kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Chiny Tybet Losar Festival Tybetański Nowy Rok
15.02.2025
-
02.03.2025
16
dni
CENA:
3700 USD + bilety lotnicze ok. 4000 PLN

CHINY TYBET LOSAR FESTIVAL

Tybetański Nowy Rok ORAZ Pekin Xian Xining Lhasa

Chiny Tybet Losar Festival Tybetański Nowy Rok z Poza Trasą Adventure to podróż łącząca zwiedzanie najcenniejszych zabytków Chin oraz wizytę w Tybecie podczas święta Losar, czyli powitania tybetańskiego Nowego Roku. Podróż rozpoczniemy w Pekinie, gdzie zwiedzimy najcenniejsze zabytki stolicy Chin - Plac Niebiańskiego Pokoju Tiananmen, Zakazane Miasto - kompleks pałacowy z czasów dynastii Ming Qing, Pałac Letni i Świątynię Niebios. W Badaling, położonym w okolicach Pekinu, obejrzymy najlepiej zachowany odcinek Wielkiego Muru Chińskiego. Miasto Xi’an to dawna stolica Chin, obejrzymy tu między innymi słynną Terakotową Armię, która powstała w 210 roku p.n.e., aby strzec władcy Qin Shi Huanga - nazywanego Pierwszym Cesarzem. W stolicy Tybetu (Tybetańskim Regionie Autonomicznym) -  Lhasa zwiedzimy między innymi Pałac Potala, Świątynię Johkang, klasztory Drepung i Sera oraz Pałac Norbulingka, gdzie trwać będą obchodu noworocznego święta Losar. Losar to jedno z najważniejszych świąt dla Tybetańczyków. Jego początki sięgają czasów gdy na obszarze tym dominowała religia bon i było to święto obchodzone w okresie zimowego przesilenia. W późniejszym okresie kiedy w Tybecie rozwinął się buddyzm mnisi dostosowali datę uroczystości do kalendarza księżycowego. Tradycyjny kalendarz tybetański oparty jest na fazach księżyca, dlatego Losar jest świętem z ruchomą datą. Najczęściej data przypada na pierwszy dzień po nowiu, gdyż rosnący z każdym dniem księżyc symbolizuje nowe życie i rozwój duchowy. Bardzo istotny jest także czas poprzedzający Losar, kiedy żegna się to co stare, złe i destrukcyjne. Główne obchodu Losar Festival trwają trzy dni i towarzyszą mu rozmaite tańce, inscenizacje i zabawy. To także czas rodzinnych spotkań i wymiany prezentów noworocznych. Tybetańczycy z tej okazji przygotowują również specjalne posiłki, rozwieszają nowe, kolorowe flagi, rozpalają ogniska mające symbolizować oczyszczenie. Zapraszamy na podróż Chiny Tybet Losar Festival Tybetański Nowy Rok z Poza Trasą Adventure. 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

CHINY TYBET LOSAR FESTIVAL - PROGRAM PODRÓŻY:

15.02.2025 Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Pekinu. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem.

16.02.2025 Dzień 2. Pekin - Świątynia Niebios

Przylot do Pekinu.  Na lotnisku spotkanie z lokalnym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Chinach. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Następnie odwiedzimy Świątynię Niebios (Temple of Heaven). Wybudowana w XV wieku świątynia to kompleks 92 budynków, położonych w rozległych ogrodach i otoczonych lasami sosnowymi. Jej unikatowa architektura oraz usytuowanie wśród natury symbolizuje związek między ziemią a niebem – światem ludzkim i światem Boga. Stożkowy budynek główny oraz przylegający do niego kompleks nawiązują do tradycyjnych wierzeń, w których niebo posiada formę kolistą, Ziemia natomiast jest kwadratem. To właśnie w Świątyni Niebios, cesarze dynastii Ming i Qing składali ofiary i modlili się o obfite plony. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Pekinie. W cenie kolacja. 

17.02.2025 Dzień 3. Pekin - Plac Niebiańskiego Pokoju (Tiananmen Square) / Zakazane Miasto / Coal Hil / Shichahai Hutongs

rozpoczniemy zwiedzanie Pekinu, w ramach którego odwiedzimy Plac Niebiańskiego Pokoju (Tiananmen Square), znany jako największy plac świata. Przy usytuowanym tuż obok Zakazanego Miasta placu, mieści się kilka ważnych obiektów - mauzoleum Mao Zedonga, Muzeum Narodowe, pomnik Bohaterów Ludu oraz Wielką Halę Ludową. Plac Niebiańskiego Pokoju powstał już w XV wieku, ale to w XX wieku przyjął swoją współczesną formę. W latach 1954-56 plac został powiększony i dostosowany do potrzeb defilad wojskowych. To na tym właśnie placu w 1989 roku doszło do serii studenckich protestów, brutalnie stłumionych przez wojsko. Z Placu Niebiańskiego Pokoju przejdziemy do Zakazanego Miasta. W obrębie tego 32-hektarowego kompleksu znajdują się budynki pałacowe z czasów dynastii Ming (1368) i Qing (1644-1912). Charakterystyczna nazwa pałacu nie wzięła się z nikąd - przez niemal pięć stuleci do kompleksu wstęp mieli tylko członkowie rodziny cesarskiej oraz najważniejszy urzędnicy państwowi. Zakazane Miasto od 1925 roku funkcjonuje jako muzeum, ale to w 1965 roku zostało odnowione i zyskało swój aktualny blask. Panoramę Zakazanego Miasta będziemy dodatkowo podziwiać ze wzgórza Jingshan, znanego jako Coal Hill. Sztuczne wzniesienie powstało w XV wieku, aby zgodnie z zasadami feng shui, osłaniać pałac cesarski przed wiatrami wiejącymi z północy. Następnie wycieczka rikszami do Shichahai Hutong, jednej z najstarszych dzielnic Pekinu, zlokalizowanej w północno-zachodniej części miasta. W Shichahai znajdują się trzy sporych rozmiarów jeziora: Qianhai (Jezioro Przednie), Houhai (Jezioro Tylne) i Xihai (Jezioro Zachodnie). To dzielnica o urzekającej atmosferze, w której rozsiane są tradycyjne, zabytkowe budynki. Udamy się tam na spacer w rejonie Houhai, gdzie znajdują się uliczki pełne małych sklepików i barów. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Pekinie. W cenie śniadanie i kolacja. 

Chiny Tybet Losar

18.02.2025 Dzień 4. Pekin - Badaling Przełęcz Juyongguan / Pałac Letni / Pekin

Po śniadaniu przejazd do Badaling, gdzie znajduje się najlepiej zachowany odcinek Wielkiego Muru Chińskiego, ciągnącego się tam wzdłuż Przełęczy Juyongguan na długości blisko 5 km. Mur, zwany jednym z Siedmiu Cudów Współczesnego Świata, to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych atrakcji w całych Chinach. Od 1987 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Wielkiego Muru Chińskiego sięga czasów starożytnych, a budowla powstawała na przestrzeni kilkudziesięciu wieków, aby chronić Chiny przed koczowniczymi plemionami nacierającymi na Państwo Środka od północy, z terenów Azji Centralnej. Następnie przejazd do Pałacu Letniego, położonego w Ogrodzie Cesarskim. Choć pewne zabudowania pałacowe znajdowały się tu kilkaset lat temu, to historia Pałacu Letniego rozpoczyna się w połowie XVIII wieku. To wtedy powstało Jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, znajdujące się w samym centrum ogrodu. Wielokrotnie niszczony i odbudowywany, pałac składa się z całego kompleksu budynków o różnych funkcjach wkomponowanych w krajobraz. Pałac Letni stanowi doskonały przykład chińskiej idei symbiozy pomiędzy architekturą a naturą. Popołudniu powrót do Pekinu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Pekinie. W cenie śniadanie i kolacja. 

Chiny Tybet Losar

19.02.2025 Dzień 5. Pekin / Xi’an

Po śniadaniu transfer na dworzec i przejazd pociągiem do Xi’an. Przyjazd do Xi’an. Po czym rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Xi’an to dawna stolica Chin, znana niegdyś jako Changan. Miasto powstało ponad 3000 lat temu i służyło jako stolica kilkunastu historycznym dynastiom cesarskim. Było jednym z największych zurbanizowanych ośrodków świata i to właśnie stąd na zachód wyruszały karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Współcześnie miasto jest stolicą prowincji Shaanxi i zamieszkuje je blisko 13 milionów ludzi. Zwiedzanie Xi’an rozpoczniemy od Południowej Bramy, aby zobaczyć jedyny całkowicie zachowany mur miejski w Chinach, który tym samym stanowi jeden z najwiekszych na świecie, starożytnych systemów obronnych. Następnie wizyta w dzielnicy muzułmańskiej, która rozwijała się tu od VII wieku, łącząc wpływy arabskie z lokalnymi tradycjami. Jedną z największych atrakcji dzielnicy, oprócz barwnych uliczek i sklepików, jest Wielki Meczet, wybudowany w VIII stuleciu za czasów dynastii Tang (618-907). Meczet zaskakuje swoją formą architektoniczną, ponieważ w niczym nie przypomina typowych świątyni muzułmańskich. Jest to typowa dla chińskiej architektury sakralnej budowla w formie pawilonu o spadzistych dachach, usytuowana w parku. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Xi’an. W cenie śniadanie i kolacja.

Chiny Tybet Losar

20.02.2025 Dzień 6. Xi’an / Xining

Po śniadaniu wyjazd w okolice miasta Xi’an. Zwiedzimy tu Mauzoleum Qin Shi Huanga, pierwszego władcy Chin, powszechnie nazywanego Pierwszym Cesarzem. To właśnie tego miejsca strzeże słynna na cały świat Terakotowa Armia. Władca ten w 221 roku p.n.e. zjednoczył prowincje chińskie i tym samym zakończył walki pomiędzy państwami chińskimi. Qin Shi Huang uznawany jest za wielkiego reformatora Chin, ale też za tyrana, który zaprowadził pokój za pomocą terroru. W pobliżu jego grobowca, w 1974 roku odnaleziono 8100 figur żołnierzy naturalnej wielkości, wykonanych z polichromowanej terakoty. Powstały one w 210 roku p.n.e., aby strzec władcy. Terakotowe rzeźby stanowią dokładne odwzorowanie wojska cesarskiego, rozstawionego w szyku bojowym. Wśród rzeźb odnajdziemy zarówno łuczników i piechurów, jak i urzędników, muzyków czy medyków wojskowych. Następnie transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Xining, miasta leżącego w centralnych Chinach. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w hotelu w Xining. W cenie śniadanie i kolacja.

Chiny Tybet Losar

21.02.2025 Dzień 7. Xining - Klasztor Ta’er / Lhasa

Po śniadaniu udamy się na wizytę w Klasztorze Ta’er, znanym także jako Kumbum Monastery. Klasztor leżący w miejscowości Lusar (Prowincja Qinghai), powstał w w 1583 roku w miejscu narodzin założyciela szkoły buddyzmu Gelug. To jedna z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego, założona przez Je Tsongkhapa (1357-1419), mnicha, jogina, filozofa i wielkiego reformatora, a następnie rozpowszechniona przez jego uczniów. Buddyzm Gelug w eklektyczny sposób łączy wcześniejsze tradycje, dlatego też bywa nazywany „Nową Kadam”, a także Szkołą Żółtych Czapek, za sprawą nakryć głowy, noszonych przez uczniów.  Charakterystycznym punktem Klasztoru Ta’er jest plac z ośmioma pagodami wysokimi na blisko 6,5 metra. Na uwagę zasługuje też Główna Sala Zgromadzeń, pochodząca z XVII wieku i odbudowana po pożarze w 1913 roku. To właśnie w tej potężnej, bogato dekorowanej sali, zbierają się mnisi na wspólne modlitwy i recytowania sutr. Popołudniu transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Lhasy w wagonie sypialnym. Podróż pociągiem ułatwia stopniową aklimatyzację konieczną podczas pobytu na tak dużej wysokości. Podróżować będziemy słynną Koleją Tybetańską. Trasa Xining - Lhasa liczy prawie dwa tysiące kilometrów i jest najwyżej położonym szlakiem kolejowym na świecie. Najwyżej położona stacja Tanggula zlokalizowana jest na wysokości 5068 m n.p.m. Po drodze mijać będziemy tunel Fenghuoshan, który znajduje się na wysokości 4905 m n.p.m. i jest najwyżej położonym tunelem na świecie. Jego długość wynosi 1338 metrów. Prawie 24-godzinnej podróży pociągiem towarzyszyć będą wspaniałe krajobrazy. Nocleg w pociągu w wagonie sypialnym.  W cenie śniadanie i kolacja.

Chiny Tybet Losar

22.02.2025 Dzień 8. Lhasa

Przyjazd do Lhasa w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację wysokościową. Lhasa położona jest na wysokości 3650 m n.p.m. Lhasa to stolica i największe miasto Tybetu, zamieszkałe przez ponad 400 tysięcy ludzi. Funkcjonuje jako administracyjne i religijne centrum regionu od XVII wieku, dzięki czemu w kolejnych dniach odnajdziemy tu bogactwo buddyjskich świątyń, skupionych na rozwoju duchowym mnichów i przepiękną tybetańską architekturę. Nocleg w hotelu w Lhasa. W cenie kolacja. 

23.02.2025 Dzień 9. Lhasa - Świątynia Johkang / Pałac Potala

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Lhasa. Odwiedzimy Świątynię Johkang, która jest najstarszą i najważniejszą świątynią buddyjską w Tybecie. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Świątyni Johkang liczy ponad 1300 lat. W świątyni przechowywanych jest wiele skarbów tybetańskiej kultury, najważniejszym z nich jest posąg Jowo – przedstawiający 12-letniego księcia Śakjamuniego, późniejszego Buddę. Świątynia Johkang jest jednym z najświętszych miejsc buddyzmu tybetańskiego. Wokół świątyni gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata. Czas na kontemplację tego niezwykłego miejsca oraz jego niepowtarzalnej atmosfery. Następnie spacer po najstarszej i najbardziej znanej ulicy w Lhasie - Barkhor. Tu znajduje się najciekawsze i najbardziej kolorowe targowisko, na którym liczni sprzedawcy oferują tybetańskie dewocjonalia, rzemiosło i pamiątki. Na Barkhor gromadzą się pielgrzymi odwiedzający Lhasę. Wokół panuje niepowtarzalna atmosfera i klimat. Czas na zakupy i zdjęcia. Następnie zwiedzanie Pałacu Potala - najważniejszego zabytku Lhasy. Pałac Potala, który obecnie pełni funkcję muzeum, zbudowany został w VII wieku. Od XVII był zimową rezydencję Dalai Lamów - duchowych zwierzchników buddyzmu tybetańskiego. Warowny pałac górujący nad Lhasą usytuowany jest na szczycie Czerwonego Wzgórza. Pałac ma 117 metrów wysokości, trzynaście pięter i tysiąc pomieszczeń, dwadzieścia tysięcy kapliczek oraz ponad dwieście tysięcy posągów Buddy. Imponujący kompleks tworzą Biały i Czerwony Pałac oraz związane z nimi budowle. Czerwony Pałac stanowił religijne centrum, znajdowały się tu sale zgromadzeń mnichów, kaplice i świątynie, biblioteki z buddyjskimi rękopisami, a także pagody i stupy, w których przechowywano zabalsamowane ciała kolejnych Dalajlamów. W Białym Pałacu znajdowały się świeckie pomieszczenia mieszkalne, urzędy a także drukarnia. Pałac jest symbolem buddyzmu i narodowej tożsamości Tybetańczyków, wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lhasa. W cenie śniadanie i kolacja.

lhasa Tybet Góra Kailasz

24.02.2025 Dzień 10. Lhasa - Klasztor Drepung / Klasztor Sera 

Po śniadaniu odwiedzimy największy tybetański Klasztor Drepung, który położony jest na górze Gambo Utse, kilka kilometrów na zachód od Lhasy. Klasztor założony został w 1416 roku i szczycił się najwyższymi standardami edukacyjnymi. Był to jeden z trzech głównych ośrodków szkoły Gelugpa (pozostałe to Klasztor Sera i Ganden). Klasztor Drepung był rownież siedzibą pierwszych dalajlamów, aż do momentu przeniesienia jej do Pałacu Potala. W czasach swojej świetności mieszkało w nim i pobierało nauki około 10 tysięcy mnichów. Uznawany był wówczas za największy klasztor świata. Dziś w klasztorze kształci się zaledwie kilkuset michów. Spacer uliczkami rozległego klasztornego miasteczka. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Klasztor Sera, który jest ośrodkiem szkoły Gelugpa podobnie jak Klasztor Drepung, który odwiedzimy w kolejnym dniu. Klasztor Sera założony został na początku XV wieku. Obecnie mieszka tu i kształci się zaledwie kilkaset mnichów, co stanowi ułamek wcześniejszej działalności edukacyjnej. Klasztor Sera słynie z wyjątkowych debat mnichów. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli możliwość obserwowania tradycyjnej dysputy, odbywającej się na dziedzińcu klasztoru. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lhasa. W cenie śniadanie i kolacja.

Chiny Tybet Losar

25.02.2025 Dzień 11. Lhasa / Jezioro Yamdrok / Lodowiec Kharola / Gyantse 

Po śniadaniu wyjazd do Gyantse. Po drodze czeka nas kilka przystanków podczas których będziemy mogli podziwiać i fotografować widoki między innymi na Jezioro Yamdrok, które uznawane jest za jedno z trzech świętych jezior Tybetu (obok Manasarovar i Namtso) oraz Lodowiec Karola - jeden z trzech głównych lodowców kontynentalnych Tybetu. Po dotarciu do Gyantse zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. W cenie śniadanie i kolacja.

26.02.2025 Dzień 12. Gyantse / Shigatse (Xigazê)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Klasztoru Palcho (Klasztor Palkor Czade). Leżący w niewielkiej dolinie klasztor, chroniony jest przez mur, w którego obrębie znajduje się wiele zabudowań. Klasztor Palcho znany jest ze swojego Kumbum, czyli 9-piętrowej struktury świątynnej z aż 77 kaplicami rozłożonymi na przestrzeni poszczególnych kondygnacji. Specyficzna forma architektoniczna Kumbum z Gyantse symbolizuje mandalę i w ten sposób ma odwzorowywać harmonię i potencjał wszechświata. Uważa się, że to największy Kubum w Tybecie, a zarazem jeden z najbardziej znanych na świecie przykładów architektury buddyjskiej. Następnie podróż do Shigatse (Xigazê). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. W zależności od pozostałego do dyspozycji czasu - spacer po mieście, wizyta na lokalnym bazarze oraz degustacja tradycyjnej słonej tybetańskiej herbaty z dodatkiem zjełczałego masła lub czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Shigatse (Xigazê). W cenie śniadanie i kolacja.

Chiny Tybet Losar

27.02.2025 Dzień 13. Shigatse (Xigazê) - Rytuał Gutor / Lhasa

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu Klasztornego Taszilunpo (Tashilhunpo Monstery), należącego do szkoły gelug. Taszilunpo zbudowany został w XV wieku i stanowił tradycyjną siedzibę kolejnych Panchen Lamów - drugiej po Dalai Lamie najważniejszej osoby w hierarchii buddyzmu tybetańskiego. Podobnie jak we wszystkich tybetańskich klasztorach, mieszka tu i kształci się dziś tylko niewielka część mnichów w porównaniu z wcześniejszym okresem. W czasach swojej świetności mieszkało tu i praktykowało ponad cztery tysiące mnichów, dziś jest ich tu zaledwie kilkuset. W jednej z klasztornych świątyń - Jamkhang Chenmo, znajduje się 26-metrowy posąg Buddy Maitrei, który wykonany jest z brązu i pozłacany. Na terenie Klasztoru Taszilunpo znajdują się także czorteny z grobowcami Panczen Lamów. W Klasztorze Taszilunpo (Tashilhunpo Monstery) obejrzymy także przygotowania do uroczystości związanych z obchodami święta zwanego Losar, czyli Tybetańskiego Nowego Roku. W klasztorze obejrzymy rytuały oczyszczające zwane Gutor. Tybetańczycy oczyszczają wówczas i wyrzucają wszystkie negatywności, w tym złe duchy i nieszczęścia z poprzedniego roku. Po zwiedzaniu powrót do Lhasa. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lhasa. W cenie śniadanie i kolacja.

Tybetańczycy Tiji Festival Nepal Mustang 2022

28.02.2025 Dzień 14. Lhasa - Losar Festival / Pekin

Po śniadaniu wizyta u lokalnej tybetańskiej rodziny, gdzie obserwować będziemy obchody święta Losar. Przyłączymy się także do tradycyjnych ceremonii. Festiwal Losar w Tybecie jest największym wydarzeniem roku i jest najważniejszym buddyjskim świętem symbolizującym nadejście Nowego Roku i sezonu żniw. Przypada na pierwszy dzień pierwszego miesiąca tybetańskiego kalendarza księżycowego. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot z Lhasy do Pekinu. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie. W cenie śniadanie i kolacja.

Tybetańczycy Tiji Festival Nepal Mustang 2022

01.03.2025 Dzień 15. Pekin 

Transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot z Pekinu do Warszawy. W cenie śniadanie i lunch (w zależności od godzin lotów).

02.03.2025 Dzień 16.

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne lub zmianę sytuacji politycznej.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3700USD

+ bilety lotnicze ok. 4000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Pekin - Warszawa ok. 4000 PLN *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne  Lhasa - Pekin
 • Bilety na pociąg Pekin - Xi’an  / Xi’an - Xining / Xining - Lhasa
 • Noclegi w hotelach 4* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych. Pokoje jednoosobowe dopłata (ok. 450 USD) - oferta do potwierdzenia. Nocleg w pociągu w wagonie sypialnym trasa Xining - Lhasa (wagon sypialny 4-osobowe przedziały "softsleeper") - Uwaga - w przypadku braku możliwości rezerwacji wersji "softsleeper"- 6-osobowe przedziały "hardsleeper"
 • Śniadania (poza dniem 8.) oraz posiłki wymienione w opisie programu
 • Transfery i transport zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego przewodnika lokalnego
 • Pozwolenie na wjazd do Tybetu
 • Zwiedzanie i atrakcje zgodnie z opisem programu
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opłaty drogowe oraz parkingowe
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy chińskiej (pomagamy w uzyskaniu wizy) (ok.  PLN)
 • Kosztów wyżywienia poza posiłkami wymienionymi w opisie programu
 • Kosztów wyżywienia podczas podróży pociągiem Xining - Lhasa (ok. 25 juanów / posiłek w pudełku) - Uwaga w dniu 8. śniadanie nie jest zawarte w cenie
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

CHINY TYBET LOSAR FESTIVAL NA ZDJĘCIACH

CHINY TYBET LOSAR FESTIVAL - AZJA

Chiny Tybet Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Tybet Królestwo Guge. Zaginione królestwo Himalajów,   Tybet Pielgrzymka wokół Góry Kailasz,   Tybet. Pogrzeb powietrzny,  Tybet Kora wokół Świętej Góry Kaliasz

Chiny Tybet - Poznaj nasze pozostałe wyprawy: Tybet Kailash, Chiny Zachodnie SinciangChiny Yunnan