fbpx
KOREA PÓŁNOCNA
06.09.2019
-
22.09.2019
17
dni
CENA:
3200USD + 2500PLN

Jaka jest Korea Północna - wycieczka do tego tajemniczego kraju pozwoli odpowiedzieć na to nurtujące wielu podróżników pytanie. Wszystkich spragnionych emocji i przygody zapraszamy zatem do odwiedzenia z nami jednego z najbardziej nieodstępnych miejsc na świecie.

Nasza wyprawa do Korei Północnej to być może jedyna szansa na zobaczenie, jak wygląda ostatni kraj, w którym funkcjonuje ustrój komunistyczny, a archaiczne tradycje są silnie widoczne w gospodarce, obyczajach i codziennym życiu. Czeka nas sporo atrakcji - jakich? Weźmiemy choćby udział w defiladach, zorganizujemy piknik nad wodospadem i obejrzymy show cyrku narodowego. To oczywiście nie wszystko. W Pjongjangu - stolicy kraju - zobaczymy bowiem łuk Triumfalny oraz centralny plac imienia Kim II Sung.

Nasz dwutygodniowy plan zwiedzania jest  skrojony tak, żeby podróżujący z nami zobaczyli jak najwięcej tego trudno dostępnego i odizolowanego świata.  Wyprawa do Korei Północnej to propozycja wyjazdu dla osób ciekawych świata! Dostarczy ona niesamowitych wrażeń i wspomnień na długie długie lata.

W ramach podróży odwiedzimy także wschodnie prowincje Chin. 

Korea Północna wycieczka

Plan podróży:

Dzień 0 - Wylot z Warszawy do Shenyang w Chinach
Pakujemy walizki i w drogę!
Dzień 1 - Shenyang-Dandong
Przyjazd do Shenyang ok.12.10, transfer na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem do Dandong. Nocleg: Dandong 3* hotel.
Dzień 2 - KOREA PÓŁNOCNA - Dandong-Pyongyang
Rano transfer na dworzec kolejowy i transport w sypialnym pociągu do Pyongyang (10:00-18:45). Na miejscu spotkanie z przewodnikami, transfer do miasta. Zobaczymy łuk Triumfalny, oraz centralny plac imienia Kim II Sung. Po powitalnej kolacji w restauracji Chongryu Hotspot, transfer do hotelu (Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*) na odpoczynek. Zapewnione posiłki: śniadanie i kolacja.
Dzień 3 - KOREA PÓŁNOCNA- Pyongyang-Nampo
To wyjatkowa data 9 IX w Korei północnej - Rocznica utworzenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Liczne miejskie uroczystości na placach. W tym dniu zobaczymy Park Fontann Mansudae,  Grand People Study House – największą bibliotekę i centrum edukacyjne, centrum handlowe Kwangbok, przejdziemy się po parku Moran. Będziemy podziwiać Wieżę Idei Dżucze, pomnik Założenia Partii - Mangyongdae (miejsce urodzenia Kim Il Sung), Metro. Następnie pojedziemy do Nampo na nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg Ryonggang Hotspa hotel 3*.
Dzień 4 - KOREA PÓŁNOCNA - Nampo-Kaesong
Najpierw zobaczymy Zaporę Zachodniomorską, następnie przejedziemy do Sariwon. W mieście przespacerujemy się folkową uliczką, aby zjeść lunch w Hotelu March 8***. Po nim jedziemy do Kaesong – tam zobaczymy grobowiec Króla Kongmin, zjemy kolację złożoną z lokalnych przysmaków i udamy się na nocleg do hotelu. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg : Folkcustoms Hotel 3*.
Dzień 5 - KOREA PÓŁNOCNA - Kaesong-Pyongyang
Wizyta w Panmunjom w strefie demilitaryzacyjnej (DMZ). Zobaczymy także Muzeum Historyczne Koryo. Lunch w restauracji Folkcustom. Potem wracamy do Pyongyang. Tak obejrzymy show w wykonianiu cyrku narodowego, zjemy kolacje w restauracji specjalizującej się w przyrządzaniu kaczek. Po posiłku transfer do hotelu. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*.
Dzień 6 - KOREA PÓŁNOCNA - Pyongyang-Wonsan
Przejazd do Wonsan, lunch w formie pikniku nad wodospadem Ullim. Następnie przejazd do Wonsan. Spacer wzdłuż mola do wysepki Jang Dok, wizyta na obozie dla dzieci w wieku szkolnym, przejazd do Mt.Kumgang. Tam kolacja i nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Oekumgang hotel 4* lub Kumggangsan hotel 4*.
Dzień 7 - KOREA PÓŁNOCNA - Wonsan-Sijung
Wycieczka do wodospadu Kuryong. Lunch w restauracji Moknan. Po posiłku przejazd nad Lagunę Samil, na plażę Sijung, czas na pływanie i relaks na plaży. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Sijung Motel 2*.
Dzień 8 - KOREA PÓŁNOCNA - Sijung
Pływanie i relaks na plaży. Lunch I kolacja w motelu Sijung. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Sijung Motel 2*.
Dzień 9 - KOREA PÓŁNOCNA - Sijung-Pyongyang
Powrót do Pyongyang. Lunch na trasie w Sinpyong teahouse. Odwiedziny w szkole, studio artystyczne Mansudae. Pożegnalna kolacja w restauracji Ryomyong. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg Changgwangsan Hotel 3* lub Sosan Hotel 3*.
Dzień 10 - KOREA PÓŁNOCNA - Pyongyang-Dandong
Transfer na stację Pyongyang, pociąg sypialny powrotny do Dandong (09:30/17:30). Nocleg w Dandong. Zapewnione posiłki: śniadanie i kolacja. Nocleg: Dandong 3* hotel.
Dzień 11 - Dandong-Huanren
Początek zwiedzania na wschodnim punkcie Wielkiego Muru Ming poprzez – Wielki Mur Chusa (około 2 godzin), wejście na szczyt wzdłuż Wielkiego Muru. Ze szczytu widać krajobraz Chin i północnej Korei, z widokiem na Dandong i Północno-koreańskie Xinyizhou. Przejazd do Huanren(3 godz) na nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Huanren 3* hotel.
Dzień 12 - Huanren-Songjainghe
Wejście na górę Wu Nv (górę Pięciu Kobiet) i zejście do jaskini Wangtian. Przejazd do Songjianghe (4 godz.) na nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Songjianghe 3* hotel.
Dzień 13 - Songjianghe-Ji'an
Przejazd na zachodnią stronę góry Changbai a następnie eco-car, aby zobaczyć zachodnie zbocze góry Changbai. Zrobimy 1 236 kroków (pół godziny), aby dotrzeć na szczyt i zobaczyć jezioro Tianchi. Następnie jedziemy do Ji'an (5,5 godz.) na nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Ji'an 3* hotel.
Dzień 14 - Ji'an-Shenyang
Odwiedzimy wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego, piąty na świecie malowany grobowiec (30 minut), znany jako mały Dunhuang na północnym wschodzie, ogólne grobowce (ok. 40 min), zwane Wschodnimi Piramidami, Pomnik Hao Tai Wag (30 min); zobaczymy muzeum kultury Goguryeo (40 minut),wejdziemy na most kolejowy na rzece Yalu (30 minut) aby zobaczyć widok na północnokoreańskie miasto Manpo. Popyniemy łodzą po rzece Yalu, oglądając widoki koreańskiego i chińskiego brzegu. Przejazd do Shenyang (5 godz) na nocleg. Zapewnione posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg: Huanren 4* hotel.
Dzień 15 - Shenyang
Wizyta w drugim co do wielkości w kraju kompleksie pałacowym, wpisanym na listę światowego dziedzictwa - Qing Taizu Nurhachi i Qing Taizong Taiji, Shenyang’ skie Zakazane Miasto (ok. 1 godz.). Udamy się do oficjalnej rezydencji Zhang Zuolin i Zhang Xueliang. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot.

3.200USD

+ 2.500PLN*

Cena wycieczki do Korei Północnej obejmuje:

 • Wizy, permity i wszystkie dokumenty uprawniające do odbywania podróży w Korei Północnej w 2019 roku
 • Przelot Warszawa- Shenyang - Warszawa
 • Wyżywienie
 • Zakwaterowanie w hotelach – 3* , 4* i dwa razy w 2*
 • Transport prywatny A/C na całej długości trasy wyprawy do Korei Północnej
 • Uczestnictwo w defiladach 9 IX
 • Wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i miejsc turystycznych w Korei Półocnoej
 • Hard sleeper pociąg do Korei /z Korei - Dandong-Pyongyang-Dandong
 • Szybka kolej Shenyang-Dandong
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Anglojęzyczni przewodnicy po Chinach i Korei północnej (tzw. obligatoryjna obstawa)
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne ( Koszty leczenia: 50.000 euro, NNW: 15 000 zł)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

*Bilet lotniczy do rozliczenia