kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WYCIECZKA DO NAMIBII
20.09.2024-01.10.2024
potwierdzony
12
dni
CENA:
3600 USD + bilety lotnicze ok. PLN

WYCIECZKA DO NAMIBII POZA TRASĄ

Wycieczka do Namibii z Poza Trasą Adventure to komfortowa podróż obejmująca najważniejsze atrakcje tego fascynującego południowoafrykańskiego kraju. Wizytę w Namibii rozpoczniemy od stolicy kraju Windhuk (Windhoek), skąd wyruszymy w kierunku południa na obszary Pustyni Namib do Parku Narodowego Namib-Naukluft. Pustynia Namib słynie z niezwykłych krajobrazów z wyjątkowymi formami skalnymi i najwyższymi wydmami świata. Namib rozciąga się z południa na północ Namibii, wzdłuż nadmorskiej równiny położonej na długości ponad tysiąca kilometrów. Uważa się, że to najstarsza pustynia na świecie. Bogactwo świata zwierząt Namibii obserwować będziemy zarówno w głębi kraju, jak i na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego zwanego Wybrzeżem Szkieletów. Na Cape Cross - Przylądku Krzyża, odwiedzimy ogromną kolonię uchatek karłowatych czyli kotików afrykańskich. W głębi lądu czekają nas niesamowite safari, podczas których towarzyszyć nam będą także spektakularne i zachwycające krajobrazy. Na północy Namibii dotrzemy do Parku Narodowego Etoszy (Etosha National Park), który jest jednym z największych parków narodowych na świecie. Na terenie Parku Narodowego Etoszy żyje niemalże 150 gatunków ssaków, między innymi słonie, żyrafy, nosorożce czarne, lwy, gepardy, lamparty oraz liczne gatunki ptaków, jak flamingi czy pelikany. W regionie Gór Erongo dotrzemy do Góry Spitzkoppe, wznoszącej się samotnie na ponad 700 metrów na rozległych sawannach. Pozatrasowa podróż do Namibii zaprowadzi nas także do wioski ludności Himba, jednego z najsłynniejszych plemion Afryki. Zapraszamy w podróż Wycieczka do Namibii z Poza trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYCIECZKA DO NAMIBII - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Windhuk (Windhoek) w Namibii. 

Dzień 2. Windhuk (Windhoek) / Pustynia Namib - Park Narodowy Namib-Naukluft - Sesriem

Przylot do Windhuk (Windhoek). Na lotnisku spotkanie z polskojęzycznym pilotem Poza Trasą Adventure w Namibii. Kontynuacja podróży. Wyruszymy w pierwszy odcinek naszej trasy prowadzącej przez namibskie bezdroża. Czeka nas kilka godzin jazdy szutrowymi drogami oraz obserwacja dzikiej przyrody i podziwianie niesamowitych bezkresnych pustych przestrzeni. Późnym popołudniem lub wieczorem dotrzemy do Sesriem, miejscowości położonej na Pustyni Namib, w południowej części Parku Narodowego Namib-Naukluft. Zakwaterowanie w komfortowej lodge w okolicach Solitaire. Czas wolny na odpoczynek. Z tarasu lodge obejrzymy przepiękny zachód słońca nad rozległą Pustynią Namib i jej skamieniałymi wydmami. Nocleg w lodge. 

Wycieczka do Namibii

Dzień 3. Pustynia Namib - Park Narodowy Namib-Naukluft - Sesriem / Dune 45 i Big Daddy / Dead Vlei 

Po śniadaniu dzień wolny na odpoczynek lub pobudka jeszcze przed świtem, tak aby zdążyć na wschód słońca nad najstarszą pustynią świata - Namib. Zobaczymy jej czerwone wydmy, w tym wydmę Dune 45 oraz Big Daddy, która zaliczana jest do najwyższych wydm świata. Dotrzemy też do Dead Vlei, jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc świata. Jest to dolina utworzona przed tysiącami lat przez dopływającą tu rzekę Tsauhab. Obecnie jest to miejsce, w którym zobaczyć możemy las, uschniętych przed tysiącem lat akacji. Tego dnia jest także duża szansa na spotkanie z afrykańskimi zwierzętami, m.in. oryksami i szpringbokami (Skocznik antylopi). Przed wyjazdem z parku narodowego krótki spacer w urzekającym Kanionie Sesriem, wyżłobionym przez rzekę Tsauhab. Popołudniu czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge. 

