fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

poza trasą ADVENTURE - NASZ ZESPÓŁ PILOTÓW I PRZEWODNIKÓW

Poza Trasą

ŁUKASZ ODZIMEK - CEO i założyciel Poza Trasą Adventure. To od jego pasji wszystko się zaczęło. Nieustannie w drodze, odkrywa wciąż nowe i niesamowite miejsca. Odwiedził już ponad 150 niepodległych państw świata. Poznał większość krajów Afryki i Azji. Otwarty na świat i ludzi, niezmiennie zaraża innych miłością do podróżowania po całym świecie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą. Gościom swoich wypraw z pasją pokazuje świat i jego najbardziej odległe zakątki. Z każdej podróży przywozi tysiące zdjęć i wspomnień. Publikuje artykuły i wspomnienia z podróży. Każda wyjazd to niepowtarzalny program, niezwykłe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

poza trasą

MAGDALENA EL GHAMARI - Ekspertka do spraw bliskowschodnich, pracowniczka Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas w Warszawie. Akademiczka, wykładowczyni i ekspertka świata islamu, jest autorką wielu książek i artykułów naukowych o tematyce arabsko-muzułmańskiej. Aktywnie działa w obszarze szkoleń krajowych i międzynarodowych organizacji odpowiedzialnych za prewencję terroryzmu oraz radykalizacji. Interesuje się religią, kulturą, sztuką, modą i życiem kulinarnym świata arabskiego. Z zamiłowania podróżniczka, pilotka i przewodniczka po krajach muzułmańskich.

poza trasą

ZBYSZEK BORYS - Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Inżynierii Środowiska. Nigdy jednak nie pracował w wyuczonym zawodzie. Zamiast tego, tuż po studiach został cieślą i zaczął budować dachy. To była praca „z górnej półki”, również finansowo. Dzięki niej mógł potem wyjechać daleko, na długo, bez zobowiązań. Przez prawie trzy lata udało mu się przemierzyć Azję od Półwyspu Arabskiego aż po Wyspy Japońskie. Po powrocie zapisał się na kurs pilotów wycieczek. Pilotem jest do dziś. Coraz rzadziej zagląda jednak do Azji. Częściej wybiera Afrykę. Według niego jest tam mroczniej, mniej przewidywalnie, no i powietrze jakoś pachnie inaczej…

poza trasą

PAWEŁ BOLEK - Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pilot wycieczek, etatowo wykładowca na Build Bright University w Takeo (Kambodża). Podróżnik z doświadczeniem w kilkudziesięciu krajach świata. Oprowadza wycieczki po Azji, Afryce oraz Oceanii. Wolontariusz i współzałożyciel szkoły im.Polskich Weteranów Misji UNTAC w Kambodży. Od 2014 roku mieszka na stałe w Kambodży. Wieloletni pracownik kultury i działacz społeczny. Autor filmu poświęconego obozom dla uchodźców w Bangladeszu, dwóch pozycji książkowych na temat Azji i przewodnika po Górach Orlickich. Wolontariusz, bloger, publicysta.

Poza Trasą

IGA CICHOŃ - Z wykształcenia antropolog kultury. Zafascynowana Zakaukaziem oraz egzotyką krajów Azji Centralnej. Od wielu lat wyjeżdża w poszukiwaniu autentycznych przeżyć i emocji związanych z duchowością rdzennych mieszkańców gór, stepów i pustyń. Ponad hotele ceni jurty i czajchany, a ponad all inclusive – samodzielnie wypieczony chleb w pamirskim piecu, gdzieś na placu w Toktomush.  Odnajduje filozoficzną prawdę w codziennych zajęciach mieszkańców Pamiru, w stawianiu jurty, filcowaniu wełny, wyplataniu dywanów. Włącza się w akcje pomocowe dla mieszkańców tadżyckich i kirgiskich wiosek.

Poza Trasą

JAGODA GRONDECKA - iranistka, dziennikarka i reporterka. Przez ponad dwa lata mieszkała w Afganistanie, z czego półtora roku po dojściu talibów do władzy. Była jedyną polską dziennikarką w Kabulu, gdy upadał rząd Aszrafa Ghaniego, a USA i ich sojusznicy opuszczali kraj. Jej relacje i reportaże można przeczytać w Gazecie Wyborczej, Polityce, OKO.Press, Magazynie WP, Krytyce Politycznej i innycnih. Laureatka wielu nagród dziennikarskich. Wydarzenia w Afganistanie regularnie komentuje w mediach polskich i światowych, jak BBC czy BBC Farsi. Wycinki z życia w Afganistanie, a ostatnio w Pakistanie, dokąd przeprowadziła się z Kabulu, prezentuje także na swoim instagramie.

Poza Trasą

IGA KNYSAK - z wykształcenia historyczka sztuki XX wieku i specjalistka rynku antyków. Pilotuje wycieczki na Bliskim Wschodzie. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą materialną, a poprzez sztukę czy architekturę stara się zrozumieć relacje społeczne, tożsamość mieszkańców odwiedzanych krajów oraz ich stosunek do własnej historii. Uważa, że ludzi najlepiej poznaje się podczas zakupów na tradycyjnym bazarze oraz przy wspólnych posiłkach. Uwielbia gotować i dobrze jeść. Zna i chętnie odwiedza najciekawsze restauracje w Teheranie, Erbilu i Bagdadzie. Ceni piękno przyrody i na jej łonie znajduje spokój po trudach podróży.

Poza Trasą

ASIA JANKOŚ - Liderka wypraw i podróżniczka, poliglotka, tłumaczka przysięgła, specjalistka od krajów iberyjskich - to tylko kilka z wielu jej zajęć i jednocześnie życiowych pasji. Odwiedziła niezliczoną liczbę krajów, prowadząc wyprawy od Ameryki Południowej, przez Afrykę, aż po daleką Azję. W trakcie podróży chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą, opowiada o historii, odkryciach geograficznych i kształtowaniu się Nowego Świata. Zawsze profesjonalna i doskonale przygotowana do podróży, z niegasnącą pasją do odkrywania nowych miejsc oraz powrotów do tych już znanych. Jej szeroki uśmiech i spokój sprawiają, że jest doskonałą liderką i towarzyszką podróży.

Poza Trasą

HANNA JEWSIEWICKA - reporterka, reżyserka, producentka. Podróże to jej DNA. Z kamerą była w blisko 100 krajach, m.in w Czadzie, Sierra Leone, Ghanie, Pakistanie, Japonii, Chinach, Indonezji, Australii i Islandii. Odkąd skończyła 18 lat otwiera ludziom okno na świat. Wyreżyserowała odcinki do 8 sezonów bardzo popularnego programu "Kobieta na krańcu świata”. Niezależnie wyreżyserowała i była producentem dokumentu "Jungle business", do którego zdjęcia powstały w Papui Zachodniej. Współpracowała z Unicef i Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Była dwukrotnie nominowana do nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego.

poza trasą

MARCIN KAWA - to niezwykła mieszanka: kulturoznawca, politolog, przedsiębiorca i nade wszystko, niepowstrzymany podróżnik. Jego serce bije w rytmie Wschodu, a fascynacja tym regionem ożywa w każdej podróży. Eksplorując Bliski Wschód, malownicze tereny Azji Południowej, Centralnej i Wschodniej oraz Afrykę poszukuje głębszego zrozumienia historii, procesów społecznych, ekonomii i polityki tych krain. Niezwykłe smaki kuchni lokalnej są dla niego jak mapy kultury. Z przyjemnością też zatrzymuje się w swoich podróżach, aby zatopić się w filiżance wyśmienitej kawy. Jak sam mówi, nazwisko zobowiązuje i samo w sobie jest zaproszeniem.

poza trasą

TOMASZ NASIÓŁKOWSKI - Wolny Duch, Pielgrzym w Drodze, geograf, Dolnoślązak. Na co dzień związany jest z Karkonoszami, gdzie pracuje jako meteorolog i przewodnik górski. W podróżach spędził kilka lat swojego życia. Były to głównie kraje Azji i Europy. Najczęściej odwiedza jednak Indie oraz Himalaje. Oprócz podróżowania, gór i przyrody fascynuje go odkrywanie tajemnic ludzkiej duszy, ciała i umysłu, świata emocji i duchowości. Stały praktyk medytacji Vipassana i hatha jogi. Wspomaga ludzi w odnajdywaniu spokoju wewnętrznego i równowagi oraz dotarciu do swojego wnętrza poprzez pracę z oddechem.

poza trasą

KONRAD PISKAŁA - Dziennikarz zajmujący się tematyką społeczną. Pisał dla "Tygodnika Powszechnego", "Rzeczpospolitej", "Pisma" oraz mediów podróżniczych "Podróże" i "National Geographic Traveler". Od ponad dwudziestu lat jego bezgraniczną miłością jest Afryka, a szczególnie Afryka Wschodnia. Poświęcił jej dotąd dwie książki: „Sudan. Czas Bezdechu” oraz książkę o Somalii - „Dryland”. W podróżach najważniejszy jest dla niego kontakt z drugim człowiekiem. Wielokrotnie wraca do tych samych miejsc i do tych samych osób, aby słuchać, co zmieniło się w ich życiu. Afrykę, jej jasne i ciemne strony, pokazuje na co dzień na swojej stronie fb "Afryka okiem reportera”.

NASIR - specjalista od trekkingu i wspinaczki z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dzieciństwo spędził w Karakorum i Himalajach, w regionie Gilgit Baltistan. Swoją miłością do gór zaraża wszystkich gości swoich wypraw. Mówi kilkoma lokalnymi językami, posługuje się również angielskim i francuskim. Dzięki doskonałej znajomości lokalnych kultur i zwyczajów, doświadczeniu i profesjonalizmowi, jest niezastąpionym przewodnikiem grup wyruszających w najwyższe partie gór. To prawdziwy mistrz w dziedzinie logistyki i ocenie ryzyka oraz wybitny opiekun mentalny prowadzonych grup. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma telewizjami z całego świata.

Poza Trasą

MUKESH - Od wielu lat pracuje jako lider i licencjonowany przewodnik trekkingowy. Ku zaskoczeniu wielu osób urodził się na południu Nepalu, a więc w terenie pozbawionym gór. Doskonale zna nepalskie góry, które są pasją jego życia. Wielokrotnie liderował naszym grupom wyruszającym do BC Everest i Annapurna. Prowadził także grupy trekkingowe po Mustangu, w regionie Langtang i Chitwan. Jest również specjalistą od wypraw motocyklowych, helikopterem oraz tradycyjnego zwiedzanie zabytków Nepalu oraz Bhutanu. Posiada bogate doświadczenie i ogromną wiedzę na temat kultur, religii, tradycji, miejsc światowego dziedzictwa kultury oraz grup etnicznych regionu.

Poza Trasą

HAMID  - Kirgiz. W branży turystycznej pracuje od ponad dziesięciu lat. Specjalizuje się w wyprawach i wycieczkach indywidualnych oraz grupowych, trekkingu, jeździectwie, pieszych wędrówkach oraz wyprawach motocyklowych i jeepami. Starannie dobiera trasy i wybiera najlepszej jakości obiekty i usługi na szlaku. Pomaga nam w tworzeniu niepowtarzalnych programów wypraw. Z pasją prezentuje lokalne zabytki, przybliża tradycje i kultury regionu, chętnie dzieli się ciekawostkami.  Zawsze z niesamowitą serdecznością i otwartością wita naszych gości i  pokazuje to co najciekawsze w Kirgistanie i Tadżykistanie.

