kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WIETNAM POŁUDNIOWY
Poza Trasą
09.03.2025-21.03.2025
11.10.2025-23.10.2025
13
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze ok. 4000 PLN

WIETNAM POŁUDNIOWY POZA TRASĄ

Wietnam Południowy Wyjazd z Poza Trasą Adventure to doskonała propozycja zarówno dla miłośników kultury i tradycji wietnamskich, wspaniałej przyrody Azji Południowo-Wschodniej oraz wielbicieli poznawania smaków lokalnych kuchni azjatyckich. Podróż Wietnam Południowy Wyjazd z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy w mieście Ho Chi Minh, wcześniej zwanym Saigon, którego architektura przypomina o francuskim panowaniu kolonialnym w tym regionie. Następnie odwiedzimy dziewiczy i nadal wciąż mało znany Archipelag Con Dao, gdzie odpoczniemy na piaszczystych plażach, obserwując zagrożone gatunki delfinów oraz żółwi morskich. Jest to także doskonałe miejsce do odkrycia podwodnego świata rafy koralowej. Aby poznać historię wysp odwiedzimy słynne więzienie polityczne Con Dao oraz pobliski cmentarz Hang Duong. W prowincji Ben Tre rozpoczniemy poznawanie Delty Mekongu. Wyruszymy w rejs łodzią, z której obserwować będziemy codzienne życie mieszkańców mijanych wiosek oraz plantacje kokosów. Spróbujemy także lokalnych przysmaków. Czekają nas również wycieczki łodziami przez labirynty lasów namorzynowym w Can Gio w pobliżu Saigonu oraz Mui Ca Mau, najbardziej wysuniętym na południe przylądku Wietnamu. Na naszej trasie znalazła się miejscowość Tra Vinh, miasto słynące z setek świątyń i pagód, uznawane za wietnamską stolicę Khmerów. W pobliskim Can Tho zajrzymy na słynny wietnamski floating market. Odwiedzimy kompleks pagód Nui Sam, gdzie przez setki lat splatały się tradycje buddyzmu, hinduizmu, islamu i kultu bogini matki. O złożonej historii Wietnamu przypomni nam również wizyta w wioskach Czamów, położonych na pograniczu z Kambodżą. Zapraszamy w podróż Wietnam Południowy Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WIETNAM POŁUDNIOWY - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) Wietnam Południowy.

Dzień 2. Ho Chi Minh (Saigon)

Przylot do Ho Chi Minh. Na lotnisku spotkanie grupy z polskojęzycznym przewodnikiem pilotem Poza Trasą Adventure - rezydentem w Wietnamie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. W zależności od godziny przylotu nocleg lub przejazd na kolację do restauracji z panoramą miasta Ho Chi Minh (dawniej Saigon). Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Ho Chi Minh (Saigon). W cenie kolacja.

Wietnam Południowy wyjazd

Dzień 3. Ho Chi Minh (Saigon) - City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Ho Chi Minh (Saigon). Przejazd rikszami przez kolonialną część Ho Chi Minh, które do 1976 roku nosiło nazwę Saigon. To dawna stolica Wietnamu Południowego i największe wietnamskie miasto. Swoją obecną nazwę miasto otrzymało po upadku Wietnamu Południowego w 1975 roku, na cześć lidera północnowietnamskich komunistów Ho Chi Miana, jednak do dzisiaj mieszkańcy używają nieformalnie nazwy Saigon. W okresie kolonialnym Francuzi uczynili miasto stolicą swoich indochińskich kolonii. Okres ten miał duży wpływ na dzisiejszy wygląd miasta. Z tego okresu też pochodzi wiele ciekawych architektonicznie budynków w stylu kolonialnym. Przejazd trasą Opera - Główny Urząd Pocztowy (z końca XIX wieku) - Katedra Notre Dame - Pałac Zjednoczenia (Pałac Niepodległości) - Bazar Ben Thanh, gdzie znajduje się wiele straganów z tradycyjnym wietnamskim jedzeniem oraz kuchnią międzynarodową - Ratusz Miejski - Bulwary Le Loi i Nguyen Hue, położony w pobliżu rzeki Saigon. W trakcie zwiedzania przystanek na odpoczynek w jednej z lokalnych kawiarni, a następnie lunch w tradycyjnej ulicznej restauracyjce. Popołudniu czas wolny na odpoczynek przy basenie hotelowym. Wieczorem wyruszymy na Saigon Riders - późnowieczorną wycieczkę skuterami przez Saigon pełen street foodów i nocnych wydarzeń i imprez. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Ho Chi Minh (Saigon). W cenie: śniadanie i lunch. 

Wietnam Południowy wyjazd

Dzień 4. Ho Chi Minh (Saigon) / Can Gio / Vung Tau

Po śniadaniu przejazd busem do Rezerwatu Lasów Namorzynowych Can Gio, położonego w nadmorskim obszarze na południowy-wschód od miasta Ho Chi Minh. Tutejszy las mangrowy jest siedliskiem największej bioróżnorodności gatunków roślin namorzynowych. Żyją tu także liczne gatunki zwierząt, między innymi wiele gatunków małp oraz krokodyle a także różnorodne gatunki ryb i skorupiaków. Wycieczka łodzią motorową przez labirynt lasów namorzynowych i obserwacja przyrody. Następnie czas na lunch i krótki odpoczynek w okolicy. Popołudniu transfer promem do miasta Vung Tau. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Vung Tau. W cenie: śniadanie i lunch.

Wietnam Południowy wyjazd

Dzień 5. Vung Tau / Wyspa Con Dao

Po wczesnym śniadaniu transfer do portu i przeprawa promem na Con Dao. Con Dao jest archipelagiem 15 tropikalnych wysepek, położonych ponad 200 kilometrów od wybrzeża Wietnamu. Cały archipelag oraz otaczające je wody wchodzą w skład Parku Narodowego Con Dao, dzięki czemu ruch turystyczny jest tutaj pod kontrolą, a naturalna uroda miejsca pozostała niemal nietknięta. W wodach otaczających wyspy pływają zagrożone gatunki delfinów, a na szerokich plażach składają jaja żółwie morskie. W okolicy znajduje się wiele doskonałych miejsc do nurkowania na rafie koralowej, można tam także uprawiać snorkeling bez znacznego oddalania się od brzegu. Największa z wysp, Con Son, jest jedyną zamieszkałą wyspą archipelagu. Nadal jest ona niemalże dzika i dziewicza. Po darciu na Con Dao, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie lunch w lokalnej restauracji. Popołudniu przejazd na plażę Dam Trau, która położona jest w piaszczystej zatoczce otoczonej skalistymi przylądkami porośniętymi tropikalną roślinnością. Czas wolny na odpoczynek. W drodze powrotnej do hotelu wizyta w niewielkiej świątyni Mieu Cau. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wizyta na Night Market w Con Dao. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Con Dao. W cenie: śniadanie i lunch.

Wietnam Południowy wyjazd

Dzień 6. Wyspa Con Dao

Po śniadaniu wycieczka po wyspie. Con Dao to częściowo górzysta wyspa z pagórkami i skalistymi przylądkami otoczonymi turkusową wodą. Wizyta w punkcie widokowym na Shark Beach. Następnie zwiedzimy miejsca związane z historią wyspy i Wietnamu. Przejazd do słynnego Więzienia Con Dao, założonego przez Francuzów w 1861 roku. Początkowo osadzano w nim skazanych za ciężkie przestępstwa a później prawie wyłącznie więźniów politycznych, m.in. członków Viet Minh (League for the Independence of Vietnam) założonej w 1941 roku. Po przegranej Francuzów w wojnie indochińskiej, więzienie przejęły władze Wietnamu Południowego. W kolejnych latach krwawej wojny domowej i wojny z USA, w więzieniu osadzani byli bojownicy i sławni działacze komunistycznej Północy. Wizyta na pobliskim Cmentarzu Hang Duong, na którym pochowano około 20 tysięcy więźniów politycznych zmarłych w latach 1941-1975. Po zwiedzaniu lunch w lokalnej knajpce. Popołudniu trekking po obszarach Parku Narodowego Con Dao. Wieczorem wizyta na Night Market w Con Dao. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Con Dao. W cenie: śniadanie i lunch.

Wietnam Południowy wyjazd

Dzień 7. Con Dao / Ho Chi Minh (Saigon) / Delta Mekongu - Ben Tre

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Ho Chi Minh (Saigon). Po przylocie transfer z lotniska do Prowincji Ben Tre, gdzie wyruszymy w rejs po Deltcie Mekongu. Druga co do wielkości delta rzeczna w Azji zapewnia doskonałe warunki do uprawy roślin. Region znany jest więc z plantacji owoców, w szczególności kokosów oraz rozległych pól ryżowych. Eksplorując liczne kanały przyjrzymy się z bliska złożonemu ekosystemowi Delty Mekongu. Poznamy także codzienne życie mieszkańców rejonu. Zobaczymy liczne barki wypełnione owocami i warzywami. Zapewne spróbujemy także lokalnego przysmaku - kokosowych cukierków. Wybierzemy się także na przejażdżkę tuk tukami w pobliżu rzeki. Wieczorem przejazd do obiektu typu Guest House i wspólna kolacja z gospodarzami - lokalną wietnamską rodziną. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Guest House w Ben Tre. W cenie: śniadanie, lunch i kolacja. 

Hanoi

 

Dzień 8. Delta Mekongu - Ben Tre / Tra Vinh / Can Tho

Po śniadaniu czas na odpoczynek i spacer po wiosce. Następnie przejazd do Tra Vinh – khmerskiej stolicy w Wietnamie, gdzie odwiedzimy świątynię. To jedno z najpiękniejszych miast w Delcie Mekongu, symbol francuskiej epoki kolonialnej. Jednocześnie jest to miejsce bardzo autentyczne, gdyż nie docieraja tu turystyka masowa. W okolicznej prowincji mieszka około 300 tysięcy etnicznych Khmerów, a obszar ten jest usiany ponad 140 khmerskimi pagodami. Tra Vinh ma również małą, ale aktywną społeczność chińską, jedną z niewielu takich społeczności, które żyją regionie delty Mekongu. Po lunchu przejazd do Can Tho. Powitanie przez gospodarzy i zakwaterowanie w Guest House w Can Tho. Wspólna kolacja. Czas wolny na odpoczynek lub wycieczkę rowerową po okolicy. Nocleg w  w Can Tho. W cenie: śniadanie, lunch i kolacja. 

Wietnam Wycieczka Hoi An

Dzień 9.  Delta Mekongu - Can Tho / Ca Mau

Wcześnie rano wizyta na Floating Market w Can Tho - lokalnym autentycznym pływającym rynku w Wietnamie. Targ to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów i spróbowania lokalnych przysmaków w jednej z małych kawiarenek. Następnie powrót do Guest House na śniadanie. W południe wyjazd do Ca Mau, gdzie znajduje się najbardziej wysunięty na południe przylądek Wietnamu. Wycieczka łodziami po terenie lasów namorzynowych, których kanały zamieszkują różnorodne gatunki dzikich zwierząt, w tym liczne egzotyczne ptaki i ryby. Odwiedzimy także gospodarstwa rybaków oraz lokalne farmy. Wieczorem zakwaterowanie w wiejskim pensjonacie. Wspólna kolacja z gospodarzami a w menu lokalne przysmaki. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w pensjonacie w Ca Mau. W cenie: śniadanie i lunch.

