kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Laos Wietnam Wyjazd na Północ Poza Trasą
-
-
-
17
dni
CENA:
USD + bilety lotnicze ok. PLN

LAOS WIETNAM WYJAZD NA PÓŁNOC POZA TRASĄ

Laos Wietnam Wyjazd Na Północ z Poza Trasą Adventure - Wyruszamy w podróż po nieznanym masowej turystyce niezwykle nastrojowym i malowniczym północnym Laosie oraz urokliwym, różnorodnym przyrodniczo i etnicznie, bogatym w zabytki północym Wietnamie. Podróż rozpoczniemy od zwiedzania przepięknego i czarującego Luang Prabang  w Laosie zwanego miastem mnichów. Zachowały się tu liczne i unikalne zabytki wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście znajduje się ponad trzydzieści klasztorów buddyjskich, gdzie poznamy świat buddyzmu. Kolejne dni to podróż po północnym Laosie. Dotrzemy w odległe regiony górskie rejonu Phongsali. Z racji oddalenia od głównych szlaków turystycznych, rejony te są mało znane i rzadko odwiedzane. Dotrzemy aż do pogranicza chińskiego i niesamowitych górskich wiosek zamieszkałych przez liczne mniejszości etniczne. 

W północnym Wietnamie odwiedzimy region Sapa. Ten przepiękny zakątek położony jest w górskiej okolicy w otoczeniu rozległych malowniczych tarasów, pól ryżowych i wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Wyjazd i wizyty w wioskach będą okazją do poznania codziennego życia i tradycji zamieszkujących te rejony ludów Hmong i Dao. Wyruszymy także w rejs po zachwycającej zatoce Ha Long - symbolu Wietnamu i jednego z najpiękniejszych zakątków w całej Azji.  Zarówno widoki jak i zabytki w Laosie oraz Wietnamie zapierają dech w piersiach i są to wymarzone miejsca dla kochających przyrodę, fotografię, lokalną kuchnię, różnorodność etniczną, przygody i podróże. Zapraszamy w podróż Laos Wietnam Wyjazd Na Północ z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

LAOS WIETNAM WYJAZD NA PÓŁNOC - PROGRAM PODRÓŻY:

*Uwaga - Wkrótce nastąpi aktualizacja programu na 2024 rok. 

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Luang Prabang w Laosie. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. LAOS Luang Prabang

Przylot do Luang Prabang w Laosie. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Laosie. Transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek po podróży. Podróż przez Laos rozpoczniemy od Luang Prabang, które było niegdyś stolicą Laosu. Z czasów dawnej świetności zachowały się tu liczne i unikalne zabytki. W mieście znajduje się przeszło trzydzieści klasztorów buddyjskich oraz ponad sześćset zabytkowych obiektów. Od 1995 roku miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Luang Prabang zlokalizowane jest w pięknej okolicy wśród zielonych wzgórz pomiędzy dwoma rzekami, Mekongiem i Nam Khan. Wieczorny wyjazd na zwiedzanie miasta i pierwsze spotkanie z kuchnią laotańską. Spacer uliczkami starówki wybudowanej w kolonialnym francuskim stylu. Wizyta na słynnym Nocnym Targu w lokalnych restauracjach i herbaciarniach. Nocleg w Luang Prabang.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 3. LAOS Luang Prabang

Bardzo wcześnie rano będziemy mieli możliwość zaobserwować codzienny zwyczaj buddyjskich mnichów, którzy o świcie wędrują ulicami miasta zbierając od mieszkańców jedzenie.

mnisi

Następnie kontynuujemy zwiedzanie Luang Prabang. Miasto ma obecnie spokojny, wręcz sielski charakter. Zachowały się tu niezwykle interesujące przykłady tradycyjnej architektury laotańskiej połączonej ze stylem europejskim. Zwiedzimy były Pałac Królewski a obecnie Muzeum Narodowe, w którym znajduje się wiele pamiątek należących do rodziny królewskiej oraz złoty posąg „Prabang”od którego pochodzi nazwa miasta. Następnie zwiedzimy świątynie, m.in. jedną z najpiękniejszych w Laosie, dawną świątynię królewską Wat Xieng Thong z wyjątkową mozaiką oraz Wat Mai. Złożymy też wizytę w okolicznych klasztorach, gdzie spotkamy się z mnichami, którzy przybliżą nam świat buddyzmu i opowiedzą o swoim życiu. Nocleg w Luang Prabang.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 4. LAOS Luang Prabang / Muang Xay 

