fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Laos Wietnam Wyjazd na Północ z POZA TRASĄ
06.04.2022
-
22.04.2022
17
dni
CENA:
7000 PLN + bilety lotnicze ok. 3000 PLN

LAOS WIETNAM WYJAZD NA PÓŁNOC Z POZA TRASĄ

Laos Wietnam Wyjazd Na Północ z Poza Trasą - wyruszamy w podróż po nieznanym masowej turystyce,  niezwykle nastrojowym i malowniczym północnym Laosie oraz urokliwym, różnorodnym przyrodniczo i etnicznie, bogatym w zabytki północym Wietnamie. Podróż rozpoczniemy od zwiedzania przepięknego i czarującego Luang Prabang  w Laosie zwanego miastem mnichów, gdzie zachowały się liczne i unikalne zabytki wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście znajduje się ponad trzydzieści klasztorów buddyjskich, gdzie poznać będziemy mogli świat buddyzmu. Kolejne dni to podróż po Laosie w odległe regiony górskie rejonu Phongsali. Z racji oddalenia od głównych szlaków turystycznych, rejony te są mało znane i rzadko odwiedzane. Dotrzemy aż do pogranicza chińskiego i niesamowitych górskich wiosek zamieszkałych przez liczne mniejszości etniczne. W północnym Wietnamie odwiedzimy region Sapa. Ten przepiękny zakątek położony jest w górskiej okolicy w otoczeniu rozległych malowniczych tarasów, pól ryżowych i wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Wyjazd i wizyty w wioskach będą okazją do poznania codziennego życia i tradycji zamieszkujących te rejony ludów Hmong i Dao. Wyruszymy także w rejs po zachwycającej zatoce Ha Long - symbolu Wietnamu i jednego z najpiękniejszych zakątków w całej Azji.  Zarówno widoki jak i zabytki w Laosie oraz Wietnamie zapierają dech w piersiach i są to wymarzone miejsca dla kochających przyrodę, fotografię, lokalną kuchnię, różnorodność etniczną, przygody i podróże. Zapraszamy w podróż Laos Wietnam Wyjazd Na Północ z Poza Trasą!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

LAOS WIETNAM WYJAZD NA PÓŁNOC - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Laosu - Luang Prabang.

Dzień 2. LAOS / LUANG PRABANG

Podróż rozpoczniemy od Luang Prabang, które było niegdyś stolicą Laosu. Z czasów dawnej świetności zachowały się tu liczne i unikalne zabytki. W mieście znajduje się przeszło trzydzieści klasztorów buddyjskich oraz ponad sześćset zabytkowych obiektów. Od 1995 roku miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto zlokalizowane jest w pięknej okolicy wśród zielonych wzgórz pomiędzy dwoma rzekami, Mekongiem i Nam Khan. Wieczorny wyjazd na zwiedzanie miasta i pierwsze spotkanie z kuchnią laotańską. Spacer uliczkami starówki wybudowanej w kolonialnym francuskim stylu. Wizyta na słynnym Nocnym Targu w lokalnych restauracjach i herbaciarniach. Nocleg w Luang Prabang.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 3. LUANG PRABANG

Bardzo wcześnie rano będziemy mieli możliwość zaobserwować codzienny zwyczaj buddyjskich mnichów, którzy o świcie wędrują ulicami miasta zbierając od mieszkańców jedzenie.

mnisi

Następnie kontynuujemy zwiedzanie Luang Prabang. Miasto ma obecnie spokojny, wręcz sielski charakter. Zachowały się tu niezwykle interesujące przykłady tradycyjnej architektury laotańskiej połączonej ze stylem europejskim. Zwiedzimy były Pałac Królewski a obecnie Muzeum Narodowe, w którym znajduje się wiele pamiątek należących do rodziny królewskiej oraz złoty posąg „Prabang”od którego pochodzi nazwa miasta. Następnie zwiedzimy świątynie, m.in. jedną z najpiękniejszych w Laosie, dawną świątynię królewską Wat Xieng Thong z wyjątkową mozaiką oraz Wat Mai. Złożymy też wizytę w okolicznych klasztorach, gdzie spotkamy się z mnichami, którzy przybliżą nam świat buddyzmu i opowiedzą o swoim życiu. Nocleg w Luang Prabang.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 4. LUANG PRABANG / MUANG XAY

