fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

EKWADOR GALAPAGOS wyjazd DLA AKTYWNYCH
08.08.2023-23.08.2023
15.01.2024-30.01.2024
11.02.2024-26.02.2024
16
dni
CENA:
4190 USD + bilety lotnicze ok. 5500 PLN

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD POZA TRASĄ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Ekwador Galapagos Wyjazd z Poza Trasą Adventure to wyjątkowa podróż do najmniejszego państwa andyjskiego nazywanego często „Rajem na Ziemi”. Nie bez powodu kraj ten jest tak opisywany, bo Ekwador wprost czaruje niesamowita przyrodą, unikalną fauną i florą, śladami tajemniczych starożytnych kultur, wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalnym urokiem kolonialnych miast. 

Podróż Ekwador Galapagos Wyjazd z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy w Quito - stolicy kraju, położonej u stóp Wulkanu Pichincha. Quito poszczycić może się wspaniałym Starym Miastem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zrobimy zakupy na słynnym barwnym Targu Otavalo, pełnym lokalnych wyrobów i tradycyjnego rękodzieła artystycznego. Warto też wiedzieć, iż tutejszym przysmakiem są świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze. Poznamy tradycje zamieszkujących kraj Indian. Zwiedzimy miasto Cuenca uchodzące za najpiękniejsze miasto Ekwadoru. Wyruszymy do Baños, uzdrowiska słynącego z gorących źródeł. Czas spędzić można tu zażywając leczniczej kąpieli w basenach na otwartym powietrzu z widokiem na Wulkan Tungurahua. Udamy się do lasów deszczowych, gdzie obserwować będziemy bogactwo tutejszej fauny i flory, między innymi niezliczone gatunki tropikalnych ptaków. Nieowtarzalne wrażenia przeżyjemy podczas spacerów z widokiem na jeden z najwyższych czynnych wulkanów na świecie – Wulkan Cotopaxi (5897 m n.p.m.) a także podczas wycieczek przy przepięknych ekwadorskich lagunach otoczonych niesamowitymi górskimi krajobrazami. Podczas podróży Ekwador Galapagos Wyjazd z Poza Trasą Adventure dotrzemy także na Archipelag Galapagos położony na Pacyfiku. To prawdziwy raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy Archipelagu Galapagos słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. UNESCO uznało wyspy Galapagos jako Miejsce Światowego Dziedzictwa, ponad 97% ich powierzchni objęte jest ochroną. Zachwycające krajobrazy, turkusowe laguny, aktywne wulkany, malownicze trasy trekkingowe w dżungli, wspaniałe wodospady, gorące źródła, kolorowe indiańskie targowiska, urzekający bogactwem przyrody Archipelag Galapagos - wszystko to przeżyjemy podczas naszej podróży. Zapraszamy na wyprawę Ekwador Galapagos Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. Quito

Wylot z Warszawy do Quito w Ekwadorze. Przylot do Quito. Spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Ekwadorze. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Transfer z lotniska do hotelu. W zależności od godziny przylotu odpoczynek po podróży i nocleg lub kolacja w lokalnej restauracji w Quito. Nocleg w hotelu w Quito. 

Quito 

Dzień 2. Quito City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Quito. Quito jest stolicą Ekwadoru położoną na wysokości 2800 m n.p.m. Zachowało się tutaj wiele zabytków architektury kolonialnej, a zabudowa staromiejska została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Odwiedzimy starożytną i kolonialną część miasta. Zwiedzimy: klasztor Ameryk, kościół i klasztor San Francisco oraz Santo Domingo. Popołudniu zwiedzimy “La Mitad del Mundo” “Środek Świata” muzeum, postawione w miejscu domniemanej linii Równika. Po długim dniu zwiedzania, powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Quito.

Quito

Dzień 3. Quito / Mindo 

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku mglistego lasu położonego na zboczach gór. Dzisiaj zrobimy krótki trekking do Wodospadu Nambillo. Wybierzemy się także do motylarni Mariposas. Dla chętnych wyzwań i przygód, nie zabraknie oczywiście mocniejszej dawki adrenaliny: możliwość zorganizowania Canopy Walk nad lasem. W zależności od pozostałego do dyspozycji czasu, być może uda nam się jeszcze odwiedzić lokalną wytwórnię czekolady, gdzie poznamy cały proces jej produkcji. Z tego regionu pochodzi bowiem jedna z najlepszych ekwadorskich czekolad. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mindo. 

