fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KAMBODŻA wyjazd
Poza Trasą
17.02.2024-03.03.2024
02.11.2024-17.11.2024
16
dni
CENA:
2100 USD + bilety lotnicze ok. 6000 PLN

KAMBODŻA WYJAZD POZA TRASĄ

Kambodża Wyjazd z Poza Trasą Adventure to wyjątkowa okazja do poznania kraju i jego mieszkańców. Kambodża ze swoją bogatą kulturą i tysiącletnią historią to jedno z najbardziej fascynujących państw Azji Południowo-Wschodniej. Niezaprzeczalnie największą atrakcją Kambodży jest kompleks świątynny Angkor, pradawne centrum Imperium Khmerów. Angkor w XI wieku było najprawdopodobniej największym miastem ówczesnego świata. Najsłynniejszą ze świątyń kompleksu jest Angkor Wat, symbol i duma Kambodży, którą zobaczyć można na fladze kraju, banknotach, pocztówkach i pamiątkach. Jednak Kambodża ma do zaoferowania znacznie więcej, a w czasie naszej podróży Kambodża wyjazd Poza Trasą pokażemy różne jej oblicza. Będą to zarówno żywe, głośne, pełne riksz, jak i motorów miasta, malutkie wioski ukryte w niedostępnej dżungli, oraz tropikalne zielone wyspy w Zatoce Tajlandzkiej. Podróżując po Kambodży, odwiedzimy pływające wioski na jeziorze Tonle Sap. Poznamy najbardziej interesujące miejsca stolicy kraju — Phnom Penh.  Podczas wyprawy odwiedzimy też najstarsze górskie świątynie w Kambodżyjaskinie oraz prowadzoną przez wolontariuszy wiejską szkołę imienia Polskiej Misji Narodów Zjednoczonych w Kambodży (UNTAC). Nie zapomnimy oczywiście o wizytach na targach, bazarach i w tradycyjnych lokalach serwujących między innymi wyśmienite owoce morza. W programie Kambodża wyjazd z Poza Trasą Adventure przygotowaliśmy też punkty specjalne, jak lekcja gotowania z lokalnym kucharzem, który zdradzi nam tajemnice tradycyjnej kuchni khmerskiej, degustację uprawianej tu kawy oraz wizytę na Farmie Sothys Pepper, gdzie produkowany jest najcenniejszy i najlepszy na świecie pieprz. Po tak intensywnej podróży odpoczniemy na plażach rajskich wysepek w okolicy słynnego w czasach kolonialnych kurortu Kep. Podczas podróży przez Kambodżę doświadczymy też tego, co w podróży jest niezwykle istotne, a mianowicie serdeczności i pogody ducha mieszkańców, ich gościnności oraz otwartości. Zapraszamy w podróż Kambodża Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KAMBODŻA WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.  

Wylot z Warszawy do Kambodży.

Dzień 2. KAMBODŻA - Siem Reap 

Przylot do Siem Reap. Na lotnisku spotkanie grupy z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Kambodży. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Miasto Siem Reap położone jest tylko kilka kilometrów od kompleksu świątyń Angkor, to doskonała baza wypadowa do zwiedzania najsłynniejszej atrakcji Kambodży. Miasto jest też popularnym centrum khmerskiego rzemiosła i sztuki. Jest tu mnóstwo barwnych bazarów z pamiątkami. Pierwszy wieczór w Kambodży spędzimy na słynnej Pub Street, która jest najpopularniejszym miejscem spotkań w Siem Reap. To ponad 300-metrowa ulica pełna pubów i kafejek. Wieczorem wybierzemy się na zimne piwo i relaksujące masaże. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

Wietnam Kambodża Sylwester 

Dzień 3. Siem Reap / Świątynie Angkor / Świątyni Banteay Srei / Kbal Spean

Po śniadaniu wyjazd do kompleksu świątyń Angkor. Na zwiedzanie tego najważniejszego zabytku Kambodży poświęcimy dwa kolejne dni. Kompleks Angkor to jedna z najważniejszych i największych atrakcji archeologicznych świata. Na terenie 400 kilometrów kwadratowych znajduje się prawie tysiąc świątyń. Między IX a XV wiekiem było to centrum Imperium Khmerskiego, tu znajdowały się jego kolejne stolice. Świątynie w zależności od religii, jaką Khmerzy przyjmowali w danym okresie, budowane były w tradycji hinduistycznej lub buddyjskiej. W XV miasto zostało całkowicie wyludnione, opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane. Dopiero w 1860 roku odkrył je ukryte w gęstej dżungli francuski badacz. Angkor został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNSECO. Rozległy obszar zwiedzać będziemy tuk-tukami w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, z którym dotrzemy zarówno do miejsc najbardziej znanych, jak i tych mniej dostępnych dla turystów. Pierwszego dnia zwiedzimy główną świątynię Angkor Wat - najbardziej znaną świątynię kompleksu, której wizerunek znajduje się na fladze Kambodży. Świątynię Angkor Wat wzniesiono w XII wieku ku czci hinduskiego boga Wisznu. Symetryczna bryła z pięcioma wieżami tworzy zarys kwiatu lotosu. Mury świątyni ozdobione są bogatą ornamentyką. Płaskorzeźby przedstawiają sceny z życia Khmerów. Po wizycie w Angkor udamy się na wycieczkę do świątyni Banteay Srei, z racji wysokiego kunsztu architektonicznego, zwanej także „jubilerską”. Dotrzemy także do ukrytej w trudno dostępnej gęstej dżungli stacji archeologicznej Kbal Spean. Powrót do Siem Reap. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie i kolacja. Nie wliczone w cenę: lunch podczas zwiedzania. 

Kambodża wyjazd Kambodża Khmerski Nowy Rok

Dzień 4. Siem Reap / Świątynie Angkor Thom

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie kompleksu Angkor. Dzień poświęcimy na poznanie zakamarków świętego miasta Angkor Thom (Ta Prohm, Bayon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla). Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Ta Prohm, którą w bardzo efektowny i malowniczy sposób oplatają konary i korzenie olbrzymich egzotycznych drzew. Kolejnym punktem będzie Świątynia Bayon, która słynie z 216 gigantycznych kamiennych twarzy Buddy. W trakcie zwiedzanie dotrzemy także do miejsc, które znają tylko nieliczni. Następnie udamy się do umiejscowionej na wzgórzu imponującej świątyni Phnom Bakeng, pochodzącej z IX wieku i dedykowanej Sziwie. Wieczorem wybierzemy się na kolację połączoną z pokazem tradycyjnego tańca Apsary. Serwowane będą przysmaki kuchni khmerskiej oraz europejskiej. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie i kolacja. Nie wliczone w cenę: lunch podczas zwiedzania oraz napoje podczas pokazu Apsary. 

Kambodża wyjazdWietnam Kambodża Sylwester

Dzień 5. Siem Reap / Góra Kulen

Po śniadaniu odwiedzimy zarośniętą dżunglą, wciąż odkrywaną przez archeologów świętą Górę Kulen (około 50 kilometrów od Siem Reap). Tutejsza dżungla skrywa tajemnicę opuszczonej, liczącej niegdyś milion mieszkańców pierwszej stolicy Imperium Khmerów. Dotrzemy do rzeki, której dno wybrukowane zostało ponad 1000 hinduskimi lingami. Będziemy pływać przy malowniczym 20-metrowym świętym wodospadzie. Odwiedzimy znajdującą się na wierzchołku góry świątynię "odpoczywającego Buddy". Chętni będą mogli skosztować dzikich, czerwonych bananów oraz mięsa z krokodyla lub węża. Wycieczka całodniowa. Powrót do Siem Reap. Wieczór spędzimy na Pub Street. Nocleg w hotelu w w Siem Reap. W cenie śniadanie. 

wodospad Kambodża

Dzień 6. Siem Reap / Jezioro Tonle Sap

Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Tonle Sap. Wyruszymy w rejs po największym w Indochinach Jeziorze Tonle Sap. Wycieczka do pływających wiosek rybackich, które przemieszczają w zależności od pory roku i poziomu wody w jeziorze. W czasie rejsu będziemy mogli obserwować codzienne życie mieszkańców nietypowych wiosek. Popołudniu udamy się do słynnego centrum APOPO, gdzie trenowane są szczury afrykańskie. Potrafią one rozpoznawać niewybuchy i w roli saperów ratują ludzkie życie. Obejrzymy pokaz umiejętności tych inteligentnych gryzoni. Wieczorem powrót do Siem Reap. Czas wolny na zakupy pamiątek w lokalnych sklepach i spacer po Night Market w Siem Reap. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie. 

Kambodży wyjazd

Dzień 7. Siem Reap / Phnom Penh

Po śniadaniu wyjazd w kierunku stolicy Kambodży, Phnom Penh (klimatyzowany minivan). Po drodze obejrzymy kamienny most Spean Praptos w Kampong Kdei, wybudowany w XII w. Jest to jeden z nielicznych mostów z epoki Imperium Khmerów, który przetrwał do współczesności. Zatrzymamy się także na lokalnym targu w „mieście pająka” Skun, gdzie będzie można spróbować jak smakują grillowane pająki. Kontynuacja podróży do Phnom Penh. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek. Wieczorem rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh. Kolację zjemy w jednej z tradycyjnych, charakterystycznych dla Phnom Penh restauracyjek. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. W cenie śniadanie i kolacja. Nie wliczone w cenę: lunch podczas podróży (ok. 1-6 USD / posiłek) 

Dzień 8. Phnom Penh  

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie Phnom Penh. Pierwszym punktem będzie położona na wzgórzu świątynia Wat Phnom. Do świątyni prowadzą schody, których strzegą siedmiogłowe węże, figury mitycznych strażników oraz kamienne lwy. We wnętrzu znajdują się malowidła przedstawiające sceny z życia Buddy. Jest to najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Następnie zwiedzanie legendarnego więzienia S-21 a w nim Muzeum Ludobójstwa. Miejsce to jest dawną szkołą średnią zamienioną przez reżim Czerwonych Khmerów w więzienie (w latach 1975-1979). Podczas ich rządów była to katownia, w której przesłuchiwano, torturowano i mordowano ludzi. Przeszło przez nią około 20 tysięcy osób. Pobyt tu przeżyło zaledwie kilku więźniów. W Phnom Penh odwiedzimy też targ miejski - Central Market, który wybudowany został w czasach francuskiej kolonizacji. Targ znajduje się w budynku o nietypowej i ciekawej architekturze i słynie z różnorodnej oferty - Panorama z Sorya. Wybierzemy się także na wyspę jedwabników na Mekongu, gdzie poznamy tradycyjne techniki powstawania jedwabiu o najwyższej jakości. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. W cenie śniadanie. Nie wliczone: lunch, kolacja (ok. 1-6 USD / posiłek).

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 9. Phnom Penh / Takeo 

Po śniadaniu wyjazd do prowincji Takeo. Są to tereny, które należały kiedyś do legendarnego Królestwa Funan oraz były kolebką khmerskiej cywilizacji. Królestwo Funan powstało w I wieku p.n.e. z połączenia wielu państw-miast. Było to pierwsze większe państwo w Azji Południowo-Wschodniej. Takeo to miejsce, które oddalone jest od turystycznych szlaków. Można tu poznać autentyczną Kambodżę i życie jej mieszkańców. Po dotarciu do Takeo, zakwaterowanie w hotelu. Następnie wycieczka po mieście oraz spacer po lokalnych targowiskach. Popołudniu odwiedzimy prowadzoną przez wolontariuszy wiejską szkołę im. Polskich Żołnierzy weteranów misji UNTAC. Uroczystą kolację zjemy wspólnie z mieszkańcami wsi oraz wolontariuszami polskiej szkoły. Powrót do Takeo. Nocleg w hotelu w Takeo. W cenie śniadanie. Nie wliczone: lunch, kolacja (ok. 1-6 USD / posiłek). 

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 10. Takeo 

Po śniadaniu wycieczka motorówką do najstarszej stacji archeologicznej w Kambodży - świątyni Phnom Da, położonej na niewielkim wzgórzu. Świątynia wybudowana została w czasach Królestwa Funan i jest jednym z najstarszych zabytków religijnych tego rejonu. Rządzone stąd Imperium, blisko 2000 lat temu kontrolowało znaczne tereny Indochin, zaś jego dawna stolica Vyādhapura, podziwiana była jako zamożne “miasto myśliwych”. Tereny te w zależności od pory roku, otoczone są wodą lub polami ryżowymi. W cenie śniadanie. Nie wliczone: lunch, kolacja (ok. 1-6 USD/posiłek).

Kambodża wyjazd Kambodża Kambodża Khmerski Nowy Rok

Dzień 11. Takeo / Kampot / Kep - Zatoka Tajlandzka

Po śniadaniu wyruszymy w podróż w kierunku miasta Kep położonego w Zatoce Tajlandzkiej. Po drodze zatrzymamy się w Kampot. Miejsce to znane jest z produkcji najlepszego na świecie pieprzu. Będzie można kupić go na słynnej farmie Sothys Pepper. (Na farmie będzie można zjeść lunch - dodatkowo płatny). W okolicy zobaczymy również pola solne. Sól morska pozyskiwana jest tu w tradycyjny sposób. Na pola wpuszczana jest morska woda, która parując, pozostawia kryształy soli. Sól z Kampot cieszy się podobną sławą jak miejscowy pieprz. Kontynuacja podróży do Kep. Po dotarciu do Kep zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek, po czym wybierzemy się na krabi targ. Kep słynie z połowów doskonałych krabów, w miasteczku stoi nawet pomnik kraba. W pobliskich małych restauracyjkach będziemy mogli spróbować krabów, a także innych lokalnych przysmaków z owoców morza. W cenie śniadanie. Nie wliczone: lunch, kolacja (ok. 5 USD /posiłek). 

Kampot

Dzień 12. Kep / Jaskinia Białego Słonia

Po śniadaniu czas spędzimy w Kep i jego okolicy. Kep w czasach kolonialnych był modnym nadmorskim kurortem, do dziś pozostały tu ruiny eleganckich willi z tamtego okresu. Obecnie jest to spokojne miejsce z pięknymi, częściowo kamienistymi plażami. Nie ma tu tłumów turystów, dzięki czemu to dobre miejsce na odpoczynek w trakcie wycieczki po Kambodży. Atrakcyjności miejscu dodają liczne nadmorskie bary i restauracje serwujące wyśmienite owoce morza. Dziś pojedziemy zobaczyć Jaskinię Białego Słonia. Jaskinia nazwę swą przyjęła od jasnego stalagmitu przypominającego głowę słonia. (Zalecane odpowiednie obuwie). Po południu złożymy wizytę w szkole gotowania, gdzie zapoznamy się z tradycjami kuchni lokalnej. W cenie śniadanie i kolacja.

Kep

Dzień 13. Kep / Królicza Wyspa

Po śniadaniu popłyniemy łodzią na Króliczą Wyspę, gdzie znajdują się piękne, piaszczyste plaże. Królicza Wyspa nie jest na stałe zamieszkała. Prąd dostępny jest tu tylko przez kilka godzin dziennie - wieczorem. Cały dzień będziemy mogli relaksować się i aktywnie wypoczywać (pływanie, nurkowanie, snorkling itp.). Na plaży dostępne są bary. Nocować będziemy w chatach/ bungalowach na plaży. W cenie śniadanie.

Dzień 14. Kep

Po śniadaniu powrót do Kep. Dzień wolny na odpoczynek w Kep. W cenie śniadanie.

Kep

Dzień 15. Kep / Phnom Penh

Transfer na lotnisko w Phnom Penh zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Kambodży. Wylot do Warszawy. W cenie śniadanie. 

Dzień 16. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2100USD

+ bilety lotnicze ok. 6000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Kambodża - Warszawa ok. 6000 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych - sprawdzone obiekty oraz bungalowy zgodnie z programem
 • Wyżywienie zgodnie z opisem
 • Transfery i transport wynajętym samochodem zgodnie z programem, transfery wodne – łodzie
 • Opiekę polskiego pilota - Rezydenta w Kambodży
 • Opiekę licencjonowanego angielskojęzycznego przewodnika lokalnego
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, w tym Angkor Wat
 • Warsztaty kulinarne
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia o ile nie jest wskazane w opisie cena obejmuje (ok. 5 USD / posiłek)
 • Napojów alkoholowych i napojów w miejscach, w których nie ma wyżywienia w cenie
 • Zwyczajowych napiwków (około 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 6 osób

Kambodża WYJAZD na zdjęciach:

KAMBODŻA WYJAZD - AZJA

Kambodża - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Kambodża i psychopatyczni Czerwoni Khmerzy,  Kambodża - relacja z podróży

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kambodży: Sylwester w Kambodży,  Kambodża Khmerski Nowy Rok