Wycieczka do Namibii

Dzień 4. Pustynia Namib - Sesriem / Solitaire / Zwrotnik Koziorożca (Tropic of Capricorn) / Swakopmund

Po śniadaniu wyjazd w dalszą podróż. Pierwszym przystankiem na naszej trasie będzie Solitaire – urokliwy zjazd na pustyni, gdzie można mieć wrażenie, że czas się zatrzymał. Następnie przejeżdżając przez malownicze góry oraz kaniony rzek Gaub i Kuiseb, przekroczymy Zwrotnik Koziorożca (Tropic of Capricorn). Tu zatrzymamy się na pamiątkową sesję zdjęciową. Późnym popołudniem dotrzemy do nadmorskiego Swakopmund – postkolonialnego miasteczka wybudowanego przez niemieckich osadników pod koniec XIX wieku. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku wybierzemy się na molo w Swakopmund. Dzień zakończymy kolacją w restauracji, która słynie z najlepszych w okolicy ryb i owoców morza oraz wspaniałego widoku na słońce zachodzące nad Atlantykiem. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Swakopmund.

Wycieczka do Namibii

Dzień 5. Swakopmund / Walvis Bay / Fakultatywny Rejs / Fakultatywna wyprawa samochodami Zatoka Sandwich Harbou / Swakopmund

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Walvis Bay -  największego portu w Namibii. W trakcie pobytu fakultatywny (dodatkowo płatny) kilkugodzinny rejs, podczas którego obserwować będziemy uchatki, pelikany i flamingi. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny, a być może nawet wieloryby. Popołudniu fakultatywna (dodatkowo płatna) wyprawa samochodami terenowymi do wyjątkowego miejsca, gdzie wysokie wydmy pustyni spotykają się bezpośrednio z oceanem. Ze szczytów wydm rozciąga się niesamowity widok na laguny otaczające Zatokę Sandwich Harbour. Powrót do Swakopmund. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Swakopmund.

Wycieczka do Namibii

Dzień 6. Swakopmund / Wybrzeże Szkieletów - Przylądek Krzyża Cape Cross / Spitzkoppe

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w podróż przez Wybrzeże Szkieletów. Na trasie zatrzymamy się przy wraku statku Zeila. To jeden z najsłynniejszych wraków, który zatonął tu w 2008 roku. Następnie udamy się do Przylądku Krzyża (Cape Cross), największej na świecie kolonii uchatek, liczącej około 600 tysięcy zwierząt. Przylądek Krzyża objęty został obszarem rezerwatu. Wczesnym popołudniem przejazd w region Gór Erongo. Tu czeka nas spacer w okolicach pięknej Góry Spitzkoppe, wznoszącej się samotnie na rozległych sawannach. Spitzkoppe wznosi się na ponad 700 metrów, otoczony jest rozległą równiną. Wieczorem dotrzemy do oddalonego kempingu. Rejon Spitzkoppe jest doskonałym miejscem do podziwiania namibskiego nieba. Zjemy wspólną kolację i spędzimy wieczór przy ognisku. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w komfortowych namiotach z łóżkami i łazienkami.

Wycieczka do Namibii

Dzień 7. Spitzkoppe / Omaruru

Po śniadaniu wybierzemy się na spacer w skalistym rejonie u podnóża Szpitzkoppe. Zobaczymy Skalny Łuk, naturalny skalny basen oraz inne ciekawe formacje skalne. Po spacerze wyjazd do miejscowości Omaruru. Tam będzie można zjeść lunch w restauracji przy winiarni, a osoby chętne będą mogły także degustować lokalne wina i whiskey. Następnie przejazd do malowniczo położonej lodge, gdzie z tarasu obiektu obserwować można wodopój i przychodzące do niego dzikie zwierzęta. Dzień zakończymy kolacją na platformie widokowej przy zachodzących promieniach słońca. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge w okolicach Omaruru.

Wycieczka do Namibii

Dzień 8. Omaruru / Park Narodowy Etosza

Po śniadaniu wyjazd na  północ Namibii w kierunku Parku Narodowego Etosza. Po przekroczeniu bram parku odwiedzimy kilka wodopojów. Następnie zatrzymamy się na krótki odpoczynek w pierwszym campie Okaukuejo, po czym wyruszymy na popołudniowe safari. Wieczorem dotrzemy do lodge, położnej na terenie Parku Narodowego Etosza. Wieczór spędzimy przy wodopoju, gdzie często można obserwować nosorożce. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge na terenie parku.

Dzień 9. Park Narodowy Etosza

Wczesna pobudka i poranne safari w Parku Narodowym Etosza, który jest jednym z największych i najbardziej niezwykłych parków narodowych świata. Etosza to obszar 22 tysięcy km2, którego centrum stanowi wyschnięte słone jezioro o powierzchni 5 tysięcy km2. Obszar ten nigdy nie był zagospodarowany przez człowieka i pozostał jednym z niewielu tak dziewiczych miejsc na świecie, którego ekosystem nigdy nie był naruszony i w jakikolwiek sposób zmieniony. Podczas safari z lokalnym przewodnikiem będzie szansa obserwowania między innymi oryksów, zebr, antylop, żyraf, słoni oraz innych licznych gatunków zwierząt, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy również lwy i nosorożce. Dzień ponownie zakończymy spektakularnym zachodem słońca. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w jednym z ośrodków na terenie Parku Narodowego Etosza.

Dzień 10. Park Narodowy Etosza / wioska ludu Himba / Windhuk (Windhoek)

Wczesna pobudka. O świcie udamy się na ostatnie safari w Parku Narodowym Etosza, w poszukiwaniu dzikich zwierząt, które o tej porze dnia zazwyczaj gromadzą się przy wodopojach. Po opuszczeniu terenów parku odwiedzimy wioskę ludności Himba, jednego z najsłynniejszych plemion Afryki. Jest to jedna z kilkunastu grup etnicznych Namibii i jedyna, która wciąż żyje i zachowuje na codzień swoje tradycje i kulturę. Ich charakterystyczny strój ze skór oraz ozdoby ciała określają status społeczny i majątkowy człowieka. Niestety wraz z rozwojem cywilizacji, powoli także i życie Himba wkrótce zacznie się zmieniać. Będzie to więc okazja do zobaczenia jednej z ostatnich afrykańskich, wciąż niezmienionych i nieskażonych nowoczesnym światem kultur oraz możliwość kontaktu ze społecznością, która wciąż wybieraja swoją kulturę i wartości, niezależnie od istniejącej obok kultury zachodniej. Około południa wyjazd w podróż powrotną do Windhoek. Na trasie zatrzymamy się na krótki odpoczynek. Późnym popołudniem dotrzemy do Windhoek. Zakwaterowanie w hotelu i czas na krótki odpoczynek. Następnie udamy się na wspólną pożegnalną kolację. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Wycieczka do Namibii

Dzień 11. Windhuk (Windhoek)

Po śniadaniu w zależności od godziny wylotu - spacer po mieście, czas na zakupy lub wizyta w Home of Good Hope – stołówce dla najbiedniejszych dzieci żyjących w slumsach Windhuk (Windhoek). Stołówka prowadzona jest przez pogodną i charyzmatyczną Namibijkę, dającą setkom dzieci szansę na rozwój oraz edukację. Następnie transfer na lotnisko. Na lotnisku pożegnanie z polskojęzycznym pilotem Poza Trasą Adventure w Namibii. Wylot z Windhuk (Windhoek) do Warszawy. 

Wycieczka do Namibii

Dzień 12.

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3600USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Windhuk (Windhoek) - Warszawa ok.  PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3*, w komfortowych lodgach w pokojach dwuosobowych oraz na kempingach w komfortowo wyposażonych namiotach z łóżkami i łazienką
 • Śniadania i kolacje 
 • Transfery i transport samochodem wynajętym dla grupy 
 • Wstępy do parków narodowych i rezerwatów zgodnie z opisem w programie
 • Wizytę w wiosce Himba
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskojęzycznego pilota (spotkanie grupy z pilotem w Windhuk (Windhoek) w Namibii)
 • Opiekę lokalnego przewodnika angielskojęzycznego
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy on-arrival do Namibii (ok. 80 EUR)
 • Kosztów posiłków nie wymienionych w opisie programu (ok. USD za dobę / osoba)
 • Fakultatywnej wycieczki w okolicach Walvis Bay - Rejs katamaranem i bliskie spotkania ze zwierzętami morskimi (ok. 75 USD)
 • Fakultatywnej wycieczki w okolicach Walvis Bay - przejazd asamochodami 4×4 po wydmach i wybrzeżu oceanu - Sandwich Harbour (ok. 130 USD)
 • Fakultatywnego lotu awionetką nad Pustynią Namib (ok. 180 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

Grupa min. 8 osób

WYCIECZKA DO NAMIBII na zdjęciach: