fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Tajwan WYCIECZKA
Z POZA TRASĄ
zamów termin
grupa min 6 os
7
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

TAJWAN WYCIECZKA Z POZA TRASĄ

Tajwan Wycieczka z Poza Trasą to podróż do wciąż mało jeszcze znanego zakątka Azji. A Tajwan to turystycznie niezwykle interesujące miejsce, które ma wiele do zaoferowania. Supernowoczesne dzielnice stolicy kraju - Taipei kontrastują z tradycyjną chińską zabudową miasteczek Jiufen i Shifen. Niesamowite parki narodowe prezentujące przepiękną przyrodę kraju. Tajwan to również niezwykle ciekawa historia i piętno, które odcisnęli na nim kolonizatorzy – poczynając od Portugalczyków i Holendrów, a kończąc na Japończykach i Chińczykach przybyłych tutaj z kontynentu. Liczne polityczne zawirowania sprawiły, iż z jednej strony Tajwan mógł cieszyć się względną wolnością, z drugiej jednak był w nieustannym konflikcie z „Wielkim Bratem” - Chinami, które nadal dążą do podporządkowania sobie Tajwanu i utworzenia z niego pełnoprawnej prowincji swego kraju. Będąc w Taipei poznamy historię i rolę Kuomintangu i Czang Kai Szeka. Odwiedzimy Memorial Hall (Halę Pamięci) poświęcone temu politykowi. Przede wszystkim jednak będziemy w stolicy podziwiać nowoczesne rozwiązania technologiczne. Obejrzymy jeden z najwyższych wieżowców świata – Taiwan 101 (509 m), na którego szczyt wjedziemy windą. Jazda trwa około minuty! Podróżować będziemy bezobsługową kolejką miejską. Odwiedzimy też nieco ekstrawaganckie miejsce - restaurację Modern Toilet, gdzie cały wystrój utrzymany jest w stylu toaletowym. Od tajwańskiej nowoczesności odetchniemy chwilę na łonie przyrody. Odwiedzimy parki narodowe: Yehliu Geopark z niesamowitymi formami skalnymi oraz usytuowane na zboczach drzemiącego wulkanu – Yangmingshan z polami termalnymi i ogrodami botanicznymi. Przy okazji ujrzymy też tradycyjną tajwańską architekturę na starówkach górniczych miasteczek Jiufen i Shifen. Miłośnikom fotografii z pewnością przypadnie do gustu wypad do bajecznie kolorowej „Tęczowej wioski” – przeznaczonej pierwotnie do wyburzenia dzielnicy miasta Taichung. Podczas tego wyjazdu znów da jednak znać o sobie najnowsza technologia – skorzystamy bowiem z ultraszybkiej kolei. Zapraszamy w podróż Tajwan Wycieczka z Poza Trasą! 

Autor programu. Copyright © Poza Trasą Adventure.

TAJWAN WYCIECZKA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Taipei.

Dzień 2. Taipei

Przylot do Taipei (Tajwan). Transfer do hotelu, kolacja, odpoczynek po podróży i nocleg.

Tajwan wycieczka

Dzień 3. Taipei

Zwiedzanie stolicy Tajwanu – Taipei. Obejrzymy Pałac Prezydencki, Memorial Hall wybudowany ku czci Czang Kai Szeka, buddyjską świątynię Longshan, Taipei 101 – mierzący ponad 500 metrów wysokości wieżowiec w dzielnicy Xiniy z tarasem widokowym na szczycie. Popołudniu wizyta na Shengkeng Old Street, zakupowo-restauracyjnej dzielnicy na starówce miasta. Możliwość zakupu pamiątek i souvenirów. Powrót na nocleg do hotelu.

Tajwan wycieczka

Tajwan wycieczka

Dzień 4. Park Narodowy Yehliu Geopark - Jiufen - Shifen 

Całodzienna wycieczka do Yehliu Geopark, w programie między innymi: niesamowite formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr i morskie fale w piaskowcach, morze Ying Yang, pałac Potala (ale nie ten tybetański z Lhasy, tylko ulokowana na szczycie 13 tarasów dawna kopalnia miedzi), Złote Wodospady. Zwiedzanie Jiufen, niezwykle malowniczego miasteczka z przepiękną starówką. Jiufen założone zostało i zamieszkałe przez górników pracujących w kopalni złota. Jeszcze jedną atrakcją tego dnia będzie wizyta w nieodległym Shifen, w którym oprócz uliczek starego miasta obejrzymy kolejny, 40-metrowy wodospad. Wieczorem wizyta w dość ekstrawaganckiej i kultowej „Modern Toilet Restaurant”, gdzie posiłek zjemy siedząc na muszlach klozetowych i w dość nietypowym, jak na restaurację, otoczeniu.

Yehliu Geopark

Dzień 5. Park Narodowy Yangmingshan

Wycieczka podczas której czeka nas spotkanie z tajwańską przyrodą. Odwiedzimy Park Narodowy Yangmingshan. Spacer szlakami usytuowanymi na zboczach czynnego wciąż (choć od lat drzemiącego) wulkanu na tereny geotermalne z gorącymi źródłami. Obejrzymy też zegar kwiatowy, fontannę Yangmin oraz ogród botaniczny z wielką kolekcją kalii i lilii. Popołudniu powrót do Taipei. Odpoczynek i nocleg.

Dzień 6. Tęczowa Wioska - Taichung 

Wycieczka Szybką Koleją Taipei (Taipei High-Speed Rail) do Tęczowej Wioski – dzielnicy miasta Taichung. Wioska jest szczególnie atrakcyjnym plenerem dla miłośników fotografii. Obejrzymy tu kwaterę kilkunastu niewielkich domków pokryta setkami kolorowych malowideł. Powrót do Taipei. Czas wolny na zakupy i samodzielny spacer po mieście. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Tajwan wycieczka

Dzień 7. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYPRAWY:

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Taipei - Warszawa  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Transport i realizację programu zgodnie z opisem
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów i parków narodowych na trasie zgodnie z programem
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi miejscowych przewodników
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 20 USD dziennie /osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Wycena na zamówienie dla grup. Grupa z polskim pilotem min. 6 osób

TAJWAN WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

TAJWAN WYCIECZKA - AZJA

Tajwan Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Chiny Zachodnie - Ujgurzy, Tybet Królestwo Guge. Zaginione królestwo Himalajów,  Tybet Pielgrzymka wokół Góry Kailasz,  Tybet. Pogrzeb powietrzny,  Tybet Kora wokół Świętej Góry Kaliasz 

Poznaj nasze pozostałe wyprawy na Tajwan: Tajwan i Palau z Poza Trasą Adventure