kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WIETNAM WYCIECZKA ŚLADAMI KING KONGA
zamów termin
grupa min 6 os
15
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

WIETNAM WYCIECZKA ŚLADAMI KING KONGA

Wietnam Wycieczka Śladami King Konga z Poza Trasą Adventure to doskonała propozycja dla osób zainteresowanych zarówno kulturą i zabytkami kraju oraz tych, którzy lubią podróże filmowe oraz różnorodne formy aktywnego wypoczynku a także smaczną lokalną kuchnię. Podróż rozpoczniemy w Hanoi, stolicy kraju skąd wyruszymy do miejsca wyjątkowo pięknego i nadal wciąż mało znanego - prowincji Ninh Binh, zwanej „zatoką Ha Long na lądzie”. Tu wypoczniemy wśród przepięknych malowniczych krajobrazów. Tradycyjną wietnamską łódką sampan wypłyniemy w rejs rzeką wijącą się wśród pól ryżowych, zatoczek i wapiennych klifów. Następnie wyruszymy do miejsca wyjątkowego, symbolu kraju i jednego z najpiękniejszych zakątków w całej Azji - Zatoki Ha Long. Tu wypłyniemy w niezapomniany rejs wśród zatoczek i grot. Z komfortowej łodzi obserwować będziemy zjawiskowy zachód słońca a kolejnego dnia pomału budzący się dzień. Na trasie naszej podróży Wietnam Wycieczka Śladami King Konga znalazły się też wyjątkowe i pełne zabytków historyczne miasta Hue oraz Hoi An a także pobliskie My Son, które często porównywane jest z kompleksem Angkor w Kambodży. Podróż po Wietnamie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim kochającym prawdziwą przygodę, piękne zabytki i komfortowy wypoczynek. Zapraszamy w podróż Wietnam Wycieczka Śladami King Konga z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Tomasz Ilnicki. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WIETNAM WYCIECZKA ŚLADAMI KING KONGA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina do Hanoi. 

Dzień 2. Hanoi

Wyjazd do Ba Be. Odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg.

Hanoi

Dzień 3. i 4. Park Ba Be

Park Ba Be to jeden z najciekawszych parków Wietnamu. Ogromna zaletą tego miejsca jest fakt, iż dociera tutaj niewielu turystów, stąd brak tu typowego zgiełku i namolnych sprzedawców. Na główne atrakcje parku składają się trzy jeziora, choć tak naprawdę jest to jeden wielki, połączony kanałami akwen ciągnący się na długości ośmiu kilometrów. Znajdują się tu również piękne jaskinie i wodospady a to wszystko w otoczeniu potężnych lasów deszczowych. Czas spędzimy też na pieszych wycieczkach i podpatrywaniu niezwykle bogatej fauny, m.in. 300 rodzajów motyli. Noc spędzimy w chacie jednej z tutejszych społeczności, będzie to doskonała okazja do podpatrzenia stylu ich życia i obyczajów.

Dzień 5. i 6.  Hanoi

Hanoi to miasto liczące około 1000 lat! Stolicą Wietnamu był od zarania swych dziejów z kilkudziesięcioletnią przerwą w XIX wieku, gdy stolicę przeniesiono do Hue. Zachowało się tu mnóstwo historycznych, oryginalnych budowli, dlatego też spacerując uliczkami starego miasta można naprawdę przenieść się w czasie. Drugim obliczem Hanoi jest nowoczesność, gdyż betonowo-szklane kolosy wyrastają co i rusz zmieniając oblicze niektórych dzielnic. Zwiedzimy zatem wspaniałą, tętniącą i obrazującą zamierzchłe czasy dzielnicę 36 bractw, wspaniałą katedrę św. Józefa (w Wietnamie mieszka kilka milionów chrześcijan!), XI-wieczne zabytki – Świątynię Literatury i Pagodę Jednej Kolumny, słynną ciasną uliczkę pełną straganów przez którą ciągną się czynne tory kolejowe! Pociąg przejeżdża mieszkańcom i turystom niemal tuż pod nogami!

