kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Malezja Borneo Wycieczka Sarawak Sabah i Brunei
01.08.2024-17.08.2024
brak miejsc
12.06.2025-28.06.2025
01.08.2025-17.08.2025
17
dni
CENA:
2650 USD + bilet lotniczy ok. 5900 PLN

MALEZJA BORNEO WYCIECZKA POZA TRASĄ

MALEZJA PROWINCJE SARAWAK SABAH ORAZ BRUNEI

Malezja Borneo Wycieczka z Poza Trasą Adventure to wyjątkowa podróż na trzecią pod względem wielkości wyspę na świecie. Borneo należy do grupy Wielkich Wysp Sundajskich w ramach Archipelagu Malajskiego. Jest to największa wyspa Azji. Obszar wyspy Borneo podzielony jest pomiędzy trzy kraje - Malezję, Brunei i Indonezję. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy aż dwa z nich: regiony Sarawak i Sabah należące do Malezji oraz stolicę Brunei i jej okolice. Borneo ma wiele atutów i nie sposób wymienić wszystkie powody, dla których warto odwiedzić tę wyspę. Przede wszystkim zachwyca jednak jej niezrównana natura. Wilgotny klimat równikowy i górzysty interior sprawiają, że wyspę porasta bogata roślinność tropikalna, a dziewicze lasy zamieszkiwane są przez liczne populacje dzikich zwierząt, w tym gatunków endemicznych. Unikalną okazję do zobaczenia słynnych małp proboscis - nosaczy sundajskich oraz orangutanów da nam wizyta w Parku Narodowym Bako. Spotkamy je też w Semenggoh Wildlife Centre, gdzie te wspaniałe małpy otrzymują opiekę po tym jak zostaną osierocone, chore lub oswobodzone z niewoli. Wyjątkowe siedliska ptaków eksplorować będziemy natomiast w Parku Narodowym Bukit Lambir. Niekwestionowaną gwiazdą pejzażu Borneo jest majestatyczna Góra Kinabalu (4101 m n.p.m.), którą podziwiać będziemy podczas spaceru po plantacji herbaty. Odwiedzimy też Park Narodowy Kinabalu, gdzie oprócz stu gatunków ssaków występują tysiące gatunków storczyków, paproci i palm. Natomiast w Parku Narodowym Gunung Mulu podziwiać możemy fantastyczne formacje skalne i największy na świecie system jaskiń. Podróż Malezja Borneo Wycieczka z Poza Trasą Adventure pozwoli nam także poznać bogactwo kulturowe plemion zamieszkujących wyspę. Lokalną mozaikę etniczną zgłębimy odwiedzając Wioskę Kulturową Prowincji Sarawak oraz Wioskę Kulturową Prowincji Sabah - Mari Mari. Poznamy tu historię i tradycje pięciu głównych plemion północno Borneo. Po zakończonej podróży czeka nas zasłużony odpoczynek i relaks w Kota Kinabalu oraz gorących źródłach Poring Hot Springs. Zapraszamy w podróż Malezja Borneo Wycieczka z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

MALEZJA BORNEO WYCIECZKA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Singapuru. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. Singapur / BORNEO SARAWAK - Kuching 

Przylot do Singapuru. Kontynuacja podróży. Wylot z Singapuru do Kuching na Borneo. Przylot do Kuching. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Borneo w Malezji. Po przylocie do Kuching transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kuching położone jest w północno-zachodniej części malezyjskiego Borneo. Jest największym miastem prowincji Sarawak i pełni rolę ośrodka administracyjnego. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Kuching.

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 3. BORNEO SARAWAK - Kuching / Park Narodowy Bako / Kuching

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Parku Narodowym Bako. Park położony jest na Półwyspie Muara Tebas pomiędzy ujściami rzek Sungai Sarawak i Betang Bako do Morza Południowochińskiego. To najstarszy park narodowy w prowincji Sarawak. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów Bako, jest jednym z najlepszych miejsc na Borneo do poznawania dzikiej przyrody. Na terenach Parku Narodowego Bako zobaczyć można prawie każdy typ roślinności występującej na Borneo a do tego bogactwo i różnorodność lokalnej przyrody, dżunglę, zaciszne plaże, szlaki trekkingowe, strumienie i wodospady. W Parku Narodowym Bako jest duża szansa na obserwację słynnych małp proboscis - nosaczy sundajskich oraz orangutanów. Szacuje się, że na terenie Parku Narodowego Bako żyje około trzystu osobników nosaczy sundajskich. Lasy są domem także dla innych gatunków zwierząt, między innymi waranów, wydr, licznych gryzoni, świń brodatych, węży, jaszczurek oraz niezliczonych ilości ptaków. Po wizycie w Parku Narodowym Bako powrót do hotelu w Kuching. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kuching. W cenie śniadanie i lunch. 

