kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

BIRMA Mjanma wyjazd Poza Trasą Adventure
04.11.2024-20.11.2024
potwierdzony
11.10.2025-27.10.2025
17
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze ok. 5600 PLN

BIRMA MJANMA WYJAZD POZA TRASĄ

Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure to wizyty w odległych i turystycznie mało znanych rejonach Birmy. To prawdziwa gratka dla pasjonatów fotografii i osób ceniących sobie dynamikę podróży. Tereny, które odwiedzimy w trakcie podróży Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure są niezwykle różnorodne. Czas spędzimy bowiem w górach, lasach, dżungli, nad licznymi rzekami i jeziorami, w miastach, wioskach i świątyniach. Podczas podróży poznamy nie tylko Birmę Mjanma, ale przede wszystkim jej uśmiechniętych i gościnnych mieszkańców. Będzie to wymarzona podróż dla tych, którzy swoje wakacje chcą spędzić aktywnie i skosztować prawdziwej przygody. Pierwszym miastem, jakie odwiedzimy na trasie podróży Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure będzie dawna stolica kraju Rangun. Odwiedzimy również centrum kulturalne i religijne Birmy - miasto Mandalay oraz niesamowite Bagan. Bagan to tysiące stup i świątyń różnej wielkości, których budowę rozpoczęto w XI wieku. Robią one niesamowite wrażenie i stanowią jedną z największych atrakcji archeologicznych całej Azji. Będziemy tu mieli bardzo dużo czasu na zdjęcia i podziwianie piękna świątyń. Kolejnymi punktami w programie podróży Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure będą zachwycające Jezioro Inle oraz magiczne Kakku. Jezioro Inle to wizytówka i symbol całej Birmy, to miejsce pełne spokoju, ciszy i niepowtarzalnego klimatu. Jego okolice zwiedzimy w trakcie wycieczki łodzią. Nad Jeziorem Inle oraz wśród jego licznych kanałów znajdują się wioski wybudowane nad taflą wody - domy stojące na palach, szkoły, świątynie, sklepy, wszystko metr nad wodą. Rano wybierzemy się na wodny targ, a wieczorem z rybakami ujrzymy niepowtarzalny zachód słońca. W Kakku obejrzymy najliczniejszy w świecie, zwarty kompleks smukłych i strzelistych stup wyglądających niczym kamienny las. Po intensywnym zwiedzaniu Birmy odpoczniemy na rajskiej plaży Ngapali, nieodkrytej jeszcze przez masową turystykę. Ngapali Beach oferuje czyste, szerokie plaże z turkusową wodą i delikatnym białym piaskiem oraz spektakularne zachody słońca. Zapraszamy w podróż Birma Mjanma Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

BIRMA MJANMA WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Rangun w Birmie Mjanma. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. BIRMA Mjanma - Rangun (Jangon)

Przylot do Rangun. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Birmie Mjanma. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Rangun.

Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 3. Rangun (Jangon) / Mandalay / Ava (Innwa) / Amarapura / Most U Bein (U Bein Bridge) / Mandalay 

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Rangun (Jangon) do Mandalay. Przylot do Mandalay. W pobliżu miasta Mandalay znajdują się cztery historyczne stolice Birmy: Mingun, Amarapura, Ava (Innwa) oraz Sagaing. Przejazd do Ava (Innwa) - jednej z byłych stolic. Miasto znane jest z 27-metrowej murowanej wieży obserwacyjnej - Nan Myint, znanej „Krzywą Wieżą w Innwa”. W Ava (Innwa) zwiedzimy także klasztor Bagaya, który zbudowany został w całości z drewna tekowego w 1834 roku i słynie z pięknych 276 tekowych filarów. Bagaya jest niezwykle ciekawym przykładem drewnianej architektury birmańskiej. Ustawiony jest na palach, a jego drzwi i ściany pokryte zostały licznymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Wewnątrz świątyni zobaczyć można ołtarze i posągi Buddy. Odwiedzimy także stiukowy klasztor Mae Nu zbudowany w 1822 roku. Na wyjątkowy zachód słońca pojedziemy do Amarapury, gdzie przespacerujemy się wybudowanym około 200 lat temu, najdłuższym na świecie tekowym mostem. Most ma przeszło kilometr długości i łączy ze sobą dwa brzegi Jeziora Taungthaman. Z mostu zobaczymy malowniczą panoramę rozlewisk rzeki Irrawaddy oraz okolicę z ulokowanymi w oddali świątyniami. Powrót do Mandalay i przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mandalay. W cenie śniadanie.

