kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Fidżi Tonga Vanuatu
Melanezja Polinezja
Południowy Pacyfik
18.10.2024-05.11.2024
brak miejsc
06.06.2025-24.06.2025
19
dni
CENA:
5900 USD + bilety lotnicze ok. 6900 PLN

FIDŻI TONGA VANUATU

MELANEZJA POLINEZJA - POŁUDNIOWY PACYFIK

Fidżi Tonga Vanuatu z Poza Trasa Adventure to podróż do trzech wyspiarskich krajów Oceanii, zróżnicowanych pod kątem kultury, historii, używanego języka czy współczesnej polityki. Tym co łączy odwiedzane przez nas miejsca, to zapierające dech w piersiach widoki, bujna przyroda, bezkres oceanu i rafy koralowe.

Fidżi to republika położona w zachodniej Oceanii, składająca się z kilkuset wysp wulkanicznych zamieszkałych łącznie przez niespełna milion ludzi. Mieszkańcami Fidżi są głównie rdzenni Fidżyjczycy, ludność pochodzenia melanezyjskiego, a także hindusi, którzy przybyli tu za sprawą władających niegdyś tymi ziemiami Brytyjczyków. Językiem urzędowym jest tu zatem angielski, fidżyjski oraz fidżyjska odmiana hindi. Wyjazd Fidżi Tonga Vanuatu z Poza Trasa Adventure to doskonały sposób na poznanie bogactwa etnicznego Fidżi. Złożoną kulturę licznych ludów zamieszkujących te ziemie poznamy podczas wizyt w tradycyjnej osadzie Vesisi, a także miejscowości Nadi, gdzie znajduje się świątynia hinduistyczna. Na Denarau Island weźmiemy udział w ceremonii picia kavy, tradycyjnego napoju uzyskiwanego z korzeni pieprzu metystynowego i obejrzymy pokaz tańca ognia. Fidżi to także jeden z najbardziej malowniczych zakątków na świecie, wraz z wyspami rozsianymi na spokojnych wodach oceanu oraz dziewiczymi lasami porastającymi wulkaniczne wzgórza. To wszystko sprawia, że możliwości wypoczynku na łonie natury są tu w zasadzie nieograniczone - od spacerów po rajskich plażach, po snorkeling przy rafie koralowej i pływanie z rekinami czy płaszczkami. Jedną z największych atrakcji pobytu na Fidżi będzie całodniowy rejs łodzią w poszukiwaniu wielorybów wokół Wysp Mamanuca. Udamy się też na Wyspę Taveuni, wchodzącą w skład Wysp Północnych. Za sprawą wyjątkowej flory, określa się ją często jako wyspę - ogród. W Parku Narodowym Bouma odkryjemy cuda fidżyjskiej natury, między innymi wodospady ukryte w gęstym lesie deszczowym.

Następnie odwiedzimy Królestwo Tonga, zajmujące tereny polinezyjskiego archipelagu o tej samej nazwie. Na szlaku naszej wycieczki znalazła się nowoczesna stolica państwa - Nukualofa. W mieście znajduje się wiele interesujących zabytków związanych z kulturą i historią Tonga, między innymi Pałac Królewski, Muzeum Narodowe czy Centrum Sztuki i Rękodzieła Kobiet Langafonua. Podczas pobytu w Tonga udamy się na rajskie wyspy Pangaimotu i Fafa, które słyną z dzikiej, tropikalnej przyrody, pięknych plaż i raf koralowych.

Vanuatu to kolejne wyspiarskie państwo na trasie naszej wyprawy, składające się z blisko 200 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego. W czasach kolonialnych Vanuatu nazywano Nowymi Hebrydami, a jego terytorium podzielone było pomiędzy Francję i Wielką Brytanię. Państwo w większości zamieszkuje i melanezyjska ludność Ni-Vanuatu, posługująca się kilkudziesięcioma dialektami oraz językami dawnych europejskich kolonizatorów. Kulturę Vanuatu poznamy zwiedzając Port Vila, stolicę kraju położoną w romantycznej zatoce. Dla miłośników przyrody nie lada atrakcją będzie wycieczka do Wodospadów Rarru Cascades i Rezerwatu Mele Cascades, gdzie podziwiać będziemy piękno wodospadów i okolicznej przyrody. Zapraszamy w podróż Wyjazd Fidżi Tonga Vanuatu z Poza Trasa Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

FIDŻI TONGA VANUATU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. / Dzień 2.

Wylot z Warszawy do Nadi na Fidżi. Podróż do Nadi zgodnie z dostępnymi połączeniami lotniczymi. Na lotnisku przesiadkowym spotkanie z polskojęzycznym pilotem Poza Trasą Adventure. 

Dzień 3. FIDŻI (FIJI) - Nadi / Denarau Island

Przylot do Nadi na Fidżi. Po przylocie spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Fidżi. Uroczyste powitanie z girlandami z muszli. Transfer na Denarau Island. Jest to popularna wyspa wśród odwiedzających Fidżi, położona w pobliżu miasta Nadi. Denarau słynie z pięknych plaż, luksusowych hoteli i licznych udogodnień (baseny, spa, pola golfowe i restauracje). Jest to idealne miejsce na relaks, uprawianie sportów wodnych i odkrywanie piękna archipelagu Fidżi. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży. Nocleg w hotelu na Denarau Island.

Dzień 4. FIDŻI (FIJI) - Nadi / Denarau Island / Nadi City Tour / Ceremonia Kava / Taniec Ognia

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Nadi i okolic. Wizyta w tradycyjnej wiosce Vesisi, gdzie będzie możliwość poznania fidżyjskiej kultury i tradycji. Wioska Viseisei to najstarsza osada na Fidżi, położona na zachodnim wybrzeżu Wyspy Viti Levu, w prowincji Ba. Według tradycji, została założona przez Lutunasobasobę, kiedy pierwsze melanezyjskie kanoje wylądowały na przylądku Vuda. Wioska ta słynie również z jej znanych mieszkańców - pochodzi stąd kilku przywódców Fidżi, w tym były prezydent kraju, Ratu Josefy Iloilo, który nosił tytuł Tui Vuda. Zwiedzimy także Sri Siva Subramaniya, największą hinduistyczną świątynię na południowej półkuli. Wnętrze świątyni pełne jest kolorów, ma interesujące malowidła oraz rzeźby. Następnie wizyta na Namaka Market oraz w punkcie widokowym Vuda. Wieczorem udamy się w pobliże Denarau Island na dalszą eksplorację fidżyjskiej kultury. Na miejscu powitani zostaniemy przez wojowników. Weźmiemy udział w ceremonii picia kavy. Obejrzymy przedstawienie meke oraz pokaz tańca ognia, które są ważnym elementem kultury na Fidżi i na innych wyspach Pacyfiku. Kava jest napojem przygotowywanym z korzeni rośliny zwanej kava kava (Piper methysticum), która ma działanie uspokajające i relaksujące. Podczas ceremonii kava, specjalnie wyznaczona osoba zwana "taki" przygotowuje kavę, która jest następnie podawana uczestnikom ceremonii. Kava jest tradycyjnie przygotowywana poprzez zgniatanie korzeni i mieszanie ich z wodą w specjalnym naczyniu, zwanym "tanoa". Po przygotowaniu kava jest serwowana w małych kokosowych miseczkach zwanych „bilo". Na koniec będziemy mieć okazję spróbować tradycyjnego fidżyjskiego dania lovo. Będzie to niezwykle interesujące doświadczenie, które pozwoli poznać bogatą kulturę Fidżi i zobaczyć, jakie zwyczaje są wciąż praktykowane przez miejscową ludność. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Denarau Island.

Dzień 5. FIDŻI (FIJI) - Nadi / Denarau Island / Navala Village - Odkrywanie Tradycji i Kultury Fidżi

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Navala, malowniczej wioski położonej w górach Ba na wysokości około 600 m n.p.m. Wioska słynie jako jedne z niewielu miejsc na Fidżi, gdzie w dobrym stanie zachowała się tradycyjna lokalna architektura. Zobaczyć można tu ponad dwieście budynków krytych strzechą, wzniesionych w XIX wieku. Wioska ta posiada charakterystyczny układ ulic, który przypomina krzyż. W centralnym punkcie znajduje się kościół, a wzdłuż ulic ulokowane są dziesiątki tradycyjnych domów. Wiele z nich jest otwartych i służy jako miejsce spotkań dla mieszkańców. Navala powstała, kiedy pięć odległych wiosek postanowiło zbudować wspólną szkołę dla swoich dzieci. Wizytę w wiosce Navala rozpoczniemy od uroczystego powitania nas przez gospodarzy. Podczas uroczystości witani będziemy lokalną fidżyjską pieśnią, tradycyjnymi wiankami z kwiatów oraz świeżo przyrządzonym sokiem kokosowym, co z pewnością wprowadzi nas w rajską atmosferę tego miejsca. Następnie weźmiemy udział w ceremonii Kava, będącej istotnym elementem kultury fidżyjskiej. Po ceremonii, oglądać będziemy pokaz budowy bure, czyli tradycyjnego fidżyjskiego domu. Lokalne domy wznoszone są z naturalnych materiałów, takich jak liście oraz drewno. Kolejnym punktem naszej wizyty w wiosce Navala będzie lovo lunch, czyli tradycyjny fidżyjski posiłek, przygotowywany w ziemnym piecu. Następnie podziwiać będziemy mogli pokaz lokalnych tańców i występy muzyków, co jeszcze bardziej zbliży nas do kultury tego egzotycznego kraju. Odwiedzimy również tutejszą szkołę, co da nam możliwość poznania codziennego życia młodych mieszkańców wioski oraz system edukacji na Fidżi. Będziemy mogli spotkać się i porozmawiać z uczniami, co z pewnością będzie miłym i cennym doświadczeniem. Całodzienny pobyt w wiosce Navala zakończymy tradycyjną wzruszającą pieśnią pożegnalną. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Denarau Island.

Dzień 6. FIDŻI (FIJI) - Denarau Island / Nadi / Wyspa Taveuni - Wyspy Północne

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Nadi na Wyspę Taveuni, leżącą na Wyspach Północnych. W ich skład wchodzą między innymi wyspy: Taveuni, Vanua Levu (Wyspa Drzewa Sandałowego), Cicia, Yadua i Koro. Wyspy te słyną z zapierających dech w piersiach krajobrazów, pięknych rajskich plaż, wspaniałej rafy koralowej, wodospadów i parków narodowych. Wyspy Północne są także popularnym celem dla nurków, ponieważ oferują niesamowite bogactwo raf koralowych i egzotycznych gatunków morskich, które podziwiać można podczas nurkowania. Wulkaniczna Wyspa Taveuni to trzecia co do wielkości wyspa Fidżi, która często nazywana jest Wyspą Ogrodem. Taveuni porośnięta jest tropikalną roślinnością, a w bujnych dziewiczych lasach deszczowych położone są malownicze wodospady. Po dotarciu na Wyspę Taveuni zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Wyspie Taveuni.

Dzień 7. FIDŻI (FIJI) Wyspa Taveuni - Wodospady Bouma - Park Narodowy Bouma (Bouma National Park)

Po śniadaniu około półdniowa wycieczka do Wodospadów Bouma, leżących na obszarze Parku Narodowego Bouma w dziewiczym gęstym lesie deszczowym. Park Narodowy Bouma stanowi około 80% Wyspy Taveuni. Bouma tworzą trzy wodospady, z których każdy ma inną nazwę i swoje charakterystyczne cechy. Pierwszy z nich - Lower Bouma Falls, ma około 24 metrów wysokości i w jego okolicy znajdują się baseny, w których można zażyć odświeżającej kąpieli. Kolejny to Middle Bouma Falls, który ma około 15 metrów wysokości. Tworzy piękny spływ wody do naturalnego basenu i jest najbardziej imponującym z wodospadów. Trzeci - Upper Bouma Falls jest najwyższym z nich i wznosi się na wysokość około 30 metrów. Jest on najtrudniej dostępny, jednak widok z góry wodospadu na okolicę i otaczający las deszczowy jest z pewnością najbardziej imponujący. Czas wolny na relaks przy wodospadach i podziwianie niezwykłej przyrody w Parku Narodowym Bouma. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Wyspie Taveuni. 

Dzień 8. FIDŻI (FIJI) Wyspa Taveuni / Nadi 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot powrotny z Wyspa Taveuni do Nadi. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie odwiedzimy Garden of the Sleeping Giant. W tym pięknym ogrodzie rośnie ponad 2000 różnych gatunków orchidei i innych egzotycznych roślin. Podczas spaceru ścieżkami ogrodu podziwiać można piękno tutejszej przyrody i zrelaksować się w cieniu drzew. Resztę dnia spędzimy wypoczywając na plaży Wailoaloa, jednej z najpiękniejszych plaż w Nadi. Czas wolny na pływanie, opalanie się, czy po prostu podziwianie piękna oceanu. Nocleg w hotelu w Nadi. 

