fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Czym jest Poza Trasą Adventure

Nasza idea

Autorskie podróże z Poza Trasą to wyprawy do miejsc odległych na mapie świata.
Staramy się uciec od masowej turystyki, tworząc wyjazdy dla ludzi, którzy preferują aktywny wypoczynek. Robimy wszystko, aby wyjazd był autentycznym doświadczaniem podróży. Dzięki temu nie jesteśmy turystami, a podróżnikami, którzy poznają prawdziwe oblicze tych odległych światów i ich mieszkańców. Czasem przecieramy szlaki podróżnicze, wyznaczając nowe trasy. Wyjazdy są dla każdego i w każdym wieku, w grupach od 4 do 12 osób.

Na podróżowanie nigdy nie jest za późno!

Więc jeśli nosisz w sobie ciekawość świata i ludzi, chcesz uniknąć tłumu turystów, komercji i sztampy - to zapraszamy! Uwaga, my zawsze pamiętamy o bezpieczeństwie. Uczestnicy naszych wypraw są ubezpieczeni najwyższą polisą turystyczną 200.000 Euro KL, a podczas wypraw górskich polisa od sportów ekstremalnych. Poza Trasą posiada wszelkie wymagane dokumenty — Organizator turystyki nr 21161, Gwarancja ubezpieczeniowa M516880.

Jakie są początki Poza Trasą?

Zaczęło się od pasji Łukasza Odzimka – twórcy Poza Trasą, który odwiedził i poznał blisko 130 krajów świata w tym większość Afryki i Azji, organizując wyprawy solo i grupowe. Łukasz jest organizatorem, ekspertem i znawcą miejsc, które z Poza Trasą poznasz. Swoją pasją, otwartością zaraża innych, pokazując kawałek świata, który zna.

Co nas wyróżnia

Bezpieczeństwo

Uczestnicy naszych wypraw są ubezpieczeni najwyższą polisą turystyczną 200.000 Euro KL, a podczas wypraw górskich polisa od sportów ekstremalnych. Poza Trasą posiada wszelkie wymagane dokumenty — Organizator turystyki nr 21161, Gwarancja ubezpieczeniowa M516880.

Oryginalne programy

Dajemy Ci wybór podróży do ponad stu państw świata – głównie Afryki, Azji, Oceanii oraz Ameryki. Nie trzymamy się schematów, ale też nie ma w naszych podróżach miejsca na przypadkowość. Nasze programy są autorskie, pisane z pasją – tak by pokazać, jak najwięcej.

Świadoma turystyka

Współpracujemy z osobami fizycznymi i mikro-firmami na całym świecie. Unikamy współpracy z dużymi firmami turystycznymi. Poza Trasą aktywnie pomaga mieszkańcom odwiedzanych krajów, często korzystając z ich pomocy jako przewodników.

Przyjacielska atmosfera

Małe, kameralne grup 4-12 osób. Rozmawiamy z każdym uczestnikiem – poznajemy się, starając zrozumieć potrzeby każdego podróżnika. Mamy grono stałych klientów, z którymi nie tylko jeździmy, ale i się przyjaźnimy.

Grupa podróżnicza

Na Facebooku mamy społeczność ponad 8 tysięcy podróżników. Tam dzielimy się wspomnieniami, planujemy kolejne wyprawy i wspieramy się. Poza Trasą - grupa podróżników

 

Nasze podróże w swoim założeniu mają pozytywnie zaskakiwać i wzbudzać podziw. 

Jeśli myślisz, że o podróżowaniu wiesz już wszystko ...

Zespół poza trasą

ŁUKASZ ODZIMEK - twórca POZA TRASĄ – to od Jego pasji wszystko się zaczęło. Od ponad 20 lat podróżuje i odkrywa niesamowite miejsca. Odwiedził 120 niepodległych krajów świata, poznał większość krajów Afryki i Azji.
Swoją pasją i otwartością na drugiego człowieka zaraża innych do wędrówek. Zainteresowanym pokazuje kawałek świata, który zna.
Z każdej wyprawy Łukasz przywozi setki niezwykłych zdjęć, a swoją wiedzą o świecie dzieli się w artykułach. Zdobyte przez lata przyjaźnie owocują oryginalnymi programami wypraw, które są poza zasięgiem każdego innego biura podróży.

Iga Cichoń - antropolog kultury, zafascynowana Zakaukaziem oraz egzotyką krajów Azji Centralnej. Od wielu lat wyjeżdża w poszukiwaniu autentycznych przeżyć i emocji związanych z duchowością rdzennych mieszkańców gór, stepów i pustyni. Ponad hotele ceni jurty i czajchany, a ponad all inclusive – samodzielnie wypieczony chleb w pamirskim piecu, gdzieś na placu w Toktomush. Odnajduje filozoficzną prawdę w codziennych zajęciach mieszkańców Pamiru, w stawianiu jurty, filcowaniu wełny, wyplataniu dywanów. Włącza się w akcje pomocowe dla mieszkańców tadżyckich i kirgiskich wiosek.

Ameryka Południowa Boliwia Peru Ekwador wyprawa

Wioleta Szczudlińska - specjalistka od Ameryki Południowej. Polka z latynoską duszą. Ma nosa do wyszukiwania niesamowitych miejsc z lokalną kuchnią. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona, zjednuje sobie ludzi, gdziekolwiek się pojawi. Interesuje się historią Tahuantinsuyu, czyli państwa Inków, jest fanką odzieży z wełny alpaki oraz narodowego dania Peruwiańczyków, czyli ceviche. Uwielbia obserwować życie mieszkańców małych miasteczek i wiosek, gdzie wszystko jest "tranquilo" i "mañana". Jak tylko może wspiera lokalne społeczności a w szczególności kobiety.

Michał Woźniak — historyk, geograf i kulturoznawca, miłośnik flory tropikalnej i raf koralowych. Lubi pokazywać świat „od kuchni”. Często „przeciera” szlaki organizując wyprawy na najbardziej oddalone i najmniej zagospodarowane lądy. Jego specjalnością jest Azja Południowa i Południowo-Wschodnia oraz Australia i kraje Pacyfiku. Z grupami wyjeżdża od 1993 roku, ale zawsze z wielką przyjemnością wraca na rodzinne Pałuki, by opowiadać o fascynującej historii początków polskiej państwowości. Jest autorem licznych publikacji prasowych, przewodników i książek, a także kulturowych szlaków turystycznych.

Anna Zrobczynska

Anna Zrobczyńska — od zawsze poszukuje wyjątkowych kierunków, które są mało znane, rzadko uczęszczane, a nawet tych, których próżno szukać na mapie. Miłośniczka górskich szlaków, zimowych kąpieli w morzu. Podróżowanie z Anią to poznawanie nowych miejsc przede wszystkim przez ich smak i zamach. Uważa, że kuchnia danego kraju pozwala najlepiej poznać daną kulturę. Zakochana w Afryce, która za każdym razem zachwyca ją coraz bardziej. W ostatnim czasie zaczyna odkrywać także niesamowitą magię Oceanii. Zawsze uśmiechnięta, zaraża swoją pozytywną energią.

Dawid Nowakowski jest zawodowym fotografem. Twierdzi, że najlepszym językiem porozumiewania się jest obraz, dlatego opowiada historie ze swoich wypraw przede wszystkim zdjęciami, zapalając swoją pasją innych. Podróżując, szuka miejsc z daleka od utartych szlaków, turystycznych atrakcji i cywilizacyjnego zgiełku. Ponad wszystko kocha góry, zarówno jako ich obserwator, jak i zdobywca pieszymi wędrówkami. Oddany fan krajów byłego Związku Radzieckiego, które są dla niego inspiracją do odkrywania nowych, często zapomnianych miejsc o kolorowej historii.

Tomasz Ilnicki — Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Uwielbia podróżować do miejsc uznawanych za nieciekawe i niebezpieczne. Z tego narodziła się pasja odwiedzania m.in. strefy czarnobylskiej (dziewiętnaście wyjazdów), o której napisał książkę pt. „Azyl. Zapiski Stalkera". Jest również pierwszym polskim podróżnikiem (wespół z Arkadiuszem Podniesińskim), który dostał się do skażonych terenów Fukushimy po potężnej katastrofie z 2011 roku. Prowadzi też na terenie całej Polski prelekcje poświęcone katastrofom jądrowym. Interesuje się wieloma kulturami, szczególnie prekolumbijskimi i azjatyckimi.