Japonia WYPRAWA niedostępnym szlakiem
Japonia Wyprawa Niedostępnym Szlakiem to fascynująca podróż do Kraj Kwitnącej Wiśni. Japonia to nie tylko spektakularne, nowoczesne miasta rodem z filmu "Blade Runner" lecz również kraj wielu tajemnic. Na trasie naszej podróży Japonia Wyprawa Niedostępnym Szlakiem poznamy oba oblicza współczesnej Japonii. Z jednej strony wspaniałe miasta takie jak Tokio czy Kioto, które pełne są niezwykłych świątyń, ciekawych ludzi, zwyczajów i technologii. Nocą zamieniają się one w cyberpunkowe metropolie rodem z dalekiej przyszłości. Z drugiej strony Japonia to teren ogromnej tragedii, która w 2011 roku zniszczyła dużą część prefektury Fukushima. Dwa jednoczesne kataklizmy naturalne (trzęsienie ziemi i kilkunastometrowe tsunami) były preludium do jeszcze większego dramatu - wybuchu elektrowni jądrowej w mieście Futaba. Wyruszymy w te dziś jeszcze opuszczone przez japońskie społeczeństwo ruiny cywilizacji by uzmysłowić sobie jak bezbronna jest istota ludzka, gdy do głosu dochodzą potężne siły natury i nieokiełznanej technologii. Ponadto zwiedzimy jedno z najbardziej wymownych miejsc - Las Aokigahara, którego piękna, bujna roślinność skrywa makabryczną tajemnicę.
Autor programu Tomasz Ilnicki. Copyright © Poza Trasą Adventure.
Japonia WYPRAWA niedostępnym szlakiem - PROGRAM PODRÓŻY:
Dzień 1.
Wylot z Warszawy do Tokio. Początek podróży Japonia Wyprawa Niedostępnym Szlakiem.
Dzień 2. Tokio / Iwaki
Przylot do Tokio. Wyjazd do Iwaki, obiad, odpoczynek po podróży, wieczorne zwiedzanie i spacer po mieście. Iwaki to miasto portowe położone nad Oceanem Spokojnym. Miasto ucierpiało w 2011 roku w wyniku katastrof naturalnych, które pochłonęły kilkaset osób. Do dziś w okolicy znajdują się domki zastępcze dla osób wysiedlonych. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3. Fukushima
Podróż wynajętym samochodem do strefy wysiedleń w Fukushimie. Całodzienne zwiedzanie, które może obfitować w policyjne kontrole – warto czegoś takiego doświadczyć. Będziemy poruszać się po terenach bezpośrednio przylegających do strefy całkowitego wykluczenia. Część obszaru została już poddana dekontaminacji i rząd wydał pozwolenie na ponowne osiedlenie. Niektóre tereny wciąż są jeszcze oczyszczane, aby umożliwić powrót kolejnym mieszkańcom w rodzinne strony. Dowiemy się co tak naprawdę wydarzyło się w mieście Fukushima, co lub kto jest za to odpowiedzialny i jak wygląda życie osób ewakuowanych. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Iwaki. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4. Kioto
Wyjazd pociągiem do Kioto (z przesiadką w Tokio). Zwiedzanie zabytków Kioto, w programie zwiedzania m.in. Świątynia Złotego Pawilonu i Kiyomizu-dera z przepięknym widokiem na panoramę miasta. Kioto to dawna stolica Japonii, która pełniła tę funkcję aż przez 1000 lat – od IX do XIX wieku. Przez cały ten okres miasto było ośrodkiem wyrafinowanej dworskiej kultury, raz tracąc, a raz zyskując rzeczywistą rolę stołeczną za sprawą zmieniających siedzibę shogunów, od 1192 r. rzeczywistych władców kraju. Mówi się, że Kioto zawdzięcza rolę stolicy z powodu strachu ówczesnego władcy przed rosnącym wpływem buddystów z Nary. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5. Nara
Podróż do miasta Nara – dawnej stolicy Japonii (około 1 godziny). Całodzienne zwiedzanie zabytków miasta. W programie zwiedzania m.in. fenomenalna świątynia Todaiji i światynia Kasuga Taisha. Odwiedzimy również park, gdzie spotkać można spacerujące jelenie. Nara pełniła funkcje stolicy w VIII wieku. Miasto Nara uważa się za pierwszą stałą siedzibę władców japońskich, których panowało tu łącznie siedmiu. Była ona wzorowana na planach urbanistycznych ówczesnej chińskiej potężnej metropolii Xian (to tam znajduje się słynna Armia Terakotowa). Buddyzm, który przybył do Nary z Chin, zaczął niepokoić japońskich władców. Dlatego też stolica została przeniesiona do Kioto. Tym samym Nara przestała być obiektem ataków militarnych, dzięki czemu zachowały się tu do dzisiaj największe perły dawnej architektury. Powrót do Kioto. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6. Kioto
Całodzienne zwiedzanie zabytków miasta Kioto (Nijojo - zamek szoguna Tokugawy, Pałac Cesarski, przejazd do Arashiyama ze wspaniałą stacją kolejową, spacer lasem bambusowym). W Pałacu Cesarskim urzędowali władcy w wiekach XIII - XIX. Nijojo to zamek, który wiele przeszedł. Wybudowano go w XVII wieku, ale już kilkadziesiąt lat później środkowa część spłonęła po uderzeniu pioruna. Potem nawiedzały go inne klęski żywiołowe, np. pożary i tajfuny. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Arashiyama słynie z bambusów, które są dla Japończyków magicznymi roślinami. Specyficzny szelest, jaki wydają pocierając się o siebie, został wpisany na listę tzw. Stu Dźwięków Japonii. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7. Hiroszima
