fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspa Wielkanocna
zamów
sobie termin
9
dni
CENA:
skontaktuj się z nami

Wyspa Wielkanocna

Wyspa Wielkanocna - wyprawa w ten rejon świata pozwoli nam poznać miejsca owiane aurą tajemniczości i przygody. Kraina słynie z olbrzymich posągów moai, które zwrócone plecami do oceanu są symbolem wyspy.

Kto, w jaki sposób i dlaczego je stworzył? Dlaczego transportowano je nawet kilkanaście kilometrów od miejsca ich powstania? Do dziś te kwestie pozostają niewyjaśnioną do końca zagadką. Być może pomagały w tym Aku Aku, czyli duchy mieszkające tu od pradawnych czasów i nawet dziś towarzyszą w codziennym życiu mieszkańcom wyspy. Spróbujemy się o tym przekonać.

W czasie naszej wizyty nie tylko będziemy podziwiać słynne posągi, ale także doświadczymy bogatej polinezyjskiej kultury. Dowiemy się również o praktykowanym przez mieszkańców kulcie wody i powietrza. Poznamy także niezwykłą historię stworzoną przez klany Długo-  i Krótkouchych oraz nieznane nigdzie indziej zwyczaje. Pępek Świata – jak mieszkańcy Rapa Nui określają swoją wyspę – to najbardziej odizolowany od reszty świata zamieszkały skrawek lądu. Administracyjnie należy on do Chile.

Program wyprawy:

Dzień 1 Przelot via Madryt i Santiago de Chile do Hangaroa na Wyspie Wielkanocnej

Dzień 2 Wczesnym popołudniem przylot na Rapa Nui, transfer do hostelu, spacer po mieście. Czas na pierwsze spotkania z legendarnymi posągami – moai. Zachód słońca przy platformie Ahu Tahai, nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie wyspy: przejazd do Rano Raraku — kamieniołomu, w którym powstawały moai, zejście do wnętrza wygasłego wulkanu z jeziorkiem o brzegach porośniętych totorą — trzciną, która poza wyspą występuje tylko nad jeziorem Titicaca, zwiedzanie Ahu Tongariki oraz pobliskiej zatoki, powrót do Hangaroa, dla chętnych film Rapa Nui, nocleg.

Dzień 4 Piaszczysta plaża Anakena – miejsce lądowania pierwszych mieszkańców wyspy – jedna z najpiękniejszych platform na wyspie – Ahu Nau Nau. Następnie plażowanie pod palmami kokosowymi, plaża Ovahe, możliwość snorkelingu, a dla chętnych: piesza wędrówka na szczyt wygasłego wulkanu Maunga Terevaka (ok. 4 godz.). Po powrocie do Hangaroa dla chętnych pokaz i uczestnictwo w rytualnym malowaniu ciał tradycyjne stroje mieszkańców Rapa Nui sesja fotograficzna.

Dzień 5 Przejazd na wschód słońca do ceremonialnej wioski Orongo z tradycyjnym budownictwem Rapa Nui, krater wulkanu Rano Kau. Dla chętnych możliwość zejścia na jego brzeg, skąd rozpościera się widok na wysepki Motu Nui i Motu Iti – znane z wyścigu o pierwsze jajko w roku. Przejazd na platformę Aku Akivi i do jaskini Ana Kakenga, powrót do Hangaroa na nocleg. Dla chętnych Wieczór Polinezyjski, czyli 4-godzinna kolacja z pokazami tańców oraz pokazem gotowania w piecu ziemnym, nocleg.

Dzień 6 Przejazd do zatoki La Perouse’a, Te Pite o Te Henua. To zobaczymy otaczany kultem okrągły kamień — pępek świata, najbardziej energetyczne miejsce na wyspie. Te Pito Kura – największy przetransportowany z kamieniołomu posąg moai, plaża Anakena i Ovahe, jedyny na wyspie gaj palmowy, platforma Ahu Nau Nau. Na koniec dnia czas na plażowanie, a po południu powrót do Hangaroa, na nocleg.

Dzień 7 Plaża Anakena – plażowanie, a dla chętnych piesza wędrówka z Anakeny południowo-wschodnim brzegiem do Hangaroa. Czekają nas wspaniałe widoki z klifów, liczne platformy z powalonymi posągami (ok. 6-8 godzin), pożegnalny zachód słońca na Ahu Tahai z degustacją lokalnego trunku Pisco (dla chętnych), nocleg.

Dzień 8 Transfer na lotnisko i przelot via Santiago de Chile do Madrytu

Dzień 9 Przelot z Madrytu do Warszawy - zakończenie wyprawy

 

Cena obejmuje:

 • Noclegi
 • Transport
 • Miejscowi przewodnicy (*jeśli wymagani)
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów (Bilet do Parku Archeologicznego Rapa Nui)
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena NIE obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa-Madryt -Wyspa Wielkanocna - Warszawa
 • Wyżywienia - ok 50 USD dziennie
 • Napiwki (max 100 USD)