fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KAMBODŻA wyjazd ZWIEDZANIE TREKKINGI
WYPOCZYNEK PLAŻE KEP
02.12.2021-17.12.2021
24.05.2022-08.06.2022
16
dni
CENA:
1900 USD + bilety lotnicze ok. 3300 PLN

KAMBODŻA WYJAZD POZA TRASĄ

ZWIEDZANIE ZABYTKÓW, TREKKINGI W DŻUNGLI I WYPOCZYNEK PLAŻE KEP

Kambodża wyjazd Poza Trasą to wyjątkowa okazja do poznania kraju i jego mieszkańców. Kambodża ze swoją bogatą kulturą i tysiącletnią historią to jedno z najbardziej fascynujących państw Azji Południowo-Wschodniej. Niezaprzeczalnie największą atrakcją Kambodży jest kompleks świątynny Angkor, pradawne centrum Imperium Khmerów. Angkor w XI wieku było najprawdopodobniej największym miastem ówczesnego świata. Najsłynniejszą ze świątyń kompleksu jest Angkor Wat, symbol i duma Kambodży, którą zobaczyć można na fladze kraju, banknotach, pocztówkach i pamiątkach. Jednak Kambodża ma do zaoferowania znacznie więcej, a w czasie naszej podróży Kambodża wyjazd Poza Trasą pokażemy różne jej oblicza. Będą to zarówno żywe, głośne, pełne riksz, jak i motorów miasta, malutkie wioski ukryte w niedostępnej dżungli, oraz tropikalne zielone wyspy w Zatoce Tajlandzkiej. Podróżując po Kambodży, odwiedzimy pływające wioski na jeziorze Tonle Sap. Poznamy najbardziej interesujące miejsca stolicy kraju — Phnom Penh. Wyruszymy na dwudniowy trekking po dżungli, gdzie opiekować będziemy się słoniami i gościć w wiosce plemienia Bunong. Podczas wyprawy odwiedzimy też najstarsze górskie świątynie w Kambodży, jaskinie oraz prowadzoną przez wolontariuszy wiejską szkołę imienia Polskiej Misji Narodów Zjednoczonych w Kambodży (UNTAC). Nie zapomnimy oczywiście o wizytach na targach, bazarach i w tradycyjnych lokalach serwujących między innymi wyśmienite owoce morza. W programie Kambodża wyjazd Poza Trasą przygotowaliśmy też punkty specjalne, jak lekcja gotowania z lokalnym kucharzem, który zdradzi nam tajemnice tradycyjnej kuchni khmerskiej, degustację uprawianej tu kawy oraz wizytę na farmie Sothys Pepper, gdzie produkowany jest najcenniejszy i najlepszy na świecie pieprz. Po tak intensywnej podróży odpoczniemy na plażach rajskich wysepek w okolicy słynnego w czasach kolonialnych kurortu Kep.

Podczas podróży Kambodża wyjazd Poza Trasą doświadczymy też tego, co w podróży jest niezwykle istotne, a mianowicie serdeczności i pogody ducha mieszkańców, ich gościnności oraz otwartości. Zapraszamy na wyjazd do Kambodży z Poza Trasą !

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KAMBODŻA WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Kambodży.

Dzień 2. KAMBODŻA - SIEM REAP

Przylot do Siem Reap. Po zakwaterowaniu odpoczynek. Miasto Siem Reap położone jest tylko kilka kilometrów od kompleksu świątyń Angkor, to doskonała baza wypadowa do zwiedzania najsłynniejszej atrakcji Kambodży. Miasto jest też popularnym centrum khmerskiego rzemiosła i sztuki. Jest tu mnóstwo barwnych bazarów z pamiątkami. Najpopularniejszym miejscem spotkań w mieście jest 300-metrowa ulica pełna pubów - „Pub Street”, gdzie wieczorem wybierzemy się na zimne piwo i relaksujące masaże.

Dzień 3. ŚWIĄTYNIE ANGKOR

Dziś wycieczka i zwiedzanie najważniejszego zabytku Kambodży - największego na świecie kompleksu świątyń Angkor. Rozległy obszar zwiedzać będziemy tuk-tukami w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, z którym dotrzemy zarówno do miejsc najbardziej znanych, jak i tych mniej dostępnych dla turystów. Kompleks Angkor to jedna z najważniejszych i największych atrakcji archeologicznych świata. Na terenie 400 kilometrów kwadratowych znajduje się prawie tysiąc świątyń. Między IX a XV wiekiem było to centrum Imperium Khmerskiego, tu znajdowały się jego kolejne stolice. Świątynie w zależności od religii, jaką Khmerzy przyjmowali w danym okresie, budowane były w tradycji hinduistycznej lub buddyjskiej. W XV miasto zostało całkowicie wyludnione, opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane. Dopiero w 1860 roku odkrył je ukryte w gęstej dżungli francuski badacz. Angkor został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNSECO. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Ta Prohm, którą w bardzo efektowny i malowniczy sposób oplatają konary i korzenie olbrzymich egzotycznych drzew. Kolejna świątynia Bayon słynie z 216 gigantycznych kamiennych twarzy Buddy. Najbardziej znaną świątynią kompleksu jest Angkor Wat, której wizerunek znajduje się na fladze Kambodży. Wzniesiono ją w XII w. ku czci hinduskiego boga Wisznu. Symetryczna bryła z pięcioma wieżami tworzy zarys kwiatu lotosu. Mury świątyni ozdobione są bogatą ornamentyką. Płaskorzeźby przedstawiają sceny z życia Khmerów. Wieczorem wybierzemy się na kolację połączoną z pokazem tradycyjnego tańca Apsary. Serwowane będą przysmaki kuchni khmerskiej oraz europejskiej. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 4. JEZIORO TONLE SAP / PHNOM PENH

Rano wyjazd nad jezioro Tonle Sap obejrzeć pływające wioski rybackie, które przemieszczają w zależności od pory roku i poziomu wody w jeziorze. W czasie wycieczki - rejsu będziemy mogli obserwować codzienne życie mieszkańców nietypowych wiosek. Następnie podróż w kierunku stolicy kraju, Phnom Penh (klimatyzowany minivan). Po drodze obejrzymy kamienny most Spean Praptos w Kampong Kdei, wybudowany w XII w. Jest to jeden z niewielu mostów z epoki Imperium Khmerów, który przetrwał do współczesności. Wieczorem rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh. Kolację zjemy w tradycyjnej lokalnej restauracji. W cenie śniadanie.

Dzień 5. PHNOM PENH

Dziś kontynuujemy zwiedzanie Phnom Penh. Pierwszym punktem będzie położona na wzgórzu świątynia Wat Phnom. Do świątyni prowadzą schody, których strzegą siedmiogłowe węże, figury mitycznych strażników oraz kamienne lwy. We wnętrzu znajdują się malowidła przedstawiające sceny z życia Buddy. Jest to najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy. Następnie zwiedzanie legendarnego więzienia S-21 a w nim Muzeum Ludobójstwa. Miejsce to jest dawną szkołą średnią zamienioną przez reżim Czerwonych Khmerów w więzienie (w latach 1975-1979).  Podczas ich rządów była to katownia, w której przesłuchiwano, torturowano i mordowano ludzi. Przeszło przez nią około 20 tysięcy osób. Pobyt tu przeżyło zaledwie kilku więźniów. W Phnom Penh odwiedzimy też targ miejski - Central Market, który wybudowany został w czasach francuskiej kolonizacji. Targ znajduje się w budynku o nietypowej i ciekawej architekturze. Wycieczka na wyspę jedwabników na Mekongu, gdzie poznamy techniki powstawania jedwabiu o najwyższej jakości. W cenie śniadanie.

Dzień 6. PROWINCJA MONDULKIRI - SEN MONOROM

Rano wyjazd do prowincji Mondulkiri. Ta górzysta prowincja leży we wschodniej Kambodży i jest nieco odizolowana od reszty kraju. Przyjeżdża tu mniej turystów, a życie mieszkańców toczy się spokojnym rytmem. Okolica to liczne pagórki i gęsta dżungla. Klimat jest tu nieco chłodniejszy niż w pozostałych częściach Kambodży. Zatrzymamy się w największym miasteczku tego rejonu, Sen Monorom. Wieczorem spotkamy się z przewodnikiem i wspólnie zjemy kolację (khmerskie bbq w Mountain Center). W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 7. i 8. TREKKING PO KHMERSKIEJ DŻUNGLI

Przez kolejne dwa dni czeka nas trekking - wycieczki po okolicy. Przez khmerską dżunglę oprowadzać będą nas przewodnicy pochodzący z rdzennego plemienia Bunong, które zamieszkuje te rejony od przeszło dwóch tysięcy lat. Będziemy wędrować gęstą dżunglą, przeprawiać się przez rzeki, łąki i zarośla. Niejednokrotnie do przeprawy konieczne będzie użycie maczet. Zobaczymy wodospady, z których najwyższy ma 25 m wysokości (Bu Sra) i jaskinię. Noc spędzimy w wygodnych hamakach.

Kolejny dzień to spotkanie z opiekunami słoni - Mahoutami i ich podopiecznymi. Pod ich czujnym okiem będziemy dokarmiać słonie i myć je w pobliskim wodospadzie. Na zakończenie dwudniowego trekkingu dotrzemy do tradycyjnej wioski plemienia Bunong. Plemię to liczy zaledwie 32 tysiące osób. Członkowie Bunong mieszkają w charakterystycznych słomianych szałasach, których dachy sięgają samej ziemi. Ich kultura stara się zachowywać równowagę między człowiekiem a przyrodą. Wierzą oni w istnienie leśnych duchów. Każdy kamień, drzewo czy wodospad posiada według nich duszę. Podczas trekkingu w cenie śniadanie, obiad i kolacja. Kolacja po powrocie z trekkingu (dodatkowo płatna).

Dzień 9.  PROWINCJA MONDULKIRI / PROWINCJA TAKEO

Po śniadaniu wycieczka na jedną z licznych w prowincji Mondulkiri plantacji kawy, gdzie wypróbujemy kawę lokalnej odmiany, sporządzoną według miejscowych zwyczajów. Następnie wyjazd na południe Kambodży do prowincji Takeo. W cenie śniadanie.

Dzień 10. PROWINCJA TAKEO

Dziś zwiedzanie prowincję Takeo. Są to tereny, które należały kiedyś do legendarnego Królestwa Funan oraz były kolebką khmerskiej cywilizacji. Królestwo Funan powstało w I wieku p.n.e. z połączenia wielu państw-miast. Było to pierwsze większe państwo w Azji Południowo-Wschodniej. Dotrzemy do najstarszej stacji archeologicznej w Kambodży, świątyni na wzgórzu Phnom Da, wybudowanej w czasach królestwa Funan oraz wsi Angkor Borei. Tereny te w zależności od pory roku, otoczone są wodą lub polami ryżowymi. Takeo to miejsce, które oddalone jest od turystycznych szlaków. Można tu poznać autentyczną Kambodżę i życie jej mieszkańców. Podczas wycieczki odwiedzimy również prowadzoną przez wolontariuszy wiejską szkołę im. Polskich Żołnierzy weteranów misji UNTAC oraz zrobimy zakupy na pobliskim lokalnym targowisku. Kolację zjemy wspólnie z mieszkańcami wsi oraz wolontariuszami polskiej szkoły. W cenie śniadanie.

Dzień 11. KAMPOT / KEP - ZATOKA TAJLANDZKA

Rano wyruszymy w podróż w kierunku Kep. Po drodze zatrzymamy się w Kampot. Miejsce to znane jest z produkcji najlepszego na świecie pieprzu. Będzie można kupić go na słynnej farmie Sothys Pepper. (Na farmie można zjeść lunch). W okolicy zobaczymy również pola solne. Sól morska pozyskiwana jest tu w tradycyjny sposób. Na pola wpuszczana jest morska woda, która parując, pozostawia kryształy soli. Sól z Kampot cieszy się podobną sławą jak miejscowy pieprz. Po dotarciu do Kep odwiedzimy krabi targ. Kep słynie z połowów doskonałych krabów, w miasteczku stoi nawet pomnik kraba. W pobliskich małych restauracyjkach będziemy mogli spróbować krabów, a także innych lokalnych przysmaków z owoców morza. W cenie śniadanie.

Dzień 12. KEP / JASKINIA BIAŁEGO SŁONIA

Kep w czasach kolonialnych był modnym nadmorskim kurortem, do dziś pozostały tu ruiny eleganckich willi z tamtego okresu. Obecnie jest to spokojne miejsce z pięknymi, częściowo kamienistymi plażami. Nie ma tu tłumów turystów, dzięki czemu to dobre miejsce na odpoczynek w trakcie wycieczki po Kambodży. Atrakcyjności miejscu dodają liczne nadmorskie bary i restauracje serwujące wyśmienite owoce morza. Dziś pojedziemy zobaczyć Jaskinię Białego Słonia. Jaskinia nazwę swą przyjęła od jasnego stalagmitu przypominającego głowę słonia. (Zalecane odpowiednie obuwie). Po południu złożymy wizytę w szkole gotowania, gdzie zapoznamy się z tradycjami kuchni lokalnej. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 13. KEP / KRÓLICZA WYSPA

Po śniadaniu popłyniemy łodzią na Króliczą Wyspę. Wyspa ta posiada piękne, piaszczyste plaże. Nie jest ona na stałe zamieszkała, prąd dostępny jest tu tylko przez kilka godzin dziennie - wieczorem. Cały dzień będziemy mogli relaksować się i aktywnie wypoczywać (pływanie, nurkowanie, snorkling itp.). Na plaży dostępne są bary. Nocować będziemy w chatach/ bungalowach na plaży. W cenie śniadanie.

Dzień 14. KEP - WYCIECZKA NA POBLISKIE WYSEPKI

Po śniadaniu popłyniemy łodzią na pobliskie dzikie i mało znane wysepki porośnięte dżunglą. Dzień spędzimy aktywnie, wypoczywając na plaży i w okolicy. W cenie śniadanie.

Dzień 15. KEP

Dzień wolny na odpoczynek w Kep. W cenie śniadanie.

Dzień 16.

Pożegnanie z Kambodża. Wylot do Warszawy lub Berlina. W cenie śniadanie.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:1900USD

+ bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Kambodża - Warszawa / Berlin ok.  3300 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych - sprawdzone obiekty, wysoki standard
 • Wyżywienie zgodnie z opisem
 • Transfery i transport wynajętym samochodem zgodnie z programem, transfery wodne – łodzie
 • Trekking w dżungli, spotkanie ze słoniami
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę licencjonowanego angielskojęzycznego przewodnika lokalnego
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat
 • Warsztaty kulinarne
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej - (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia o ile nie jest wskazane w opisie cena obejmuje (posiłek około 5 USD)
 • Napojów alkoholowych i napojów w miejscach, w których nie ma wyżywienia w cenie
 • Zwyczajowych napiwków (około 60 USD)

Kambodża WYJAZD na zdjęciach:

KambodżA WYJAZD FILMY

Kambodża Poza Trasą 13-28 X 2017

Poza Trasą Off the beaten track i Om Tramping Klub zapraszają w podróż przez Kambodżę.Dla tych co jeszcze tym razem nie mogą wyjechać krótki film z miejsc które odwiedzimy.Udanej podróży;-)https://pozatrasa.pl/podroze-poza-trasa/podroze-kambodza/

Opublikowany przez Poza Trasą Adventure Czwartek, 17 sierpnia 2017

KAMBODŻA WYJAZD - AZJA

Kambodża - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Kambodża i psychopatyczni Czerwoni Khmerzy,  Kambodża - relacja z podróży

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kambodży: Kambodża Wietnam Sylwester 2020/2021,  Kambodża Khmerski Nowy Rok