fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Laos - Wietnam Północny
06.03.2020
-
22.03.2020
17
dni
CENA:
7000PLN + bilety lotnicze

LAOS północny - WIETNAM północny

Zapraszamy na wyjazd do niezwykle kolorowego północnego Laosu oraz Wietnamu. Podróż przez Laos i Wietnam zostawia wiele wspomnień. Są to kraje buddyjskie, pokryte bujną przyrodą o malowniczych zielonych górach tworzących piękne chmury i mgły. To kraje, gdzie czas i życie płyną niezwykle wolno. Podczas wyjazdu, udamy się w nich do miejsc najciekawszych na północy obu krajów.

Podróż rozpoczniemy od Luang Prabang, zwanego miastem mnichów w którym zwiedzimy pałac królewski, świątynie i klasztory. Luang Parbang ma wspaniały klimat, jest idealnym miejscem na spacery i na zapoznanie się ze światem buddyzmu. Nastepnie udamy się do regionu Phongsali – niezwykłego regionu Laosu który z racji położenia jest pomijany przez podróżników. Dotrzemy na samą północ Phongsali na pogranicze chińskie do niesamowitych górskich wiosek zamieszkujących przez liczne grupy etniczne. Widoki tej części świata zapierają dech w piersiach i są to wymarzone miejsca dla podróżnika.

To podróż dla każdego i niezwykle bogata w doświadczenia przygody. To także wymarzona trasa dla pasjonatów fotografii. Udajemy się w małej grupie do 8 osób.

 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Plan podróży:

W poniższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane, np.: zmianami rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.).

Dzień 1 - Warszawa
Wylot z Warszawy do miasta Luang Prabang via Bangkok.
Luang Prabang jest umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorne zwiedzanie miasta i pierwsze spotkanie z kuchnią laotańską, odwiedziny starówki, restauracji, herbaciarni. Nocleg w Lunag Prabang.
Zwiedzamy światynie, tego najpiękniejszego miasta Laosu. Odwidzimy pałac królewski, świątynie i klasztory. Luang Parbang ma wspaniały klimat, jest to spokojne miasto idealne na pierwszy konktakt z mnichami i światem buddyzmu. Oprócz dawnego pałacu królewskiego, wielu świątyń i klasztorów, można tu jeszcze podziwiać bardzo interesującą architekturę, będącą mieszanką wpływów tradycyjnej kultury Laosu oraz europejskiej.
Przejazd do miasta Muang Xay ( 7 godzin). Po drodze liczne postoje na zdjęcia.
Muang Xay jest miastem położonym malowniczo wśród gór, nad brzegiem rzeki. Spacery po okolicy, ewentualnie treki do dalej położonych wiosek są ulubionym zajęciem przyjeżdżających tu turystów.Zwiedzanie okolic miasta w tym jaskini Chom Ong – to najdłuższa jaskinia Laosu.
Dojazd do Phongsali ( 6-7 godzin) Poznawanie przyrody i etniki północy Laosu , odpoczynek, relaks. Nocleg w Homestay ( lokalnym domu).
rekking dla zainteresowanych w okolicach plemiennych Phongsali. Szukający autentyczności własnie w tej prowinicji znajdą najwięcej kolorytu. Okolica ma wspaniałe widoki, piękną scenerię, przyjemny klimat oraz sielską atmosferę.
Zwiedzamy pokoliczne wioski oraz poznajemy przyrodę rejonu Phongsali i pogranicza chińsko-wietnamskiego.
Opuszczamy kolorową etnicznie prowincje Phongsali kierując się na południe do miasta Muang Xay. Po drodze liczne postoje i podziwianie okolic. Nocleg w Muang Xay.
Wjazd do Wietnamu, miasto Dien Bien Phu to miejsce historyczne, gdzie Wietnamczycy zadali ostateczny cios kolonialnej potędze Francji. Można obejrzeć francuskie czołgi, cmentarze poległych, wzgórza z okopami, na których toczyły się najcięższe walki. Jest to małe spokojne miasto.
Cały dzień podróży do rejonu Sapa. Sapa jest miastem położonym w górach, popularnym wśród turystów ze względu na wspaniałe widoki, piękną scenerię, tarasy ryżowe, przyjemny klimat oraz sielską atmosferę. W okolicach Sapy żyje kilka różnych mniejszości etnicznych plemion górskich (np. Dao, Hmong), których można czasem spotkać w mieście, głównie na targowisku, ubranych w swoje oryginalne, plemienne stroje.
Zwiedzanie rejonu Sapa – to kolorowe góry o łagodnym klimacie. Odwiedzimy lokalny targ, spacerując poznamy okoliczne wioski, most Cau May, srebrne wodospady. Zobaczymy najwyższą górę Wietnamu Phanasipan, położoną w pd.zach. części regionu Sapa. Fakulatatywny trekking do wioski Ta Phin, którą zamieszkują plemiona H-Mong oraz Dao. Wieczorny wyjazd sypialnym autobusem do Hanoi.
Poranek w Hanoi i przejazd nad Zatokę Halong (3 godz.). Rejs statkiem po zatoce Halong wpisanej na listę UNESCO. Być w Wietnamie i nie zobaczyć Ha Long to tak jak odwiedzić Rzym omijając Watykan. Podczas rejsu po najpiękniejszej zatoce Wietnamu będziemy zwiedzać wioski na wodzie rozsiane miedzy tysiącami wysepek krasowych. Zatoka Ha Long jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wschodniej Azji. Na powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych wysp o charakterystycznym strzelistym kształcie, tworząc malownicze krajobrazy. Kilka z wysp jest zamieszkanych, w niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też odnaleźć lasy mangrowcowe oraz rafę koralową. Nocleg na statku.
Relax odpoczynku nad Oceanem część 2.
Relax odpoczynku nad Oceanem część 3.
Zakupy pamiatkowe w Hanoi. Pożegnanie z krajem i wylot do Polski w godzinach póżno wieczornych. ( W polsce jesteśmy w niedziele około godziny 14tej.

Laos i Wietnam na zdjęciach:

7.000PLN

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Wizy do Wietnamu i Laosu
 • Transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki
 • Rejs po Zatoce Halong z noclegiem i wyżywieniem na łodzi
 • Ubezpieczenie KL i NNW (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur)
 • Noclegi w miejscach zgodnie z programem pokoje 2-osobowe, w terenach wiejskich i górskich możliwe noclegi u lokalnych mieszkańców w pokojach kilku osobowych
 • Transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi)
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę pilota
 • Permity na wjazdy do miejsc, jeśli takowe są wymagane

Cena NIE zawiera:

 • Biletów lotniczych Warszawa Luang Prabang, Hanoi Warszawa (ok. 3. 000 zł)
 • Kosztów wyżywienia (ok. 12 $ dziennie
 • Biletów wstępu do obiektów gdzie są bilety (max. 50USD
 • Napiwków
 • Napojów alkoholowych

Inne informacje:

 • Do udziału w wyprawie wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, formalności wizowe są załatwiane 5 tygodni przed wylotem
 • Grupa do 8 osób
 • Podróż nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej. Treking nie wymaga specjalnej kondycji a osoby nim niezainteresowane będą miały odpoczynek w trakcie jego trwania