fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KOREA PÓŁNOCNA
06-17.09.2019
-
06-17.09.2020
12
dni
CENA:
3000USD + 2.500(bilety lotnicze)

Jaka jest Korea Północna - wycieczka do tego tajemniczego kraju pozwoli odpowiedzieć na to nurtujące wielu podróżników pytanie. Wszystkich spragnionych emocji i przygody zapraszamy zatem do odwiedzenia z nami jednego z najbardziej nieodstępnych miejsc na świecie.

Nasza wyprawa do Korei Północnej to być może jedyna szansa na zobaczenie, jak wygląda jeden z ostatnich krajów, w którym funkcjonuje ustrój komunistyczny, a archaiczne tradycje są silnie widoczne w gospodarce, obyczajach i codziennym życiu. Czeka nas sporo atrakcji - jakich? Weźmiemy choćby udział w defiladach, zorganizujemy piknik nad wodospadem i obejrzymy show cyrku narodowego. To oczywiście nie wszystko. W Pjongjangu - stolicy kraju - zobaczymy bowiem łuk Triumfalny oraz centralny plac imienia Kim II Sung.

Nasz dwutygodniowy plan zwiedzania jest  skrojony tak, żeby podróżujący z nami zobaczyli jak najwięcej tego trudno dostępnego i odizolowanego świata.  Wyprawa do Korei Północnej to propozycja wyjazdu dla osób ciekawych świata! Dostarczy ona niesamowitych wrażeń i wspomnień na długie długie lata.

W ramach podróży odwiedzimy także wschodnie prowincje Chin. 

 

Plan podróży:

Dzień 0
Wylot z Warszawy do Shenyang w Chinach.

Dzień 1
Shenyang-Dandong. Przyjazd do Shenyang ok.12.10, transfer na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem do Dandong. Nocleg: Dandong 3* hotel.

Dzień 2
Dandong-Pyongyang
Rano transfer na dworzec kolejowy i transport w sypialnym pociągu do Pyongyang (10:00-18:45). Na miejscu spotkanie z przewodnikami, transfer do miasta. Zobaczymy łuk Triumfalny oraz centralny plac imienia Kim II Sung. Po powitalnej kolacji w restauracji Chongryu Hotspot transfer do hotelu (Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*) na odpoczynek. Zapewnione posiłki: śniadanie i kolacja.

Dzień 3
Pyongyang-Nampo
To wyjątkowa data 9 IX w Korei północnej — Rocznica utworzenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Liczne miejskie uroczystości na placach.
W tym dniu zobaczymy Park Fontann Mansudae,  Grand People Study House – największą bibliotekę i centrum edukacyjne, centrum handlowe Kwangbok, przejdziemy się po parku Moran. Będziemy podziwiać Wieżę Idei Dżucze, pomnik Założenia Partii — Mangyongdae (miejsce urodzenia Kim Il Sung), Metro. Następnie pojedziemy do Nampo na nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg Ryonggang Hotspa hotel 3*.

Dzień 4
Nampo-Kaesong.
Najpierw zobaczymy Zaporę Zachodniomorską, następnie przejedziemy do Sariwon. W mieście przespacerujemy się folkową uliczką, aby zjeść lunch w Hotelu March 8***. Po nim jedziemy do Kaesong – tam zobaczymy grobowiec Króla Kongmin, zjemy kolację złożoną z lokalnych przysmaków i udamy się na nocleg do hotelu.
Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Folkcustoms Hotel 3*.

Dzień 5
Kaesong-Pyongyang. Wizyta w Panmunjom w strefie demilitaryzacyjnej (DMZ). Zobaczymy także Muzeum Historyczne Koryo. Lunch w restauracji Folkcustom. Potem wracamy do Pyongyang. Tak obejrzymy show w wykonianiu cyrku narodowego, zjemy kolacje w restauracji specjalizującej się w przyrządzaniu kaczek. Po posiłku transfer do hotelu. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*.

Dzień 6
Pyongyang-Wonsan. Przejazd do Wonsan, lunch w formie pikniku nad wodospadem Ullim. Następnie przejazd do Wonsan. Spacer wzdłuż mola do wysepki Jang Dok, wizyta na obozie dla dzieci w wieku szkolnym, przejazd do Mt.Kumgang. Tam kolacja i nocleg.
Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Oekumgang hotel 4* lub Kumggangsan hotel 4*.

Dzień 7
Wonsan-Sijung. Wycieczka do wodospadu Kuryong. Lunch w restauracji Moknan. Po posiłku przejazd nad Lagunę Samil, na plażę Sijung, czas na pływanie i relaks na plaży.
Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Sijung Motel 2*

Dzień 8
Sijung. Pływanie i relaks na plaży. Lunch I kolacja w motelu Sijung.
Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Sijung Motel 2*.

Dzień 9
Sijung-Pyongyang. Powrót do Pyongyang. Lunch na trasie w Sinpyong teahouse. Odwiedziny w szkole, studio artystyczne Mansudae. Pożegnalna kolacja w restauracji Ryomyong.
Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*

Dzień 10
Pyongyang-Dandong. Transfer na stację Pyongyang, pociąg sypialny powrotny do Dandong (09:30/17:30). Nocleg w Dandong.
Zapewnione posiłki: śniadanie i kolacja. Nocleg: Dandong 3* hotel.

Dzień 11
Chiny. Transfer na lotnisko i wylot.

3.000USD

+ 2.500 PLN bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Wizy, permity i wszystkie dokumenty uprawniające do odbywania podróży w Korei Północnej
 • Przelot Warszawa- Shenyang — Warszawa *
 • Wyżywienie w Korei (sugerowane jednak zabranie dodatkowo 15usd  na dzień)
 • Zakwaterowanie w hotelach – 3*, 4* i dwa razy w 2*
 • Transport prywatny A/C na całej długości trasy
 • Uczestnictwo w defiladach 9 IX
 • Wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i miejsc turystycznych w Korei Północnej
 • Hard sleeper pociąg do Korei /z Korei - Dandong-Pyongyang-Dandong
 • Szybka kolej Shenyang-Dandong
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Anglojęzyczni przewodnicy po Chinach i Korei północnej (tzw. obligatoryjna obstawa)
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

*Bilet lotniczy do rozliczenia