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 4. BORNEO SARAWAK - Kuching / Centrum Rehabilitacji Orangutanów (Semenggoh Wildlife Centre) / Wioska Kulturowa Prowincji Sarawak (Sarawak Cultural Village) / Kuching

Po śniadaniu wyjazd do Centrum Rehabilitacji Orangutanów (Semenggoh Wildlife Centre), który zamieszkują osierocone, chore lub oswobodzone z niewoli zwierzęta. W ośrodku rehabilitacji opiekunowie orangutanów starają się przywrócić zwierzęta do życia w ich naturalnym środowisku. Następnie wizyta w Wiosce Kulturowej Prowincji Sarawak, gdzie poznać będziemy mogli tradycje i bogactwo kultury plemion zamieszkujących prowincję Sarawak. Lokalną mozaikę etniczną tworzą przedstawiciele społeczności Bidayuh, Iban, Orang Ulu, Melanau, Penan oraz Chińczyków i Malajów. Ibanowie, znani też jako Dayakowie to najliczniejsza mniejszość etniczna zamieszkująca wschodnią część Borneo. Słyną oni z tatuaży oraz niesławnej przeszłości jako łowcy głów. Podczas wizyty w wiosce poznamy zwyczaje, stroje, tańce, muzykę i sztukę oraz obejrzymy tradycyjne budownictwo, między innymi Iban longhouse (Długi Dom Ibanów) oraz wielopoziomowy dom wzniesiony na palach Melanau. Oba typy domów służyły do zamieszkania dla większej społeczności, czasem całej wioski. Następnie powrót do hotelu w Kuching. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kuching. W cenie śniadanie i lunch. 

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 5. BORNEO SARAWAK - Kuching / Miri / Park Narodowy Bukit Lambir (Lambir Hills National Park) / Miri

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzina lotów. Wylot do miasta Miri. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie wyjazd do Parku Narodowego Bukit Lambir, który słynie z niesamowitej dziewiczej dżungli bogatej w różnorodne gatunki fauny i flory. Jest to między innymi jedno z najlepszych miejsc do obserwacji ptaków w Malezji. Przejście trasą ze wspaniałymi widokami na las deszczowy i wodospady. Następnie powrót do hotelu w Miri. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Miri. W cenie śniadanie i lunch. 

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 6. BORNEO SARAWAK - Miri / BRUNEI - Bandar Seri Begawan City Tour (Kampung Ayer) - BORNEO SARAWAK - Miri

Po śniadaniu wyjazd do Brunei (Brunei Darussalam), które położone jest między dwiem malezyjskimi prowincjami  - Sarawak i Sabah. Brunei jest jednym z najmniejszych państw świata. To także jedna z nielicznych na świecie monarchii absolutnych, na której czele stoi sułtan. Około dwie trzecie populacji kraju wyznaje islam, a jego prawa oparte są tu na szariacie. Brunei z uwagi na mieszkających w nim wielu obywateli z innych krajów azjatyckich i Europy jest krajem tolerancyjnym także dla innych wyznań. Po przekroczeniu granicy Malezja Sarawak - Brunei, przejazd do stolicy kraju - Bandar Seri Begawan. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Obejrzymy najbardziej znane meczety Brunei - Meczet Jame'Asr Hassanil Bolkiah (największy meczet w Brunei wzniesiony w 1994 roku dla uczczenia 25 rocznicy panowania obecnego sułtana) oraz Meczet Sułtana Omara Ali Saifuddina z ogromną złotą kopułą, wzniesiony na sztucznej lagunie nad brzegiem rzeki Brunei. Wybudowano go z białego marmuru. Jest to jeden z najpiękniejszych meczetów w regionie Azji i Pacyfiku. Wizyta w Muzeum Regaliów Królewskich, Pałacu Nurul Iman, Rezydencji Umi Khaltum Al-Islam i Parku Jerudong Park.