Wietnam Wycieczka

W trakcie zapoznawania się z historią Wietnamu nie możemy pominąć również jednej z najsłynniejszych postaci XX wieku – Ho Chi Minha, którego zobaczymy na własne oczy, zabalsamowanego i wystawionego na widok publiczny. Obejrzymy również jedyną na świecie atrakcję dostępną tylko w Wietnamie – teatr lalek na wodzie oraz skosztujemy lokalnych przysmaków, m.in. przepyszną kawę z koglem-moglem będącą specjalnością Wietnamu północnego.

Wietnam Wycieczka

Dzień 7. Rezerwat Van Long

Dziś wybierzemy się w podróż śladami King Konga. W 2017 roku do kin trafił film pt. „Kong Wyspa Czaszki”. Ten obraz jest wyjątkowy pod kilkoma względami, gdyż według wielu opinii idealnie łączy ciekawą fabułę ze wspaniałymi krajobrazami i efektami specjalnymi. Po raz pierwszy też zdecydowano się osadzić akcję wyłącznie w dżungli, nie trafimy więc do Nowego Jorku. Część scen kręcono w parku Van Long, m.in. epicką walkę dwóch potworów. Całą scenerię ujrzymy płynąc archaiczną, drewnianą łódką wzdłuż pleneru wykorzystanego w filmie. Fenomenalne krajobrazy wzbogacone zostaną odgłosami, które mogą przerazić co wrażliwsze osoby – krzykami rzadkiego gatunku małp ukrywających się w gęstych zaroślach. Po przyjeździe do hotelu w Ninh Binh udamy się do Rezerwatu Hang Mua z pięknym punktem widokowym.

Dzień 8. Ninh Binh

Dzień rozpoczniemy od wycieczki - rejsu po malowniczym parku Tam Coc składającym się z trzech jaskiń. Po drodze podziwiać będziemy wspaniały krajobraz wapiennych wzgórz porośniętych bujną roślinnością oraz pól ryżowych o symetrycznych kształtach i wielu odcieniach zieleni. Tu również kręcone były sceny z filmu „Kong Wyspa Czaszki”. Zwiedzimy również zespół świątyń na górze Bai Dinh. To największy buddyjski kompleks sakralny Wietnamu ulokowany na zboczu wzniesienia. 

Dzień 9. Ha Long 

Wyjazd do słynnej Zatoki Ha Long. Po przyjeździe ruszymy na przywitanie z samym królem - King Kongiem. Goryl jest ogromny i agresywny, na szczęście nieruchomy I nie jest sam! Następnie ruszymy do jego ulubionego miejsca do kąpieli – słynnej Zatoki Ha Long. Zatokę charakteryzuje znany na całym świecie kompleks około 2000 wysepek wapiennych porośniętych dziką roślinnością, rozsianych na ogromnym terenie. Wyspy są bardzo wysokie i wąskie, przypominają potężne maczugi wbite dawno temu w dno zatoki przez Konga. To tu kręcono część scen do filmu. Zatoka Ha Long widnieje także na planie filmowym.

Zatoka Ha Long

Dzień 10. Hue / Park Phong Nha-Kẻ Bàng

Wycieczka do kompleksu największych jaskiń na świecie. Królową tutejszych jaskiń jest Son Doong, do której wejście kosztuje aż trzy tysiące dolarów! Dlatego też wchodzą do niej niemal wyłącznie zawodowi grotołazi. My zwiedzimy jaskinie nieco mniejsze, lecz równie piękne i urokliwe. Podziwiać będziemy tu kolejne wspaniałe plenery znane z filmu o ogromnym gorylu.

Wietnam Wycieczka

Dzień 11. Hue

Hue jest urokliwym i pięknie położonym ośrodkiem miejskim. W tle majaczy potężna góra a nabrzeże Rzeki Perfumowej przepływającej przez Hue cieszy się opinią najlepiej zadbanego w całym Wietnamie. Aż do 1945 roku miasto pełniło funkcję stolicy cesarstwa. Zwiedzimy tu ogromną cesarską cytadelę oraz znajdujące się w jej środku wspaniałe, otoczone osobnymi murami Zakazane Purpurowe Miasto. Całość wpisano w 1993 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Udamy się również do jednej z najpiękniejszych pagód w kraju - Thien Mu.

Hue

Dzień 12. Hue

Historia Wietnamu to prawdziwy horror, szczególnie w wieku XX-tym. Prawie wiek kolonializmu i wyzysku francuskiego zakończonego wojną z Francją i następnie wojną domową, w której USA stanęły po stronie Południa a ZSRR i Chiny po stronie Północy. Granicę podziału ustalono na 17-tym równoleżniku, wzdłuż którego ciągnęła się strefa zdemilitaryzowana. Przyjrzymy się jej z bliska. Ponadto to tutaj, w Hue, w 1968 roku miała miejsce słynna bitwa, gdy siły komunistyczne zaatakowały niczego nie spodziewających się żołnierzy południowowietnamskich i amerykańskich. To będzie niezapomniana lekcja historii. Następnie kontynuacja podróży i transfer do Hoi An. 

Dzień 13. Hoi An 

Hoi An to niezwykłe miasteczko. Ma przepiękną starówkę. Tworzące ją budynki zostały wybudowane przez kupców z różnych krajów, którzy prowadzili w Wietnamie swoje interesy. Hoi An był wtedy ważnym portem i jednym z niewielu punktów na mapie kraju, do którego wpuszczano obce towary. Z historią miasta związany jest też silny polski akcent – wielki archeolog i przyjaciel Wietnamczyków - Kazik! Po zwiedzaniu czeka nas odpoczynek i relaks na plaży.

Wietnam Wycieczka Hoi An

Dzień 14. Hoi An / My Son

Park My Son to ruiny dawnej cywilizacji Czampa, którą Wietnam podbił w XV wieku. Porównuje się je do kompleksu Angkor w Kambodży, choć część z nich jest znacznie starsza od Angkoru, gdyż budowane były już od IV wieku. Wiele świątyń zostało zniszczonych przez amerykańskie naloty w 1969 roku. Do dziś zobaczyć można ogromne leje po bombach. Atak wymierzony był w Wietkong, który wykorzystywał świątynie jako bazę. Po wielu protestach Amerykanie zaprzestali bombardowań bezcennych zabytków.

My Son

Dzień 15. Da Nang

Wyjazd do Da Nang i wylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski i zakończenie wyprawy Wietnam Wycieczka Śladami King Konga z Poza Trasą Adventure. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Hanoi - Warszawa / Berlin  ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych oraz na statku (podczas rejsu w Zatoce Ha Long)
 • Śniadania
 • Transfery i transport busami, jeepami, transport lokalny wszelką komunikacją w tym tuk-tuki i transfery wodne - łodzie na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem i wyżywieniem w czasie rejsu
 • Zgody na wjazdy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi angielskojęzycznego lokalnego przewodnika
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy do Wietnamu (ok. 25 USD)
 • Kosztów wyżywienia
 • Zwyczajowych napiwków (ok.  USD)
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz napojów do posiłków w miejscach, gdzie nie ma wyżywienia w cenie
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Wycena dla grupy min.6 osób

WIETNAM WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

WIETNAM WYCIECZKA - AZJA

Wietnam Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wietnam - Wspomnienia z Podróży,  Laos – kim są grupy etniczne Akha i Hmong?,   Laos jaskinie,   Laos - Być mnichem w Laosie

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Wietnamu i Kambodży:  Wietnam Laos,  Wietnam Kambodża Sylwester 2021/2022