Rano wyjazd do Muang Xay. Podróż trwać będzie około siedmiu godzin. Po drodze przepiękne panoramy zarówno natury jak i codziennego życia mieszkańców Laosu. W czasie podróży postoje na sesje fotograficzne.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 5. MUANG XAY

Muang Xay jest miastem położonym w wyjątkowo malowniczej górskiej okolicy nad brzegiem rzeki. Wycieczka po okolicy i miasteczku wybudowanym w tradycyjnym laotańskim stylu. Dodatkowo możliwość zorganizowania trekkingu do pobliskiej wioski i leżącego w górach wodospadu lub najdłuższej jaskini w Laosie - Chom Ong. Nocleg w Muang Xay.

Dzień 6. MUANG XAY / PHONGSALI

Rano wyjazd do Phongsali. Podróż trwać będzie około siedmiu godzin. Po drodze przepiękne panoramy zarówno natury jak i codziennego życia mieszkańców północnego Laosu. W czasie podróży postoje na zdjęcia. Po dotarciu do Phongsali odpoczynek i relaks. Nocleg w pokojach gościnnych w lokalnym domu w Phongsali.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 7. PHONGSALI

Okolica położonego wysoko w górach miasteczka Phongsali to wspaniałe widoki, przepiękna sceneria, przyjemny klimat i sielska atmosfera Laosu. Miasteczko leży na uboczu, z dala od utartych turystycznych szlaków, dzięki czemu poznać można tu autentyczne życie mieszkańców tych okolic. Dostrzegalne są tu też silne wpływy kultury południowych Chin. Phongsali stanowi świetną bazę wypadową do trekkingów po okolicznych górach i wioskach, gdzie poznać można żyjące tu grupy etniczne. Nocleg w pokojach gościnnych w lokalnym domu w Phongsali.

Dzień 8. PHONGSALI / TREKKING W POBLIŻE CHIŃSKIEGO POGRANICZA

Dziś czeka nas wycieczka - trekking po przepięknych okolicach i wioskach w pobliżu chińsko - wietnamskiego pogranicza. Niezwykle interesująca wędrówka podczas której poznamy zarówno piękno tutejszej przyrody jak i życie okolicznych mieszkańców. Nocleg w pokojach gościnnych w lokalnym domu w Phongsali.

Sapa

Dzień 9. PHONGSALI / MUANG XAY

Rano wyjazd w drogę powrotną do Muang Xay. Podróż trwać będzie około siedmiu godzin. Po drodze liczne postoje na sesje fotograficzne, podziwianie okolic i doskonałe plenery do zdjęć. Nocleg w Muang Xay.

Dzień 10. MUANG XAY / WIETNAM - DIEN BIEN PHU

Dziś podróżujemy w kierunku granicy Wietnamu. Po przekroczeniu granicy dotrzemy do Dien Bien Phu. Jest to miejsce historycznej bitwy, która miała miejsce w 1954 pomiędzy wietnamskim ruchem partyzanckim Viet Minh a oddziałami francuskimi. Bitwa zakończyła się kapitulacją Francuzów i końcem francuskiej kolonizacji w tym rejonie. W mieście znajduje się muzeum wojenne i cmentarz Viet Minh. Można też obejrzeć wraki francuskich czołgów, cmentarze poległych, wzgórza z okopami, na których toczyły się najcięższe walki.

Dzień 11. DIEN BIEN PHU / SAPA

Wcześnie rano wyjazd w całodniową podróż w kierunku popularnego górskiego kurortu w północnym Wietnamie. Prawdziwą atrakcję dla odwiedzających to miejsce stanowi jednak nie samo miasteczko ale jego zachwycające okolice. Ten przepiękny zakątek położony jest w górskiej okolicy w otoczeniu rozległych malowniczych tarasów, pól ryżowych i wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Panuje tu przyjemny klimat oraz sielska atmosfera.