Dzień 9. FIDŻI (FIJI) Nadi // KRÓLESTWO TONGA - Nukualofa

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Nadi do Nukualofa, stolicy Tonga. Nukualofa to stolica i największe miasto Królestwa Tonga, leżącego w obszarze Południowego Pacyfiku. Nukualofa to centrum polityczne, administracyjne, handlowe i kulturalne Królestwa Tonga. Miasto położone jest malowniczo na wybrzeżu oceanu z pięknymi plażami i wspaniałymi krajobrazami. Po przylocie powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. rozpoczniemy zwiedzanie Nukualofa. Stolica Tonga ma swój unikalny urok, łączący tradycyjne elementy tongańskiej kultury z nowoczesnymi wpływami. W ramach wycieczki po Nukualofa odwiedzimy różne atrakcje i poznamy kulturę oraz tradycje Królestwa Tonga. Zwiedzimy Muzeum Narodowe, gdzie będziemy mogli zgłębić historię kraju. Odwiedzimy lokalne targi, poznając charakterystyczne produkty i zwyczaje. Obejrzymy  Pałac Królewski i Królewskie Grobowce, które są ważnymi miejscami dla Tongijczyków. Odwiedzimy również Talamahu Markets, Centrum Sztuki i Rękodzieła Kobiet Langafonua oraz prywatne Muzeum Ilaheva. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Nukualofa lub okolicy. 

Dzień 10. KRÓLESTWO TONGA - Nukualofa / Wyspy Pangaimotu i Fafa / Nukualofa

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do portu, skąd wypłyniemy promem na wyspy Pangaimotu i Fafa. Na Pangaimotu spędzimy przedpołudnie relaksując się na plaży i pływając z rurką. Czas na podziwianie rafy koralowej. Popołudniu udamy się na Wyspę Fafa, gdzie wraz z przewodnikiem eksplorować będziemy rezerwat przyrody. Obejrzymy lokalną florę i faunę. Po wędrówce czas na relaks na plaży. Wieczorem na plaży Fafa zjemy tradycyjny tongijski posiłek. Następnie powrót promem do hotelu na głównej wyspie Tonga. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Nukualofa lub okolicy. 

Dzień 11. KRÓLESTWO TONGA - Nukualofa i okolice

Po śniadaniu czas wolny na Tonga. Odpoczynek na plaży, kąpiele w oceanie, zwiedzanie okolicznych wiosek rybackich. Na wyspie położonych jest kilka niewielkich miejscowości i wiosek, gdzie będziemy mogli poznać bliżej lokalną kulturę i tradycje oraz gościnność mieszkańców. Spróbujemy także lokalnej kuchni i zanurzymy się w autentycznej atmosferze tongijskiego życia. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Nukualofa lub okolicy. 

Dzień 12. KRÓLESTWO TONGA - Nukualofa // VANUATU - Port Vila

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Nukualofa (Tonga) do Port Vila (Vanuatu). Port Vila to stolica i największe miasto Republiki Vanuatu. Miasto położone jest na Wyspie Efate. Vanuatu słynie z serdeczności i gościnności swoich mieszkańców. W przyjaznej atmosferze spędźmy tu kolejne dni naszej podróży. Po przylocie powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Port Vila to miejsce, które zachwyca swoją naturalną pięknością, kulturowym bogactwem i przyjazną atmosferą. Miasto jest popularnym celem turystycznym zwłaszcza ze względu na swoje piękne plaże i rafy koralowe. W samym centrum miasta znajduje się rynek miejski, gdzie można spróbować lokalnej kuchni, zwłaszcza owoców morza. Obejrzeć będzie można tu także i zakupić ręcznie wykonane lokalne wyroby rzemieślnicze. Czas wolny na odpoczynek i relaks. Nocleg w hotelu resorcie w Port Vila.

Dzień 13. VANUATU - Port Vila i okolice

Po śniadaniu czeka nas dzień pełen zwiedzania, smakowania lokalnych specjałów i odkrywania uroków Port Vila oraz okolic.  Rozpoczniemy od zwiedzania Port Vila - stolicy i największego miasta Republiki Vanuatu. W Port Vila poznamy tradycje, kulturę i historię tego obszaru świata. Wybierzemy się do muzeum, galerii lokalnej sztuki oraz pobliskiej tradycyjnej wioski. W planie dnia dużo zwiedzania, smakowania lokalnych specjałów i odkrywania uroków Port Vila oraz jego okolic. Poznamy urokliwe zakątki miasta, odwiedzimy lokalne atrakcje i poznajemy kulturę tego miejsca. Koło południa krótka przerwa na odpoczynek. Popołudniu wybierzemy się do Rarru Cascades, gdzie czas spędzimy przy wodospadach w otoczeniu przepięknej przyrody. Następnie odwiedzimy fabrykę czekolady, gdzie poznamy proces produkcji i oczywiście spróbujemy pysznych czekoladowych smakołyków. Następnie wizyta w 83 Island Distillery, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić destylarnię i degustować różne rodzaje lokalnych alkoholi. Będziemy mogli spróbować unikalnych wyspiarskich trunków. Na koniec dnia odwiedzimy Island Fares, które są tradycyjnymi chatami na wyspie. Będziemy mieli okazję poznać tamtejszą kulturę i rzemiosło, zobaczyć lokalne rękodzieło oraz cieszyć się pięknymi widokami. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek i relaks. Nocleg w hotelu resorcie w Port Vila. 

