie zgodnie z programem: lunch 2 x w cenie, kolacja 2x w cenie, w tym bufet
 • Transfery i transport busami, jeepami, transport lokalny wszelką komunikacją w tym tuk-tuki i transfery wodne - łodzie na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem i wyżywieniem w czasie rejsu
 • Bilet lotniczy Hanoi - Siem Rep
 • Zgody na wjazdy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat
 • Pokaz tradycyjnego tańca Apsary z bufetem (w cenę nie są wliczone napoje podczas kolacji)
 • Warsztaty Kulinarne podczas pobytu w Kep
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika z Wietnamu i Kambodży
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wiz: Wietnam (ok. 25 USD) Kambodża (ok. 30 USD) (do kupienia na lotnisku lub e-visa)
 • Kosztów wyżywienia poza wymienionymi w opisie programu (dodatkowo ok. 150 USD/ osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz napojów do posiłków w miejscach, gdzie nie ma wyżywienia w cenie
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Wycena na zamówienie dla grup. Grupa z polskim pilotem min. 6 osób

WIETNAM KAMBODŻA SYLWESTER NA ZDJĘCIACH

 

WIETNAM KAMBODŻA SYLWESTER - AZJA

Wietnam Kambodża Sylwester Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Kambodża i psychopatyczni Czerwoni Khmerzy,  Kambodża - relacja z podróży, Laos – kim są grupy etniczne Akha i Hmong?,   Laos jaskinie,   Laos - Być mnichem w Laosie

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Wietnamu i Kambodży:  Wietnam Laos,  Kambodża Poza Trasą,  Kambodża Khmerski Nowy Rok,  Wietnam Wycieczka Śladami King Konga