most tekowy

Dzień 4. Mandalay / Mingun / Mandalay

Po śniadaniu rejs łodzią w górę rzeki do Mingun, które było niegdyś stolicą Birmy (około 12 km). Dziś Mingun jest już tylko małą wioską ale znajduje się tu kilka wspaniałych świątyń. Po dotarciu na miejsce wizyta w pagodzie Pon Daw Phaya oraz Set Taw Ya Phaya, gdzie zgodnie z legendą zostały odciśnięte stopy Buddy. W programie zwiedzania Mingun znalazła się także Świątynia Mingun Pa Hto Taw Phaya, zbudowana w XIX wieku przez króla Bodawpaya, a także słynny dzwon Mingun. Dzwon waży 90 ton i uznawany jest za największy wciąż używany dzwon świata. Następnie zobaczymy Pagodę Hsin Byu Me Phaya (przedstawienie Sula Mani Phaya), stojącą na szczycie góry Meru. Po zwiedzaniu Mingun powrót do Mandalay i zwiedzanie miasta. To kulturowe i religijne centrum kraju, była stolica i drugie co do wielkości miasto Birmy (Mjanma). Miasto pełne jest historycznych i buddyjskich pomników oraz mnichów, których mieszka tu ponoć kilkadziesiąt tysięcy. Zwiedzimy pagodę Maha Muni, słynącą z realistycznego wizerunku Buddy. Następnie obejrzymy warsztaty artystyczne i rzemieślnicze. Odwiedzimy Targ Jadeitów, Kamiennych Rzeźb i Targ Jedwabiu. Zwiedzimy także pagodę Ku Tho Daw, gdzie znajduje się największa na świecie księga - kamienne tablice z inskrypcjami. Następnie odwiedzimy wzgórze Mandalay, skąd podziwiać będziemy panoramę miasta i piękny zachód słońca. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mandalay. W cenie śniadanie. 

Birma wyprawa

Dzień 5. Mandalay / Bagan

Po śniadaniu wyjazd malowniczą trasą do Bagan. Bagan w XI-XIII wieku był stolicą Birmy (Mjanma). Obecnie to największa atrakcja turystyczna Birmy (Mjanma). Na obszarze około 40 km2 znajdowało się tu niegdyś aż 13 tysięcy świątyń, z których wiele zachowało się do dziś. Bagan wpisane zostało na Listę  Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy zwiedzanie wspaniałej złotej stupy Shwesandaw Pagoda, która jest doskonałym wprowadzeniem do bogatej historii Bagan. Następnie wizyta w pobliskiej świątyni Wetkyi-In Gubyaukgyi, która szczyci się wspaniałymi malowidłami ściennymi Jataka oraz w pełnej wdzięku Świątyni Htilominlo Pahto. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas na krótki odpoczynek. Popołudniu kontynuować będziemy zwiedzanie Bagan. Obejrzymy Świątynię Ananda z czterema obrazami stojącego Buddy. To arcydzieło architektury uważane za jedno z najwspanialszych w Bagan. Następnie wizyta w Thatbyinnyu, najwyższej świątyni w Bagan i ogromnej świątyni Dhammayangyi, która słynie z niezwykłego muru. Wieczór spędzimy podziwiając zachód słońca nad wzgórzem Nyaung La Phet. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bagan. W cenie śniadanie.

Birma wyprawa

Dzień 6. Bagan / Minnanthu / Myinkaba / Bagan

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie okolic Bagan. Odwiedzimy uroczą wioskę Minnanthu. Odwiedzimy warsztaty tkaczy, gdzie będziemy mogli zobaczyć tradycyjne techniki tkania bawełny. Poznamy codzienne życie mieszkańców - zapoznamy się z ich zwyczajami, kulturą i tradycjami. Poznamy metody uprawy i zbioru plonów na polach. Odwiedzimy również okoliczne świątynie, m.in. kompleks klasztorny Lay Myet Hnar, Phaya Thon Su, Nanda man Nya z malowidłami ściennymi z XIII wieku. Czas wolny na krótki odpoczynek. Popołudniu kontynuować będziemy zwiedzanie. Rozpoczniemy od wizyty w wiosce Myinkaba, gdzie odwiedzimy sklepy z wyrobami z laki. W wiosce znajduje się wiele warsztatów wytwarzających takie produkty. Następnie obejrzymy świątynię Manuha, w której znajdują się ogromne wizerunki Buddy, odwiedzimy świątynię Nanpaya (Nan Hpaya Temple) wzniesioną z piaskowca oraz świątynię Gubyaukgyi Temple, która słynie z kolorowych malowideł ściennych. Wieczorem wybierzemy się w relaksujący rejs spokojną rzeką Irawadi, podczas którego obserwować będziemy malownicze krajobrazy i niesamowity zachód słońca. Rejs będzie także doskonała okazją do obserwowania codziennego życia rybaków i mieszkańców nadrzecznych wiosek oraz podziwiania wyjątkowej perspektywy wspaniałych świątyń Bagan. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bagan. W cenie śniadanie.

Bagan Birma 2020 Birma Mjanma wyjazd

Dzień 7. Bagan / Kalaw

Po śniadaniu wyjazd malowniczą trasą w kierunku miasteczka Kalaw. Podróż trwać będzie około 6-7 godzin. Podróżować będziemy malowniczymi zielonymi górzystymi rejonami centralnej Birmy. Na trasie mijać będziemy małe lokalne wioski. Kalaw to niewielkie ciche miasteczko położone na wysokości 1320 m n.p.m i malowniczo otoczone górami. Panuje tu przyjemny klimat. Po dotarciu do Kalaw przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Wieczorem spacer po Kalaw, mieście które łączy wpływy kultur i kuchni nepalskich Gurków, indyjskich Hindusów i Sikhów oraz muzułmanów, którzy przybyli tu wraz z Brytyjczykami. Odwiedzimy błyszczącą pagodę Hnee w Kalaw oraz kościół Chrystusa Króla. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kalaw. W cenie śniadanie.

Mandalay Birma 2020

Dzień 8. Kalaw - trekking w okolicy / Jezioro Inle (Inle Lake)

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking w okolicznych górach w pobliżu Kalaw. Trasa trekkingu prowadzić będzie przez malownicze tereny. Dotrzemy do wioski Lout Pyin, a następnie dalej do wioski Lamine, gdzie zjemy tradycyjny lokalny posiłek (w cenie). Po krótkim odpoczynku odwiedzimy jaskinię Myin Ma Hti. W ciągu dnia wędrówka w sumie około 6 godzin. Następnie transfer do hotelu w okolice Jeziora Inle. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu nad Jeziorem Inle. W cenie śniadanie i lunch.

Hsipaw Trekking Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 9. Jezioro Inle (Inle Lake) 

Po śniadaniu wycieczka łodzią po Jeziorze Inle. Malowniczo położone Jezioro Inle należy do największych atrakcji Birmy Myanmar. Płynąc będziemy wzdłuż licznych kanałów Jeziora Inle, gdzie znajdują się pływające wioski z małymi drewnianymi świątyniami i ogrodami wybudowane na palach. Podczas rejsu mijać będziemy kolorowe pływające kramy z tradycyjnymi wyrobami oraz warzywami i owocami. Targi przyciągają okolicznych mieszkańców ale także tych z odleglejszych górskich wiosek. Płynąc łodzią, z pewnością wielokrotnie będziemy mogli zaobserwować wyjątkową lokalną technikę wiosłowania przy pomocy nóg. Będziemy mieli okazję odwiedzić typowe pływające ogrody i podziwiać metody połowów miejscowych rybaków.

Jezioro Inle Birma 2020

Odwiedzimy pagodę Phaung Daw Oo, gdzie znajduje się pięć posągów Buddy. Następnie udamy się do wioski Nampan, gdzie odwiedzimy lokalną fabrykę cygar. Będzie można tu poznać proces powstawania tradycyjnych birmańskich cygar. Wybierzemy się także do wioski tkaczy - Inpawkhone i odwiedzimy jedno z lokalnych targowisk w rejonie Jeziora Inle (uwaga - dostępne tylko w dni targowe). Krótka przerwa na odpoczynek i możliwość spróbowania autentycznej tradycyjnej kuchni Inthar w lokalnej restauracji. Następnie odwiedzimy południową część jeziora, znaną z pięknej scenerii i bujnej roślinności. Łodzią dotrzemy do wioski Indein. Wieś słynie z ruin setek małych pagód pochodzących najprawdopodobniej z XVI wieku. Stanowią one ciekawy zabytek historyczny, położony tuż nad brzegiem Jeziora Inle. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu nad Jeziorem Inle. W cenie śniadanie.

Jezioro Inle Birma 2020

Dzień 10. Jezioro Inle (Inle Lake) / Kakku / Jezioro Inle (Inle Lake)

Po śniadaniu wyjazd do niezwykłego Kakku, gdzie zachował się najliczniejszy w świecie zwarty kompleks smukłych i strzelistych stup. Podróż trwać będzie około 2-3 godziny. Nie jest jasne kiedy wybudowano kompleks Kakku. Według legendy, miejsce to jako unikalne i szczególne wskazane zostało już w III wieku p.n.e. przez hinduskiego władcę Ashiokę, który rozprzestrzenił buddyzm w Azji Południowo-Wschodniej. Kolejna legenda głosi, że kompleks świątynny Kakku zbudowany został w XII wieku, jednak część badaczy, datuje główne budynki na okres od XVI do XVIII wieku. Według przekazów stup było wówczas ponad 7600. Do dziś zachowało się dokładnie 2478. Z oddali kompleks stup w Kakku wygląda jak zwarty, kamienny las. Kakku leży z dala od głównych szlaków turystycznych Birmy, dlatego dociera tu niewielu turystów i buddyjskich pielgrzymów. To oaza ciszy i spokoju, którym można się wprost zachwycić. Na trasie zatrzymamy się także w wiosce i jaskini Htan-Pya-Ya. Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy także winnicę Aye Thar Yar, gdzie pośród wspaniałego naturalnego otoczenia będziemy mogli delektować się lokalnie produkowanym winem. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu nad Jeziorem Inle. W cenie śniadanie.

Kakku Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 11. Jezioro Inle (Inle Lake) / Heho / Rangun (Jangon) / Bago / Rangun (Jangon)

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko w Heho zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Rangun (Jangon). Po dotarciu do Rangun (Jangon) kontynuacja podróży. Wyjazd do miasta Bago, które między XVI a XVII w. było stolicą Birmy. Na trasie obejrzymy ciekawą „drzewną” kapliczkę oraz złożymy wizytę w wiosce rzemieślniczej słynącej z ciekawych tkanych wyrobów bambusowych. Zatrzymamy się także przy Cmentarzu Wojennym Taukkyan, upamiętniającym poległych żołnierzy alianckich z okresu II wojny światowej. Po dotarciu do Bago zwiedzimy najpiękniejsze miejsca i najokazalsze zabytki byłej stolicy królestwa. W czasach świetności wzniesiono tu wiele pięknych świątyń oraz pałaców. Odwiedzimy imponujący klasztor Kha Khat Wain. Przespacerujemy się na tętniącym życiem lokalnym targu w Bago. Czas na krótki odpoczynek. Następnie obejrzymy: Świątynię Shwethalyaung, czyli drugi największy na świecie pomnik leżącego Buddy, który ma 55 metrów długości i 16 metrów wysokości, Shwemawdaw Paya - największą stupę w mieście o wysokości 114 metrów oraz pagodę Kyaik Pun. Ostatnim punktem zwiedzania Bago będzie zrekonstruowany Złoty Pałac Królewski Kanbawzathadi. Powrót do Rangun (Jangon). Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Rangun (Jangon). W cenie śniadanie.

Jezioro Inle Birma 2020

Dzień 12. Rangun (Jangon) / Thandwe / Ngapali Beach

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Rangun (Jangon) do Thandwe w Zatoce Bengalskiej. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie przy plaży Ngapali. Ngapali Beach jest jedną z najpiękniejszych plaż w kraju, słynącą z turkusowej wody, sielskiej atmosfery i kilkunastu kilometrów białego, piaszczystego wybrzeża otoczonego wysokimi palmami. Dociera tu niewielu turystów więc nadal jest tu wiele spokojnych i autentycznych miejsc. Czas wolny do własnej dyspozycji na odpoczynek i relaks. Nocleg w hotelu przy Ngapali Beach. W cenie śniadanie.

Mrauk U Portrety Birma 2020 Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 13. Ngapali Beach - dzień wypoczynku

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży, spacery lub fakultatywne lokalne aktywności sportowe. W okolicy można zamówić wykonanie tradycyjnego masażu relaksacyjnego. Nocleg w hotelu przy Ngapali Beach. W cenie śniadanie.

Sittwe Birma 2020

Dzień 14. Ngapali Beach - wycieczka na pobliskie wyspy

Po śniadaniu wycieczka łodzią na pobliskie wyspy z lokalnym przewodnikiem. W ciągu dnia wypoczynek oraz możliwość pływania, snorkelingu przy rafie i wędkowania przy użyciu lokalnego sprzętu i metod połowu. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu przy Ngapali Beach. W cenie śniadanie.

Sittwe Birma 2020

Dzień 15. Ngapali Beach / Thandwe / Rangun (Jangon) City Tour

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Thandwe zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Rangun (Jangon). Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie Rangun (Jangon), które kontynuować będziemy w kolejnym dniu pobytu w mieście. Rangun (Jangon) to największe miasto Birmy (Mjanma), które w latach 1886-2006 było także stolicą kraju. Spacer i zwiedzanie zabytków kolonialnej części Rangun. Choć Rangun już niemalże 20 lat nie jest stolicą Birmy (Mjanma), nadal stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny i gospodarczy kraju. Uroku miastu dodają liczne stupy i świątynie, kolonialna architektura, przestronne parki, wielobarwne ulice, targi i miejsca spotkań mieszkańców. Zwiedzanie Rangun rozpoczniemy od spaceru w centrum miasta, gdzie znajduje się wiele budynków z czasów kolonialnych. Zobaczymy miejski ratusz z tradycyjnymi dachami, który uważany jest za wspaniały przykład architektury birmańskiej. W pobliżu znajduje się kilka ważnych zabytków, jak Pagoda Sule, publiczny park Maha Bandula, budynki rządowe oraz Poczta Główna. Krótka przerwa na odpoczynek i lunch w lokalnej restauracji. Następnie odwiedzimy pagodę Chaukhtatgy Paya (Chauk Htat Gyi), gdzie znajduje się gigantyczny 65-metrowy posąg Leżącego Buddy. Podczas wycieczki po Rangun przyjrzymy się także codziennemu życiu jego mieszkańców. Wybierzemy się na zakupy na targu Bogyoke Aung San (znanym jako Scott Market) oraz spacer po parku Kandawgyi z pięknym widokiem na złoty pałacyk/restaurację Karaweik. Ostatnim punktem zwiedzania Rangun w tym dniu będzie pagoda Botahtaung. Jest to słynna świątynia położona w centrum Rangunu, niedaleko rzeki Rangun. Według podań w świątyni znajduje się relikwiarz ze świętym włosem z głowy Buddy. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Rangun (Jangon). W cenie śniadanie.

Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 16. Rangun (Jangon)

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie Rangun. Obejrzymy najsłynniejszy zabytek miasta i jego symbol - Pagodę Szwedagon (Shwedagon Paya). Jest to najważniejsza pagoda w Birmie (Mjanma) i największa stupa na świecie. Podaje się, iż została wybudowana 2500 lat temu. Usytuowana na szczycie wzniesienia, pokryta warstwami szczerego złota i kamieniami szlachetnymi widoczna jest prawie z każdego miejsca w Rangun. Podczas zwiedzania kompleksu Szwedagon (Shwedagon Paya) będziemy mieli okazję przyjrzeć się tradycyjnym buddyjskim obrzędom religijnym. Wewnątrz pagody przechowywane są relikwie (między innymi ponoć aż osiem włosów z głowy Buddy) oraz niezliczone ilość wotów, złota i kosztowności. Mówi się, że w sumie znajduje się tu kilkanaście ton złota. Następnie wizyta w chińskiej dzielnicy, gdzie znajdują się świątynie Guan Yin i Qing Fu Gong. Czas wolny na odpoczynek. Następnie transfer na lotnisko w Rangun zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Rangun do Warszawy.

Birma Mjanma Wyjazd

Dzień 17.

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub zmianę sytuacji politycznej.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 5600 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Rangun - Warszawa  ok. 5600 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Rangun (Yangon) - Mandalay / Heho - Rangun (Yangon) / Rangun (Yangon) - Thandwe / Thandwe - Rangun (Yangon)
 • Noclegi w hotelach 4* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych (dobrej klasy). Pokój jednoosobowy - dopłata ok. 650 USD (oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania + jeden lunch podczas trekkingu
 • Transport busem wynajętym dla grupy i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Rejsy i wycieczki łodziami zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Atrakcje i wycieczki zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Opłaty za trekking zgodnie z programem
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy 
 • Lokalne podatki i opłaty rządowe
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy do Birmy (ok. USD)
 • Wyżywienia poza śniadaniami i jednym lunchem zgodnie z opisem w programie (ok. USD na dobę)
 • Degustacji lokalnych gatunków win w winnicy
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

BIRMA MJANMA WYJAZD POZA TRASĄ NA ZDJĘCIACH

BIRMA MJANMA WYJAZD - AZJA

Birma Mjanma wyjazd - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Birma Birmańczycy. Kraj pełen piękna i spójnej różnorodności,   Birma - Światynie Roghinja,   Birma - Mniejszość etniczna Czin,   Birma - Sittwe