fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Poza Trasą Adventure - KIM JESTEŚMY?

Poza Trasą Adventure - Nasza idea

Podróże Poza Trasą różnią się znacznie od standardowych wycieczek objazdowych proponowanych przez typowe biura podróży. Nasze wyjazdy to połączenie swobody i spontaniczności z planem i poczuciem pełnego bezpieczeństwa. Zapewniamy podróże intrygujące i zaskakujące, bez nudnych powtarzalnych schematów. Sama nazwa „Poza Trasą” to zarazem motto naszych wypraw. Podróżujemy do miejsc nieodkrytych przez masową turystykę. Schodzimy z utartych ścieżek, by poznać miejsca ciekawe i niebanalne, nieskażone komercją i globalizacją. Często gościmy w domach lokalnych mieszkańców, którzy nie tylko proponują nam nocleg, ale również zapraszają do uczestnictwa w tradycyjnych świętach, obrzędach i uroczystościach rodzinnych. Z całą pewnością to niezapomniane chwile i prawdziwa przygoda. Nie trzymamy się schematów, ale też nie ma w naszych podróżach miejsca na przypadkowość.

Jakie są początki Poza Trasą Adventure?

Zaczęło się od pasji Łukasza Odzimka – twórcy Poza Trasą Adventure. Łukasz podróżuje już prawie ćwierć wieku odkrywając wciąż nowe i niesamowite miejsca, odwiedził i poznał blisko 130 krajów świata. Jest świetnym organizatorem, ekspertem i znawcą kierunków, które Poza Trasą ma w swojej ofercie.

Poza Trasą AdVENTURE - Co nas wyróżnia?

Bezpieczeństwo

Uczestnicy naszych wypraw są ubezpieczeni najwyższą polisą turystyczną 200.000 Euro KL, a podczas wypraw górskich polisa od sportów ekstremalnych. Poza Trasą posiada wszelkie wymagane dokumenty — Organizator turystyki nr 21161, Gwarancja ubezpieczeniowa M516880.

Z nami odwiedzisz miejsca, które dobrze znamy, co daje gwarancję udanego i bezpiecznego wyjazdu. Każdą podróż dobrze planujemy, załatwiamy wszelkie formalności z nią związane, zajmujemy się logistyką i zapewniamy opiekę przed i w trakcie podróży.

Oryginalne programy

Nasza oferta to interesujące programy wypraw, w których aktywne zwiedzanie atrakcyjnych miejsc łączy się z relaksem i wypoczynkiem. Wybór jest ogromny. W naszej ofercie znajdują się podróże do ponad stu państw całego świata – głównie Afryki, Azji, Oceanii oraz Ameryki. Programy wyjazdów często oferują również zajęcia dodatkowe — fakultatywne, w których uczestnik bierze udział zgodnie z własnymi zainteresowaniami, upodobaniami i potrzebami.

Proponujemy także wyprawy oraz trekkingi na indywidualne zamówienie, które przygotowujemy według konkretnych życzeń i próśb zainteresowanego klienta lub grupy.

Świadoma turystyka

Współpracujemy z osobami fizycznymi i mikro-firmami na całym świecie. Unikamy współpracy z dużymi firmami turystycznymi. Poza Trasą aktywnie pomaga mieszkańcom odwiedzanych krajów, często korzystając z ich pomocy jako przewodników.

Przyjacielska atmosfera

Niewielkie kameralne grup od czterech do dwunastu osób. Rozmawiamy z każdym uczestnikiem, ponieważ chcemy znać potrzeby gości naszych wypraw. Mamy grono stałych klientów, z którymi nie tylko podróżujemy ale i od wielu lat przyjaźnimy się.

Grupa podróżnicza

Na Facebooku mamy społeczność ponad 8 tysięcy podróżników. Tam dzielimy się wspomnieniami, planujemy kolejne wyprawy i wspieramy się.  Poza Trasą - grupa podróżników

poza trasą ADVENTURE - ZESPÓŁ

Poza Trasą

ŁUKASZ ODZIMEK - CEO i założyciel Poza Trasą Adventure. To od jego pasji wszystko się zaczęło. Nieustannie w drodze, podróżuje już niemal ćwierć wieku odkrywając wciąż nowe i niesamowite miejsca. Odwiedził już ponad 130 niepodległych państw świata. Poznał większość krajów swojej ukochanej Afryki i Azji. Otwarty na świat i ludzi, niezmiennie zaraża innych miłością do podróżowania i wypraw po całym świecie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą. Gościom swoich wypraw z pasją pokazuje świat i jego najbardziej odległe zakątki. Z każdej podróży przywozi tysiące niesamowitych zdjęć i wspomnień. Stale coś notuje, publikuje artykuły i wspomnienia z podróży. Każda kolejna nowa wyprawa z Poza Trasą Adventure to niepowtarzalny program, niezwykłe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

Poza Trasą

IGA CICHOŃ - antropolog kultury, zafascynowana Zakaukaziem oraz egzotyką krajów Azji Centralnej. Od wielu lat wyjeżdża w poszukiwaniu autentycznych przeżyć i emocji związanych z duchowością rdzennych mieszkańców gór, stepów i pustyń. Ponad hotele ceni jurty i czajchany, a ponad all inclusive – samodzielnie wypieczony chleb w pamirskim piecu, gdzieś na placu w Toktomush.  Odnajduje filozoficzną prawdę w codziennych zajęciach mieszkańców Pamiru, w stawianiu jurty, filcowaniu wełny, wyplataniu dywanów. Włącza się w akcje pomocowe dla mieszkańców tadżyckich i kirgiskich wiosek.

poza trasą

DOROTA PRZYBORKIEWICZ - o sobie mówi „podróżniczka zakochana w Afryce”. Uwielbia podróże, szczególnie te w najdalsze zakątki świata. Przez dziesięć lat mieszkała nad Atlantykiem w cudownej i słonecznej Portugalii. To tam zaczęła poznawać afrykańską kulturę, muzykę i kuchnię. Stamtąd wyruszyła w  pierwsze podróże po Afryce, która zupełnie skradła jej serce. W wolnych chwilach tańczy kizombę i sembę z Angoli, czyta książki Nigeryjczyka Chinua Achebe i Mozambijczyka Mia Couto, słucha rytmów z Zielonego Przylądka, Fatoumaty Diawary z Mali i Dabi Toure z Senegalu. Organizuje wysyłki paczek z ubraniami dla dzieci z sierocińców w Ugandzie i Togo.

KATARZYNA MAZURKIEWICZ - wieloletnia przewodniczka wypraw poznawczych i trekkingowych m.in. do Indii i w Himalaje. Odbyła też liczne wyprawy po Syberii, rosyjskim Dalekim Wschodzie, Mongolii, Azji Środkowej, Iranie, Tybecie, Turcji, Gruzji a także Wenezueli i Tanzanii. Jednak szczególnie chętnie wraca w indyjskie Himalaje, które zafascynowały ją swoją różnorodnością krajobrazową i kulturową.  Z licznych wypraw prezentuje pokazy slajdów. Wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi Agencję Podróżniczą Terra Incognita. Jest współautorką przewodnika trekkingowego "Himalaje indyjskie" oraz albumu "Himalaje - szlakiem karawan i pielgrzymów". Organizuje festiwal TERRA. Więcej informacji na: www.terra.waw.pl , www.festiwalterra.pl

MAGDALENA KLINGER - kocha podróże i od zawsze dużo podróżowała. Liceum kończyła w Pradze czeskiej a podczas studiów sinologicznych mieszkała w Chinach. Odwiedziła między innymi Tybet, Nepal, Japonię, Gruzję i wiele zakątków Europy. Zawsze najważniejszy był dla niej kontakt z ludźmi dlatego chętnie wraca w te same miejsca odwiedzając "starych znajomych". Zafascynowana jest Saharą. Rejon Tassili n’Ajjer odwiedziła wiele razy ale zawsze zaskakiwana jest czymś zupełnie nowym – nowe krajobrazy i kaniony, inna pogoda i kolory piasku, niespotkane dotąd kwiaty i pustynne rośliny zmieniające się w zależności od pory roku. Swoją miłością do Sahary chętnie zaraża innych podczas swoich fascynujących wypraw.

TOMASZ ILNICKI - Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Uwielbia podróżować do miejsc uznawanych za nieciekawe i niebezpieczne. Z tego narodziła się pasja odwiedzania m.in. strefy czarnobylskiej (dziewiętnaście wyjazdów), o której napisał książkę pt. „Azyl. Zapiski Stalkera". Jest również pierwszym polskim podróżnikiem (wespół z Arkadiuszem Podniesińskim), który dostał się do skażonych terenów Fukushimy po potężnej katastrofie z 2011 roku. Prowadzi też na terenie całej Polski prelekcje poświęcone katastrofom jądrowym. Interesuje się wieloma kulturami, szczególnie prekolumbijskimi i azjatyckimi.

Anna Zrobczynska

ANNA ZROBCZYŃSKA -  od  zawsze poszukuje wyjątkowych kierunków, które są mało znane, rzadko uczęszczane, a nawet tych, których próżno szukać na mapie. Miłośniczka górskich szlaków, zimowych kąpieli w morzu. Podróżowanie z Anią to poznawanie nowych miejsc przede wszystkim przez ich smak i zapach. Uważa, że kuchnia danego kraju pozwala najlepiej poznać daną kulturę. Zakochana w Afryce, która z każdą kolejną podróżą zachwyca ją jeszcze bardziej. W ostatnim czasie zaczyna odkrywać także niesamowitą magię Oceanii. Zawsze uśmiechnięta, zaraża swoją pozytywną energią i uśmiechem innych.

DAWID NOWAKOWSKI - jest zawodowym fotografem. Twierdzi, że najlepszym językiem porozumiewania się jest obraz dlatego historie i wspomnienia ze swoich wypraw ilustruje i opowiada najchętniej za pomocą zdjęć i chwil na nich ujętych. Chętnie zaraża swoją pasją innych, organizuje warsztaty fotograficzne na całym świecie. Podróżując, szuka miejsc z daleka od utartych szlaków, typowo turystycznych atrakcji i cywilizacyjnego zgiełku. Ponad wszystko kocha góry, zarówno jako ich obserwator i fotograf ale także wędrowca. Oddany miłośnik krajów byłego Związku Radzieckiego, które są dla niego inspiracją do odkrywania nowych, często zapomnianych miejsc o niezwykłej przeszłości i historii.

NASIR - nasz wieloletni przewodnik w Pakistanie. Wysoko wykwalifikowany specjalista od trekkingu i wspinaczki z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dzieciństwo spędził w Karakorum i Himalajach, w regionie Gilgit Baltistan. Swoją miłością do gór stale i niezmiennie zaraża wszystkich, którym towarzyszy podczas wypraw. Mówi kilkoma lokalnymi językami, posługuje się również angielskim i francuskim. Dzięki doskonałej znajomości lokalnych kultur i zwyczajów, doświadczeniu i profesjonalizmowi, jest niezastąpionym liderem i przewodnikiem grup wyruszających w najwyższe partie gór. To prawdziwy mistrz w dziedzinie logistyki i ocenie ryzyka oraz wybitny opiekun mentalny prowadzonych grup. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma telewizjami z całego świata.

BEN - nasz przedstawiciel i przewodnik w Iranie. Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania podróżnik. Spontaniczny i ciekawy świata, czerpie ogromna radość z każdej podróży w towarzystwie swoich gości. Chce pokazywać ludziom prawdziwe oblicze Iranu i łamać stereotypy dotyczące tego kraju. Doskonale oprowadza po Teheranie, skąd pochodzi. Jest również świetnym przewodnikiem po odległych od stolicy zakątkach Persji. Doskonale zna historię, zabytki, kulturę i sztukę perską oraz zaratusztriańską. Ben podczas podróży pokazuje to, co najpiękniejsze w Iranie - niesamowite zabytki i pejzaże, ale przede wszystkim pozwala doznać słynnej na całym świecie perskiej gościnności.

Poza Trasą

TAO - to nasz człowiek w Togo, Ghanie, Beninie, Burkina Faso, Nigrze i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wieloletni przewodnik i niezastąpiony kompan podczas podróży po Afryce.  Znawca lokalnych kultur, tradycji i języków. Podczas wypraw prezentuje prawdziwe, kolorowe, pulsujące niezwykłą energią i duchowością życie Afryki. Świetny zarówno jeśli chodzi o oprowadzanie grup podczas zwiedzania miast i ich atrakcji, jak i w prezentowaniu piękna i wyjątkowości natury i przyrody afrykańskiej.

Poza Trasą

MUKESH - nasz wieloletni współpracownik. Od ponad dekady pracuje jako lider i licencjonowany przewodnik trekkingowy. Nepalczyk, który ku zaskoczeniu wielu osób urodził się na południu Nepalu, a więc w terenie pozbawionym gór. Posiada bogate doświadczenie i ogromną wiedzę na temat kultur, religii, tradycji, miejsc światowego dziedzictwa kultury oraz grup etnicznych regionu. Doskonale zna nepalskie góry, które są pasją jego życia. Wielokrotnie liderował grupom Poza Trasą Adventure wyruszającym do obozu bazowego Everestu i Annapurny. Prowadził nasze grupy podczas trekkingów po Królestwie Mustangu, w regionie Langtangu, a także terenach Chitwanu. Mukesh jest również naszym specjalistą od wypraw helikopterem oraz tradycyjnego zwiedzanie zabytków i atrakcji w Nepalu oraz Bhutanie.

Poza Trasą

HAMID  - Kirgiz, nasz wieloletni przewodnik w Kirgistanie i Tadżykistanie. W branży turystycznej pracuje od ponad dziesięciu lat. Specjalizuje się w wyprawach i wycieczkach indywidualnych oraz grupowych, trekkingu, jeździectwie, pieszych wędrówkach oraz wyprawach motocyklowych i jeepami. Starannie dobiera trasy i wybiera najlepszej jakości obiekty i usługi na szlaku. Pomaga nam w tworzeniu niepowtarzalnych programów wypraw.   Z pasją prezentuje lokalne zabytki, przybliża tradycje i kultury regionu, chętnie dzieli się ciekawostkami.  Zawsze z niesamowitą serdecznością i otwartością wita naszych gości i  pokazuje to co najciekawsze w Kirgistanie i Tadżykistanie.