Podróż pociągiem do Hiroszimy. Zwiedzanie zabytków miasta. Obejrzymy Park Pokoju, m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon Pokoju, Wzgórze Pamięci. Następnie przejazd do słynnej Bramy Torii. Hiroszima to miasto z jedną z najtragiczniejszych historii świata. Zrzucenie na Hiroszimę bomby jądrowej doprowadziło do katastrofy, jakiej ludzkość nigdy wcześniej nie doświadczyła. Przyjrzymy się tej tragedii z bliska, bo to dzięki niej wiemy tak wiele o wpływie promieniowania jonizującego na organizm człowieka. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8. Himeji
Wyjazd do Himeji. Zwiedzanie zabytków miasta. Obejrzymy m.in. Zamek Himeji, który ma status Skarbu Narodowego Japonii oraz jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy również kompleks świątynny Shosha-zan Engyō-ji, w którym kręcono „Ostatniego samuraja”. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 9. Nagoja
Wyjazd do Nagoja. Atrakcje zwiedzania miasta ustalimy wspólnie. Obejrzymy m.in. Zamek Nagoya, Atsuta Jingu. Nagoya to trzecie co do wielkości miasto w Japonii (po Tokio i Osace). Zamieszkuje je 9 milionów ludzi. Tutejszy zamek z przełomu XVI i XVII wieku, który spłonął częściowo podczas II. Wojny Światowej, został odbudowany w 1959 roku. Atsuta Jingu to drugi najważniejszy w kraju chram (miejsce kultu religii shinto). Znajduje się w nim jeden z trzech japońskich regaliów cesarskich oraz ok. 4000 skarbów historycznych z 2000 lat japońskich dziejów. Corocznie odbywa się tu również kilkadziesiąt festiwali. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 10. Tokio
Wyjazd do Tokio. Zakwaterowanie. Zwiedzanie atrakcji miasta. Obejrzymy m.in. Shibuya – słynne skrzyżowanie przy stacji kolejowej pojawiające się w wielu filmach, Akihabara - dzielnica elektronicznej rozrywki, w której doświadczymy niezwykłych emocji podczas gier na automatach. Następnie show i kolacja w Robot Restaurant. Nocleg.
Dzień 11. Góra Fuji
Wyjazd na Górę Fuji. Atrakcje zwiedzania dzisiejszego dnia to m.in. kolej linowa Hakone, Jezioro Ashi, Zatoka Sagami, parująca Dolina Owakudani, przepiękny park Arakurayama z panoramą Fuji. Fuji to czynny wulkan i zarazem najwyższy szczyt Japonii (3776 m n.p.m.), który od 2013 roku jest on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 12. Las Aokigahara
Całodzienna wycieczka - Las Aokigahara. Jest tu sporo szlaków turystycznych, gdyż jest to przepiękny las, jednak jest to również miejsce … okryte złą sławą. To tutaj od wielu lat życie odbiera sobie duża liczba samobójców. Kilka lat temu nakręcono horror poświęcony właśnie temu zjawisku. My na szczęście tylko odkryjemy piękno Aokigahary a podążać będziemy sprawdzonymi ścieżkami. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 13. Tokio
Podróż do Tokio. Zakwaterowanie. Zwiedzanie zabytków miasta. Obejrzymy mauzoleum cesarza Meiji - twórcy współczesnej potęgi Japonii. Następnie dzielnicę handlowo-rozrywkową Harajuku. Na naszej trasie będzie również tysiącletnia Świątynia Asakusa. Na koniec przejdziemy się ulicą handlową Nakamise i zobaczymy most Nijubashi prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 14. Tokio
Kontynuacja zwiedzania Tokio (atrakcje ustalimy wspólnie). Możliwość odłączenia się od grupy i przejazdu do miasta Jokohama (ok. 50 minut jazdy). W przypadku decyzji całej grupy – wspólny wyjazd do Jokohamy. Jokohama ma bardzo zwartą zabudowę turystyczną, więc jeden dzień w zupełności wystarczy, aby ją zwiedzić. To nowoczesne miasto ze szkła, stali i betonu. Warto wjechać na szczyt jednego z wieżowców, skąd rozciąga się zapierająca dech panorama miasta. Jeśli dopisze nam szczęście, to spotkamy na najwyższym piętrze rysownika, który stworzy nasz portret w stylu japońskim!
Dzień 15.
Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.
Dla zainteresowanych polecamy również alternatywny program:
Tokio - Nara - Kioto - Hiroshima - Himeji - Osaka - Nagoja - Tokio - Fuji - Las Aokigahara
Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne.
TRASA WYCIECZKI:
CENA:
Skontaktuj się z nami!
Cena obejmuje:
- Bilety lotnicze Warszawa - Tokio - Warszawa ok. PLN *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
- Noclegi w hotelach kapsułowych, hotelach klasy turystycznej, hostelach oraz obiektach turystycznych typu Guest House
- Śniadania
- Transport kolejowy/autobusowy po kraju/miastach (m.in. słynnymi, szybkimi shinkansenami) zgodnie z programem
- Opiekę polskiego pilota
- Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
- Ubezpieczenie podróżne
- Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje:
- Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
- Kosztów wyżywienia - obiadokolacja ok. 20 USD / osoba
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 300 USD)
- Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych
*Wycena na zamówienie dla grup. Grupa z polskim pilotem min. 6 osób
Japonia WYPRAWA - AZJA
Japonia Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Awaria elektrowni jądrowej w Japonii - Fukushima, Wyjazd Korea Północna – wspomnienia z podróży
WYPEŁNIJ FORMULARZ I SZYKUJ SIĘ NA PODRÓŻ POZA TRASĄ!
A jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - również napisz : )