Brunei meczet Omar Ali Saifuddien

Następnie wizyta w Kampong Ayer - wodnej wiosce wzniesionej na palach na rzece Brunei. To jedna z największych wiosek na palach w całej Azji Południowo-Wschodniej. Rozpoczniemy od przejażdżki łodzią po rzece Brunei, a następnie wybierzemy się na spacer drewnianymi ścieżkami i mostami. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie powrót do hotelu w Miri. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Miri. W cenie śniadanie i lunch.

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 7. BORNEO SARAWAK - Miri / Mulu / Park Narodowy Gunung Mulu (Mulu National Park) 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Miri do Mulu. Po przylocie transfer do resortu na terenie Parku Narodowego Mulu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek, po czym szkolenie z zakresu zachowania bezpieczeństwa na terenie parku. Park Narodowy Gunung Mulu to jedna z największych i najtrudniej dostępnych atrakcji turystycznych malezyjskiego Borneo. Badanie tej części wyspy rozpoczęto dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku. Ten górzysty park słynie z niezwykłych wapiennych formacji skalnych oraz ponad trzystukilometrowego systemu największych na świecie pod względem powierzchni i objętości jaskiń, które zamieszkałe są przez liczne gatunki zwierząt, w tym również endemicznych. Imponujące jest bogactwo ponad stu gatunków palm. W krajobrazie dominuje szczyt Mount Mulu (2377 m n.p.m.). Parku Narodowy Gunung Mulu wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wyruszymy w około trzykilometrowy lekki trekking przez dżunglę wśród niesamowitej przyrody. Trasa prowadzić będzie do imponującej rozmiarem niesamowitej Jaskini Jeleni (Deer Cave), która stanowi najdłuższy na świecie podziemny pasaż oraz Jaskini Lang. Żyje tu ponad dwa miliony nietoperzy. Po zmierzchu, przy dobrych warunkach atmosferycznych, obserwować będziemy wyjątkowe zjawisko - wylot milionów nietoperzy z jaskiń na nocne łowy. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na terenie Parku Narodowego Mulu. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Dzień 8. BORNEO SARAWAK - Park Narodowy Gunung Mulu (Mulu National Park) / Centrum Rzemiosła Batu Bungan / społeczność Penan / Jaskinia Wiatru (Wind Cave) / Jaskinia Czystej Wody (Clearwater Cave) 

Po śniadaniu wyprawa łodzią do Centrum Rzemiosła Batu Bungan, gdzie będzie można zobaczyć lokalne rękodzieło oraz spotkać się ze społecznością Penan. Penanowie to koczowniczy rdzenni mieszkańcy obszarów Sarawak oraz częściowo Brunei. Jako łowcy-zbieracze częściowo nadal prowadzą nomadyczny styl życia. Znani są z praktyki „molong”, co oznacza, że nigdy nie należy brać więcej, niż jest to konieczne. Niestety przetrwaniu kultury i tradycji Penanom zagraża stale postępująca wycinka lasów i zakładanie na ich terenach plantacji palm olejowych. Dalsza podróż łodzią do Jaskini Wiatru (Wind Cave), wewnątrz której znajdują się wspaniałe stalaktyty i stalagmity z naturalnie ukształtowaną tzw. Salą Królewską (King’s Chamber). Następnie wizyta w Jaskini Czystej Wody (Clearwater Cave), gdzie znajduje się jeden z największych na świecie systemów podziemnych rzek. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na terenie Parku Narodowego Mulu. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Dzień 9. BORNEO SARAWAK - Park Narodowy Gunung Mulu (Mulu National Park) / BORNEO SABAH - Kota Kinabalu

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Mulu do Kota Kinabalu. Kota Kinabalu położone jest na północnym wybrzeżu Borneo nad Morzem Południowochińskim. Miasto jest stolicą prowincji Sabah. Obok Kuching to jedno z dwóch największych miast na Borneo. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu w Kota Kinabalu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek lub indywidualny spacer po mieście. W cenie śniadanie. 

Dzień 10. BORNEO SABAH - Kota Kinabalu / Wioska Kulturowa Prowincji Sabah - Mari Mari / Kota Kinabalu

Po śniadaniu wyjazd w okolice Kota Kinabalu do Wioski Kulturowej Prowincji Sabah - Mari Mari. Poznamy tu historię i tradycje pięciu głównych plemion północno-wschodniego Borneo - Dusun, Rungus, Lundayeh, Bajau i Murut. Podczas wizyty w wiosce obejrzymy tradycyjne zwyczaje, stroje, przedmioty dnia codziennego, broń służącą między innymi do polowań. Poznamy lokalne tańce, muzykę oraz lokalną sztukę i rzemiosło. Zapoznamy się także z tradycyjnym budownictwem plemion zamieszkujących prowincję Sabah. Skosztujemy lokalnej kuchni oraz trunków, między innymi wina ryżowego. Zobaczymy także unikalną metodę wyrobu kamizelek wojowników wykonywanych ze specjalnie wycinanej kory drzew oraz w jednym z domów plemiennych - tradycyjną podłogę przypominającej trampolinę. Czas na zwiedzanie wioski, spotkania z mieszkańcami oraz wspólne fotografie i tańce. Powrót do hotelu w Kota Kinabalu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kota Kinabalu. W cenie śniadanie i lunch. 

Dzień 11. BORNEO SABAH - Kota Kinabalu / Tamparuli - most Jambatan Tamparuli / Nabalu / Plantacja herbaty Sabah Tea 

Po śniadaniu wyjazd do miasteczek położonych w okolicach Parku Narodowego Kinabalu. Naszym pierwszym przystankiem będzie miasteczko Tamparuli, gdzie znajduje się słynny most wiszący Jambatan Tamparuli. Spacer po moście i czas wolny na zdjęcia. Następnie kontynuacja podróży malowniczymi górskimi drogami, przez tereny leżące na obrzeżach Parku Narodowego Kinabalu. Towarzyszyć nam będą przepiękne krajobrazy prowincji Sabah i widoki na majestatyczną Górę Kinabalu (4101m n.p.m.). Na trasie zatrzymamy się w miasteczku Nabalu, gdzie odbywa się tradycyjny targ. Będzie można tu kupić i spróbować wielu gatunków egzotycznych owoców. W Nabalu działa także targ z rękodziełem artystycznym, gdzie kupić można ciekawe lokalne wyroby i pamiątki. Następnie przejazd w rejon plantacji herbaty (Sabah Tea Garden). Po dotarciu na miejsce krótka przerwa na odpoczynek, po czym wycieczka po plantacji herbaty i manufakturze. Poznamy cały proces powstawania lokalnej ekologicznej herbaty - od uprawy i zbioru poprzez  proces przetwarzania liści, aż po pakowanie. Tereny plantacji, położone na wysokości około 700 m n.p.m. u podnóża majestatycznej góry Kinabalu, to niezwykle malownicza, zielona i chicha okolica sąsiadująca z lasami deszczowymi. Panuje tu przyjemny klimat z orzeźwiającą górską bryzą. Czas wolny na odpoczynek na łonie niesamowitej przyrody. Nocleg na terenie plantacji. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 12. BORNEO SABAH - Sabah Tea / Gorące Źródła Poring / Canopy Walk / Park Narodowy Kinabalu / Kota Kinabalu

Po śniadaniu podziwiać będziemy widoki na Górę Kinabalu i pomału budzącą się do życia przyrodę. Wybierzemy się na spacer po rozległej plantacji lokalnej odmiany herbaty. Następnie przejazd do gorących źródeł Poring (Poring Hot Springs). Czas na relaks i zanurzenie się w naturalnych wodach bogatych w minerały i kojącej kąpieli siarkowej. Następnie około 30-minutowy spacer do punktu, z którego rozpoczniemy tzw. Canopy Walk - spacer mostami zawieszonymi w koronach drzew lasu deszczowego. Z wierzchołków drzew podziwiać będziemy niesamowita florę i faunę - między innymi rzadko występujące gatunki ptaków.

Borneo Malezja

Następnie wjazd na tereny Parku Narodowego Kinabalu. Park słynie z tropikalnej przyrody, niezliczonych gatunków roślin i zwierząt. Bogactwo tutejszej przyrody zadecydowało o wpisaniu parku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Występuje tu ponad półtora tysiąca gatunków roślin storczykowatych, sześćset gatunków paproci, ponad pięćdziesiąt gatunków palm. Dodatkowo żyje tu ponad sto gatunków ssaków, około trzystu gatunków ptaków oraz kilkaset odmian motyli. W krajobrazie parku dominuje oczywiście najwyższy szczyt Borneo i Półwyspu Malezyjskiego - Góra Kinabalu (4101m n.p.m.). Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych podziwiać będziemy jej niesamowity granitowy monolit spowity promieniami słońca. Wędrówka z przewodnikiem po terenie Parku Narodowego Kinabalu. Następnie powrót do Kota Kinabalu i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kota Kinabalu. W cenie śniadanie i lunch.

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 13. BORNEO SABAH - Kota Kinabalu / Półwysep Kota Klias - Mokradła Klias / Safari Rzeka Klias / Kota Kinabalu 

Po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. Wczesnym popołudniem wyjazd na Półwysep Kota Klias, gdzie położone są Mokradła Klias (Klias Wetland) - dziewiczy rezerwat lasów namorzynowych. Przejazd na Klias będzie około 2-godzinną podróżą. podczas której mijać będziemy lokalne wioski, stragany z owocami i małe miasteczka. Po dotarciu na miejsce przejazd do portu. Łodziami wyruszymy w rejs - popołudniowe safari, wijącą się wśród dżungli rzeką Klias. Podczas safari obserwować będziemy tutejszą niesamowitą faunę i florę. Przy odrobinie szczęścia można spotkać tu makaki, nosacze sundajskie, liczne gatunki ptaków i gady zamieszkujące las tropikalny. Po przerwie na odpoczynek ponownie wyruszymy na safari, tym razem wieczorne. Po zapadnięciu zmroku obserwować będziemy aktywne w nocy zwierzęta, między innymi nietoperze i świetliki. Powrót do hotelu w Kota Kinabalu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kota Kinabalu. W cenie śniadanie i lunch.

nosacze sundajskie na Borneo w Malezji

Dzień 14. BORNEO SABAH - Kota Kinabalu / *Morski Park Narodowy Tunku Abdula Rahmana (fakultatywnie)

Po śniadaniu dzień wolny na odpoczynek i relaks w Kota Kinabalu. Nocleg w hotelu w Kota Kinabalu. W cenie śniadanie.

*Możliwość fakultatywnej wycieczki łódką w okolice morskiego Parku Narodowego Tunku Abdula Rahmana (atrakcja fakultatywna - płatna dodatkowo około 60 USD). Park Narodowy Tunku Abdula Rahmana obejmuje pięć górzystych, pokrytych dżunglą, niedużych wysp (Gaya, Manukan, Sapi, Sulug i Mamutik), położnych w okolicy Kota Kinabalu. Okolica słynie z pięknych plaż, krystalicznie czystego morza oraz rafy koralowej. Podczas wycieczki możliwość snorkelingu. Popołudniu powrót do hotelu w Kota Kinabalu. Czas wolny na odpoczynek.

Dzień 15.  BORNEO SABAH - Kota Kinabalu

Po śniadaniu dzień wolny na odpoczynek i relaks w Kota Kinabalu. Czas wolny na wizytę na lokalnym targu i zakupy, spacery po mieście oraz degustację lokalnej kuchni. Nocleg w hotelu w Kota Kinabalu. W cenie śniadanie.

Malezja Borneo Wycieczka

Dzień 16. BORNEO SABAH - Kota Kinabalu

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Pożegnanie grupy z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Borneo w Malezji. Wylot z Kota Kinabalu do Singapuru. Kontynuacja podróży do Warszawy. W cenie śniadanie. 

Dzień 17.

Wylot z Singapuru do Warszawy. Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2650USD

+ bilet lotniczy ok. 5900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Singapur Warszawa + Bilety lotnicze Singapur - Kuching - Kota Kinabalu - Singapur ok. 5900 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 5*, 4*, 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych. Pokój jednoosobowy dodatkowo płatny (ok. 650 USD)
 • Śniadania oraz inne posiłki (lunche / kolacje) - zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie
 • Wycieczki łodziami zgodnie z programem (safari na rzece Klias)
 • Opiekę polskiego pilota Poza Trasą Adventure
 • Opiekę lokalnych pilotów / przewodników angielskojęzycznych
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wejścia do miejsc gdzie są wymagane oraz usługi przewodników
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Zgody na zwiedzanie i bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych na loty wewnętrzne na Borneo: Kuching - Miri / Miri - Mulu / Mulu - Kota Kinabalu (z bagażem rejestrowanym do 15 kg -  350 USD)
 • Kosztów posiłków poza wymienionymi w opisie programu oraz napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Kosztów fakultatywnej wycieczki łódką w okolice Parku Narodowego Tunku Abdula Rahmana - snorkeling (ok. 60 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 8 osób

MALEZJA BORNEO WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

MALEZJA BORNEO WYCIECZKA - AZJA

Malezja Borneo Wycieczka Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Borneo – Największe atrakcje malezyjskiej części wyspy,  Malezja Jaskinie Batu,  Indonezja - Celebes. Obrzędy pogrzebowe Toradża. Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Azji