fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

SYLWESTER W KAMBODŻY
26.12.2024
-
08.01.2025
14
dni
CENA:
2600 USD + bilety lotnicze ok. 6900 PLN

SYLWESTER W KAMBODŻY

Sylwester w Kambodży z Poza Trasą Adventure to wyjazd łączący świętowanie okresu sylwestrowo-noworocznego, zwiedzanie zabytków Kambodży oraz wypoczynek w Kep, położonym nad Morzem Południowochińskim. Nowy rok uroczyście przywitamy podczas pobytu w Siem Reap. W czasie podróży po Kambodży zwiedzimy między innymi niezaprzeczalnie największą atrakcję tego kraju jaką jest kompleks świątynny Angkor - pradawne centrum Imperium Khmerów. W XI wieku Angkor było najprawdopodobniej największym miastem ówczesnego świata. Najsłynniejszą ze świątyń kompleksu jest Angkor Wat - symbol i duma Kambodży, którą zobaczyć można na fladze kraju, banknotach, pocztówkach i pamiątkach. Zwiedzając Kambodżę gościć będziemy również w pływających wioskach na Jeziorze Tonle Sap. Poznamy najbardziej interesujące miejsca stolicy Kambodży - Phnom Penh. Nie zapomnimy także o wizytach na targach, bazarach i w tradycyjnych lokalach serwujących między innymi wyśmienite owoce morza. W programie wycieczki Sylwester w Kambodży przygotowaliśmy również wizytę na farmie Sothys Pepper, gdzie produkowany jest najcenniejszy i najlepszy na świecie pieprz. Po tak intensywnej podróży odpoczniemy na rajskich plażach w okolicy słynnego w czasach kolonialnych kurortu Kep. Zapraszamy na wyjazd Sylwester w Kambodży z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

SYLWESTER W KAMBODŻY - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Phnom Penh w Kambodży. 

Dzień 2. Phnom Penh

Przylot do Phnom Penh. Na lotnisku spotkanie grupy z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Kambodży. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem wybierzemy się na kolację do jednej z tradycyjnych, charakterystycznych dla Phnom Penh restauracyjek. Przejazd tuk tukami. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Phnom Penh.

Wietnam Kambodża Sylwester w Kambodży

Dzień 3. Phnom Penh

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh. Zwiedzimy położoną na wzgórzu świątynię Wat Phnom. Do Wat Phnom prowadzą schody, których strzegą kamienne lwy, siedmiogłowe węże oraz figury mitycznych strażników. We wnętrzu świątyni znajdują się malowidła przedstawiające sceny z życia Buddy. Jest to najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa obecnej stolicy Kambodży. Następnie zwiedzanie legendarnego więzienia S-21 oraz znajdującego się tu Muzeum Ludobójstwa. Miejsce to jest dawną szkołą średnią zamienioną w więzienie przez reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979. Podczas ich rządów była to katownia, w której przesłuchiwano, torturowano i mordowano ludzi. Przeszło przez nią około 20 tysięcy osób a pobyt tu przeżyło zaledwie kilku więźniów. Odwiedzimy także targ miejski - Central Market z różnorodnymi produktami i bogatą ofertą. Budynek targowiska o ciekawej architekturze, wybudowany został w czasach francuskiej kolonizacji. Panorama z Sorya. Wybierzemy się także na wyspę jedwabników na rzece Mekong. Poznamy tu tradycyjne techniki powstawania jedwabiu o najwyższej jakości. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. W cenie śniadanie.

Sylwester w Kambodży

Dzień 4. Phnom Penh / Battambang

Po śniadaniu wyjazd do Battambang. Po przybyciu na miejsce zakwaterowaniu w hotelu. Następnie wybierzemy się do pobliskich jaskiń zamieszkanych przez około 30 milionów nietoperzy. To niezwykłe miejsce ma także swoją mroczną krwawą historię, związaną z reżimem Czerwonych Khmerów. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Battambang. W cenie śniadanie.

Dzień 5. Battambang / Siem Reap

Po śniadaniu przejazd słynnym bambusowym pociągiem - Bamboo train. Odwiedzimy także jedną z kilkunastu na świecie świątyń bahaistycznych. Następnie podróż do Siem Reap. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Pierwszy wieczór w Siem Reap spędzimy na słynnej Pub street. Czas na zimne piwo i masaże w centrum popularnego kurortu (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie.

Dzień 6. Siem Reap / Kompleks Angkor

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie kompleksu świątyń Angkor. Kompleks Angkor to jedna z najważniejszych i największych atrakcji archeologicznych świata. Na terenie 400 km2 znajduje się prawie tysiąc świątyń. Między IX a XV w było to centrum Imperium Khmerskiego, tu znajdowały się kolejne jego stolice. Świątynie budowane były w tradycji hinduistycznej lub buddyjskiej - w zależności od religii, jaką Khmerzy przyjmowali w danym okresie. W XV wieku miasta zostały całkowicie wyludnione, opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane. Dopiero w 1860 roku odkrył je francuski badacz, ukryte w gęstej dżungli. Angkor znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNSECO. Rozległy obszar zwiedzać będziemy tuk-tukami w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, z którym dotrzemy zarówno do miejsc najbardziej znanych, jak i tych mniej dostępnych dla turystów. Obejrzymy między innymi świątynie Ta Prohm, Bayon i Angkor Wat. 

Wietnam Kambodża Sylwester

Zwiedzimy główną świątynię Angkor Wat - najbardziej znaną świątynię kompleksu, której wizerunek znajduje się na fladze Kambodży. Świątynię Angkor Wat wzniesiono w XII wieku ku czci hinduskiego boga Wisznu. Symetryczna bryła z pięcioma wieżami tworzy zarys kwiatu lotosu. Mury świątyni ozdobione są bogatą ornamentyką. Płaskorzeźby przedstawiają sceny z życia Khmerów. Świątynię Ta Prohm, w bardzo efektowny i malowniczy sposób oplatają konary i korzenie olbrzymich egzotycznych drzew. Kolejnym punktem będzie Świątynia Bayon, która słynie z 216 gigantycznych kamiennych rzeźb twarzy Buddy. Sylwestrowy wieczór podróży Sylwester w Kambodży z Poza Trasą Adventure, spędzimy w zaprzyjaźnionym hotelu. Wspólnie przywitamy Nowy Rok. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie i kolacja sylwestrowa.

Kambodża wyjazd Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 7. Siem Reap

Dzień wolny na odpoczynek i spacery po mieście Siem Reap. Dla chętnych możliwy objazd tuk tukami po Siem Reap i okolicach. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie.

Dzień 8. Siem Reap / APOPO / Góra Kulen / Siem Reap

Po śniadaniu wyjazd do słynnego centrum APOPO. Trenowane są tu szczury afrykańskie, które potrafią rozpoznawać niewybuchy. Zwierzęta w roli saperów ratują ludzkie życie. Obejrzymy pokaz umiejętności inteligentnych gryzoni. Następnie dotrzemy do gęstej dżungli. Wizyta na świętej Górze Kulen, wciąż badanej przez archeologów (ok. 50 kilometrów od Siem Reap). Tutejsza dżungla skrywa tajemnicę opuszczonej, liczącej niegdyś milion mieszkańców pierwszej stolicy Imperium Khmerów. Dotrzemy do rzeki, której dno wybrukowane zostało ponad 1000 hinduskimi lingami. Możliwość kąpieli przy malowniczym 20-metrowym świętym wodospadzie. Zwiedzimy Świątynię Odpoczywającego Buddy, znajdującą się na Górze Kulen. Chętni będą mogli skosztować dzikich, czerwonych bananów oraz mięsa z krokodyla lub węża. Powrót do Siem Reap. Wieczór na Pub Street w Siem Reap. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Siem Reap. W cenie śniadanie.

trekking dżungla Kambodża Khmerski Nowy Rok

Dzień 9. Siem Reap / Jezioro Tonie Sap / Phnom Penh

Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Tonle Sap. Wycieczka po Jeziorze Tonle Sap, największym jeziorze w Indochinach. Wizyta w pływających wioskach rybackich, które przemieszczają w zależności od pory roku i poziomu wody w jeziorze. W czasie rejsu będziemy mogli obserwować codzienne życie mieszkańców nietypowych wiosek. Następnie wyjazd w kierunku stolicy Kambodży - Phnom Penh. Na trasie obejrzymy kamienny most Spean Praptos w Kampong Kdei, wybudowany w XII w. Jest to jeden z nielicznych mostów z epoki Imperium Khmerów, który przetrwał do współczesnych czasów. Kontynuacja podróży do Phnom Penh. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. W cenie śniadanie.

Wietnam Kambodża Sylwester

Dzień 10. Phnom Penh / Farma Sothys Peper / Kep

Po śniadaniu podróż do miasta Kep, położonego w Zatoce Tajlandzkiej. Po drodze zatrzymamy się na słynnej farmie Sothys Pepper. Miejsce to słynie z produkcji najlepszego na świecie pieprzu. Na farmie można zakupić doskonały pieprz z Kampot oraz zjeść lunch z lokalnym menu. W okolicy zobaczymy również solne pola. Morska sól pozyskiwana jest tu w tradycyjny sposób. Na pola wpuszczana jest morska woda, która ulega odparowaniu pozostawiając kryształy soli. Kontynuacja podróży do Kep. Po dotarciu do Kep zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek, po czym wybierzemy się na krabi targ. Kep słynie z połowów doskonałych krabów. W Kep stoi nawet pomnik kraba. W lokalnych restauracyjkach będziemy mogli spróbować krabów, a także innych przysmaków z owoców morza. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kep. W cenie śniadanie.

Wietnam Kambodża Sylwester w Kambodży

Dzień 11. Kep / Królicza Wyspa

Po śniadaniu popłyniemy łodzią na Króliczą Wyspę, gdzie znajdują się piękne, piaszczyste plaże. Królicza Wyspa nie jest na stałe zamieszkała. Cały dzień będziemy mogli relaksować się i aktywnie wypoczywać (pływanie, nurkowanie, snorkling itp.). Na plaży dostępne są bary. Nocleg w bungalowach na plaży. (Uwaga - Prąd dostępny jest tu tylko przez kilka godzin dziennie - wieczorem). W cenie śniadanie.

Kep

Dzień 12. Królicza Wyspa / Kep 

Po śniadaniu kontynuacja pobytu na Króliczej Wyspie. Popołudniu powrót do Kep. Czas wolny w Kep. Nocleg w hotelu w Kep. W cenie śniadanie.

Dzień 13. Kep / Phnom Penh

Po śniadaniu wyjazd do Phnom Penh. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Kambodży. Wylot do Warszawy. W cenie śniadanie.

Dzień 14.

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2600USD

+ bilety lotnicze ok. 6900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Phnom Penh - Warszawa ok. 6900 PLN  *Koszt do rozliczenia według ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3*, 4* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych i bungalowach na plaży
 • Śniadania
 • Kolacja Sylwestrowa w Siem Reap
 • Transfery i transport busami, jeepami, transport lokalny wszelką komunikacją w tym tuk-tuki i transfery wodne - łodzie na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Zgody na wjazdy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika / rezydenta w Kambodży
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy do Kambodży (ok. 40 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 60 USD)
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

SYLWESTER W KAMBODŻY NA ZDJĘCIACH

 

SYLWESTER W KAMBODŻY - AZJA

Sylwester w Kambodży Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Kambodża i psychopatyczni Czerwoni Khmerzy,  Kambodża - relacja z podróży, Laos – kim są grupy etniczne Akha i Hmong?,   Laos jaskinie,   Laos - Być mnichem w Laosie

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kambodży: Kambodża Poza Trasą,  Kambodża Khmerski Nowy Rok