fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

EKWADOR GALAPAGOS wyjazd POZA TRASĄ
12.09.2022-29.09.2022
12.11.2022-29.11.2022
18
dni
CENA:
3550 USD + bilety lotnicze ok. PLN

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD POZA TRASĄ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Ekwador Galapagos Wyjazd Poza Trasą to wyjątkowa podróż do najmniejszego państwa andyjskiego nazywanego często „rajem na ziemi”. Nie bez powodu bo Ekwador wprost oczaruje naturą, unikalną fauną i florą, śladami tajemniczych kultur, wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalnym urokiem kolonialnych miast. 

Podróż po Ekwadorze rozpoczniemy w Quito - stolicy kraju położonej u stóp wulkanu Pichincha ze wspaniałym Starym Miastem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy tu również La Mitad del Mundo – Pomnik Równika i zarazem „środek świata”, gdzie każdy będzie mógł stanąć na dwóch półkulach jednocześnie. Wyruszymy do Baños, słynnego z gorących źródeł. Baseny są tu na otwartym powietrzu z widokiem na wulkan Tungurahua. Zrobimy zakupy na barwnym bazarze pełnym rękodzieła i poznamy tradycje zamieszkujących kraj Indian. Warto też wiedzieć, iż tutejszym przysmakiem są świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze. Zwiedzimy miasto Cuenca uchodzące za najpiękniejsze miasto Ekwadoru. Udamy się do lasów deszczowych, gdzie czekają nas trekkingi  i inne niesamowite atrakcje. Nieowtarzalne wrażenia przeżyjemy podczas spacerów z widokiem na jeden z najwyższych czynnych wulkanów na świecie – Cotopaxi (5897 m n.p.m.) a także podczas wycieczek przy przepięknych ekwadorskich lagunach otoczonych górskimi krajobrazami. Położony na Pacyfiku archipelag Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. UNESCO uznało wyspy jako Miejsce Światowego Dziedzictwa a ponad 97% ich powierzchni jest pod ochroną.

Zachwycające krajobrazy, turkusowe laguny, aktywne malownicze wulkany trasy trekkingowe w dżungli, wspaniałe wodospady, gorące źródła, kolorowe indiańskie targowiska, wizyta na Równiku, urzekające naturą Galapagos wszystko to przeżyjemy podczas naszej wyprawy. Zapraszamy!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. 

Dzień 2. Quito 

Przylot do Quito. Spotkanie grupy z polskim pilotem / przewodnikiem grupy rezydentem w Ameryce Południowej. Transfer z lotniska do hotelu. W zależności od godziny przylotu odpoczynek po podróży i nocleg lub wspólna kolacja w lokalnej restauracji w Quito.

Quito 

Dzień 3. Quito

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Quito. Quito jest stolicą Ekwadoru położoną na wysokości 2800 m n.p.m. Zachowało się tutaj wiele zabytków architektury kolonialnej, a zabudowa staromiejska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Zwiedzimy starożytną i kolonialną część miasta, odwiedzając: klasztor Ameryki, kościół i klasztor San Francisco oraz Santo Domingo. Popołudniu zwiedzimy “La Mitad del Mundo tzw. ” Środek Świata” -  muzeum, położone w miejscu domniemanej linii równika. Po długim dniu, powrót do hotelu i odpoczynek. 

Quito

Dzień 4. Mindo 

Wczesnym rankiem wyjazd w stronę mglistego lasu położonego na zboczach gór. Dzisiaj zrobimy krótki trekking do wodospadu Nambillo oraz odwiedzimy motylarnię. Dla chętnych przygód nie zabraknie oczywiście pewnej dawki adrenaliny: możliwość zorganizowania Canopy Walk nad lasem. Jeśli starczy nam czasu, to w tym dniu w lokalnej wytwórni dowiemy się jeszcze jak przebiega cały proces robienia czekolady. Jedna z najlepszych czekolad na świecie pochodzi właśnie z tego regionu. Nocleg w Mindo. 

Ekwador Galapagos

Dzień 5. Obserwacja ptaków Mindo 

Po bardzo wczesnej pobudce (5 rano) śniadanie. Dzisiejszy poranek w pełni poświęcimy na obserwację tropikalnych ptaków, których jest w tym rejonie ponad 350 gatunków! Możliwe, że uda nam się zobaczyć około 30 z nich (tukany, kolibry, papugi oraz inne endemiczne gatunki). Powrót do Mindo około godziny 11. Czas na obiad oraz podróż powrotna do Quito. 

Mindo w Ekwadorze

Dzień 6. Targ Otavalo / Laguna Cuicocha 

Wyjazd z Quito w kierunku jednego z największych targów w Ameryce Południowej. Na targu spotkać będziemy mogli członków licznych mniejszości narodowych zamieszkujących okolicę oraz kupić wytwarzane przez nich lokalne tradycyjne produkty i najbardziej oryginalne pamiątki z Ekwadoru. Następnie podróż do Laguny Cuicochy, gdzie zrobimy krótki trekking w malowniczej scenerii. Powrót do Quito na nocleg. 

Ekwador Galapagos

Dzień 7. Laguna Quilotoa 

Wcześnie rano wyjazd z Quito w kierunku Laguny Quilotoa. Podczas podróży mijać będziemy okoliczne tradycyjne wioski. Po dotarciu do Laguny Quilotoa rozpoczniemy około 6 godzinny marsz wokół krateru. Jezioro Quilotoa uchodzi za najpiękniejszy widok w Ekwadorze. Nocleg w okolicy Parku Narodowego Cotopaxi. 

Ekwador Laguna Quilotoa

Dzień 8. Park Narodowy Cotopaxi 

Wyjazd do Parku Narodowego Cotopaxi. Naszym pierwszym przystankiem będzie Laguna Limpiopungo, gdzie zrobimy spacer i dowiemy się o tutejszej faunie oraz florze. Następnie podjedziemy do parkingu położonego na wysokości 4500 m n.p.m. Stąd czeka nas około godzinne podejście do schroniska Jose Ribas położonego na 4800 m n.p.m. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, zrobimy też około godzinny spacer brzegiem lodowca koło schroniska. Obiad będzie można zjeść w schronisku. Następnie przejazd do Banos. 

Ekwador Galapagos

Dzień 9.  Baños 

Dziś czeka nas około 20-kilometrowa wycieczka rowerowa malowniczą trasą w otoczeniu bujnej tropikalnej roślinności. Dojedziemy do największego wodospadu w regionie - Pailon del Diablo. Po wycieczce rowerowej możliwość zorganizowania raftingu lub canyoningu. Następnie przejazd do punktów widokowych, skąd obejrzymy wyjątkowo malowniczą panoramę Wulkanu Tungurahua i gdzie będzie można zrobić bardzo popularne zdjęcia z huśtawką. Wieczorem czas na relaks w ekwadorskich łaźniach. 

Dzień 10. Baños / Riobamba 

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Rezerwatu Chimborazo, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Ekwadoru - 6263 m n.p.m. Dojazd do schroniska Carrel (4830 m n.p.m.), skąd wyruszymy w krótki trekking do kolejnego schroniska znajdującego się na 4900 m n.p.m. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, udamy się do laguny położonej w okolicy schroniska. Następnie wyjazd do miasta Riobamba, gdzie zwiedzimy Plaza de armas. Nocleg w hacjendzie z widokiem na Wulkan Chimborazo. 

Dzień 11. Riobamba / Ingapirca / Cuenca 

Po śniadaniu wyjazd z Riobamby do kolonialnego miasta Cuenca. W trakcie podróży zatrzymamy się przy ruinach inkaskich Ingapirca, są to najlepiej zachowane inkaskie ruiny w Ekwadorze. Następnie kontynuacja podróży do Cuenca. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy zwiedzanie tego niesamowitego miasta. Ze względu na wyjątkową zabytkową zabudowę, od roku 1979 centrum miasta znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer wzdłuż brzegu rzeki Tomebamba, zwiedzanie imponującej katedry, tradycyjnego targu oraz targu kwiatowego. Dodatkowym bardzo ciekawym punktem zwiedzania będzie wizyta w fabryce kapeluszy Panama, gdzie poznamy proces produkcji tych najdelikatniejszych kapeluszy na świecie. Panama to tradycyjny kapelusz robiony z liści łyczkowca dłoniastego. Pomimo swojej nazwy pochodzi nie z Panamy lecz właśnie z Ekwadoru. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i relaks. 

Ekwador Galapagos

Dzień 12. Cuenca / Park Narodowy Cajas / Guayaquil 

Po śniadaniu wyruszymy w podróż do Guayaquil. Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Cajas, położonym na wyżynach Ekwadoru (bilety wstępu nie wliczone w cenę). W parku podziwiać będziemy wspaniały górski krajobraz z licznymi lagunami i bagnami. Znajduje się tu ponad 230 jezior o wielkości około 10 ha. W Lagunie Llaviuco możemy zobaczyć wiele gatunków licznie występujących tu ptaków. Następnie wyruszymy do najwyższego punktu w Narodowym Parku Cajas. Powędrujemy także poprzez Lagunę Toreadora aż do lasu Polylepis. W trakcie wędrówki zobaczymy wiele gatunków roślin. Po tej wycieczce przez tereny zróżnicowane klimatycznie o urozmaiconej roślinności, odwiedzimy miejsce, gdzie składowane są zbiory - żniwa zielonych bananów oraz kakao. Po południu przyjazd do hotelu w portowym mieście Guayaquil. 

Ekwador Galapagos Park Narodowy Cajas

Dzień 13. Galapagos - dzień 1. 

Wylot z Guayaquil do Baltra. Transfer do Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. W godzinach popołudniowych zwiedzanie zatoki z której rozpościera się przepiękny widok na klify, które zamieszkiwane są przez ptaki i lwy morskie. Następnie przejście do Las Grietas, gdzie podziwiać będziemy formacje lawy, wśród których spacerują legwany morskie i ptaki. Zobaczymy też solnisko, gdzie w naturalny tradycyjny sposób pozyskiwana jest sól. Kąpiel przy klifach, nurkowanie (wcześniej możliwość wypożyczenia sprzętu). Odpoczynek na plaży Estrada, czas na kąpiele oraz nurkowanie. Wieczorem powrót do hotelu na kolację. 

Galapagos Ekwador

Dzień 14. Galapagos - dzień 2. 

Po śniadaniu odwiedzimy Centro de Interpretación de la Reserva Marina w Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. Spacer do Zatoki Żółwi (Tortuga Bay), gdzie obserwować będziemy ptaki morskie, gady oraz typową roślinność - las z olbrzymimi kaktusami i namorzynami. Pod koniec trasy dotrzemy na plażę, gdzie będzie możliwość pływania, opalania się, nurkowania oraz wypożyczenia kajaków. W okolicy południa wracamy do Puerto Ayora na obiad.

Galapagos Ekwador

Następnie odwiedzimy stację badawczą Charlesa Darwina, gdzie zobaczymy: centrum interpretacji natury, centrum hodowli żółwi lądowych i iguan, las kaktusów, grunty leśne i różnorodne ptaki. Do roku 2012 mogliśmy zobaczyć tu też słynnego żółwia słoniowatego „samotnego Georga”, który był jedynym ocalałym z jego gatunku. Przez kilka stuleci żółwie z wysp Galapagos były chwytane przez żeglarzy i zjadane podczas długich rejsów. Ponieważ George był ostatnim żółwiem z tego podgatunku, przez lata próbowano znaleźć samicę z którą można byłoby odtworzyć gatunek. Samotny George zdechł niestety 24 czerwca 2012 roku. Powrót do hotelu na kolację. 

Dzień 15. Galapagos - dzień 3. 

Po śniadaniu podróż statkiem na wyspę Isabela. Odwiedzimy wysepkę Tintoreras, gdzie będzie można zobaczyć kilka gatunków ptaków morskich - między innymi głuptaki morskie, pingwiny, pelikany oraz legwany morskie oraz rekiny. Możliwość nurkowania. Przed obiadem pójdziemy na plażę w Puerto Villamil. Następnie wizyta na mokradłach, gdzie obserwować będziemy różnorodne ptaki, między innymi żyjące tu flamingi. Przed powrotem do Puerto Ayora, wizyta w centrum hodowli żółwii. Kolacja w hotelu. 

Galapagos Ekwador

Dzień 16. Galapagos - dzień 4. 

Rano wycieczka do bliźniaczych kraterów w górach Santa Cruz. Tereny te zamieszkuje ptak Brujo, jeden z najbardziej kolorowych ptaków na wyspach. Tutaj też obejrzymy słynny las endemitów. Wieczorem transfer na lotnisko Baltra. Wylot do Guayaquil lub Quito. 

Galapagos Ekwador

Dzień 17. Guayaquil lub Quito

Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Warszawy lub Berlina. 

Dzień 18. 

Powrót do Polski i zakończenie wyprawy. 

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3350USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje: 

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Ekwador - Warszawa / Berlin  ok. PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Zakwaterowanie w komfortowych hotelach, w pokojach dwuosobowych (Hotel 3* w Ekwadorze oraz Hotele 2,5* na Galapagos)
 • Śniadania
 • Wyżywienie HB na Galapagos (śniadania i obiady)
 • Lokalny transport naziemny, transfery z lotniska (podczas całej imprezy transport prywatny)
 • Lot Guayaquil - Baltra / Baltra - Quito
 • Wszystkie atrakcje przewidziane w programie (wszystkie bilety wstępu oprócz parku narodowego na Galapagos)
 • Opiekę polskiego pilota w Ekwadorze i na Galapagos rezydenta w Ameryce Południowej (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych tam gdzie wymagane
 • Pozwolenia na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Podatki lokalne (oprócz podatku wyjazdu z Guayaquil - ok. 29 USD)
 • Wyposażenie do snorklingu na Galapagos
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej - (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (oprócz Galapagos, gdzie wyżywienie HB jest wliczone w cenę) 
 • Napojów do posiłków i napojów alkoholowych
 • Biletów wstępu do Parku Narodowego Galapagos (około 100 USD)
 • Podatku Wyjazd z Guayaquil (ok. 29 USD) 
 • Zwyczajowych napiwków 
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD NA ZDJĘCIACH

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Ekwador Galapagos Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii,  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą