fbpx
Wyprawa Japonia poza trasą
28.09.2019
-
12.10.2019
15
dni
CENA:
2 400 USD + bilety lotnicze

Wyprawa: Japonia niedostępnym szlakiem

Wyprawa: Japonia niedostępnym szlakiem. Kraj Kwitnącej Wiśni to nie tylko spektakularne, nowoczesne miasta rodem z filmu "Blade Runner". To również kraj wielu tajemnic. Na trasie naszej wyprawie zobaczymy oba oblicza współczesnej Japonii. Z jednej strony wspaniałe miasta takie jak Tokio czy Kioto, które pełne są niezwykłych świątyń, ciekawych ludzi, zwyczajów i technologii. Nocą zamieniają się one w cyberpunkowe metropolie rodem z dalekiej przyszłości.

Z drugiej strony Japonia to teren ogromnej tragedii, która w 2011 roku zniszczyła dużą część prefektury Fukushima. Dwa jednoczesne kataklizmy naturalne (trzęsienie ziemi i kilkunastometrowe tsunami) były preludium do jeszcze większego dramatu - wybuchu elektrowni jądrowej w mieście Futaba. Ruszymy w te zapomniane przez japońskie społeczeństwo ruiny cywilizacji by uzmysłowić sobie jak bezbronna jest istota ludzka, gdy do głosu dochodzą potężne siły natury i nieokiełznanej technologii.

Ponadto zwiedzimy jedno z najbardziej wymownych miejsc - las Aokigahara, którego piękna, bujna roślinność skrywa makabryczną tajemnicę.

Plan podróży:

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Pakujemy walizki i w drogę!

Dzień 2

Przylot do Tokio. Przejazd do Iwaki, obiad, odpoczynek po podróży, wieczorna przechadzka po mieście.

Dzień 3

Przejazd do strefy wykluczenia w Fukushimie. Obejrzymy na własne oczy tereny zniszczone przez potężne katastrofy z 2011 roku, czyli tsunami i trzęsienie ziemi. Zmierzymy również poziom promieniowania po wybuchu reaktorów w pobliskiej elektrowni Fukushima nr 1 (mamy własny dozymetr!). Wieczorem przejazd do Koriyamy.

Dzień 4

Przejazd do Kioto (3:45h z przesiadką w Tokio). Całodzienne zwiedzanie Kioto, m.in. zobaczymy świątynię Kinkakuji. Weźmiemy udział w ceremonii parzenia herbaty, będziemy mieć też okazję, włożenia prawdziwego kimona.

Dzień 5

Przejazd do Nary – dawnej stolicy Japonii (1h). Całodzienne zwiedzanie: m.in. fenomenalna świątynia Todaiji, park pełen chodzących luzem jeleni, światynia Kiyomizu-dera i Kasuga Taisha. Powrót do Kioto.

Dzień 6

Całodzienne zwiedzanie Kioto (Nijojo — zamek szoguna Tokugawy, przejazd do Arashiyama ze wspaniałą stacją kolejową, spacer lasem bambusowym). Nocleg w świątyni w starym japońskim stylu, czyli brak łóżek, śpi się na tatami, wkłada kimono itp.

Dzień 7

Przejazd do Hiroshimy (ok. 3h). Park Pokoju, czyli m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon Pokoju, Wzgórze Pamięci itp., potem przejazd do słynnej bramy Torii.

Dzień 8

Przejazd do Himeji (ok. 2,5h). Zwiedzamy oszałamiający zamek Himeji. Spacer po mieście.

Dzień 9

Wyjazd do Nagoi. Jeśli się uda, obejrzymy walki sumo.

Dzień 10

Przejazd do Tokio (ok. 2:40h). Zakwaterowanie. Zwiedzanie Akihabary - dzielnicy elektronicznej rozrywki, zobaczymy także Shibuya – słynne skrzyżowanie przy stacji kolejowej.

Dzień 11

Wyjazd do góry Fuji (kolej linowa Hakone, jezioro Ashi, zatoka Sagami, parująca dolina Owakudani, park Arakurayama).

Dzień 12

Las Aokigahara – całodzienna wycieczka. Jest tu sporo szlaków, gdyż las jest przepiękny, ale… to tutaj, poza okiem turysty od wielu lat życie odbiera sobie duża liczba samobójców. Zejdziemy ze szlaków nie, tylko żeby zobaczyć ukryte piękno lasu, ale i np. wiszące sznurki i inne pozostałości po działaniach samobójców.

Dzień 13

Przejazd do Tokio. Zakwaterowanie. Dom strachów. Show i kolacja w Robot Restaurant.

Dzień 14

Tokio. Brama Homozon wraz ze świątynią Sensoji, Sky Tree, czyli najwyższa na świecie wieża TV, Pałac Cesarski, przejazd na wyspę Odaiba. Opcjonalnie: zobaczymy na żywo ekscytującą sztukę teatralną, w której nacisk kładzie się przede wszystkim na efekty specjalne, ubiór i makijaż aktorów oraz sprawność fizyczną.

Dzień 15

Powrót do Warszawy.

2 400USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • transport kolejowy/autobusowy po kraju/miastach (m.in. słynnymi, szybkimi shinkansenami)
 • noclegi w hotelach kapsułowych, klasy turystycznej, hostelach oraz guesthousach
 • wyżywienie w postaci śniadań
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR , NNW: 50.000 zł, 60.000 EU
 • koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opłatę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (około 3500 PLN – do rozliczenia)
 • obiadokolacji (około 20 USD/doba)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 300 USD)
 • wydatków osobistych