fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

TYBET - KAILASZ
29.05.2020
-
17.06.2020
20
dni
CENA:
2700USD + 7500PLN

Tybet – Lhasa – Góra Kailasz pielgrzymka – Mt Everest baza – Kolej Transtybetańska

Wyprawa do Tybetu

Zapraszamy na wyprawę do Tybetu. Przed nami wyjątkowa trasa, w trakcie której doświadczymy podróży koleją Transtybetańską, zwiedzimy Lhasę, dotrzemy do Mount Everest Base Camp, poznamy Królestwo Guge ale przede wszystkim udamy się na Festiwal Saga Dawa oraz na pielgrzymkę wokół góry Kailasz. Jest to święta góra, miejsce pielgrzymek wyznawców czterech religii – hinduizmu, buddyzmu, dżinizmu i bon, co czyni górę Kailasz świętym miejscem dla ponad 500 milionów mieszkańców Ziemi.

Dla Kogo?
Dla Podróżników, którzy chcą doświadczyć duchowości Tybetu, chcą podziwiać wschód słońca nad Mt Everest, poznać życie ludzi od stuleci związanych z Himalajami, zobaczyć Królestwo Guge, położone tak daleko od cywilizacji, że oparło się niszczycielskiemu czasowi, który zabił już niejedną wielką cywilizację. Dla wszystkich, którzy kochają Himalaje i inne zaginione cywilizacje, do tego nie boją się trudów podróży po prawdziwych bezdrożach.

Kiedy?
W czasie największego tybetańskiego Święta Saga Dava. Jest to festiwal upamiętniający Oświecenie Sakyamuni Budda. Festiwal odbywa się corocznie 15 dnia 4-go miesiąca księżycowego, w którym Sakyamuni doznał oświecenia i osiągnął nirwanę. Całe tłumy pielgrzymów buddyzmu zmierzają do góry Kailasz i pokonują wielokrotnie korę, czyli pielgrzymkę wokół Świętej Góry Kailasz. Wierzą, że okrążenie góry, zwane korą przyniesie im powodzenie i szczęście w życiu. Według buddystów przybliży do nirwany, a ich grzechy zostaną odpuszczone. Dowiedz się więcej o pielgrzymce wokół góry Kailasz z tego artykułu

 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Plan podróży:

Dzień 1 - Wylot z kraju
Pakujemy walizki i w drogę!
Dzień 2 - Przylot do miasta Xining w Chinach Centralnych
Transfer z lotniska na dworzec. Przejazd nocnym pociągiem sypialnym ( 24h) do Lhasy.
Dzień 3 - Podziwiamy Tybet i Himalaje z pociągu
Aklimatyzacja. Przyjazd pociągiem do Lhasy, spacer uliczkami Starego miasta w Lhasa. Nocleg w hotelu.
Dzień 4 - Aklimatyzacja - Lhasa
Lhasa: zwiedzanie Pałacu Potala, Świątyni Jokang, Barkhor Market. Nocleg w hotelu.
Dzień 5 - Lhasa
Wycieczka do Klasztoru Drepung, Norbulinka a potem do Klasztoru Sera. Nocleg w hotelu.
Dzień 6 - Przejazd do Shigatse, nocleg w hotelu
Przejazd 430 km - 6 godzin.
Dzień 7 - Przejazd do Saga, nocleg w pensjonacie
Przejazd 270 - 4 godziny.
Dzień 8 - Przejazd z Saga
Zatrzymamy się przy świętym jeziorze Manasarovar, nocleg w pensjonacie. (przejazd 580 km - 8 godzin).
Dzień 9 - Dojazd do Darchen
Około 2 godziny.
Dzień 10 - Kailash Kora dzień 1
Zaczyna się Święto Buddyjskie – Saga Dawa Festiwal. Kailash Kora: Przejazd do Tarboche i Pielgrzymka do Dira phuk, nocleg w pensjonacie (trekking/ pielgrzymka 17 km - 5 godzin).
Dzień 11 - Kailash Kora - dzień 2
Pielgrzymka do Zutul Phuk, nocleg w pensjonacie (trekking/pielgrzymka 16 km - 7 godz).
Dzień 12 - Kailash Kora - dzień 3
Pielgrzymka do Darchen, a następnie przejazd do Thirthapuri, nocleg w pensjonacie (trekkking/pielgrzymka 18 km - 7 godzin).
Dzień 13 - Przejazd do Manasarovar, nocleg w pensjonacie
Przejazd 290 km - 5 godzin.
Dzień 14 - Przejazd do Saga, nocleg w pensjonacie
Przejazd 550 km - 8 godzin.
Dzień 15 - Przejazd pod Mt Everest BC, spacer pod Mt Everest, nocleg w wygodnych jurtach
Trekking 3 km - 1,5 godziny i przejazd 450 km - 7 godzin.
Dzień 16 - Wschód słońca na Mt Everest, przejazd do Shigatse
Wschód słońca i podziwianie zapalania szczytów nad Mt Everest, potem śniadanie i przejazd do Shigatse, zwiedzanie Klasztoru Tashilhunpu & lokalnego Bazaru, nocleg w hotelu (przejazd 400 km - 6 godzin).
Dzień 17 - Przejazd do Gyantse
Po drodze podziwianie widoków z przełęczy i jeziora Yamdrok. Zwiedzanie Stupy Khumbum Stupa & Pelkhor Chode, nocleg w hotelu (przejazd 90km - 1 godz).
Dzień 18 - Przejazd do Lhasa, wieczór wolny, nocleg w hotelu
Przejazd 260 km - 4 godziny.
Dzień 19 - Transfer na lotnisko i przelot do Chengdu w Chinach
Transfer na lotnisko (przejazd 60 km/ 1 godz) i przelot do Chengdu w Chinach w Stanie Sichuan. W zalezności od godziny samolotu wylot do Polski lub nocleg w Chengdu.
Dzień 20 - Lądowanie w kraju
... z walizką pełną niezapomnianych wrażeń : )

Plan podróży:

Tybet na zdjęciach:

Ważne informacje

Planując wyjazd do Tybetu, należy wcześniej uzyskać zezwolenie na podróż nazywane Pozwoleniem na Podróżowanie po Tybecie. Pozwolenie na Podróżowanie po Tybecie można otrzymać, wykupując pakiet usług, który zawiera transport na miejscu, noclegi, organizację wycieczek, przewodnika, bilety wstępu do obiektów, a w przypadku naszej podróży dodatkowo pozwolenia na trekking pod Mt Everest i Mt Kailash oraz dojazd pociągiem sypialnym do Lhasy i wylot samolotem z Lhasa w Tybecie.

Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie to specjalna zgoda władz Chińskich na poruszanie się po Autonomicznym Regionie Tybetu. Pozwolenie należy otrzymać przed wyjazdem do Tybetu. Bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia nie można dokonać zakupu biletów na pociąg lub samolot do Lhasa. W tym celu będziemy potrzebowali od Państwa kopii paszportu (pierwsza strona) i kopii wizy do Chin. 3 tygodnie to minimalny czas na załatwienie formalności i przesłanie do miejsca w Chinach, gdzie będziecie wsiadać do pociągu lub samolotu, który dostarczy nas do Lhasa.

Bez Pozwolenia na podróżowanie po Tybecie nie ma możliwości wykupienia biletu na samolot lub pociąg do Lhasa. Celem odwiedzenia szeregu regionów w Tybecie wymagane jest posiadanie dodatkowo oddzielnych pozwoleń; również niektóre klasztory wymagają osobnych zezwoleń. Każdy cudzoziemiec podróżujący do Tybetu musi być członkiem grupy turystycznej. Wielkość grupy powinna wynosić co najmniej 2 osoby. Wszystkie osoby w grupie turystycznej muszą mieć to samo obywatelstwo oraz posiadać paszport tego samego państwa. Naszą podróż poprowadzi Polak, a wszystkie wycieczki do Lhasy i Tybetu odbywają się dodatkowo w towarzystwie lokalnego przewodnika, który musi towarzyszyć turystom przez cały okres podróży po Tybecie. Przewodnikiem będzie Tybetańczyk, wyszkolony na zimowych kursach z zakresu historii, geografii i podstaw buddyzmu tybetańskiego.

Nasza wyprawa do Tybetu zawiera wszystkie opłaty na poczet obowiązkowego ubezpieczenia za jazdę autobusami turystycznymi, samochodami lub opłat turystycznych związanych z przebywaniem w miejscach atrakcyjnych pod względem kulturowym, historycznym lub przyrodniczym. Transport w rejony Himalajów odbywa się samochodami z 6 miejscami dla podróżnych i 1 miejscem dla kierowcy lub busikami w zależności od wybranej opcji transportu.

Podróż do Tybetu to skomplikowany proces logistyczny, a biorąc pod uwagę nasz niezwykle bogaty program to dodatkowo procedura wymagająca szeregu zezwoleń.

2.700USD

+ 8.000PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety z Warszawy do Chin + do/z Lhasy
 • Zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach ze śniadaniami
 • Angielskojęzycznego przewodnika lokalnego Tybetańczyka
 • Transport Van lub busem
 • Pociąg w Tybecie (pociąg sypialny hard sleeper 6-osobowy przedział, jest też soft sleeper, ale często jest odwoływany dlatego lepiej skorzystać z hard sleeper)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wszystkie transfery z dworca, na lotnisko itp
 • Ubezpieczenie KL 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur
 • Benzyna, opłaty drogowe, parkingowe
 • Pozwolenie na Wjazd do Tybetu, Pozwolenie do Rezerwatu Mt Everest, Pozwolenie Kailash
 • Usługę tragarza do transportu bagażu podczas trekkingu pielgrzymki, czyli jaków lub jaka I opiekuna jaka lub jaków
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy

Cena nie obejmuje:

*Bilet do rozliczenia