kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Chiny Zachodnie
PROWINCJA Sinciang
13.09.2024-27.09.2024
12.10.2025-26.10.2025
potwierdzony
15
dni
CENA:
3950 USD + bilety lotnicze ok. 3900 PLN

ChinY zachodniE PROWINCJA SINCIANG (XINJIANG)

Chiny Zachodnie Prowincja Sinciang (Xinjiang) Wyjazd z Poza Trasą to podróż dla poszukiwaczy azjatyckich klimatów, miłośników folkloru oraz pasjonatów górskich widoków. Podczas podróży odwiedzimy między innymi Kaszgar - legendarne miasto leżące na trasie Jedwabnego Szlaku. To w Kaszgar spotykały się liczne karawany podróżujące przez piaski pustyń Gobi i Takla Makan, by odpocząć, uzupełnić zapasy i ruszyć w dalszą drogę przez zdradliwe przełęcze Gór Karakorum, Tien Szan i Pamir. W czasie podróży przez Chiny Zachodnie udamy się również nad jeziora w Górach Bogda Shan, gdzie spotkamy wielbłądy, których garby nie służą – jak mawiali radzieccy naukowcy do przechowywania wody i tłuszczu lecz do maskowania się w terenie pagórkowatym. Zwiedzimy miasto Hotan położone w południowej części Kotliny Kaszgarskiej, na skraju Pustyni Takla Makan, gdzie zapoznamy się z kulturą i tradycją mieszkańców tych ziem - Ujgurów. W starożytnej miejscowości Kuqa odwiedzimy kilka meczetów, a także liczne bazary i markety. Stare miasto Kuqa to labirynt wąskich uliczek, gdzie panuje niesamowity i niepowtarzalny klimat. Mnóstwo tu warsztatów rzemieślniczych oferujących najróżniejsze przedmioty. Na bazarach piętrzą się stosy blaszanych wyrobów, kosze z przyprawami, worki z nasionami i barwnikami. Kuqa położone jest na Pustyni Takla Makan, którą otaczają najwyższe łańcuchy górskie świata, m.in. Kunlun, Karakorum i Tienszan o wysokościach szczytów powyżej 7000 m n.p.m. (np. Pik Pobiedy). Takla Makan jest drugą największą piaszczystą pustynią świata o powierzchni bliskiej powierzchni Polski. Jeśli dopisze nam szczęście, na pustyni doświadczymy śpiewu wydm czyli piaszczystej przestrzeni wydm wydającej własny dźwięk. To świst, buczenie i wibrujące dźwięki, niczym silnik samolot odrzutowca. W czasie podróży zawitamy również nad Jezioro Karakol położone na wysokości ponad 3500 m n.p.m. Jezioro otaczają malownicze potężne szczyty: Kongur Shan (7649 m n.p.m.) i Muztag Ata (7546 m n.p.m.). Zapraszamy na fascynującą podróż Chiny Zachodnie Prowincja Sinciang (Xinjiang) z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

ChinY zachodniE SINCIANG - Program PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Pekinu (lot bezpośredni). Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem. 

Dzień 2. Chiny - Pekin / Chiny Zachodnie Prowincja Sinciang (Xinjiang) - Urumczi (Urumqi)

Przylot do Pekinu. Kontynuacja podróży. Wylot do Urumczi (Urumqi), leżącego w prowincji Sinciang (Xinjiang). Po przylocie do Urumczi (Urumqi) transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek po podróży. Następnie rozpoczniemy krótkie zwiedzanie. Urumczi jest stolicą regionu Sinciang (Xinjiang) i największym miastem w zachodniej części Chin. Sinciang (Xinjiang) jest najdalej na zachód wysuniętą prowincją Chin. Prowincja ta obejmuje rozległy i zróżnicowany obszar. Centralną część prowincji zajmuje piaszczysta Pustynia Takla Makan, na zachodzie granicę stanowią jedne z najwyższych gór świata, Karakorum i Tien -szan, na północnym-wschodzie rozpościera się położona 155 metrów poniżej poziomu morza Kotlina Turfańska. Sinciang (Xinjiang) jest regionem autonomicznym, który w dużym stopniu zamieszkają Ujgurzy. To mniejszość narodowa pochodzenia tureckiego. Ujgurzy są muzułmanami. Niegdyś stanowili oni większość lokalnej społeczności.

Urumczi (Urumqi) położone jest u podnóża gór Tien Szan. Miasto stanowiło niegdyś ważny ośrodek na trasie Jedwabnego Szlaku. Znajdują się tu liczne meczety i tętniące życiem bazary. W Urumczi zwiedzimy Muzeum Regionalne Xinjiang, gdzie wystawiane są odkryte w regionie zabytki: szkliwione wyroby garncarskie, starożytne pisma, jedwab, odzież, narzędzia i wiele innych. Muzeum zawiera również ekspozycję doskonale zachowanych mumii sprzed prawie czterech tysięcy lat. Wieczorem wybierzemy się na spacer po Międzynarodowym Wielkim Bazarze zbudowanym w muzułmańskim stylu. Jest to największy targ na świecie a jego powierzchnia wynosi 4000 m2. Jest tu wiele egzotycznych stoisk należących do różnych grup etnicznych. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Urumczi. W cenie kolacja.

5. Chiny zachodnie

Dzień 3. Urumczi (Urumqi) / Niebiańskie Jezioro Tianchi / Turfan (Turpan)

Po śniadaniu wyjazd nad Niebiańskie Jezioro Tianchi. Niebiańskie Jezioro Tianchi położone jest po północnej stronie pasma Gór Bogda Shan na wysokości 2000 m n.p.m. Brzegi szmaragdowego jeziora otoczone są górami porośniętymi lasem. To niezwykle malownicza okolica. Jezioro oraz pobliskie szlaki górskie stanowią popularną atrakcję turystyczną. Następnie dalsza podróż do Turfan (Turpan), które było niegdyś ważnym punktem na trasie Jedwabnego Szlaku. Podróż na Pustynię Takla Makan w kierunku Kotliny Turfan. Jest to druga po Morzu Martwym, największa depresja na świecie. Panuje tu klimat kontynentalny skrajnie suchy z bardzo wysokimi temperaturami latem (zarejestrowany rekord to 48°C) i chłodnymi zimami. Mimo tak ciężkich warunków klimatycznych w okolicy znajdują się liczne winnice,  tworzące zielone oazy. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Odwiedzimy lokalny bazar, gdzie kupić można produkty, z których słynie okolica: winogrona, wino i doskonałej jakości rodzynki. Nocleg w hotelu w Turpan. W cenie śniadanie i kolacja. 

14. Chiny zachodnie

Dzień 4. Turfan (Turpan) / Dolina Tuyugou (Tuyoq) / Pociąg do Kuqa 

Po śniadaniu krótki spacer po Turfan. Najważniejszym zabytkiem w mieście jest Meczet Emina z pięknym 44-metrowym minaretem. Jest to najwyższy minaret w Chinach. Meczet wybudowany został pod koniec XVIII w. dla upamiętnienia zwycięstwa ujgurskiego przywódcy Emina Hodży podczas ataku mandżurskich wojsk. Następnie przejazd przez Pustynię Takla Makan do Doliny Tuyoq (Tuyuk Valley). W okolicy odwiedzimy słynne Groty Bezeklik, znane także jako Groty Tysiąca Buddów. Jest to kompleks 83 buddyjskich świątyń wykutych w skałach jaskiń. Wewnątrz znajdują się bogato zdobione malowidła ścienne, które powstały między V a IX wiekiem. Obecnie malowidła znajdują się tylko w 40 jaskiniach. Niestety duża część lepiej zachowanych malowideł, wywieziona została przez niemieckiego archeologa do Berlina, gdzie w czasie II wojny światowej uległy one kompletnemu zniszczeniu. Najstarsze zachowane tu malowidło pochodzi z V wieku. Umieszczone jest ono na kasetonowym suficie w grocie numer 18. Następnie zwiedzimy ruiny garnizonowego miasta Jiaohe, założonego dla ochrony granic cesarstwa. Miasto powstało przeszło dwa tysiące lat temu, za czasów dynastii Han. Jiaohe usytuowane było na klifowym wzniesieniu na wyspie rzecznej. Do dzisiejszych czasów dotrwały jedynie fragmenty ścian budynków. Kolejnym punktem zwiedzania będą ruiny miasta Gaochang, wybudowanego w VII w. za czasów dynastii Tang. Miasto to było w późniejszym okresie stolicą kaganatu ujgurskiego. Do dzisiaj zachowały się mury miejskie i pozostałości klasztoru buddyjskiego. Gaochang i Jiaohe stanowiły jedne z najważniejszych miast handlowych oraz ośrodków kulturowych w północnej części Jedwabnego Szlaku. Kontynuacja podróży w Dolinie Tuyugou. Obejrzymy grobowce Astana, gdzie chowano mieszkańców miasta Gaochang. Panujący tu suchy klimat spowodował mumifikację ciał, które w doskonałej kondycji przetrwały ponad 1200 lat. Odwiedzimy Dolinę Winorośli - zieloną oazę, położoną na pustyni. Oazy nawadniane są specjalnym systemem podziemnych kanałów zwanych kartezy i studni, wykorzystujących spadek terenu i doprowadzających wodę z lodowców w górach Tien Szan. Wizyta w jednej z lokalnych winnic. Części naszej podróży towarzyszyć będzie panorama jałowych Płonących Gór (Flaming Mountain). To zerodowane wzgórza z czerwonego piaskowca, leżące na północnej krawędzi Pustyni Takla Makan. Ciągną się one na długości około 100 km. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Turfan (Turpan). Wyjazd pociągiem nocnym do miasta Kuqa (Xinjiang). Nocleg w przedziale 4 osobowym (softsleeper train). W cenie śniadanie i kolacja. 

8. Wyprawa do Chin

Dzień 5. Kuqa (Xinjiang) / Wielki Kanion / Groty Budda Kizil / Ruiny Świątyni Subash / Kuqa (Xinjiang)

Przyjazd do ujgurskiego miasta Kuqa. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Kuqa (Xinjiang) i jego okolic. Miasto było niegdyś ważnym punktem handlowym, leżącym na Jedwabnym Szlaku. W okolicy odkryto także liczne ruiny sprzed okresu muzułmańskiego. Było to ważne centrum buddyzmu na tych terenach. Przejazd do Wielkiego Kanionu. Jest to prawdziwa gratka dla fanów fotografii. Ogromne wrażenie robią wysokie pionowe ściany kanionu, malowniczo wyrzeźbione przez naturę w czerwonym piaskowcu. Po krótkim spacerze wizyta w Grotach Budda Kizil, gdzie znajduje się ponad dwieście wykutych w skałach piaskowca grot i nisz. Obejrzeć tu można liczne dzieła sztuki buddyjskiej. Malowidła, freski i płaskorzeźby przedstawiające wizerunki Buddy. Dzieła pochodzą z okresu od III do VIII wieku. Kolejnym punktem zwiedzania będą ruiny ponad tysiącletniej świątyni buddyjskiej Subash. Kompleks składa się z ruin świątyni, stup, buddyjskich domów. Następnie powrót do Kuqa (Xinjiang). Obejrzymy Wielki Meczet w Kuqa. Jest to drugi co do wielkości meczet w Prowincji Sinciang (Xinjiang), po Meczecie Id Kah (Id Gah) w Kashgarze. Meczet w Kuqa pierwotnie wybudowany został w XV wieku z cegły. W XVIII wieku został częściowo odrestaurowany, dodano wówczas elementy architektury drewnianej. W 1923 roku meczet został zniszczony w wielkim pożarze, po czym odbudowany w latach 30-tych XX wieku. Spacer po starej części miasta Kuqa, które częściowo zachowało ujgurską architekturę, klimat i charakter. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kuqa. W cenie śniadanie i kolacja. 

Dzień 6. Kuqa (Xinjiang) / Niya (Minefeng)

Po śniadaniu wyjazd w długą podróż wiodącą przez Pustynię Takla Makan do miasta Niya (Minefeng), gdzie dotrzemy wieczorem. Pustynia Takla Makan jest jedną z największych pustyń piaszczystych na świecie, jej powierzchnia wynosi 270 tysięcy km2. Takla Makan otaczają najwyższe łańcuchy górskie świata: Karakorum, Tien-szan, Kunlun, których szczyty przekraczają 7000 m n.p.m. Wydmy, które znajdują się na pustyni sięgają nawet 300 metrów wysokości. Na trasie niesamowite krajobrazy. W trakcie podróży przystanki na krótki odpoczynek. Po dotarciu do Niya (Minefeng) zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w Niya (Minefeng). W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 7. Niya (Minefeng) / Hotan  

Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Hotan. Podróż wzdłuż południowego odgałęzienia legendarnego Jedwabnego Szlaku. Hotan to miasto słynące z pięknych wyrobów wykonanych z nefrytu. Znaleźć tu można liczne warsztaty, które zajmują się obróbką kamieni. Miasto słynie również z wyrobów z jedwabiu, tradycyjnych dywanów i kilimów. Po dotarciu do Hotan zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek. Wieczorny spacer po Hotan. Odwiedzimy nocny bazar ujgurski, gdzie zrobić można zakupy oraz spróbować lokalne dań. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Hotan. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 8. Hotan / Yarkand (Shache)

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą podróż w kierunku miasta Kaszgar (Kashgar). Na nocleg zatrzymamy się w mieście Yarkand (Shache). Na trasie podróży obejrzymy Złoty Cmentarz, gdzie znajdują się grobowce królów Yarkand, pochodzące z XVII wieku. Kontynuacją podróży do Yarkand. To miasto położone w żyznej oazie, zasilanej przez Rzekę Yarkand. O mieście wspominano już w II wieku p.n.e., gdy pełniło kontrolę nad szlakami handlowymi w wyższych częściach Pamiru. Położone strategicznie, między miastami Hotan a Kaszgar, było przystankiem na szlaku karawan. Yarkand było także stolicą Chanatu Yarkand. Obecnie to ośrodek rolniczy, miasto słynie też z produkcji jedwabiu, dywanów i kożuchów. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek. Spacer główną częścią starego miasta, gdzie znajduje się Meczet Altun z XVI w. i barwny ujgurski bazar z warsztatami rzemieślniczymi. Wytwarzane są tu między innymi tradycyjne instrumenty ujgurskie. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Yarkand. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 9. Yarkand (Shache) / Yengisar / Kaszgar (Kashgar)

Po śniadaniu dalsza podróż w kierunku Kaszgaru. Po trasie zatrzymamy się w Yengisar. Ujgurscy rzemieślnicy z Yengisar znani są na całym świecie z wyrobu tradycyjnych noży. Przez wieki rzemiosło to było ważną częścią tutejszej historii i tradycji, przekazywanej z ojca na syna. Stalowe ostrza noży ujgurskich były ręcznie kształtowane i ostrzone, a ozdobne rękojeści wykonywane były z kości, rogu, muszli i innych materiałów zdobionych geometrycznymi wzorami. Ponieważ każdy element wykonany był ręcznie, nie było dwóch takich samych noży ujgurskich. Spacer po Yengisar. Wizyta u rzemieślników. Czas na krótki odpoczynek. Następnie kontynuacja podróży do Kaszgaru. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorny spacer po Kashgar (w zależności od pozostałego do dyspozycji czasu). Nocleg w hotelu w Kaszgar. W cenie śniadanie i kolacja.