Ekwador Galapagos

Dzień 4. Mindo / Obserwacja ptaków Mindo / Quito

 Po wczesnym śniadaniu o godzinie 5 rano, rozpoczniemy poranną obserwację tropikalnych ptaków zamieszkujących leśne okolice Mindo. wyjazd w okolice Mindo. W tym rejonie spotkać można ponad 350 gatunków egzotycznych ptaków tropikalnych! Możliwe, że uda nam się zobaczyć około 30 z nich (tukany, kolibry, papugi oraz inne endemiczne gatunki). Około południa powrót do Mindo. Czas wolny na krótki odpoczynek i lunch. Następnie podróż powrotna do Quito. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie  w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Quito. 

Mindo w Ekwadorze

Dzień 5. Quito / Targ Otavalo / Laguna Cuicocha / Quito

Po śniadaniu wyjazd z Quito na Targ Otavalo - jeden z największych targów w Ameryce Południowej. Na targu będziemy mogli spotkać członków licznych mniejszości etnicznych zamieszkujących okolicę oraz kupić wytwarzane przez nich lokalne produkty, tradycyjne rzemiosło artystyczne i najbardziej oryginalne pamiątki z Ekwadoru. Czas wolny na zakupy i pamiątkowe zdjęcia. Następnie podróż do Laguny Cuicocha. Nazwa laguny w tłumaczeniu z języka rdzennych mieszkańców Kichwa, przetłumaczyć można jako Jezioro Świnki Morskiej, którą przypomina największa wyspa na środku laguny. Laguna Cuicocha to jezioro kalderowe i kraterowe położone u podnóża wciąż aktywnego Wulkanu Cotacachi w Kordylierach Zachodnich (Andy Ekwadorskie). W okolicach malowniczej laguny zrobimy krótki trekking w przepięknej scenerii. Następnie powrót do hotelu w Quito. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Quito.  

Ekwador Galapagos

Dzień 6. Quito / Laguna Quilotoa / Okolice Parku Narodowego Cotopaxi 

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Laguny Quilotoa. Podczas podróży mijać będziemy charakterystyczne tradycyjne wioski. Laguna Quilotoa z zielonkawą wodą położona jest w kalderze o średnicy około 13 km. Powstała ona po zapadnięciu się Wulkanu Quilotoa w czasie jego ostatniej silnej erupcji, która miała miejsce w 1280 roku. Otoczona majestatycznymi górami, Laguna Quilotoa to najsłynniejsza i jedna z najpiękniejszych lagun Ekwadoru. Po dotarciu do Laguny Quilotoa rozpoczniemy około 6 godzinny trekking wokół krateru. Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Cotopaxi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu. 

Ekwador Laguna Quilotoa

Dzień 7. Park Narodowy Cotopaxi / Laguna Limpiopungo / Schronisko Jose Ribas / Banos

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Cotopaxi. Park położony jest na na terenie Kordyliery Centralnej, w pasmie Cordillera Real (Andy Północne). W centralnej części Parku Narodowego Cotopaxi znajduje się Wulkan Cotopaxi o wysokości 5897 m n.p.m., który charakteryzuje się niemal idealnie stożkowatym kształtem (podobnie jak Fuji w Japonii). Cotopaxi należy do najwyższych i najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Ostatnia erupcja miała miejsce w 2015 roku. Pierwszym przystankiem na naszej trasie będzie Laguna Limpiopungo, gdzie zrobimy spacer podczas którego towarzyszyć będą nam niesamowite krajobrazy i widoki Wulkanu Cotopaxi. Podczas wędrówki poznamy i dowiemy się więcej o tutejszej faunie oraz florze. Następnie podjedziemy do parkingu położonego na wysokości 4500 m n.p.m. Stąd czeka nas około godzinne podejście do schroniska Jose Ribas położonego na 4800 m n.p.m. W trakcie wędrówki obserwować będziemy zmieniającą się roślinność na dużych wysokościach. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, zrobimy także około godzinny spacer brzegiem lodowca koło schroniska. Podczas wizyty w schronisku będzie można zjeść lunch. Następnie przejazd do Banos, położonego w pobliżu aktywnego Wulkanu Tungurahua. Banos to popularne uzdrowisko wykorzystujące gorące źródła. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Banos. 

