kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KOREA PÓŁNOCNA wyjazd Najbardziej niedostępny kraj świata
06.09.2024-20.09.2024
potwierdzony
15
dni
CENA:
USD + bilety lotnicze ok. PLN

KOREA PÓŁNOCNA WYJAZD

NAJBARDZIEJ NIEDOSTĘPNY KRAJ ŚWIATA

Korea Północna Wyjazd Poza Trasą - Wycieczka do tego niezmiennie tajemniczego państwa pozwoli odpowiedzieć na pytanie nurtujące wielu podróżników, jaki jest dziś ten kraj? Wszystkich spragnionych emocji i przygody zapraszamy zatem do odwiedzenia z nami jednego z najbardziej nieodstępnych miejsc na świecie. Korea Północna Wyjazd z Poza Trasą to szansa na zobaczenie jednego z ostatnich państw, w którym wciąż funkcjonuje ustrój komunistyczny, a archaiczne tradycje są silnie widoczne w gospodarce, obyczajach i życiu codziennym. Czeka nas sporo atrakcji - weźmiemy udział w defiladach, zorganizujemy piknik nad wodospadem i obejrzymy show cyrku narodowego. To oczywiście nie wszystko. W stolicy Korei Północnej - Pjongjang, zobaczymy bowiem Łuk Triumfalny oraz centralny plac imienia Kim II Sung. Nasz dwutygodniowy program zwiedzania skrojony jest tak, aby podróżujący z nami zobaczyli jak najwięcej ciekawych miejsc tego niedostępnego i odizolowanego świata. Korea Północna Wyjazd z Poza Trasą to propozycja dla osób ciekawych świata i jego różnorodności. Wyjazd dostarczy niesamowitych wrażeń i wspomnień na długie długie lata.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Korea Północna WYJAZD POZA TRASĄ - Program PODRÓŻY:

*Uwaga - Wkrótce nastąpi aktualizacja programu na 2024 rok. 

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Shenyang w Chinach.

Dzień 2. CHINY - Shenyang / Dandong

Przylot do Shenyang. Transfer na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem do Dandong. Nocleg w Dandong (3* hotel).

Dzień 3. Dandong / Korea Północna - Pyongyang

Rano transfer na dworzec kolejowy i podróż sypialnym pociągiem do Pyongyang (10:00-18:45). Na miejscu spotkanie z lokalnymi przewodnikami. Transfer do centrum miasta, po czym rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Obejrzymy Łuk Triumfalny oraz Centralny Plac imienia Kim II Sung. Po powitalnej kolacji w restauracji Chongryu Hotspot transfer do hotelu (nocleg w Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*). Czas wolny na odpoczynek. Zapewnione posiłki: śniadanie i kolacja.

Korea Północna Wyjazd

Dzień 4. Pyongyang / Nampo

Dziś kontynuacja zwiedzania stolicy Korei Północnej, Pyongyang. Zobaczymy Park Fontann Mansudae, Grand People Study House – największą bibliotekę i centrum edukacyjne, centrum handlowe Kwangbok, spacer po parku Moran. Będziemy podziwiać Wieżę Idei Dżucze, pomnik Założenia Partii — Mangyongdae (miejsce urodzenia Kim Il Sung) oraz stacje miejskiego metra. 9 IX - to wyjątkowa data w Korei Północnej. Jest to rocznica utworzenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. W tym dniu na placach miejskich odbywają się liczne uroczystości. Późnym popołudniem wyjazd do Nampo, gdzie będziemy nocować. Nocleg w Ryonggang Hotspa hotel 3*. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Defilady w Korei Północnej

Dzień 5. Nampo / Sariwon / Kaesong

Wyjazd nad Zaporę Zachodniomorską, a następnie podróż do miasta Sariwon. Zwiedzanie Sariwon i spacer folkową uliczką. Zjemy lunch w Hotelu March 8 ***. Następnie dalsza podróż do Kaesong, gdzie zobaczymy grobowiec Króla Kongmin z dynastii Koryo. Jest to jeden z najlepiej zachowanych grobowców królewskich w Korei Północnej. W Kaesong zjemy kolację złożoną z lokalnych przysmaków. Nocleg w Kaesong - Folkcustoms Hotel 3*. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 6. Kaesong / Panmunjom (Panmundżom) - Strefa zdemilitaryzowana DMZ  / Pyongyang

Wizyta w Panmunjom w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ). Miejscowość Panmunjom leży na granicy Korei Północnej i Korei Południowej w w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej, na lini demarkacyjnej między obydwoma państwami. Miejsce to jest postrzegane jako symbol podziału świata na socjalistyczny i kapitalistyczny, jest także jedynym miejscem spotkań delegacji obu krajów. Zwiedzimy tu między innymi Muzeum Historyczne Koryo. Lunch w restauracji Folkcustom. Podróż powrotna do Pyongyang. W Pyongyang obejrzymy show w wykonaniu cyrku narodowego. Zjemy kolację w restauracji specjalizującej się w przyrządzaniu kaczek. Po posiłku transfer do hotelu. Nocleg w Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Korea Północna Strefa Zdemilitaryzowana

Dzień 7. Pyongyang / Wonsan / Mount Kumgang (Góry Diamentowe)

Wyjazd do Wonsan. W trakcie podróży lunch w formie pikniku nad Wodospadem Ullim. Następnie kontynuacja podróży do Wonsan. Po dotarciu na miejsce obejrzymy miasto, udamy się na spacer wzdłuż mola do wysepki Jang Dok. Złożymy też wizytę w obozie dla dzieci w wieku szkolnym. Dalsza podróż, przejazd do Mount Kumgang (Góry Diamentowe), gdzie zjemy kolację i zatrzymamy się na nocleg (Oekumgang hotel 4* lub Kumggangsan hotel 4*). Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Korea Północna wyjazd Góry Diamentowe

Dzień 8. Mount Kumgang (Góry Diamentowe) / Wodospad Kuryong / Sijung

Wycieczka do Wodospadu Kuryong. Góry Kymgang uznawane są za jedno z piękniejszych miejsc w Korei Północnej ze względu na ciekawe kształty wzniesień skalnych, które ukształtowane zostały w wyniku erozji, a także liczne wodospady i jeziora. Piękno Gór Diamentowych od wieków inspiruje artystów. Góry uwiecznione zostały między innymi na wielu obrazach malowanych tuszem na jedwabiu. W Górach Diamentowych znajduje się wiele klasztorów buddyjskich, niestety w większości zniszczonych. Lunch w restauracji Moknan. Po posiłku wyjazd nad Lagunę Samil na plażę Sijung. Czas na pływanie i relaks na plaży. Nocleg w Sijung Motel 2*. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 9. Sijung

Dzień odpoczynku w Sijung. Pływanie i relaks na plaży. Lunch i kolacja w motelu Sijung. Nocleg w Sijung Motel 2*. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 10. Sijung / Pyongyang

Wyjazd do Pyongyang. Lunch na trasie w Sinpyong teahouse. Wizyta w szkole i studiu artystycznym Mansudae. W Pyongyang pożegnalna kolacja w restauracji Ryomyong. Nocleg Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 11. Pyongyang / CHINY - Dandong

Transfer na stację kolejową Pyongyang. Podróż powrotna pociągiem sypialnym do Dandong (09:30/17:30). Nocleg w hotelu w Dandong. Zapewnione posiłki: śniadanie i kolacja.

Dzień 12. CHINY

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy Korea Północna Wyjazd Najbardziej Niedostępny Kraj Świata.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Shenyang - Warszawa ok. PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* i 4* (lokalna standaryzacja) oraz dwa noclegi w hotelu 2* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie w Korei Północnej (sugerowane jest jednak zabranie dodatkowo 15 USD na dzień)
 • Wizy, permity i wszystkie dokumenty uprawniające do odbywania podróży w Korei Północnej
 • Transport prywatny A/C na całej długości trasy zgodnie z programem
 • Uczestnictwo w defiladach 9 IX
 • Wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i miejsc turystycznych w Korei Północnej
 • Hard sleeper pociąg z Chin do Korei Północnej /z Korei Północnej do Chin. Trasa Dandong - Pyongyang - Dandong
 • Bilet na szybką kolej Shenyang - Dandong
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę anglojęzycznych przewodników po Chinach i Korei Północnej (tzw. obligatoryjna obstawa)
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Wizy podwójna do Chin (pomagamy w uzyskaniu wizy) (ok. USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 120 USD)
 • Kosztów wyżywienia w Chinach (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

KOREA PÓŁNOCNA WYJAZD NA ZDJĘCIACH

KOREA PÓŁNOCNA WYJAZD - AZJA

Korea Północna Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Wyjazd Korea Północna – wspomnienia z podróży,   Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana