kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

poza trasą ADVENTURE - NASZ ZESPÓŁ PILOTÓW I PRZEWODNIKÓW

Poza Trasą

ŁUKASZ ODZIMEK - CEO i założyciel Poza Trasą Adventure. To od jego pasji wszystko się zaczęło. Nieustannie w drodze, odkrywa wciąż nowe i niesamowite miejsca. Odwiedził już ponad 150 niepodległych państw świata. Poznał większość krajów Afryki i Azji. Otwarty na świat i ludzi, niezmiennie zaraża innych miłością do podróżowania po całym świecie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą. Gościom swoich wypraw z pasją pokazuje świat i jego najbardziej odległe zakątki. Z każdej podróży przywozi tysiące zdjęć i wspomnień. Publikuje artykuły i wspomnienia z podróży. Każda wyjazd to niepowtarzalny program, niezwykłe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

poza trasą

MAGDALENA EL GHAMARI - Ekspertka do spraw bliskowschodnich, pracowniczka Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas w Warszawie. Akademiczka, wykładowczyni i ekspertka świata islamu, jest autorką wielu książek i artykułów naukowych o tematyce arabsko-muzułmańskiej. Aktywnie działa w obszarze szkoleń krajowych i międzynarodowych organizacji odpowiedzialnych za prewencję terroryzmu oraz radykalizacji. Interesuje się religią, kulturą, sztuką, modą i życiem kulinarnym świata arabskiego. Z zamiłowania podróżniczka, pilotka i przewodniczka po krajach muzułmańskich.

Poza Trasą

JAGODA GRONDECKA - iranistka, dziennikarka i reporterka. Przez ponad dwa lata mieszkała w Afganistanie, z czego półtora roku po dojściu talibów do władzy. Była jedyną polską dziennikarką w Kabulu, gdy upadał rząd Aszrafa Ghaniego, a USA i ich sojusznicy opuszczali kraj. Jej relacje i reportaże można przeczytać w Gazecie Wyborczej, Polityce, OKO.Press, Magazynie WP, Krytyce Politycznej i innycnih. Laureatka wielu nagród dziennikarskich. Wydarzenia w Afganistanie regularnie komentuje w mediach polskich i światowych, jak BBC czy BBC Farsi. Wycinki z życia w Afganistanie, a ostatnio w Pakistanie, dokąd przeprowadziła się z Kabulu, prezentuje także na swoim instagramie.

Poza Trasą

IGA CICHOŃ - Z wykształcenia antropolog kultury. Zafascynowana Zakaukaziem oraz egzotyką krajów Azji Centralnej. Od wielu lat wyjeżdża w poszukiwaniu autentycznych przeżyć i emocji związanych z duchowością rdzennych mieszkańców gór, stepów i pustyń. Ponad hotele ceni jurty i czajchany, a ponad all inclusive – samodzielnie wypieczony chleb w pamirskim piecu, gdzieś na placu w Toktomush.  Odnajduje filozoficzną prawdę w codziennych zajęciach mieszkańców Pamiru, w stawianiu jurty, filcowaniu wełny, wyplataniu dywanów. Włącza się w akcje pomocowe dla mieszkańców tadżyckich i kirgiskich wiosek.

Poza Trasą

IGA KNYSAK - z wykształcenia historyczka sztuki XX wieku i specjalistka rynku antyków. Pilotuje wycieczki na Bliskim Wschodzie. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą materialną, a poprzez sztukę czy architekturę stara się zrozumieć relacje społeczne, tożsamość mieszkańców odwiedzanych krajów oraz ich stosunek do własnej historii. Uważa, że ludzi najlepiej poznaje się podczas zakupów na tradycyjnym bazarze oraz przy wspólnych posiłkach. Zna i chętnie odwiedza najciekawsze restauracje w Teheranie, Erbilu, DamaszkuBagdadzie. Ceni piękno przyrody i na jej łonie znajduje spokój po trudach podróży.

