fbpx
KAMBODŻA
03.11.2019
-
18.11.2019
16
dni
CENA:
7500PLN + bilety lotnicze

Wyprawa do Kambodży – Angkor Wat – Trekking w dżungli Mondulkiri – Otres – Koh Rong

Wyjazd o podwyższonym standardzie typu All Inclusive

Wyprawa do Kambodży - zapraszamy na podróż poza trasą!

Kambodża to nie tylko słynna świątynia Angkor Wat, ale także przestrzenie, przyroda, plaże, dżungle, zwierzęta, a przede wszystkim niezwykli ludzie.
Z każdym rokiem kraj ten staje się coraz atrakcyjniejszym  krajem azjatyckim pod kątem turystycznym. Warto zatem bliżej poznać Kambodżę, która nazywana jest archeologiczną perłą Indochin. Miejsce to przede wszystkim tym, dla których ważne są autentyczne przeżycia. Warto przypomnieć, że w kraju tym jest niezwykle bezpiecznie.

Nasza wyprawa do Kambodży połączona z wypoczynkiem na rajskich plażach Koh Rong. Podczas 14 dni z bliska poznamy nie tylko sam kraj, ale też życie i mentalność Khmerów oraz mniejszości etnicznych.

Co nas czeka?

 • przede wszystkim zwiedzimy ukryty w dżungli największy na świecie świątynny kompleks Angkor Wat ( dotrzemy do niego na rowerach, tuktukiem lub taksówką - w zależności, jaką decyzję podejmiemy wspólnie na miejscu).
 • następnie szybką łodzią przez pływające wioski przemierzymy jezioro Tonle Sap i Mekongiem i wpłyniemy do Phnom Penh.
 • ponadto podczas dwudniowego trekkingu w dżungli spędzimy noc na hamakach nieopodal wodospadu, będziemy myć słonie i pić świeżo paloną kawę na plantacji.
 • odwiedzimy także ludzi Bunong i ich animistyczne świątynie, w których od niepamiętnych czasów składają ofiary duchom.
 • a na sam koniec będziemy leniuchować w plażowym raju Otres na obrzeżach Parku Narodowego Rem oraz Koh Rong. Czekają na nas cudowne plaże, masaże, słońce i woda.

Wyprawa do Kambodży z nami to oferta idealna dla tych, którzy wakacje chcą spędzić aktywnie, skosztować prawdziwej przygody, a na koniec podładować akumulatory. Brzmi ekscytująco, czyż nie?

Plan podróży:

(B - śniadanie, F - pełne wyżywienie)

Dzień 1 - Wylot z Warszawy
O godzinie 15 wylot z Warszawy linią Emirates przez Dubaj. Lądujemy nastepnego dnia w Siem Rep.
Dzień 2 - Siem Reap
Po wylądowaniu w Siem Reap (o godzinie 15.15) zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem udamy się na Pub Street do rozrywkowego centrum popularnego kurortu możliwość skorzystania z licznych, cieszących się dobrą opinią masaży. Zakwaterowanie: http://www.orientalpalaceresortsiemreap.com/.
Dzień 3 - B Siem Reap
Na rowerach górskich z profesjonalnym przewodnikiem będziemy zwiedzać największy świątynny kompleks świata Angkor Wat. Odwiedzimy nie tylko popularne świątynie Ta Prohm, Bajon i Angkor Wat, lecz także dotrzemy do miejsc, które znają nieliczni. Po zwiedzaniu i powrocie do hotelu udamy się na pokaz tradycyjnego tańca Apsary połączony z bufetem oferującym szeroki wybór kuchni khmerskiej i światowej (napoje nie wliczone w cenę).
Dzień 4 - B Phnom Penh
Klimatyzowanym minivanem dostaniemy się do największego miasta w kraju a zarazem stolicy Phnom Penh. Po zakwaterowaniu oraz lunchu, promem dostaniemy się na usytuowaną na Mekongu Wyspę Jedwabników, gdzie tradycyjnymi metodami miejscowe tkaczki wyrabiają naturalny materiał najwyższej jakości.Wieczorne zwiedzanie miasta oraz kolacja. Zakwaterowanie: https://www.cozyboutiquehotel.com/.
Dzień 5 - B Mondulkiri
Rano wyjedziemy do Senmonrom, stolicy górskiej prowincji Mondulkiri. Tutaj udamy się do usytuowanej na dwóch wzgórzach świątyni Ludzi Lasu. Zakwaterowanie w prowadzonym przez lokalną ludność, wybudowanym w tradycyjnym stylu: Indigenous People Lodge. Wieczorem kolacja wspólnie przygotujemy khmerskie bbq w Mountain Center, spotkanie z przewodnikiem. Materiał filmowy z Mondulkiri: https://www.youtube.com/watch?v=LksxbxLROEk&feature=youtu.be. Zakwaterowanie: http://www.indigenouspeoplelodge.com/
Dzień 5, 6 - F, F ( jest z nami kucharz BBQ) - Hamaki, Mondulkiri
Na dwa dni wyjdziemy do khmerskiej dżungli (trekking). Nasi miejscowi przewodnicy wywodzą się z zamieszkującego od 2000 lat dżunglę, liczącego zaledwie 32 000 osób ludu Bunong. Będziemy przeprawiać się przez rzeki, łąki, wycinane maczetą zarośla, mijać jaskinię i wodospady (najwyższy ma 25 m. wysokości). Dwie noce spdzimy w specjalnych wojskowych hamakach aby po wyjściu z lasu wraz z Machutami (opiekunowie słoni) myć stuletnie olbrzymy w wodospadzie. Na zakończenie trekkingu odwiedzimy wioskę oraz chaty zamieszkane przez ludzi Bunong. Po powrocie kolacja w Mountain Center.
Dzień 7 - B Otres
Po śniadaniu w Mountain Center całodniowy transfer klimatyzowanym minivanem do plażowego raju Otres. Zatrzymamy się w w ośrodku White Moon Bungalows. MAPA DOJAZDU Z SAN MORENO DO SIHANOUKVILLE – https://goo.gl/maps/KZT4zm9zJUQ2.
Dzień 8 - B Otres
Wycieczka do Parku Narodowego Ream, czas wolny – odpoczynek.
Dzień 9 - B Koh Rong – Palm Beach Bungalow Resort
Poranny transfer do portu w Shianoukville skąd łodzią dostaniemy się na tropikalną wyspę Koh Rong (speed ferry). Wypoczynek, przez duże W jak wyspa. Koh Rong słynie plaż, z których każda charakteryzuje się inną barwą piasku (słynna white beach!), uczęszczanych oraz zupełnie dziewiczych. Pływanie ze świecącym planktonem, plażing smażing, chiling, snorkling, nurkowanie, łowienie ryb, wycieczki na sąsiednie wyspy a dla chętnych także trekking w wyspiarskiej dżungli. A po zachodzie słońca Khmerska wieczorne piwo w restauracji na molo. Koh Rong (zwana także Koh Rung albo Monkey Island), to nieduża tropikalna wyspa z czterema osadami rybackimi, położona 25km na wschód od Sihanoukville. Wyspa ma 15km długości i 9km w najszerszym miejscu, prawie w całości pokryta jest dżunglą. Siedem zatoczek zachwyca białym piaskiem i turkusową wodą, w niektórych miejscach dostępny jest bardzo przyzwoity snorkeling bezpośrednio z brzegu. Na Koh Rong z Sihanoukville, podróż trwa trzy godziny. Nocleg – https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1808558-d3621456-Reviews-Palm_Beach_Bungalow_Resort-Koh_Rong_Koh_Kong_Province.html. Uwaga – na Koh Rong mamy opcje skorzystania z licznych fakultatywnych aktywności. ( np. pływanie ze świecącym planktonem, snorkling).
Dzień 10 - B Koh Rong – Palm Beach Bungalow Resort
Po śniadaniu w Mountain Center całodniowy transfer klimatyzowanym minivanem do plażowego raju Otres. Zatrzymamy się w w ośrodku White Moon Bungalows. MAPA DOJAZDU Z SAN MORENO DO SIHANOUKVILLE – https://goo.gl/maps/KZT4zm9zJUQ2.
Dzień 11 - 13 - B Koh Rong - Koh Rong – Palm Beach Bungalow Resort
Odkrywanie wyspy, szukanie wodospadów któtrych brak w porze suchej, survival, picie i odpoczynek pod parasolem. Wycieczka dookoła wyspy (piesza!!). Fakultatywnie możliwość wycieczek łodzią na sąsiednie (bezludnie i zamieszkane około 30 usd osoba) wyspy i snorkling.
Dzień 14 - B Phnom Penh
Poranny transfer do Phnom Penh. City tour. Zwiedzanie Phnom Penh rozpoczniemy od wizyty w czternastowiecznej świątyni Wat Phnom, odwiedzimy też okryte złą sławą legendarne więzienie S21 ( film o tym miejscu czyli katowni Czerwonych Khmerów https://www.youtube.com/watch?v=unYDNV5SZcU ) oraz wybudowany przez francuskich kolonizatorów ówcześnie największy targ Azji, po dziś dzień słynący z różnorodnej oferty Central Market. Wieczorna wizyta w legendarnym Foreign Correspondents Club: https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Correspondents%27_Club.
Dzień 15 - B Phnom Penh
Zwiedzanie miasta ciąg dalszy, ostatni zakupy. Russian Market gdzie można kupić niemal wszystko za 1/4 ceny. Wieczorny transfer na lotnisko. Wylot o 23.30 linią Emirates via Dubaj.
Dzień 16 - Lądowanie w Warszawie
W Warszawie lądujemy w południe około godziny 11.20.

Kambodża na zdjęciach:

Filmy z Kambodży

Kambodża Poza Trasą 13-28 X 2017

Poza Trasą Off the beaten track i Om Tramping Klub zapraszają w podróż przez Kambodżę.Dla tych co jeszcze tym razem nie mogą wyjechać krótki film z miejsc które odwiedzimy.Udanej podróży;-)https://pozatrasa.pl/podroze-poza-trasa/podroze-kambodza/

Opublikowany przez Poza Trasą Adventure Czwartek, 17 sierpnia 2017

7.500PLN

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Noclegi zgodnie z programem w hotelach pokoje dwuosobowe klasy 3*, a nad morzem bungalowy, podczas trekingu w dżungli hamaki
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne (Koszty leczenia: 30.000 euro, NNW: 15 000 zł)
 • Wyżywienie zgodnie z opisem poza napojami alkoholowymi
 • Transport wynajętym samochodem zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wizy
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat, S21, Tulong Seng

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa – Siem Rep / Pnom Penh / Warszawa (ok. 3300 zł)
 • Napoje alkoholowe
 • Wyżywienia poza wskazanymi śniadaniami B i kolacjami D
 • Licznych możliwych fakultatywnych wycieczek np. w Koh Rong mamy opcje skorzystania z licznych tanich (5-20USD) fakultatywnych aktywności (np. pływanie ze świecącym planktonem, snorkling). Wycieczek samodzielnych i wynajmu samodzielnego auta/motoru lub roweru. Wycieczki łodzią na bezludne wyspy okolicy Koh Rong
 • Dopłat do pokoju jednoosobowego (zwykle +15/20USD)
 • Zwyczajowych napiwków