BEN - nasz przedstawiciel i przewodnik w Iranie. Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania podróżnik. Spontaniczny i ciekawy świata, czerpie ogromna radość z każdej podróży w towarzystwie swoich gości. Chce pokazywać ludziom prawdziwe oblicze Iranu i łamać stereotypy dotyczące tego kraju. Doskonale oprowadza po Teheranie, skąd pochodzi. Jest również świetnym przewodnikiem po odległych od stolicy zakątkach Persji. Doskonale zna historię, zabytki, kulturę i sztukę perską oraz zaratusztriańską. Ben podczas podróży pokazuje to, co najpiękniejsze w Iranie - niesamowite zabytki i pejzaże, ale przede wszystkim pozwala doznać słynnej na całym świecie perskiej gościnności.

Poza Trasą

ABDUL - to nasz przedstawiciel w Syrii. Długoletni i doświadczony przewodnik. Znawca i miłośnik sztuki, architektury oraz historii. Z wykształcenia historyk sztuki. Jego pasją są podróże ale także praca z młodzieżą. Abdul pracuje również jako wykładowca akademicki. Kocha to co robi i to na każdym kroku widoczne jest podczas współpracy z nim przy tworzeniu programów wypraw oraz ich realizacji. Zawsze profesjonalnie przygotowany i dysponujący ogromną wiedzą. Zwiedzanie Syrii z nim to nie tylko mnóstwo informacji na temat zwiedzanych miejsc i obiektów, ale przede wszystkim miło spędzone chwile, jest to bowiem człowiek pełen ciepła i empatii.

Poza Trasą

AUGUSTINE i DABALA - to duet naszych przewodników - cenionych specjalistów od zadań specjalnych w Afryce Centralnej i nie tylko. W branży turystycznej działają od blisko 20 lat. Specjalizują się zarówno w trasach klasycznych oraz typowo trekkingowych. Współpraca z nimi to profesjonalnie przygotowane wyprawy w miejsca oddalone od typowych tras turystycznych w Kamerunie, Kongo i Demokratycznej Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej oraz Gabonie i Gwinei Równikowej. Oboje to wspaniali towarzysze podróży, gawędziarze, miłośnicy pieśni i tańców, piwa i dobrej kuchni. 

Poza Trasą

ALI - nasz człowiek w krajach Rogu Afryki - Somalii, Somalilandzie i Dżibuti. To doświadczony organizator i przewodnik, z którym współpracujemy od lat. Jak wiadomo Róg Afryki to kierunki szczególnie trudne, więc jesteśmy w tym przypadku szczególnie wymagający. Ali, wraz ze swoimi braćmi z którymi stale współpracuje, zapewnia nam wysoki poziom bezpieczeństwa na każdym etapie podróży - odpowiednio przygotowane eskorty umożliwiające komfortowe i sprawne przejazdy. Ali to serdeczny, ciepły i empatyczny człowiek, dbający o gości i każdy najdrobniejszy szczegół ich podróży. 

Poza Trasą

DAVID - nasz przewodnik w Nigerii. To serdeczny, ciepły i empatyczny człowiek, dbający o gości i każdy najdrobniejszy szczegół podróży. David jest znakomitym przewodnikiem po kulturowym kalejdoskopie swojego kraju. Pełen energii i pasji, z radością pokazuje Nigerię. Jednocześnie chętnie schodzi z utartych szlaków, w poszukiwaniu ukrytych skarbów lokalnej kultury i oszałamiającego piękna afrykańskiej przyrody. Wierzy że turystyka ma głęboki wpływ na życie mieszkańców Nigerii, przyczyniając się do pobudzenia gospodarczego kraju. Dlatego chętnie odwiedza ze swoimi gośćmi pracownie rzemieślników i korzysta z usług małych lokalnych przedsiębiorców.

Poza Trasą

BACHIR - nasz przewodnik w Algierii. Jego pasją jest odkrywanie oszałamiających i stale zmieniających się pejzaży algierskiej Sahary oraz kultury zamieszkujących ją społeczności. Po studiach w Wielkiej Brytanii w zakresie anglistyki oraz hotelarstwa powrócił do ojczyzny, aby rozwijać tu lokalną turystykę. W branży turystycznej działa już od blisko czterdziestu lat. Jest założycielem algierskiego Stowarzyszenia Biur Podróży, członkiem Narodowej Komisji ds. Jakości Turystyki, organizatorem wydarzeń kulturalnych, naukowych, artystycznych i sportowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu, każda podróż z nim to niesamowita i niezapomniana przygoda.

Poza Trasą

TAO - to nasz człowiek w Togo, Ghanie, Beninie, Burkina Faso, Nigrze i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wieloletni przewodnik i niezastąpiony kompan podczas podróży po Afryce.  Znawca lokalnych kultur, tradycji i języków. Podczas wypraw prezentuje prawdziwe, kolorowe, pulsujące niezwykłą energią i duchowością życie Afryki. Świetny zarówno jeśli chodzi o oprowadzanie grup podczas zwiedzania miast i ich atrakcji, jak i w prezentowaniu piękna i wyjątkowości natury i przyrody afrykańskiej.

Poza Trasą

SOUSA - pochodzi z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej i jest naszym przedstawicielem w tym wciąż mało znanym zakątku świata. Doświadczony przewodnik wycieczek, z turystyką związany jest od 15 lat. To jego pasja i profesja. Doskonale zna zarówno historię i zabytki wysp, obszary dżungli oraz morskie zakątki wokół wysp. Prowadzi też akcje społeczne, wspierające lokalne społeczności. Zbiera fundusze na edukację i rozwój najmłodszych. Jako wolontariusz uczy języka angielskiego dzieci i młodzież. Jest powszechnie znany, darzony zaufaniem i ceniony na wyspach, dzięki czemu jego goście przyjmowani są szczególnie ciepło i serdecznie przez lokalne społeczności.

Poza Trasą

PRABIR - nasz przedstawiciel w Indiach. Prabir ukończył studia na Wydziale Literatury Angielskiej. Jego prawdziwą pasją stały się jednak podróże i praca w obszarze turystyki. Za cel postawił sobie profesjonalny i globalny rozwój w tej branży, w czym zdecydowanie pomaga mu jego solidne wykształcenie. Oddany swojej pracy, od dwóch dekad pracuje w turystyce, specjalizując się w tworzeniu programów wypraw do Indii dla klientów o różnorodnych gustach i oczekiwaniach. Biegła znajomość języka angielskiego i literatury pozwala mu prowadzić błyskotliwe dyskusje i promować z dobrym skutkiem swoją fascynującą ojczyznę.

poza trasą

DAMIAN OKRUCIŃSKI - nasz specjalista od medycyny podróży. Jest lekarzem pediatrą ale także podróżnikiem z krwi i kości. Wychowywał się w Azji Południowo-Wschodniej. Wiele podróżował, wraz z żoną pracował także jako wolontariusz w szpitalu na Borneo w Indonezji. Jest twórcą strony Lekarz Podróżnik, na której podpowiada jak bezpiecznie dla zdrowia przygotować się do wyjazdu. Istotne są tu wieloletnie osobiste doświadczenia oraz wciąż aktualizowane międzynarodowe wytyczne. "Dla mnie najlepsza podróż to taka, z której człowiek wraca zmieniony, z innym nastawieniem na świat. Ale przy tym musi być bezpieczna!" Lekarz Podróżnik Czytaj więcej...

PODRÓŻE WYJAZDY - OPINIE PODRÓŻNIKÓW

Poza Trasą Adventure
5.0
Based on 81 reviews
napędzany przez Facebook
Renata Oleksy
Renata Oleksy
2023-08-05T10:12:10+0000
Dziękuję Poza Trasą Adventure za fantastyczną podróż po Madagaskarze. To była moja pierwsza podróż z Wami ale na pewno nie ostatnia. Świetnie przygotowany plan, przewodnicy i... kontakt z klientem. Organizacja na najwyższym poziomie. Gorąco polecam i zapraszam do wspólnych podróży z Łukaszem i jego teamem.czytaj więcej
Krzysztof Nowacki
Krzysztof Nowacki
2023-08-05T09:59:08+0000
Miałem okazję Łukasza Odzimka poznać w działaniu gdy się waliło i paliło. Wyprawa na Madagaskar pod znakiem zapytania bo Air France odwołało lot !! I wtedy okazało się po co nam... biuro turystyczne " Poza Trasą". Nie dość, że polecieliśmy następnym samolotem to jeszcze dostaliśmy nocleg w ekstra hotelu w Paryżu.. A po przylocie miła niespodzianka .. Łukasz twardo wyegzekwował dla Nas po 600 Euro odszkodowania, które od razu wpłynęło na konto. Tak . Przyjaciół poznaje się w biedzie , a organizatora turystyki w trudnościach. GORĄCO POLECAMczytaj więcej
Ela Deja
Ela Deja
2023-06-13T09:18:54+0000
Gorąco polecam! Wszystko, a nawet wszystko+, zgodnie z ofertą. Tym, którzy chcą doświadczyć wiele, polecam https://pozatrasa.pl/podroze-poza-trasa/syria-wycieczka/
Krzysztof Miduch
Krzysztof Miduch
2023-01-26T16:28:49+0000
Nie mam doświadczenia w podróżowaniu w grupie ale ta z którą pojechałem była wprost idealna.Prowadzona w sposób profesjonalny przez Łukasza, który zebrał ekipę będącą grupą... przyjaciół,niezwykle życzliwych,otwartych na świat ludzi, z którą chciałbym być zawsze! Podziwiam Łukasza za jego znajomość świata i warunków podróżowania,jego zdolności organizacyjne i umiejętność tworzenia przyjacielskiej atmosfery.Dzięki Tobie spędziłem atrakcyjne dwa tygodnie w Beninie i Togo - krajach Voodoo. Dzięki Łukaszczytaj więcej
Tomasz Sołtysik
Tomasz Sołtysik
2023-01-26T15:49:11+0000
Super podróż,nie pierwsza i nie ostatnia z tym biurem, świetnie zorganizowana wyprawa, wspaniałe towarzystwo i przewodnicy. Polecam:)
Anna Harań
Anna Harań
2022-12-17T14:33:07+0000
Fantastyczna wycieczka, pełen profesjonalizm. Gorąco polecam to biuro podróży, wszystkim szukającym niezapomnianych przygód 😊
Magdalena Rassoul
Magdalena Rassoul
2022-11-05T13:43:52+0000
Podróż do Iraku była głównie skierowana na spotkanie z Moją rodziną w Iraku. Irak marzenie od 45 lat ... szukałam w różnych miejscach ... rozmawiałam z różnymi Podróżnikami ...... Łukasz jako jedyny miał w ofercie wyjazd do Iraku ... kraju Mojego Ojca. Przez tydzień kilka miejsc Bagdad, Karbala, An Nadżaf, Babilon, Ur Ziggurat, Samarra, Ktezyfon, Mosul ... Dla mnie MEGA pod każdym względem. Gorąco polecam !!!czytaj więcej
Anna Cudna
Anna Cudna
2022-11-02T10:37:08+0000
Z Poza Trasą mozna eksplorować a nie tylko przemierzać przestrzeń by postawic nogę w jakims miejscu na świecie 🌍 Elastyczne podejscie i bardzo dobra organizacja! 👏
Adam Jankowski
Adam Jankowski
2022-11-02T09:39:50+0000
Pierwsza wyprawa z „Poza Trasą”, ale zdecydowanie nie ostatnia. Kilka dni temu wróciliśmy z majestatycznego Iraku. Podróż dopięta pod każdym aspektem. Życzliwość, entuzjazm i... ogrom śmiechu - tak właśnie zapamiętam każdy dzień wyprawy. Pozdrawiam i do następnego 🙂czytaj więcej
Krzysztof Kowalik
Krzysztof Kowalik
2022-08-22T18:19:05+0000
W sierpniu 2022 byłem z firmą Poza Trasą Adventure na wyprawie w Kamerunie i RŚA. Wiele wyjazdów odbyłem, ale ten przerósł moje oczekiwania. Pełna egzota, goryle, słonie i dzika... natura. I kontakty z gospodarzami tej ziemi pigmejami Baka. Organizatorzy sprawili, że sprawnie i bezpiecznie przeżyłem przygodę życia. Już planuję następny wspólny wyjazd. Wszystkim polecam podróże z tą firmą tym bardziej, że każdy znajdzie coś dla siebie i to na całym świecie.czytaj więcej
Ewa Zwierzyńska
Ewa Zwierzyńska
2022-08-18T16:13:41+0000
Pojechałam pierwszy raz z Poza Trasą Adventure i od razu z wysokiego C- do Dzanhga Sangha. Organizacja od początku doskonała, wszystko dopięte na ostatni guzik, pan Łukasz starał... się być we wszystkim pomocny, odpowiadał na każde pytanie. Podczas wycieczki to samo-przewodnicy miejscowi dobrani doskonale, odpowiedzialni, zorganizowani, profesjonalni w każdym calu. Czułam się bezpieczna i zaopiekowana. Pan Łukasz traktował każdego uczestnika indywidualnie, brał pod uwagę nawet najbardziej dziwne życzenia, wychodził na przeciw potrzebom uczestników. Na moją indywidualną prośbę zorganizował mi nocleg z Pigmejami w dżungli, przydzielił człowieka który mi pomagał, i właśnie ten wieczór i noc okazały się najważniejszymi i najwspanialszymi chwilami mego wyjazdu. Gorąco polecam tę firmę, profeska 100%.czytaj więcej
Bozena Mikulska
Bozena Mikulska
2022-07-24T21:02:07+0000
Jakieś cztery lata temu nie bardzo pamiętam w jakich okolicznościach zobaczyłam jaskinie w księżycowych górach i poczułam wtedy jak coś mnie ciągnie żeby je zobaczyć i poczuć.... Zaczęłam szukac kogoś kto mugłby pomuc mi się tam dostać. Pamiętam że wpisałam w wyszukiwarkę wyprawy z przewodnikiem, małe grupy i natrafiłam na Poza trasa. Nazwa od razu skojarzyła mi się z wyprawami gdzie zbacza się z utartych szlaków, zeby zobaczyć co jest ciekawego w pobliżu. Wysłałam wiadomość i zaraz też dostałam odpowiedź. Łukasz wtedy niemiał w ofercie wyjazdu do Mustangu, bo jak wyjaśnił był zamknięty. Po paru dniach jednak odpisał że postara się zorganizować taka wyprawę, i nietrwało to długo jak na maila przyszła wiadomość że wyprawa do Doliny Mustangu jest potwierdzona. Moje marzenie stało się osiągalne i wtedy uświadomiłam sobie ze trafiłam na odpowiedniego człowieka Łukasza ijego Poza Trasą, to naprawdę pasjonat podróży który zrobi wiele a może nawet pokona przeszkody niemożliwe żeby dotrzeć do każdego zakątka o jakim marzymy. Zaczęłam więc przygotowania do wyjazdu i tu przykra niespodzianka ze względów zdrowotnych nie mogłam pojechać, ogarnęła mnie rozpacz ale się nie poddałam i na moją wymarzona wyprawę pojechałam w tym roku. Niesamowity wyjazd Przerósł moje oczekiwania czułam się bezpiecznie nawet podczas przejazdu dzipami przez góry. Zobaczyłam wiele cudownych miejsc zupełnie innych ludzi, inna kulturę, świat tak inny od naszego. Wyprawa inna daleka od gwiazdek i luksusów dla ludzi ciekawych zaglądnąć w miejsca takie zwykłe dla tych społeczności a niezwykle dla nas. Jeszcze jedno mnie zachwyciło że Łukasz i jego Poza Trasą przyciąga cudownych ludzi z którymi moje marzenie i ta wyprawa zostaną w im sercu na zawsze i takie bogactwo to ja lubię i wszystkim wam ludziska bardzo polecam.czytaj więcej
Katarzyna D. Świątkowska
Katarzyna D. Świątkowska
2022-04-18T16:00:19+0000
POZA TRASĄ SOMALIA 03.2022 : recenzja Łukasz Odzimek – facet od zadań niemożliwych, wyprawa do Somali z „Poza trasą” 03.2022: Podróż życia i marzeń Ekstremalny kierunek i... najwyższy poziom adrenaliny! Eksploracja egzotycznego, nieznanego i niedostępnego kawałka świata z oszołamiającym, nietkniętym turystyką, naturalnym pięknem i kulturą. Totalny odjazd i zachwyt!. Skrajnie niebezpieczna destynacja, w której zapewnienie bezpieczeństwa było dla „Poza Trasą” priorytetem. Spełnione marzenia i fenomenalna „Podróż poza granicę wyobraźni” z najbardziej słonecznym i wyluzowanym facetem na świecie: Łukaszem Odzimkiem, facetem od zadań specjalnych, facetem, dla którego „niemożliwe nie istnieje”, facetem, na którym można polegać i na którego zawsze można liczyć. Wyprawa 2022 do Somali z Poza Trasą … później nic już nie jest już takie samo!... choć …cdn!🤩 🌎🌏🌍 Jeżeli jest się zdecydowanym indywidualistą i wykonuje zawód, którego prawo wykonywania nazywane jest potocznie „licence to kill”, a jednocześnie bywa w Afryce od ponad 20 lat (również niezależnie i backpackersko) i właśnie osobiście dokonało zmartwychwstania, wygrywając „pokera o swoje życie” z Panem Bogiem… to niewiele może w życiu zaskoczyć, a jednak ...! Miało być zupełnie inaczej … Somalia z „Poza trasą” pojawiła się na zupełnym spontanie – w sposób niezaplanowany i na ostatnią chwilę. Na moje urodziny miał być Festiwal VooDoo w Beninie z innym biurem, który (z winy właściciela biura) się rozsypał, rujnując mi urlop. Łuksza poznałam kilka lat wcześniej dzięki jego oszołamiającym zdjęciom gór Pakistanu, zaintrygowana zaczęłam czytać to co pisze o swoich kierunkach, zwłaszcza te dalekowschodnie były dla mnie egzotyczne, dziwne i nieznane, no i w tych tekstach Łukasza na Fb przepadłam. Kiedy zachorowałam na nowotwór podróże stały się z konieczności wirtualne, ale jednocześnie miałam więcej czasu na czytanie. Łukasz zaproponował mi wówczas wyprawę do Mustangu w Nepalu wraz z bezinteresowną pomocą w sfinansowaniu po chorobie wyjazdu – pomyślałam, że wyprawa do buddyjskiego kraju będzie idealna dla „Feniksa”, a dodatkowo zrobię coś zupełnie innego, coś czego sama, od lat zakochana w Afryce, bym nie wybrała, ale los chciał inaczej - otrzymałam bowiem interesującą propozycję pracy na misji medycznej w Afryce. Pracując przez 20 lat w 4WSK we Wrocławiu trochę się na te wojskowe misje medyczne napatrzyłam od kuchni, więc przed podjęciem decyzji chciałam osobiście zobaczyć, czy mnie ta propozycja nie przerośnie. Pewnego pięknego zimowego wieczoru podczas przypadkowej rozmowy, Łukasz słysząc o moich zawodowych planach, wysłał mi zdjęcia oraz artykuł ze swojej pionierskiej wyprawy do Somalii (2021), po którym zaparło mi dech w piersiach z wrażenia! …i tak przy czerwonym winie, nieoczekiwanie dla nas samych, zdecydowaliśmy, że mnie Łukasz do tej Somali zabierze … Logistyka w moim wypadku nie była łatwa – do wyprawy zostały niecałe 3 tygodnie, grupa była od dawna zamknięta, trzeba było zorganizować dla mnie bilet i przeloty na miejscu (w Somali ze względów bezpieczeństwa podróżuje się drogą lotniczą), zdobyć wizę, przemodelować plan podróży uwzględniając wizyty w szpitalach, miejsce w samochodach, noclegi dla dodatkowej osoby, w dodatku kobiety (Somalia jest niestabilnym militarnie i politycznie krajem islamu), wyobrażałam sobie że to będzie wyprawa niemal survivalowa, ze zdecydowanie męskimi preferencjami. Po wpadce z Beninem z poprzednim biurem, nie robiłam sobie zbytnich nadziei, że Łukasz będzie w stanie dopiąć, w tak krótkim czasie, logistykę – i tu zostałam pozytywnie zaskoczona, rezerwacja biletu lotniczego do Mogadishu przyszła mailem zanim dopiłam wino, a sam bilet następnego dnia – pomyślałam… no to jest facet jakiego mi potrzeba: jeszcze nie zdążyłam poprosić, a już to załatwił! Chwilę potem otrzymałam od Łukasza bardzo ciekawe linki oraz materiały o Somali w pdf, z których korzystał przygotowując autorski projekt swojej wyprawy, bo jak się okazało o Somalii informacji jest mało i można przeczytać głównie, że kraj jest zamknięty oraz że wszyscy, w tym MSZ, kategorycznie odradzają tam wyjazd, jako skrajnie niebezpieczny. …i do końca wyprawy tak pozostało – zorientowanie Łukasza na klienta, elastyczność, błyskawiczne reagowanie, pewność, odpowiedzialność, słowność, zaangażowanie, profesjonalizm i bezpieczeństwo, wiedza i perfekcyjna znajomość realiów danego kraju … Ubawiłam się setnie, gdy robiąc jakąś fotkę wzbudziłyśmy niezdrową uliczną sensację, wywołując zniecierpliwienie ortodoksyjnych Somalijczyków, w niezbyt bezpiecznej okolicy, Łukasz natychmiast rozładował sytuację przedstawiając mnie jako swoją następną (4)… żonę i spokojnie robiąc kolejną fotkę 🙈 a uspokojeni Somalijczycy ze zrozumieniem pokiwali głowami współczując mu, że musi sprostać wymaganiom „4 żon”… 🙃 Cenię Łukasza też za coś jeszcze – za dystans do siebie samego, za to że woli zdecydowanie być niż mieć, za totalny brak narcystycznego nadęcia, którym mi zaimponował, za prawdziwy bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem zamiast „instagramowych pozowanych sweet-foci z rolexem, jachtem lub porsche i całym tym ometkowanym podróżniczym „pseudoprestiżem” przyklejanym przez wielu „Indiana Jones” do płaskiego czoła”, za to że jest najbardziej wyluzowanym facetem na świecie, który potrafi biegać w błękitnym dresiku z napisem Somalia na plecach po warszawskiej Pradze, albo w klapeczkach i turbanie po Mogadishu, lub tańczyć ogniste tango w hotelu-bunkrze - jak to na faceta, obarczonego 4 żonami, przystało!… było epicko, będą to ludzie jeszcze za 100 lat z łezką w oku wspominać! A teraz konkrety: *Bezpieczeństwo (!!!) – zapewnienie bezpieczeństwa w najbardziej niebezpiecznym kraju świata stanowiło dla „Poza Trasą” bezwzględny, choć bardzo kosztowny priorytet, ochrona była niewidzialna, ale czujna i non stop obecna, samochody kuloodporne i opancerzone, kierowcy zaopatrzeni w specjalne przepustki umożliwiające przekraczanie check-point’ów, dłuższe odcinki pokonywane drogą lotniczą, noclegi wyselekcjonowane pod względem bezpieczeństwa, ale i komfortu *Poziom emocji: maksymalny! moja „Podróż Życia” (!) *Przygoda – od pierwszego momentu na lotnisku… ! Tu zaangażowanie i profesjonalizm Łukasza okazał się niezbędny i przekonał mnie, że jadę do tej Somali z właściwym człowiekiem, który reaguje elastycznie i nigdy się nie poddaje *Przygotowanie merytoryczne wyjazdu: perfekcyjna znajomość terenu, kraju, ludzi, zwyczajów, kultury, tradycji, wiedza z długoletnią praktyką i doświadczeniem w realizacji ekstremalnie trudnych i niestandardowych projektów, wyselekcjonowana współpraca z ludźmi mieszkającymi na stałe w danym kraju, znającymi języki obce i miejscowe dialekty, znającymi prawo, lokalne obyczaje i tradycje, ale też wykształconymi (o co niełatwo w targanym wojnami od lat 90-tych kraju) i rozumiejącymi zwyczaje Europejczyków ( ah te chusty zasłaniające włosy w 40C!), „Poza trasą” to podróżowanie otwierające drzwi do miejsc unikalnych i niestandardowych, do domów, serc i dusz autochtonów, to wyprawa realizowana z perspektywy tubylca, a nie obcokrajowca. *Wiedza – długo by o tym pisać…📚📚📚 Polecam artykuł Łukasza Odzimka o Somali na stronie biura *Transport – lotniczy i samochodowy, zaplanowany perfekcyjnie, komfortowy, szybki, bezpieczny, wygodny wylot do Somali z Warszawy w grupie, pod opieką Łukasza *Jedzenie – (od fenomenalnego lobstera, camela i żółwia na dachu Mogadishu do świeżej koźliny z ryżem i miętową herbatą w przydrożnej knajpie), było interesująco i pysznie! w dodatku bez żołądkowych sensacji typowych dla tropików *Noclegi – „Poza trasą” zapewniło najwyższy możliwy standard podróżowania, który okazał się zaskakującym dla mnie, ale bardzo przemyślanym (!) wyborem i pozwolił na maksymalną intensyfikację podróży oraz zapewnił bezpieczeństwo uczestników (!), w tym szybką regenerację oraz brak problemów zdrowotnych w kraju o innej florze bakteryjnej i niskim standardzie higienicznym *Organizacja czasu – perfekcyjna (!) *Elastyczność – idealne zorientowanie na możliwości i oczekiwania klienta *Gwiazdki z nieba i bonusy spoza planu – Łukasz spełnia marzenia (w tym te bardzo oryginalne i nietypowe, poziom zadowolenia 200% !!!) – ja spotkałam się z lekarzami w szpitalu w Mogadiszu i Garowe oraz omówiłam warunki pracy na misji *Zwiedzanie: natura nietknięta turystyką (murena, która wychodzi z wody prosto pod nogi na wyspie somalijskich piratów), obłędna urzekająca przyroda – oazy, rajdy po bezkresnych pustyniach, wyprawy morskie, olśniewające krajobrazy, ciekawe zabytki (Mogadiszu!), folklor, niezwykłe miejsca (np.rekiny, olbrzymie płaszczki i mieczniki na targu rybnym czy wizyta w somalijskiej szkole), relaks (cudowne plaże, ciepła kąpiel (w stroju kąpielowym!) w oceanie, integracja z miejscową ludnością, niezwykły rejs po zatoce w Mogadishu, dni odmierzane wschodem i zachodem słońca…) *Integracja i towarzystwo - Somalia 03.2022 z Poza trasą – okazała się ekscytującą, pełną przygód wyprawą ludzi otwartych na eksplorację nieznanego, ludzi o podobnym światopoglądzie, ciekawości oraz pasji do życia, wyprawą Przyjaciół pomagających sobie nawzajem, chętnych do obalania stereotypów, przekraczania granic, przesuwania sztywnych ram, poszerzania własnych horyzontów i poznawania prawdy o świecie … jak mi powiedział Luka … „jadą najbardziej pozytywni ludzie jakich znam” … i tak było! (bo jak ten facet coś powie to wiadomo, że… spełni!). A to w jak niezwykłym gronie ludzi o różnych pasjach podróżowaliśmy niech zilustruje artykuł jednego z uczestników 🚛🚚Sławek Wróbel🚚🚛- link w komentarzu *Pamiątki i zakupy – nietuzinkowe, regionalne, niezwykłe miejsca - jak sklep z ozdobami dla wielbłądów albo somalijska kawiarnia z najlepszą kawą w Mogadishu *Pomocowość – kiedy spakujesz się na 2 tygodniowy wyjazd do 10kg plecaka… przepastna torba Łukasza przygarnie np. twoje zakupy z duty free…🥂🍾🥂 bezcenne! *Wpis do rejestru organizatorów turystyki, certyfikaty, ubezpieczenia … i lata doświadczenia oraz znajomości branży – w trudnych niestabilnych czasach takie zabezpieczenia mają swoją wartość * Rozliczenia i finanse – perfekcyjne pod każdym względem Jak pisał Kacper Gordycki: „któregoś dnia budzisz się rano w sterylnym świecie szklanych wieżowców, w którym bardziej dba się o komórkę niż o osobę leżąca obok” i … czujesz wewnętrzną tęsknotę za dotknięciem innych wymiarów istnienia, za tym by wyruszyć w nieznane, dotknąć, zobaczyć, poczuć, poznać…Tęsknotę za światłem „Hebanu”, za muzyką ciszy i dystansem do spraw tego świata, za adrenaliną i przygodą, za pustynią i oceanem, za deszczem i wiatrem, za kurzem na drodze, potem i zmęczeniem, i za przestrzenią, albo za rozmową i spotkaniem z innym człowiekiem, za zrozumieniem i refleksją, za przekraczaniem granic…również tych własnych, za przesuwaniem horyzontu, za spotkaniem z inną kulturą, tradycją, zwyczajem, za spontanicznym śmiechem albo za smakiem świeżej solonej sardynki z ogniska, gdy budzisz się wolny pod rozgwieżdżonym dachem nieba i nic nie musisz , nigdzie się nie spieszysz, albo może jeszcze za biciem serca, gdy przytulasz afrykańskie dziecko …za podróżą w świat… daleko od bełkotu cywilizacji, za przeżywaniem, które zatrzymuje nieubłagany zegar życia, za wyprawą odmierzaną nie kilometrami, ale emocjami, smakiem, barwą, zapachem Poza trasą, poza utartym szlakiem, poza granicą wyobraźni, z pasją do eksploracji innych kultur, najdalszych małodostępnych zakątków świata, unikalnych miejsc, przygód i emocji, które poruszają serce i poszerzają perspektywę. Somalia z biurem Poza trasą za mną…, ale ciąg dalszy nastąpi… ! plany mamy ambitne, Do zobaczenia : see You on the way… Katarzyna Świątkowska-Wróblewskaczytaj więcej
Przemysław Rymkiewicz
Przemysław Rymkiewicz
2022-04-14T17:34:55+0000
Jeśli chcesz leżeć z drinkiem na leżaku i nie robić nic to wyjazdy z Poza Trasa nie są dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz przeżyć przygodę życia, zobaczyć miejsca niedostępne dla... większości ludzi, perfekcyjnie zorganizowane zwiedzanie z lekką nutą adrenaliny to koniecznie musisz jechać z Poza Trasą!! 10/10czytaj więcej
Krzysztof Zięba
Krzysztof Zięba
2022-03-09T13:51:09+0000
Super Firma.Byłem z nimi w Iranie.Wszystko zorganizowane z zegarmistrzowską precyzją,czuliśmy się bardzo zaopiekowani, program wycieczki genialny, wspaniała polska pilotka i... irański przewodnik.Polecam , napewno wybiorę się z nimi jeszcze nie raz.czytaj więcej
Leoniła Wasiluk
Leoniła Wasiluk
2022-03-03T17:55:22+0000
Gorąco polecam wyjazdy z Łukaszem Odzimkim. Pełen frofesjonalizm . Gorąco polecam.
Sylwia Solarczyk
Sylwia Solarczyk
2022-02-04T17:21:35+0000
Byłam z Łukaszem w Kamerunie, polecam go jako świetnego organizatora wyjazdów ciężkiego kalibru... Na pewno wybiorę się jeszcze z Poza Trasą na "trudniejsze" afrykańskie kierunki... 🙂czytaj więcej
Barbara Furgoł
Barbara Furgoł
2021-12-01T14:22:49+0000
Przyznam, że nie planowałam wyjazdu do Iraku, chociaż interesują mnie te rejony świata, a o tym, że MOŻNA tam lecieć, dowiedziałam się ze strony Poza trasą - no i poleciałam 🙂 ... Było chyba wszystko, czego można się było spodziewać, a nawet więcej: zabytki starożytnych cywilizacji, szyickie meczety, zabytki z czasów biblijnych (tak, to tam się zaczynają opowieści biblijne - od Abrahama, który wyruszył z Ur chaldejskiego i wymyślił wiarę w jednego boga), a nawet starsze (niesamowite Uruk 💙), witryny jubilerów pełne złota, nargile, herbaty, hałas, śmieci, palmy, pustynie, wielbłądy, zakorkowane miasta, nazwy jak z baśni z tysiąca i jednej nocy, kontrole wojskowe na każdym kroku, no i, oczywiście, ludzie - po prostu Bliski Wschód - pokochasz albo nie 🙂 Dziękuję za ogarnięcie niełatwego kierunku i organizację wycieczki - za przekonywanie innych, że da się i warto tam lecieć. 👍czytaj więcej
Rafał Węgrzyn
Rafał Węgrzyn
2021-11-23T09:43:56+0000
Polecam wyprawę do Iraku z biurem Poza Trasa i Łukaszem jako przewodnikiem . Program wyprawy bardzo ciekawy i szeroki - udało się nam zwiedzić niemal cały Irak oraz Kurdystan... Iracki . Wyprawa przebiegała w fajnej atmosferze bez spiny i nadmiernego pośpiechu . Bardzo rzadko jeżdżę na wyjazdy zorganizowane wiec się trochę tego obawiałem . Reasumując - bardzo udana wyprawa .czytaj więcej
Anhella Re
Anhella Re
2021-11-23T09:18:37+0000
Podróż do Iraku i Kurdystanu Irackiego zadowoli najbardziej wyrafinowanych podróżników. Z Łukaszem nudy nie ma, można dać się ponieść czarowi i urokowi miejsc w których się... przebywa. Życzę sobie wielu takich podróży choć ta pod wieloma względami zostanie wyjątkowa. Dziękuje za Irak Łukasz😎.czytaj więcej
Arkadiusz Jachna
Arkadiusz Jachna
2021-11-21T12:45:47+0000
Wyprawa do Iraku była moim pierwszym tripem z Łukaszem. Wszystko odbyło się w najlepszym porządku. Program był na tyle elastyczny, że z całą pewnością zadowolił każdego... uczestnika, w tym w szczególności mnie (zwłaszcza pod kątem wystarczającej ilości czasu na "kilka" fotek). Polecam.czytaj więcej
Jan Mientki
Jan Mientki
2021-11-18T14:05:56+0000
Zjeździłem już przeszło polowe krajów świata ,niedawno pojechałem do Yemenu na wyspę Sokotra z Łukaszem Odzimkiem Poza trasą Aventure 😉 i co mnie zaskoczyło to jego... profesjonalność ,luz w prowadzeniu i obsłudze naszej grupy,na tak ciekawym s zarazem niespotykanym miejscu na naszym globie .Dzieki mu za to i za cały jego trud , bo tata wyprawa to cos niesamowitego i zostaje w naszych sercach . Mogę z mojej strony polecić wyjazdy z nim po różnych miejscach i krajach na ŚWIECIE💪🏼👍 Jan Mczytaj więcej
Aleksandra Isel-Kozłowicz
Aleksandra Isel-Kozłowicz
2021-09-30T10:10:24+0000
Właśnie wróciliśmy z wyprawy do Pakistanu, organizowanej przez Poza Trasą i pilotowanej przez Łukasza Odzimka. Wycieczka jest godna polecenia, ponieważ w pełnym poczuciu... bezpieczeństwa można zobaczyć piękne i ciekawe zakątki tego kraju, posmakować wyśmienitych potraw i spędzić czas z nowo poznanymi ludźmi. Dziękujemy za pomoc w spełnianiu marzeń!!! Ola i Jarekczytaj więcej
Alicja Gałązka
Alicja Gałązka
2021-09-05T14:46:21+0000
Byłam pierwszy raz z Łukaszem na wyprawie i zdecydowanie mogę polecić Poza Trasa. Wszystko dobrze zorganizowane , a równocześnie duża przestrzeń na elastyczność i otwartość na... nowe doświadczenia. Dbałość o potrzeby uczestników bez nadmiernego osaczania, duża uwaznosc i responsywnosc Łukasza sprawia, ze każdy dobrze się czuje .Jego charyzma i bezpośredniość sprawiają, ze gromadzi wokół siebie fantastycznych ludzi . Zdecydowanie polecam 😉czytaj więcej
Zygmunt Kula
Zygmunt Kula
2021-09-04T10:25:08+0000
To już była trzecia wyprawa,którą odbyłem z biurem podróży PozaTrasą. Wcześniej był Pamir, Birma i teraz Pakistan. Było jak zwykle - wspaniale. Świetne programy tych wypraw... pozwolily poznać niezwykłe miejsca ,przysporzyły niezwykłych wrażeń. Do tego przyczyniła się sprawna organizacja , profesjonalizm biura PozaTrasą oraz wzorcowa współpraca z miejscowymi biurami turystycznymi. Właściciel biura PozaTrasą Łukasz Odzimek doskonale zna miejsca , które proponuje turystom i jest tam znaną osobistością. Ponieważ biuro PozaTrasą ma dużo ciekawych propozycji na pewno będę z nich korzystał.czytaj więcej
Wiesława Smolińska
Wiesława Smolińska
2021-08-31T10:27:27+0000
Niedawno wróciłam z kolejnej azjatyckiej wyprawy, oczywišcie z Łukaszem Odzimkiem z biura POZA TRASĄ Adventure. Tym razem był to Pakistan z jego niesamowitymi, magicznymi... krajobrazami Himalajów z Nangą Parbat, Karakorum i Hindukusz. To podróż wyjątkowa, na zawsze pozostanie w moim sercu. Wyprawa zorganizowana profesjonalnie i perfekcyjnie pod każdym względem. Świetny program KKH Highway, doskonała logistyka, wielka troska o bezpieczeństwo uczestników, wyśmienita kuchnia, niesamowita dbałość o nas i nasze potrzeby ze strony pakistańskich przewodników i opiekunów Nasira, Sabira i Abdula. Łukasz, właściciel biura to błyskotliwy, nietuzinkowy, charyzmatyczny człowiek, profesjonalista posiadający ogromną wiedzę na temat odwiedzanych regionów. Świetny, kompetentny, kreatywny i odpowiedzialny organizator, z wielką pasją pokazujący niezwykłe zakątki świata poza trasą. Líder dbający o dobrą atmosferę w grupie. Podróżnik darzący wielkim szacunkiem mieszkańców odwiedzanych regionów, ich tradycje, zwyczaje, kulturę i religię. Łukasz jest człowiekiem na trudne dla turystyki czasy. Doskonale orientuje się w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów, bardzo szybko i sprawnie reaguje na zmiany, zwykle znajduje optymalne wyjście z trudnej, nieprzewidzianej sytuacji. Łukasz, serdecznie dziękuję za kolejną cudowną przygodę mojego życia. Podróże z Tobą uzależniają, zwiększają apetyt na poznawanie świata. Z niecierpliwością czekam na nasz następny wyjazd w tak cudownym składzie, jak w Pakistanie - z fantastycznymi,energetycznymi, radosnymi, odważnymi i ciekawymi świata ludźmi. Serdecznie polecam biuro POZA TRASĄ Adventure Łukasza Odzimka. Wiesława Smolińska🥰😍👍czytaj więcej
Monika Kułakowska
Monika Kułakowska
2021-08-25T17:43:17+0000
Serdecznie polecam wyjazdy z Łukaszem i jego biurem Poza Trasą Adventure. Właśnie wróciłam z wyjazdu do Pakistanu. Trasa świetnie zorganizowana. Świetna grupa i cudne... wspomnienia.Dla Łukasza nie ma rzeczy nie do załatwienia. Jest świetnym organizatorem i ma dużą wiedzę o krajach, do których wyjeżdża. Mam nadzieje,że uda nam się jeszcze gdzieś razem pojechać.czytaj więcej
Dari Anna
Dari Anna
2021-07-09T15:24:45+0000
Nigdzie indziej nie doświadczycie takich wrażeń jak z Poza Trasą 😉 Biura podróży w stosunku do tych wyjazdów to totalna nuda. Multum wrażeń i adrenalinka gwarantowana ! Super... Team wyjazdowy i cudowna atmosfera. Ja już planuje kolejny wyjazd 🙂 To uzależnia !czytaj więcej
Jack Fruchtman
Jack Fruchtman
2021-05-23T14:45:06+0000
Poza Trasa to nie biuro podrozy w potocznym tego slowa znaczeniu. To biuro przygod, ekscytacji, buzujacej adrenaliny, perfekcyjnego dostosowywania sie do niespodziewanie... pietrzacych sie trudnosci i przeciwnosci losu. To biuro dla odwaznych i ciekawych swiata. Podrozowanie KKH w Pakistanie to z pewnoscia nie 2 tygodnie brzuchem do gory na tropikalnej plazy. Wielkie brawa dla Lukasza za jego gleboka wiedze i umiejetnosc wychodzenia z opresji. Czekam niecierpliwie na kolejne wyzwania w nieodkrytych jeszcze zakatkach globu.czytaj więcej
Piotr Drobenka
Piotr Drobenka
2021-04-20T09:51:14+0000
Polecam biuro Poza Trasą Adventure... jeśli jesteś prawdziwym podróżnikiem i interesują Cię niszowe i rzadko odwiedzane kierunki świata, to tylko z tym biurem spełnisz swoje... marzenia...!!! THE BEST POZA TRASĄ ADVENTURE!czytaj więcej
Piotr Chudzik
Piotr Chudzik
2021-04-18T08:40:51+0000
Bylem wlasnie z Lukaszem i Poza Trasa w Iraku.. wycieczka rewelacyjna fajna grupa milych rozrywkowych ludzi ciekawych swiata i otwrtych na nowe doswiadczenia . Lukasz o... wszystko dba i organizuje wiec mozna sie cieszyc zwiedzaniem i poznawaniem miejsc. Duzo podrozuje do miejsc super egzotycznych i Poza Trasa jest jedna z najlepszych firm obecnie NA SWIECIE w tej dziedzinie wiec sam sie wybieram z nimi do Czadu jesienia i polecam inne podroze ktore organizuja..czytaj więcej
Janusz Tichoniuk
Janusz Tichoniuk
2021-04-07T06:24:03+0000
Poza Trasą to wyjątkowe podróże. Świetna organizacja i dogłębna wiedza na temat kierunków podróży. Polecam.
Danuta Kusber
Danuta Kusber
2021-04-06T21:20:32+0000
Podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi komentarzami! Uważam, że Łukasz to super gość 😉. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Do każdego wyzwania podchodzi z pełnym... profesjonalizmem i zaangażowaniem. Jego wyjazdy są bogate w różnego rodzaju wrażenia i nie na darmo jego biuro nazywa się "Poza Trasą". On rzeczywiście często i gęsto prowadzi swoje grupy poza trasą, co czyni jego wyjazdy niepowtarzalnymi i na zawsze pozostającymi w pamięci. Jako człowiek jest bardzo prrzyjacielski, pomocny i pełen charyzmy. Uwielbiam jego wyjazdy!!!czytaj więcej
Grzegorz Sadzik
Grzegorz Sadzik
2021-04-05T09:07:59+0000
Osobiście miałem okazję podróżować z Łukaszem Odzimkiem i jego biurem Poza Trasą Adventure.Jego wyjazdy są niestandardowe,małe i mobilne grupy.Kierunki bardzo egzotyczne.Polecam... wyjazdy z Łukaszem szczególnie w covidowych czasach ponieważ jest z niego pierwszoligowy organizator.!!Ostatni mój wyjazd z Łukaszem to Somalia i Puntland.czytaj więcej
Mateusz Dbk
Mateusz Dbk
2021-02-08T17:02:06+0000
Dziękuję Łukaszu za wspaniały wyjazd do Malawi. Ogarnąłeś organizacyjnie całość doskonale. Obcowanie z Afryką poprzez ludzi oraz dziką przyrodę sprawiło mi dużo radości. Nabrałem... nowych sił. Z całą pewnością to nie moja ostatnia wyprawa z Poza Trasą 🙃 Polecam w 100%czytaj więcej
Mariusz Karaskiewicz
Mariusz Karaskiewicz
2020-12-07T20:00:34+0000
Na pewno nie są to wakacje z Itaką Sam dużo podróżuje ale chylę czoła przed Łukaszem Jedne z lepszych wakacji Dla mnie mistrzostwo swiata 😎😎😎
Anna Drobenka
Anna Drobenka
2020-12-07T18:21:02+0000
Łukaszu dziękujemy za kolejną świetną, niezapomnianą przygodę! Miło było podróżować z Tobą! Polecamy wszystkim POZA TRASĄ ADVENTURE 💪. Jeśli szukacie niszowych i pełnych wrażeń... wyjazdów to z czystym sumieniem polecamy organizatora POZA TRASĄ ADVENTURE!🌍🌏🌎 Anna&Piotrczytaj więcej
Monika Magola
Monika Magola
2020-11-02T21:34:01+0000
Byłam na 4 wyprawach z Poza Trasą. Każda z nich to niezapomniane przeżycie. Wiedza Łukasza na temat zwiedzanych miejsc to kopalnia bez dna. Pozwala to na ułożenie ciekawego... programu, niepodobnego do innych. Fajna atmosfera gwarantowana. Lukasz potrafi tak dobrać towarzystwo, że potem chce się jechać znowu w podobnym składzie. Zresztą za każdym razem miałam okazję poznać nowych ludzi i zawsze to była naprawdę fajna ekipa. Sam Łukasz to też przefajny gość z jajem, potrafi to jednak świetnie pogodzić z profesjonalizmem, co często udowadniał. Nieraz wykazał się niezłą elastycznoscią w sytuacjach niestandardowych, które zawsze mogą się zdarzyć. A teraz parę słów o ostatnim wyjeździe. Wlasnie wróciliśmy z Pakistanu. Łukasz jako jeden z niewielu był w stanie zorganizować ponad dwutygodniowy wyjazd w tych ciężkich covidowych czasach. Musiał się nieźle nagimnastykować, wykonać mnóstwo telefonów i być na bieżąco z obecną sytuacją, gdyż zmiany następowały z dnia na dzień. Wyjazd doszedł do skutku i udało się również szczęśliwie wrócić. I jak zawsze było zarąbiscie! Jeżeli ktoś ma wciąż dylematy i wątpliwości czy jechać, to jechać koniecznie. Nie ma żadnej gwarancji, że za rok będzie lepiej. Żyje się tylko raz. Z czystym sumieniem i ochotą polecam Poza Trasą, a wiem, co mówię, bo to już 4 wyprawy. I czekam na więcej.czytaj więcej
Jolanta Chmielińska
Jolanta Chmielińska
2020-10-21T18:30:46+0000
POLECAM!!! Byłam drugi raz z Poza Trasą..Pierwszy wyjazd Uganda - przepiękny, ekscytujący, pełen afrykańskiej energii - miejsca nietypowe, pełne czaru, niedostępne w komercyjnych... biurach turystycznych. Byłam zachwycona!!! Natomiast Pakistan zorganizowany w takim czasie, to fantastyczna logistyka, genialna organizacja, w której przez cały czas czułam się zadbana i bezpieczna ale nie prowadzona za rączkę!!! Dzięki temu doświadczyłam całej magii Pakistanu!!! Były uniesienia pod Nangą Parbat, było zmęczenie, było jakieś wzruszenie jesienne przy jeziorze, były kolacje, rozmowy, obserwacje ludzi i ich życia!!!! Organizacja elastyczna, dostosowana do trudnych teraz czasów!!! Czy pojadę jeszcze? Tak pojadę i polecam tym wszystkim, którzy chcą doświadczyć podróży w prawdziwym wymiarze!!! Łukasz - jesteś naprawdę bardzo dobry w tym co robisz!!!czytaj więcej
Wioletta Bogacka
Wioletta Bogacka
2020-02-02T20:12:37+0000
BARDZO POLECAM wyprawy z Poza Trasą Adventure Łukasz Odzimek . Miałam przyjemność być z Poza Trasą kilkakrotnie . Każda wyprawa to ogromna dawka adrenaliny , przygody i... autentyczności .Każda podróż jest zaplanowana perfekcyjnie , z uwzględnieniem oczekiwań każdego z uczestników !!! Łukasz prowadzi swoich " podopiecznych " w miejsca których nie zobaczysz podróżując z komercyjnym biurem podróży . Współpracując z " tubylcami " przyczynia się do rozwoju lokalnych społeczności co skutkuje otwartością i sympatią tych ludzi wobec nas - odwiedzających ich gości . Bezcenną cechą Poza Trasą jest Elastyczność - bo nigdy nie wiesz co spotka cię za tamtym zakrętem !!!! 🙂 POLECAMczytaj więcej
Ada Hajdas
Ada Hajdas
2019-11-18T04:24:42+0000
Wahałam się, czy wyruszyć w tę podróż, ale pewnego dnia, w wiadomości od Łukasza, przeczytałam: "Jedziesz ze mną i kropka". I nie straciłeś, Łukasz, fasonu do końca 🙂 -... zdecydowanie i konsekwentnie realizowałeś plan pokazania nam kawałka lokalnego świata, szukając jednocześnie słońca - byśmy mogły więcej zobaczyć i zrobić ciekawsze zdjęcia (koniecznie, "żeby góry było widać!") 🙂 Nie chroniłeś nas przed mantami, prowadziłeś wśród pięknych krajobrazów do domów Uzbeków i Kirgizów i zawsze oddawałeś nam lepsze miejsca do spania. Dzięki temu poznałyśmy cały folklor Kirgistanu 🙂 Dzięki Łukasz może kiedyś do zobaczenia, kto wie... A teraz wracam z trekingu w Nepalu - w rejonie Górnego Mustangu. Dzięki Łukasz za ten fantastyczny czas. Za Twoją cierpliwość i konsekwencję w szukaniu najlepszych możliwości trekingowych, sypialnianych i stołówkowych. I za to, że nikogo nie prowadzisz za rękę, dajesz możliwość przeżycia prawdziwej przygody i mobilizującej niepewności👍🏻 Wyjazdy z Tobą to nie szkolna wycieczka 😉czytaj więcej
Ewa Rychter
Ewa Rychter
2019-09-08T07:56:22+0000
Wyjazd z Łukaszem "poza trasą" ……..odjęło mi mowę - kompetencja, pomysłowość, kreatywność - 100%(towa)😊 czas spędzony aktywnie w przepięknej scenerii spowodował, że ciężko było... wrócić do rzeczywistości😊czytaj więcej
Karolina Piątek
Karolina Piątek
2019-08-10T10:43:00+0000
Super wyjazd do Tadżykistanu:) rewelacyjna organizacja, fantastyczni ludzie i cudowne miejsce😄
Jacek Dobrzanski
Jacek Dobrzanski
2019-07-08T11:25:42+0000
Polecam podróż organizowaną przez Łukasza Odzimka. Ma dużą wiedzie i doświadczenie w regionach. Będąc w Pakistanie, który przemierzaliśmy na motocyklach potwierdzamy dobry wybór ... tras. Na pewno mogę polecić Poza Trasą Adventure jako organizatora podróży.czytaj więcej
Barbara Chałat
Barbara Chałat
2019-06-14T12:12:27+0000
Zaje fajnie, mega. Tak powiedziałby Łukasz, i ja się pod tym podpisuję. Jedyne człowieku co możesz zrobić to pakuj manatki i w drogę. Kto nie pojedzie nie będzie wiedział o czy... mowa."czytaj więcej
Marek Korabl
Marek Korabl
2019-06-13T15:57:25+0000
Spędziłem z Łukaszem i „Poza trasą” wspaniale dwa tygodnie w Pakistanie! Wyjazd tak naszpikowany atrakcjami , że mieliśmy wrażenie , że czas musiał się zatrzymać żeby to wszystko... zmieścić ! Wspaniałe miejsca, widoki, ludzie , góry wysokie, trekking, a przede wszystkim poznawanie kraju z perspektywy dwóch kółek motocykla to jest to co lubię! Polecam Pakistan ale i samo biuro z całego serca!czytaj więcej
Grażyna Hanusiak Sowa
Grażyna Hanusiak Sowa
2019-06-02T08:20:11+0000
Serdecznie polecam wyprawę do Buthanu z tą firmą ....widoki i kultura to marzenie pewnie kazdego podrożnika ,warunki i przez firmę bez zarzutów ,wybieram się z tą formą na... kolejną wyprawę ....czytaj więcej
Anita Wojdyła
Anita Wojdyła
2019-02-11T09:55:20+0000
Na świeżo, w oparach birmańskich fascynacji: to był wspaniały wyjazd, pełen bogatych i bardzo różnorodnych przeżyć. Każdy dzień różnił się od poprzedniego doświadczaniem. Łukasz... ma niesamowity charakter całkowitego panowania nad sytuacją, przy jednoczesnym prowadzeniu wyjazdu w dynamiczny sposób, dający poczucie wspaniałej przygody. W elastyczny sposób realizuje oczekiwania każdego uczestnika podróży. Dociera do zaskakujących miejsc, a co najważniejsze dla mnie z dużym poszanowaniem i świadomością mieszkańców. Współpracuje na swojej pozatrasie z lokalnymi przewodnikami, gdzie zarobione pieniądze trafiają wprost do ich rodzin z pominięciem (czasami krwiopijczych) struktur turystycznych. Prowadzi świadomą turystkę. Podróżując z Łukaszem ma się poczucie całkowitego bezpieczeństwa i przekonanie, że z każdej niestandardowej sytuacji jest wyjście. Doceniam jego zaangażowanie i fascynację swoją pracą.czytaj więcej
Khalil Khader
Khalil Khader
2019-01-10T21:24:49+0000
he is so trustful man and I believe in this company because the owner is great honest man regards from Amman Jordan 👍🤗❤️🇯🇴
Lidia Sosnowska
Lidia Sosnowska
2018-12-16T16:06:09+0000
Wróciłam właśnie z wyprawy do Afryki Zachodniej.Wyjazd ten dostarczył mi wielu wspaniałych emocjonalnych wrażeń .Byliśmy w miejscach,gdzie białasy nie docierają,dotknęliśmy... prawdziwej Afryki,zobaczyliśmy niewyobrażalną biedę i prawdziwy niekomercyjny świat.Łukasz okazał się świetnym kumplem na którego zawsze można liczyć .Przeżycia pozostaną na długo w pamięci.❤️A najlepszą rekomendacją będzie to,że wkrótce znów wybieram się z Poza Trasą na kolejną wyprawę ... tym razem będzie to Iran,Uzbekistan,Turkmenistan.czytaj więcej
Mukesh Shah
Mukesh Shah
2018-11-21T08:45:03+0000
Hi Everybody Lukash is very comfortable and honest person as well as he has dynamic thought like Simple living and high thinking for his guest and helpful. I met him for Everest... Base Camp trekking in Nepal. he had some guest from Poland and we worked together to take his guest Everest base Camp (5380m) and Kalapathar (5545m) without any kinds of natural obstacle and problems and we did it. During trekking day he always tried to show real natural atmospheres to his guest rather than other Leader and try to know their interest. Guests were also become happy to see it. When Lukash met Porters (Sherpas) in Lukla airport for trekking he started to chuckling and happy to see real mountain Sherpa and he suddenly shacked hand with them and tried to be good friend with them. Sherpas also became happy to shack hand with Lukash and they welcomed to Lukash by Smiling. After some hours walking, they became good friend and start to take picture each other, sharing foods, and their life style. Lukash did not discriminate between him and Porters. He behaved equal among everybody. After that Porters (Sherpa) also felt comfortable and they also liked to serve food and always pay attention about Lukash’s guest. While coming back from Everest base Camp, from Thukla (4620m) one guest had a breathing problem. She could not walk properly. Lukash knew that she caught altitude sickness. He had good knowledge about Mountain area. He suddenly took the decision and hires the Helicopter by using her insurance and flied to Kathmandu from Lubuche. After checking up she had launce problem for breathing. Doctor told that if we delayed little bit she would be critical condition. Lukash stayed 4 nights in hospital with her and take care to her. Thanks Lukas to give change to work with you. In future we also work together. Mukesh Shah Kathmandu, Nepalczytaj więcej
Magdalena Pawlikowska
Magdalena Pawlikowska
2018-11-14T22:25:51+0000
polecam serdecznie z Domu Turysty w Sanoku
Ewa Watson
Ewa Watson
2018-10-29T21:59:22+0000
15.09.2018 – 05.09.2018 – Wyprawa do Centralnej i Wschodniej Afryki . Cel wyprawy: Uganda+Rwanda+Tanzania. Program wyprawy : Magie Centralnej i Wschodniej Afryki , spotkania z... niesamowicie piękną i różnorodną Fauną i Florą oraz poznawanie kultur ludowych i plemiennych. Uganda -pierwsza część wyprawy i Safari w Parku Narodowym Wodospadu Murchisona. Goryle górskie w ich naturalnym środowisku w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi oraz emocjonujące wędrówki po górach. Uganda , poza przyrodą i treekingiem ma do zaoferowania dużo więcej a spotkania z różnorodnymi etnicznie mieszkańcami , lokalne obrzędy i Święta mówią o tym ,ze warto zjechać z utartego szlaku by spotkać się z Uganda sam na sam. Tym bardziej,ze to Kraj bezpieczny, ciekawy, a jego wielkim aktywem są ludzie. Druga część wyprawy ,to między innymi poznawanie Stolicy Rwandy – Kigali, oraz Muzeum Ofiar Ludobójstwa konfliktu plemiennego pomiędzy Tutsi i Hutu. Tanzania – to trzecia część i Rejon który powinien odwiedzić każdy podróżnik...liczne Parki Narodowe w tym Serengeti który należy do największych na Świecie , a jeśli ktoś chce podjąć wyzwanie aby przekroczyć własne granice,to może w towarzystwie Łukasza zdobyć najwyższy szczyt Afryki -Kilimandżaro …My jednak zachwycaliśmy się prawdziwym cudem natury jak Jezioro Wiktorii...Piękną plażą z delikatnym białym piaskiem otoczoną czystym Oceanem Indyjskim…oraz bajeczną wyspą Zanzibar ,słynąca z raf koralowych i piękna kieszonkowa Metropolia -Stone Town ,w której przenosimy się w czasie i czujemy atmosferę kolonialnego czasu. Tu też, w rodzinie perskich emigrantów urodził się Freddie Mercury z domu Frederic Bulsara . Na koniec Farma przypraw i wracamy w stronę portu promem do Tanzanii a następnie do Europy. Wyjazd w towarzystwie Łukasza był niesamowitą przygodą a pełna odpowiedzialność za uczestników wyprawy to jego mocna strona. Był zawsze gotowy na wszelkie wyzwania i dziennie modyfikował dla Nas program wyprawy. Stwarzał wyluzowana atmosferę abyśmy wszyscy czuli się swobodnie i zawsze dawał nam lepsze miejsca do spania ,przy czym wyprawa stawała się bardziej komfortowa i łatwiejsza. Dziękuję Łukaszu... będę pielęgnować wszystkie dobre wspomnienia i przekazywać dalej. Będę polecać Biuro Podróży POZA TRASĄ każdemu, kto może mieć plany podróży...Ja również będę korzystać z ofert Biura Podróży Poza Trasą w miarę możliwości czasowych i chętnie w przyszłości dołączę do wyprawy szytej ”NA MIARĘ” aby przeżyć w Twoim towarzystwie następna przygodę mojego życia….. 😎🙂czytaj więcej
Joanna Rak
Joanna Rak
2018-08-18T16:09:40+0000
Jeżeli chcecie dojechać na koniec świata, gdzieś "poza trasą" to Łukasz wam to zapewni 🙂 Pomoże wam dotrzeć do miejsc i ludzi, o których nawet nie wiecie, że istnieją 🙂 na... pewno uda się wam zaprzyjaźnić z jego lokalnymi znajomymi, którzy ugoszczą was "jak swoich" 🙂 Cieszę się, że wybrałam POZA TRASĄ , bo poznałam Tadżykistan - kraj niezwykły! Polecam wszystkim osobom otwartym na świat 🙂 Dzięki Łukasz za wspaniała przygodę 🙂czytaj więcej
Andrzej Cypel
Andrzej Cypel
2018-08-11T17:55:36+0000
Zdecydowanie jeden z moich najlepszych, najbardziej udanych wyjazdów! Wspaniała grupa, przepiękne widoki, wspaniali ludzie... Bardzo profesjonalnie zorganizowany wyjazd. Jestem... pod wrażeniem wiedzy z jaką Łukasz sie z nami dzielił, miejsc i ludzi jakich nam dane było zobaczyć i poznać. Polecam!!!czytaj więcej
Justyna Maternicka
Justyna Maternicka
2018-06-16T19:46:53+0000
Łukasz, dziękuję za cudowne doświadczenie podróżowania. Każdy dzień eksplorowania z Tobą świata zaspokaja apetyt na wrażenia. Dziękuje za profesjonalizm od początku do końca, za... błyskotliwy humor i towarzystwo fantastycznych współtowarzyszy podróży, których przyciągnąłeś swoją fantastyczną ofertą:)czytaj więcej
Sajjad Hussain
Sajjad Hussain
2018-04-21T18:35:55+0000
WELCOM TO POZA TRASA TOUR COMPANY IN THE PAKISTAN, This is a great tour company. Lukasz is great man and he is a very friendly man too.he is a doing great job. I like it very... much his job . Thanks Sajjad Hussain Lahore Pakistanczytaj więcej
Malgorzata Kwaśnica
Malgorzata Kwaśnica
2018-04-06T15:11:33+0000
W lutym byłam na wycieczce, którą pilotował Łukasz Odzimek. Wyjazd do Laosu i Wietnamu był bardzo dobrze zorganizowany, a Łukasz starał się zapewnić nam komfort podróży i to mu... się udało. Poznałam Laos od strony,która dotąd była mi nieznana( z dala od utartych szlaków) i zaskoczenie było duże, tym bardziej że Łukasz w trudnych sytuacjach stawał ,, na głowie'' aby nas zadowolić.Jego ciepły i wyrozumiały charakter bardzo dobrze wpływał na atmosferę.Doskonały znawca Laosu,który zauroczył mnie tym krajem. Podróż po Wietnamie na długo pozostanie w mojej pamięci,szczególnie pobyt w domu May. Myślę, że nie jest to ostatni wyjazd z Łukaszemczytaj więcej
Gracja Tissler-Nahorska
Gracja Tissler-Nahorska
2018-04-03T08:31:54+0000
Taouvik Boukari
Taouvik Boukari
2018-02-16T23:35:04+0000
Lukasz is very spacious great person. I met at aeroport and visit many places here in togo . And other countries. Nice man . I recommand everybody to him. He is nice
Dariusz Lagodka
Dariusz Lagodka
2018-02-04T12:52:38+0000
“Poza trasa” to tytul i motyw przewodni wlasciciela strony, Lukasza Odzimka. Niedawno wrocilem z prawie trzytygodniowej podrozy po Afryce Zachodniej, po ktorej Lukasz nas... oprowadzal. Jego pasja udzielila sie wszystkim ktorzy byli na tej wyprawie. Jego ogromna wiedza pozwolila nam zrozumiec zawilosci kulturowe panstw po jakich podrozowalismy. Jego doswiadzczenie bylo nieocenione w pokonywaniu wszystkich problemow z jakimi sie borykalismy. A wreszcie jego spokuj i wewnetrzne przekonanie o slusznosci podejmowania decyzji dal nam glebokie poczucie bezpieczenstwa co jest bardzo wazne przy wojazach w miejsca gdzie nie spotyka sie turystow. W trakcie wyjazdu Lukasz potrafil tez posluchac naszych preferencji i nagiac troche plan, dzieki czemu np trafilismy do misji katolickiej Ojcow Franciszkanow. Wizyta ta odcisnela na wszystkich uczestnikach niesamowite wrazenie. Goraco polecam wszystkim ktorym marza sie egzotyczne podroze i przygody aby wybrali sie z Lukaszem na tego typu wyjazd. Osobiscie jestem pod ogromnym wrazeniem mej afrykanskiej eskapady bo okazala sie byc bezpieczna, nadzwyczaj ciekawa, ale rowniez nie tak meczaca jak sie spodziewalem lub wrecz obawialem. Ciesze sie juz na nastepne wyjazdy z Lukaszem a przeciez jest z czego wybierac! Dariusz Lagodkaczytaj więcej
Witold Vic Radecki
Witold Vic Radecki
2018-01-30T21:44:15+0000
Mialem przyjemnosc spedzic kilka niezapomnianych tygodni w podrozy po Afryce Zachodniej, ktora Lukasz zorganizowal na poczatku tego roku. Afrykanska przygoda zaczela sie w jednym... z najmniejszych i nieznanych szerzej krajow tego obszaru, czyli Togo a zakonczyla na plazach Ivory Coast. Po drodze mielismy niezwykla okazje uczestniczyc na festiwalu VooDoo w Beninie i tam rowniez zwiedzilismy Pendjari National Park - safari w luksusie bo oprocz nas i dzikich zwierzat bylo zaledwie kilka innych 'przyplatanych' podroznikow. Byly rowniez wyczerpujace ale niezapomniane podroze po afrykanskich bezdrozach, w samochodach, autobusach, minibusach i czymkolwiek co mialo 2 lub 4 kola i kierowce! Byly tez fascynujace spotkania z ludzmi, ktorzy tam zyja; usmiechniete, zaciekawione twarze dzieciakow i doroslych zawsze chetnie pozujacych dla aparatu. Byl chaos afrykanskich miast i przydronych bazarow i spokoj i relax przy zimnym lokalnym piwie na plazy. Byly spotkania z misjonarzami i zaduma nad ludzkim poswieceniem dla dobra innego czlowieka i byla zabawa na koncercie lokalnych gwiazd muzyki w ciekawym miescie Burkiny faso - Bobo Dioulasso....Byly gorace targowania sie pry zakupie niesamowitych afrykanskich masek i obrazow...Bylo jeszcze wiele innych emocji i doswiadczen, ktorych to nie sposob opisac... Ten wyjazd to nie tylko mnogosc wrazen i doznan tak odleglych od naszego codziennego swiata to rowniez niezapomniane doswiadczenie kolejnego kawalka z tej fasynujacej ukladanki jaka jest nasza planeta... Dzieki Lukasz!czytaj więcej
Jacek Dobrzanski
Jacek Dobrzanski
2017-12-19T19:46:12+0000
Paulo Imbali
Paulo Imbali
2017-11-14T18:03:50+0000
So nice, unforgettable time with this important man I hope he will keep being humble and attractive for every human being. Your wisdom will keep increasing day after day. Love... from my family to yours.czytaj więcej
Mariusz Siulczyński
Mariusz Siulczyński
2017-11-04T08:29:29+0000
Witajcie. Byliśmy z Łukaszem na wyjeździe do Kambodży. Muszę powiedzieć, że bardzo fanie przygotowany wyjazd i zorganizowany. Fany plan i noclegi. Łukasz oby tak dalej. O samej... Kambodży nie będę pisał bo to każdy musi zobaczyć sam. Jednak praca i organizacja Łukasza na pięć plus.czytaj więcej
Bożena Cejnóg
Bożena Cejnóg
2017-11-03T14:50:49+0000
Wlasnie wrocilismy z dwutygodniowej wyprawy w Kambodzy z Lukaszem . Wszystko co zaplanowalismy bylo zrealizowane . Od zwiedzania Angor Wat po hardkorowy trekking po dzungli... ,nocleg w hamakach wojskowzch, kolacje w postaci zupy z bambusa, zebranego w dzungli po drodze ,po zasluzony odpoczynek na plazach kambodzanskich . Cala organizacja przebiegala bardzo sprawnie ,wlasciwie nie zauwazalnie ...bez zbednego oczekiwania np na transpot czy dotyczylo to tuk tukow czy busow , zawsze na czas bez zbednego marnowania czasu na oczekiwanie itp . Atmosfera byla wyluzowana i przyjazna .Lukasz bezkonfliktowy i zartobliwy , sprawial ,ze wszyscy czulismy sie bardzo swobodnie co nie przeszkadzalo w realizowaniu wspolnych zamierzen . Ogolnie jestesmy bardzo zadowoleni z wyprawy i jej charakteru . Pozdrawiamy Lukasza i cala ekipe ! 🙂 🙂czytaj więcej
Ewa Kowalska
Ewa Kowalska
2017-08-01T18:47:03+0000
Wojażowanie po świecie stało się łatwiejsze i bardziej komfortowe. Na szczęście są jeszcze takie osoby, które nade wszystko wolą "hotel" w jurtach na 4000 mnpm z widokiem na... Mleczną Drogę. Polecam wyprawę do Tadżykistanu. Cały wyjazd o charakterze off road-owym.Wyprawa dla twardzieli, jedyna, niepowtarzalna. Miejsca cudne , autentyczne. Podróż wiąże się zawsze z przekraczaniem granic : politycznych, językowych, kulturowych czy społecznych. Dla mnie na tej wyprawie także granic własnych możliwości. Było to spotkanie z nieznanym, gdzie nagromadzenie wydarzeń budziło wzruszenia i dostarczyło niezapomnianych przeżyć.Wracam tam myślami i polecam dalej.czytaj więcej
Maria Mazurek
Maria Mazurek
2017-07-27T18:22:55+0000
Albo przygoda albo wygoda, jak zapowiedział Łukasz. Więc jeśli ktoś jest otwarty na przygodę (w tym na niespodzianki, zmiany planów i warunki żywieniowo-sanitarne odbiegające od... europejskich, ale przede wszystkim - na innych ludzi i inne światy; prawdziwe, niezepsute jeszcze turystyką i zachodnią cywilizają), Łukasz będzie idealnym kompanem. Ma miks: dużej wiedzy na temat odwiedzanych miejsc (w ogóle na temat różnych miejsc), urok osobisty (który przydaje się w zjednywaniu sobie miejscowych) i duuuże, jak stąd na Kamczatkę, pokłady luzu. Nazwa "Poza trasą" zresztą celnie oddaje charakter tych wypraw. Taki typ podróży, choć męczący, z pewnością na dłużej - niż opcje z pachnącą pościelą i angielskim śniadaniem - osadza się w pamięci i sercu. Więc ode mnie komplet gwiazdek, choć moje jelita, Łukaszu, chowają urazę (wciąż).czytaj więcej
Kaja Słowioczek
Kaja Słowioczek
2017-04-25T17:20:48+0000
Na "poza trasę" Łukasza trafiłam jakiś czas temu, kiedy rozpoczynałam poszukiwania informacji o Afganistanie. Chwilę później, gdy Łukasz planował swoją solową wyprawę w te miejsca... - dołączyłam do niego. Wspólnie doświadczyliśmy sporo km, czasu, miejsc, wydarzeń, ludzi i przeżyć... Sporo poznania. Tutaj jednak, przy swojej ocenie skupię się na jednym: w każdej sytuacji potrafiliśmy się dograć i działać. Tę jedną rzecz tu podkreślam, bo wydaję mi się najbardziej istotna życiowo - podróżowaliśmy przez kraj w którym "plan wyjazdu" tworzy się i dzieje dynamicznie. A takie właśnie reagowanie na nieprzewidywalne dla mnie jest wielką sztuką. Piszę na przykładzie mojej z Łukaszem podróży - ale to dotyczy każdej niepoznanej trasy, czyli każdej w której nas jeszcze "teraz" nie było. Także wielkie 5 gwiazdek dla Ciebie Łukasz!!! Pozdrawiam mocno i do zobaczenia gdzieś za jakiś czas. ;))czytaj więcej
Kasia Zajkowska
Kasia Zajkowska
2017-04-19T18:37:34+0000
Roman Roman
Roman Roman
2017-04-18T20:00:46+0000
A ja Łukasza polecam każdemu.Pozdrawiam Cię Łukaszu i kto wie,może w niedługim czasie wybiorę się gdzieś z Tobą.
Wojtek Jaszcz
Wojtek Jaszcz
2017-04-09T20:42:32+0000
Znam Łukasza już od wielu lat. To wyjątkowa osobowość. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Świetny organizator, błyskotliwy mówca i przewodnik, doskonały partner na... wyprawach. "Trochę" razem żeśmy się przeczołgali po górach. Daje rade i ogarnia na 100%!!!czytaj więcej
Wojciech JS
Wojciech JS
2017-04-09T14:35:26+0000
Jeździłem z Łukaszem do Azji i Afryki i polecam go jako towarzysza podróży!!!
Barbara Limanowska
Barbara Limanowska
2017-04-01T17:29:38+0000
Łukasz to fajny kompan podróży ,niestrudzony łowca okazji do zrobienia pięknych zdjęć. Towarzysz do wspólnej wędrówki, biesiadowania i ciekawych pogawędek.
Marta Budkowska
Marta Budkowska
2017-03-29T16:47:02+0000
Łukasz jest nie tylko wspaniałym przewodnikiem, ale też najlepszym kumplem na włóczęgi off the beaten track. Każdy dzień podróży z nim to moc wrażeń, pasjonujące opowieści i... intrygujące spotkania. Łukasz doskonale rozpoznaje oczekiwania uczestników wyprawy i zawsze potrafi na nie odpowiedzieć. W jego towarzystwie każdy dzień jest inny, każdy wyjatkowy.czytaj więcej
Leszek Hamerla
Leszek Hamerla
2017-03-28T21:25:38+0000
Jeśli ktoś chce poznać tajniki robienia zdjęć, zobaczyć miejsca "poza trasą" i przeżyć przygodę życia to polecam wyprawy z Łukaszem �
Katarzyna Bendyk
Katarzyna Bendyk
2017-03-28T21:06:24+0000
Dziękuję
Pawel Be
Pawel Be
2017-03-28T14:41:40+0000
Podróże są jak ożywcza kąpiel dla umysłu, jak rysunek Medei, który sprawia, że znów jesteś młody. ~ Hans Christian Andersen
Agnieszka Brożyna
Agnieszka Brożyna
2017-03-28T08:09:24+0000
Łukasz jest Obieżyświatem, którego cechuje niezwykle rzadki dar, staje się jakby częścią miejsc do których przybywa. Wynika to z miłości do podróżowania, ogromnej wiedzy o... odwiedzanych krajach, szacunku dla ludzi ich kultury i religii oraz odrobiny szaleństwa. Otworzył przede mną drzwi do świata Poza Trasą, jakże innego od turystyki pełnego pasji, różnorodności i wspaniałej niezapomnianej przygody. Dziękuję, polecam i do zobaczenia Poza Trasą. 😁czytaj więcej
Następne recenzje