Rano wyjazd do Muang Xay. Podróż trwać będzie około 7 godzin. Po drodze przepiękne panoramy natury oraz migawki z codziennego życia mieszkańców Laosu. W czasie podróży kilkakrotnie zatrzymamy się w najpiękniejszych  miejsca na trasie na zdjęcia i krótki odpoczynek.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 5. LAOS Muang Xay

Muang Xay jest miastem położonym w wyjątkowo malowniczej górskiej okolicy nad brzegiem rzeki. Wycieczka po okolicy i miasteczku wybudowanym w tradycyjnym laotańskim stylu. Dodatkowo możliwość zorganizowania trekkingu do pobliskiej wioski i leżącego w górach wodospadu lub najdłuższej jaskini w Laosie - Chom Ong. Nocleg w Muang Xay.

Dzień 6. LAOS Muang Xay / Phongsali

Rano wyjazd do Phongsali. Podróż trwać będzie około 7 godzin. Na trasie przepiękne krajobrazy przyrody Laosu oraz sceny z codziennego życia mieszkańców północnych rejonów kraju. W czasie podróży kilkakrotnie zatrzymamy się w najpiękniejszych  miejsca na trasie na zdjęcia i krótki odpoczynek. Po dotarciu do Phongsali odpoczynek i relaks. Nocleg w pokojach gościnnych w lokalnym domu w Phongsali.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 7. LAOS Phongsali

Okolica położonego wysoko w górach miasteczka Phongsali to wspaniałe widoki, przepiękna sceneria, przyjemny klimat i sielska atmosfera Laosu. Miasteczko leży na uboczu, z dala od utartych turystycznych szlaków, dzięki czemu poznać można tu autentyczne życie mieszkańców tych okolic. Dostrzegalne są tu też silne wpływy kultury południowych Chin. Phongsali stanowi świetną bazę wypadową do trekkingów po okolicznych górach i wioskach, gdzie poznać można żyjące tu grupy etniczne. Nocleg w pokojach gościnnych w lokalnym domu w Phongsali.

Dzień 8. LAOS Phongsali / Trekking w pobliże laotańsko-chińsko-wietnamskiego pogranicza

Dziś czeka nas wycieczka po północnych rejonach Laosu. Trekking po przepięknych okolicach i wioskach w pobliżu laotańsko-chińsko-wietnamskiego pogranicza. Niezwykle interesująca wędrówka podczas której poznamy zarówno piękno tutejszej przyrody jak i życie okolicznych mieszkańców. Nocleg w pokojach gościnnych w lokalnym domu w Phongsali.

Sapa

Dzień 9. LAOS Phongsali / Muang Xay

Rano wyjazd w podróż powrotną do Muang Xay. Podróż trwać będzie około 7 godzin. Po drodze doskonałe plenery do zdjęć. Kilkakrotnie zatrzymamy się na zdjęcia i podziwianie okolic. Nocleg w Muang Xay.

Dzień 10. LAOS Muang Xay WIETNAM Dien Bien Phu

Wyjazd w kierunku granicy Wietnamu. Po przekroczeniu granicy dotrzemy do Dien Bien Phu. Jest to miejsce historycznej bitwy, która miała miejsce w 1954 pomiędzy wietnamskim ruchem partyzanckim Viet Minh a oddziałami francuskimi. Bitwa zakończyła się kapitulacją Francuzów i końcem francuskiej kolonizacji w tym rejonie. W mieście znajduje się muzeum wojenne i cmentarz Viet Minh. Można też obejrzeć wraki francuskich czołgów, cmentarze poległych, wzgórza z okopami, na których toczyły się najcięższe walki.

Dzień 11. WIETNAM Dien Bien Phu / Sapa

Wcześnie rano wyjazd w całodniową podróż w kierunku popularnego górskiego kurortu w północnym Wietnamie. Prawdziwą atrakcję dla odwiedzających to miejsce stanowi jednak nie samo miasteczko ale jego zachwycające okolice. Ten przepiękny zakątek położony jest w górskiej okolicy w otoczeniu rozległych malowniczych tarasów, pól ryżowych i wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Panuje tu przyjemny klimat oraz sielska atmosfera.

