kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Kurdyjskie pikniki

Kurdyjskie pikniki – Miłe chwile w podróży przez Kurdystan.

Kurdyjskie pikniki – podróżując przez Kurdystan z pewnością wielokrotnie zaproszeni zostaniemy do spędzenia na nich miłych chwil z mieszkańcami.

Kurdowie uwielbiają rodzinne i towarzyskie spotkania na łonie natury a to zapewne dlatego, iż szczerze kochają piękno tutejszej przyrody. Trzeba przyznać, iż natura hojnie obdarzyła Kurdystan, a przepiękna przyroda zajmuje w nim wyjątkowe miejsce.

Kurdyjskie pikniki

Praktycznie cały północny i wschodni rejon Kurdystanu to góry, pokryte zielonymi łąkami z licznymi rzekami a czasem i wodospadami. Liczne są tu też łąki pełne polnych kwiatów oraz drzew owocowych. Właśnie w takich miejscach odbywają się piknik ale także i wesela pod gołym niebem. Trzeba przyznać, że to niezwykle urocze miejsca i wprost spektakularne widoki. Gdy dodatkowo wspomnę o towarzystwie pięknych kobiet z jakich słynie Kurdystan, uczestnictwo w pikniku uznać należy za emanację raju na ziemi i wręcz obowiązkowy przystanek w podróży. Nie ma sensu specjalnie planować i organizować z góry pobyt na pikniku gdyż z całą pewnością gdzieś w podróży zostaniemy na niego po prostu zaproszeni. Oto kilka zdjęć  z pikniku w północno-wschodnim Kurdystanie w okolicy wioski Talaya na który zostałem oczywiście zaproszony i gdzie w miłym towarzystwie przyszło mi poznawać mieszkańców Kurdystanu i ich zwyczaje.

Kurdyjskie pikniki – Szczegóły programu wyprawy Kurdystan Iracki znajdują się stronie wyprawyO Kurdystanie czytaj w naszych artykułach:  Kurdystan iracki i irański,   Kurdowie,  Irak Jazydzi z z Lalish,  Jazydzi z Lalish – potomkowie Asyryjczyków

Autor: Łukasz Odzimek