kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Tajwan WYCIECZKA
POZA TRASĄ
05.03.2025-16.03.2025
24.09.2025-05.10.2025
12
dni
CENA:
2850 USD + bilety lotnicze ok. 4800 PLN

TAJWAN WYCIECZKA Z POZA TRASĄ

Tajwan Wycieczka z Poza Trasą Adventure

Autor programu Zbigniew Borys. Copyright © Poza Trasą Adventure.

TAJWAN WYCIECZKA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Tajpej. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. Tajpej

Przylot do Tajpej. Na lotnisku spotkanie z lokalnym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Tajwanie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Tajpej.

Tajwan wycieczka

Dzień 3. Tajpej City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Tajpej. Wizyta w Muzeum Pałacu Narodowego, które co roku odwiedza ponad 6 milionów gości. Muzealna kolekcja skarbów narodowych zawiera około 650 tysięcy dzieł sztuki i zabytków kultury. Dla miłośników chińskiej sztuki jest to miejsce wyjątkowe i warte obejrzenia. Następnie odwiedzimy Halę Narodową Pamięci Czang Kaj-szeka. Główny budynek ma 76 metrów wysokości. Do jego gmachu prowadzi 89 kamiennych stopni symbolizujących lata, które przeżył słynny polityk. Przypomina to wejścia do pawilonów pałacu cesarskiego w Zakazanym Mieście w Pekinie. Wewnątrz głównym pomieszczeniem jest rozległa centralna hala na całą wysokość budowli, w której umieszczony został  kilkumetrowy posąg prezydenta. Przed pomnikiem zawsze stoi warta honorowa, a odbywające się co godzinę jej zmiany są swoistą atrakcją z pokazami musztry i żonglerki karabinami. Kolejnym etapem zwiedzania Tajpej będzie Świątynia Longshan. Jest to klasyczny budynek w stylu chińskiego pałacu. W 1985 roku rząd ogłosił, że Świątynia Longshan jest obiektem historycznym chronionym przez państwo i została wymieniona wraz z Muzeum Pałacu Narodowego i Izbą Pamięci Czang Kaj-szeka jako trzy najpopularniejsze miejsca odwiedzane przez podróżujących przez Tajwan i zwiedzających Tajpej. Wieczorem wizyta w największym i najpopularniejszym - Shilin Tourist Night Market. To znajdujące się pośród wąskich uliczek skupiska sklepików, handlarzy i restauracyjek, tętniące życiem do późnych godzin nocnych. To prawdziwy raj dla nocnych głodomorów oraz koneserów tradycyjnych kuchni i nowych lokalnych smaków. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Tajpej.

zabytki Tajwan

Dzień 4. Tajpej / Yehliu Geopark / Jiufen / Shifen / Tajpej

Po śniadaniu wyjazd do Yehliu Geopark, położonego na północnym wybrzeżu Tajwanu. Yehliu słynie z niesamowitych formacji skalnych wyrzeźbionych przez wiatr i morskie fale w piaskowcach. Będziemy mogli podziwiać: baśniowe buciki, księżniczki, świeczniki oraz inne kształty, które przypominać będą to, co tylko podsunie nam nasza wyobraźnia. Szczególnie interesująca jest skała nazwana „głową królowej”, która wciąż jeszcze trzyma się na mocno już zerodowanej szyi. Jak długo to jeszcze potrwa trudno przewidzieć, ale kamienna szyja z roku na rok coraz chudsza. Następnie podróż do Jiufen - miasteczka z przepiękną starówką. Jiufen założone zostało i zamieszkałe przez górników pracujących w kopalni złota. Wtedy to właśnie, w czasach gorączki złota, miasteczko przeżywało swój złoty okres i największy rozwój. Powstała wówczas unikatowa zabudowa, którą do dziś można podziwiać.

Yehliu Geopark

Kolejnym przystankiem będzie słynna około 40-metrowa kaskada Shifen, uważana za najbardziej malowniczy wodospad na Tajwanie. Shifen ze względu na swój kształt przypominający podkowę oraz potężny przepływ wody, często nazywany jest „Małą Niagarą z Tajwanu”. Następnie powrót do Tajpej, gdzie udamy się do Pingxi - najmniejszej spośród dzielnic Nowego Tajpej. To dawna wiejska dzielnica o bogatej kulturze i historii, była niegdyś ważnym ośrodkiem wydobycia węgla. Co roku odbywają się tu uroczystości Święta Latarni, kiedy to setki lampionów ulatują w czerń nocy. Wracając do hotelu zatrzymamy się jeszcze przy Taipei 101, znanym wcześniej jako Taipei World Financial Center. Był to najwyższy budynek na świecie od momentu otwarcia w 2004 roku aż do 2009 roku. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Tajpej.

Dzień 5. Tajpej / Park Narodowy Taroko / Hualien

Po śniadaniu podróż w kierunku Hualien, głównego miasta na wschodnim wybrzeżu Tajwanu. Na trasie zatrzymamy się w Parku Narodowym Taroko, gdzie podziwiać można prawdziwe arcydzieła natury. Znajdują się tu wysokie góry i strome wąwozy. Park Narodowy Taroko jest jednym z dziewięciu parków narodowych na Tajwanie i został nazwany na cześć położonego tu wyjątkowo pięknego Wąwozu Taroko, wyrzeźbionego przez rzekę Liwu. Spektakularny Wąwóz Taroko i malownicze piękno płynącej nim rzeki Liwu oglądać można z Central Cross-Island Highway.

Tajwan wycieczka

Następnie zatrzymamy się przy Plaży Qixingtan (Qixingtan Beach), położonej nad zatoką o kształcie półksiężyca. Zanim dotrzemy do hotelu odwiedzimy jeszcze nocny targ Dongdamen z ponad 400 stoiskami oferującymi znakomite dania lokalnej kuchni. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Hualien.

Tajwan wycieczka

Dzień 6. Hualien / Shitiping / Jingpu Zwrotnik Raka / Taitung

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Taitung. Na trasie zobaczymy jeden z najbardziej spektakularnych szlaków wschodniego wybrzeża - Ocean and Sky Trail. To stalowa konstrukcja ze wzmocnionym szkłem, a dokładnie 20-metrowy przezroczysty chodnik nadmorski, zbudowany wzdłuż klifu na wysokości około 40 metrów. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Shitiping. Jest to przybrzeżny obszar, gdzie obserwować można krajobraz skalistego wybrzeża wyrzeźbiony przez erozję wietrzną i morską. Nieustanne działanie fal i wiatru utworzyło tu wiele spektakularnych tarasów, półek skalnych, dziur i platform. Shitiping dosłownie oznacza „skalny płaskowyż schodowy", a swoją nazwę zawdzięcza skałom w kształcie schodów ułożonych wzdłuż wybrzeża.  Bogactwo i różnorodność przybrzeżnej roślinności i życia morskiego sprawia, że jest to doskonałe miejsce do obserwacji geologii wybrzeża i ekologii morza. Znajdują się tu tzw. baseny pływowe, utworzone w okresie międzypływowym i wypełnione różnorodnymi organizmami morskimi, takimi jak ryby, krewetki i skorupiaki. Następnie przejazd do Jingpu, w sąsiedztwie którego przechodzi Zwrotnik Raka. Pamiątkowe zdjęcie przy pomniku uwieczniającym słynny równoleżnik, przebiegający przez północną półkulę Ziemi. Kontynuacja podróży i przejazd do Jialulan Recreation Area. Jest to rozległy otwarty obszar leżący wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Jialulan („kararuan” w języku Amis) oznacza „miejsce, w którym ludzie myją włosy”. Jialulan w języku plemienia Amis oznacza „miejsce do mycia włosów”, ponieważ pobliski strumień bogaty jest w minerały, dzięki którym włosy po umyciu są naturalnie nawilżone i lśniące. W Jialulan Recreation Area ustawiono wiele rzeźb wykonanych z drewna wyrzuconego przez ocean. Przejazd do hotelu w Taitung i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Taitung. 

yehliu-geopark

Dzień 7. Taitung / Park Longpan / Latarnia Morska Eluanbi / Kenting

Po śniadaniu wyjazd w kierunku południa Tajwanu do Kenting. Po drodze zatrzymamy się przy wybudowanej na zboczu góry Duoliang Station – określanej często jako najatrakcyjniej widokowo położona stacja kolejowa na Tajwanie. Po jej zamknięciu w 2006 roku, utworzono tu platformę widokową na tory kolejowe oraz wybrzeże Pacyfiku. Następnie udamy się do Parku Longpan będącego częścią Parku Narodowego Kenting. Obszar, który obejmuje Longpan Park, pierwotnie był rafą koralową, która została wyniesiona ponad linię brzegową. Jedną z atrakcji Longpan jest wapienna platforma utworzona właśnie przez wypiętrzoną rafę koralową. Kolejną atrakcją na trasie będzie Latarnia Morska Eluanbi zbudowana w latach 80. XIX wieku. Eluanbi zwana też „Światłem Azji Wschodniej”, położona jest na najbardziej wysuniętym na południe punkcie wyspy - Przylądku Eluanbi. Latarnia ma około 22 metrów wysokości i jest podobno najjaśniejszą latarnią morską w Azji. Jej światło zobaczyć można z odległości 27,2 mil morskich. Odwiedzimy także Park Eluanbi z licznymi szlakami turystycznymi, nadmorską promenadą i punktami widokowymi. Naszą uwagę z pewnością zwróci Sail Rock – niesamowity pionowy monolit, który jest faktycznie ogromnym kawałkiem rafy koralowej, który oderwał się od klifu i stoczył w kierunku oceanu. Sail Rock ma 18 metrów wysokości i około 40 metrów obwodu. Sail Rock kształtem przypomina czworokątny żagiel, stąd też jego nazwa. Następnie przejazd do hotelu w Kenting i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kenting.

Dzień 8. Kenting / Hengchun / Kaohsiung

Po śniadaniu przejazd w kierunku Kaohsiung, leżącego na południowo-zachodnim wybrzeżu Tajwanu. Na trasie zatrzymamy się w historycznym mieście Hengchun. Obejrzymy tu otaczające miasto imponujące Mury Starego Miasta Hengchun oraz oryginalne bramy miejskie - jedyne takie zachowane na Tajwanie. Kontynuacja podróży do Kaohsiung. Po dotarciu na miejsce zobaczymy stację metra - Formosa Boulevard, która słynie z niezwykłej szklanej kopuły, zaprojektowanej przez włoskiego artystę Narcyza Quagliata. Kopuła to prawdziwe dzieło sztuki. Ma ona powierzchnię około 660 m2, średnicę 30 metrów i składa się z ponad 4500 szklanych paneli.

Tajwan wycieczka

Następnie wybierzemy się nad Zatokę Xizi, która słynie z wyjątkowo malowniczych zachodów słońca. Podziwiać je można z długiego falochronu. Czas na odpoczynek i obserwację zachodu słońca, którego niesamowite kolory nie mają sobie ponoć równych na całej wyspie. Na koniec dnia zawitamy jeszcze na Liuhe Night Market - nocnym targu pod gołym niebem. Targ powstał w latach 50-tych XX wieku. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kaohsiung.

Tajwan wycieczka

Dzień 9.  Kaohsiung / Jezioro Sun Moon 

Po śniadaniu przejazd w kierunku Sun Moon Lake (Jeziora Słońca i Księżyca). Na trasie obejrzymy Xiangshan Visitor Center. Nowoczesne centrum zaprojektowane zostało z myślą o promowaniu harmonijnej integracji między światem przyrody a działalnością człowieka i jego siedliskami. Center stanowi jeden z ciekawszych projektów architektonicznych na świecie. Budynek ma drewniane elementy zewnętrzne i skrzydła, które rozciągają się niczym ludzkie ręce obejmujące Ziemię. Z tarasu widokowego roztacza się piękny widok na Jezioro Sun Moon. Następnie wybierzemy się nad Jezioro Sun Moon. To największe jezioro na Tajwanie, położone na wysokości 748 m n.p.m. Jezioro otaczają malowniczo góry, strumienie i lasy. Ta przepiękna okolica to jedna z najważniejszych atrakcji Tajwanu. Wyspa Lalu położona na środku jeziora dzieli go na dwie części. Wschodnia strona jeziora przypomina słońce, a zachodnia półksiężyc, stąd też jego nazwa. Następnie zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w okolicy Sun Moon Lake.

Tajwan wycieczka

Dzień 10. Jezioro Sun Moon / Taichung / Tajpej

Po śniadaniu podróż powrotna do Tajpej. Na trasie zatrzymamy się w Taichung, gdzie odwiedzimy herbaciarnię Chun Shui Tang, miejsce narodzin słynnej Bubble Tea. Ta specyficzna herbata  stworzona została w 1987 roku, prawdopodobnie przez Liu Han Jie, właściciela jednej z tajwańskich herbaciarni. Chciał on zachęcić do picia herbaty dzieci i młodzież, dlatego urozmaicił ciepły napar, dodając do niego mleko, kulki tapioki (z korzenia manioku) oraz kostki lodu. Zajrzymy także do Miyahara Ice Cream - bardzo popularnej i cenionej cukierni i lodziarni, położonej w samym centrum Taichung. Budynek o ciekawej  architekturze i wnętrzu, gdzie znajduje się Miyahara Ice Cream, do 1927 roku był kliniką okulistyczną. Obecnie sprzedaje się tu doskonałą czekoladę, ciasteczka i tradycyjne tajwańskie wypieki, w tym ciasto ananasowe. Kontynuacja podróży. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będą mokradła Kaomei Wetland. To ogromny obszar terenów podmokłych z rzędem spektakularnych wiatraków. W pobliżu obejrzymy pozostałości mostu kolejowego Longteng. Most Longteng zbudowany został w 1907 roku z ceglanych bloków a spoiwem łączącym było wapno i kleisty ryż. Niestety most zniszczyły kolejne trzęsienia ziemi, a do dziś przetrwały jedynie jego filary. Most Longteng uważany jest za arcydzieło tajwańskiej architektury kolejowej. Dalszy przejazd do Tajpej. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Tajpej.

Tajwan wycieczka

Dzień 11. Tajpej

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek w Tajpej lub transfer na lotnisko (w zależności od godzin lotów). Na lotnisku pożegnanie z pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Tajwanie. Wylot do Warszawy.

Dzień 12. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2850USD

+ bilety lotnicze ok. 4800 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Tajpej - Warszawa  ok. 4800 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Transport i realizację programu zgodnie z opisem
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów i parków narodowych na trasie zgodnie z programem
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych angielskojęzycznych pilotów i  przewodników
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. USD /dzień)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

*Wyjazd ma charakter podróży trampingowo-przygodowej

TAJWAN WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

TAJWAN WYCIECZKA - AZJA

Tajwan wycieczka Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Chiny Zachodnie - Ujgurzy, Tybet Królestwo Guge. Zaginione królestwo Himalajów,  Tybet Pielgrzymka wokół Góry Kailasz,  Tybet. Pogrzeb powietrzny,  Tybet Kora wokół Świętej Góry Kaliasz 

Poznaj nasze pozostałe Podróże do Azji