fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wycieczka do Kirgistanu
POZA TRASĄ ADVENTURE
01.07.2023-16.07.2023
15.08.2023-30.08.2023
potwierdzony
16
dni
CENA:
1950 USD + bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Wycieczka do Kirgistanu POZA TRASĄ

Wycieczka do Kirgistanu to podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków Azji Centralnej - kraju nomadów, z bogatą historią i kulturą, fascynującymi zabytkami i wciąż wieloma olśniewającymi zakątkami do odkrycia. Kirgistan to raj dla miłośników przyrody i zachwycających widoków, dla podróżników spragnionych przygody oraz miłośników górskiego trekkingu. Wizytówką kraju są przede wszystkim piękne górskie krajobrazy, malownicze jeziora, góry Tien Szan, spektakularne przełęcze i wąwozy, fascynująca historia Jedwabnego Szlaku oraz życzliwi i gościnni ludzie.

Na trasie naszej podróży Wycieczka do Kirgistanu dotrzemy między innymi do Jeziora Issyk Kul uznawanego za drugie co do wielkości jezioro górskie na świecie, po Jeziorze Titicaca. Kolejnym jeziorem na naszej trasie będzie przepiękne lecz mało znane - Jezioro Kel Suu. Piękny turkusowy kolor i surowe strome zbocza jeziora sprawiają, iż jezioro to uznawane jest za jedno z najpiękniejszych jezior górskich w Kirgistanie. Jezioro Toktoguł ciekawe jest przede wszystkim krajobrazowo, jego okolica to półpustynny suchy krajobraz z mocno pofałdowanymi górami i niewielką ilością zieleni. Dalsza podróż poprowadzi nas trasą legendarnego Jedwabnego Szlaku do karawanseraju Tash-Rabat, który położony jest w pobliżu granicy z Chinami. Niesamowitym przeżyciem będą trekkingi Rezerwacie Sary Chelek, rejonie Arslanbob oraz w okolicy lodowca pod Pik Lenina. Rezerwat Sary Chelek to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Kirgistanie wyróżniające się przepięknym zróżnicowanym krajobrazem. Stepy rozciągające się u podnóża gór i wysokich pasm górskich z ośnieżonymi szczytami, rwące dzikie rzeki, górska tajga, bagna, łąki, lasy i górskie jeziora otoczone wielobarwnymi stromymi skałami i kwitnącymi dolinami. Okolica Arslanbob słynie zaś z przepięknych reliktowych lasów orzechowo-owocowych, które są największymi lasami orzechowymi na świecie. W tutejszych skalistych kanionach górskie rzeki tworzą przepiękne wodospady. Nasza wycieczka do Kirgistanu to także wizyty w miastach Osz, Naryn oraz Biszkek, gdzie zwiedzimy najciekawsze zakątki oraz wybierzemy się na lokalne targi, gdzie najlepiej poznać można klimat i codzienne życie mieszkańców miast. Zapraszamy w podróż do Kirgistanu z Poza Trasą Adventure!

Autorem programu jest Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Wycieczka do Kirgistanu - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Biszkeku w Kirgistanie. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku Chopina na trzy godziny przed planowanym wylotem. Początek podróży Wycieczka do Kirgistanu.

Podróż przez Kirgistan

Dzień 2. Biszkek / Wieża Burana / Bokonbayevo 

Trasa podróży około 280 km / Nawierzchnia około 100% asfalt / Wysokość nad poziomem morza 800 - 1809 m  / Nocleg w Guest House 

Przylot do Biszkeku w godzinach porannych. Na lotnisku powitanie grupy z lokalnym przewodnikiem / pilotem Poza Trasą Adventure w Kirgistanie. Następnie wyruszymy w dalszą podróż w kierunku Jeziora Issyk Kul do miasteczko Bokonbayevo. Trasa do pokonania około 280 km. Po drodze odwiedzimy jeden z ważniejszych (i nie ma co ukrywać, że nielicznych) zabytków architektonicznych Kirgistanu – Wieżę Burana. Pozostałości dawnego minaretu malowniczo prezentują się na tle pasma górskigo Tien Shan. Zabytek jest pozostałością starożytnego miasta Balasagun, założonego w IX wieku przez władców z dynastii Karachanidów. Choć miasto przetrwało najazdy mongolskie zostało opuszczone i stopniowo popadało w ruinę – dziś podziwiać możemy jedynie częściowo zachowaną wieżę oraz skromne muzeum archeologiczne. Miejsce warte jest jednak odwiedzenia także z uwagi na pobliskie cmentarzysko z kamiennymi przedstawieniami stepowych wojowników. Tak zwane Balbale prawdopodobnie były przedstawieniami zmarłych, których dusze symbolizowane przez posąg zamieszkiwały jurtę rodzinną jeszcze przez rok od śmierci. Po roku, kamiennego balbala zostawiano w miejscu pochówku. Cel naszej dzisiejszej podróży Bokonbayevo położone jest w centralnej części gór Terskej Ałatoo (Terskey Ala-Too), leżących w paśmie górskim Tien-szan na wschodzie Kirgistanu. Miasteczko leży w malowniczej górskiej okolicy na południowym brzegu Jeziora Issyk Kul na wysokości 1800 m n.p.m. Błękitno-turkusowy kolor tafli jeziora i spektakularne ośnieżone szczyty tworzą wprost bajkowy krajobraz okolicy. Issyk Kul uznawane jest za drugie co do wielkości jezioro na świecie, leżące na obszarach górskich (po Jeziorze Titicaca). Issyk-Kul otoczone jest dwoma pasmami gór: Kungej Ałatau i Terskej Ałatoo, których najwyższe szczyty sięgają 4000-5000 m n.p.m. Jezioro Issyk Kul jest słone i bezodpływowe, zasilane aż osiemdziesięcioma rzekami i potokami. Jego wody nie zamarzają zimą, gdyż do jeziora wpływają wody gorących górskich źródeł, które znacznie podnoszą jego temperaturę (Issyk-Kul znaczy Gorące Jezioro). Z uwagi na zasolenie, woda Jeziora Issyk Kul posiada właściwości lecznicze. W Bokonbayevo znajdują się piaszczyste plaże, gdzie można się zrelaksować i zażyć kąpieli. Miasteczko jest popularnym miejscem odpoczynku zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. W Bokonbayevo znajdują się obozowiska z tradycyjnymi kirgiskimi jurtami. Nocleg w Bokonbayevo. 

Kirgistan warsztaty fotograficzne Podróż przez Kirgistan

Dzień 3. Bokonbayevo / Spotkanie z orłami / Kanion Skazka / Barskoon / Kochkor 

Trasa podróży około 280 km / Nawierzchnia około 95% asfalt / około 5% nawierzchnia szutrowa / Wysokość nad poziomem morza 1809 m - 1753 m / Nocleg w Guest House

Po śniadaniu odwiedzimy rodzinę zajmującą się od pokoleń tradycyjnymi polowaniami z wielkimi orłami złotymi. Poznamy tajniki szkolenia orła do polowań oraz  zobaczymy wzruszającą wieź jaka łączy ptaki ze swoim trenerem. Następnie wyjazd w kierunku Kanionu Skazka i Wąwozu Barskoon. Trasa do pokonania około 80 km. Jechać będziemy wzdłuż południowego wybrzeża Jeziora Issyk Kul w kierunku na wschód. W trakcie dzisiejszego dnia czekają nas malownicze kaniony, zalesione wąwozy, pastwiska otoczone przepięknymi górskimi krajobrazami i tradycyjne obozowiska jurt. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Wizyta w zachwycającym kolorami Kanionie Skazka. Żółto-pomarańczowe i czerwone skały kanionu układają się w fantastyczne wzory, tworząc wprost baśniowy krajobraz, stąd nazwa kanionu. Kanion utworzony został w wyniku erozji piaskowca i czerwone gliny. Z wyżej położonych skał kanionu dostrzec można wyłaniającą się błękitną taflę Jeziora Issyk-kul. Spacer w Kanionie Skazka. Następnie dotrzemy do Wąwozu Barskoon oraz pobliskiego wodospadu. Lekki trekking w okolicy Barskoon.

Podróż przez Kirgistan

Następnie podróż w kierunku wioski Kochkor, bramy do południowych regionów Kirgistanu. Trasa do pokonania około 200 km. W trakcie jazdy zatrzymamy się na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach oraz krótki odpoczynek i spacery. Po dotarciu do Kochkor spotkania z mieszkańcami. Wędrówka po okolicy. Zapoznanie się z lokalnymi tradycjami, zwyczajami, kulturą i sztuką oraz typową kuchnią kirgiską. Wioska Kochkor słynie między innymi z wytwarzanych tu tradycyjnych wełnianych filcowych dywanów. Nocleg w Kochkor. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 4. Kochkor / Naryn 

Trasa podróży około 180 km / Nawierzchnia około 100% asfalt / Wysokość nad poziomem morza 1767 m - 2020 m  / Nocleg w Guest House

Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Naryn. Trasa do pokonania około 180 km. W trakcie jazdy widokową trasą wielokrotnie zatrzymamy się na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach oraz krótki odpoczynek i spacery w okolicy. Droga prowadzić będzie przez liczne przełęcze i góry ukazując różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Po dotarciu do miasta Naryn rozpoczniemy zwiedzanie okolicy. Słynący z pięknego położenia Naryn, leży w malowniczym wąwozie na wysokości 2500 m n.p.m. Przez miasto, otoczone majestatycznymi górami, przepływa najdłuższa w Kirgistanie rzeka Naryn. Naryn powstał w pobliżu warownej strażnicy leżącej na szlaku handlowym biegnącym z Kaszgaru do Azji Środkowej. Nocleg w Naryn. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 5. Naryn / Jezioro Kel Suu (Kol Tetiri) / Tash-Rabat (Tashrabat)

Trasa podróży około 270 km / Nawierzchnia około 20% asfalt / około 80% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 2020 m - 3500 m  / Nocleg w tradycyjnej jurcie

Rano wyjazd w kierunku Jeziora Kel Suu (Kol Tetiri) - przepięknego lecz mało znanego i leżącego w odludnym terenie zupełnie poza trasą. Piękny turkusowy kolor i surowe strome zbocza jeziora sprawiają, iż Jezioro Kel-Suu uważane jest za jedno z najpiękniejszych jezior górskich w Kirgistanie. Jezioro Kel Suu położone jest w regionie Naryn, w górach Kokshaal-Too, w pobliżu granicy z Chinami. Jezioro leży na wysokości 3600 m n.p.m. w Dolinie Ak-Sai w górnym biegu rzeki Kurumduk. Powstało ono w wyniku silnego trzęsienia ziemi. Długość jeziora wynosi około 10 kilometrów, a jego szerokość waha się od 500 metrów do 2 km w najszerszym miejscu. Północna część jeziora otoczona jest wysokimi malowniczymi klifami, co nadaje mu surowy i czarujący wygląd.

Podróż przez Kirgistan

Dalsza podróż trasą legendarnego Jedwabnego Szlaku do karawanseraju Tash-Rabat (Tashrabat) w pobliże granicy z Chinami. Tash-Rabat (Tashrabat) położony jest na wysokości 3200 m n.p.m. w samym sercu gór Tien Szan w przepięknym Kanionie Kara-Koyun. Ta unikatowa budowla pochodząca z XIV wieku, wzniesiona została z surowych kamiennych bloków. Karawanseraj Tash-Rabat (Tashrabat) stał na szlaku handlowym, który łączył doliny Chui i Fergana z Kaszgarem W karawanseraju mieści się 31 komnat oraz podziemne więzienie. Nocleg w okolicy Tash-Rabat. 

Kirgistan Tash Rabat

Dzień 6. Tash-Rabat (Tashrabat) / Jezioro Song Kol (Son Kul)  

Trasa podróży około 260 km / Nawierzchnia około 70% asfalt / około 30% nawierzchnia szutrowa / Wysokość nad poziomem morza 3500 m - 3016 m / Nocleg w tradycyjnych jurtach

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jeziora Song Kol (Son Kul). Trasa do pokonania około 260 km. Jezioro Song Kol (Son Kul) położone jest w gigantycznej przepaści między dwoma pasmami górskimi w północno-zachodniej części prowincji Naryn. Leży na wysokości 3016 m n.p.m. i jest drugim co do wielkości jeziorem w Kirgistanie. Słodkie wody Jeziora Song Kol (Son Kul) zasilane są wodą z rzek i strumieni spływających z okolicznych lodowców. Z jeziora wypływa rzeka Song Kol, która wpływa następnie do rzeki Naryn. Jezioro Song Kol (Son Kul) położone jest na górzystej równinie otoczonej łąkami. W jego okolicy pasterze z regionu Naryn wypasają bydło. Łąki te od najdawniejszych czasów wykorzystywane były jako pastwiska dla zwierząt, świadczą o tym malowidła naskalne odkryte w okolicy jeziora, które obejrzymy. Współcześni pasterze, podobnie jak ich przodkowie, latem wypasają swoje stada nad jeziorem, a ich rodziny mieszkają w tradycyjnych jurtach. Spacery nad Jeziorem Song Kol (Son Kul). Dla zahartowanych proponujemy kąpiele w orzeźwiających zimnych wodach jeziora. Chętni mogą pojeździć konno wśród porośniętych stepem gór. Wizyta w jurtach u pasterzy, gdzie będziemy mogli zapoznać się z życiem prawdziwego koczownika. Popróbujemy lokalnych przysmaków: kumysu, kajmaka i świeżego chleba wypiekanego w specjalnym piecu tandori. Osoby poszukujące kontaktu z wielkimi otwartymi przestrzeniami i dziką nienaruszoną przyrodą odnajdą w tej okolicy właśnie to czego szukają – odpoczynek, relaks i wyciszenie. Nocleg w jurtach w okolicach jeziora.

Song Kol w Kirgistanie

Dzień 7. Jezioro Song Kol (Son Kul) / Kyzyl Oi 

Trasa podróży około 220 km / Nawierzchnia około 100% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 3016 m - 1800 m / Nocleg w Guest House

Rano kontynuacja wizyty nad Jeziorem Song Kol (Son Kul). Następnie podróż do wioski Kyzył Oi. Trasa do pokonania około 220 km. W trakcie jazdy widokową trasą off-road wielokrotnie zatrzymamy się na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach oraz krótki odpoczynek i spacery w okolicy. Podróż tą trasą ukazuje prawdziwe piękno i różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Nocleg w wiosce Kyzył Oi. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 8. Kyzyl Oi / Jezioro Toktoguł 

Trasa podróży około 200 km / Nawierzchnia około 30% asfalt / około 70% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 1800 m - 988 m /  Nocleg w Guest House

Rano wyjazd w kierunku Jeziora Toktogul. Trasa do pokonania około 280 km. Toktogul jest sztucznym zbiornikiem, który został utworzony na rzece Naryn w latach siedemdziesiątych XX wieku. Toktogul to największy zbiornik retencyjny Kirgistanu, znajduje się tu także największa zapora w środkowej Azji. Jezioro położone jest na wysokości 880 m n.p.m. Toktoguł ciekawy jest przede wszystkim krajobrazowo. Jego okolica to suchy półpustynny krajobraz z mocno pofałdowanymi górami i niewielką ilością zieleni. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Nocleg w okolicach jeziora. 

Jezioro Togtoguł w Kirgistanie

Dzień 9. Jezioro Toktoguł / Rezerwat Przyrody Sary Chelek - trekking

Trasa podróży około 240 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 988 m - 1873 m  / Nocleg w Guest House

Rano wyruszymy w podróż w kierunku Rezerwatu Przyrody Sary Chelek, który położony jest na wschodnim krańcu pasma gór Czatkalskich (zachodni Tien-Szan). Trasa do pokonania około 240 km. Podczas podróży zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach na zdjęcia i kontemplację piękna przyrody kirgiskiej. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Rezerwat Sary Chelek to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Kirgistanie wyróżniający się przepięknym zróżnicowanym krajobrazem. Widoki te robią niesamowite wrażenie. Stepy rozciągające się u podnóża gór i wysokich pasm górskich z ośnieżonymi szczytami, dzikie rwące rzeki, bagna, górska tajga, łąki, lasy i górskie jeziora otoczone wielobarwnymi stromymi skałami i kwitnącymi dolinami. Jeziora te powstały najprawdopodobniej w wyniku silnego trzęsienia ziemi. Północna część Rezerwatu Sary Chelek obejmuje Jezioro Sary Chelek. Jezioro otoczone jest stromymi górami, przechodzącymi czasem w pionowe ściany. Północne obszary jeziora porośnięte są smukłymi jodłami i świerkami, malowniczo odbijającymi się w tafli jeziora. Sary Chelek czerpie wodę z licznych strumieni wpływających do niego z okolicznych górskich wąwozów. Trekking na terenie Rezerwat Przyrody Sary Chelek. Nocleg w okolicy rezerwatu. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 10. Rezerwat Przyrody Sary Chelek / Arslanbob

Trasa podróży około 270 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 1873 m - 1700 m  / Nocleg w Guest House

Rano kontynuacja wizyty w Rezerwacie Przyrody Sary Chelek. Następne wyjazd do Arslanbob. Trasa do pokonania około 270 km.. Podczas podróży zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach na zdjęcia i kontemplację piękna przyrody kirgiskiej. Arslanbob leży na granicy pasma Babash-Ata na zachodnich i południowych zboczach pasm Gór Fergańskich i Czatkalskich w dolinie rzeki Arslanbob. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Nocleg w Arslanbob.

Podróż przez Kirgistan

Dzień 11. Arslanbob - Trekking 

Wysokość nad poziomem morza 1700 m - 2200 m / Nocleg w Guest House

Dzisiejszy dzień spędzimy w Arslanbob. Okolica Arslanbob słynie z przepięknych reliktowych lasów orzechowo-owocowych, które są największymi lasami orzechowymi na świecie. Arslanbob w języku kirgiskim oznacza „Król lasów”. W tutejszych skalistych kanionach górskie rzeki tworzą przepiękne wodospady. Arslambob zamieszkują głównie Uzbecy. Trekking w okolicach Arslanbob. Wyruszymy na jeden z okolicznych szczytów. Wędrówka do wodospadów położonych na wysokość około 2200 m n.p.m. (Mały i Duży Wodospad). Cała okolica ma niesamowite widoki górskie. Nocleg w Arslanbob.

Dzień 12. Arslanbob / Osz 

Trasa podróży około 210 km / Nawierzchnia około 100% asfalt / Wysokość nad poziomem morza 1700 m - 963 m  / Nocleg w Guest House

Rano wyjazd do miasta Osz. Trasa do pokonania około 210 km. Osz to drugie po Biszkeku największe miasto Kirgistanu. Położone jest ono w południowej części Kotliny Fergańskiej w pobliżu granicy z Uzbekistanem. Osz znany był już w VIII wieku jako centrum produkcji jedwabiu. Miasto położone było na trasie legendarnego Jedwabnego Szlaku, słynęło z bazarów i karawanserajów. Już od starożytności Osz był jednym z muzułmańskich ośrodków religijnych Azji Środkowej. Związane jest to z górującą w centrum miasta skalistą Górą Sulejmana (Sulajman-Too). Ta czczona od wieków święta góra to pielgrzymkowy cel numer jeden w Kirgistanie. Uważa się bowiem, że to tutaj prorok Sulejman zwracał się do Boga, a na skałach pozostały odciski jego czoła i kolan. Legendy i opowieści ludowe nadają Sulajman-Too niezwykłą siłę i zdolność leczenia każdej choroby. W Osz znajduje się XVI-wieczny meczet Rabat Abdul Khan. Spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta. Osz znacznie różni się od typowych kirgiskich miast jak Biszkek czy Karakol, mniejsze są tu wpływy rosyjskie, a dużo większe muzułmańskie. W Osz funkcjonuje jeden z większych bazarów Azji Środkowej. Bazar podzielony jest na strefy, w których handluje się poszczególnymi towarami od chleba, owoców, przez dywany, ubrania, po ciągniki i samochody. Nocleg w Osz. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 13. Osz / Tulpar Kol - Pik Lenina

Trasa podróży około 290 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 963 m - 3500 m  / Nocleg w tradycyjnych jurtach

Rano przejazd do Tulpar Kol, skąd wyruszymy na trekking w okolice lodowca pod Pik Lenina (nie jest tu wymagany specjalny sprzęt ani wyjątkowa kondycja). Na trasie niesamowite krajobrazy i czyste górskie powietrza oraz niezapomniane spotkania z lokalnymi nomadami. Nocleg na kempingu w tradycyjnych kirgiskich jurtach w Tulpar Kol. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 14. Tulpar Kol / Osz

Trasa podróży około 290 km / Nawierzchnia około 20% asfalt / około 80% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 3500 m - 963 m  / Nocleg w Guest House

Rano kontynuacja wizyty w Tulpar Kol. Następnie wyruszymy w trasę powrotną do miasta Osz. Do pokonania około 290 km. Podczas podróży zatrzymamy się w najpiękniejszych zakątkach na zdjęcia i krótki odpoczynek. Po dotarciu do Osz czas wolny na odpoczynek po podróży lub spacery po najbliższej okolicy. Nocleg w Osz. 

Dzień 15. Osz / Biszkek

Transfer na lotnisko w Osz zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Biszkeku. Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy i największego miasta Kirgistanu. Spacer najpiękniejszymi zakątkami miasta. Odwiedzimy między innymi serce miasta, plac Ala-Too. Wizyta na lokalnych barwnych bazarach, gdzie zanurzymy się w prawdziwej orientalnej atmosferze. Biszkek ma przyjemny klimat, zamieszkuje je blisko milion mieszkańców – w większości są to Kirgizi, ale znaczy procent ludności to Słowianie, Uzbecy oraz Kazachowie. Zwiedzanie miasta - spacer główną ulicą miasta Ćuj Prospekt, zobaczymy budynek Opery Narodowej, Pałac Prezydencki - Biały Dom i pomnik Lenina. Odpoczniemy w lokalnej restauracji, gdzie delektować się tradycyjną kirgiską kuchnią. Spróbujemy m.in. szorpę – zupę z baraniną, manty z baraniną przypominające polskie pierogi, kebab i szaszłyki. Wizyta na miejskim targu pełnym warzyw, owoców, pamiątek, a przede wszystkim ciekawe będzie spotkanie z mieszkańców regionu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Guest House w Biszkek.

Azja Centralna wyjazdy Podróż przez Kirgistan

Dzień 16. Biszkek / Warszawa

Rano transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Kirgistanie. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży Wycieczka do Kirgistanu.

*Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania miejsc może ulec zmianie ze względów organizacyjnych lub ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

**Uwaga - Powyższy program imprezy Wycieczka do Kirgistanu może być realizowany jako Jeep Tour z kierowcą lub Moto Tour. 

 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 1950USD

+ bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Biszkek - Osz - Biszkek - Warszawa ok. 3300 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w obiektach klasy turystycznej - hostel, obiekty Guest House lub tradycyjne jurty zgodnie z programem
 • Śniadania
 • Transfery i transport wynajętym samochodem wraz z kierowcą na trasie zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Bilety wstępu do miejsc na trasie, tam gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia (około 15 USD na dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

Wycieczka do Kirgistanu na zdjęciach

Wycieczka do Kirgistanu - AZJA CeNTRALNA

Wycieczka do Kirgistanu Azja Centralna - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Song Kol 1,  Jezioro Song Kol 2,  Wyprawa do Kirgistanu – jak się przygotować?

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kirgistanu: Kirgistan Wyprawa,  Kirgistan Warsztaty Fotograficzne oraz Azji Centralnej.