Poza Trasą Adventure - KIM JESTEŚMY?

Poza Trasą Adventure - Nasza idea

Podróże Poza Trasą różnią się znacznie od standardowych wycieczek objazdowych proponowanych przez typowe biura podróży. Nasze wyjazdy to połączenie swobody i spontaniczności z profesjonalnie przygotowanym programem i planem podróży. Niezwykle istotne jest dla nas także zapewnienie naszym Gościom poczucia pełnego bezpieczeństwa. Przygotowujemy podróże intrygujące i zaskakujące, bez nudnych powtarzalnych schematów. Sama nazwa „Poza Trasą” to zarazem motto naszych wypraw.

Podróżujemy do miejsc nieodkrytych przez masową turystykę. Schodzimy z utartych ścieżek, by poznać miejsca ciekawe i niebanalne, nieskażone komercją i globalizacją. Korzystamy z najlepszej dostępnej w danym obszarze bazy noclegowej. Często gościmy także w domach lokalnych mieszkańców, którzy nie tylko proponują nam nocleg, ale również zapraszają do uczestnictwa w tradycyjnych świętach, obrzędach i uroczystościach rodzinnych. Z całą pewnością to niezapomniane chwile i prawdziwa przygoda. Nie trzymamy się schematów, ale też nie ma w naszych podróżach miejsca na przypadkowość.

Jakie są początki Poza Trasą Adventure?

Zaczęło się od pasji Łukasza Odzimka – twórcy i szefa Poza Trasą Adventure. Łukasz podróżuje już prawie ćwierć wieku odkrywając wciąż nowe i niesamowite miejsca, odwiedził i poznał blisko 130 krajów świata. Jest świetnym doświadczonym organizatorem, ekspertem i znawcą kierunków, które Poza Trasą Adventure ma w swojej ofercie.

Poza Trasą AdVENTURE - Co nas wyróżnia?

Bezpieczeństwo

Poza Trasą Adventure posiada wszelkie wymagane dokumenty

Organizator turystyki nr 21161 oraz Gwarancja ubezpieczeniowa M 522723

Uczestnicy wypraw z Poza Trasą Adventure ubezpieczeni są najwyższą polisą turystyczną - KL do 500 000 PLN, NNW do 50 000 PLN, OC do 500 000 PLN oraz Bagaż Podróżnego do 5 000 PLN, a podczas wypraw górskich także polisą od sportów ekstremalnych.

Z Poza Trasą Adventure odwiedzisz miejsca, które dobrze znamy, co daje gwarancję udanego i bezpiecznego wyjazdu. Każdą podróż profesjonalnie planujemy i organizujemy, załatwiamy wszelkie formalności z nią związane, zajmujemy się logistyką i zapewniamy opiekę przed i w trakcie wyjazdem.

Oryginalne programy

Podczas podróży z Poza Trasą Adventure przybliżamy nie tylko odległe zakątki świata, dziką przyrodę, dalekie egzotyczne krajobrazy, unikalne miejsca i zabytki, ukazujemy także fascynujące kultury i zróżnicowane zwyczaje, poznajemy lokalną kuchnię i jej wyjątkowe smaki. Nasza oferta to interesujące programy wypraw, w których aktywne zwiedzanie atrakcyjnych miejsc łączy się z relaksem i wypoczynkiem. Wybór jest ogromny. W naszej ofercie znajdują się podróże do ponad stu państw całego świata – głównie Afryki, Azji, Oceanii oraz Ameryki Południowej.

Programy wyjazdów często oferują również zajęcia dodatkowe — fakultatywne, w których uczestnik bierze udział zgodnie z własnymi zainteresowaniami, upodobaniami i potrzebami. Proponujemy także wyprawy oraz trekkingi na indywidualne zamówienie, które przygotowujemy według konkretnych życzeń i próśb zainteresowanego klienta lub grupy.

Świadoma turystyka

Współpracujemy z osobami fizycznymi i mikro-firmami na całym świecie. Unikamy kooperacji z dużymi firmami turystycznymi. Poza Trasą Adventure aktywnie pomaga i wspiera mieszkańców odwiedzanych krajów, korzystając z ich pomocy jako przewodników i pilotów.

Przyjacielska atmosfera

Niewielkie kameralne grup od czterech do dwunastu osób. Rozmawiamy z każdym uczestnikiem, ponieważ chcemy znać potrzeby gości naszych wypraw. Mamy grono stałych Klientów, z którymi nie tylko podróżujemy ale i od wielu lat przyjaźnimy się.

Grupa podróżnicza

Na Facebooku mamy społeczność ponad 8,5 tysiąca podróżników. Tam dzielimy się wspomnieniami, planujemy kolejne wyprawy i wspieramy się.  Poza Trasą - grupa podróżników