Sapa

Dzień 12. SAPA

Dziś zwiedzanie okolic Sapa. Rejon zamieszkały jest przez kilka górskich plemion mniejszości etnicznych Wietnamu, między innymi Dao i Hmong. Dobrą okazją do obejrzenia ich barwnych strojów, poznania folkloru oraz zakupu sztuki i rękodzieła będzie wycieczka na lokalny targ. Złożymy wizyty w okolicznych wioskach. Poznamy codzienne życie i tradycje mieszkańców. Kobiety Hmong zajmują się ręcznym rzemiosłem, produkują biżuterię i tradycyjną odzież z konopi. Wykorzystują również tradycyjną metodę zdobienia i barwienia – batik.

Mniejszości Etniczne Wietnam Północny

Podczas spaceru dotrzemy do Srebrnych Wodospadów oraz mostu Cau May. Zobaczymy też najwyższą górę Wietnamu Phanasipan, położoną w południowo-zachodniej części regionu Sapa. Fakultatywny trekking do wioski Ta Phin, którą zamieszkują plemiona Hmong oraz Dao. Wieczorny wyjazd sypialnym autobusem do stolicy Wietnamu - Hanoi.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 13. HANOI / ZATOKA HA LONG

Poranek spędzimy w Hanoi. Następnie wyjazd nad Zatokę Ha Long. Podróż trwać będzie około trzech godzin. Zatoka Ha Long to symbol Wietnamu i jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Azji. Znajduje się tu około dwa tysiące wapiennych ostańców, wysp o niezwykłych strzelistych kształtach wystających z wody na wysokość około 50-100 metrów, liczne zatoczki, groty i spektakularne krajobrazy. Kilka z wysp jest zamieszkanych, na niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też zobaczyć lasy namorzynowe oraz rafę koralową. Ha Long znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wypłyniemy w rejs po zatoce, który odbywa się niewielkimi lecz komfortowymi i dobrze wyposażonymi statkami z wygodnymi kajutami i tradycyjnym wietnamskim jedzeniem. Dostępne są tu pokłady z leżakami, z których podziwiać można majestatyczną okolicę. Podczas rejsu zwiedzać będziemy wioski na wodzie rozsiane miedzy wysepkami. Nocleg na statku.

Zatoka Ha Long Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 14. ZATOKA HA LONG

O świcie podziwiać będziemy wschód słońca nad zatoką Ha Long. Po śniadaniu na pokładzie statku, powrót na ląd i odpoczynek na plaży w Ha Long. Możliwość zorganizowania różnorodnych fakultatywnych aktywności sportowych, np. wycieczki kajakami po zatoce.
Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży.  Nocleg w Zatoce Ha Long.

Dzień 15. ZATOKA HA LONG

Czas wolny na odpoczynek i relaks w Zatoce Halong. Nocleg w Zatoce Ha Long.

Zatoka Ha Long Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 16. ZATOKA HA LONG / HANOI

Rano wyjazd do Hanoi. Czas na zakupy i spacery po mieście. Pożegnanie z Wietnamem i wieczorny wylot do Warszawy lub Berlina.

Hanoi Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 17.

Powrót do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 7000 PLN

+ bilety lotnicze ok. 3000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Luang Prabang - Hanoi - Warszawa / Berlin  ok. 3000 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, na terenach wiejskich i górskich możliwe noclegi u lokalnych mieszkańców w pokojach kilku osobowych
 • Transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi) zgodnie z programem
 • Koszty wizy do Wietnamu i Laosu
 • Rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem i wyżywieniem w czasie rejsu
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie zawiera:

 • Kosztów wyżywienia - około 12 USD /  dzień / osoba
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - około 50 USD
 • Zwyczajowych napiwków
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

 Dodatkowe informacje:

 • W programie Laos Wietnam północny mogą nastąpić, pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane np.: zmianami rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.).
 • Do udziału w wyprawie wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, formalności wizowe załatwiane są 5 tygodni przed wylotem.
 • Grupa do 8 osób
 • Podróż nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej. Trekking nie wymaga specjalnej kondycji. Osoby nie zainteresowane udziałem w trekkingu będą w tym czasie miały dzień przeznaczony na odpoczynek.

LAOS WIETNAM WYJAZD NA PÓŁNOC na zdjęciach

 

LAOS WIETNAM WYJAZD - AzJA

Laos Wietnam - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Laos – kim są grupy etniczne Akha i Hmong?,   Laos jaskinie,   Laos - Być mnichem w Laosie