Poza Trasą

ASIA JANKOŚ - Liderka wypraw i podróżniczka, poliglotka, tłumaczka przysięgła, specjalistka od krajów iberyjskich - to tylko kilka z wielu jej zajęć i jednocześnie życiowych pasji. Odwiedziła niezliczoną liczbę krajów, prowadząc wyprawy od Ameryki Południowej, przez Afrykę, aż po daleką Azję. W trakcie podróży chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą, opowiada o historii, odkryciach geograficznych i kształtowaniu się Nowego Świata. Zawsze profesjonalna i doskonale przygotowana do podróży, z niegasnącą pasją do odkrywania nowych miejsc oraz powrotów do tych już znanych. Jej szeroki uśmiech i spokój sprawiają, że jest doskonałą liderką i towarzyszką podróży.

poza trasą

PAWEŁ BOLEK - Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pilot wycieczek, etatowo wykładowca na Build Bright University w Takeo (Kambodża). Podróżnik z doświadczeniem w kilkudziesięciu krajach świata. Oprowadza wycieczki po Azji, Afryce oraz Oceanii. Wolontariusz i współzałożyciel szkoły im.Polskich Weteranów Misji UNTAC w Kambodży. Od 2014 roku mieszka na stałe w Kambodży. Wieloletni pracownik kultury i działacz społeczny. Autor filmu poświęconego obozom dla uchodźców w Bangladeszu, dwóch pozycji książkowych na temat Azji i przewodnika po Górach Orlickich. Wolontariusz, bloger, publicysta.

poza trasą

TOMASZ NASIÓŁKOWSKI - Wolny Duch, Pielgrzym w Drodze, geograf, Dolnoślązak. Na co dzień związany jest z Karkonoszami, gdzie pracuje jako meteorolog i przewodnik górski. W podróżach spędził kilka lat swojego życia. Były to głównie kraje Azji i Europy. Najczęściej odwiedza jednak Indie oraz Himalaje. Oprócz podróżowania, gór i przyrody fascynuje go odkrywanie tajemnic ludzkiej duszy, ciała i umysłu, świata emocji i duchowości. Stały praktyk medytacji Vipassana i hatha jogi. Wspomaga ludzi w odnajdywaniu spokoju wewnętrznego i równowagi oraz dotarciu do swojego wnętrza poprzez pracę z oddechem.

Poza Trasą

HANNA JEWSIEWICKA - reporterka, reżyserka, producentka. Podróże to jej DNA. Z kamerą była w blisko 100 krajach, m.in w Czadzie, Sierra Leone, Ghanie, Pakistanie, Japonii, Chinach, Indonezji, Australii i Islandii. Odkąd skończyła 18 lat otwiera ludziom okno na świat. Wyreżyserowała odcinki do 8 sezonów bardzo popularnego programu "Kobieta na krańcu świata”. Niezależnie wyreżyserowała i była producentem dokumentu "Jungle business", do którego zdjęcia powstały w Papui Zachodniej. Współpracowała z Unicef i Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Była dwukrotnie nominowana do nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego.

poza trasą

MARCIN KAWA - to niezwykła mieszanka: kulturoznawca, politolog, przedsiębiorca i nade wszystko, niepowstrzymany podróżnik. Jego serce bije w rytmie Wschodu, a fascynacja tym regionem ożywa w każdej podróży. Eksplorując Bliski Wschód, malownicze tereny Azji Południowej, Centralnej i Wschodniej oraz Afrykę poszukuje głębszego zrozumienia historii, procesów społecznych, ekonomii i polityki tych krain. Niezwykłe smaki kuchni lokalnej są dla niego jak mapy kultury. Z przyjemnością też zatrzymuje się w swoich podróżach, aby zatopić się w filiżance wyśmienitej kawy. Jak sam mówi, nazwisko zobowiązuje i samo w sobie jest zaproszeniem.

poza trasą

KONRAD PISKAŁA - Dziennikarz zajmujący się tematyką społeczną. Pisał dla "Tygodnika Powszechnego", "Rzeczpospolitej", "Pisma" oraz mediów podróżniczych "Podróże" i "National Geographic Traveler". Od ponad dwudziestu lat jego bezgraniczną miłością jest Afryka, a szczególnie Afryka Wschodnia. Poświęcił jej dotąd dwie książki: „Sudan. Czas Bezdechu” oraz książkę o Somalii - „Dryland”. W podróżach najważniejszy jest dla niego kontakt z drugim człowiekiem. Wielokrotnie wraca do tych samych miejsc i do tych samych osób, aby słuchać, co zmieniło się w ich życiu. Afrykę, jej jasne i ciemne strony, pokazuje na co dzień na swojej stronie fb "Afryka okiem reportera”.

NASIR - specjalista od trekkingu i wspinaczki z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dzieciństwo spędził w Karakorum i Himalajach, w regionie Gilgit Baltistan. Swoją miłością do gór zaraża wszystkich gości swoich wypraw. Mówi kilkoma lokalnymi językami, posługuje się również angielskim i francuskim. Dzięki doskonałej znajomości lokalnych kultur i zwyczajów, doświadczeniu i profesjonalizmowi, jest niezastąpionym przewodnikiem grup wyruszających w najwyższe partie gór. To prawdziwy mistrz w dziedzinie logistyki i ocenie ryzyka oraz wybitny opiekun mentalny prowadzonych grup. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma telewizjami z całego świata.

Poza Trasą

MUKESH - Od wielu lat pracuje jako lider i licencjonowany przewodnik trekkingowy. Ku zaskoczeniu wielu osób urodził się na południu Nepalu, a więc w terenie pozbawionym gór. Doskonale zna nepalskie góry, które są pasją jego życia. Wielokrotnie liderował naszym grupom wyruszającym do BC Everest i Annapurna. Prowadził także grupy trekkingowe po Mustangu, w regionie Langtang i Chitwan. Jest również specjalistą od wypraw motocyklowych, helikopterem oraz tradycyjnego zwiedzanie zabytków Nepalu oraz Bhutanu. Posiada bogate doświadczenie i ogromną wiedzę na temat kultur, religii, tradycji, miejsc światowego dziedzictwa kultury oraz grup etnicznych regionu.

Poza Trasą

HAMID  - Kirgiz. W branży turystycznej pracuje od ponad dziesięciu lat. Specjalizuje się w wyprawach i wycieczkach indywidualnych oraz grupowych, trekkingu, jeździectwie, pieszych wędrówkach oraz wyprawach motocyklowych i jeepami. Starannie dobiera trasy i wybiera najlepszej jakości obiekty i usługi na szlaku. Pomaga nam w tworzeniu niepowtarzalnych programów wypraw. Z pasją prezentuje lokalne zabytki, przybliża tradycje i kultury regionu, chętnie dzieli się ciekawostkami.  Zawsze z niesamowitą serdecznością i otwartością wita naszych gości i  pokazuje to co najciekawsze w Kirgistanie i Tadżykistanie.

BEN - nasz przedstawiciel i przewodnik w Iranie. Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania podróżnik. Spontaniczny i ciekawy świata, czerpie ogromna radość z każdej podróży w towarzystwie swoich gości. Chce pokazywać ludziom prawdziwe oblicze Iranu i łamać stereotypy dotyczące tego kraju. Doskonale oprowadza po Teheranie, skąd pochodzi. Jest również świetnym przewodnikiem po odległych od stolicy zakątkach Persji. Doskonale zna historię, zabytki, kulturę i sztukę perską oraz zaratusztriańską. Ben podczas podróży pokazuje to, co najpiękniejsze w Iranie - niesamowite zabytki i pejzaże, ale przede wszystkim pozwala doznać słynnej na całym świecie perskiej gościnności.

Poza Trasą

ABDUL - to nasz przedstawiciel w Syrii. Długoletni i doświadczony przewodnik. Znawca i miłośnik sztuki, architektury oraz historii. Z wykształcenia historyk sztuki. Jego pasją są podróże ale także praca z młodzieżą. Abdul pracuje również jako wykładowca akademicki. Kocha to co robi i to na każdym kroku widoczne jest podczas współpracy z nim przy tworzeniu programów wypraw oraz ich realizacji. Zawsze profesjonalnie przygotowany i dysponujący ogromną wiedzą. Zwiedzanie Syrii z nim to nie tylko mnóstwo informacji na temat zwiedzanych miejsc i obiektów, ale przede wszystkim miło spędzone chwile, jest to bowiem człowiek pełen ciepła i empatii.

Poza Trasą

AUGUSTINE i DABALA - to duet naszych przewodników - cenionych specjalistów od zadań specjalnych w Afryce Centralnej i nie tylko. W branży turystycznej działają od blisko 20 lat. Specjalizują się zarówno w trasach klasycznych oraz typowo trekkingowych. Współpraca z nimi to profesjonalnie przygotowane wyprawy w miejsca oddalone od typowych tras turystycznych w Kamerunie, Kongo i Demokratycznej Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej oraz Gabonie i Gwinei Równikowej. Oboje to wspaniali towarzysze podróży, gawędziarze, miłośnicy pieśni i tańców, piwa i dobrej kuchni. 

Poza Trasą

ALI - nasz człowiek w krajach Rogu Afryki - Somalii, Somalilandzie i Dżibuti. To doświadczony organizator i przewodnik, z którym współpracujemy od lat. Jak wiadomo Róg Afryki to kierunki szczególnie trudne, więc jesteśmy w tym przypadku szczególnie wymagający. Ali, wraz ze swoimi braćmi z którymi stale współpracuje, zapewnia nam wysoki poziom bezpieczeństwa na każdym etapie podróży - odpowiednio przygotowane eskorty umożliwiające komfortowe i sprawne przejazdy. Ali to serdeczny, ciepły i empatyczny człowiek, dbający o gości i każdy najdrobniejszy szczegół ich podróży. 

Poza Trasą

DAVID - nasz przewodnik w Nigerii. To serdeczny, ciepły i empatyczny człowiek, dbający o gości i każdy najdrobniejszy szczegół podróży. David jest znakomitym przewodnikiem po kulturowym kalejdoskopie swojego kraju. Pełen energii i pasji, z radością pokazuje Nigerię. Jednocześnie chętnie schodzi z utartych szlaków, w poszukiwaniu ukrytych skarbów lokalnej kultury i oszałamiającego piękna afrykańskiej przyrody. Wierzy że turystyka ma głęboki wpływ na życie mieszkańców Nigerii, przyczyniając się do pobudzenia gospodarczego kraju. Dlatego chętnie odwiedza ze swoimi gośćmi pracownie rzemieślników i korzysta z usług małych lokalnych przedsiębiorców.

Poza Trasą

BACHIR - nasz przewodnik w Algierii. Jego pasją jest odkrywanie oszałamiających i stale zmieniających się pejzaży algierskiej Sahary oraz kultury zamieszkujących ją społeczności. Po studiach w Wielkiej Brytanii w zakresie anglistyki oraz hotelarstwa powrócił do ojczyzny, aby rozwijać tu lokalną turystykę. W branży turystycznej działa już od blisko czterdziestu lat. Jest założycielem algierskiego Stowarzyszenia Biur Podróży, członkiem Narodowej Komisji ds. Jakości Turystyki, organizatorem wydarzeń kulturalnych, naukowych, artystycznych i sportowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu, każda podróż z nim to niesamowita i niezapomniana przygoda.

Poza Trasą

TAO - to nasz człowiek w Togo, Ghanie, Beninie, Burkina Faso, Nigrze i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wieloletni przewodnik i niezastąpiony kompan podczas podróży po Afryce.  Znawca lokalnych kultur, tradycji i języków. Podczas wypraw prezentuje prawdziwe, kolorowe, pulsujące niezwykłą energią i duchowością życie Afryki. Świetny zarówno jeśli chodzi o oprowadzanie grup podczas zwiedzania miast i ich atrakcji, jak i w prezentowaniu piękna i wyjątkowości natury i przyrody afrykańskiej.

Poza Trasą

SOUSA - pochodzi z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej i jest naszym przedstawicielem w tym wciąż mało znanym zakątku świata. Doświadczony przewodnik wycieczek, z turystyką związany jest od 15 lat. To jego pasja i profesja. Doskonale zna zarówno historię i zabytki wysp, obszary dżungli oraz morskie zakątki wokół wysp. Prowadzi też akcje społeczne, wspierające lokalne społeczności. Zbiera fundusze na edukację i rozwój najmłodszych. Jako wolontariusz uczy języka angielskiego dzieci i młodzież. Jest powszechnie znany, darzony zaufaniem i ceniony na wyspach, dzięki czemu jego goście przyjmowani są szczególnie ciepło i serdecznie przez lokalne społeczności.

Poza Trasą

PRABIR - nasz przedstawiciel w Indiach. Prabir ukończył studia na Wydziale Literatury Angielskiej. Jego prawdziwą pasją stały się jednak podróże i praca w obszarze turystyki. Za cel postawił sobie profesjonalny i globalny rozwój w tej branży, w czym zdecydowanie pomaga mu jego solidne wykształcenie. Oddany swojej pracy, od dwóch dekad pracuje w turystyce, specjalizując się w tworzeniu programów wypraw do Indii dla klientów o różnorodnych gustach i oczekiwaniach. Biegła znajomość języka angielskiego i literatury pozwala mu prowadzić błyskotliwe dyskusje i promować z dobrym skutkiem swoją fascynującą ojczyznę.

poza trasą

DAMIAN OKRUCIŃSKI - nasz specjalista od medycyny podróży. Jest lekarzem pediatrą ale także podróżnikiem z krwi i kości. Wychowywał się w Azji Południowo-Wschodniej. Wiele podróżował, wraz z żoną pracował także jako wolontariusz w szpitalu na Borneo w Indonezji. Jest twórcą strony Lekarz Podróżnik, na której podpowiada jak bezpiecznie dla zdrowia przygotować się do wyjazdu. Istotne są tu wieloletnie osobiste doświadczenia oraz wciąż aktualizowane międzynarodowe wytyczne. "Dla mnie najlepsza podróż to taka, z której człowiek wraca zmieniony, z innym nastawieniem na świat. Ale przy tym musi być bezpieczna!" Lekarz Podróżnik Czytaj więcej...

PODRÓŻE WYJAZDY - OPINIE PODRÓŻNIKÓW

Poza Trasą Adventure - KIM JESTEŚMY?

Poza Trasą Adventure - Nasza idea

Podróże Poza Trasą różnią się znacznie od standardowych wycieczek objazdowych proponowanych przez typowe biura podróży. Nasze wyjazdy to połączenie swobody i spontaniczności z profesjonalnie przygotowanym programem i planem podróży. Niezwykle istotne jest dla nas także zapewnienie naszym Gościom poczucia pełnego bezpieczeństwa. Przygotowujemy podróże intrygujące i zaskakujące, bez nudnych powtarzalnych schematów. Sama nazwa „Poza Trasą” to zarazem motto naszych wypraw.

Podróżujemy do miejsc nieodkrytych przez masową turystykę. Schodzimy z utartych ścieżek, by poznać miejsca ciekawe i niebanalne, nieskażone komercją i globalizacją. Korzystamy z najlepszej dostępnej w danym obszarze bazy noclegowej. Często gościmy także w domach lokalnych mieszkańców, którzy nie tylko proponują nam nocleg, ale również zapraszają do uczestnictwa w tradycyjnych świętach, obrzędach i uroczystościach rodzinnych. Z całą pewnością to niezapomniane chwile i prawdziwa przygoda. Nie trzymamy się schematów, ale też nie ma w naszych podróżach miejsca na przypadkowość.

Jakie są początki Poza Trasą Adventure?

Zaczęło się od pasji Łukasza Odzimka – twórcy i szefa Poza Trasą Adventure. Łukasz podróżuje już prawie ćwierć wieku odkrywając wciąż nowe i niesamowite miejsca, odwiedził i poznał blisko 130 krajów świata. Jest świetnym doświadczonym organizatorem, ekspertem i znawcą kierunków, które Poza Trasą Adventure ma w swojej ofercie.

Poza Trasą AdVENTURE - Co nas wyróżnia?

Bezpieczeństwo

Poza Trasą Adventure posiada wszelkie wymagane dokumenty

Organizator turystyki nr 21161 oraz Gwarancja ubezpieczeniowa M 525230

Uczestnicy wypraw z Poza Trasą Adventure ubezpieczeni są najwyższą polisą turystyczną - KL do 500 000 PLN, NNW do 50 000 PLN, OC do 500 000 PLN oraz Bagaż Podróżnego do 5 000 PLN, a podczas wypraw górskich także polisą od sportów ekstremalnych.

Z Poza Trasą Adventure odwiedzisz miejsca, które dobrze znamy, co daje gwarancję udanego i bezpiecznego wyjazdu. Każdą podróż profesjonalnie planujemy i organizujemy, załatwiamy wszelkie formalności z nią związane, zajmujemy się logistyką i zapewniamy opiekę przed i w trakcie wyjazdem.

Oryginalne programy

Podczas podróży z Poza Trasą Adventure przybliżamy nie tylko odległe zakątki świata, dziką przyrodę, dalekie egzotyczne krajobrazy, unikalne miejsca i zabytki, ukazujemy także fascynujące kultury i zróżnicowane zwyczaje, poznajemy lokalną kuchnię i jej wyjątkowe smaki. Nasza oferta to interesujące programy wypraw, w których aktywne zwiedzanie atrakcyjnych miejsc łączy się z relaksem i wypoczynkiem. Wybór jest ogromny. W naszej ofercie znajdują się podróże do ponad stu państw całego świata – głównie Afryki, Azji, Oceanii oraz Ameryki Południowej.

Programy wyjazdów często oferują również zajęcia dodatkowe — fakultatywne, w których uczestnik bierze udział zgodnie z własnymi zainteresowaniami, upodobaniami i potrzebami. Proponujemy także wyprawy oraz trekkingi na indywidualne zamówienie, które przygotowujemy według konkretnych życzeń i próśb zainteresowanego klienta lub grupy.

Świadoma turystyka

Współpracujemy z osobami fizycznymi i mikro-firmami na całym świecie. Unikamy kooperacji z dużymi firmami turystycznymi. Poza Trasą Adventure aktywnie pomaga i wspiera mieszkańców odwiedzanych krajów, korzystając z ich pomocy jako przewodników i pilotów.

Przyjacielska atmosfera

Niewielkie kameralne grup od czterech do dwunastu osób. Rozmawiamy z każdym uczestnikiem, ponieważ chcemy znać potrzeby gości naszych wypraw. Mamy grono stałych Klientów, z którymi nie tylko podróżujemy ale i od wielu lat przyjaźnimy się.

Grupa podróżnicza

Na Facebooku mamy społeczność ponad 8,5 tysiąca podróżników. Tam dzielimy się wspomnieniami, planujemy kolejne wyprawy i wspieramy się.  Poza Trasą - grupa podróżników