13. Wyprawa do Chin

Dzień 10. Kaszgar (Kashgar) / wioska Opal (Upal Village) / Tashkurgan

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tashkurgan. Podróżować będziemy słynną trasą Karakorum Highway KKH. Tashkurgan leży na wysokości ponad 3000 m n.p.m., w pobliżu granicy z Tadżykistanem, Afganistanem i Pakistanem. Z tego miejsca blisko już do Przełęczy Khundźerab, gdzie znajduje się przejście graniczne między Chinami a Pakistanem. Na trasie podróży zatrzymamy się w wiosce Upal, która zachowała swój autentyczny klimat i charakter, łączący wpływy ujgurskie i tadżyckie. Spacer po wiosce Upal. Następnie kontynuacja podróży do Tashkurgan. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Spacer po Tashkurgan (w zależności od pozostałego do dyspozycji czasu). Nocleg w hotelu w Tashkurgan. W cenie śniadanie i kolacja.

15. Chiny zachodnie

Dzień 11. Tashkurgan / Panlong Road / Białe Wydmy - Jezioro Bulongkol (Jezioro Białego Piasku) / Jezioro Karakol / Kaszgar (Kashgar)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tashkurgan. Tashkurgan ma długą historię jako ważny przystanek na trasie Jedwabnego Szlaku. Miasto pełniło także rolę stolic wielu historycznych królestw, które władały tymi terenami. Obecnie większość mieszkańców Tashkurgan to Tadżycy (etniczni Pamirczycy). Miasto położone jest w rozległej dolinie, otoczonej wysokimi szczytami Gór Pamiru. Panoramę przepięknej okolicy i fantastycznych górskich widoków, obejrzeć będziemy mogli ze szczytu górującego nad miastem. Znajdują się tu pozostałości kamiennej fortecy (Tashkurgan Old Fortress), od której miasto wzięło swą nazwę. Tashkurgan w językach tureckich oznacza Kamienną Wieżę. Następnie przejazd odcinkiem niesamowitej drogi Panlong. Na 36 kilometrach znajduje się tu ponad dwieście zakrętów w kształcie litery S, z których wiele ma 180 stopni, a nawet 270 stopni. Panlong wygląda niczym ogromny smok, unoszący się na Płaskowyżu Pamir. W najwyższym punkcie droga przebiega na wysokości 4269 m n.p.m. Następnie podróż powrotna do miasta Kaszgar (Kashgar). Podróżować będziemy Karakorum Highway - Szosą Karakorumską. Na trasie zatrzymamy się przy Jeziorze Bulongkol (Jezioro Białego Piasku) położonym na wysokości 3300 m n.p.m., gdzie znajdują się spektakularne Białe Wydmy, a następnie przy Jeziorze Karakol. Okolice Jeziora Karakol to region zamieszkały przez Kirgizów. Jezioro Karakol położone jest na wysokości 3600 m n.p.m.i jest to niezwykle malownicza okolica. Nad turkusowym jeziorem wznoszą się wiecznie ośnieżone masywy siedmiotysięczników Kangur Tagh (7719 m n.p.m.), Muztagata (7546 m n.p.m.). Spacer nad jeziorem podczas którego podziwiać będziemy niesamowite widoki. Można tu spotkać pasące się yaki i wielbłądy. Kontynuacja podróży do Kaszgar (Kashgar). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kaszgar. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 12. Kaszgar (Kashgar) City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Kaszgaru. Kaszgar był zawsze wyjątkowo ważnym centrum handlowym Azji. Tu łączyły się północna i południowa część Jedwabnego Szlaku. Miasto zamieszkane jest głównie przez Ujgurów, kulturowo bardziej zbliżone jest do miast Środkowej Azji. Zwiedzanie Kaszgaru rozpoczniemy od zwiedzania starego miasta, pełnego wąskich uliczek o charakterystycznej ujgurskiej zabudowie. Tu na placu Id Kah znajduje się największy w Chinach, prawie sześćsetletni Meczet- Id Kah. Plac Id Kah pełen jest barów, herbaciarni, warsztatów i sklepów z lokalnym rękodziełem i rzemiosłem artystycznym. Spacer ulicami Starego Miasta w Kashgar. Następnie wizyta na słynnym w okolicy Niedzielnym Targu Zwierząt. Ma on 1500-letnią tradycję. Setki handlarzy sprzedaje i kupuje tu zwierzęta – owce, kozy, bydło, wielbłądy i konie. Na targ, który jest również miejscem spotkań towarzyskich, zjeżdżają ludzie z najróżniejszych okolic: Ujgurzy, Chińczycy, Kazachowie, Tadżycy i Kirgizi. Jest to miejsce hałaśliwe, barwne, niezwykle ciekawe, fotogeniczne i wciąż autentyczne. Dodatkową atrakcją są pobliskie lokale serwujące regionalne przysmaki. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Mauzoleum Abkah Khoja. Budynki mauzoleum Abkah Khoja wzniesiono w typowo ujgurskim stylu, otocza go piękny różany ogród. Budowla przypomina meczet, obok wzniesiony jest lekko pochyły minaret. Abkah Khoja był wybitnym muzułmańskim przywódcą religijnym i politycznym, zmarł w 1695 r. Jego grobowiec zajmuje centralne miejsce w mauzoleum. Znajdują się tu również groby jego potomków. Pochowana jest tu między innymi jego prawnuczka - Xiangfei, która porwana została do Pekinu. Tam nie chcąc zostać nałożnicą na cesarskim dworze, zmuszona została do popełnienia samobójstwa. Jej ciało odesłano do Kaszgaru w powozie, którego pozostałości oglądać można w małym meczecie. Po zwiedzaniu Kashgar powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kaszgar. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 13. Kaszgar (Kashgar) 

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie Kagshar i okolic. Obejrzymy skalny Łuk Shiptona. Łuk to niezwykły zabytek natury. Leży na wysokości 3168 m n.p.m. Ma 366 m. wysokości względem dna kanionu i 65 metrów rozpiętości. Łuk ten nazwany został od nazwiska Erica Shiptona, konsula Wielkiej Brytanii w Kaszgarze, miłośnika gór, alpinisty i podróżnika. Shipton zachęcany przez miejscową ludność dotarł tu w 1947 r. i „odkrył” to miejsce dla świata. Następnie zwiedzimy grobowiec Jusupa Has Hadżiba - autora traktatów filozoficzno-religijnych, żyjącego w XI wieku. Wieczorem czas wolny w Kaszgarze. Możliwość zrobienia zakupów na bazarze, wizyty w parku, gdzie wieczorami mieszkańcy miasta lubią spędzać wolny czas. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kashgar. W cenie śniadanie i kolacja.

Chiny zachodnie

Dzień 14. Kaszgar (Kashgar) / Pekin

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Pekinu. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu w Pekinie. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 15. Pekin

Po wczesnej pobudce transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Pekinu do Warszawy (lot bezpośredni). Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na uwarunkowania lokalne i panujące warunki atmosferyczne. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3950USD

+ bilety lotnicze ok. 3900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Pekin - Warszawa ok. 3900 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Pekin - Urumczi / Kashgar - Pekin
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą ok. 400 USD - oferta do potwierdzenia) oraz 1 nocleg w pociągu Turfan (Turpan) - Kuqa w przedziale 4 osobowych (softsleeper)
 • Śniadania i kolacje zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport wynajętym dla grupy samochodem zgodnie z programem
 • Bilet na pociąg Turfan (Turpan) - Kuqa
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika angielskojęzycznego
 • Koszty biletów wejściowych do wszystkich płatnych punktów wskazanych w programie
 • Pozwolenia i permity na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje: 

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy chińskiej (pomagamy w uzyskaniu wizy)
 • Kosztów posiłków poza wymienionymi w programie
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

Chiny Zachodnie na zdjęciach

ChinY zachodniE - AZJA

Chiny Zachodnie Chiny Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Chiny Zachodnie - Ujgurzy

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Chin: Tybet Góra Kailasz Kora i Festiwal Saga Dawa, Chiny Yunnan