Sapa

Dzień 12. WIETNAM Sapa

Zwiedzanie okolic Sapa. Rejon zamieszkały jest przez kilka górskich plemion mniejszości etnicznych Wietnamu, między innymi Dao i Hmong. Dobrą okazją do obejrzenia ich barwnych strojów, poznania folkloru oraz zakupu sztuki i rękodzieła będzie wycieczka na lokalny targ. Złożymy wizyty w okolicznych wioskach. Poznamy codzienne życie i tradycje mieszkańców. Kobiety Hmong zajmują się ręcznym rzemiosłem, produkują biżuterię i tradycyjną odzież z konopi. Wykorzystują również tradycyjną metodę zdobienia i barwienia – batik.

Mniejszości Etniczne Wietnam Północny

Podczas spaceru dotrzemy do Srebrnych Wodospadów oraz mostu Cau May. Zobaczymy też najwyższą górę Wietnamu Phanasipan, położoną w południowo-zachodniej części regionu Sapa. Fakultatywny trekking do wioski Ta Phin, którą zamieszkują plemiona Hmong oraz Dao. Wieczorny wyjazd sypialnym autobusem do stolicy Wietnamu - Hanoi.

Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 13. WIETNAM Hanoi / Zatoka Ha Long

Poranek spędzimy w Hanoi. Następnie wyjazd nad Zatokę Ha Long. Podróż trwać będzie około 3 godzin. Zatoka Ha Long to symbol Wietnamu i jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Azji. Znajduje się tu około dwa tysiące wapiennych ostańców, wysp o niezwykłych strzelistych kształtach wystających z wody na wysokość około 50-100 metrów, liczne zatoczki, groty i spektakularne krajobrazy. Kilka z wysp jest zamieszkanych, na niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też zobaczyć lasy namorzynowe oraz rafę koralową. Ha Long znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wypłyniemy w rejs po zatoce, który odbywa się niewielkimi lecz komfortowymi i dobrze wyposażonymi statkami z wygodnymi kajutami i tradycyjnym wietnamskim jedzeniem. Dostępne są tu pokłady z leżakami, z których podziwiać można majestatyczną okolicę. Podczas rejsu zwiedzać będziemy wioski na wodzie rozsiane miedzy wysepkami. Nocleg na statku.

Zatoka Ha Long Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 14. WIETNAM Zatoka Ha Long

O świcie podziwiać będziemy wschód słońca nad Zatoką Ha Long. Po śniadaniu serwowanym na pokładzie statku, powrót na ląd i odpoczynek na plaży w Ha Long. Możliwość zorganizowania różnorodnych fakultatywnych aktywności sportowych, np. wycieczki kajakami po zatoce. Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży.  Nocleg w Zatoce Ha Long.

Dzień 15. WIETNAM Zatoka Ha Long

Czas wolny na odpoczynek i relaks w Zatoce Halong. Nocleg w Zatoce Ha Long.

Zatoka Ha Long Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 16. WIETNAM Zatoka Ha Long / Hanoi 

Rano podróż powrotna do Hanoi. Czas na zakupy i spacery po mieście. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Pożegnanie grupy z lokalnym pilotem Poza Trasą Adventure w Wietnamie. Wylot do Warszawy.

Hanoi Laos Wietnam Wyjazd

Dzień 17.

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: PLN

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Luang Prabang - Hanoi - Warszawa  ok. PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, na terenach wiejskich i górskich możliwe noclegi u lokalnych mieszkańców w pokojach kilku osobowych
 • Transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi) zgodnie z programem
 • Koszty wizy do Wietnamu i Laosu
 • Rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem i wyżywieniem w czasie rejsu
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza posiłkami podczas rejsu po Zatoce Ha Long - około 12 USD / dzień / osoba
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - około 50 USD
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

 Dodatkowe informacje:

 • W programie Laos Wietnam północny mogą nastąpić, pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane np.: zmianami rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.).
 • Do udziału w wyprawie wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, formalności wizowe załatwiane są 5 tygodni przed wylotem.
 • Grupa do 8 osób
 • Podróż nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej. Trekking nie wymaga specjalnej kondycji. Osoby nie zainteresowane udziałem w trekkingu będą w tym czasie miały dzień przeznaczony na odpoczynek.

LAOS WIETNAM WYJAZD NA PÓŁNOC na zdjęciach

 

LAOS WIETNAM WYJAZD - AzJA

Laos Wietnam Wyjazd Północ - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Laos – kim są grupy etniczne Akha i Hmong?,   Laos jaskinie,   Laos - Być mnichem w Laosie