kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Tajwan
zamów
sobie termin
7
dni
CENA:
skontaktuj się z nami

Tajwan

Tajwan nie należy do szczególnie często odwiedzanych miejsc w Azji. To duży błąd, ponieważ to terytorium ma wiele do zaoferowania – supernowoczesne Taipei kontrastuje z tradycyjną chińską zabudową miasteczek Jiufen i Shifen, niesamowitymi parkami narodowymi czy zachowanymi jeszcze gdzieniegdzie rolniczymi enklawami. Tajwan to również niezwykle ciekawa historia i piętno, które odcisnęli na nim kolonizatorzy – poczynając od Portugalczyków i Holendrów, a kończąc na Japończykach i Chińczykach przybyłych tutaj z kontynentu. Liczne polityczne zawirowania sprawiły, że z jednej strony Tajwan mógł się cieszyć względną wolnością, z drugiej jednak był w nieustannym konflikcie z „Wielkim Bratem” - Chinami, które wciąż dążą do podporządkowania Tajwanu i utworzenia z niego pełnoprawnej prowincji swego kraju.

O polityce, roli Kuomintangu i Czang Kai Szeka opowiemy sobie już w Taipei, odwiedzając Memorial Hall (Halę Pamięci) poświęcone temu politykowi. Przede wszystkim jednak będziemy w stolicy podziwiać nowoczesne rozwiązania technologiczne – jeden z najwyższych (509 m) wieżowców świata – Taiwan 101, na którego szczyt wjedziemy windą (jazda trwa około minuty!), wozić nas będą bezobsługowe kolejki miejskie, zrobimy też wypad do nieco ekstrawaganckiej restauracji Modern Toilet, gdzie cały wystrój utrzymany jest w stylu… toaletowym, siedzi się na sedesach, a posiłki (przygotowane w dość specyficznej formie)  podawane są w naczyniach przypominających miniaturowe muszle klozetowe.

Od tajwańskiej nowoczesności odetchniemy chwilę na łonie przyrody – odwiedzimy parki narodowe: Yehliu Geopark z niesamowitymi formami skalnymi oraz usytuowane na zboczach drzemiącego wulkanu – Yangmingshan z polami termalnymi i ogrodami botanicznymi. Przy okazji ujrzymy też tradycyjną tajwańską architekturę na starówkach górniczych miasteczek Jiufen i Shifen. Miłośnikom fotografii z pewnością przypadnie do gustu wypad do bajecznie kolorowej „Tęczowej wioski” – przeznaczonej pierwotnie do wyburzenia dzielnicy miasta Taichung. Podczas tego wyjazdu znów da jednak znać o sobie najnowsza technologia – skorzystamy bowiem z ultraszybkiej kolei.

Program wyprawy:

Dzień 1

Przelot z Warszawy przez jeden z europejskich hubów do Taipei

Dzień 2

Po południu przylot do Taipei (Tajwan). Transfer do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 3

Zwiedzanie stolicy Tajwanu – Taipei: Pałac prezydencki, Memorial Hall wybudowany ku czci Czang Kai Szeka, buddyjska świątynia Longshan, Taipei 101 – mierzący ponad 500 metrów wieżowiec w dzielnicy Xiniy z tarasem widokowym na szczycie, po południu Shengkeng Old street – zakupowo (pamiątki)  - restauracyjna dzielnica na starówce, powrót na nocleg do hotelu

Dzień 4

Całodziennia wycieczka do Yehliu Geopark, w którym zobaczymy niesamowite formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr i morskie fale w piaskowcach, morze Ying Yang, pałac Potala (ale nie ten tybetański z Lhasy, tylko ulokowana na szczycie 13 tarasów dawna kopalnia miedzi), Złote Wodospady oraz Jiufen – niezwykle malownicze miasteczko z przepiękną starówką – założone i zamieszkałe przez górników pracujących w kopalni złota. Jeszcze jedną atrakcją tego dnia będzie wizyta w nieodległym Shifen, w którym oprócz uliczek starego miasta odwiedzimy kolejny, 40-metrowy wodospad. Wieczorem wizyta w ekstrawaganckiej, ale również kultowej „Modern Toilet Restaurant”, gdzie posiłek zjemy siedząc na muszlach klozetowych, i w dość nietypowym, jak na restaurację, otoczeniu.

Dzień 5

Ten dzień przeznaczymy na spotkanie z tajwańską przyrodą – odwiedzimy Yangmingshan National Park – przespacerujemy się szlakami usytuowanymi na zboczach czynnego wciąż (choć od lat drzemiącego) wulkanu na tereny geotermalne z gorącymi źródłami, ujrzymy zegar kwiatowy, fontannę Yangmin oraz ogród botaniczny z wielką kolekcją kalii i lilii, po południu powrót do Taipei, nocleg.

Dzień 6

Wycieczka Szybką Koleją Taipei (Taipei High-Speed Rail) do Tęczowej Wioski – dzielnicy miasta Taichung. Raj dla miłośników fotografii – kwatera kilkunastu niewielkich domków pokryta setkami kolorowych malowideł. Powrót do Taipei, czas wolny, wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski

Dzień 7

W godzinach popołudniowych przylot do Warszawy – zakończenie wyprawy

 

Cena obejmuje:

 • Noclegi
 • Transport
 • Miejscowi przewodnicy na Bali i Sumbie
 • Wstępy do świątyń i wsi
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena NIE obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa-Denpasar-Warszawa
 • Biletów lotniczych Denpasar - Tambulaka - Denpasar
 • Wyżywienia - ok 20 USD dziennie
 • Napiwki (max 70usd)