Dzień 14. VANUATU - Port Vila / Rezerwat Mele Cascades / wioska Mele / Hideaway Island / Port Vila

Po śniadaniu kontynuacja odkrywania uroków Vanuatu w okolicach Port Vila. Dzień poświęcimy na eksplorację przyrody, pływanie, snorkeling, relaks na plaży oraz poznawanie kultury Vanuatu. Rano wyruszymy na wycieczkę do Rezerwatu Mele Cascades, gdzie podziwiać będziemy wodospady i wykąpiemy się w naturalnych basenach. Następnie odwiedzimy wioskę Mele, gdzie poznamy lokalną kulturę i tradycje Vanuatu. Popołudniu udamy się w rejs na wyspę Hideaway Island, gdzie będziemy mieć okazję do snorkelingu i odkrywania podwodnego świata rafy koralowej. Na wyspie znajduje się również jedyna na świecie podwodna skrzynka pocztowa, gdzie możemy wysłać unikalne pocztówki. Wieczorem powrót do Port Vila. Czas wolny na odpoczynek i degustację lokalnej kuchni. Nocleg w hotelu resorcie w Port Vila. 

Dzień 15. VANUATU - Port Vila

Po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. Całodniowy wypoczynek na plaży. Możliwość korzystania z infrastruktury resortu. Nocleg w hotelu resorcie w Port Vila.

Dzień 16. VANUATU - Port Vila // FIDŻI (FIJI) - Nadi

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Port Vila do Nadi (Fidżi). Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Nadi. 

Dzień 17. FIDŻI (FIJI) - Nadi - Całodniowy Rejs 

Po śniadaniu całodniowy rejs. Na pokładzie statku powitani zostaniemy smacznym  śniadaniem, które będzie idealnym rozpoczęciem dnia pełnego morskich przygód. W trakcie rejsu podziwiać będziemy piękno fidżyjskich morskich krajobrazów, towarzyszyć będą nam także występy lokalnych muzyków. W trakcie rejsu będzie także możliwość odkrywania niesamowitego podwodnego kolorowego świata Fidżi (na pokładzie dostępny sprzęt do nurkowania - maski, rurki i płetwy). Podziwiać można tu kolorowe rafy koralowe i bogate ekosystemy morskie, które zamieszkiwane są przez tysiące gatunków ryb i innych organizmów morskich. Będzie to także rejs w poszukiwaniu wielorybów. Podczas rejsu lunch przygotowany przez pokładowego kucharza oraz deser ze świeżych, lokalnych owoców (dodatkowo zimne napoje, świeżo wyciskane soki owocowe, kawa i herbata oraz lekkie napoje alkoholowe (lokalne piwo i wino). Po zakończeniu rejsu powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Nadi. 

Dzień 18. FIDŻI (FIJI) - Nadi

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Fidżi. Podróż powrotna z Nadi do Warszawy zgodnie z dostępnymi połączeniami lotniczymi.

Dzień 19. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 5900USD

+ bilety lotnicze ok. 6900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Nadi Fidżi - Warszawa ok. 6900 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze wewnętrzne na Fidżi:  Nadi - Wyspa Taveuni - Nadi
 • Noclegi w hotelach 5*, 4*, 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe dodatkowo płatne - oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania oraz dwa lunche (wioska Navala oraz rejs na Fidżi)
 • Transfery i wszelki transport zgodnie z opisem w programie
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych angielskojęzycznych pilotów i przewodników
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Zwiedzanie, atrakcje i wizyty w wioskach zgodnie z opisem w programie
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Nadi (Fidżi) - Nukualofa (Tonga) // Nukualofa (Tonga) - Port Vila (Vanuatu) // Port Vila (Vanuatu) - Nadi (Fidżi) ok. 1200 USD
 • Kosztów wiz (ok.  USD)
 • Kosztów posiłków poza śniadaniami oraz dwoma lunchami (zgodnie z opisem)
 • Napojów do posiłków oraz napojów alkoholowych
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

FIDŻI TONGA VANUATU NA ZDJĘCIACH

FIDŻI TONGA VANUATU - OCEANIA

Fidżi Tonga Vanuatu Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki, Papua New Guinea CANOE & KUNDU