fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

TYBET GÓRA KAILASZ
05.06.2023
-
24.06.2023
20
dni
CENA:
USD + bilety lotnicze ok. PLN

TYBET GÓRA KAILASZ (MOUNT KAILASH)

ŚWIĘTO FESTIVAL SAGA DAWA I TRZYDNIOWA KORA pielgrzymka WOKÓŁ GórY Kailasz

Tybet Góra Kailasz (Mount Kailash) wyjazd z Poza Trasą Adventure. Przed nami fascynująca wyprawa, w trakcie której podróżować będziemy Koleją Tybetańską, zwiedzimy stolicę Tybetu Lhasę, dotrzemy do Mount Everest Base Camp, ale przede wszystkim uczestniczyć będziemy w buddyjskim święcie Festival Saga Dawa oraz korze - pielgrzymce wokół świętej Góry Kailasz (Mount Kailash). Góra Kailasz to miejsce pielgrzymek wyznawców czterech religii: Hinduizmu, Buddyzmu, Dżinizmu i Bon, co czyni ją świętym miejscem dla ponad pięciuset milionów mieszkańców globu.

Dla Kogo? - Tybet Góra Kailasz wyjazd z Poza Trasą Adventure to podróż dla wszystkich, którzy pragną doświadczyć duchowości Tybetu oraz tych, którzy kochają najwyższe góry świata i jednocześnie nie obawiają się trudów podróży po prawdziwych bezdrożach. Pielgrzymka wokół świętej Góry Kailasz będzie momentem wyjątkowych wzruszeń i doznań. Miłośnikom architektury i sztuki wielkiej cywilizacji tybetańskiej podróż przybliży niesamowite zabytki. Wyprawę Tybet Góra Kailasz polecamy również wszystkim miłośnikom przyrody oraz tym, których wzruszają wschody i zachody słońca w niezwykłych okolicznościach natury. Podczas tej podróży przeżyjemy jedyny i niepowtarzalny wschód słońca nad szczytami Himalajów pod Mt Everest Base Camp.

Kiedy? - Podczas obchodów największego tybetańskiego święta Festival Saga Dava. Święto Saga Dawa upamiętnia życie Buddy - jego narodziny, nauczanie i osiągnięcie nirwany. Saga Dawa odbywa się corocznie, piętnastego dnia czwartego miesiąca księżycowego, kiedy to przyszły Budda doznał oświecenia i osiągnął nirwanę. Święto obchodzone jest w całym Tybecie, ale szczególnie ważnym dla Buddystów miejscem jest święta Góra Kailasz. Przybywają tu liczni pielgrzymi, którzy wyruszają w korę - pielgrzymkę wokół świętej góry. Część z nich pokonuje korę wielokrotnie. Wierzą oni, że okrążenie góry przyniesie im powodzenie i szczęście w życiu i  przybliży do nirwany. Zapraszamy w podróż Tybet Góra Kailasz (Mount Kailash) wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

TYBET GÓRA KAILASZ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Xining w centralnych Chinach. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. CHINY CENTRALNE - Xining

Przylot do Xining w centralnych Chinach. Następnie transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Lhasy nocnym pociągiem w wagonie sypialnym. Podróż pociągiem ułatwia stopniową aklimatyzację konieczną podczas pobytu na tak dużej wysokości. Podróżować będziemy słynną Koleją Tybetańską. Trasa liczy prawie dwa tysiące kilometrów i jest najwyżej położonym szlakiem kolejowym na świecie. Najwyżej położona stacja Tanggula znajduje się na wysokości 5068 m n.p.m. Po drodze mijać będziemy tunel Fenghuoshan, który znajduje się na wysokości 4905 m n.p.m. i jest najwyżej położonym tunelem na świecie. Jego długość wynosi 1338 metrów. Prawie 24-godzinnej podróży pociągiem towarzyszyć będą wspaniałe krajobrazy.

Dzień 3. TYBET Lhasa 

Przyjazd do Lhasa - stolicy i największego miasta Tybetu. Spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Tybecie. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek i stopniową aklimatyzację wysokościowa. Lhasa położona jest na wysokości 3650 m n.p.m. Spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta Lhasa. Nocleg w hotelu w Lhasa.

Dzień 4. Lhasa

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie najważniejszego zabytku Lhasy - imponującego Pałacu Potala. Pałac Potala, który obecnie pełni funkcję muzeum, zbudowany został w VII wieku. Od XVII był zimową rezydencję Dalai Lamów - duchowych zwierzchników buddyzmu tybetańskiego. Warowny pałac górujący nad Lhasą usytuowany jest na szczycie Czerwonego Wzgórza. Pałac ma 117 metrów wysokości, trzynaście pięter i tysiąc pomieszczeń. Kompleks tworzą Biały i Czerwony Pałac oraz związane z nimi budowle. Czerwony Pałac stanowił religijne centrum, znajdowały się tu sale zgromadzeń mnichów, kaplice i świątynie, biblioteki z buddyjskimi rękopisami, a także pagody i stupy, w których przechowywano zabalsamowane ciała dalajlamów. W Białym Pałacu znajdowały się świeckie pomieszczenia mieszkalne, urzędy a także drukarnia. Pałac jest symbolem buddyzmu i narodowej tożsamości Tybetańczyków. Pałac Potala wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym punktem zwiedzania będzie Świątynia Johkang, która jest najstarszą i najważniejszą świątynią buddyjską w Tybecie. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Świątyni Johkang liczy ponad 1300 lat. W świątyni przechowywanych jest wiele skarbów tybetańskiej kultury, najważniejszym z nich jest posąg Jowo – przedstawiający 12-letniego księcia Śakjamuniego, późniejszego Buddę. Świątynia Johkang jest jednym z najświętszych miejsc buddyzmu tybetańskiego. Wokół świątyni gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego kraju. Wraz z pielgrzymami odbędziemy tradycyjny rytuał kora - obejścia świątyni ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara. Czas na kontemplację tego niezwykłego miejsca oraz jego niepowtarzalnej atmosfery.

Następnie udamy się na spacer po najstarszej i najbardziej znanej uliczce w Lhasie - Barkhor, gdzie znajduje się najciekawsze i najbardziej kolorowe targowisko, na którym liczni sprzedawcy oferują tybetańskie dewocjonalia, rzemiosło i pamiątki. Tu gromadzą się pielgrzymi odwiedzający Lhasę. Wokół panuje niepowtarzalna atmosfera i klimat. Czas na zakupy i zdjęcia. W ciągu dnia przerwa na lunch i krótki odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lhasie.

Dzień 5. Lhasa

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie największego tybetańskiego klasztoru - Drepung. Znajduje się on na górze Gambo Utse, kilka kilometrów na zachód od Lhasy. Klasztor założony został w 1416 roku i szczycił się najwyższymi standardami edukacyjnymi. Był to jeden z trzech głównych ośrodków szkoły Gelugpa, pozostałe to Klasztor Sera i Ganden. Klasztor Drepung był rownież siedzibą pierwszych dalajlamów, aż do momentu przeniesienia jej do Pałacu Potala. W czasach swojej świetności mieszkało w nim i pobierało nauki około 10 tysięcy mnichów. Uznawany był wówczas za największy klasztor świata. Dziś w klasztorze kształci się zaledwie kilkuset michów. Spacer uliczkami rozległego klasztornego miasta.

Następnie udamy się do byłej letniej siedziby Dalai Lamów - Pałacu Norbulinka. Pałac otoczony jest największym w Tybecie parkiem a  nazwa tybetańska w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Ogród Skarbów”. Pałac zbudowany został w XVIII w. Część budowli zniszczona została w trakcie rewolucji kulturalnej a odbudowę części obiektu rozpoczęto dopiero w 2003 roku. Pałac Norbulinka jest prawdziwym arcydziełem sztuki tybetańskiej i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym punktem zwiedzania będzie Klasztor Sera, założony na początku XV w. Podobnie jak Klasztor Drepung jest ośrodkiem szkoły Gelugpa. Obecnie mieszka tu i kształci się zaledwie kilkaset mnichów, co stanowi ułamek wcześniejszej działalności edukacyjnej. Klasztor Sera słynie z wyjątkowych debat mnichów.  Będziemy mieli możliwość obserwowania tradycyjnej dysputy, odbywającej się na dziedzińcu klasztoru. Wizyta w Wielkiej Sali Zgromadzeń i spacer uliczkami klasztoru.

W czasie dzisiejszego zwiedzania będziemy mieli czas na kontemplację tych niezwykłych miejsc, zdjęcia oraz obserwację codziennego życia i zwyczajów mnichów. W ciągu dnia przerwa i lunch i krótki odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lhasie.

Dzień 6. Lhasa / Shigatse

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku miasta Shigatse, które jest drugim największym miastem w Tybecie. Podróż trwać będzie około 6 godzin. Podróżować będziemy słynną Autostradą Przyjaźni. Do pokonania będziemy mieli około 430 km. Po drodze malownicze widoki wiosek i miasteczek na tle rozległych Himalajów, trzepoczące na wietrze flagi modlitewne i stada tybetańskich zwierząt. Na trasie zatrzymamy się kilkukrotnie na zdjęcia i krótki odpoczynek. Po dotarciu na miejsce spacer po mieście, wizyta na lokalnym targu oraz degustacja tradycyjnej słonej tybetańskiej herbaty z dodatkiem zjełczałego masła.  Nocleg w hotelu w Shigatse.

Dzień 7. Shigatse / Sakya / Saga

Po śniadaniu wyjazd na zachód Tybetu w kierunku miasta Saga. Podróż trwać będzie około 7 godzin. Podczas podróży podziwiać będzie można niezapomniane widoki i malownicze krajobrazy, tradycyjne tybetańskie budownictwo, stada zwierząt i miejsca religijnego kultu. Po drodze zatrzymamy się w małym miasteczku Sakya  i zwiedzimy Klasztor Sakya.  Nocleg w pensjonacie w mieście Saga.

Dzień 8. Saga / Jezioro Manasarovar

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę na zachód Tybetu. Podróż trwać będzie około 8 godzin (580 km). Po drodze zatrzymamy się przy jednym z trzech świętych jezior w Tybecie - Jeziorze Manasarovar. Leży ono na wysokości 4556 metrów i jest najwyżej położonym słodkowodnym jeziorem na świecie. To święte miejsce przyciąga licznych pielgrzymów, wyznawców zarówno Buddyzmu jak i Hinduizmu. Nad brzegami jeziora usytuowane są klasztory buddyjskie a w okolicy powiewają kolorowe modlitewne flagi. Według tradycji kąpiel w jeziorze zmywa wszelkie winy, grzechy oraz złe i nieczyste myśli. Wokół jeziora buddyjscy pielgrzymi odbywają tradycyjną korę, której trasa ma tutaj 90 km. Okolica jeziora to miejsce wyjątkowo malownicze a samo jezioro zachwyca paletą kolorów od błękitu po głęboką zieleń. Nocleg w pensjonacie w okolicy Jeziora Manasarovar.

Dzień 9. Jezioro Manasarovar / Darchen / Góra Kailasz (Mount Kailash)

Po śniadaniu wyruszamy do miasteczka Darchen. Dojazd trwać będzie około 2 godzin. Darchen jest niewielkim miasteczkiem położonym u podnóża Góry Kailasz.

Góra Kailasz - Mount Kailash położona jest na pustynnym płaskowyżu na wysokości 4575 m n.p.m. i sięga wysokości 6714 m n.p.m. Góra ma cztery charakterystyczne ściany a swoim kształtem przypomina piramidę. Uznawana jest za najświętszą ze wszystkich świętych gór Azji. Czczona przez wyznawców Buddyzmu, Hinduizmu, Dżinizmu oraz Bon (animistycznej religii tybetańskiej). W starożytnych tekstach góra określana była jako centrum świata, ponieważ u podnóża góry znajdują się źródła czterech wielkich rzek: Indusu, Brahmaputry, Karnali (dopływu Gangesu) i Satledź (największy dopływ Indusu).

Miasteczko Darchen jest punktem początkowym kory - pielgrzymki odbywającej się wokół świętej Góry Kailasz. Hinduiści i Buddyści zgodnie z tradycją, wędrują w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara a Dżiniści i wyznawcy Bon - przeciwnym. Trasa pielgrzymki wokół góry wiedzie 52-kilometrowym szlakiem i przebiega na wysokości 4600 do 5600 m n.p.m. Pokonanie całej trasy niektórym pielgrzymom zajmuje tylko piętnaście godzin. Tym, którzy trasę pokonują wykonując co kilka kroków charakterystyczne pokłony, kora zajmuje często trzy tygodnie. Pokłony wyzwalają pielgrzymów od cierpienia i skutków niepomyślnej karmy. Najpierw unoszą oni złożone ręce nad głowę a potem opuszczają je na wysokość ust i piersi. W ten sposób oczyszczają swój umysł, mowę i ciało. Następnie padają na ziemię dotykając jej pięcioma punktami: czołem, dłońmi i kolanami. Każda z tych części ciała reprezentuje pięć negatywnych emocji – gniew, chciwość, zazdrość, dumę i ignorancję. Podczas wykonywania pokłonu człowiek pozbywa się całej złej energii, kierując ją w stronę ziemi. Nocleg w Darchen.

Dzień 10. Darchen / Góra Kailasz (Mount Kailash) / Święto Festival SAGA DAWA  / Pielgrzymka KORA - Dzień Pierwszy

Po śniadaniu uczestniczyć będziemy w obchodach święta Festival Saga Dawa. Święto upamiętnia życie Buddy - jego narodziny, nauczanie i osiągnięcie nirwany. Festival Saga Dawa Obchodzony jest w całym Tybecie ale szczególnie uroczyście u podnóża świętej Góry Kailasz (Mount Kailash). Głównym punktem obchodów jest uroczysta ceremonia ustawienia masztu na którym wieszane zostają flagi modlitewne. Następnie mnisi wraz z wiernymi obchodzą maszt w niezwykle podniosłej i barwnej procesji. Jednak dla pielgrzymów najważniejszym momentem jest wyruszenie w tradycyjną korę wokół świętej Góry Kailasz (Mount Kailash). Wraz z pielgrzymami i my wyruszymy w trzydniową pielgrzymkę.

Początek kory to powolny marsz z modlącymi się i śpiewającymi pielgrzymami. Do pokonania będziemy mieli około 17 km. Po około pięcio- sześciogodzinnym marszu dotrzemy do Dira Phuk, leżącego na wysokości 4750 m n.p.m. Dzisiejsza wędrówka to niezwykłe przeżycia dla ducha i ciała. Kontakt z modlącymi się podążającymi szlakiem pielgrzymami oraz niezwykłe widoki okolicy to wspomnienia, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nocleg w pensjonacie w Dira phuk.

Dzień 11. Góra Kailasz (Mount Kailash) / Pielgrzymka KORA - Dzień Drugi

Po śniadaniu kontynuacja wędrówki. Wyruszamy w drugi dzień pielgrzymki wokół Góry Kailasz (Mount Kailash). Do pokonania będziemy mieli około 16 km, co zajmie około 7 godzin. Trasa poprowadzi nas przez jeden z najwyższych punktów szlaku, który znajduje się na wysokości 5200 m n.p.m. Na noc zatrzymamy się w Zutul Phuk. Nocleg w pensjonacie w Zutul Phuk.

Dzień 12. Góra Kailasz (Mount Kailash) / Pielgrzymka KORA - Dzień Trzeci / Darchen / Thirthapuri

Po śniadaniu trzeci dzień marszu wraz z pielgrzymami. Do pokonania pozostało nam około 18 km. Wędrówka potrwa około 7 godzin. Po trzech dniach marszu wraz z towarzyszącymi nam pielgrzymami ponownie dotrzemy do Darchen. Zmęczeni ale przepełnieni pozytywnymi emocjami i bogatsi o niesamowite doświadczenie zakończymy trzydniową pielgrzymkę. Następnie pojedziemy do Thirthapuri. Nocleg w pensjonacje w Thirthapuri.

Dzień 13. Thirthapuri / Jezioro Manasarovar

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną na wschód Tybetu. Dotrzemy w okolice Jeziora Manasarovar. Podróż trwać będzie około 5 godzin. Do pokonania niecałe 300 km. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 14. Jezioro Manasarovar / Saga

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do miasta Saga. Podróż trwać będzie około 8 godzin. Do pokonania około 550 km. Nocleg w pensjonacie w Saga.

Dzień 15.  Saga / Mount Everest Base Camp

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku Mt Everest Base Camp. Podróż trwać będzie około 7 godzin, do pokonania około 450 km. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy trzygodzinny trekking, podczas którego podziwiać będziemy oszałamiające widoki na najwyższe góry świata (panorama na szczyty: Mount Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu). Dotrzemy do Mount Everest Base Camp - pierwszej bazy wspinaczkowej pod Mount Everest, która znajduje się na wysokości 5200 m n.p.m. Po drodze mijać będziemy Klasztor Rongbuk - najwyżej położony klasztor świata. Wizyta w bazie, gdzie znajduje się między innymi najwyżej położona poczta w Chinach. Można stąd wysłać pocztówki do bliskich. Nocleg w wygodnej i komfortowej jurcie pod Mount Everest.

Dzień 16.  Mount Everest Base Camp / Shigatse

Wcześnie rano podziwiać będziemy niesamowity wschód słońca nad Himalajami. Następnie zjemy śniadanie i wyruszymy w podróż do miasta Shigatse. Podróż trwać będzie około 6 godzin, do pokonania około 400 km. Po dotarciu do Shigatse zwiedzimy znajdujący się tu Klasztor Tashilhunpo. Zbudowany został w XV wieku i stanowił tradycyjną siedzibę Panchen Lamy - drugiej po Dalai Lamie najważniejszej osoby w hierarchii buddyzmu tybetańskiego. Podobnie jak we wszystkich tybetańskich klasztorach, mieszka tu i kształci się dziś tylko niewielka część mnichów w porównaniu z wcześniejszym okresem. W Klasztorze Tashilhunpo znajduje się największy na świecie posąg Buddy Maitrei. Wykonany jest z brązu i ma wysokość 26 metrów. Nocleg w hotelu w Shigatse.

Dzień 17. Shigatse / Gyantse 

Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Gyantse. Podróż trwać będzie około godziny, do pokonania 90 km. Po drodze podziwiać będziemy przepiękne widoki z przełęczy i Jezioro Yamdrok. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Nad miastem góruje jeden z najlepiej zachowanych tybetańskich dzongów wybudowany w XIV wieku. Zwiedzimy miasto oraz Klasztor Palkor, który wybudowany został w XV wieku jako zespół kilkunastu klasztorów należących do czterech szkół Buddyzmu Tybetańskiego. Na terenie klasztoru znajduje się najwyższa w Tybecie stupa Kumbum mierząca 35 metrów wysokości. Stupa ma sześć poziomów, na których rozmieszczone są kaplice z malowidłami i posągami. Można ją podziwiać przemieszczając się wokół budowli w tradycyjny tybetański sposób - zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Duża część posągów w kaplicach została zniszczona podczas rewolucji kulturalnej, ale wewnątrz stupy przetrwały freski z XIV wieku. Nocleg w Gyantse.

Dzień 18. Gyantse / Lhasa 

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Lhasa. Podróż trwać będzie około 4 godzin, do pokonania około 260 km. Podróżować będziemy przez wysokie przełęcze Karo La (5045 m n.p.m.) oraz Khamba La ( 4794 m n.p.m.) Po dotarciu do Lhasy czas wolny na odpoczynek, spacer po mieście i zakupy. Nocleg w Lhasie.

Dzień 19. Lhasa / Chengdu

Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów (przejazd około godziny - 60 km). Wylot do Chengdu w chińskim stanie Sichuan. W zależności od rozkładu lotów - kontynuacja podróży i wylot do Warszawy lub Berlina / lub nocleg w Chengdu.

Dzień 20.

Przylot do Warszawy lub Berlina.

TRASA WYCIECZKI:

TYBET GÓRA KAILASZ WAŻNE INFORMACJE:

Planując wyjazd do Tybetu, należy wcześniej uzyskać zezwolenie na podróż nazywane Pozwoleniem na Podróżowanie po Tybecie. Pozwolenie na Podróżowanie po Tybecie można otrzymać, wykupując pakiet usług, który zawiera transport na miejscu, noclegi, organizację wycieczek, przewodnika, bilety wstępu do obiektów, a w przypadku naszej podróży dodatkowo pozwolenia na trekking pod Mt Everest i Górę Kailasz oraz dojazd pociągiem sypialnym do Lhasy i wylot samolotem z Lhasa w Tybecie.

Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie to specjalna zgoda władz Chińskich na poruszanie się po Autonomicznym Regionie Tybetu. Pozwolenie należy otrzymać przed wyjazdem do Tybetu. Bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia nie można dokonać zakupu biletów na pociąg lub samolot do Lhasy. W tym celu będziemy potrzebowali od Państwa kopii paszportu (pierwsza strona) i kopii wizy do Chin. Trzy tygodnie to minimalny czas na załatwienie formalności i przesłanie informacji do miejsc w Chinach, gdzie będziecie Państwo wsiadać do pociągu lub samolotu, którym dotrzecie Państwo do Lhasy.

Bez Pozwolenia na podróżowanie po Tybecie nie ma też możliwości zwiedzania Tybetu. Jednak aby odwiedzić część regionów w Tybecie wymagane jest posiadanie dodatkowo oddzielnych pozwoleń; również niektóre klasztory wymagają osobnych zezwoleń. Każdy cudzoziemiec podróżujący do Tybetu musi być członkiem grupy turystycznej. Wielkość grupy powinna wynosić co najmniej 2 osoby. Wszystkie osoby w grupie turystycznej muszą mieć to samo obywatelstwo oraz posiadać paszport tego samego państwa. Naszą podróż poprowadzi Polak, a wszystkie wycieczki do Lhasy i Tybetu odbywają się dodatkowo w towarzystwie lokalnego przewodnika, który musi towarzyszyć turystom przez cały okres podróży po Tybecie. Przewodnikiem będzie Tybetańczyk, wyszkolony na zimowych kursach z zakresu historii, geografii i podstaw buddyzmu tybetańskiego.

Nasza wyprawa do Tybetu zawiera wszystkie opłaty na poczet obowiązkowego ubezpieczenia za jazdę autobusami turystycznymi, samochodami lub opłat turystycznych związanych z przebywaniem w miejscach atrakcyjnych pod względem kulturowym, historycznym lub przyrodniczym. Transport w rejony Himalajów odbywa się samochodami z 6 miejscami dla podróżnych i 1 miejscem dla kierowcy lub busikami w zależności od wybranej opcji transportu. Podróż do Tybetu to skomplikowany proces logistyczny, a biorąc pod uwagę nasz niezwykle bogaty program to dodatkowo procedura wymagająca szeregu zezwoleń.

CENA: USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Chiny - Warszawa + do/z Lhasy
 • Noclegi w hotelach 3*, hotelach klasy turystycznej oraz w pensjonatach w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Wszystkie transfery z dworca, na lotnisko itp na terenie Chin
 • Transport (van lub busem) zgodnie z programem
 • Pociąg w Tybecie - pociąg sypialny hard sleeper 6-osobowy przedział  (jest również wersja soft sleeper jednak jest ona często odwoływana dlatego pewniejsza opcją z której lepiej skorzystać jest hard sleeper)
 • Pozwolenie na wjazd do Tybetu, Pozwolenie na wjazd do Rezerwatu Mt Everest, Pozwolenie na wjazd Góra Kailasz
 • Usługę tragarza do transportu bagażu podczas trekkingu pielgrzymki, czyli jaków lub jaka i opiekuna, jaka lub jaków
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Benzyna, opłaty drogowe, parkingowe
 • Opiekę angielskojęzycznego przewodnika lokalnego - Tybetańczyka
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

TYBET GÓRA KAILASZ NA ZDJĘCIACH

TYBET - AZJA

Tybet Góra Kailasz Chiny Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Tybet Królestwo Guge. Zaginione królestwo Himalajów,   Tybet Pielgrzymka wokół Góry Kailasz,   Tybet. Pogrzeb powietrzny,  Tybet Kora wokół Świętej Góry Kaliasz

Tybet - Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Chin: Chiny Zachodnie Sinciang