Ekwador Galapagos

Dzień 8.  Baños / Wodospad Pailon del Diablo / Baños

Po śniadaniu czeka nas około 20-kilometrowa wycieczka rowerowa malowniczą trasą w otoczeniu bujnej tropikalnej roślinności. Dojedziemy do największego wodospadu w regionie - Wodospadu Pailon del Diablo. Po wycieczce rowerowej możliwość zorganizowania raftingu lub canyoningu (opcja fakultatywna - dodatkowo płatna). Następnie przejazd do punktów widokowych, skąd obejrzymy wyjątkowo malowniczą panoramę Wulkanu Tungurahua, którego nazwa z języka keczua oznacza Gardziel Ognia. Będzie tu można zrobić także bardzo popularne zdjęcia z huśtawką. Wieczorem czas na relaks w ekwadorskich łaźniach. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Banos. 

Dzień 9. Baños / Ingapirca / Cuenca 

Po śniadaniu wyjazd z Baños do kolonialnego miasta Cuenca. W trakcie podróży zatrzymamy się przy ruinach inkaskich Ingapirca. Są to najlepiej zachowane inkaskie ruiny w Ekwadorze. Następnie kontynuacja podróży do Cuenca. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy zwiedzanie tego niesamowitego miasta. Ze względu na wyjątkową zabytkową zabudowę, od roku 1979 centrum miasta znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer wzdłuż brzegu rzeki Tomebamba, zwiedzanie imponującej katedry, tradycyjnego targu oraz targu kwiatowego. Dodatkowym bardzo ciekawym punktem zwiedzania miasta będzie wizyta w fabryce kapeluszy Panama, gdzie poznamy proces produkcji tych najdelikatniejszych kapeluszy na świecie. Panama to tradycyjny kapelusz robiony z liści łyczkowca dłoniastego. Pomimo swojej nazwy, kapelusz pochodzi nie z Panamy lecz właśnie z Ekwadoru. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i relaks. Nocleg w hotelu w Cuenca. 

Ekwador Galapagos

Dzień 10. Cuenca / Park Narodowy Cajas / Guayaquil 

Po śniadaniu wyruszymy w podróż do portowego miasta Guayaquil. Na trasie zatrzymamy się w Parku Narodowym Cajas, obejmującego obszar, gdzie pasmo Kordyliery Andyjskiej przechodzi w rozległy płaskowyż. W parku podziwiać można wspaniały górski krajobraz z licznymi lagunami i bagnami. Na terenie Parku Narodowego Cajas położonych jest aż 165 lagun, z powierzchnią powyżej 10 hektarów oraz ponad sześćset mniejszych lagun. Malowniczy pofałdowany teren przecinają doliny oraz potoki łączące poszczególne laguny. Całość tworzy niesamowity krajobraz. Kolejnym atutem parku jest bogata fauna i flora - mgliste lasy i wrzosowiska. W Lagunie Llaviuco możemy zobaczyć wiele gatunków licznie występujących tu ptaków. Następnie wyruszymy do najwyższego punktu w Narodowym Parku Cajas. Powędrujemy także poprzez Lagunę Toreadora aż do lasu Polylepis. W trakcie wędrówki zobaczymy wiele gatunków roślin. Po tej wycieczce przez tereny zróżnicowane klimatycznie o urozmaiconej roślinności odwiedzimy także miejsce, gdzie składowane są zbiory - żniwa zielonych bananów oraz kakao. Po południu transfer do hotelu w Guayaquil. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Guayaquil. 

Ekwador Galapagos Park Narodowy Cajas

Dzień 11. Galapagos - dzień 1. Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Guayaquil do Baltra na Galapagos. Po przylocie transfer do Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na krótki odpoczynek. Popołudniu zwiedzanie zatoki z której rozpościera się przepiękny widok na klify zamieszkiwane przez ptaki i lwy morskie. Następnie przejście do Las Grietas, gdzie podziwiać będziemy formacje lawy, wśród których spacerują legwany morskie i ptaki. Zobaczymy też solnisko, gdzie w naturalny tradycyjny sposób pozyskiwana jest sól. Kąpiel przy klifach, nurkowanie (wcześniej możliwość wypożyczenia sprzętu). Odpoczynek na plaży Estrada, czas na kąpiele oraz nurkowanie. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny na kolację i odpoczynek. Nocleg w hotelu. 

Galapagos Ekwador

Dzień 12. Galapagos - dzień 2. Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Centro de Interpretación de la Reserva Marina w Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. Spacer do Zatoki Żółwi (Tortuga Bay), gdzie obserwować będziemy ptaki morskie, gady oraz typową roślinność - las z olbrzymimi kaktusami i namorzynami. Pod koniec trasy dotrzemy na plażę, gdzie będzie możliwość pływania, opalania się, nurkowania oraz wypożyczenia kajaków (fakultatywnie - dodatkowo płatne). Około południa powrót do Puerto Ayora na lunch.

Galapagos Ekwador

Następnie wizyta w stacji badawczej Charlesa Darwina, gdzie zobaczymy: centrum interpretacji natury, centrum hodowli żółwi lądowych i iguan, las kaktusów, grunty leśne i różnorodne ptaki. Do roku 2012 mogliśmy zobaczyć tu też słynnego żółwia słoniowatego „samotnego Georga”, który był jedynym ocalałym z jego gatunku. Przez kilka stuleci żółwie z wysp Galapagos były chwytane przez docierających tu żeglarzy i zjadane. Ponieważ George był ostatnim żółwiem z tego podgatunku, przez lata próbowano znaleźć samicę z którą można byłoby odtworzyć gatunek. Samotny George zdechł niestety 24 czerwca 2012 roku. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na kolację i odpoczynek. Nocleg w hotelu. 

Dzień 13. Galapagos - dzień 3. Wyspa Santa Cruz / Wyspa Isabela / Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu transfer do portu skąd wypłyniemy statkiem na Wyspę Isabela. W trakcie rejsu wizyta na małej wysepce Tintoreras, gdzie będzie można zobaczyć kilka gatunków ptaków morskich - między innymi głuptaki morskie, pingwiny, pelikany oraz legwany morskie oraz rekiny. Możliwość nurkowania. Przed lunchem pójdziemy na plażę w Puerto Villamil. Następnie wizyta na mokradłach, gdzie obserwować będziemy różnorodne ptaki, między innymi żyjące tu flamingi oraz wizyta w centrum hodowli żółwi. Powrót do Puerto Ayora na Wyspie Santa Cruz. Powrót do hotelu. Czas wolny na kolację i odpoczynek. Nocleg w hotelu. 

Galapagos Ekwador

Dzień 14. Galapagos - dzień 4. Wyspa Santa Cruz / Guayaquil lub Quito

Po śniadaniu wycieczka do bliźniaczych kraterów w górach Santa Cruz. Tereny te zamieszkuje ptak Brujo, jeden z najbardziej kolorowych ptaków na Wyspach Galapagos. Tutaj też obejrzymy słynny las endemitów. Powrót do Puerto Ayora. Wieczorem transfer na lotnisko Baltra zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Guayaquil lub Quito (w zależności od dostępnych połączeń lotniczych). Nocleg w Guayaquil lub Quito. 

Galapagos Ekwador

Dzień 15. Guayaquil lub Quito

Śniadanie. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Ekwadorze. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Wylot do Warszawy. 

Dzień 16. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne. 

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4190USD

+ bilety lotnicze ok. 5500 PLN

Cena obejmuje: 

 • Bilety lotnicze Warszawa - Ekwador - Warszawa ok. 5500 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych - hotele 3* w Ekwadorze oraz 2,5* na Galapagos (lokalna standaryzacja)
 • Śniadania
 • Wyżywienie HB na Galapagos (śniadania i lunche)
 • Lokalny transport naziemny, transfery z lotniska (podczas całej imprezy transport prywatny)
 • Lot wewnętrzne Guayaquil - Baltra / Baltra - Guayaquil lub Quito
 • Wszystkie atrakcje przewidziane w programie (wszystkie bilety wstępu poza Parkiem Narodowym Galapagos)
 • Opiekę polskiego pilota w Ekwadorze i na Galapagos, Rezydenta w Ameryce Południowej - dla grup od 7 osób (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych tam gdzie wymagane
 • Pozwolenia na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Podatki lokalne (oprócz podatku lotniskowego w Guayaquil ok. 30 USD)
 • Wyposażenie do snorklingu na Galapagos
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia (poza śniadaniami oraz śniadaniami i lunchami na Galapagos, gdzie wyżywienie HB jest wliczone w cenę) 
 • Napojów do posiłków i napojów alkoholowych
 • Biletów wstępu do Parku Narodowego Galapagos (ok. 100 USD)
 • Podatku lotniskowego w Guayaquil (ok. 30 USD) 
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Standardowa grupa min. 7 osób (z polskojęzycznym pilotem). Mniejsze grupy możliwe z pilotem angielskojęzycznym / hiszpańskojęzycznym lub indywidualna kalkulacja na zamówienie (z polskojęzycznym pilotem)

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 4190 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze (kalkulacja na zapytanie)

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD NA ZDJĘCIACH

EKWADOR GALAPAGOS WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Ekwador Galapagos Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii,  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą