fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

BIRMA Mjanma wyjazd Poza Trasą Adventute
01.03.2024-21.03.2024
10.10.2024-30.10.2024
potwierdzony
21
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze ok. 5600 PLN

BIRMA MJANMA WYJAZD POZA TRASĄ

Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure to wizyty w odległych i turystycznie mało znanych rejonach Birmy. To prawdziwa gratka dla pasjonatów fotografii i osób ceniących sobie dynamikę podróży. Tereny, które odwiedzimy w trakcie podróży Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure są niezwykle różnorodne. Czas spędzimy bowiem w górach, lasach, dżungli, nad licznymi rzekami i jeziorami, w miastach, wioskach i świątyniach. Podczas podróży poznamy nie tylko Birmę Mjanma, ale przede wszystkim jej uśmiechniętych i gościnnych mieszkańców. Będzie to wymarzona podróż dla tych, którzy swoje wakacje chcą spędzić aktywnie i skosztować prawdziwej przygody. Pierwszym miastem, jakie odwiedzimy na trasie podróży Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure będzie dawna stolica kraju Rangun. Wybierzemy się na trekking w rejonie miasta Hsipaw, gdzie zapoznamy się z bogatym etnicznym kolorytem. To idealne miejsce na relaks i leniwe podglądanie życia mieszkańców ludu Shan. Podczas podróży odwiedzimy również centrum kulturalne i religijne Birmy - miasto Mandalay oraz niesamowite Bagan. Bagan to tysiące stup i świątyń różnej wielkości, których budowę rozpoczęto w XI wieku. Robią one niesamowite wrażenie i stanowią jedną z największych atrakcji archeologicznych całej Azji. Będziemy tu mieli bardzo dużo czasu na zdjęcia i podziwianie piękna świątyń. Kolejnymi punktami w programie podróży Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure będą zachwycające Jezioro Inle oraz magiczne Kakku. Jezioro Inle to wizytówka i symbol całej Birmy, to miejsce pełne spokoju, ciszy i niepowtarzalnego klimatu. Jego okolice zwiedzimy w trakcie wycieczki łodzią. Nad Jeziorem Inle oraz wśród jego licznych kanałów znajdują się wioski wybudowane nad taflą wody - domy stojące na palach, szkoły, świątynie, sklepy, wszystko metr nad wodą. Rano wybierzemy się na wodny targ, a wieczorem z rybakami ujrzymy niepowtarzalny zachód słońca. W Kakku obejrzymy najliczniejszy w świecie, zwarty kompleks smukłych i strzelistych stup wyglądających niczym kamienny las. Zwiedzimy miasto Sittwe położone nad Zatoką Bengalską, w którym znajduje się jeden z większych bazarów i portów rybackich Birmy. Następnie szybką łodzią pokonamy odcinek do miasta Mrauk U. W trakcie podróży przyjrzymy się okolicznym wioskom rozsianym nad kanałami Zatoki Bengalskiej. W Mrauk U znajduje się kompleks świątyń - to opuszczone stupy i świątynie prowincji Arakan (Roghinya), jedne z najokazalszych całego świata buddyzmu. Miejsca te pełne są unikalnej symboliki i ikonografii. Podróż zakończymy w Rangun (Jangon), gdzie po trzech tygodniach spędzonych w drodze zakończymy naszą wycieczkę przez Birmę Mjanma. Zapraszamy w podróż Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

BIRMA MJANMA WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Rangun w Birmie Mjanma (via Bangkok). Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed planowanym wylotem.

Dzień 2. Bangkok / BIRMA (Mjanma) - Rangun (Jangon)

Przylot Bangkoku. Kontynuacja podróży do Rangun. Wylot z Bangkoku do Rangun. Przylot do Rangun. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Birmie (Mjanma). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Rangun.

Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 3. Rangun (Jangon)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rangun. Jest to największe miasto Birmy (Mjanma), które w latach 1886-2006 było także stolicą kraju. Spacer i zwiedzanie zabytków kolonialnej części Rangun. Choć Rangun już niemalże 20 lat nie jest stolicą Birmy (Mjanma), nadal stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny i gospodarczy kraju. Uroku miastu dodają liczne stupy i świątynie, kolonialna angielska architektura, przestronne parki, wielobarwne ulice, targi i miejsca spotkań mieszkańców. Po obiedzie zwiedzimy najsłynniejszy zabytek miasta i jego symbol - Pagodę Szwedagon liczącą około 2500 lat. Jest to najważniejsza pagoda w Birmie (Mjanma) i największa stupa na świecie. Usytuowana na szczycie wzniesienia, pokryta warstwami szczerego złota i kamieniami szlachetnymi widoczna jest prawie z każdego miejsca w Rangun.

Birma Mjanma Wyjazd

Podczas zwiedzania kompleksu Szwedagon będziemy mieli okazję przyjrzeć się tradycyjnym buddyjskim obrzędom religijnym. Wewnątrz pagody przechowywane są relikwie oraz niezliczona ilość wotów, złota i kosztowności. Ponoć znajduje się tu ponad 9 ton złota. Następnie zobaczymy Chauk Htet Kyi, czyli figurę Leżącego Buddy mierzący 65 metrów długości. Podczas wycieczki po Rangun przyjrzymy się też codziennemu życiu jego mieszkańców. Odwiedzimy historyczne centrum miasta, malowniczy park Kandawgyi i targ Bogyoke. Obejrzymy również dzielnice chińską i muzułmańską. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Rangun.

Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 4. Rangun (Jangon) / Lashio / Hsipaw 

Po śniadaniu dalsza część zwiedzania Rangun lub czas wolny na odpoczynek. Po południu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Lashio. Po przylocie kontynuacja podróży. Wyjazd do Hsipaw. To małe miasteczko w prowincji Shan, która obejmuje birmańską część Gór Shan. Jest to bardzo ciekawy etnicznie obszar. Żyją tu wyznawcy buddyzmu, chrześcijaństwa oraz islamu. Liczną mniejszość w regionie stanowią również Chińczycy i Tajowie. Hsipaw to idealne miejsce na relaks oraz dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicy. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Hsipaw. 

Birma wyprawa

Dzień 5. Hsipaw / Wodospad Nam Tok / Shan Village trekking / Hsipaw 

Po śniadaniu przejazd do punktu, w którym rozpoczniemy trekking do Wodospadu Nam Tok, który ma ponad 30 metrów wysokości. Po dotarciu pod wodospad czas na odpoczynek i możliwość kąpieli. Następnie dalszy trekking po przepięknej okolicy Gór Shan. Podczas trekkingu w górach odwiedzimy okoliczne wioski, będziemy mieli możliwość poznania codziennego życia różnych grup etnicznych zamieszkujących ten teren. Podczas wędrówki poznamy lud Shan oraz Kaczin. Szlak trekkingowy prowadzić będzie malowniczymi obszarami lasów, dzikich plantacji herbat, pól kukurydzy i soi, ogrodów z bananowcami. Popołudniu około godzinna przejażdżka łodzią w górę rzeki Dotthawaddy i zwiedzanie klasztoru Tai (Shan) położonego w środku lasu. Wieczorem powrót łodzią do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Hsipaw. 

Hsipaw Trekking Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 6. Hsipaw / Goteik Viaduct (Goke Hteik Viaduct) / Pyin Oo Lwin 

Po śniadaniu transfer na dworzec i przejazd pociągiem do stacji Naungcho przez słynny wiadukt Goteik (Goke Hteik). Podróżować będziemy malowniczymi górzystymi rejonami Birmy (Mjanma). Pociągi w Birmie (Mjanma) wciąż mają swój urokliwy postkolonialny wygląd – są idealnym miejscem na rozmowę i poznanie mieszkańców Birmy (Mjanma). Następnie dalszy przejazd samochodem do Pyin Oo Lwin (angielska nazwa - Maymyo). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Pyin Oo Lwin to postkolonialne miasteczko założone pod koniec XIX wieku jako Maymyo - kurort dla brytyjskiej administracji kolonialnej. Po wybudowaniu linii kolejowej, z racji położenia i chłodniejszego klimatu, miasto stało się letnią stolicą Brytyjczyków i funkcję tę pełniło do końca ich rządów w 1948 roku. Powstały tu eleganckie budynki w stylu neogotyckiej architektury willowej, niestety w większości nie przetrwały one do dzisiaj.  Oprócz kolonialnej architektury w Pyin Oo Lwin znajduje się ogród botaniczny, gdzie zobaczyć można między innymi cenne gatunki rododendronów i orchidei. Obecnie miasto i okolica to centrum upraw kwiatów, owoców i warzyw. Będziemy mogli ich spróbować podczas wizyty na targu miejskim. Ciekawostką miasta są stare konne karety, które stanowią podstawę komunikacji. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Pyin Oo Lwin. 

Dzień 7. Pyin Oo Lwin / Mandalay 

Po śniadaniu wizyta na lokalnym targu ze świeżymi regionalnymi produktami. Zwiedzimy takżę Pagodę Pyichit. Udamy się na spacer do Wodospadu Be oraz Jaskini Peik Chin Myaung. Następnie wizyta w Governor House i Kandawgyi National Garden, największym ogrodzie botanicznym w Birmie (Mjanma), założonym w 1924 przez Brytyjczyków. Następnie wyjazd do Mandalay. Podróż trwać będzie około 2 godzin. Mandalay to kulturowe i religijne centrum kraju, była stolica i drugie co do wielkości miasto Birmy (Mjanma). Miasto pełne jest historycznych i buddyjskich pomników oraz mnichów, których mieszka tu ponoć kilkadziesiąt tysięcy. Po dotarciu do Mandalay zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mandalay.

Birma wyprawa

Dzień 8. Mandalay / Ava (Innwa) / Amarapura / Most U Bein (U Bein Bridge) / Mandalay 

Po śniadaniu zwiedzanie Mandalay. Odwiedzimy pagody Maha Muni, KuThoDaw oraz Kyauk Taw Gyi. Zwiedzimy także Golden Monastery i udamy się na rynek Zegyo. Popołudniu przejazd do Ava (Innwa). Miasto znane jest z 27-metrowej murowanej wieży obserwacyjnej - Nan Myint. W Ava (Innwa) zwiedzimy także klasztor Bagaya, który zbudowany został w całości z drewna tekowego w 1834 roku. Jest on pięknym przykładem drewnianej architektury birmańskiej. Ustawiony jest na palach, a jego drzwi i ściany pokryte zostały licznymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Wewnątrz świątyni zobaczyć można ołtarze i posągi Buddy. Odwiedzimy także klasztor Mae Nu zbudowany w 1822 roku. Na wyjątkowy zachód słońca pojedziemy do Amarapury, gdzie przespacerujemy się wybudowanym około 200 lat temu, najdłuższym na świecie tekowym mostem. Most ma przeszło kilometr długości i łączy ze sobą dwa brzegi Jeziora Taungthaman. Z mostu zobaczymy malowniczą panoramę rozlewisk rzeki Irrawaddy oraz okolicę z położonymi w oddali świątyniami. Powrót do Mandalay. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mandalay.

most tekowy

Dzień 9. Mandalay / Mingun / Mandalay / Bagan 

Po śniadaniu rejs łodzią w górę rzeki do Mingun (około 12 km). Po dotarciu na miejsce wizyta w pagodzie Pon Daw Phaya oraz Set Taw Ya Phaya, gdzie zgodnie z legendą znajdują się odciśnięte stopy Buddy. W programie zwiedzania Mingun znalazła się też Świątynia Sulamani oraz Świątynia Mingun Pa Hto Taw Phaya, zbudowana w XIX wieku przez króla Bodawpaya, a także słynny dzwon Mingun. Dzwon waży 90 ton i uznawany jest za największy wciąż używany dzwon świata. Po zwiedzaniu Mingun powrót do Mandalay, po czym dalsza podróż do Bagan. Przejazd około 4 godzin. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bagan.