Dzień 10. Delta Mekongu - Ca Mau / Rach Gia / Long Xuyen / Chau Doc

Po wspólnym śniadaniu z gospodarzami, wyjazd na tereny pogranicza kambodżańskiego. Zatrzymamy się w portowym mieście Rach Gia, na tradycyjny wietnamski masaż dla każdego uczestnika. Po lunchu przejazd na pola ryżowe w Long Xuyen, opcjonalnie krótka wizyta na farmie krokodyli. Wieczorem przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Chau Doc. W cenie: śniadanie i lunch.

Wietnam Południowy

Dzień 11. Delta Mekongu - Chau Doc / Kompleks Pagód Nui Sam / Chau Doc / wioski Czamów / wyjazd do Ho Chi Minh (Saigon) 

Dla chętnych wcześnie rano obserwacja wschodu słońca. Następnie śniadanie z widokiem na Deltę Mekongu. Po śniadaniu wyjazd skuterami do kompleksu pagód w Nui Sam. Region przez setki lat stanowił tygiel wielu religii, gdzie splatały się tradycje buddyzmu, hinduizmu, islamu i kultu bogini matki. Dziś to najważniejsze miejsce pielgrzymek na południu Wietnamu. W Nui Sam odnajdziemy liczne budynki sakralne o eklektycznej architekturze, łączącej wpływy wietnamskie, chińskie, indyjskie, jak np. Pagoda Tay An, Świątynia Ba Chua Xu, Grobowiec Thoai Ngoc Hau czy Ogród Tao Ngo. W południe przejazd na lunch do Chau Doc. Popołudniu wybierzemy się w kolejny rejs po rzece Mekong i odwiedzimy wioski Czamów na pograniczu z Kambodżą. Czamowie to jeden z ludów austronezyjskich, niegdyś zamieszkujący Czampę. Ich państwo założone zostało w II wieku przez  żeglarzy osiadłych na obszarze dzisiejszego środkowego i południowego Wietnamu. Czampa funkcjonowała na zasadzie federacji miast-państw, a ostatnie z nich utrzymywało się do 1832 roku, kiedy to zostało anektowane przez Wietnam. Współcześnie Czamowie wyznają hinduizm i islam. Wieczorem transfer na dworzec autobusowy i przejazd nocnym autobusem z kuszetką do Ho Chi Minh (Saigon). W cenie: śniadanie lunch.

Wietnam Południowy wyjazd

Dzień 12. Ho Chi Minh Saigon - Warszawa

Przyjazd do Ho Chi Minh (Saigon) w godzinach wczesnoporannych. Transfer do hotelu, gdzie będzie można odświeżyć się po nocnej podróży. Czas wolny na odpoczynek. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Pożegnanie grupy z lokalnym polskojęzycznym pilotem przewodnikiem - rezydentem w Wietnamie. Wylot do Warszawy.

Dzień 13. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 4000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Ho Chi Minh (Saigon) - Warszawa ok. 4000 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotniczy na lot wewnętrzny Con Dao - Ho Chi Minh (Saigon)
 • Noclegi w hotelach 4* (lokalna standaryzacja) oraz Guest House (pensjonat) w pokojach dwuosobowych (na prowincji Wietnam Południowy Delta Mekong). Pokoje jednoosobowe dopłata ok. USD - oferta na zapytanie / Uwaga - nie ma opcji jedynki w Guest House (pensjonat)
 • Wyżywienie zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport busami, transport lokalny wszelką komunikacją w tym tuk-tuki i transfery wodne łodziami + przeprawy promem -  zgodnie z programem
 • Zgody na wjazdy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi angielskojęzycznego lokalnego przewodnika
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy do Wietnamu (ok. 25 USD)
 • Kosztów wyżywienia nie ujętego w opisie programu oraz napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok.  USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

WIETNAM POŁUDNIOWY NA ZDJĘCIACH

WIETNAM POŁUDNIOWY - AZJA

Wietnam Południowy Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wietnam - Wspomnienia z PodróżyLaos – kim są grupy etniczne Akha i Hmong?Laos - Być mnichem w Laosie,  Laos jaskinie

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Wietnamu:  Wietnam Laos,  Wietnam Kambodża Sylwester