Bagan Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 10. Bagan 

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bagan. Spacer po mieście. Bagan w XI-XIII wieku był stolicą Birmy (Mjanma). Obecnie to największa atrakcja turystyczna Birmy (Mjanma). Na obszarze około 40 km2 znajduje się tu aż 13 tysięcy świątyń, z których wiele zachowało się do dziś. Bagan znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpoczniemy od wizyty na lokalnym kolorowym targu, na którym mieszkańcy wioski zbierają się codziennie, aby kupować i sprzedawać lokalne przysmaki oraz inne regionalne produkty. Zwiedzimy najpiękniejsze miejsca między innymi Złotą Pagodę Shwesandaw i Świątynię Ananda z czterema obrazami stojącego Buddy, a także Świątynię Wetkyi-In Gubyaukgyi ze wspaniałymi malowidłami ściennymi Jataka i elegancką Świątynię Htilominlo. Odwiedzimy też pracownię, w której wyrabiane jest tofu. Wieczór spędzimy podziwiając zachód słońca nad wzgórzem Nyaung La Phet. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bagan.

Birma wyprawa

Dzień 11. Bagan / wioski w okolicy Bagan / Bagan

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie okolic Bagan. Odwiedzimy niewielkie lokalne wioski. Poznamy codzienne życie ich mieszkańców - zapoznamy się z ich zwyczajami,  kulturą i tradycjami. Udamy się do wioski Myinkaba oraz Minnanthu, gdzie znajdują się warsztaty tkaczy. Odwiedzimy również okoliczne świątynie, m.in. kompleks klasztorny Lay Myat Hnar, Phaya Thon su, Nanda man Nya z malowidłami ściennymi z XIII wieku. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bagan.

*Uwaga - dla chętnych fakultatywna propozycja - o wschodzie słońca około 45-minutowy przelotu balonem nad ruinami pagód i świątyń, rzeką Irawadi oraz przepiękną okolicą Gór Arakańskich. (Opcja fakultatywna - dodatkowo płatna około 320 USD. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie).

Bagan Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 12. Bagan / Nyaung Shwe / Jezioro Inle (Inle Lake) 

Po śniadaniu wyjazd do Nyaung Shwe. Naszym pierwszym przystankiem będzie Red Mountain Winery, gdzie pośród wspaniałego naturalnego otoczenia winnic będziemy mogli delektować się lokalnie produkowanym winem. Widok winnicy, panorama Nyaung Shwe oraz Jeziora Inle są naprawdę oszałamiające. Wieczorem przejazd do hotelu nad Jeziorem Inle i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu nad Jeziorem Inle.

Jezioro Inle Birma 2020

Dzień 13. Jezioro Inle (Inle Lake) 

Po śniadaniu wycieczka rejs Jeziorem Inle. Płynąc będziemy także wzdłuż jego licznych kanałów, gdzie znajdują się pływające wioski z małymi drewnianymi świątyniami i ogrodami wybudowane na palach. Podczas rejsu mijać będziemy kolorowe pływające kramy z tradycyjnymi wyrobami oraz warzywami i owocami. Targi przyciągają okolicznych mieszkańców ale także tych z odleglejszych górskich wiosek. Złożymy też wizytę w wiosce tkaczy Inpawkhon oraz w Świątyni Phaung Daw Oo, gdzie znajduje się pięć posągów Buddy. Następnie odwiedzimy południową część jeziora, znaną z bujnej roślinności, a także wioskę Indein, która słynie z pagód z XVI wieku usytuowanych nad brzegiem jeziora. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu nad Jeziorem Inle.

Jezioro Inle

Dzień 14. Jezioro Inle (Inle Lake) / Kakku

Po śniadaniu wyjazd do niezwykłego Kakku, gdzie zachował się najliczniejszy w świecie zwarty kompleks smukłych i strzelistych stup. Podróż trwać będzie około 2-3 godziny. Według legendy, w III wieku p.n.e. gdy je zbudowano, stało ich tu ponad aż 7600. Do dziś zachowało się dokładnie 2478. Z oddali kompleks stup w Kakku wygląda jak zwarty, kamienny las. Kakku leży z dala od głównych szlaków turystycznych Birmy dlatego dociera tu niewielu turystów i buddyjskich pielgrzymów. To oaza ciszy i spokoju, którym można się wprost zachwycić. Po zwiedzaniu Kakku powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu nad Jeziorem Inle.

Kakku Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 15.  Jezioro Inle (Inle Lake) / Rangun (Jangon) / Sittwe

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko w Heho zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Sittwe z przesiadką w Rangun (Jangon). W Rangun krótka przerwa na odpoczynek. Wylot do Sittwe. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Sittwe. 

Sittwe Birma 2020

Dzień 16. Sittwe / Mrauk-U

Po śniadaniu wycieczka łodzią w górę rzeki Kaladan do Mrauk-u. Rejs, który potrwa około 5-7 godzin, będzie doskonałą okazją do obserwacji natury oraz wypoczynku. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Mrauk-u. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mrauk-u.

Dzień 17. Mrauk-U

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Mrauk U. Mrauk U od XV do XVIII w. był stolicą najsilniejszego królestwa Birmy. Było to miejsce często odwiedzane przez kupców z całego świata. Obecnie w rejonie tym na terenie kilkunastu kilometrów kwadratowych podziwiać można niesamowite i świetnie zachowane ruiny kilkudziesięciu świątyń i pagód pochodzących z XV i XVI wieku. Zatrzymamy się i zwiedzimy kilka z nich, m.in. Świątynię Shit-Thaung, Świątynię Htaukkhan-Thein, pagody Pharaouk, Mong-Khong - Shwe Du Stupa, Pesi paya, Świątynię Koe Thaung (świątynia z 90000 wizerunków Buddy) oraz klasztory Mahabandola, Laymyathnar. Odwiedzimy też położone w sąsiedztwie niewielkie urocze wioski, gdzie spotkamy się z ich mieszkańcami. Rejon ten położony poza popularnymi trasami turystycznymi oferuje kameralną, cichą, spokojną i autentyczną birmańską atmosferę. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mrauk-u.

Mrauk U Portrety Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 18. Mrauk-u / Sittwe / Rangun (Jangon)

Po śniadaniu powrót łodzią do Sittwe. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Rangun (Jangon). Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Rangun.

Dzień 19. Rangun (Jangon) / Bago (Pegu) / Rangun (Jangon)

Po śniadaniu wyjazd do dawnej stolicy Birmy - miasta Bago, w którym zwiedzimy klasztor Kha Khat Wain. Atrakcją wieczoru - już w Rangun - będzie rejs statkiem, podczas którego serwowana będzie kolacja z przepięknym zachodem słońca w tle. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Rangun. 

Dzień 20. Rangun / Bangkok

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Rangun do Bangkoku. Kontynuacja podróży. Wylot z Bangkoku do Warszawy. 

Dzień 21. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na uwarunkowania lokalne i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 5600 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Rangun - Warszawa  ok. 5600 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne zgodnie z programem - Rangun (Jangon) - Lashio / Heho - Rangun (Jangon) / Rangun (Jangon) - Sittwe - Rangun (Jangon)
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) i w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych (dobrej klasy)
 • Śniadania
 • Transport busem wynajętym dla grupy i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Rejsy łodziami i przeprawy promami
 • Bilety na przejazd koleją
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Opłaty za wszystkie trekkingi
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy 
 • Lokalne podatki i opłaty rządowe
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy do Birmy
 • Wyżywienia poza śniadaniami (ok. USD na dobę)
 • Degustacji win w winnicy Red Mountain Winery
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

BIRMA MJANMA WYJAZD POZA TRASĄ NA ZDJĘCIACH

BIRMA MJANMA WYJAZD - AZJA

Birma Mjanma wyjazd - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Birma Birmańczycy. Kraj pełen piękna i spójnej różnorodności,   Birma - Światynie Roghinja,   Birma - Mniejszość etniczna Czin,   Birma - Sittwe